ce parere aveti despre tot ce se intampla in tara noastra?

adica, si daca ar gandi, ar avea pe cine sa voteze??
ce culoare ai ANITA?
zambila
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:26
"ploaia care va veni le va potopi pe toate"...

si sa vedeti voi ce curat iese marinarul din toate astea... bravul marinar care ne carmeste catre si din furtuni...

au trecut peste noi turicii, rusii, poloni, romanii etc (nu neaparat in ordinea asta) si am supravietuit... ce-aveti cu tiganii, marinarii si imbecilii? sunt si ei natii acceptate... UE e impotriva discriminarii... nu prea le plac lor parlamentarii nostrii, dar asta e asa o chestie de adaptare... ca atunci cand te duci la zoo si vrei sa te apropii de cusca leului... desi leul nu mai e ce-a fost odata...

sa nu-mi spuneti ca sunteti naivi si chiar credeti ca schimabti ceva... ca va exprimati opiniile din id-uri fara cnp... fiti seriosi, eu mi le-am exprimat cu cnp-ul in fata si lumea a zis ca sunt nebuna, s-au dus, au mai lins doua cururi, au obtinut o moneda si s-au intors dupa bancnota... si cand n-au obtinut bancnota au inceput sa faca scandal... dar aia care-si asteptau linistiti randul la lins cururi i-au trimis la plimbare... s-acu cica nu mai sunt nebuna, dar ei tot lasi sunt... nu mi-am castigat eu multi prieteni cu atitudinea mea, dar macar nici nu ma dor salele...
snowflake
Postat pe 3 Octombrie 2009 12:31
PSD,..a fost la putere si a vandut tot.Am crezut in Iliescu si ma deziluzionat,..Vrei sa sper in Geoana...Nastase???
PNT-CD a fost la putere si a crescut rata somajului????
PNL a fost la putere si Tariceanu a rezolvat cu banii imprumutati salariile guvernului, ale deputatilor si senatorilor , pensiile lor si ajutorul lor de somaj...si de ce nu si masini de lux... indemnizatii.
UDMR???poate intra in discutie???
Fiecare voteaza cu cine doreste. Nu pot eu sa dirijez. Important este sa o faca cu logica.
La 25 de ani ai tai eram cu picioarele pe pamant...


Nimeni nu poate dicta nimanui, dar votul conteaza si daca este contra...
Treziti-va inainte ca un Gigi Becali,..Un Oprescu... Un Geoana.. Un Crin Antonescu... Bafta
anca_53
Postat pe 4 Octombrie 2009 16:49
De la: bella222, la data 2009-04-01 18:37:40Cred ca cea mai buna solutie ar fi sa IESIM din nou in strada, asa cum fac maine englezii. Se le-aratam ca ne pasa de viata noastra ! Nu sa inghitim toate 'gogosile" lor. Daca i-am ales acolo , i-am ales ca sa o ducem mai bine nu din ce in ce mai rau.
Fara atitudine nu se poate face nimic . Trebuie sa ne trezim !
Pai da dar si astia sunt excroci,stiu ca oamenii traiesc de azi pe mainepe salariii mici si nu au sa reziste mult fara sa munceasca.Ca or sa se potoleasca.aia sunt intelectuali frate cu minte de Vampiri
secretoasa
Postat pe 4 Octombrie 2009 23:40
Cati nu ai facut greva pe la patroni si tot nu au primit nimic...Ca nu sunt reguli,de asta fiecare patron plateste face salarul cat il taie pe el capul.Ca doar ar putea da mai mult,dar daca nu sunt reguli sa ii oblige de asta fac ei ce vor.Si cum si aia au firme,hotii care se imbogatesc de pe munca altora saraciii. Doar sa lupti pt reguli,sa se faca reguli in tara asta si sa nu mai faca doar ce ii taie capul.Cel mai puternic il exploteaza pe ala mai mic.Ma refer sef si angajat.
secretoasa
Postat pe 4 Octombrie 2009 23:44
De la: secretoasa, la data 2009-10-04 23:44:08Cati nu ai facut greva pe la patroni si tot nu au primit nimic...Ca nu sunt reguli,de asta fiecare patron plateste face salarul cat il taie pe el capul.Ca doar ar putea da mai mult,dar daca nu sunt reguli sa ii oblige de asta fac ei ce vor.Si cum si aia din partid, au firme,hotii care se imbogatesc de pe munca altora saraciii. Doar sa lupti pt reguli,sa se faca reguli in tara asta si sa nu mai faca doar ce ii taie capul.Cel mai puternic il exploteaza pe ala mai mic.Ma refer sef si angajat.
secretoasa
Postat pe 4 Octombrie 2009 23:45
Salariile sunt mici,de asta oamenii se multumesc si cu mai putin.Si patronii stiu ca angajaii nu vor rezista mult fara munca,pt ca ei traiesc de azi pe maine cu salariile lor mici.
secretoasa
Postat pe 4 Octombrie 2009 23:52
De la: ANTA, la data 2009-10-04 16:49:24PSD,..a fost la putere si a vandut tot.Am crezut in Iliescu si ma deziluzionat,..Vrei sa sper in Geoana...Nastase???
PNT-CD a fost la putere si a crescut rata somajului????
PNL a fost la putere si Tariceanu a rezolvat cu banii imprumutati salariile guvernului, ale deputatilor si senatorilor , pensiile lor si ajutorul lor de somaj...si de ce nu si masini de lux... indemnizatii.
UDMR???poate intra in discutie???
Fiecare voteaza cu cine doreste. Nu pot eu sa dirijez. Important este sa o faca cu logica.
La 25 de ani ai tai eram cu picioarele pe pamant...


