mai stim sa traim in realitate dupa mii de ore de trai virtual?!

Daca mai stim sa traim in realitate..bun subiect de discutie.
As spune ca nu are legatura neparat cu virtualul, refugiul in imaginar poate avea acelasi efect.

Sau atunci cand refuzam sa o vedem (de realitate e vorba). Motivatia pentru care facem asta...aici e alta discutie

Geo mami, ieri am vazut marea!! A fost fain.
gabitzza
Postat pe 15 Martie 2009 08:18
ioiii gabitza, iarna, marea are o atractie aparte, un ghem de minunate stari induse de prezenta ei.
sa stai si s-o privesti...doar tu si ea!! s-o intrebi cate in luna si-n stele. cateodata iti raspunde
ce-mi place ca unde stau, iarna e pustiu pe plaja. nici tipenie de om. doar cativa pescarusi zburtaciti de adierea ei, ce-si croncanesc ciocurile prin nisip in cautarea hranei. dar fac parte din peisajul salbatic al marii!
geo32
Postat pe 15 Martie 2009 08:26
Asa-i! Era linistita si calma ieri si fermecator de albastra!

Ce-mi spui tu,mi-aduce de o secventa de anul trecut , la inceput de mai..era frig inca.

Plaja era pustie , eram doar eu si-o cana de cafea neagra si fierbinte!. Ma odihneam dupa ce culesesem scoici. Am stat asa pierduta-n ganduri..nu stiu cat a trecut, dar m-am trezit cand m-au chemat prietenii la masa.

Si-acum am scoicile...
gabitzza
Postat pe 15 Martie 2009 08:32
gabitza, o vad zilnic , o ating, o strig...
s-o vezi cand e suparata leoarca! numai spume si racnete
mai si lucrez la vreo 123,64 m de ea!
geo32
Postat pe 15 Martie 2009 08:37
fix 123,64 m de ea?
gabitzza
Postat pe 15 Martie 2009 08:40
masurat la pas marunt
geo32
Postat pe 15 Martie 2009 08:42
COOL!
gabitzza
Postat pe 15 Martie 2009 08:44
cand ti-e pofta, poti trece pi la mini, ca bagai doua poze cu ea!
geo32
Postat pe 15 Martie 2009 08:49
DA? Ia sa vaza ochiu...
gabitzza
Postat pe 15 Martie 2009 08:51
oameni buni...eu chiar n-am generalizat!!
era vb in contextu` respectiv...
de ce rupeti ?
deci...daca cineva nu a inteles ce vroiam sa spun...sa revina pt scurt timp...si..ma edific...
e adevarat ca...n-o voi face pt orice profan...dar...daca trebe...o fac odata...!
deci...unde ar fi pb de care se face referire?
hai sa lamurim...si...putem merge mai departe!
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 16:42
Unde bagasi pozele?Nu e prea mare pentru asta?
Ioana007
Postat pe 15 Martie 2009 16:45
Virtualul - ce lume fascinanta, dar in acelasi timp, ce mare, frumoasa si periculoasa capcana! Devine o capcana atunci cand, semiconstienti, rapim o prea mare parte din timpul vietii reale.
Alunecam frumos si lin... ajungem sa neglijam oamenii dragi, sa lasam sa ne scape ocazii importante, traind intr-o lume iluzorie.
Dar niciodata o vorba frumoasa spusa de un prieten virtual nu va putea inlocui o mangaiere, un sarut mimat de un emoticon nu-ti va face sangele sa fiarba... niciodata un prieten virtual nu te va tine de mana...


