l-am cunoscut pe net...nustiu ce sa fac acum...dar il iubesc!!am nevoie de ajutor

eu cred ca ar trebui sa stai linistita un pic;
e greu sa te descurci singura in lume...nu mai spun de societatea romaneasca!
daca te iubeste
o sa te viziteze in continuare si il poti vizita de asemenea!
eu nu m-as baga intr-o relatie cu unu de pe internet chiar daca m-am intalnit cu el si nici nu mi-as parasi tara pt el....familia...
suntem tinere,mult prea tinere;
avem o viata inainte,iubirea e plina de incertitudine;
bine.,fiecare alege daca risca sau nu totul pt ea...
tu ti-ai risca intreaga viata!
sayuri_m
Postat pe 27 August 2009 21:16
fa ce crezi tu de cuvinta dar totusi gamdestete bine sunt fel si fel de oameni p[e net si buni si rai dar cati ani are el nai specificat sau na-m vazut eu e mai mare decat tine iti doresc succes si ai grija ce faci te pupic si lasa gurile rele
garbo045419
Postat pe 31 August 2009 11:11
In cel mai rau caz, trimite-le la dentist sa le scoata coltii.
Ioana007
Postat pe 1 Septembrie 2009 19:39
De la: Ioana007, la data 2009-09-01 19:39:55In cel mai rau caz, trimite-le la dentist sa le scoata coltii.


si nu numai
Light_blue
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:11
buna , vreau sa spun ca relatiile pe net sant cel mai "frumoase" pana cand iti dai seama ca el nu e chiar cel care iti promitea marea cu sarea ,ca te iubeste asa sincer cum iti spunea mai ieri, si nu e cum ai vrea sa fie. Am avut ocazia sa cunosc tipi pe net , cu care am inceput o relatie mai mult decat amicala dar niciuna nu a durat mai mult decat 4 luni , sau chiar si mai putin 1 luna 2, de ce? nu stiu chestia e ca e fff dureros cand iti pui sufletul pe tava , iti destainui secretele pe care crezi ca i le spui unui prieten , crezi ca ai intalnit o dragoste adevarata si .................cand crezi ca totul e real iti dai seama ca totul e o minciuna, sau ca a fost o minciuna frumoasa din partea lui.Cel mai greu e pt noi fetele , iubim mai mult decat ei , punem mai mult suflet si tot noi suferim cel mai mult
ASIS
Postat pe 5 Octombrie 2009 03:38
nu stiu dc ne place sa pozam in victime mereu noi femeile?relatiile pe net pot fi frumoase trainice si ...unici sa zik asa.
AM avut pe cineva dupa 2 luni am plecat in spania la el atata incredere aveam in el si in dragostea lui...si a fost un vis o dragoste adevarata...inel de logodna ,cerere in casatorie tot...Dar uite ca mai ranesc si femeile nu suntem kiar nevinovate...Intr o zi l am lasat l am distrus m am distrus...Erau mai multe din partea mea un kopil ganduri ,el nu avea kopil,kestii de astea...dar ce pot sa ti spun este ca ma iubeste inka ku disperare si eu la fel dar am ales asa si gata...deci daca ai incredere in instinctul tau urmeaza l...
guapa
Postat pe 5 Octombrie 2009 13:34
buna...sunt cam in aceeasi situatie si eu.am 22 de ani,am un iubit de 4 ani de zile si am cunoscut un tip pe net din craiova care mi-a luat mintile...nu stiu ce sa fac..imi vine sa renunt la tot pt el.
garbo062524
Postat pe 16 Octombrie 2009 13:21
ajutati-ma cu niste sfaturi pls
garbo062524
Postat pe 16 Octombrie 2009 13:22
ajutati-ma cu niste sfaturi pls
garbo062524
Postat pe 16 Octombrie 2009 13:22
ai deschis si topic pe tema asta,ce faci?

vorbesti stereo?
iasomia
Postat pe 16 Octombrie 2009 13:22
crede ca poate daca scrie la dublu o intelegem mai bine....pacat ca scrie acelasi lucru....
tutankhamon
Postat pe 16 Octombrie 2009 13:27
nu vb la dublu...pur si simplu am apasat de 2 ori...va cer niste sfaturi...nu vreti sa mi le dati...e ok.multumesc
garbo062524
Postat pe 16 Octombrie 2009 15:09
De la: garbo062524, la data 2009-10-16 13:21:52buna...sunt cam in aceeasi situatie si eu.am 22 de ani,am un iubit de 4 ani de zile si am cunoscut un tip pe net din craiova care mi-a luat mintile...nu stiu ce sa fac..imi vine sa renunt la tot pt el.


