l-am cunoscut pe net...nustiu ce sa fac acum...dar il iubesc!!am nevoie de ajutor

Si poti sa ne spui si cum se numeste el ca vapor(pasager) daca nu te superi.
Ioana007
Postat pe 15 Martie 2009 16:58
ok el va fi un pasager iar va ramane cu studiile facute in romania care sunt mai ok decat la o universitate din chisinau si va avea alte perspective in viata
garbo000057
Postat pe 16 Martie 2009 15:13
Ioana 007, "PIRAT-O",...ai tu ceva cu vapoarele.....
maria1maria
Postat pe 17 Martie 2009 08:39
Ce stupizenie... am mai vazut la tv tot felul de pitipoance ce au iubitii ba in State, ba in Germania, ba in Italia, evident ca nu s-au vazut never-ever, insa ele il iubesc adanc pentru ca e un om profund, bun, si nu conteaza pentru ele banii, ci interiorul omului... ce gretos!!!
blairwitch
Postat pe 17 Martie 2009 10:24
Normal ca il iubeste adanc, din moment ce este marea la mijloc.Iar daca este vorba si de o groapa abisala, de ce nu ar da biata fata in ea cu batiscaful sentimentelor ei lacustre?
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 14:12
stupid poate dupa parerea voastra, dar destul de real....!!!
Si de altfel nu sta nici o mare intre noi, suntem destul de aproape in comparatie cu cei ce se intilnesc de pe alte continente!!
Chiar si in acest weekend trebuie sa ne intilnim........totul pare un vis care incet, incet prinde viata!!
Fiecare cu parerea sa, si eu gindeam la fel cu ceva timp in urma...insa acum privesc cu alti ochi aceste relatii!!
Numai bine...!!
stellutza
Postat pe 17 Martie 2009 14:43
Pai suna bine.In definitiv orice vas trebuie sa intre o data in port.Dupa aceea, pui mana pe marinar si il incui in dormitor cu cheia.
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 14:47
ideea este sa pui mana pe marinar si sa il incui in camera, sau pe orice marinar, sosit cu orice vas? pana la urma, ideea e sa intre odata ceva in portul ala...
blairwitch
Postat pe 17 Martie 2009 16:03
Ce faci blair...Ma asteptam sa faci o vraja ceva si marinelu sa vina cu codita intre picioare.Ca pe urma, daca i se permite, poate sa faca cu ea ce vrea.
Ioana007
Postat pe 19 Martie 2009 07:59
De la: Ioana007, la data 2009-03-19 07:59:12Ce faci blair...Ma asteptam sa faci o vraja ceva si marinelu sa vina cu codita intre picioare.Ca pe urma, daca i se permite, poate sa faca cu ea ce vrea.


SE PARE CA V-ATI DUS SI VOI CU BARCA PE MARE...
stellutza
Postat pe 2 Aprilie 2009 00:40
Draga, eu sunt pirat consacrat.Asa ca marea trebuie sa fie la picioarele mele.Mai rau este cand se intampla invers si sunt cu capul in jos.
Ioana007
Postat pe 2 Aprilie 2009 08:15
De la: Ioana007, la data 2009-04-02 08:15:37Draga, eu sunt pirat consacrat.Asa ca marea trebuie sa fie la picioarele mele.Mai rau este cand se intampla invers si sunt cu capul in jos.

Tu cu capul in jos? Doamne fereste!Atunci sigur s-ar lasa toti de marinarit...Ce sa mai spun de piraterie...Dar cu siguranta si marea s-ar intoarce dupa tine...
ileana_e
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:28
Aici trebuie sa intervin Eu,care sant cam in aceeasi oala.L-am cunoscut aici pe net si-l iubesc enorm.Asta se intampla anul trecut prin vara,iulie-august...cine mai stie?Vorbeam zilnic si la fel ca si tine :bip-uri pe tel sms-uri,etc.Nu incapea indoiala ca mai poate avea pe cineva si..are!!!!O sotie iubitoare si un copil de 10 ani.Eu il iubesc enorm si am sperat ca va divorta pt mine dar,zice ca divorteaza insa,eu cand sant cu el trebuie sa ma fac invizibila cand vorbeste cu ea la telefon,sa ma prefac ca totul e ok si sa sper...atat mi-a mai ramas dintr-o viata lipsita de ganduri.Cand ne-am cunoscut aici pe net eu eram in ungaria casatorita cu un barbat mai mare cu 17 ani ca mine,imi lipsea o aventura,o viata sexuala normala si nu aveam in plan sa ma indragostesc sau sa continui vreo relatie.Tot ce vroiam era o aventura-doua si chiar nu m-a deranjat ca e insurat dar ,am venit in romania pt el si am renuntat la tot pt el,care mi-e rasplata?sant amanta lui si asa voi ramane pana voi reusi sa fac cumva sa mi-l scot din minte pt ca nu merita sa faci un pas asa de mare intr-o directie necunoscuta.Ramai acolo daca mai poti sa te desprinzi din vraja iubirii si incearca sa-ti gasesti pe cineva mai aproape sau asteapta putin si adevarul va iesi singur la iveala,nu grabi timpul!Nu lasa inima sa-ti distruga visele,idealurile.Daca va fi sa fiti impreuna,nimic n-o sa va stea in cale si nimic n-o sa va impiedice;ma refer la distanta sau sentimente.Totusi sfatul meu e sa termini ce ai inceput si abia pe urma sa faci pasul,asa ai sanse de reusita.Mult noroc!

