ce parere aveti despre tot ce se intampla in tara noastra?

si neortodoxa si interzisa?
Tre' sa fie bun rau...
garbo_C
Postat pe 10 Octombrie 2009 13:12
dap, cam cum e ciucalata, asa...

o sterg sa fac curatenie

sa va jucati frumos
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 13:14
pestele cica se impute de la cap...atata timp cat avem capete imputite vom mirosi parfumul imbatator pana cand se vor naste altele mai proaspete dar fara sa fie tinute langa cele stricate...poate un potop in care sa nu se salveze decat bebelusii de la maternitate
yzabela_03
Postat pe 10 Octombrie 2009 15:29
au mama
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 15:31
De la: tutankhamon, la data 2009-10-10 12:22:11categoric, anto...nu e vorba de lipsa educatiei.....poate e doar spiritul de turma...ce face ala si nimeni nu-l contreaza...ia sa fac si eu.....nu conteaza ca nu e bine....lasa ca scuip pe jos semintele si arunc pachetul de tigari gol....

injur pe strada ca la usa cortului ca deh, gigel de la parter are repertoriul bogat...ioi...vasile are molecula si vorbeste pe strada cu cotul in sold??ia sa fac si eu la fel...ioi..si molecula asta are si radio si mp3....ia sa bag eu niste manele sa rasune tot autobuzul...

nu anto....nu e de la parinti....ieri colega mea a fost martora la decesul pe strada al unui baiat de 23 de ani...tipul isi facus o doza prea mare de heroina.....si a coborat din taxi exact pe trotuar, in moarte....medicii de la 112 nu au mai putut face nimica....dupa parerea ta, mama lui, care era indurerata langa el si plangea de ti se rupea sufletul, a fost cea care l-a educat sa ia droguri???

profesorii ar trebui intai sa-si vada de lungul nasului.....si dupa aia sa aibe curajul sa ridice ciocul....pentru ca, atata timp cat la examenele de titularizare nu se iau note mai mari de 4 - 4 si ceva...e clar ca in sistem e o buba...ca pe ei in doare in fund de copilasii nostrii...

Ai dreptate, Tuta...dar stii de ce se intampla asta? Pt. ca cei care obtin note de-astea sunt TINERI absolventi care vin in invatamant, pt. ca sunt atat de slab pregatiti ca n-au gasit un job platit omeneste in alta parte...Deci, in invatamant, pe 8 mil. pe luna, vin doar cei mai slabi pregatiti absolventi...Cei bine pregatiti merg in alta parte unde sunt platiti k lumea. N-ai sa vezi cu note de-astea pe cei din generatia mea...Crede-ma !
Nathaly_Albu
Postat pe 10 Octombrie 2009 15:34

De altfel, cei din generatia mea, inca nu si-au spus ultimul cuvant...Un mare adevar e ca "NU MOR CAII CAND VOR CAINII" !
Nathaly_Albu
Postat pe 10 Octombrie 2009 15:58

Ce ma doare cel mai tare, insa, e ca elitele de azi accepta statutul de " vedeta mass-media" stand la coada dupa Sexy braileanca, Elodia et. comp., etc... In perioada interbelica, elitele s-au implicat in viata natiunii (vezi Iorga si multi, multi altii)...Azi, s-au izolat in turnul lor de fildes, scarbiti...Nu se implica, nu ies la lupta...le place statutul de sobolani...
Nathaly_Albu
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:16
Nathaly, tie iti place sa te autoenervezi?
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:20
fetelor,din pacate,in actuala noastra tarisoara,scara valorilor a fost rasturnata de ceva vreme..asta nu inseamna ca nu avem oameni valorosi...se simt si pe aci pe topice..dar..sunt pusi in umbra de interesele meschine ale unor insi care detin "puterea"
speranta este la o trezire nationala...nu se stie clipa...dar s-ar putea sa fie intr-o buna zi
LILO
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:21

