dragele mele prietene , sunt sigura ca aveti un raspuns si pentru mine

si, pe seara, la intoarcere, l-am corupt pe al meu sa bem o cafea.....la o cafenea de vis-avis de teatrul foarte mic....am stat la geam.....ma simteam ca in londra, paris sau new-york.....ioi doamne....
tutankhamon
Postat pe 1 August 2009 23:11
De la: tutankhamon, la data 2009-08-01 23:11:54si, pe seara, la intoarcere, l-am corupt pe al meu sa bem o cafea.....la o cafenea de vis-avis de teatrul foarte mic....am stat la geam.....ma simteam ca in londra, paris sau new-york.....ioi doamne....


frumos
Tzantzarika
Postat pe 1 August 2009 23:17
n-am stiut ca sunt atatea leoaice pe acilea!

La multi ani! si tie walki!

io mai am un pic de timp...
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 23:20
si io mai am...dar iti multumesc!!!
walkiria
Postat pe 1 August 2009 23:23
De la: Thor, la data 2009-08-01 21:29:12kysyou:
deci, ce am inteles io: iubesti un berbat care poarta belciug pe deget. adica e insurat. ca si tine (tu ai spus-o).
cum adica? si tu esti insurat?
in cazul asta eu zic sa deschizi un topic nou, pe relatii homosexuale

he he heeee... zici ca "dar"-ul ala te omoara? adica te omoara o amarata de conjunctie adversativa?
stai sa vezi omor de la al tau si de la a lui, cand vor afla

abia ala va fi un DAR...




hai mai tu nu st insurat st maritata,
deacuma tre sa suportam consecintele asta e
asa e in dragoste
kysmy
Postat pe 2 August 2009 00:08
fetelor nu uitati o femeie poate mima placerea dar un barbat poate mima o intreaga relatie pentru astfel de barbati nu se merita sa suferi viata merge mai departe nu trebuie sa traiesti prezentul privind mereu spre trecut lasa-l si mergi mai departe
multimedia
Postat pe 2 August 2009 10:53
bre multimedio!
o femeie poate mima ce vrea muschiu ei,cand vrea muschiu ei si cat vrea muschiu ei!!!!
da' un barbat nu poate bre....ca dupa un timp il tradeaza muschiu'!
preciouss
Postat pe 2 August 2009 11:55
criza,necriza,trebuie sa plateasca,mie mi-a cerut un amic basarabean sa-i fac bultetin pe casa mea,ca sa poata sa plece mai usor in sud,ca sa scap de el i-am zis nesimtitului 5000 de euro,a zis ca gaseste mai ieftin.I-am zis si eu sa se duca la ieftin....mojicul dracului mai era si insurat,si nu mi-a spus de la-nceput,a trebuit sa-l trag eu de limba ca sa-mi spuna,asta este,mi-a spus pina la urma,dar l-am taxat cand i-a fost lumea mai draga.asta este,pa si la revedere.
pusy_aol
Postat pe 7 Septembrie 2009 12:43
Fiecare pas are consecintele lui.De cate ori calci gresit, nu ai observat ca iti luxezi glezna?Si cel mai bine in situatii de astea este sa te traga doctorul.
Ioana007
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:07
De la: Ioana007, la data 2009-03-19 07:15:48Daca vrei sa te tina minte, la intalnirea care ai sa te duci, poti sa ii dai cu ghiveciul in cap.Sau, mai exista o alternativa.Cumpara un cactus cu tepii mai seriosi, si du-l sa stea cu spatele acolo.Cand ii zici la revedere, impinge-l peste cactus, sa ii intre tepii in...Avantajul este ca atunci cand va reflecta la situatia voastra, nu se va gasi impreuna cu cealalta ca sa il consoleze, pentru ca va fi la urgente, unde asistenta, ii va scoate tepii cu penseta.Toata grija va consta sa ai tu grija, ca asistenta sa fie grasa, cu negi pe nas si mustata, in jur de saizeci de ani.




