l-am cunoscut pe net...nustiu ce sa fac acum...dar il iubesc!!am nevoie de ajutor

draga mea am citit din intamplare acest topic....sfaturi ....pot doar sa-ti spun ca si eu am fost in aceeasi situatie, l-am cunoscut ne-am indragostit si ne iubim f mult....in curand ne vom casatori....dar situatia diferita de la o persoana la alta...tot ce pot sa-ti sugerez e sa-ti asculti inima....sa te intrebi daca ai incredere in el .... poti incerca sa vi pt o perioada scurta sa fiti fata in fata ... apoi vei vedea tu... totul depinde de tine de ce simti tu. e viata ta alegerea ta nimeni nu poate face asta in locul tau. daca cineva iti va spun sa nu o faci si vei asculta sfatul vei avea regrete toata viata si o sa-ti spui probabil de ce ai ascultat ca simti in inima ta ca el era acela.... daca ti se va spune sa o faci si poate doamne fereste va fi rau ... vei spune de ce am ascultat... asa ca indiferent de ce se va spune aici si ce ti sa va sugera eu zic cel mai bine e sa-ti asculti inima eu asa am facut si sincer nu regret nimic. Dumnezeu sa-ti lumineze mintea sa-ti arate calea. mult succes
little_fairy
Postat pe 5 Iulie 2009 10:53
Prea mica pentru o decizie atat de mare.
Termina facultatea in tara ta. Chema-l in vizita pe le tine. Incearca sa-l cunosti mai intai si dupa aceea, dupa ce termini facultatea si te autoatretii poti sa iei o decizie.
Cu conditia ca si el sa te astepte.
anca_53
Postat pe 5 Iulie 2009 15:12
Ar trebui sa fii prea mare pentru o decizie atat de mica.Dar observi?Uneori chiar cand schimbi zicala, istoria nu se schimba.
Ioana007
Postat pe 5 Iulie 2009 16:42
urmeaza-ti inima ,nu cred ca ai nevoe de sfatul nimanui .Succes.
garbo015604
Postat pe 6 Iulie 2009 05:16
iti multumesc pt sfat dar disper ca am de ales intre 2 lucruri
garbo021719
Postat pe 6 Iulie 2009 05:24
Mersi tare mult pentru sfaturi. Ma bucur ca am posibilitatea sa cunosc mai multe pareri, mai ales in situatia acesta delicata in ca re ma aflu mai bine de jumatate de an.Nu mai este mult si voi afla daca totusi merg sau ramin aici pentru a-mi continua studiile
stellutza
Postat pe 6 Iulie 2009 11:36
Intre doua lucruri poti sa alegi doar daca sunt doi.In afara de el, nu ai de ce sa mai alegi, si nici de ce sa ceri sfaturi.S-ar putea ca cea care iti da sfatul sa dispara cu el.
Ioana007
Postat pe 6 Iulie 2009 16:38
vanghelis, nu cobi
si_totusi
Postat pe 6 Iulie 2009 16:41
De la: Ioana007, la data 2009-07-06 16:38:52Intre doua lucruri poti sa alegi doar daca sunt doi.In afara de el, nu ai de ce sa mai alegi, si nici de ce sa ceri sfaturi.S-ar putea ca cea care iti da sfatul sa dispara cu el.



