l-am cunoscut pe net...nustiu ce sa fac acum...dar il iubesc!!am nevoie de ajutor

Am ascultat la radio...ca exista organizatii specializate in traficul de carne vie(expresia nu-mi apartine )...scenariul ar fi cam asa...Se ia una bucata barbat perfect dintr-o tara tentanta...se ambaleaza frumos...urmeaza atragerea domnitei prin vorbe mestesugite ...intai virtual...apoi real...promisiunea unei casatorii si unei vieti de vis...si cand ajunge domnita in tara respectiva...apare reversul povestii...sechestrare...si...Asa au spus la radio
rodyk
Postat pe 26 Noiembrie 2009 07:55
doamna, va trebui sa te grabesti, ca incepe ploaia si-mi mut chaletul in parcarea acoperita, sa nu-mi ude cartoanele
pik_nik
Postat pe 26 Noiembrie 2009 07:56
rodyk, daca dezminti, iti trimit cafea din guatemala si brazilia
pik_nik
Postat pe 26 Noiembrie 2009 07:58
Hmm...sa inteleg ca am stricat niste treburi?

Nu beau decat Jacobs...de la market

Dezmintire n-am cum da...eu doar am preluat stirea
rodyk
Postat pe 26 Noiembrie 2009 08:02
rodykule,n-ai stricat mami nici o treaba...
era vorba doar de o.....banala traducere....
adica piku vroia sa....ma traduca
eladaela
Postat pe 26 Noiembrie 2009 08:20
iubita stai linistita ca si eu l am cunoscut pe viitorul meu sot tot pe net si ne inteleg foarte bn.Acum stam impreuna.Iti urez multa bafta.Lasa te condusa de sentimentele tale
garbo000159
Postat pe 26 Noiembrie 2009 08:29
Ai insa grija ca giroscopul sa functioneze bine.
Ioana007
Postat pe 26 Noiembrie 2009 08:31
Este absurd sa crezi ca te indragostesti pe net prin discutii pe mess, webcam, telefoane...ceva psihic se intampla; cred ca se exagereaza atunci cand sentimentului de placere in comunicare sau, de ce nu siguranta, i se da denumirea de "iubire" sau "indragostire"
Hmmm...eu consider ca-ti place de el, te incita la anumite momente de buna dispozitie, dar ca sa te indragostesti si apoi sa simti ca-l iubesti...e cale lunga. Daca vrei sa-l cunosti mai bine, cunoste-l in viata reala, iar daca te vrea VINE EL LA TINE sau cu timpul iti va oferi absolut toate conditiile astfel incat sa traiesti fericita acolo langa el.
Sunt multe de spus, dar ideea principala este sa nu te aprinzi prea tare pe net..este doar o iluzie..
emmya33
Postat pe 26 Noiembrie 2009 08:39
mai gandeste-te, sa nu ai surprize neplacute!
garbo072141
Postat pe 26 Noiembrie 2009 08:56
buna si eu am cunoscut un baiat pe net anul trecut in octombrie.am vb pe net la fel cum ai povestit u ne vedeam in webcam vb l tel pana knd ne-am intalnit si ne-am placut am continuat sa vb relatia a mers si in luna mai ma cerut de nevasta.acum suntem sot si sotie ce nu asi fi crezut ca se va intampla.ne iumbim si ne este bine.gandestete dak merita acest efort si dak il iubesti ar fi pacat sa nu fi fericita alaturi de el......bafta si sper sa iei decizia corecta
garbo067721
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:59
vezi ca apari ca baietel,nu merge cu "nevasta" ala...
iasomia
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:02


iaso, ma faci sa-mi verific profilul...oare oi fii facut setarile corecte ?
Anouk
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:04
de la anouk aimee,ti-ai spus asa?...