reclama-l la politie pentru furt.
pik_nik
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:31
n-ati avut mila de fata
rodi_rdln
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:15
De la: pik_nik, la data 2009-10-16 16:31:14
De la: garbo062524, la data 2009-10-16 13:21:52buna...sunt cam in aceeasi situatie si eu.am 22 de ani,am un iubit de 4 ani de zile si am cunoscut un tip pe net din craiova care mi-a luat mintile...nu stiu ce sa fac..imi vine sa renunt la tot pt el.


reclama-l la politie pentru furt.
Eu zic sa iti iei gandul de la ala din craiova pt ca in craiova sunt multi tigani,si apoi toti barbatii sunt la fel,eu zic sa stai cu prietenul tau nu sa fugi dupa cai verzi pe pereti,ca poate ala din craiova este doar o pasiune trecatoare.Incearca sa aprinzi pasiunea cu prietenul tau pupicii papapa
irina31
Postat pe 17 Octombrie 2009 16:31
multumesc moment31 pentru sfat! faza este ca prietenul meu a aflat despre acest baiat din craiova,am fost pe punctul de a ne desparti de cateva ori,mi-a mai dat o sansa dar nu am profitat de ea,si din cate mi-a spus el,l-am indepartat atat de mult de mine incat nici nu mai stie ce simte pt mine :-(.prietenul meu este mai mare decat mine cu 7 ani,este un tip serios...mult prea serios as spune eu! ce ma doare cel mai mult este ca mi-am dorit atat de mult sa fiu cu el,si acum ca sunt cu el...il fac sa sufere! ar fii mai multe chestii de povestit...sper ca ati inteles ce am vrut sa spun!
garbo062524
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:56
Parerea mea este sa te inscrii la liceu si sa nu mai lipsesti de la cursurile de dirigentie.Ca fapt divers si fara conotatii politice.Ce culoare are parul tau.Te intreb ca sa vad daca nu este ceva ereditar.De regula vopsitul parului nu este.Dar alte lucruri da.
Ioana007
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:22
dirigentie zici...
zambila
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:25
Relatiile pe net au magia lor aparte, tocmai datorita distantei.Dar, daca poate deveni o relatie viabila, nu vei sti, doar daca veti avea contact personal o perioada mai lunga.Am si eu la activ o relatie pe net, care parea sa fie cel mai frumos lucru din viata mea, dar s-a destramat in clipa cand trebuia sa ne casatorim.Poate am sa pot povesti, intr-o zi.
Maytrei
Postat pe 25 Octombrie 2009 07:20
De la: garbo062524, la data 2009-10-20 11:56:13multumesc moment31 pentru sfat! faza este ca prietenul meu a aflat despre acest baiat din craiova,am fost pe punctul de a ne desparti de cateva ori,mi-a mai dat o sansa dar nu am profitat de ea,si din cate mi-a spus el,l-am indepartat atat de mult de mine incat nici nu mai stie ce simte pt mine :-(.prietenul meu este mai mare decat mine cu 7 ani,este un tip serios...mult prea serios as spune eu! ce ma doare cel mai mult este ca mi-am dorit atat de mult sa fiu cu el,si acum ca sunt cu el...il fac sa sufere! ar fii mai multe chestii de povestit...sper ca ati inteles ce am vrut sa spun!
PAI STII NU ESTE CORECT CA SA II FACI PE ALTII SA SUFERE,PT CA STII TOTUL SE INTOARCE INAPOI.STII POATE BAIATUL VREA CEVA SERIOS,DE ASTA PUNE SI SUFLET.Eu cred ca este bine sa fii corecta cu el,sa fii sincera cu el sa ii spui ceea ce simti,ceea ce crezi tu,pt ca stii tu comunicatia este foarte importanta intro relatie..Pt ca poate nici tie nu tiar placea ca un baiat sa te faca sa suferi nu? Stii este o vorba ce tie nu iti place altuia nui face,pt ca totul se intoarce inapoi....... pupici vorbeste cu el sincer, si fii mai serioasa.eu te sfatuiesc sa fii si tu serioasa si fii cu ochii pe el ca pe butelie.ca ispitele sunt multe...pupiciiii
irina31
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:14
De la: moment31, la data 2009-10-25 21:14:34
