Credem in Dumnezeu cu adevarat sau ....ne prefacem ?

De la: marian_sss, la data 2009-07-06 17:59:11
De la: irina_24ro, la data 2009-07-06 17:53:57
De la: iasomia, la data 2009-07-06 17:48:03scrie mami...baga acolo,fa-ne in ciuda...

fa "sic,sic" d-ala...
SI MEREU O SA AJUT OAMENII:SI O SA II SFATUIESC DE BINE;CHIAR DACA UNORA NU LE CONVINE:CE IMI PASA MIE CE LE CONVINE SAU NU LE CONVINE CELORLALTI:fICARE FACE CUM CONSIDERA EL CA ESTE BINE:SI ASA CONSIDER EU CA ESTE BINE:BINEANTELES CA NU II VOI LASA SA IMI IA TOATA MANA:
Toti cei de pe forum ma considera un om rau.STIi ce te rog eu?Daca esti atit de buna fa ma si pe mine un om bun daca esti asa de sigura ca o sa reusesti
PAI ASTA ESTE LA ALEGEREA FIECARUIA;DACA TU VREI SA RAMAI ASA CUM ESTI PROBLEMA TA DAR DE CE SA VB TU IN NUMELE CELORLALTI;FIECARE ESTE LIBER SA ALEAGA:daca tu vrei sa ramai asa rau problema ta o sa ai parte doar de oameni rai ca tine prin jurul tau.
irina_24ro
Postat pe 6 Iulie 2009 18:03
De la: irina_24ro, la data 2009-07-06 18:03:08
De la: marian_sss, la data 2009-07-06 17:59:11
De la: irina_24ro, la data 2009-07-06 17:53:57
De la: iasomia, la data 2009-07-06 17:48:03scrie mami...baga acolo,fa-ne in ciuda...

fa "sic,sic" d-ala...
SI MEREU O SA AJUT OAMENII:SI O SA II SFATUIESC DE BINE;CHIAR DACA UNORA NU LE CONVINE:CE IMI PASA MIE CE LE CONVINE SAU NU LE CONVINE CELORLALTI:fICARE FACE CUM CONSIDERA EL CA ESTE BINE:SI ASA CONSIDER EU CA ESTE BINE:BINEANTELES CA NU II VOI LASA SA IMI IA TOATA MANA:
Toti cei de pe forum ma considera un om rau.STIi ce te rog eu?Daca esti atit de buna fa ma si pe mine un om bun daca esti asa de sigura ca o sa reusesti
PAI ASTA ESTE LA ALEGEREA FIECARUIA;DACA TU VREI SA RAMAI ASA CUM ESTI PROBLEMA TA DAR DE CE SA VB TU IN NUMELE CELORLALTI;FIECARE ESTE LIBER SA ALEAGA:daca tu vrei sa ramai asa rau problema ta o sa ai parte doar de oameni rai ca tine prin jurul tau.
Nu o sa ai parte de oameni cu sufletul bun prin jurul tau,ci doar de dusmani care o sa incerce doar sa te muste.Adica o sa va muscati amandoi.
irina_24ro
Postat pe 6 Iulie 2009 18:05
Irinuco, nu stiu cum sunt alti oameni pe care-i cunosti tu dar iti traduc eu ce spun cei de aici ca n-ai priceput : pana sa dai lectii mai ai de slefuit la tine .Muuult.Incearca intai sa fii coerenta.Fiindca atunci cand nu ai aceasta coerenta in limbaj e greu de crezut ca o ai in gandire.
Acum tu faci ce vrei cu informatia: poti s-o folosesti in favoarea ta si cum iti place sa spui sa evoluezi sau poti sa continui ca si pana acum.
blanca
Postat pe 6 Iulie 2009 18:08
De la: mielutza, la data 2009-07-06 17:57:41
De la: irina_24ro, la data 2009-07-06 17:51:07[quote name='irina_24ro' date='2009-07-06 17:46:46' Pai nu stiu de ce nu le convine la altii ca eu incerc sa sfatuiesc de bine pe altii?eI VORBESC IN numele celorlalti parca s-ar crede avocati. Ma scot din sarite.Daca lor nu le place sa ajute problema lor ca nici pe ei nu o sa ii ajute nimeni.Eu imi scriu parerea daca omul vrea sa asculte bine daca nu, sa vb despre altceva si sa citeasca parerea mea doar cine vrea sa evolueaze,cine nu vrea sa evolueze sa nu citeasca.Eu imi scriu parerea pt ceilalti.care poate ii interesa


