l-am cunoscut pe net...nustiu ce sa fac acum...dar il iubesc!!am nevoie de ajutor

De la: Micass, la data 2009-02-15 08:34:52
De la: DaMarkus09, la data 2009-02-08 13:31:02
Dupa ce am citit cateva impresii , absurde ...m am spart de ras
Constat k unii vorbesc de parca habar n au unde s au nascut ...apropo d-mnisoara cu avon , tu vorbesti limbi straine cumva ?
Incepi povestioara ta induiosatore, de altfel asa : el e dintr o tara . eu din alta tara ...penibil
Apropo , de cand a devenit Basarabia tarisoara, k park va imparteau rusii ku americanii asa ku briceagul
Oricum , iti dau un sfat la care sa meditezi , macar pana dai la facultate, mai bine ar fi sa stai pe coada ta , sa nu i faci la mamicuta zile negre deci nu mai lua bilet de avion , costa prea mult pt buzunarul tau, asta daca nu v ati imbogatit peste noapte

Eu cred ca tu vorbesti limbi straine. N-are nici un inteles ce spui tu acolo. Dupa cum vezi eu scriu corect, daca nu intelegi, incerc sa-ti traduc.

traducere: Eu kred ka u vorbesti limbi straine. Nare niki (sau nu asa se scrie?) un inteles k spui tu akolo.
Fratele meu! Abia stii sa deschizi gura sa rostesti 3 fraze. De ce te mai chinui sa le si scrii?


fratele nostru nu prea stimeaza "romanii" de peste PRUT........
stellutza
Postat pe 16 Februarie 2009 11:11
DACA DORITI SA CITITI UNA DIN DECLARATIILE CARE MI LE FACE ACEST BAIAT......PUTETI SA O GASITI PE BLOGUL MEU CU TITLU "CINE NU A IUBIT"
stellutza
Postat pe 16 Februarie 2009 11:16
DACA DORITI SA CITITI UNA DIN DECLARATIILE CERE MI LE FACE ACEST BAIAT......PUTETI SA O GASITI PE BLOGUL MEU CU TITLU "CINE NU A IUBIT"
stellutza
Postat pe 16 Februarie 2009 11:16
Draga mea, am citit mesajul tau, si ma simt cumva datoare sa-ti spun unele lucruri. In primul rand trebuie sa fii foarte prudenta, sa stii sa citesti anumite semne pe care ti le-ar putea da, semne care pot fi pozitive sau negative.
Si eu mi-am cunoscut sotul tot pe net; am vorbit fara a ne fi intalnit timp de 6 luni; ne vedeam doar pe camera, si mai vb si la telefon. Cand ne-am intalnit, eu am fost cea care s-a dus la el; am fost primita foarte bine, am fost introdusa in familie, iar de atunci suntem impreuna. Mai mult, acum suntem si mai fericiti, pentru ca iubirea noastra va fi intregita cu un bebe. Sunt aproape doi ani de cand ne-am cunoscut.
Dar vreau sa-ti atrag atentia ca nu toata povestile de pe net au un final asa de fericit. Intr-adevar, poate fi traficant de carne vie, sau poate doar sa te amageasca, iar dupa aceea sa se prefaca ca nu te mai cunoaste. Asa ca iti spun inca o data; INVATA SA CITESTI SEMNELE!

Postat pe 18 Februarie 2009 19:57
intai dute in vizita, preferabil cu unul din parinti si abia atunci iei o hotarare impreuna cu parintii tai. In viata nu tot ce zboara se mananca si nu tot ce-i invelit in staniol e ciocolata. Suna frumos ce spune el acolo, dar asigura-te ca nu-i o iluzie..
Nimeni nu garanteaza o relatie pe viata (desi ar fi frumos) dar macar inceputul sa fie onest.
gabitzza
Postat pe 22 Februarie 2009 20:04
EXCLUS!!!!!!!!!!!!!!!

FUGI CIT POTI !
adipol_2
Postat pe 23 Februarie 2009 20:28
De la: adipol_2, la data 2009-02-23 20:28:48EXCLUS!!!!!!!!!!!!!!!