garbo_oo7
Postat pe 15 Martie 2009 17:11
Nu prea ai dreptate.Chiar daca nu te tine de mana, el poate cobora ca Luceafarul pe fereastra ta si intra in odaie, unde tu stai intinsa, cu mainile pe piept si el te mangaie cu paienjenisul de raze ale lunii asemenea unor sarutari care zboara imprejurul tau asemenea unor fluturasi.
Ioana007
Postat pe 15 Martie 2009 17:17
Daca nu adaugai "cu mainile pe piept" m-ai fi convins..
garbo_oo7
Postat pe 15 Martie 2009 17:19
De la: garbo_oo7, la data 2009-03-15 17:19:57 Daca nu adaugai "cu mainile pe piept" m-ai fi convins..




garbonica...sincer...daca nu te ascundeai atat de tare sub un nick...te intelegeam!!
dupa cum observi...noi cei de pe aici...suntem la vedere...
chiar daca uneori...suntem nevoiti sa suportam rautati!!
dar...ne asumam asta!!
oare...tu ce-ti asui in afara de...atacul la subiecte si persoane?
nu crezi ca...trebe sa ne asumam ceea ce gandim si exprimam?
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 17:25
d-astea am intrat si eu...sa-i spun ca:

frate vanghele,

bine ca nu cu ele in poala....
iasomia
Postat pe 15 Martie 2009 17:25
iasomico!!!!...o sa-ti iei vb...cat nu poti sa-t imaginezi!!
dar atata timp cat pb e intre amici...e ok!!

deci...sa nu te sperie nik...daca ceva va interveni!
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 17:30
Ovidiu42, te simti atacat ? De cine?
Eu nu-mi amintesc sa-ti fi adresat pana acum nici macar un cuvant si nici pe altcineva nu cred ca am atacat. Poate doar am exprimat o parere care nu a coincis cu a ta. Poti s-o accepti sau s-o ignori...
garbo_oo7
Postat pe 15 Martie 2009 17:34
De la: garbo_oo7, la data 2009-03-15 17:11:56 Virtualul - ce lume fascinanta, dar in acelasi timp, ce mare, frumoasa si periculoasa capcana! Devine o capcana atunci cand, semiconstienti, rapim o prea mare parte din timpul vietii reale.
Alunecam frumos si lin... ajungem sa neglijam oamenii dragi, sa lasam sa ne scape ocazii importante, traind intr-o lume iluzorie.
Dar niciodata o vorba frumoasa spusa de un prieten virtual nu va putea inlocui o mangaiere, un sarut mimat de un emoticon nu-ti va face sangele sa fiarba... niciodata un prieten virtual nu te va tine de mana...





poa' sa te tina de fisier!
garbo draga , daca mintea poa' sa prelucreze niste linii de 000 si 11111, poti sa ajungi si la orgasm mental. lucru de care in realitate n-ai parte.
geo32
Postat pe 15 Martie 2009 17:36
De la: iasomia, la data 2009-03-15 17:25:46d-astea am intrat si eu...sa-i spun ca:

frate vanghele,

bine ca nu cu ele in poala....


TARE! VEZI, D-AIA TE IUBESC EU PE TINE!
gabitzza
Postat pe 15 Martie 2009 17:36
De la: garbo_oo7, la data 2009-03-15 17:34:51 Ovidiu42, te simti atacat ? De cine?
Eu nu-mi amintesc sa-ti fi adresat pana acum nici macar un cuvant si nici pe altcineva nu cred ca am atacat. Poate doar am exprimat o parere care nu a coincis cu a ta. Poti s-o accepti sau s-o ignori...



nu te enerva, sunt doar invidiosi!
geo32
Postat pe 15 Martie 2009 17:38
De la: garbo_oo7, la data 2009-03-15 17:34:51 Ovidiu42, te simti atacat ? De cine?
Eu nu-mi amintesc sa-ti fi adresat pana acum nici macar un cuvant si nici pe altcineva nu cred ca am atacat. Poate doar am exprimat o parere care nu a coincis cu a ta. Poti s-o accepti sau s-o ignori...