Ce haios ! Astia de pe Garbo, cand dau sa raspund, imi spun ca n-am cont pe Garbo... Ma rog... N-AM CONT !
Nathaly_Albu
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:30
De la: yza_my, la data 2009-10-10 15:29:19pestele cica se impute de la cap...atata timp cat avem capete imputite vom mirosi parfumul imbatator pana cand se vor naste altele mai proaspete dar fara sa fie tinute langa cele stricate...poate un potop in care sa nu se salveze decat bebelusii de la maternitate



asta-i demna de putul gandirii
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:32

Oricum...cu sau fara cont pe Garbo, " NU MOR CAII CAND VOR CAINII" !
Nathaly_Albu
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:33
bine Natalicule, am priceput!

te-ai nervat rau , mai
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:37

in general, ma bucur cand vad ca mai exista RATIUNE, indiferent unde se afla ea...
Nathaly_Albu
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:43
exista tot ce vrei in lumea asta mare. doar sa cauti.
...da sa stii ce
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:45

Ok. Cred ca am depasit masura...mii de scuze ca v-am plictisit... Dar raman la parerea ca "Nu mor caii cand vor cainii". DIXIT !
Nathaly_Albu
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:47
da e o problema?cu clasa asta POLITICA? CAND VOM TRAI SI NOI MAI BINE?
gogu1938
Postat pe 10 Octombrie 2009 20:08
...nici cainii cand vor stapanii.

si_totusi
Postat pe 10 Octombrie 2009 20:14
De la: superbus, la data 2009-10-10 12:42:23 very good celleste!! la scoala stau 6 ore apoi arunca ghiozdanu.. restul acasa cu ma-sa si tac-su...primii 7 ani tot cu ei!! familia e cea mai importanta in educatie!!! daca parintii nu se implica,nu-l verifica..degeaba te chinui cu ei!!!tot tufe de venetia ajung!!!

cat despre medicii si asistentele care nici nu se uita la tine daca nu le dai spaga...d'apoi sa te mai opereze...ce sa mai vb?


Ei si ce daca dai spaga?! Si asa o d-na "tuta" doctor, la o operatie de indreptare a unui deget, "l-a indreptat", atat de bine, ca la trei ore dupa operatie, degetul se "cianozase" Intreband-o ce se poate face, mi-a raspuns cu detasare: "Ah...Acum il taiem"!

Concluzia:
Am doar 4 degete la o mana, dar bine ca m-a operat la mana si nu in alta parte!!
MAN_IN_BLACK
Postat pe 10 Octombrie 2009 20:56
De la: LILO, la data 2009-10-10 16:21:41 ...,din pacate,in actuala noastra tarisoara,scara valorilor a fost rasturnata de ceva vreme..asta nu inseamna ca nu avem oameni valorosi...se simt si pe aci pe topice..dar..sunt pusi in umbra de interesele meschine ale unor insi care detin " puterea"
speranta este la o trezire nationala...nu se stie clipa...dar s-ar putea sa fie intr-o buna zi


Iar prostia asta:"Uite , Nu e contul, Blogul pe care tocmai l-ai scris...nu este al tau, Disparitia comentariilor din bloguri, sau modificarea lor...."

Mai copii! Daca doriti sa faceti ceva, ia vedeti domniile Voastre , cate conturi duble sunt, si...cam ce fac "cei care le folosesc"?!

Scuze, ca am sarit la altceva... Ca sa revin :"Faptul ca tacem,nu inseamna ca suntem, "cu pluta "!
MAN_IN_BLACK
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:07
De la: Celleste, la data 2009-10-10 12:14:18Da... si parca n-am fi coborat destul de jos, am mai inventat o emisiune de un inalt grad de cultura si civilizatie... se cheama : "in puii mei..."

Vorbesc serios.


ANTA, profesorii si doctorii au si ei rate de platit, copii de hranit... n-au uitat, stai linistita, doar ca nu-s platiti atat cat ar trebui pentru munca pe care o fac.
Tu cu ce te ocupi?