esti tare comic...imi place mult ceea ce scrii pe aici!!!
stellutza
Postat pe 7 Iulie 2009 01:56
oare ai nevoie de sfaturi? vb cu fam. ta draga mea si descopera l p el vezi in schimb chiar simti ceva pt el sau e doar ceva d mom....nu te grabi graba strik treaba acum....destinul sta in mainile tale te pwp
AngelGirl
Postat pe 7 Iulie 2009 13:56
Vezi cand il descoperi sa nu tii fereastra deschisa ca s-ar putea sa raceasca si si in loc de cocos, sa nu vezi decat o gaina pe oua.
Ioana007
Postat pe 8 Iulie 2009 08:43
Daca voi chiar va potriviti si relatia are sanse sa mearga atunci nu are sens sa va grabiti.. in plus mi se pare k nu il cunosti inca bine. Conversatiile de pe net nu sunt intotdeauna sugestive.. nu prea poti sa iti dai seama dak tu chiar te-ai putea intelege cu el. Mai bine mai astepti..
Minnie
Postat pe 8 Iulie 2009 16:56
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 14:42
Nu trebuie doar sa multumesti pentru sfaturi!...Baga si ceva la cap!...Alege varianta care sa te avantajeze in primul rand pe tine!....Gandeste in perspectiva...punete in fel si fel de situatii...si vezi daca faci fata!...Daca iti poate spune-TE IUBESC- si peste ani!...Nu doar acum cand are nevoie de tine pe perioada studiilor!...Cand termina sa nu ai surpriza sa plece si sa uite sa-si ia macar -LA REVEDERE!-....
garbo002251
Postat pe 9 Iulie 2009 16:40
buna sunt michi eu te sfatuiesc sa faci ce iti spune inima si ce crezi k e mai bine pt tine
pryntzesa_luy_lyvyu
Postat pe 11 Iulie 2009 16:37
buna, eu sunt intr-o situatie doar ca la mine difera putin:am fost casatoita acum dupa 7 ani din pacate ne-am despartit,motivul nu mai conteaza acum,tot asa am cunoscut un tip pe net cu care vorbeam orice si el a fost casatorit la randul lui si acum e divortat,la inceput nici nu ma gandeam ca va fi ceva intre noi decat o simpla prietenie dar el a zis ca vrea sa ma cunoasca si sa avem o relatie;am uitat sa specific ca si noi stam in orase diferite dar suntem foarte aproape unul de celalalt,intr-un final dupa prea multe insistente din partea lui ne-am intalnit si ne-am placut reciproc,problema mea este urmatoarea:suntem impreuna de o luna doar dar din pacate desi suntem aproape unul de celalalt ne vedem foarte rar si la telefon tot la fel vorbim rar,pretextul lui este serviciul;eu dupa un divort sincer nu prea mai am inceredere in barbati desi sunt constienta ca nu sunt toti la fel insa sincer tin mult la el,ce imi pare rau acum este ca din punctul meu de vedere ne-am si despartit dupa o cearta prin telefon acum 2 zile si de atunci nu mai stiu nimik de el,acum sincer nu mai stiu ce sa cred si ce nu:voi ce ziceti sau ce parere aveti despre asta?
mitzy82
Postat pe 15 Iulie 2009 20:52
mitzy, sincer? io cred ca s-a terminat. sincer. probabil ai gasit un amator de chilipiruri, sincer.
las ca mai sunt destui...ssss...
pik_nik
Postat pe 15 Iulie 2009 21:01
Cata sinceritate...
roby_cado
Postat pe 15 Iulie 2009 21:12
pai da' cum! firma serioasa, nene!
pik_nik
Postat pe 15 Iulie 2009 21:16
da unde-i reclama luminoasa??? ca nu o vaz....si mi-e teama ca ratez intrarea....
tutankhamon
Postat pe 21 Iulie 2009 01:49
e moarta, pikulanu are dreptate ..
kyra
Postat pe 21 Iulie 2009 07:52
nu lua nicio decizie pana nu vorbesti cu el
garbo003772
Postat pe 21 Iulie 2009 08:36
Am inviat si eu...salutari lume,deci domnisoara eu unu nu cred ca exista dragostea aia mare pe net...faptul ca prieteneste va intelegeti bine nu e un garant ca in viata de zi cu zi o sa va intelegeti sau aveti ceva in comun,,,ar fi pacat sa-ti intrerupi studiile pentru badea gheorghe care nu e in stare sa-si gaseasca unua din romania tre sa isi caute iubirea prin R.Moldova...fi atenta sa nu te trezesti in romania iubita pe centura aradului de tiristi...am vazut si din alea..cu stma si respect Take care
danny_at
Postat pe 21 Iulie 2009 12:40
uite si eu pe ubi meu l-am cunoscut tot pe internet....el sta in anina eu in botosani...e ceva cale...dar crede-ma ca uneori distanta iti poate fi si de ajutor...pune-ti problema ca poate daca ati fi mereu impreuna va veti plictisi unul de celalalt...dar asa exista acea pasiune...si dorinta de a sta cu acea persoana cat mai mult....asta este parerea mea...cat despre faza cu studiile....chiar nu stiu ce sa spun....
m1rey
Postat pe 24 Iulie 2009 16:36
el din anina, ea din botosani... shakespeare curat, nene... secretu' iubirii eterne... de ce sa fiti impreuna, ca sa va plictisiti?...
zambil
Postat pe 24 Iulie 2009 16:51
daca va cunoasteti deja,adica v-ati si vazut si ati constatat ca poate sa mearga relatia de ce nu ai merge mai departe?
ce anume crezi ca te impiedica?
eu zic sa mergi mai departe sa vezi ce se intampla,ajutorul il gasesti singura daca intradevar iti place si spui ca il iubesti.
singura conditie e totusi sa-l fi cunoscut deja face to face, nu doar pe net intre 2 tastaturi,avand in vedere ca spui ca il iubesti.