hmmmmm!!!....atacat?...aici?...fii serioasa!!
era vb de...dialogurile de principiu!!
nu de ceva adresat mie!!
cred ca fiecare...are neshte...printzipuri...in viata!!
la asta faceam referire!...
dar...iti trebe oarece stiintzsa poti constata asta!!
nu te supara...nu esti singura care sufera de asta...!!
deci...cand te maturizezi...putem discuta!
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 17:45
Ovidiu42, incerc sa pricep logica discursului tau, dar ma depaseste. Esti teribil de ambigu in exprimare. Nu o lua ca pe un atac, e doar o constatare.
garbo_oo7
Postat pe 15 Martie 2009 17:53
gabita,






iasomia
Postat pe 15 Martie 2009 17:56
De la: garbo_oo7, la data 2009-03-15 17:53:22 Ovidiu42, incerc sa pricep logica discursului tau, dar ma depaseste. Esti teribil de ambigu in exprimare. Nu o lua ca pe un atac, e doar o constatare.




uite...hai sa spargem ambiguitatea!
vrei?
ce anume e de neinteles?
spuneam ca...oamenii care sant si responsabili de ce afirma...sant si usor de gasit pt...ulterioare precizari!!
din ce vad aici...nu se paote miza pe nimic serios in ce te priveste...
un nick...si atat!!
si...dai cu barda...unde vrei tu!!
e frumos?
mai vrei?
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 17:59
io n-am vazut sa fii dat cu barda!!
exprimarea unei opinii, chiar daca nu coincide cu a ta, nu inseamna sa dai cu barda!
geo32
Postat pe 15 Martie 2009 18:10
De la: geo32, la data 2009-03-15 18:10:58io n-am vazut sa fii dat cu barda!!
exprimarea unei opinii, chiar daca nu coincide cu a ta, nu inseamna sa dai cu barda!




geo...opiniile ...mi le formez singur!!
ca nu-s pe gustu tau...e altceva!!
sincer...nu te supara..dar am alte pricipii...
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 18:14
De la: garbo_oo7, la data 2009-03-15 17:53:22 Ovidiu42, incerc sa pricep logica discursului tau, dar ma depaseste. Esti teribil de ambigu in exprimare. Nu o lua ca pe un atac, e doar o constatare.



garbonica...sincer...nu cred ca vei reusi sa pricepi...
nu ma astept la asta...dar...incerc sa fac ce pot pt a ma face inteles!!
faptu` ca...multa lume nu ma poate intelege...e pb lor...cred!!!
pt ca...eu tot ce fac ...fac in spiritul normalitatii...
deci...vorbeam aici...despre faptul ca...multa lume...se ascunde sub un nick...si...da cu pietre!!
daca ai ceva de spus...o faci la vedere...si...iti asumi toate responsabilitatile...nu asa...de dupa usha!!!
la asta faceam referire!!
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 18:22
garbonica...cand e vb despre subiecte mai ample...se pare ca...te dai pierduta!!
vezi cum e lumea asta?
si...mai vrei raspunsuri...!!!
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 19:23
garbonel, eu i-am zis de cateva ori lui Ovi sa incerce sa fie mai concis. dar crede ca mi s-a cashunat pe el.
Ovi, citeste si postarile noastre. vei vedea foarte clar ca ale tale sunt apaaaaarte. Nu te simti criticat. noi chiar vrem sa te intelegem insa nu prea putem din cauza de exprimare si punctuatie.
gianiblue
Postat pe 15 Martie 2009 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Topicul pentru "iertaciuni" ! 20 De la: preciouss 3 Ianuarie 2010 23:10
si politia pe internet 12 De la: tutankhamon 25 August 2010 21:41
conteaza varsta intr-o relatie? 255 De la: garbo173880 28 Octombrie 2010 09:02
Ce tratament credeti ca ar fi mai potrivit pentru tratarea mustelor penale ne care se dau virgine pe forum 14 De la: Sassette 4 Septembrie 2017 01:45
buna 5 De la: Ciresica 20 Ianuarie 2011 04:30
Setari Cookie-uri