ce parere aveti despre tot ce se intampla in tara noastra?

sis, nu pot sa cred...chiar exista o asemenea emisiune ?

ioi, ishtenem...hbravos, natiune

eu am parolat de mult sa ma uit la posturi romanesti

da' am o colega care in fiecare dimineata ma tine la curent cu nush ce tampenie cu 7 blonde...inca nu m-am prins despre ce vorbeste

stiu doar ca acu' 2 zile am repezit-o si am rugat-o sa ma slabeasca, ca nu sunt interesata de prostiile ei, sa-si faca recenziile in alta parte...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:19
categoric, anto...nu e vorba de lipsa educatiei.....poate e doar spiritul de turma...ce face ala si nimeni nu-l contreaza...ia sa fac si eu.....nu conteaza ca nu e bine....lasa ca scuip pe jos semintele si arunc pachetul de tigari gol....

injur pe strada ca la usa cortului ca deh, gigel de la parter are repertoriul bogat...ioi...vasile are molecula si vorbeste pe strada cu cotul in sold??ia sa fac si eu la fel...ioi..si molecula asta are si radio si mp3....ia sa bag eu niste manele sa rasune tot autobuzul...

nu anto....nu e de la parinti....ieri colega mea a fost martora la decesul pe strada al unui baiat de 23 de ani...tipul isi facus o doza prea mare de heroina.....si a coborat din taxi exact pe trotuar, in moarte....medicii de la 112 nu au mai putut face nimica....dupa parerea ta, mama lui, care era indurerata langa el si plangea de ti se rupea sufletul, a fost cea care l-a educat sa ia droguri???

profesorii ar trebui intai sa-si vada de lungul nasului.....si dupa aia sa aibe curajul sa ridice ciocul....pentru ca, atata timp cat la examenele de titularizare nu se iau note mai mari de 4 - 4 si ceva...e clar ca in sistem e o buba...ca pe ei in doare in fund de copilasii nostrii...
tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:22

Vezi? Nici nu stii ce pierzi...

Exista, sis... auzi tu... "in puii mei..."
garbo_C
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:23
anto...ne-am dezvoltat din toate punctele de vedere...ne-am modernizat...libertatea exprimarii se vede si la copilul din leagan....mitocania si mojicia e la ea acasa....dar asta nu inseamna ca bietii parinti sunt vinovati...poate unii nici nu au habar....

tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:24
wifo, iti faci pretini pe la servici??
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:28
celleste mama.....o colega de-a mea de servici a fost la scoala sa vorbesca cu diriginta....de ce????...simplu.....materia din manual nu este parcursa in totalitate de profesor la ora....de ce???de ce nu isi face treba???de ce amarata asta care lucreaza la un patron arab pe 8 milioane trebuie sa plateasca meditator???ca sa-i explice copilului ce trebuie de fapt sa-i explice profesorul la ora????

eu sunt medic stomatolog.....mi-au venit pacienti tratati aiurea...cu vata lasata sub lucrarile cimentate, cu conuri de vata pe canal si deasupra obturatie definitiva, cu recomandari de genul ia tuica in loc de antibiotice....oare acest medic a fost educat asa in facultate??? iti spun eu ca nu....e spiritul de turma, a carui deviza e.....lasa-o ca merge asa...
tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:29
nu blanca, stii ca eu nu socializez prea usor...

da' aia se tine de mine ca raia de om sanatos...io ii zic ca ma uit pe discovery, ea insista sa imi povesteasca de schimb de mame...

si cum in ultimele zile am cam luat fuckinguri la job, mi-am iesit din escarpeni si i-am zis sa cante la alta masa

ahhh...si se mira de mine ca umblu cu carti prin geanta

m-a intrebat daca am citit ceva de sandra brown
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:33
tuth, parintii sunt vinovati de lipsa de educatie a copiilor lor, voluntar sau involuntar.

Foarte multi parinti, nevoiti sa munceasca zi lumina pentru a asigura un trai decent copiilor lor, ajung acasa abia noaptea, fix la timp pentru a-i saruta pe frunte de "noapte buna" sau ca sa le verifice temele pe care copii lor le rezolva singuri sau cu fratii mai mari.

Multi sunt plecati din tara pe termen lung... tot pentru traiul decent al familiei.

Eu nu-i blamez pe parinti, fiecare face ce poate, dar toti sunt constienti, privindu-si nemultumiti copii si vazand ca s-au dezvoltat altfel decat si-ar fi dorit, ca o parte din vina o poarta ei, pentru ca nu le-au fost alaturi copiilor in etapa cea mai importanta a evolutiei lor..
Au lasat sarcina educatiei pe spinarea altora... bunici, matusi, vecini, profesori.

Profesorul zideste pe temelia turnata acasa, in sanul familiei... dar daca aceasta lipseste...