Asaaaa. Deci: Altii vorbesc in numele celorlalti de parca sunt avocati. Tu doar iti spui parerea si NUMAI cine ti-o asculta va evolua .Aham
O secta noua, ceva ??
NU draga nu este nici o secta,eu incer sa invat oamenii de bine.Daca nu o sa respecte cele 10 porunci sigur nu o sa evolueze in bine.poate o sa evolueze in rau.daca asculta de oamenii pacatosi .
irina_24ro
Postat pe 6 Iulie 2009 18:11
De la: mielutza, la data 2009-07-06 18:08:57Irinuco, nu stiu cum sunt alti oameni pe care-i cunosti tu dar iti traduc eu ce spun cei de aici ca n-ai priceput : pana sa dai lectii mai ai de slefuit la tine .Muuult.Incearca intai sa fii coerenta.Fiindca atunci cand nu ai aceasta coerenta in limbaj e greu de crezut ca o ai in gandire.
Acum tu faci ce vrei cu informatia: poti s-o folosesti in favoarea ta si cum iti place sa spui sa evoluezi sau poti sa continui ca si pana acum.
draga oricum nu mai raspund la mesajele voastre pt ca nu o scot la capat CU VOI.Eu imi scriu parerea,cine vrea sa o asculte bine cine nu iasasi bine.
irina_24ro
Postat pe 6 Iulie 2009 18:13
Irinuco,esti iremediabila,fato.Sa fii iubita(si de popa,ca de noi...)
valentino
Postat pe 6 Iulie 2009 18:16
De la: irina_24ro, la data 2009-07-06 18:13:54
De la: mielutza, la data 2009-07-06 18:08:57Irinuco, nu stiu cum sunt alti oameni pe care-i cunosti tu dar iti traduc eu ce spun cei de aici ca n-ai priceput : pana sa dai lectii mai ai de slefuit la tine .Muuult.Incearca intai sa fii coerenta.Fiindca atunci cand nu ai aceasta coerenta in limbaj e greu de crezut ca o ai in gandire.
Acum tu faci ce vrei cu informatia: poti s-o folosesti in favoarea ta si cum iti place sa spui sa evoluezi sau poti sa continui ca si pana acum.
draga oricum nu mai raspund la mesajele voastre pt ca nu o scot la capat CU VOI.Eu imi scriu parerea,cine vrea sa o asculte bine cine nu iasasi bine.
EU VAD REALITATEA; MIE UNA NU IMI PLACE SA FRAIERESC PE NIMENI DAR NICI PE MINE NU O SA MA FRAIEREASCA NIMENI:OAMENII NECREDINCIOSI VAD DOAR GRESELILE ALTORA DAR NU VAD GRESELILE LOR:MAI SUNT SI OAMENI INTELIGENTI CARE INTELEG CEEA CE VREAU SA SPUN:DAR SUNT UNII OAMENI CARE SUNT INGUSTI LA MINTE CARE NU ASCULTA DECAT DACA SUNT DRESATI:
irina_24ro
Postat pe 6 Iulie 2009 18:17
De la: irina_24ro, la data 2009-07-06 18:17:55
De la: irina_24ro, la data 2009-07-06 18:13:54
De la: mielutza, la data 2009-07-06 18:08:57Irinuco, nu stiu cum sunt alti oameni pe care-i cunosti tu dar iti traduc eu ce spun cei de aici ca n-ai priceput : pana sa dai lectii mai ai de slefuit la tine .Muuult.Incearca intai sa fii coerenta.Fiindca atunci cand nu ai aceasta coerenta in limbaj e greu de crezut ca o ai in gandire.
