lume lume!!!

cine ma ajta cu o retea buna de mititei,micii nostri romanesti???
francisca
Postat pe 26 Martie 2011 09:05

...Hm...sa fi cerut si tu o reteta, poate te ajta cineva...da'retea,zau,nu cred!
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 09:07
tatoo, o fi un mesaj codat, ceva, vreo retea de trafic de mititei
elodia
Postat pe 26 Martie 2011 11:34

Fereasca sfantul...n-o fi din aia cu trafic de carne vie!!!

Sau din aia cu copii,infieri ,(retea de mici romanesti?!!) pedofili...ptiu,drace, m-am dilit !!
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 11:57
poate se supara pe noi
elodia
Postat pe 26 Martie 2011 12:16
vi-i si arata in poza...
dor72
Postat pe 26 Martie 2011 12:29
iote fata mea... ce repede a preluat!

Soarele meu...
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 12:31
tatoo, daca ma cunosteai pe mine cand eram maimutza, as fi fost galaxia ta, nu doar soare...
ei,asta e...dor merita
elodia
Postat pe 26 Martie 2011 12:35
elodia, e loc pentru toata lumea
ultima fraza e ca ...de la femeie la femeie, nu
bai , da succes e pe mata...toate se schimonosesc sa iti faca pe plac
esti a-ntaia de barbat
dor72
Postat pe 26 Martie 2011 12:41

Io, mami?? Zau daca fac vreun efort in sensu' asta...sunt mai natural ca natura!
Da'fetele e sensibile si simte...ca sangele meu e fierbinte de dragoste...si-s si inofensiv

Cum Elo, ai fost si tu maimuta? Si te-ai operat si ti-a trecut? Ah, de ce nu te-am cunoscut eu atunci? Ntz,ntz,ntz...

Nu da,Miclea mea!
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 13:50
da, tatoo, am fost si eu maimuta, numele meu era kinga, numai ca fetele din garbo s/au prins cine sunt de fapt si m/au rebotezat...
si da,m/am operat,mi/au scos vertebra care era in plus...un atavism si atat...
elodia
Postat pe 26 Martie 2011 14:17

Kinga...Kinga...ehhhhh....Kinga... ...of!
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 14:46
tatoo! sunt cu "ochii" pe tine
dor72
Postat pe 26 Martie 2011 15:59
De la: francisca, la data 2011-03-26 09:05:33cine ma ajta cu o retea buna de mititei,micii nostri romanesti???
uitate-te pe google sunt o multime de retete...multa bafta si pofta buna
ingerasulluptator
Postat pe 26 Martie 2011 17:03
reteta de mici cei mai buni sunt din vita si oaie in cantitati dupa preferinte (carnea de vita e mai rosie dar e mai gustoasa atat la mici cat si la sarmale fata de carnea de manzat care e mai tanara) si depinde ce gasesti in jurul casi unde locuiesti carnea de oaie se gaseste mai greu(mie imi place foarte mult si carnea de oaie si pastrama de oaie in mod deosebit) se pot face micii si din carne de porc si carne de vita in ce proportii doriti se toaca carnurile alese dupa preferintele fiecaruia, apoi se adauga mujdei din usturoi daca se poate romanesti de la tarani, puteti pune si usturoi verde tot de la tarani si cel mai important este bicarbonatul de sodiu care se adauga si el catre sfarsit mestecat bine cu ceva apa si sare (de mare) dupa gust si e recomandat sa se lase de seara pana dimineata sau vreo doua zile in frigider ca daca ii faceti imediat micii o sa aibe gust de bicarbonat va doresc POFTA BUNA!
garbo173858
Postat pe 3 Aprilie 2011 17:16
De la: garbo173858, la data 2011-04-03 17:16:45reteta de mici cei mai buni sunt din vita si oaie in cantitati dupa preferinte (carnea de vita e mai rosie dar e mai gustoasa atat la mici cat si la sarmale fata de carnea de manzat care e mai tanara) si depinde ce gasesti in jurul casi unde locuiesti carnea de oaie se gaseste mai greu(mie imi place foarte mult si carnea de oaie si pastrama de oaie in mod deosebit) se pot face micii si din carne de porc si carne de vita in ce proportii doriti se toaca carnurile alese dupa preferintele fiecaruia, apoi se adauga mujdei din usturoi daca se poate romanesti de la tarani, puteti pune si usturoi verde tot de la tarani si cel mai important este bicarbonatul de sodiu care se adauga si el catre sfarsit mestecat bine cu ceva apa si sare (de mare) dupa gust si e recomandat sa se lase de seara pana dimineata sau vreo doua zile in frigider ca daca ii faceti imediat micii o sa aibe gust de bicarbonat va doresc POFTA BUNA!


Tu vorbesti serios? Bicarbonat de sodiu?!?
Carnea o alege fiecare dupa gust. Iar ca si condimente poti cumpara direct din magazin condimente pentru mici. Daca vrei ceva special poti apela la o firma care produce mici sa iti dea condimente (asta doar ca sa poti face o comparatie intre cele vandute in magazine si cele folosite de producatorii de mici). Nu pune bicarbonat (acesta se folosea inainte doar pentru a umfla micul pe gratar).
Si inca ceva: micii nu sunt traditional romanesti. Nici macar romanesti. Acestia provin din Germania, inventati de un popor arab.
daniian
Postat pe 18 Aprilie 2011 03:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VA ROG AJUTATIMA 218 De la: Roxi234 9 Octombrie 2009 21:30
job in vacanta 1 De la: kidz000948 18 Mai 2011 10:04
Batman1/Irina/Om sincer sau cum naiba s`o mai fi chemand! 272 De la: quasaria 3 Martie 2010 00:47
cum i priviti pe tinerii din ziua de azi? 57 De la: ANTA 29 Iulie 2009 16:59
Basescu Politica 9 De la: luptatoareacurajoasa 14 Mai 2010 18:10
Setari Cookie-uri