tu esti femeie de femeie...
iasomia
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:07
Printre randurile scrise de tine parca vad si povestea mea ...Si eu sunt in aceeasi ipostaza ...Tot pe net ne-am cunoscut , ne-am intalnit , avem sentimente unul pt altul..(suntem de 2 luni impreuna).dar avem aceeasi problema ,,,distanta .Intr adevar este foarte greu sa ai o relatie la distanta ,pt ca nu il poti cunoaste cu adevarat ,nu poti sti cum e intr o anumita situatie(fie ea buna sau mai neplacuta)poate exista si riscul ca el sa mai fie intr o alta relatie cu o fata din orasul in care sta. Dar daca vom sta mereu cu gandul ca "ne va insela" ....asa va fi...(cel putin asa se intampla cand te gandesti la ceva rau ca ti se poate intampla aproximativ de fiecare data data ti se va intampla acel lucru(stii cum se zice ...de ce te temi de aia nu scapi)...Si oricum ...daca ai avea un prieten in acelasi oras cu tine si te ar insela ar fi o diferenta?.... parerea mea este ca ..daca e sa te insele "iubitul"(daca se mai poate numi asa daca el face chestia asta), poate sa o faca si daca sunteti din acelasi oras ,chiar daca locuiti impreuna si asa mai departe .
La mine e putin diferit ...mi am facut niste planuri pt facultate ,in ce oras vreau sa merg ...chestii de genu ...si am norocul ca el sa fie din orasul in care vreau sa merg pt facultate .
Mai e pana atunci ,dar nu prea mult ...eu fiind in clasa a 12 a.
Daca simti ca e totul bine , daca SIMTi ca el te iubeste (nu din vorbe) atunci poate merita sa i dai o sansa.
dar totul depinde de tine , de voi 2 .
Eu iti urez bafta si sa nu te lasi influentata de toate parerile de pe aici ...incearca sa analizezi situatia si cand ajungi la o concluzie sa fii sigura pe tine.Sunt persoane ,uneori,care pur si simplu sunt mai rautacioase si nu te vor sustine ,sau poate au trecut prin asa ceva si au fost dezamagite...dar nu te lasa coplesita de aceste lucruri,ca nu "scrie" nicaieri ca daca altele au suferit ai sa suferi si tu .
Ai grija de tine
Myau
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:07
ioi, ce m-ai bunghit, iasomeaua...

dap...de la filmul ala mi se trage...un barbat si o femeie...bun film...
Anouk
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:09
ai ceva din ea...

zici de un barbat si o femeie?

ehhh..viata..
iasomia
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:12
intotdeuna mi s-a parut ca e o femeie cu trairi interioare profunde...sau poate ca am ramas eu cu impresia asta de la film...
Anouk
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:26
femeie rasata...

speciala in rolul ala..
iasomia
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:28
da...a avut si un actor pe masura ei...Trintignant ala...ioi...
Anouk
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:30
dap..

papa bun...
iasomia
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:33
ioi...
Anouk
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:37
...stiu prin ce treci si eu am cunoscut dragostea vietii mele tot pe net, dintr-o gresala si nu regret nimic din ceea ce a urmat. Sfatul meu e sa-ti urmezi dragostea si ce iti spune inima... ca sa nu ajungi mai tarziu sa-ti pui intrebari de genul "ce ar fi fost daca"...si nu uita ca nici o intamplare nu e intamplatoare:)
delia_diana
Postat pe 26 Noiembrie 2009 21:37
SALUT!TI-AM CITIT POVESTIOARA SI MA BAG IN DISCUTIE PT K EU AM PATITO FOARTE NASPA CU CINEVA CUNOSCUT PE NET SI TIN SA MENTIONEZ K EU AVEAM 24 P ATUNKI AKM 25 DECI VARSTA NU KONTEAZA PREA MULT...TOT K TN LAM KUNOSCUT PE NET SI AM VB KAM UN AN EL ERA DIN AMERIKA SI SE JURA PE CE ARE MAI SCUMP K MA IUBESTE SI CA VA FACE TOOT POSIBILUL SA MA DUK LA EL..NETUL E FOARTE INSELATOR CREDEMA,ERAM ASA DE SIGURA PE EL K AM FOST LA UN PAS DE A PLEKA DIN TARA PRAKTIK LA NIMIKA,AM DESKOPERIT LA TIMP K PE LANGA MN MAI AVEA CEL PUTIN 3 SAU DRACU STIE CATE ALTE "IUBITELE"LA CARE LE PROMITEA ACELEASI LUCRURI KA MIE..AKMA STAU SI MA GANDESC CE ASI FI FAKUT AKOLO SINGURA FARA BANI FARA KASA FARA NIMIKA..EU ZIK SA MAI ASTEPTI INCEARCA SA AFLIII MAI MULTE DESPRE EL DAR NU FA PROSTIA SA SA PLECI LA EL DAKA KHIAR TE IUBESTE SA MEARGA EL LA TN SA STATI IMPREUNA IN BASARABIA. AAAAAAAAAAA SI TU DRAGUL MEU MARKUS SAU KUM TE NUMESTI MAI BN TE ABTII DAKA NU AI NIMIKA INTELIGENT DE ZIS
DANNYELLE
Postat pe 25 Decembrie 2009 19:40
asta cu relatia pe net e o loterie!

tu de ce iti cauti perchea pe net? gandeste-te! el de ce si-ar cauta perechea pe net?

