l-am cunoscut pe net...nustiu ce sa fac acum...dar il iubesc!!am nevoie de ajutor

Ok. Si cine a destins atmosfera?
Micass
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:52
cica deidra...da' nu mai zic nik...ca cica sunt aroganta...
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:54
daca te pui si tu cu toti...la mintea tuturor....mdeh...te manca undeva sa nu stai locului pe couroul tau....
tutankhamon
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:56
ma mananca nu ma mananca...prea tzipa nimfomana aia...trebuia sa zic ceva...

si a fo' pe alt topic...nu pe asta...ai postat si tu acolo, nah...sac...
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:58
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-24 16:58:55ma mananca nu ma mananca...prea tzipa nimfomana aia...trebuia sa zic ceva...

si a fo' pe alt topic...nu pe asta...ai postat si tu acolo, nah...sac...


serios????baga repede pe privat topicul....ca nu mai am tinere de minte...am uitat azi sa-mi iau lecitina...mdeh...ma omori cu nervii aia cu multe cifre....
tutankhamon
Postat pe 24 Aprilie 2009 18:41
De la: deidra, la data 2009-04-22 10:37:04M-am distrat copios ... la topicul asta. Recunosc am citit doar inceputul si sfarsitul, dar am inteles ideea !
Lasati fata sa vina in Romania... ne mai trebuie o basarabeanca micuta pe la Tv, OTV. Facem pariu ca vine, moare de foame, gaseste un prostut cu banuti si ala dispare, Dan Diaconescu intra pe "felie" si mai avem un show? :))) Eu de abia astept. Fata draga, hai in Romania. Noi ne plictisim aici. We all need you!


suntem in mod necesar oameni...pe cind romani...(moldoveni), francezi, italieni...etc din intimplare
stellutza
Postat pe 24 Aprilie 2009 23:06
cum adica suntem oameni? eu zic lume,multa lume.............oameni foarte putini.
ghelene_06
Postat pe 3 Mai 2009 15:24
Probabil ca a impartit lumea ca pe cutremure, pe scara Mercali:
Oameni buni, oameni rai si soferi.
Ioana007
Postat pe 3 Mai 2009 15:29
Te/ai apris ca un foc de paie!!
daca e di Italia......
asteapta sa se concretizeze relatia....la pastele cailor!!!
am avut o prietena in aceeasi situatie a plecat in Italia si dupa 2 saptamini de sex nebun ....a ramas pe linga ...au vorbit pe net un an!!!
deci ...grija mare Relatiile interumane ramin mai presus de cele in chat!!!!fara indoiala!!!bafta!!!
luc70
Postat pe 3 Mai 2009 17:10
poti sa-l cunosti si in parc sa zicem si dupa 1 an sa se termine relatia ce importanta are unde se cunosc netul este un loc de intalnire ca oricare altul macar aici vorbesti mai mult decat in viata reala
garbo000057
Postat pe 5 Mai 2009 10:22
singura "adevarata " problema cu net-ul e ca cei mai multi mint sau se folosesc de el ! (net !) o parere ..exista cel putin 2 laturi umane , una ; fizica si una comunicativa !...in general celor de pe net le lipseste cea ; comunicativa ! cea fizica fiind satisfacatoare ! asa ca orice se spune de sentimente ? de fapt.....patul e...ocupat !cu tine doar isi satisface latura ..comunicativa..a unei relatii , daca DUMNEZEU ar fi vrut ? sa scrie in fruntea fiecarui " animal "..BUN ! RAU !sau SOFER ! atunci chiar si un webcam..te-ar fi AJUTAT ! mai mult decat noi.....
garbo001219
Postat pe 6 Mai 2009 08:55
problema ca patul s-ar putea sa fie ocupat de sotie sau sot asta este problema cu netul se minte mai usor decat in face to face
garbo000057
Postat pe 6 Mai 2009 19:31
....INTOTDEAUNA SA FACI NUMAI CEEA CE SIMTI...!
...NU MAI CERE SFATURI,LA ACESTI,IRONICI BIRFITORI...!
SINT DESTUI...CE ,VOR STI,ORICIND SA ISI DEA CU PAREREA !
....AI GRIJA DE TINE SI, NU ITI MAI FIE FRICA SA IUBESTI,SA FI IUBITA..!
...VIATA E FRUMOASA NUMAI DACA VREI,SI STI SA TI-O TRAIESTI FRUMOS..!
...TRAIESTE-TI VIATA !
TRAIESTE-TI CLIPA..!
AI SUFLET FRUMOS...
IUBESTE CU TOATA FIINTA TA.....
DIN GRESELI INVATAM SA DEVENIM ,SA CREDEM CA, DEVENIM,MAI INTELEPTI..
.....SA FACI CEEA CE ITI DICTEAZA INIMA...INSTINCTUL....!
TE PUPIC DULCE..
AI GRIJA DE TINE..
PUP--
trutrusana
Postat pe 11 Mai 2009 20:45
De la: trutrusana, la data 2009-05-11 20:45:42....INTOTDEAUNA SA FACI NUMAI CEEA CE SIMTI...!
...NU MAI CERE SFATURI,LA ACESTI,IRONICI BIRFITORI...!
SINT DESTUI...CE ,VOR STI,ORICIND SA ISI DEA CU PAREREA !
....AI GRIJA DE TINE SI, NU ITI MAI FIE FRICA SA IUBESTI,SA FI IUBITA..!
...VIATA E FRUMOASA NUMAI DACA VREI,SI STI SA TI-O TRAIESTI FRUMOS..!
...TRAIESTE-TI VIATA !
TRAIESTE-TI CLIPA..!
AI SUFLET FRUMOS...
IUBESTE CU TOATA FIINTA TA.....
DIN GRESELI INVATAM SA DEVENIM ,SA CREDEM CA, DEVENIM,MAI INTELEPTI..
.....SA FACI CEEA CE ITI DICTEAZA INIMA...INSTINCTUL....!
TE PUPIC DULCE..
AI GRIJA DE TINE..
PUP--


