ce parere aveti despre tot ce se intampla in tara noastra?

Poi cam ar trebuii ....dar dupa cum se vede si se stie(pt ce i interesatzi de tara) putem spune ca ne pare rau sau mai bine lasa ti asha.......ce parere sa am mai ales cand avem sii sute de coffieshopuri in romania,olandezii nu stiu cum sa scape de ele iar la noi deja au inceput sa fie....hmmm aiurea pardon au un pic da vechime la noi aceste coffieierburishopuri....
AdelinaIK
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:02
am o parere f OK despre ce se intampla pi la noi...e de MUNCA fratilor...da nu ashe di forma..e de munca de adevaratelea...
dar cine se incumeta sa puna "osul" la treaba?
ca toti e"domni" si "doamne"...muncitori si agricultori or fi fost parintii si bunicii unora si altora...asa ca sa(ne)auzim di bini
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 05:54
am vrut sau nu tot Base... a iesit. asta este. LA MUNCA FRATI ROMANI!!!
sophia1971
Postat pe 4 Ianuarie 2010 16:10
...io nu stiu de ce nu inteleg unii ca e specificat undeva in constitutia tzarii asteia ca presedintele este puterea executiva in stat.etc si ce mai scrie pe acolo....de unde rezulta ca nu dumnealui de unu singur conduce tzara...nu vorbim de un dictator totusi...si s/ar putea sa ne creem impresia gresita precum ca el ar taia si spanzura...in ghilimele...dupa cum i se pare.
garbo055472
Postat pe 4 Ianuarie 2010 17:28
cititi in constitutie daca vreti sa aflati atributiile presedintelui, n-o mai luati pe campii...
partea cea mai trista este ca nici bashescu n-are habar de propriile-i atributii, deci nici vorba sa si le indeplineasca! ba mai mult, se baga peste toti, cu aerele lui de stie_si_fac_tot, nelasandu-i nici pe altii sa-si faca treaba. unicele lui preocupari sunt:
- sa ia masurile cele mai tembele, ca sa-i infurie pe opozanti, si
- periodic sa va "faca" din vorbe populiste, golite de orice continut practic, asa cum i-a "facut" pe fraierii care l-au votat.
l-ati ales, acum inghititi-va "norocul"! pe mine nu ma reprezinta un asemenea infractor notoriu.
pik_nik
Postat pe 4 Ianuarie 2010 17:36
De la: pik_nik, la data 2010-01-04 17:36:40cititi in constitutie daca vreti sa aflati atributiile presedintelui, n-o mai luati pe campii...
partea cea mai trista este ca nici bashescu n-are habar de propriile-i atributii, deci nici vorba sa si le indeplineasca! ba mai mult, se baga peste toti, cu aerele lui de stie_si_fac_tot, nelasandu-i nici pe altii sa-si faca treaba. unicele lui preocupari sunt:
- sa ia masurile cele mai tembele, ca sa-i infurie pe opozanti, si
- periodic sa va "faca" din vorbe populiste, golite de orice continut practic, asa cum i-a "facut" pe fraierii care l-au votat.
l-ati ales, acum inghititi-va "norocul"! pe mine nu ma reprezinta un asemenea infractor notoriu.

Irulan
Postat pe 5 Ianuarie 2010 00:54
...vai, pik...ce prere proast ai despre autostiutorul chiorte....

...pai nu vzuși n campanie ce științific ne explicita el atribuțiunile preșului la etno și la zero tv? ...și ce muzic mistoac de manele avus el...

...de unde crezuși matale c veni grosul votanților?
...o abandon senzaționescu pe elodia și pe magda cimag și-i fcu cont marinelului..

...el știe doar ce trebuie s fac alți și acționeaz n consecinț...

...scoate un text de gg stil iarna nu-i ca vara (de parc iarna e creație proprie) și toat lumea d pe spate...
daria_
Postat pe 5 Ianuarie 2010 01:03
avem o parere buna!numa k eu vreau sa mor la florentza!
fleurdelis
Postat pe 5 Ianuarie 2010 01:06
e grele nene.. al draq el de stat roman, e rau ca nu ne da mocaiala! Mai ales ca avem traditie in a intinde mana...
anakin
Postat pe 5 Ianuarie 2010 01:09
...anakin, n nici un caz nu stau la moca...am gospodrie la țar și nu am nevoie s cumpr nimic cu chimicale...un somaj mic...am pensie alimentar de la soț pentru copii, destul de consistent...fata are burs de merit...problema la mine nu este banul, ci desconsiderarea statului pentru persoanele cu venituri mici: pensionari, someri, persoane cu salariul minim pe economie..

...desconsiderarea constituției și legilor statului de cel care ar trebui s fie primul care s le respecte...

...afișarea ostentativ a nepotismului și a relațiilor de tot felul (șocante declarațiile șefului statului a poftit suflețelul doamnei Sftoiu ca s-i pun sotul șef la SRI, i l-am pus la SRI am chemat-o pe doamna udrea s o ntreb : te bagi la un minister?)

..pstreaz-ți apropontul...
daria_
Postat pe 5 Ianuarie 2010 01:24
dario, nu la tine m-am referit atunci cand am spus ca noi, poporul roman, avem traditie in a intinde mana si a astepta mokka ceva. M-am referit la atitudinea de genul :"dar noua de ce nu ni se dau ajutoare?" din anii '90, cand se faceau liste cu persoanele care trebuie sa primeasca biscuiti si blugi din Olanda. Mai exact, cum spunea Teodorescu de la Taxi, "avem traditie de paparuda".

spui ca ai o mica gospodarie la tara..bravos tie! te apreciez pentru asta! - si nu o spun de complezenta. Si nici nu intentionez sa intru in polemica cu tine pe aceasta tema.

singura chestie cu care nu sunt de acord cu tine este in blamarea conditionata a nepotismului. Nu, sa nu ma intelegi gresit, nici eu nu sunt in favoarea nepotismelor ori a relatiilor "reciproc avantajoase", ci tin sa subliniez ca este o caracteristica a romanilor sa isi numeasca copii, nepotii, nevestele, amantele ori sotii consilierelor samd in functii cheie ale statului, lucru aflat la indemana potentatilor zilei. Nu doar Base face asta acuma, a facut-o si Ilici la vremea lui, a facut-o si Tzapu cu fiu-sau ori cu fie-sa (prof.univ, parca, in '98), a facut-o si Geoana (Mihaela, dragostea mea!) din postura de sef al senatului, ori Nastase ca prim-ministru (pana in 2005, cea mai prospera firma de medicamente era a Danei Nastase).
anakin
Postat pe 5 Ianuarie 2010 01:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre tot ce se intampla in tara noastra? 251 De la: anakin 5 Ianuarie 2010 01:48
valoarea unei femei ..., Cat de mult o apreciati pe femeia care va este alaturi? 48 De la: garbo_19362 30 Ianuarie 2014 23:40
Bucatarasul cel dibaci ne dezvaluie secretele sale 1 De la: Veenman 24 Martie 2011 22:43
Cafenea de primavara 13637 De la: ovidiu42 27 Februarie 2015 20:38
cu ce este potrivit sa te imbraci la un party intr-un restaurant bar, noaptea? 40 De la: Dari_Daniela 9 Ianuarie 2010 13:59
Setari Cookie-uri