FUGI CIT POTI !



unde?????????? ca pina cind sunt pe loc
stellutza
Postat pe 24 Februarie 2009 20:41
si eu am cunoscut un baiat pe net.am vb 6 luni pe mess si la telefon apoi am decis sa ne cunoastem.de vreo 2 ani jumate ne chinuim sa gasim o solutie sa stam impreuna... in astfel de cazuri trebuie multa rabdare...SUCCES!!!!!
nellysgirl
Postat pe 25 Februarie 2009 14:36
la mine faza asta a dus la casatorie asa ca gandeste bine ce vrei daca vrei sa ramai cu el forever si atunci gasiti vopi ceva o chirie nu costa atat doar ca va trebuii sa va mutati intr-unul din orasele din care e unul dintre voi daca crezi ca o poti lua de la capat sau el cu profesia si toate celelalte mult succes
mamaruta
Postat pe 25 Februarie 2009 14:39
De la: mamaruta, la data 2009-02-25 14:39:40la mine faza asta a dus la casatorie asa ca gandeste bine ce vrei daca vrei sa ramai cu el forever si atunci gasiti vopi ceva o chirie nu costa atat doar ca va trebuii sa va mutati intr-unul din orasele din care e unul dintre voi daca crezi ca o poti lua de la capat sau el cu profesia si toate celelalte mult succes


mai e pina la casatorie!!! insa sunt de acord ca totul trebuie bine gindit.........caci greselile nu se admit in asemnea cazuri!!!! e prea mare riscul!!! tie succese in relatia ta!!! pupici.........mersi de sfaturi
stellutza
Postat pe 26 Februarie 2009 23:39
Buna!
M-am hotarat sa imi dau si eu cu parerea la tema asta pentru ca ma aflu intr-o situatie similara si poate ca sfatul meu iti va folosi
In urma cu aproximativ 2 ani am cunoscut -bineinteles, tot pe net- pe cineva tocmai din ...Mexic .Buuuunn, dragoste mare, tipul - frumos, destept, cu mult bun simt, comic si...sarac...aproape la fel de sarac ca si mine - eu eram in anul 2 de facultate, el avea 27 de ani si lucra intr-o banca; care a fost primul meu imbold??? Sa las totul in urma si sa plec in Mexic E normal, toti simtim asa cand credem ca am gasit omul ideal :d...Insa, atunci cand Dumnezeu ne-a dat o inima, ne-a dat si ratiune ...prin urmare mi-am dat seama ca sa plec in Mexic in acel moment ar fi fost cel mai prost lucru pe care as fi putut sa-l fac- pentru ca in final, dragostea trece prin stomac, draga mea, si cele mai multe certuri intr-un cuplu se isca din cauza lipsei banilor...ce as fi facut eu, o simpla absolventa de Liceu,fara drept de munca intr-o tara in care nici macar cetatenii nu-si gasesc de lucru??? ( si din pacate, situatia e aceeasi in Romania) ; deci, ce am facut in continuare?? Am invatat, am invatat si iar am invatat...am obtinut o bursa Erasmus de un an in Madrid, Spania pentru ca am stiut ca o bursa intr-o tara straina si intr-o universitate net superioara celor din tara noastra intotdeauna iti ofera mai multe posibilitati de angajare ulterior, chiar si in strainatate...in momentul de fata sunt absolventa de Limbi Straine si ma pregatesc pentru un master...initial m-am gandit sa incerc sa obtin o bursa pentru a studia masterul in Mexic, insa datorita faptului ca acolo facultatile sunt de 4 ani iar Masterul nu e obligatoriu si nici f important, studiile propuse de ei sunt, sa spunem, f putin practice ( in domeniul meu, al Literelor, toate sunt pe Literatura )...prin urmare m-am hotarat sa mai raman 2 ani in Romania, sa fac un master pe traducere si interpretare engleza- spaniola si abia apoi sa plec acolo...De ce? Pentru ca in momentul in care as ajunge in Mexic, cu studiile mele, as obtine un loc de munca platit cu cel putin 600 de euro pe luna...deci, din start nu as fi o intretinuta, nu as depinde financiar de nimeni iar daca lucrurile nu ar iesi bine, as putea sa traiesc f bine pe cont propriu...
Iar in legatura cu amicul meu de pe net ce-ti pot spune? Nu ne-am vazut inca, desi au trecut aproape 2 ani de la prima noastra intalnire virtuala...insa ne dam timp, avem rabdare si ne cunoastem...nu e timp pierdut, prietenia noastra e frumoasa asa cum e ea, la distanta...poate ca anul asta va veni el in Romania pentru un timp si cu siguranta vara urmatoare ma voi duce eu sa stau cu el cateva luni, in vacanta...asa vom putea vedea daca si in realitate lucrurile sunt asa cum le vedem noi virtual.
Imi cer scuze pentru lungimea mesajului meu, ar putea parea ca vreau sa vorbesc despre mine in loc sa iti dau un sfat tie ...insa tot ceea ce am vrut sa subliniez este ca intotdeauna este bine sa fii rational si sa ai rabdare...timpul spune lucrurilor pe nume...daca prietenul tau te iubeste asa cum afirma, te va astepta;iar daca nu poate sa faca asta pentru tine - pentru ca este prea grabit sau simte ca viata trece pe langa el, atunci cu siguranta nu merita sa iti lasi tara si familia pentru el...si cel mai important, Luminita, incearca sa nu depinzi financiar de nimeni, niciodata...viata iti ofera multe surprize si nu intotdeauna din cele mai placute ..insa nici nu renunta cu totul la ceea ce simti ca te face fericita, cauta calea de mijloc si ai incredere in tine insati; esti tanara, cel mai important este sa te afirmi profesional acum, timp pentru a iubi si a avea relatii mai este, mai tarziu poate vei regreta ca nu ti-ai trait altfel tineretea, fa lucrurile la timpul lor...asta este parerea mea, dar tu culege din ceea ce-ti spunem noi , doar ceea ce se potriveste convingerilor tale!
Te imbratisez si sper sa iei cea mai buna hotarare posibila, atat pentru momentul de fata cat si pentru viitorul tau!