Ma doare burta de ras...
Nici n-apucai sa imi raspund la misterul cu ghiveciul ca ai intervenit...Acu ma duc sa mai citesc in continuare.
garbo025622
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:43
1+1=3
Asa e mai, degeaba ma contrazice matematica. Asta-i realitatea care ni se prezinta. Oricum ai da-o, si orice ai face, tot la asta se ajunge. Cateodata rezultatul "adunarii" celor doua unitati poa sa dea si 4,5... Oricum, cifra asta ma dispera.
N-am nik cu oamenii, am cu cifra asta

Mai m-am gandit la ceva Eu am avut nunta in data de 3 Si nu imi place 3-ul, ca sunt nascuta in 2, nascuta pt a fi in 2, nu in 3. Nu ma refer la copii, ei nu intra in ecuatie. Ce-o fi asa de greu???? Ce nu inteleg oamenii...ce se ascund dupa "iubirea nu are granite" ? Aia nu e iubire; e egoism, e orgoliu, e atractie fizica, e orice altceva.
Nu am pe nimeni, draga mea prietena, dar nici nu as putea vreodata sa zic ca iubesc pe cineva asa...in paralel Lasati-i mai sa-si rezolve problemele de ordin psihic, emotional, familial si ce mai vreti voi si apoi nu o sa mai aveti voi probleme de ordin psihic, emotional, familial etc. Sau aruncati-va daca vreti cu orice pret sa experimentati, dar apoi lasati-o mai usor cu "problemele" astea pe care vi le faceti singuri. Sau spuneti-le daca va face bine si incercati sa judecati la rece, incercati sa fiti realisti.
Ca si daca-l lasi sa zboare, ca sa vezi daca stie drumul inapoi, n-ai de unde sti daca nu cumva e o gaina , sau poate si mai rau, un cuc. Viata e simpla, nu merita irosita...
Curat-murdar !!!
garbo025622
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:55
Draga, este foarte mare adevar in tot ce spui tu.Totusi sa stii ca si granitele o mai iau aiurea in timp.Nu mult, dar cand nu se uita vecinul, mai fac un pas pe furis in ograda lui.Asa se intampla si cu casnicia.Daca nu stai cu toroipanul de santinela, ca sa-l plesnesti pe intrus sau intrusa peste talpi cand le gasesti in batatura ta, ai incurcat-o.Viata in doi, nu presupune prezente oculte suplimentare, decat mama soacra , sau un copilas care sa-l muste noptile de urechi.
Ioana007
Postat pe 11 Septembrie 2009 17:31
De la: Ioana007, la data 2009-03-19 07:15:48Daca vrei sa te tina minte, la intalnirea care ai sa te duci, poti sa ii dai cu ghiveciul in cap.Sau, mai exista o alternativa.Cumpara un cactus cu tepii mai seriosi, si du-l sa stea cu spatele acolo.Cand ii zici la revedere, impinge-l peste cactus, sa ii intre tepii in...Avantajul este ca atunci cand va reflecta la situatia voastra, nu se va gasi impreuna cu cealalta ca sa il consoleze, pentru ca va fi la urgente, unde asistenta, ii va scoate tepii cu penseta.Toata grija va consta sa ai tu grija, ca asistenta sa fie grasa, cu negi pe nas si mustata, in jur de saizeci de ani.