Acum tu faci ce vrei cu informatia: poti s-o folosesti in favoarea ta si cum iti place sa spui sa evoluezi sau poti sa continui ca si pana acum.
draga oricum nu mai raspund la mesajele voastre pt ca nu o scot la capat CU VOI.Eu imi scriu parerea,cine vrea sa o asculte bine cine nu iasasi bine.
EU VAD REALITATEA; MIE UNA NU IMI PLACE SA FRAIERESC PE NIMENI DAR NICI PE MINE NU O SA MA FRAIEREASCA NIMENI:OAMENII NECREDINCIOSI VAD DOAR GRESELILE ALTORA DAR NU VAD GRESELILE LOR:MAI SUNT SI OAMENI INTELIGENTI CARE INTELEG CEEA CE VREAU SA SPUN:DAR SUNT UNII OAMENI CARE SUNT INGUSTI LA MINTE CARE NU ASCULTA DECAT DACA SUNT DRESATI:
Oamenii necredinciosi,inteleg doar cuvantul sex,bani,fraierit,rautate.
irina_24ro
Postat pe 6 Iulie 2009 18:19
Hai sa te pup ca esti tare
Inteleg ca ai ales!
blanca
Postat pe 6 Iulie 2009 18:20
De la: irina_24ro, la data 2009-07-06 18:17:55
De la: irina_24ro, la data 2009-07-06 18:13:54
De la: mielutza, la data 2009-07-06 18:08:57Irinuco, nu stiu cum sunt alti oameni pe care-i cunosti tu dar iti traduc eu ce spun cei de aici ca n-ai priceput : pana sa dai lectii mai ai de slefuit la tine .Muuult.Incearca intai sa fii coerenta.Fiindca atunci cand nu ai aceasta coerenta in limbaj e greu de crezut ca o ai in gandire.
Acum tu faci ce vrei cu informatia: poti s-o folosesti in favoarea ta si cum iti place sa spui sa evoluezi sau poti sa continui ca si pana acum.
draga oricum nu mai raspund la mesajele voastre pt ca nu o scot la capat CU VOI.Eu imi scriu parerea,cine vrea sa o asculte bine cine nu iasasi bine.
EU VAD REALITATEA; MIE UNA NU IMI PLACE SA FRAIERESC PE NIMENI DAR NICI PE MINE NU O SA MA FRAIEREASCA NIMENI:OAMENII NECREDINCIOSI VAD DOAR GRESELILE ALTORA DAR NU VAD GRESELILE LOR:MAI SUNT SI OAMENI INTELIGENTI CARE INTELEG CEEA CE VREAU SA SPUN:DAR SUNT UNII OAMENI CARE SUNT INGUSTI LA MINTE CARE NU ASCULTA DECAT DACA SUNT DRESATI:
Intelegi ce vreau sa spun? Adica pe oamenii fara pic de inteligenta ii poti doar dresa.Si eu m-am saturat sa tot sa aud,cuvantul sex fraierit rautate.Daca eu sunt obligata sa ascult subiectele lor de discutie fara pic de inteligenta,atunci sa le asculte si ei pe ale mele.
irina_24ro
Postat pe 6 Iulie 2009 18:21
OAMENII NECREDINCIOSI VAD DOAR GRESELILE ALTORA DAR NU VAD GRESELILE LOR:MAI SUNT SI OAMENI INTELIGENTI CARE INTELEG CEEA CE VREAU SA SPUN:DAR SUNT UNII OAMENI CARE SUNT INGUSTI LA MINTE CARE NU ASCULTA DECAT DACA SUNT DRESATI:[/quote]

