mai stim sa traim in realitate dupa mii de ore de trai virtual?!

Anakin..nici eu n-as fi spus mai bine! Ca de obicei, punctezi excelent!

Ideal e sa-si fii tu insuti ,oriunde si oricand! Cati dintre noi reusim sa facem asta..

Iasomica, nu ti-ai dat seama ca-i sensibil?

Sa nu ma banuiti de alte alea, da-mi place cum gandeste!
gabitzza
Postat pe 16 Martie 2009 18:23
De la: iasomia, la data 2009-03-16 18:00:55geo treizecisidoi,

iti aduc la cunostinta ca timpul meu petrecut pe garbo in prezenta ta a expirat...

asta ca sa nu mai fi tentat (iar) sa-ti pui intrebari existentiale...


multumesc pt colaborare.



decizia dumneavoastra nu face decat sa ma bucure. tot respectul din partea mea.
o sa am grija sa nu ne intersectam postarile.
geo32
Postat pe 16 Martie 2009 18:33
zambil, pui, macar facand raportul matematic intre postarile tale si ale mele... reiese o treaba de necontestat.
de ce se simte nevoia - in general - de a "taxa"? hmm? primim premii in bani de la forum, ceva?
cand ne linistim sa ne-o tot coacem?
eu intreb ingrijorata de amploarea fenomenului, de vietile stricate, innebunite de acest net. zambil, imi permiti sa fiu ingrijorata de soarta lumii? de ce tragi concluzia ca ma refer strict la viata mea? imi permiti sa las egoismul si sa gandesc mai mult la vietile altora? tztz. oare perspectiva ta egoista nu este clara? pentru mine este...
suntem egali? sperante desarte. eroare. uite: eu nu ma simt egala cu zambil, de exemplu.
gianiblue
Postat pe 16 Martie 2009 18:38
vad ca se duc niste razboaie pe aici. este opusul presupunerii mele ca dragalashenia de aici este greu de gasit in realitate. uitasem ca trebuie sa ne mai si descarcam de tensiuni. si pentru asta tot la net ajungem.
ce avem oameni buni?! si cand intreb asta asha... solidarizez doar din bun simtz.
gianiblue
Postat pe 16 Martie 2009 18:41
mda...

vaz ca doar "zambil,pui" este important acilea...

giani,

de ce la sex topicul asta?

"cat de frumosi suntem aici ,si cat de urati afara" ceva de acest gen am citit spus de tine.

mie mi se pare ca generalizezi,cred ca avem useri care sunt mult mai misto in real..
iasomia
Postat pe 17 Martie 2009 08:12
iasomico...

giamabeta se cam ofusca, vaz eu, desi fara motiv... nu mai poa' sa fac omu' o glumitza, ceva, ca sar astia echilibratii sufleteste de tartiza-n sus... auzi la ea, o durea de ailalti, ea era doctora de suflete...

d-aia iarasi va zic, cel mai periculos e sexu' cu grija...
zambil
Postat pe 17 Martie 2009 08:19
bitza,

"Iasomica, nu ti-ai dat seama ca-i sensibil? "

pai..nu prea mi-am dat seama...

Ella,frate Vanghele...multam...
iasomia
Postat pe 17 Martie 2009 08:44
zambilu,

am citit si recitit.

modul in care a formulat giani enuntul este de-a dreptul "dragalash", cum ar zice ea...

iasomia
Postat pe 17 Martie 2009 08:49
Are dreptate giani aici, e prea mare incrancenarea cateodata... oare asa se descarca hormonii de primavara?
blairwitch
Postat pe 17 Martie 2009 09:27
De la: blairwitch, la data 2009-03-17 09:27:54Are dreptate giani aici, e prea mare incrancenarea cateodata... oare asa se descarca hormonii de primavara?


stii tu alta metoda nonsexuala?
geo32
Postat pe 17 Martie 2009 10:13
Eu credeam ca dragalasenia o are ea.Ce facem aici?Venim aici ca la targ si vindem sau cumparam?
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 13:47
frate,

faci ce vrei..ca doar d-aia esti in virtaul,sa te simti liber ca pasarea cerului...

si da! virtualul presupune comunicare! si daca unii ne intelegem si ne place sa ne fie bine,e ok.

iasomia
Postat pe 17 Martie 2009 14:52
Pai daca ma simt liber ca pasarea cerului, prefer sa-mi cumpar un elicopter, nu un calculator inzestrat cu net.Asa ca aici esti ca o pasare inchisa in colivie.
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 15:03
aoleu!

aveti astenie de primavara fratilor!

scuturati-va!
iasomia
Postat pe 17 Martie 2009 15:05
Ce sa scuturam draga?
Tu iti scuturi poalele,
Iara noi belelele.
Foaie verde de urzici,
Ia mai zii mai Iasomici.
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 15:09
eu de zis am zis mereu

ma apasa un dor greu

si nu stiu ce sa ma fac

sunt pe net!

si fac mac-mac!

sau oac-oac!