cit de mult ma bucur ca sunt persoane care gindesc pozitiv asa ca tine!! mersi mult pt ceia ce gindesti si incerci sa faci sa gindeasca in asa mod si altii!!! multumesc inca o data, sa ai grija de tine, caci cei care te iubesc si te cunosc au mare nevoie de tine
stellutza
Postat pe 12 Mai 2009 00:26
pai treci de la stadiul virtual la cel real, mai pronuntat si apoi vei vedea daca sunt sanse sau nu...simplu, zic eu...incerca, why not?kiss you...
mia79x
Postat pe 13 Mai 2009 21:14
Si capra si lupul traiesc viata frumos.Iar lupul se simte si mai bine cand mananca capra, ceea ce nu se intampla cand vorbim de cealalta.
Ioana007
Postat pe 22 Mai 2009 20:10
buna
eu zic sa iti urmezi inima inca esti tanara ai viata inainte
trebuie sa te gandesti bine cand faci pasu acesta
garbo004289
Postat pe 3 Iulie 2009 07:08
io zic sa faci o colectie de iubiri de-astea, in net, iar cand treci la confruntarea cu realul sa ai si planurile B si C, etc. pregatite. sa nu pierzi timp pretios navetand pentru fiecare iubire intre net si real.
pik_nik
Postat pe 3 Iulie 2009 08:15
De la: stellutza, la data 2009-01-17 19:48:01hi!! povestea mea e destul de incurcata...am cunoscut un baiat pe netde vreo 5 luni!! la inceput eram simpli prieteni, adica eu pe atunci aveam iubit si cu el vb prietenesteste! iam destainuiam practic tot, vb de iubitul meu, el imi povestea de viata lui etc! ne impacam de minune, ne-am schimbat si nr de tel pt a ne putea anunta cind vom fi online! m-am despartit de prietenul meu,dar nu din cauza baiatului de pe net!! si dupa un scurt timp acest baiat de pe net mi-a propus sa fiu amica lui!cu toate ca parea imposibil fiindca el locuieste in alta tara si eu in alta..insa asa mai in gluma am acceptat!a venit la mine, ne-am vazut, m-am indragostit de el si el de mine*asa afirma!! acum zilnic vb, atit la tel cit si pe net..*webcam etc! nu pot o zi sa nu vb cu el, avem mereu despre ce discuta! stam cite 2-4 ore zilnic si vb! acum iarasi vrea sa vina la mine sa ma vada!! problema e ca ma cheama sa-mi continui studiile la el in oras! nustiu daca merita sa-l cred ca are intentii serioase..si faptul ca vb atit de mult cu el ma pune in garda! liber mi/as gasi o ocupatie mai buna...insa ma simt foate bine si sunt foarte fericita cind vb cu el.......ajutati-ma va rog !! nustiu sa continui relatia?? are sanse??
nana12
Postat pe 3 Iulie 2009 20:50
eu am patit la fel mi-am pierdut serviciul si familia , m-am mutat l el si dupa 2 luni nu a mai mers ,si am venit inapoi acasa
nana12
Postat pe 3 Iulie 2009 20:54
sa-nteleg c-am ajuns de unde-am plecat?si noi aici pentru ce vorbiram atat?
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 20:55
a, sorry...erau doar probleme tehnice...e scuzabil, doar suntem femei...he he
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 20:56
pai cred ca daca voi vb asa d des si va intelegeti bn dc sa nu ii acorzi o sansa...dar aqm depinde si ce vrei u q adevarat..incearca...incercarea moarte nare.
nu cred k daca nu tinea la tn te ruga sa te muti la el in oras sa iti termini studiile sincer!