succes indragostit-o!
liviagh_0379
Postat pe 3 August 2009 17:28
De la: liviagh_0379, la data 2009-08-03 17:28:51daca va cunoasteti deja,adica v-ati si vazut si ati constatat ca poate sa mearga relatia de ce nu ai merge mai departe?
ce anume crezi ca te impiedica?
eu zic sa mergi mai departe sa vezi ce se intampla,ajutorul il gasesti singura daca intradevar iti place si spui ca il iubesti.
singura conditie e totusi sa-l fi cunoscut deja face to face, nu doar pe net intre 2 tastaturi,avand in vedere ca spui ca il iubesti.

succes indragostit-o!



da, ne-am vazut face to face
stellutza
Postat pe 5 August 2009 20:24
te simti bine?esti fericita?urmeaza ti inima!si eu trec prin aceiasi poveste si pana acum totul e ok!fa o incercare.pleaca la el in vizita mai prelungita de vreo 3 luni si vezi cat de cat cum stau lucrurile.in prima faza nu renunta la studii aici.in rest sa auzim numai de bine.succes!
jasminna
Postat pe 13 August 2009 08:56
de unde este acel baiat din ce tara?vezi sa nu patesti ca mine si sa te trezesti amenintata si multe altele.aspt sa vb pe mess daca vrei micky25rs@yahoo.com
garbo037167
Postat pe 25 August 2009 07:37
copila...sansele pe care le are relatia le simtiti impreuna daca exista....
ce sa-ti spun?.....si eu am cunoscut un tip pe net....super ultra intelectual, imi placea si ca tip.....am vorbit luni de zile cat el era plecat in colturi de lume.....si dintr-o data.....a disparut adica a ales sa ramana virtual.....eu, la varsta mea nu prea mai timp de viata reala, ancorata fiind in business.....ar trebui sa iei in calcul si acest aspect eventual.....cat de real poate fi ceva care nu este real?

tu.....trebuie sa stii ce sa faci.....insa, eu cred ca nu trebuie sa transformi in real ceva ce nu are fond....mai bine ramane doar o amicitie virtuala....
garbosimply
Postat pe 25 August 2009 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LA MULTI ANI DAN PURIC! 1 De la: human 12 Februarie 2011 14:07
Remedii impotriva caderii parului! 35 De la: Mastrokosta 21 Decembrie 2019 17:09
Relatia mea.... 400 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:38
Are nevoie de spatiu 16 De la: Dkh_90 9 Ianuarie 2018 12:38
Cum se simte el? 47 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:21
Setari Cookie-uri