daca reusesti sa fii coerenta in exprimare, daca reusesti sa nu mai jignesti, pentru ca oamenii inteligenti nu fac asta, ar fi totul ok si parca sa zic ca te-as crede. in general cel mai destept cedeaza. tu te repeti la nesfarsit.....aceleasi chestii for ever. sa ai o seara frumoasa si sa fii iubita.
albinutza45
Postat pe 6 Iulie 2009 18:23
De la: mielutza, la data 2009-07-06 18:20:17Hai sa te pup ca esti tare
Inteleg ca ai ales!
Da o sa imi scriu parerea dar nu mai raspund la mesajele vostre pt ca nu o mai scot la capat cu voi si ma enervez.
irina_24ro
Postat pe 6 Iulie 2009 18:24
,,draga oricum nu mai raspund la mesajele voastre pt ca nu o scot la capat CU VOI."

MINCINOASA,MINCINOASA,MINCINOASA...
valentino
Postat pe 6 Iulie 2009 18:25
De la: albinutza45, la data 2009-07-06 18:23:58OAMENII NECREDINCIOSI VAD DOAR GRESELILE ALTORA DAR NU VAD GRESELILE LOR:MAI SUNT SI OAMENI INTELIGENTI CARE INTELEG CEEA CE VREAU SA SPUN:DAR SUNT UNII OAMENI CARE SUNT INGUSTI LA MINTE CARE NU ASCULTA DECAT DACA SUNT DRESATI:


daca reusesti sa fii coerenta in exprimare, daca reusesti sa nu mai jignesti, pentru ca oamenii inteligenti nu fac asta, ar fi totul ok si parca sa zic ca te-as crede. in general cel mai destept cedeaza. tu te repeti la nesfarsit.....aceleasi chestii for ever. sa ai o seara frumoasa si sa fii iubita. [/quote] Draga nu cel mai destept cedeaza.De ce sa cedez daca eu stiu ca am dreptate?.Ar trebui sa cedeze cel care nu are dreptate dar nu este destul de inteligent sa inteleaga.
irina_24ro
Postat pe 6 Iulie 2009 18:25
De la: irina_24ro, la data 2009-07-06 18:25:21
De la: albinutza45, la data 2009-07-06 18:23:58OAMENII NECREDINCIOSI VAD DOAR GRESELILE ALTORA DAR NU VAD GRESELILE LOR:MAI SUNT SI OAMENI INTELIGENTI CARE INTELEG CEEA CE VREAU SA SPUN:DAR SUNT UNII OAMENI CARE SUNT INGUSTI LA MINTE CARE NU ASCULTA DECAT DACA SUNT DRESATI:


daca reusesti sa fii coerenta in exprimare, daca reusesti sa nu mai jignesti, pentru ca oamenii inteligenti nu fac asta, ar fi totul ok si parca sa zic ca te-as crede. in general cel mai destept cedeaza. tu te repeti la nesfarsit.....aceleasi chestii for ever. sa ai o seara frumoasa si sa fii iubita.
Draga nu cel mai destept cedeaza.De ce sa cedez daca eu stiu ca am dreptate?.Ar trebui sa cedeze cel care nu are dreptate dar nu este destul de inteligent sa inteleaga.[/quote]
irina_24ro
Postat pe 6 Iulie 2009 18:26
Tocmai de aia cedeaza cel mai destept. Da' iar nu te-ai prins ! hai pa!
blanca
Postat pe 6 Iulie 2009 18:27
irinuco.....

albinutza45
Postat pe 6 Iulie 2009 18:27
irina, da' tu esti obosita rau, draga!!
tulipe
Postat pe 6 Iulie 2009 18:29
mai irina, tu chiar nu intelegi eu vorbeam la modul general si-mi dadeam cu parerea . de ce sari ca si cand as avea ceva cu tine?

eu nu impart oamenii. de unde ai tras tu aceasta concluzie? se impart singuri. si e problema fiecaruia. culege ce seamana. spuneam ca fanatism inseamna tocmai acest lucru. de a incerca sa impui o parere.