Postat pe 3 Aprilie 2009 07:02
ce le place la unii sa-si complice viata!
garbo000505
Postat pe 3 Aprilie 2009 08:48
De la: garbo000505, la data 2009-04-03 08:48:16ce le place la unii sa-si complice viata!


unora doar.....
stellutza
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:38
depinde si de ce vrei tu pe viitor. nu neaparat legat numai de el sau strict de el. am inteles ca mai e pe deasupra si din alta tara... daca stai prea mult sa te gandesti s-ar putea sa ti-l ia alta... daca nu il vrei sau iti pui prea multe intrebari plaseaza-l la alta... nehotararea se plateste in viata... si apoi daa e in alta tara, daca nu va fi el poate il vei intalni pe un altul de care te vei indragosti, cum se poate intampla si daca stai aici... numai ca aici nu ai ce vedea, ce invata si de la cine... asa ca mai bine ia-ti bocceluta si te du... zboar[ puiule, zboara
mitzura
Postat pe 3 Aprilie 2009 19:56
Lasa sa-l ia.Ii ramane cel putin tara.
Ioana007
Postat pe 5 Aprilie 2009 10:42
DACA AI STIUT SITUATIA DE LA INCEPUT SI AI ACCEPAT-O DE CE VREI ACUMA SA DIVORTEZE? TI-AI ACCEPTAT STATUL DE AMANTA IAR ACUM VREI SA-L SCHIMBI CE CEL DE SOTIE ??? CINE ITI GARANTEAZA CA PESTE ANI NU VEI FI TOT O SOTIE INSELATA?
garbo000057
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:08
Pai tocmai asta este farmecul.Sa patesti ceea ce faci alteia si dupa aceea sa injuri soarta ca este nedreapta, sau in fine, ca sta cocosata.
Ioana007
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:12
De la: garbo000057, la data 2009-04-06 13:08:55DACA AI STIUT SITUATIA DE LA INCEPUT SI AI ACCEPAT-O DE CE VREI ACUMA SA DIVORTEZE? TI-AI ACCEPTAT STATUL DE AMANTA IAR ACUM VREI SA-L SCHIMBI CE CEL DE SOTIE ??? CINE ITI GARANTEAZA CA PESTE ANI NU VEI FI TOT O SOTIE INSELATA?


nu gluma..........dar v-ati abatut de la tema........sau eu nu mai inteleg ce vrei tu sa-mi comunici!!
stellutza
Postat pe 6 Aprilie 2009 22:58
Poate ca nu vrea sa comunice, ci numai sa vorbeasca.
Ioana007
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:36
vanghi...mon ami...ma bucur ca ai aparut...

ma temeam ca ma eviti...
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:39
De la: lorelay2003, la data 2009-04-03 07:02:14Aici trebuie sa intervin Eu,care sant cam in aceeasi oala.L-am cunoscut aici pe net si-l iubesc enorm.Asta se intampla anul trecut prin vara,iulie-august...cine mai stie?Vorbeam zilnic si la fel ca si tine :bip-uri pe tel sms-uri,etc.Nu incapea indoiala ca mai poate avea pe cineva si..are!!!!O sotie iubitoare si un copil de 10 ani.Eu il iubesc enorm si am sperat ca va divorta pt mine dar,zice ca divorteaza insa,eu cand sant cu el trebuie sa ma fac invizibila cand vorbeste cu ea la telefon,sa ma prefac ca totul e ok si sa sper...atat mi-a mai ramas dintr-o viata lipsita de ganduri.Cand ne-am cunoscut aici pe net eu eram in ungaria casatorita cu un barbat mai mare cu 17 ani ca mine,imi lipsea o aventura,o viata sexuala normala si nu aveam in plan sa ma indragostesc sau sa continui vreo relatie.Tot ce vroiam era o aventura-doua si chiar nu m-a deranjat ca e insurat dar ,am venit in romania pt el si am renuntat la tot pt el,care mi-e rasplata?sant amanta lui si asa voi ramane pana voi reusi sa fac cumva sa mi-l scot din minte pt ca nu merita sa faci un pas asa de mare intr-o directie necunoscuta.Ramai acolo daca mai poti sa te desprinzi din vraja iubirii si incearca sa-ti gasesti pe cineva mai aproape sau asteapta putin si adevarul va iesi singur la iveala,nu grabi timpul!Nu lasa inima sa-ti distruga visele,idealurile.Daca va fi sa fiti impreuna,nimic n-o sa va stea in cale si nimic n-o sa va impiedice;ma refer la distanta sau sentimente.Totusi sfatul meu e sa termini ce ai inceput si abia pe urma sa faci pasul,asa ai sanse de reusita.Mult noroc!