AMETYST
Postat pe 11 Septembrie 2009 21:58
..doamne, ce obicei aveti daca va referiti la o postare, scrieti doar numele si data nu mai dati copy/paste.
Asta inseamna ca va inganati interlocutorul.
daria_
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:07
Draga, poate ca sunt usor balbaite.Dar sa stii ca nu ma deranjeaza.Lucrurile spuse de mine, in gura unei femei, capata o dulceata aparte.
Ioana007
Postat pe 12 Septembrie 2009 10:47
esti un romantic
blanca
Postat pe 12 Septembrie 2009 10:54
am trecut si eu prin ceea ce ai trecut tu si stiu cat de greu iti este.tot la fel am fost "cealalta" in viata lui pana cand miam dat seama ca niciodata nu va renunta la fata cu care era. asa ca am hotarat dupa 2 ani de relatie daca se poate numi asa sa l uit, acum zilele astea se implineste un an de cand nu l-am mai cautat, el m-a cautat in tot acest timp dar am preferat de fiecare data sa ii spun ca nu-l mai iubesc desi il iubesc, poate nici acum nu a inteles ca acum chiar nu l mai iubesc.de jumatate de an am intalnit alt baiat cu care sunt si pot sa spun ca e o rel ce merge f bn. asa ca da-i frau liber, mai tarziu oricum o sa si dea seama ce a pierdut dar pe tine at ar tre p tine nici macar sa nu te afecteze.pupici si nu uita ca viata ta merge inainte!
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 18:00
Tipul nu te merita clar , pendularea intre tine si fosta e deajuns sa realizeti ca omul nu stie ce vrea: Am avut si eu o experienta similara si cand au inceput sa sune telefoanele , presiunile l-am trimis exact la fosta ..,,draga de ea" Dupa retragerea mea din ,,ecuatie" tipa a ramas cu el exact 3 luni dupa care si-a luat zborul la altul. Fosta nu doreste decat sa-i strice relatia cu tine apoi pot sa pun pariu ca tipul nu i se va mai parea tentant..so..Pur si simplu da-i pasi , omul nu stie ce vrea si nu e capabil sa te aprecieze..trimite-l exact in bratele fostei ...nu va dura mult iti garantez.( putem face un studiu de caz pe chestia asta) si... sa-ti mai spun ceva ..unii chiar isi merita soarta .lasa-l ...spune-i Adio si continua viata cu cineva care te merita cu adevarat.
reyya
Postat pe 27 Octombrie 2009 01:33
De la: Ioana007, la data 2009-03-19 07:15:48Daca vrei sa te tina minte, la intalnirea care ai sa te duci, poti sa ii dai cu ghiveciul in cap.Sau, mai exista o alternativa.Cumpara un cactus cu tepii mai seriosi, si du-l sa stea cu spatele acolo.Cand ii zici la revedere, impinge-l peste cactus, sa ii intre tepii in...Avantajul este ca atunci cand va reflecta la situatia voastra, nu se va gasi impreuna cu cealalta ca sa il consoleze, pentru ca va fi la urgente, unde asistenta, ii va scoate tepii cu penseta.Toata grija va consta sa ai tu grija, ca asistenta sa fie grasa, cu negi pe nas si mustata, in jur de saizeci de ani.


Eu nu as strica ghiveciul cu cactus pe el..serios..ba mai mult i l-as face cadou fostei cu papion la gat ...sa-l tina ea ca mie nu-mi trebuie specimene de gen.
reyya
Postat pe 27 Octombrie 2009 01:48
cactus cu papion?
pik_nik
Postat pe 27 Octombrie 2009 01:53
l_flory
Postat pe 27 Octombrie 2009 02:09
De la: pik_nik, la data 2009-10-27 01:53:34cactus cu papion?

Dap ..exact asa...papion pe cactus si papion pe scula aluia ..care e problema ..??? sa fie amandoi aranjati " pentru intalnirea cu fosta.:-) Desi cactusul , ( sa fim onesti) ..nu are nicio vina :-)
reyya
Postat pe 27 Octombrie 2009 02:19
lasa, poate-i place
pik_nik
Postat pe 27 Octombrie 2009 02:21
De la: alehandra, la data 2009-07-15 23:08:04cle mai bune rspunsuri ti le-au dat micass si lauracris.sa iti amintesti mereu :ce tie nu-ti place,altuia nu-i face!gaesti undeva si prin biblie aceasta pilda.