Daca sunt profesori care nu-si fac treaba (si sunt convinsa ca sunt) stiu sigur ca exista si medici (stomatologi sau cu alte specializari) pe care-i doare fix la basca de pacientii lor... cu astia ce facem?
garbo_C
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:34

asa-i tuti, completat de muuulta si oarba incredere "cine sunt eu".
si cu "daca stiu sa scot banu' sunt cineva".
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:34
sis...am un pont despre o carte buna si cum nu am strongu' instalat nu pot sa o descarc electronic

nu vrei sa imi faci tu un pustiu de bine si sa ma ajuti?

cartea se numeste umbra vantului de carlos ruiz zafon

merci
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:36
cu mine vorbesti?? si eu vreau sa citesc cartea aia.
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:39
o sa incerc eu..dc nu mi se blokeaza si mie compu..
fleur_de_lis
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:40
cu celeste, da' si tu poti sa ma ajuti
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:40
incerc... daca nu pot aici, o fac de acasa
garbo_C
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:41
very good celleste!! la scoala stau 6 ore apoi arunca ghiozdanu.. restul acasa cu ma-sa si tac-su...primii 7 ani tot cu ei!! familia e cea mai importanta in educatie!!! daca parintii nu se implica,nu-l verifica..degeaba te chinui cu ei!!!tot tufe de venetia ajung!!!

cat despre medicii si asistentele care nici nu se uita la tine daca nu le dai spaga...d'apoi sa te mai opereze...ce sa mai vb?
superbus
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:42
celeste..te cam pripesti cu afirmatiile...inseamna ca esti mai tinerica.....mami.....am vazut copii ai caror parinti sunt langa ei si ii cearta ca au facut cutare lucru...si am avut surpriza sa constat ca a doua zi acel copil exact aia facea - ce-i spusese muma-sa sa nu faca....

iar copii crescuti de bunici, cu mama si tatal departe, sunt sigura ca aia vor ajunge ceva...pentru ca suferinta si dorul nu-i fac sa faca faradelegi ci se cufunda in studiu, in dorinta de a le face pe plac parintilor, poate nu mai pleaca...

si..noutate...profesorii nu mai pun caramizi la baza constructiei educatiei copilului...profesorului i se rupe....pentru ca nu considera logic ca el sa munceasca si sa nu fie retribuit pentru munca prestata...de parca munceste in casa de toleranta, si nu la o scoala...vad asta zilnic la profesorii copilului celegei mele....
tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:43
mey...io vreau cartea aia, capisci ?

mi se puse piticu' pe ea...si voi stati sa filozofati acu' de educatiune ?

sariti sa m-ajutati, bre...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:46
te-as ajuta wifo dar nu am huburi pentru strong...ne-au promis mai multi ca ne ajuta si ne dau niste huburi si niiika....asa ca injura-i pe ei, te rog...
tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:47
spuneti-mi si mie unde sa caut.

Tuti, si eu am vazut parinti care una zic si alta demonstreaza. ce sa inteleaga copilul?
si-am mai vazut si din aia care ii baga in seama cat sa la mai interzica ceva. si ei fac impotriva. asa primesc atentia parintelui. negativa dar atentie.
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:50
pai, tut...seteaza-ti singurica huburile, mamicule...da' nu sari de 10 ca pe urma mere greu strongu'

eu setasem si straine si romanesti, asa, pe alese...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:51

Gresesti tuth... eu iti vorbesc din experienta.

Spre deosebire de tine, eu nu generalizez. Am spus ca sunt multi parinti care sunt nevoiti sa-si neglijeze copii, nu toti.

Cat despre acesti copii, cei mai multi se simt abandonati, lasati in voia sortii... ceea ce crezi tu despre suferinta lor, care ar trebui sa-i caleasca si sa-i indrume pe calea succesului... asta e varianta idilica a povestii...
Putini sunt aceia care au in spate un bunic intelept sau un frate mai mare care sa le arate calea in absenta parintilor... cei mai multi o apuca pe cai gresite.
garbo_C
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:51
blanca, daca ai strongu instalat, deschide-l, alegeti huburile si gata, se rezolva problemu
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:52
cica nu-l am
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:54
celleste...ai vazut campania protv....tu stii ce mai face copilul tau?...?....daca nu, iti spun eu.....copii din famili sarmane car ziua munceau si noaptea invatau la lumina lumanarii..
tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:55
Cati tuth? Cati dintre ei sunt atat de puternici si constiinciosi?
garbo_C
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:58
sis, compu' asta cica nu vrea sa ma ajute... o rezolv eu acasa.
garbo_C
Postat pe 10 Octombrie 2009 13:00
sis, si cat mai stai la job ?

ca mor de nerabdare, ici sha

blanca, nu poci ca sa crez... nu ai strongu instalat ? ioi...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 13:03
e ca si cand ai bube??
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 13:05
sis, vesti proaste... tre' sa plec acu' 10 min...

Mai, care-o iubiti pe wife, dati-i o mana de ajutor, ca o stiu eu... daca nu primeste carte, intra in sevraj... .
garbo_C
Postat pe 10 Octombrie 2009 13:07
sis, dependenta, bat-o vina

blanca...strongu e o chestie neortodoxa, ca sa descarci filme, carti, clipuri...etc...

si chiar daca e neortodox, ca nah...politia IT vegheaza sa nu fie nic piratat, din moment ce exista, io zic ca e bun

sis, fugi repede acasa si rezolva-mi problemu...ioi, fata tanara sta sambata la job
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Octombrie 2009 13:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poftiti,va rog,la cafeneaua mea!Cafeneaua celor indragostiti de viata! 796 De la: Tabitta 7 Iunie 2020 12:12
vand salon de coafor, frizerie de copii in Cluj 2 De la: ShantiL 8 Februarie 2014 19:25
buna ziua 35 De la: nazirra 28 Septembrie 2009 14:32
e posibil sa ai o relatie pe net? 263 De la: rupt_de_realitate 30 August 2010 17:59
De ce suntem imbecili in lumea virtuala? 58 De la: duchess1 6 Februarie 2014 13:19
Setari Cookie-uri