Ce-si face omul cu mana lui, lucru manual se cheama.
Nu ca te judec dar totusi...
El are familie si tu il astepti pe el sa divorteze. Eu nu stiu, tu nu te gandesti ca strici familia aluia, ca lasi un copil fara tata? Nu te mustra constiinta?
Sunt doar curioasa.
persidadamian
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:52
SCUZE AM AFISAT RASPUNSUL DE LA ALT TOPIC SCUZE!!!!!
LA SITUATIA ACTUALA DE LA TINE DIN TARA TE SFATUIESC ORICUM SA VII IN ROMANIA SA-TI FACI STUDIILE INDIFERENT DE RELATIA TA CU EL IN VIITOR
garbo000057
Postat pe 7 Aprilie 2009 16:36
fetita draga stai acolo linistita acasa la tine termina-ti scoala ,sa vina baiatul la tine in vizita(cheamal sa vezi ce spune ,insista si tu)ca aici la noi o sa dai de belea.si o sa fii singura singurica nu are cine sa te ajute.nu te lua tu dupa barbati,daca te lasi pe mana lor nu ajungi bine .cand ai o facultate terminata poti sa vii sa faci un masterat aici dar mai bine decat langa familia ta nu-i nicaeri.si sa stii ca oamenii de la voi au mai mult suflet ca la noi,poate unde au suferit mai mult.si educatia e altfel.aveti bun simt acolo pe aici mai rar.lasa timpul sa decida.asa le duc pe fetele de la voi si nu le mai gaseste nimeni.fii desteapta si inteleapta nu te increde in cuvinte mari.
BEL_60
Postat pe 22 Aprilie 2009 04:52
Draga mea,eu zic sa te mai gandesti si sa nu ai incredere totala in el ,esti inca tanara.Nu zic asta ca sa te dezamagesc.
garbo001150
Postat pe 22 Aprilie 2009 10:15
M-am distrat copios ... la topicul asta. Recunosc am citit doar inceputul si sfarsitul, dar am inteles ideea !
Lasati fata sa vina in Romania... ne mai trebuie o basarabeanca micuta pe la Tv, OTV. Facem pariu ca vine, moare de foame, gaseste un prostut cu banuti si ala dispare, Dan Diaconescu intra pe "felie" si mai avem un show? :))) Eu de abia astept. Fata draga, hai in Romania. Noi ne plictisim aici. We all need you!
deidra
Postat pe 22 Aprilie 2009 10:37
Da iubita mai asteapta vezi poate vii in Romania pe la 50 de ani sa faci o facultate, toata lumea nu vrea sa vada distinct lucrurile una este sa vina sa faca studiile in Romania si daca este sa ramana si cu iubitul bine daca nu asta este oricum va mai trece prin drame sentimentale ori in Romania ori in alta parte.
Eu personal o incurajez pentru o face o facultate in Romania si nu mi se pare chiar nimic iesit din comun ci absolut normal si care ii ofera o alta sansa in viata.Lasa-ti tinerii sa iasa din fustele mamelor lasa-tii sa respire sa vada viata si din alte unghiuri.Iar apropo de basarabeni sunt si buni si rai ai sa gasesti studenti de nota zece si altii care de abia se taraie prin scoala,altii care promoveaza droguri prin licee si iti mai pot da exemple si bune si negative insa nu sunt de parere ca trebuie generalizat.
garbo000057
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:20
deidra...ai extrapolat...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Aprilie 2009 15:04
Pai, prometeus_wife, cineva trebuia sa mai destinda atmosfera aceasta de drama sentimentala si dilema ... :)
deidra
Postat pe 24 Aprilie 2009 09:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
astrologie/ iubire 2 De la: KNIGHT_31 29 Septembrie 2010 02:30
sa ii spun ce simt sau nu? 19 De la: Anilus 2 Decembrie 2010 20:25
probleme sentimentale 35 De la: garbo173858 30 Iunie 2011 23:32
cat timp sa astept sa ma prezinte amicilor 70 De la: garbo164652 28 Aprilie 2011 15:27
o fosta prostiuata 47 De la: marinela_223 17 Octombrie 2010 18:26
Setari Cookie-uri