Postat pe 27 Februarie 2009 19:23
zborule, taica...

multe din fatucile astea nu au posibilitatea sa nu depinda de nimeni... adica, pot fi independente si muritoare de foame... ca putine rau sunt frumoase, si si mai putine sunt destepte... ma-ntelegi, nu?...
zambil
Postat pe 27 Februarie 2009 19:29
De la: nellysgirl, la data 2009-02-25 14:36:50si eu am cunoscut un baiat pe net.am vb 6 luni pe mess si la telefon apoi am decis sa ne cunoastem.de vreo 2 ani jumate ne chinuim sa gasim o solutie sa stam impreuna... in astfel de cazuri trebuie multa rabdare...SUCCES!!!!!


tie numai succes in relatia ta!!! mersi..........sa ai o zi si o viata frumoasa!!!
stellutza
Postat pe 27 Februarie 2009 22:07
pentru ZBOR.........mersi mult pentru sfaturi, mersi pentru ca va implicati!!! inca o data un mare mersi!!!
sigur ma gindesc la multe acum......iar ceea ce imi ziceti voi ma pine mai serios pe ginduri!!!
stellutza
Postat pe 27 Februarie 2009 22:27
De la: zambil, la data 2009-02-27 19:29:53zborule, taica...

multe din fatucile astea nu au posibilitatea sa nu depinda de nimeni... adica, pot fi independente si muritoare de foame... ca putine rau sunt frumoase, si si mai putine sunt destepte... ma-ntelegi, nu?...