Nimeni nu poate dicta nimanui, dar votul conteaza si daca este contra...
Treziti-va inainte ca un Gigi Becali,..Un Oprescu... Un Geoana.. Un Crin Antonescu... Bafta




Felicitari Anta!
Mai copii, esentialul nu este ce culoare poltica au unii dintre voi!!! Esentialul este sa mergem cu toti, la vot si sa ne spunem "PAREREA"!!POATE ESTE BUNA, POATE ESTE REA, DAR MACAR ESTE VOTUL VOSTRU, GANDIT CU CAPUL VOSTRU SI SCRIS CU MANA VOASTRA!! Altfel, in locuL celor ce nu vin la vot, "vor face altii munca patriotica pentru a vota in locul VOSTRU"!!
MACAR ASA, FIECARE VOTAND "CE VREA MUSCHII LUI", ALTI "OAMENI DE BINE", NU SE POT FOLOSI DE "CNP"-URILE VOASTRE!!

SE POATE MAI RAU DECAT, AM AVUT PANA ACUM?!







MAN_IN_BLACK
Postat pe 9 Octombrie 2009 02:52
De la: ANTA, la data 2009-10-04 16:49:24PSD,..a fost la putere si a vandut tot.Am crezut in Iliescu si ma deziluzionat,..Vrei sa sper in Geoana...Nastase???
PNT-CD a fost la putere si a crescut rata somajului????
PNL a fost la putere si Tariceanu a rezolvat cu banii imprumutati salariile guvernului, ale deputatilor si senatorilor , pensiile lor si ajutorul lor de somaj...si de ce nu si masini de lux... indemnizatii.
UDMR???poate intra in discutie???
Fiecare voteaza cu cine doreste. Nu pot eu sa dirijez. Important este sa o faca cu logica.
La 25 de ani ai tai eram cu picioarele pe pamant...


Nimeni nu poate dicta nimanui, dar votul conteaza si daca este contra...
Treziti-va inainte ca un Gigi Becali,..Un Oprescu... Un Geoana.. Un Crin Antonescu... Bafta
MAN_IN_BLACK
Postat pe 9 Octombrie 2009 03:11
De la: MAN_IN_BLACK, la data 2009-10-09 02:52:31
De la: ANTA, la data 2009-10-04 16:49:24PSD,..a fost la putere si a vandut tot.Am crezut in Iliescu si ma deziluzionat,..Vrei sa sper in Geoana...Nastase???
PNT-CD a fost la putere si a crescut rata somajului????
PNL a fost la putere si Tariceanu a rezolvat cu banii imprumutati salariile guvernului, ale deputatilor si senatorilor , pensiile lor si ajutorul lor de somaj...si de ce nu si masini de lux... indemnizatii.
UDMR???poate intra in discutie???
Fiecare voteaza cu cine doreste. Nu pot eu sa dirijez. Important este sa o faca cu logica.
La 25 de ani ai tai eram cu picioarele pe pamant...


Nimeni nu poate dicta nimanui, dar votul conteaza si daca este contra...
Treziti-va inainte ca un Gigi Becali,..Un Oprescu... Un Geoana.. Un Crin Antonescu... Bafta




Felicitari Anta!
Mai copii, esentialul nu este ce culoare poltica au unii dintre voi!!! Esentialul este sa mergem cu toti, la vot si sa ne spunem "PAREREA"!!POATE ESTE BUNA, POATE ESTE REA, DAR MACAR ESTE VOTUL VOSTRU, GANDIT CU CAPUL VOSTRU SI SCRIS CU MANA VOASTRA!! Altfel, in locuL celor ce nu vin la vot, "vor face altii munca patriotica pentru a vota in locul VOSTRU"!!
MACAR ASA, FIECARE VOTAND "CE VREA MUSCHII LUI", ALTI "OAMENI DE BINE", NU SE POT FOLOSI DE "CNP"-URILE VOASTRE!!

SE POATE MAI RAU DECAT, AM AVUT PANA ACUM?!












Se poate si mai rau MAN_IN_BLACK...

Lupta este pentru putere. Priveste-le disperarea in ochi, in gesturi...