Inginer care a muncit in aceasta tara, a proiectat si altii au ras de pe fata pamantuli multe dintre halele proiectate , adica constructii ce insemnau locuri de munca . Mai mult am muncit mlti ani cu spor de santier, spor de zece ore, in acord. Am strabatut tara in lung si lat pentru proiecte, ...si pentru executii de constructii, de consolidari de constructii . Am lucrat si pe reduceri salariale de 75% si 50% si exist si nu am tipat ca nu se poate trai. Medicii unii au 6 ani de facultate altii au 5 ani si pentru 6 ore de munca li se pare ca nu sunt platiti. Or sa tipe,...GARZI... dar si garzile sunt platite . Eu am muncit fara bani si 24 de ore daca a fost nevoie,
TU??? Cu ce te ocupi??? Ce venituri super ai de tii cu Medicii si Profesorii care si-au uitat menirea???
anca_53
Postat pe 11 Octombrie 2009 15:43
nathaly....mami...nu se ascund si nu stau la coada cu alde sexy balamuca aia.... ci apar in emisiuni langa alea, ca sa le mai creasca si lor audienta....
tutankhamon
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:01
De la: tutankhamon, la data 2009-10-10 12:24:46anto...ne-am dezvoltat din toate punctele de vedere...ne-am modernizat...libertatea exprimarii se vede si la copilul din leagan....mitocania si mojicia e la ea acasa....dar asta nu inseamna ca bietii parinti sunt vinovati...poate unii nici nu au habar....






Zici Tu???
Prin educatie tu intelegi doar sa ...scuipi seminte pe jos... si droguri...??? sau ma rog sa nu ...scuipi seminte pe jos si ..sa nu iei droguri... Daca acea mama i-a dat bani si nu a stiut pentru ce??? Este si mai dureros. Droguri iau doar cei ce au bani multi foarte multi,..nu un salariu de inginer, medic, profesor....
Scuza-ma ,..dar mai trebuie sa cresti...
anca_53
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:02
esti dusa anto.....cred ca tu trebuie sa mai cresti, daca nu esti in stare sa citesti mai mult de cat am scris eu....tie tre sa ti se dea mura in gura, fata taichii....sau tie nu-ti convine sa mai existe persoane cu parere diferita ca a ta si vrei tot timpul sa ai dreptate?? ia fa-ti repede un control....
tutankhamon
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:07
De la: tutankhamon, la data 2009-10-11 16:07:01esti dusa anto.....cred ca tu trebuie sa mai cresti, daca nu esti in stare sa citesti mai mult de cat am scris eu....tie tre sa ti se dea mura in gura, fata taichii....sau tie nu-ti convine sa mai existe persoane cu parere diferita ca a ta si vrei tot timpul sa ai dreptate?? ia fa-ti repede un control....





De cotrol stomatologic am nevoie.
Cunosti un stomatolog ???
anca_53
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:39
nu ai tu bani sa-ti faci control la mine....si nici tupeu...dar daca te tine, te astept...
tutankhamon
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:40
tutankamoano, io tzin de usha..
dihoritza
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:43
tut, let it be...nu vezi ca pur si simplu provoaca ?

si atentia negativa e mai buna decat nimic
wife_de_zmeu
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:44
wifo..io vaz ca o mananca...si ca e intepata.....o ajut, poate vrea sa o scarpin...cu o freza, ceva, in dinti.....o masea de minte, ceva, fara anestezie...o ajut, nu-i problema....
tutankhamon
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:47
rizzo...daca vine si se pune pe scaun, nu mai scapa din gheara mea.......
tutankhamon
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hartuire 32 De la: Bianca17 11 Februarie 2015 11:49
de ce nu mai este BULA ROZA DE LA FORUM? vreau explicatii 9 De la: daria_pet 30 Iulie 2009 00:54
Concurs Tchibo Exclusive Origins 5-27 noiembrie 2009 2958 De la: Anouk 2 Decembrie 2009 21:42
Cateva idei pt organizarea unui bal al francofoniei 1 De la: naomi 7 Aprilie 2010 12:19
euro 8 De la: akupcso_yaho_com 21 Noiembrie 2009 20:24
Setari Cookie-uri