aqm totul depinde de tn si dc vrei u q adevarat!
florynutza
Postat pe 3 Iulie 2009 21:55
Daca ar fi avut intentii serioase -DE LA PRIMA INTALNIFRE FACE TO FACE -s-ar fi decis !...Ce neputinta a avut?!...Doar a vb cu tine ore in sir inainte de a veni in tara?!...Si a verificat si compatibilitatea voastra sexuala!...Nu te intrebi ce-l retine?...Fata draga nu te amagi...sigur mai exista cineva acolo in tara lui!....Poate o fi chiar casatorit!...Pe ce mizezi TU ca EL e -UN BARBAT FARA OBLIGATII-!...Sau poate are un tel ascuns....si nu si-l poate atinge decat -PRIN TINE...FOLOSINDU-TE DE TINE-!...Poate te foloseste deja si TU inca nu iti dai seama ametita de ,,ABURELILE LUI"...Ti-a trezit interesul ,te-a facut sa te indragostesti de EL ca sa te poata -EXPLOATA-!...Frumos din partea lui ar fi fost sa te invite mai intai la EL...si apoi sa vina EL la TINE!...Dar EL chiar si dupa prima lui vizita la TINE nu te-a chemat in tara lui!...Testeaza-l daca tot atat de - DRAGALAS -va fi si cand te vei duce la EL!...Pot sa bag mana in foc,,desi nu te cunosc,nici pe TINE...si nici pe EL''...ca nu te va ajuta in nici u fel sa fiti impreuna!....Iti va intoarece spatele la cel mai mic obstacol,chiar daca acum -ITI PROMITE MAREA CU SAREA...CA AR FI IN STARE SA MUTE SI MUNTII PTR TINE"!Am trait la randul meu o astfel de experienta ...si crede-ma nu se merita sa-ti pierzi timpul tau!...Faci cea mai proasta investitie!...Vei suferi ptr un unul care poate nu merita -NICI MACAR PRIVIREA TA-!....
garbo002251
Postat pe 4 Iulie 2009 03:30
Eu zic ca esti cam mult prea tanara si "necoapta" fara suparare dar cam asa este.......ca sa i-ei decizii de genul asta sa pleci de acasa , din orasul tau, pt cineva ......daca intradevar exista chimia necesara pentru continuarea relatiei si pe viitor, veti rezista si la distanta acum si apropierea necesara se va produce pe viitor.....sau mai bine zis daca el te iubeste ar trebui sa iti pui intrebarea de ce nu ar face el pasul asta poate fiind mai copt la minte....ca sa vina el dupa tine.....esti tanara dragutza....sa i-ei asemenea decizie.....sincer te sfatuiesc sa mai stai pe ganduri....si sa actionezi corect.......nu te aventura pt ca multe au patit-o......totul roz la inceput si pe urma calvar.......take care!!!!!!