" Ceea ce voiti sa va faca voua oamenii, aceea sa le faceti si voi lor"
Dorutza
Postat pe 29 Octombrie 2009 10:49
De la: luchiana_85, la data 2009-02-15 14:41:15si eu am o poveste , din pacate trista . Am avut un coleg de facultate si inca din primul an am legat o prietenie sincera , pana in anul 4 , el se indragostise de mine de foarte mult timp insa avea o realtie de 5 ani . in anul patru mi-am dat seama ca nutresc si eu sentimente pentru el si am hotarat sa incercam o altfel de relatie , timp de 6 luni a mers in paralel, pentru ca nu vroiam sa il despart de fosta , nu vroiam sa ii impun pur si simplu il iubeam acceptam compromisul , lasandu-l pe el sa faca o alegere , daca o alegea pe ea atunci , intelegam si treceam mai usor peste . insa m-a ales pe mine , a urmat un an minunat in care am locuit impreuna , ne-am iubit , am imparitit tot si am fost fericiti , insa in acest an fosta nu s-a lasat , il tot suna , s-a agatat de prietenii lui de familia lui ,am fost la vrajitori (stie si el asta) si intr-un final a reusit sa ne desparta . dupa o pauza in care s-a impacat cu ea(cu ajutorul surorii lui care l-am chemat la bucuresti de sarbatori unde era si ea) , s-a intors din nou la mine spunad ca el pe mine ma iubeste si ma vrea inapoi , l-am acceptat, insa nu aveam certitudinea ca a renuntat la ea , aveam prea multe indicii ca sa il cred, apeluri de la ea , telefonul inchis cand era cu mine , nu mai mergem la el acasa ...nu aveam voie . era totul atat de clar , nu imi gaseam linistea , era altul nu mai era puiul meu care isi dadea si viata pentru mine , de fiecare data imi spunea ca au terminat-o , dar puteam sa cred , nu aveam dovezi . acum ne-am despartit definiv si imi este foarte greu . Cum se poate schimba un om atat de mult ? nu pot sa imi gasesc linistea , m-am dedicat cu totul lui si acum e atat de rece , nu stiu cum sa procedez , nu ma pot abtine sa nu il caut , sa vorbim .Astazi ne vom intalnii ..pentru ultima data , ce pot sa ii spun sa ii spun de final....
draga mea asta este pedeapsa pt ca te-ai bagat peste relatia la cealalta fata....Pt ca poate si ea a suferit saracuta pt ca te-ai bagat peste relatia ei...Stii este o vorba,,ce tie nu iti place altuia nu ii face,,,pt ca totul se intoarce inapoi...Daca stii ca un baiat are o relatie,,,nu te incurca cu el,,,ca sa nu faci pe altii sa sufere....Pt ca si tu vei suferiii....Eu zic sa iti vezi de viata ta,,,si sa iti cauti un baiat liber,care sa nu mai fie incurcat in nici o relatie,pt ca nu este corect ca sa te bagi peste altiii....Si inainte sa te incurci cu un baiat,,,incearca sa il cunosti bine inainte,,ce parinti are,ce prieteni are...Foloseste-ti creierul inainte de a-ti folosi inima,ca sa nu mai suferi....atata pupici si multa bafta....
irina31
Postat pe 17 Noiembrie 2009 14:20
draga mea asta este pedeapsa pt ca te-ai bagat peste relatia la cealalta fata....Pt ca poate si ea a suferit saracuta pt ca te-ai bagat peste relatia ei...Stii este o vorba,,ce tie nu iti place altuia nu ii face,,,pt ca totul se intoarce inapoi...Daca stii ca un baiat are o relatie,,,nu te incurca cu el,,,ca sa nu faci pe altii sa sufere....Pt ca si tu vei suferiii....Eu zic sa iti vezi de viata ta,,,si sa iti cauti un baiat liber,care sa nu mai fie incurcat in nici o relatie,pt ca nu este corect ca sa te bagi peste altiii....Si inainte sa te incurci cu un baiat,,,incearca sa il cunosti bine inainte,,ce parinti are,ce prieteni are...Foloseste-ti creierul inainte de a-ti folosi inima,ca sa nu mai suferi....atata pupici si multa bafta.