prudenta maxima! incercarea moarte n-are numa' cine-ncearca .... moare!
clippy
Postat pe 25 Decembrie 2009 19:51
da ,numai faptul ca ati avut ce discuta si e destul .s-ar putea ca el sa ascunda si alte tragedii dar pentru ca-l iubesti ,tu vei trece peste neajunsurile lui .
Negreata
Postat pe 26 Decembrie 2009 10:29
Sa speram ca nu vei fi dezamagita !Bafta!
mitarro
Postat pe 26 Decembrie 2009 12:10
IN LEGATUTA CU MESAJUL LASAT ...
POT SPUNE K BAIETII SE SCHIMBA FOARTE REPEDE K S FETELE , EU ZIK K AR TREBUI S IL CUNOSTI MAI MULT DE ATAT , ADIK S STAI MAI MULT CU EL S VA VEDETI MAI DES, PT K DAK II ARATI K IL IUBESTI LA NEBUNIE EL ATUNCI POATE S 'TE DUK D NAS' PAREREA MEA . DAK FACI STUDIILE AKOLO LA EL ASA KM TI-A PROPUS AR TREBUI S CER SI PAREREA PARINTIILOR POATE AU SI EI CEVA D ZIS .
SI INK CEVA DRAGOSTA II TRECATOARE.
garbo043270
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:43
IN LEGATUTA CU MESAJUL LASAT ...
POT SPUNE K BAIETII SE SCHIMBA FOARTE REPEDE K S FETELE , EU ZIK K AR TREBUI S IL CUNOSTI MAI MULT DE ATAT , ADIK S STAI MAI MULT CU EL S VA VEDETI MAI DES, PT K DAK II ARATI K IL IUBESTI LA NEBUNIE EL ATUNCI POATE S 'TE DUK D NAS' PAREREA MEA . DAK FACI STUDIILE AKOLO LA EL ASA KM TI-A PROPUS AR TREBUI S CER SI PAREREA PARINTIILOR POATE AU SI EI CEVA D ZIS .
SI INK CEVA DRAGOSTA II TRECATOARE.
MDA UNELE FEMEII SPUN LA FEL K AU CUNOSCUT P NET DAR DEPINDE DE BAIAT ADIK DAK INTRA-DEVAR TE VREA LANGA EL FACE TOT CE II STA IN PUTERE S TE AIBA ACUM NU STIU KT DE MULT LUPTA PT A TE AVEA LANGA EL , ASA E USOR S ZIK VINO SI CONTINUATI STUDIILE LA MN.
garbo043270
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:54
e limpede, dom'le!
pik_nik
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:56
De la: garbo043270, la data 2009-12-26 15:54:01IN LEGATUTA CU MESAJUL LASAT ...
POT SPUNE K BAIETII SE SCHIMBA FOARTE REPEDE K S FETELE , EU ZIK K AR TREBUI S IL CUNOSTI MAI MULT DE ATAT , ADIK S STAI MAI MULT CU EL S VA VEDETI MAI DES, PT K DAK II ARATI K IL IUBESTI LA NEBUNIE EL ATUNCI POATE S 'TE DUK D NAS' PAREREA MEA . DAK FACI STUDIILE AKOLO LA EL ASA KM TI-A PROPUS AR TREBUI S CER SI PAREREA PARINTIILOR POATE AU SI EI CEVA D ZIS .
SI INK CEVA DRAGOSTA II TRECATOARE.
MDA UNELE FEMEII SPUN LA FEL K AU CUNOSCUT P NET DAR DEPINDE DE BAIAT ADIK DAK INTRA-DEVAR TE VREA LANGA EL FACE TOT CE II STA IN PUTERE S TE AIBA ACUM NU STIU KT DE MULT LUPTA PT A TE AVEA LANGA EL , ASA E USOR S ZIK VINO SI CONTINUATI STUDIILE LA MN.

...270, foarte limpede! dar foarte bine era, de nu era deloc. Am incerc sa citesc de vre-o 3 ori da mi s-a incalcit mintea pe ajumatate si am renuntat. Un decriptolog pe aici nu este? Unora le plac lucrurile complicate
garbo090662
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sentimente ascunse 2 De la: Alexxandra 9 Martie 2010 18:41
va arog ajutati-ma 11 De la: iasomia 23 Martie 2010 10:36
Relație de cuplu fără intimitate 14 De la: garbo_472262 3 Septembrie 2017 21:01
sunt prea mica!!!!!!! 23 De la: yanyacharberet 18 Ianuarie 2010 15:33
ne vom impaca vreodata? 221 De la: garbo243377 31 Octombrie 2011 21:20
Setari Cookie-uri