sau pac-pac-pac!..
iasomia
Postat pe 17 Martie 2009 15:16
Si tu ce vrei ca sa fac,
Pe tine sa te impac?
Sa iti cant draga o doinita,
Sa te sarut pe manuta,
Sau foaie verde busuioc,
Tu preferi sa fie alt loc?
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 15:22
asa !!!baga veselie
ca asa imi e drag mie

omu' sa fie destept
chiar de are-un dor in piept

el sa fie intelept
sa iubeasca soarele si campu' cu florile..

despre locul cela frate
vezi ca inca nu e noapte..

si te-am intrebat cam des
vrei sa punem d-un incest?

stai cuminte vanghelica
fata este cumintica..

dar te felicit badie
ca esti om de omenie
asa cum imi place mie...
iasomia
Postat pe 17 Martie 2009 15:29
foaie verde de finic
voi dragilor v-ati dilit

poezele-n sus si jos
poezele-n lung si lat
poezele la patrat

oare mai stiti a vorbi
fara rime in vreo zi?

Aemulus
Postat pe 19 Martie 2009 03:50
Draga, vorbind in poezii, ma gandeam ca fiecare femeie este in sufletul ei o poeta.Este ca si cum primavara(poezia) ar batea la poarta(la sufletul tau frumos de femeie), ca sa faca florile sa rasara si sa creasca.(Asta se refera la sentimentele tale, menite ca vorbele noastre sa le starneasca)
Ioana007
Postat pe 19 Martie 2009 07:05
sarutmana gabitzza!
anakin
Postat pe 19 Martie 2009 15:32
Sparrow dear, din pacate nu in orice trup de femeie se gaseste un suflet de femeie.Asa ca poezelele despre care vorbesti si pe care le editezi aici nu ating nici o coarda in plus pe linga cea umoristica.
Dar e amuzant, recunosc, sa citesc rime.
Aemulus
Postat pe 20 Martie 2009 16:53
Oaliuuu!


e lumea pusa pe marturisiri,ia sa plec eu ..sa nu cumva sa aflu te miri ce...sa fac vreun shok...ehe,he,he...
iasomia
Postat pe 20 Martie 2009 17:02
Draga, eu nu m-am referit la coarde, m-am referit la femei.
Ioana007
Postat pe 20 Martie 2009 17:57
Foarte haios schimbul de poezele.
Sunt de apreciat astfel de replici in schimbul celor rautocioase.

Am constat ca foarte rpd anumite persoane se simt atacate si dau replica taioas, dupa care incep rautatile.
De ce trebuie sa ne purtam asa? Ce castigati daca va impungeti?

In legatura subiectul, eu cred ca cei afectati de acest virtual sunt copiii, pt ca fac mai greu diferenta intre virtual si real.
NU cred ca exista un adult care sa petreaca mii de ore pe net. Nu ai cum, sunt o gramada de pb ce trebuiesc rezolvate in viata reala incat nu le poti lasa balta.
Socializam, ascultam pareri mai bune sau mai putin bune.
Chiar am intalnit persoane care au dabandit intelepciunea si care stiu a sfatui intelep.
Clm
Postat pe 22 Martie 2009 08:58
Esti o fericita, clm.
Ioana007
Postat pe 22 Martie 2009 15:35
astia mi-au halit un post !!!
gabitzza
Postat pe 30 Aprilie 2009 07:57
Din cauza crizei.Le-a fost foame si n-au avut bani.
Ioana007
Postat pe 1 Mai 2009 09:06
De la: gianiblue, la data 2009-03-14 19:01:17Oameni buni, mai ales cei care postati perseverent aici...CUM VA DESCURCATI CU VIATA REALA? Nu ne parem - cumva - unii altora atat de dragalashi incat ne frustreaza realitatea?
Si, in general, cei care acorda mult timp intalnirilor virtuale de orice fel, nu cumva se indeparteaza de realitate?!
Ce simtiti si vedeti, bibicilor?! Hmm?!




daca reuseti sa le imparti pe amandoua este totul ok doar ca viata virtuala uneori este mult mai comoda decat cea reala
gia85
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:59
Acuma, o sa-mi debordez si eu o parere, evident, strict personala...Statul la taclale pe net mi se pare o pierdere inutila de timp pretios...Desi, tre sa recunosc ca, uneori, cand ma plictisesc, mai intru pe-aici si adeseori mi-a facut mare placere compania in care m-am aflat...Cat despre miile de ore de trai virtual, sa faca cine ce-o vrea ! Dar, chiar daca mi-as castiga banii pe net, tot nu mi i-as cheltui aici... Mult, mult mai faina e viata reala, nici nu suporta comparatia.
Nathaly_Albu
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce femeile numai au grija de ele dupa ce se casatoresc?? 191 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:36
Cum sa imi intorc iubitul inapoi sau cel putin sa raminem simpli prieteni 15 De la: garbo_413902 13 Septembrie 2015 02:04
comunicarea nonverbala 431 De la: alexxandra 23 Martie 2012 13:37
buna sunt cristina si am 25 de anii 4 De la: garbo134266 18 Iulie 2010 11:59
Este adevarat ca si nemtii sunt smecheri dar depinde in functie de situatie 3 De la: ingerasulluptator 9 Iulie 2011 17:59
Setari Cookie-uri