irina31
Postat pe 17 Noiembrie 2009 14:22
Ohhh fetelor asa-mi alinati sufletelul:))) citesc si eu aici despre relatii zdruncinate de altele..si ca fericirea nu se poate construi pe suferinta alteia si parca ma prinde un sentiment de incredere..sunt cu iubitul meu de 4 luni,o fosta prietena de-a mea m-a combinat cu el din greseala,banuiesc si acum ca a crapat de ciuda cand ne-a vazut impreuna,de atunci nu ne mai vorbim pt ca ea stie f bine ce a zis inainte sa ma combin cu el dar acum revine in peisaj...se da mare prietena si parca ar vrea sa ne desparta..ma bucur pt prietenul meu ca e constient de asta..el a vb cu ea ,eu nu, ca e relatie la distanta si ea mai da pe acasa din greseala sau nu s-au inalnit,au vorbit ..stau si ma gandesc oare ce vrea de la mine ,de la el???in el am incredere in ea deloc si stiu ca ii este frica de mine la perversa dar ar face ea ceva si n-are ce...poate vb prostii dar prin absurd daca ar fi sa ma insele vreodata cu ea,pe el l-as ierta dar de ea n-as avea mila desi il cred destul de inteligent incat sa n-o faca..nu inteleg totusi de ce ma uraste atat de mult..mentionez a fost prietena mea f buna 6 ani..stie multe despre mine si eu despre ea..a incercat sa-mi strice imaginea in fata lui inca de la inceput si asta o stiu de la el si e adevarat...de fapt toata lumea a incercat sa-mi deschida ochii numai eu refuzam sa cred ca prietena mea e de fapt o invidioasa perversa..o parere as vrea ...de ce o prietena de atatia ani te poate uri/invidia gratis???
pissy29
Postat pe 1 Decembrie 2009 02:06
asa ca draga mea luchiana nu ai decat sa astepti,a fost al tau dar n-ai nimerit intr-un cadru bun,omul nepotrivit la momementul nepotrivit..poate o iubeste pe ea mai mult..tu ai sa suferi dar el daca ramnane cu ea lasa totul asa...nu te baga peste ei ca n-ai decat de pierdut,incearca sa uiti ca exista,desi te doare.e cu ea si n-ai ce face.Nu fii ca alte fete,nu incerca sa strici iubirea cuiva devenind poate si amanta lui,te injosesti pe tine..sper sa dai de un baiat bun care sa te respecte si sa fie doar cu tine..stai linistita ca mai devreme sau mai tarziu o sa fie cineva si pt tine
pissy29
Postat pe 1 Decembrie 2009 02:11

Cum se termina povestea?
liaiedera
Postat pe 12 Aprilie 2010 22:51
eu ...probabil ca m-as duce s ama intalnesc cu el ,aranjata,dichisita...ca sa vada ce a pierdut ...
Gandeste-te ca nu te merita ,si ca lui ii convine sa fie cu amandoua...nu vei avea un viitor placut alaturi de el ..tot timpul sa te gandesti ca il imparti cu altcineva,nu e prea placut ..ar fii mai bine sa renunti la el ...asta e parerea mea...
ionutzaanca
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Motive pentru care m-asi insura in 2010 ! 176 De la: preciouss 3 Ianuarie 2010 15:53
Midnight Club 27 De la: b727ana 17 Iulie 2012 17:43
Proza 86 De la: jeanette40 18 Noiembrie 2011 23:59
Ce sunt sentimentele si de unde apar ele? Animalele au sentimente? 33 De la: delada 12 Septembrie 2015 20:43
Mai sunt oare femei care le este frica de nastere? Pt ca mie imi este frica si de o injectie... 181 De la: luptatoareacurajoasa 4 Iunie 2010 11:29
Setari Cookie-uri