PS.: am 28 de ani si sunt casatorita......daca vrei sa asculti de un sfat cata de cat mai matur........
ailime28
Postat pe 4 Iulie 2009 11:04

NU AI DE UNDE SA STII CA-L IUBESTI, PA NU-I SUFLI SUB BARBA. ESTE NUMAI O FANTEZIE ,O INCHIPUIRE, MAI FA SAPATURI IN DIRECT IN CARACTERUL LUI CITEVA LUNI SI ABIA ATUNCI POTI SA -TI DAI SEAMA DACA IL IUBESTI SAU NU CU ADEVARAT. SUCCES!
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 4 Iulie 2009 15:07
Buna tuturor!

Am trait asa ceva in proportie de 99%. Aveam o relatie cand l-am cunoscut, o relatie care scartaia din toate incheieturile. L-am cunoscut intamplator si ne-am inteles extraordinar inca din prima zi.. relatia mea s-a incheiat la un moment dat (din alte cauze) dar eu si "amicul" meu de pe internet am continuat sa vb. Ne intelegeam extraordinar, prea frumos ca sa fie adevarat asa ca nu indrazneam sa sper.
Dar intr-o zi a venit cu propunerea, hai sa ne cunoastem caci deja vb de vreo 2 ani si ceva. Am fost uluita, extrem de fericita si dupa ff mult timp am inceput sa sper din nou (am realizat atunci ca inseamna pt mine ceva mai mult decat un amic). Am acceptat, mi-am luat un bilet de avion doar dus (eram nebuna la momentul respectiv) si am zburat 3000km. Eram cel mai fericit om de pe pamant, aveam sa il cunosc in sfarsit pe cel mai important om din viatza mea (si spun asta pt ca a fost langa mie in cele mai cumplite momente in cei 2 ani si ceva.
Intalnirea? Totala dezamagire... schimbat in totalitate, nimik din ceea ce stiam eu nu mai exista... nimik... am trait cateva zile cumplite pana am reusit sa imi cumpar un bilet de avion si sa ma intorc...

asa ca nush ce sa iti spun, dar din experienta mea, pt binele tau fa in asa fel incat intalnirea voastra sa fie aici in tara, pe terenul tau caci acolo, depinzand de el in atatea chestii s-ar putea sa fii extrem de dezamagita.. imi vei spune nu se poate, il cunosc.... asa am spus si eu si crede-ma, sa vb cu un om zi de zi cateva ore bune la tel sau pe net timp de 1 an de zile, inseamna ceva si eram sigura ca nu o sa imi faca rau niciodata... m-am inselat amarnic

Cutzi
Postat pe 4 Iulie 2009 16:08
Am vazut si parerile celorlalti. Nu crezi ca e mai bine sa faci ce iti dicteaza inima? Nu stie nimeni cum va evolua relatia voastra sau daca va avea un viitor. In general strainii profita de femei. Tu trebuie sa stii cat esti dispusa sa risti. Ai grija!
ginaion1976
Postat pe 4 Iulie 2009 17:27
Iubirea trece prin stomac, iar cand stomacul e plin nu mai e nevoie de ea !
garbo020210
Postat pe 5 Iulie 2009 00:59
E simplu ...simplu de tot
Vii in vacanta o vreme , la el...
Si atunci vei sti daca ramai in RO cu el,sau te intorci...
Daca va mai fi cu fluturasi in stomac sau cu dureri de cap...
E simplu...
Poate fi dragostea vietii tale
Cu asa ceva nu te intalnesti decat o singura data
Bafta
Light_blue
Postat pe 5 Iulie 2009 07:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
moare cineva virgin 17 De la: preciouss 26 Septembrie 2009 19:38
Tacerea e de aur. 54 De la: ulygarbo 21 Mai 2017 13:56
un sfat va rog 5 De la: tutankhamon 3 Februarie 2010 14:11
Nu vrea sa ne mutam impreuna 33 De la: garbo_412907 8 August 2015 14:10
Un sfat daca stii ce ai face in locul meu!:) 33 De la: Livia03 19 Iunie 2010 17:21
Setari Cookie-uri