Cred ca ar fi de rau daca nu as fi capabila sa te inteleg, mai Zambilica

Postat pe 28 Februarie 2009 15:41
Ce-are trasura cu prefectura?O femeie frumoasa se descurca cu frumusetea ei, una mai uratica, cu inteligenta pe care o are.Dumnezeu da fiecaruia cat sa nu moara de foame.Daca omul nu stie sa foloseasca darurile, asta este o alta problema.
Ioana007
Postat pe 28 Februarie 2009 15:51
De la: Ioana007, la data 2009-02-28 15:51:32Ce-are trasura cu prefectura?O femeie frumoasa se descurca cu frumusetea ei, una mai uratica, cu inteligenta pe care o are.Dumnezeu da fiecaruia cat sa nu moara de foame.Daca omul nu stie sa foloseasca darurile, asta este o alta problema.


unele femei sunt frumoase cind sufera,-altele cind sunt stapinite de o pasiune,iar iarasi altele, cind sunt luminate de o bucurie. imi pare ca femeia e facuta anume pentru simtamintul pentru in care e mai frumoasa. Daca e mai frumoasa in momente de suferinta, natura a creat-o intr-adins pentru suferinta. Vad in frumusetea femeii soarta ei......!!
asa ar suna mult mai bine ideea lui Zambilica!!! sa nu mai facem din femei o victima!!!
stellutza
Postat pe 1 Martie 2009 01:14
am incurcat eu borcanele dar ideea e aceeasi doar Basarabia e altfel si aici iti dau dreptate.Prometeus a fost intelept. asa e.
cercelmarilena
Postat pe 1 Martie 2009 10:10
aveam in minte vestitul model cu rusul...ideea ramane batuta in cuie.
cercelmarilena
Postat pe 1 Martie 2009 10:37
Buna,
Am citit povestioara ta. E draguta. Si eu am cunoscut un baiar pe internet, si seamana poveste ta cu a mea asa de mult. Faza e ca eu l-am chemat sa vina in tara mea sa ne vedem. Eram studenta pe atunci. Apoi m-am dus eu la el, dar cu invitatie si toate alea asigurate. Apoi venii el iar la mine in tara si ne casatoriram.Eram in facultate. Dupa ce terminai facultatea plecai din tara mea in a lui, unde de fapt suntem si acum.
Nu vreau sa deranjez, dar bine ai face sa iti traieste dragostea in inima ta, si sa iti spui ca daca o fi o sa fie al tau daca e de la Dumnezeu dat sa fie, dar mai intai de toate fa o facultate la tine in tara. Se poate in timpul facultatii sa ai ocazie sa prinzi o bursa in Romania, sau poate in alta tara, de ce nu? Una e sa vii asa de dragul lui aci, alta e e sa fii bursiera..
Daca e totul frumos sa fie, o sa fie si mai tarziu, nu-ti face probleme (citeste Mandrie si prejudecata, daca ai timp!!), dar daca e sa fie rau?? Adica daca el se indragostete de lata, daca mpoare intr-un accident stupid... ce te faci?? Mai intai trebuie sa te gandesti la viitorul tau, ca asta ti-l faci singura, nu ti-l da nimeni.. Profeus si sotia dumnealui ti-au dat sfaturi bune si ar fi bine sa le asculti..Cu drag, Mari
adelita
Postat pe 1 Martie 2009 11:08
VINO SI CONTINUATI STUDIILE IN ROMANIA NU M-AI ASCULTA SFATURI POTI SA TRAIESTE LANGA CINEVA SI 15 ANI SI SA AI SURPRIZE AI CURAJ SI NU-TI FIE FRICA SUCCES
garbo000057
Postat pe 1 Martie 2009 12:30
tanti garbo57, lasa-ne cu sfaturile.

m-am uitat la profilul tau si nu ai nicio notificare. nici macar pe aia care zice la ce data te-ai inscris

so...tzeapa...

domnilor admini, credeti ca murim de plictiseala ici sha ? nu ne insultati inteligenta aruncand atatea clone de garbo pe forum
wife_de_zmeu
Postat pe 1 Martie 2009 12:33
De la: garbo000057, la data 2009-03-01 12:30:19VINO SI CONTINUATI STUDIILE IN ROMANIA NU M-AI ASCULTA SFATURI POTI SA TRAIESTE LANGA CINEVA SI 15 ANI SI SA AI SURPRIZE AI CURAJ SI NU-TI FIE FRICA SUCCES