De la: garbo062524, la data 2009-10-20 11:56:13multumesc moment31 pentru sfat! faza este ca prietenul meu a aflat despre acest baiat din craiova,am fost pe punctul de a ne desparti de cateva ori,mi-a mai dat o sansa dar nu am profitat de ea,si din cate mi-a spus el,l-am indepartat atat de mult de mine incat nici nu mai stie ce simte pt mine :-(.prietenul meu este mai mare decat mine cu 7 ani,este un tip serios...mult prea serios as spune eu! ce ma doare cel mai mult este ca mi-am dorit atat de mult sa fiu cu el,si acum ca sunt cu el...il fac sa sufere! ar fii mai multe chestii de povestit...sper ca ati inteles ce am vrut sa spun!
PAI STII NU ESTE CORECT CA SA II FACI PE ALTII SA SUFERE,PT CA STII TOTUL SE INTOARCE INAPOI.STII POATE BAIATUL VREA CEVA SERIOS,DE ASTA PUNE SI SUFLET.Eu cred ca este bine sa fii corecta cu el,sa fii sincera cu el sa ii spui ceea ce simti,ceea ce crezi tu,pt ca stii tu comunicatia este foarte importanta intro relatie..Pt ca poate nici tie nu tiar placea ca un baiat sa te faca sa suferi nu? Stii este o vorba ce tie nu iti place altuia nui face,pt ca totul se intoarce inapoi....... pupici vorbeste cu el sincer, si fii mai serioasa.eu te sfatuiesc sa fii si tu serioasa si fii cu ochii pe el ca pe butelie.ca ispitele sunt multe...pupiciiii
si nu te mai incurca cu toti baietii care iti ies in cale,pt ca stii tu barbati sunt multi.Dar stii tu ca cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul.Si o sa sa ramai mereu singura daca nu o sa fii serioasa.........pupiciiiiiii
irina31
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:23
asa, irinuco! imi place cum rezolvi tu toate problemele omenirii!
pik_nik
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:30
Domnisoara draga ,sfatul meu e sa ramai deocamdata in stadiul de prietenie,sa iti termini intai facultatea si pe urma vei vedea.Nu cred ca parintii tai s-ar bucura sa faci ceea ce ai tu in cap.Daca e dragoste adevarata rezista pe veci asa ca ....toate la timpul lor
garbo004519
Postat pe 29 Octombrie 2009 01:28
de ce sa nu ai sanse?personal cunosc pe cineva care a cunoscut pe cineva pe net,tocmai din cipru,a plecat la el fara sa stie nimeni,nici parintii,a ramas cu el ,e fericita.Totusi ,mai testeaza-l ,nu te arunca prea repede.Sa-l cunoasca si parintii,sa ai ceva informatii minime despre el.
dragu_ta74
Postat pe 1 Noiembrie 2009 09:47
Stai linistita in banca ta . de ce te grabesti? Ai O VIATA inainte. Si o relatie pe net isi va urma singura cursul. Nu te arunca cu capul inainte s-ar putea sa ti-l spargi.
elena38
Postat pe 11 Noiembrie 2009 10:19
buna nu te supara dar ai scris ca este din alata tara ca vine la tine si mai jos te cheama sa continui studiile la el in oras ori e din alata tara ori din romania si daca e poti continua cu el in sensu sa vina mai des aici la domiciliu tau in fine daca vrei sa vb mai detaliat cu mine te astept pe id meu dik_dik23 o zi buna
garbo028340
Postat pe 26 Noiembrie 2009 05:23
e alata problema ca vine pe jos din alata tara sa continue studiile in sensu ca la domiciliu clientului alatu daca nu se supara ca tu o astepti (tot) pe jos in alata tara o zi buna
pik_nik
Postat pe 26 Noiembrie 2009 07:02
eladaela
Postat pe 26 Noiembrie 2009 07:24
doamna, daca n-ai inteles, te astept pe id meu. linia 9 de metrou, ultima statie, a treia coliba pe dreapta
pik_nik
Postat pe 26 Noiembrie 2009 07:33
eladaela
Postat pe 26 Noiembrie 2009 07:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un accident poate schimba un om??? 80 De la: D_Emy 5 Octombrie 2013 19:36
relatia parinti-iubit 14 De la: garbo068629 8 Ianuarie 2010 14:33
Pauza in relatie 25 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:41
de cand ne-am casatorit,s-a schimbat... 20 De la: ynayna 13 Noiembrie 2013 10:19
Oare mai e ceva de spus in aceasta relatie? 59 De la: mala 17 Mai 2010 12:21
Setari Cookie-uri