dai un sfat, ok. ai un punct de vedere, iarasi, ok dar de aici si pana a incerca sa faci pe toti dupa chipul si asemanarea ta, e drum lung. ( ma refer la modul de a gandi si de a interpreta faptul religios)

vorbesc la modul generic. specific asta ca sa nu consideri ca ma refer iarasi la tine. e o discutie de principii. intelegi?nimic personal



si_totusi
Postat pe 6 Iulie 2009 19:29
Auziti, eu chiar vroiam sa o intreb ce anume a facut fatuca asta pentru oameni, ea care e atat de buuuna... (cu oamenii in general, nu va ganditi la prostii, ca ii fata serioasa insa nu a trecut de prea multa vreme pe la scoala).
Apropo de chestia asta, irinuco, circula zvonul prin lastaris ca trenul ar avea doua clase. Daca e asa, eu unul cred ca te-a luat.. tu ce zici?
anakin
Postat pe 6 Iulie 2009 19:32
si acum ghicitoarea:

"EL:Dumnezeu cind a impartit lumea a pus o in 2 carute: in una a pus oamenii buni in una oamenii rai.Tu stii ce cintec cintau cei din caruta cu oameni buni? "

eu cred ca nu cantau nimic si asta, din simplu motiv ca ,dumezeu nu inventase roata, d'apoi cauta . avea de munca inca la organizarea teritoriala, la amenajarile funciare, la improprietariri ,etc



da, asa o intrebare: si dumnezeu face segregari din astea in buni si rai, negri si albi ? nu suntem toti copiii lui? sau unii sunt din flori?
si_totusi
Postat pe 6 Iulie 2009 19:39
totushico, suntem toti copiii lui, da' nu putem plivi toti straturile de ceapa in gradina raiului. unii trebuie sa spele si butoaiele de vin din beciurile iadului.
las' ca noi doi, tu si eu adica...
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 19:55
daca e si tabacioc si cazacioc renunt la ambrozie
si_totusi
Postat pe 6 Iulie 2009 19:59
De la: amoor, la data 2009-07-06 15:53:50Unu poezia cum zici u e formata din mai multepsalme si a2-ua nu e scrisa de nici un poet e luata dintr-o carte de rugaciuni numita:Visul Maicii Domnului cred ca s-a auzit de ea...ma rog printre oamenii cu credinta care-L Iubesc pe D-zeu mai mult ca pe sot(ie) copil bani bijuterii s.a.m.d...



mie asta mi-a placut , e adanca, rau, tre` sa-mi dau cu apa pe fatza...
kyra
Postat pe 6 Iulie 2009 19:59
daca esti tu, renunt la toate
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 20:00
lasa, nu te mai sacrifica. incerc totusi raiul. am auzit ca acolo se schimba aripile la fiecare 2 zile. si cum imi place sa am mereu straie noi.....hai ca ma tenteaza
si_totusi
Postat pe 6 Iulie 2009 20:04
cum te sacrifici tu pentru mine, numai pentru ca stii ca-mi plac aripioarele mereu proaspete! emotionant, hai sa te pupez, totushico draga
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 20:06
da, tine-mi totusi un loc langa cazanul in care fierbi. ma pricep sa bag busteni pe foc. te incalzesc cum nici nu visezi
si_totusi
Postat pe 6 Iulie 2009 20:07
stiu cum ma incalzesti tu pe mine, totushico, avem ceva vechime, nu?
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 20:10
avem, mai. daca banui eu bine, am imbatranit impreuna. mai ales, tu. in amintirea anilor frumosi si eu fac orice pentru tine. numai spune-mi unde tii funia. sapun aduc eu
si_totusi
Postat pe 6 Iulie 2009 20:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bulimie? 3 De la: Ciresica 7 Martie 2011 05:14
Ce parere aveti despre relatia dintre Dumnezeu si Omul? 103 De la: moment31 23 Octombrie 2009 15:47
dorinta de razbunare 225 De la: Ciresica 18 Decembrie 2011 03:42
Un om intelept este sincer 39 De la: KNIGHT_31 27 August 2010 18:52
invidia si prostia este la moda in Romania? 409 De la: clarisse 31 Ianuarie 2010 17:37
Setari Cookie-uri