CE SA ZIC..din putul gandirii..pisi..lasa-ne..
Fata mea, da tu n-ai grija de tine, nimeni n-are!
gabitzza
Postat pe 1 Martie 2009 12:46
Cam tarziu sa comentez, dar acum am vazut subiectul. Eu tocmai m-am intors din Spania, dintr-o mica vacanta cu iubitul meu pe care l-am cunoscut pe net. Ne-am cunoscut acum 4 ani...am avut o relatie mai mult platonica timp de 8 luni, dupa care ne-am vazut face to face in Spania ( el fiid spaniol). Am mai rezistat inca vreo 6 luni asa...online, dupa care trebuia sa mergem la un alt nivel iar eu....avand 20 de ani pe atunci nu am vrut sa risc mergand acolo si am ramas sa-mi continui studdile in tara, cu o viata normala. Ne-am vazut ca amici in vara anului 2007, ambii avand alte relatii si credeti-ma ca atunci am hotarat ca trebuie sa-l uit definitiv. N-am mai avut nici macar cel mai mic contact cu el aproape 2 ani, si n-am reusit sa uitam ce a fost intre noi. Acum ne-am regasit, suntem foarte fericiti si de data asta nu voi avea nici un dubiu in a alege daca sa traiesc cu el sau nu in alta tara.


Deci se poate fetelor! Eu sunt fericita cu un barbat pe care l-am cunoscut pe net. Si chiar daca relatia nu va merge asa cum speram noi, va ramane sufletul meu pereche.


E foarte ciudat cum un ecran continand camera ta, camera lui si conversatia voastra sa duca la sentimente asa de puternice, dar se poate ! Eu traiesc o frumoasa poveste de dragoste care a inceput online.
sw03t
Postat pe 1 Martie 2009 13:46
mersi la toti de sfaturi!!! vreau sa fiu independenta si chiar de as veni in Romania nici gind nu am sa depind de el!! vreau sa vin pentru mine, iar el este un imbold care m-a facut sa mi se treazeasca si mai mare dorinta de a veni in Romania!!

Trebuie sa incerc sa obtin o bursa si vin doar daca o obtin la specialitate care mi-o doresc!!! trebuie sa incerc........chiar de nu as mai colabora cu el pina in vara oricum vreau sa incerc sa vin in Ro. la studii!!!!
stellutza
Postat pe 1 Martie 2009 14:19
si eu am cunoscut pe cineva pe net si m-am indragostit de el si la fel la tine vb ore intregi si latel si cand i-am marturisit ca m-am indragostit de el ,a spus ca el nu simte nimic pt mine si a devenit foarte distant de mine
e frumoasa povestea ta
irinuca_alintata
Postat pe 1 Martie 2009 19:01
oricine este liber sa-si expuna parerea si nu te mai erija in avocatul nimanui daca ai vreo frustare este problema ta d-na prometeus
garbo000057
Postat pe 2 Martie 2009 17:42
hopa...madam garbo...tu mirosi a facatura de la o posta...vezi ca ai portofoliul cam subtire...doar doua mesaje ? tz, tz...ce plina de intelepciune esti...mai bine va scoleau adminii astia inainte de a va da drumu' sa zburdati pe-aici pe forum...

cat despre sfaturile tale...poate ii aduci si ceva argumente luminitei...sau la training inca nu ai ajuns la lectia asta?

cat despre frustrare...am una... ca intalnesc de-astea ca tine, care posteaza in dorul lelii, mesaje importante pentru umanitate, presupun...

poate data viitoare ai sa ai si ceva pertinent sa scrii, ca de abureli, ne-am cam saturat

si foloseste semnele de punctuatie, sau o fi prea greu?
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Martie 2009 18:17
mahala
garbo000057
Postat pe 3 Martie 2009 15:31
mahala
garbo000057
Postat pe 3 Martie 2009 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o sufoc 49 De la: elodia 21 Septembrie 2011 18:28
WORKSHOP DORINTA SEXUALA IN CUPLU: 24 OCT. 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 11 Octombrie 2010 15:37
Un suflet zbuciumat! 18 De la: zefir 22 August 2010 23:21
dragoste 4 De la: cricat 2 Februarie 2011 18:26
CUPLU 10 De la: 53 19 Mai 2010 20:20
Setari Cookie-uri