Un joc politic murdar
anca_53
Postat pe 9 Octombrie 2009 17:35
Ei...io-mi aduc aminte ce-a zis profa aia batrana, dizidenta din Cluj, Doina Cornea parca o chema...A zis ceva de genul :"Aveti grija, la vidul asta de putere, sa nu puna mana pe ea HOTII..." Dom'le, parca a avut gura aurita...
Nathaly_Albu
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:10
De la: Nathaly_Albu, la data 2009-10-09 22:10:44 Ei...io-mi aduc aminte ce-a zis profa aia batrana, dizidenta din Cluj, Doina Cornea parca o chema...A zis ceva de genul :"Aveti grija, la vidul asta de putere, sa nu puna mana pe ea HOTII..." Dom'le, parca a avut gura aurita...


Scuze, am uitat sa precizez ca a "profetit" asta imediat dupa revolutie, deci, in '89.
Nathaly_Albu
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:12
hehee...las' ca si Brucan a zis ceva de stupid people, si a avut dreptate
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:13

Stia el ce stia...
Nathaly_Albu
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:23

Probabil ca mai avem doar o singura sansa, cea in care credea Eminescu : ca vocatia si sansa acestui neam ar fi aceea de-a se impune prin cultura... Acum, cred ca se rasuceste in mormant, sarmanul, ca manelismul de toate felurile si la toate nivelurile a ajuns la putere...
Nathaly_Albu
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:38
ce cultura, mami ?

nu vezi ce murdarii privim la tembelizor, sau citim prin ziare?

tot de courve si manelisti

gustul pentru cultura ar trebui educat...da' cu manele si starlete de mana a paishpea nu se poate...si nici cu telenovele si din dragoste, bre
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:42

Ca sa nu mai vorbim de "cultura" de "printre blocuri"...
Nathaly_Albu
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:44

Deci, daca ar fi sa dau un raspuns intrebarii topicului, as raspunde ca am o parere buna... Dar, asa cum un om care nu se respecta pe sine insusi nu poate avea pretentia sa fie respectat de ceilalti, fix la fel e si cu o natiune (cine stie ce e aceea o analogie, o poate face fara probleme)... In concluzie, ca sa nu ma dea afara de pe topic, spun ca am o parere FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF. BUNA !
Nathaly_Albu
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:56
wifo!

si tu cu Brucan?!?
preciouss
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:00
De la: wife, la data 2009-10-09 22:13:25hehee...las' ca si Brucan a zis ceva de stupid people, si a avut dreptate


"STUPID PEOPLE" ,

ORI NU, HAI SA FACEM O PAUZA DE ,

DE ,SAU DE , SA LASAM

SA STAM PUTIN SI SA APOI


SA


MERGEM LA VOT!



ASA CEL PUTIN "NE-O FACEM CU MANA NOASTRA" SI SUNT SANSE MARI

S-AVEM NOROC :
MAN_IN_BLACK
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:00
pai ce, preci ?

n-a avut dinozauru' ala dreptate ?

a nimerit-o la marele fix

de ce crezi tu ca are otv-ul al mai mare rating ?

ca se uita paulimea la diaconescu, sa vaza unde e elodia
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:03
ba mai,o nimerit-o...
da' cand o zis el toate alea,beleam ochii cam asa

...a "asta-i dus cu pluta" cum ar veni..
...p'orma il luai din ce in ce mai serios...
preciouss
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:06


Mai omule in negru, te bazezi pe ceva???
Nathaly_Albu
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:08
dap, preci...ne umflam in pene ca suntem romani, patrioti adicatelea...cine e ca noi...

nu ne vindem tara, urlau nimfomanele de la apaca, isterizate de mecla lu' petrica, votau pensionari in masa pe nea nelu

iote ca acu' culegem ce am semanat
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:10
puneti-i apa in farfurioara, mai!
pik_nik
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:10

Spune-mi si mie, sa ma pot baza si eu... Pana una alta, viata m-a invatat ca nu ma pot baza decat pe mine !
Nathaly_Albu
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:12
man, te rog io...nu mai scrie cu CAPS
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:13
wife, o sa-ti spuna ca scrie cu tastatura, nu cu pixe d'alea, casp
pik_nik
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:16

Deci, daca tu te bazezi pe altcineva decat pe tine, vinde-mi si mie pontul.
Nathaly_Albu
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:18
voia lui, pik...io l-am rugat frumos

plus ca ma obosesc la culme zambilicii astia pe juma de pagina, da' nahh...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la bloc 10 De la: Stefania_Negrus_1 28 Septembrie 2016 13:23
Unde neferim de meci? 1 De la: crisgrv 26 Iunie 2008 17:38
Cafenea de primavara 13637 De la: ovidiu42 27 Februarie 2015 20:38
Horoscopul iubirii 14 De la: si_totusi 21 Ianuarie 2010 13:17
Cafenea de toamna/iarna 18419 De la: AndraMicu 5 Ianuarie 2020 22:05
Setari Cookie-uri