Sfat

Va salut dragele mele. Ma aflu la o mare rascruce. Sunt casatorita de 25 ani si de curand am descoperit ca sotul meu tocmai a avut o relatie extraconjugala cu aceeasi femeie cu care m-a inselat inainte de casatorie(acum 25 ani). Orice sfat al vostru este binevenit
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 09:45
wow.. i-au trebuit 25 de ani ca sa-si dea seama c-a gresit?... nenica...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 09:48
mda..

fa-te ca ploua...

si apoi daca era inainte de casatorie, nu se pune,iar acum ..nu ai de unde sa stii daca au facut-o,ai vazut tu cu ochii tai?

eu nu inteleg moda asta"garbo",de ce nu va puneti frate username d-ala?

asa miroase a fake....

iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 09:49
daca-i asa veche legatura lor, aproape ca face parte din familie dumneaei.
acu' si serios, daca e totul ok in casnicie, prefa-te ca nu ai auzit nimic. nu merita sa strici ceva ce a durat atata pentru o "amintire" de-a sotului. toti barbatii, TOTI, au cel putin o relatie extraconjugala.
daca insa relatia aia afecteaza si casnicia, se schimba socoteala. pune in balantza bunele si relelele si decide in functie de asta.
pik_nik
Postat pe 25 Iunie 2009 09:50
imi adusei aminte un banc:

nevasta se scoala la doua noaptea si vede ca barba-su nu-i in pat... il cauta si-l gaseste-n bucatarie, fumand si cu sticla de vodca in fata...

ce faci nicule aici in toiu' noptii?..
femeie, iti mai aduci aminte acu' 10 ani, cand taica-tu ne-a prins la tine-n dormitor si m-a amenintat ca daca nu te iau de nevasta ma baga la puscarie pentru viol?...
da...
ei bine, azi m-as fi eliberat...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 09:57
of Doamne...bietii baieti...
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 10:02
iasomia! daca era inainte de casatorie nu se pune? oare doar un certificat de casatorie determina partenerii sa fie fideli? zau de pot intelege mentalitatea. in fine

pik-nik, cum isi poate imagina cineva ca totul este OK intr-o casnicie in care sotia descopera infidelitati ale sotului? cand in viata unui barbat insurat exista o alta femeie in afara de sotie, cu siguranta familia simte si va fi marcata sub o forma sau alta de acest fenomen

zambil, stiu ca intentiile sunt bune, dar zau daca e cazul de bancuri in situatia de fata
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 10:04
mi-am dat si eu cu parerea mea de infidel notoriu...
si hai sa scriu si ce ma abtinusem mai devreme. ziceam ca toti barbatii o fac macar o data. sunt cinstiti numai cei ce nu sunt prinsi.
darrrrrrrrr...cu cine o fac? intre ei, cu sigurantza nu...
pik_nik
Postat pe 25 Iunie 2009 10:08
garbocont,

esti cam dura cu niste oameni care de bine de rau ,te-au bagat in seama, si iti tin de urat.

cam acra...

poate d-aia a pastrat legatura cu mandra,ii da ce tu nu poti sa-i oferi..



iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 10:08
iasomia, nu e vorba de acreala ci de maturitate. am deschis un subiect serios de care nu e cazul sa facem MISTO, caterinca samd. probabil ca habar nu ai ce inseamna casnicie. ...iar pe acest forum mai mult ca sigur nu se intra pentru a fi bagat in seama decat daca esti infantil sau vrei sa te joci..ceea ce nu este cazul meu...scopul meu nu este sa-mi tina cineva de urat pe internet....am deschis un subiect de VIATA, serios si care ma afecteaza cumplit..daca poti participa la dialog strict la subiect, ok..daca nu, am rugamintea sa te abtii

pik-nik..toti barbatii o fac o data? bun..asta se stie..dar cand un barbat o face cu aceeasi femeie dupa 25 ani ce poate fi la mijloc? as aprecia opinia ta
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 10:18
pai prim' sfat, draga garbocont, este sa nu te iei prea in serios... ca altfel treci fara speranta pe antidepresive...

zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 10:21
ok. am inteles.cred ca am gresit forumul. aici nu se poate comenta serios ci doar in gluma. multumesc de cele cateva mesaje. ma retrag. o zi buna
garbocont
Postat pe 25 Iunie 2009 10:23
neserioasa, deh...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 10:28
garbo, nu o lua asa in tragic cu plecatul asta...nu face nimeni misto de tine...esti prea susceptibila

da-ne mai multe detalii si sunt sigura ca vei primi ceva sfaturi
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 10:28
in primul rand sunt convins ca nu a fost o relatie continua, 25 de ani. nici macar relatie.
as prefera sa spun ca sotul tau a avut o "cadere" nostalgica, un moment in care a simtit nevoia sa priveasca inapoi. cineva priceput in subtilitati teoretice te-ar convinge ca nici macar n-a fost infidelitate.
nu stiu daca ai discutat cu sotul despre asta, daca el stie ca ai aflat. imi mentin parerea, nu e cazul sa te repezi la judecatorie.
poate ca o discutie rezolva totul...
daca ati stat 25 de ani impreuna inseamna ca nu e cel mai rau barbat din lume. crede-ma, pe mine nu m-ai suporta nici o saptamana.
pik_nik
Postat pe 25 Iunie 2009 10:29
wife,

uita-te ce i-am zis la prima postare,eu zic ca niste chestii de bun simt...

mor de tipele astea care deschid topicuri si vor sa le canti in struna....
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 10:31
bre nene, cum zise iasomeaua... la cata lipsa de umor da contu' asta p-afara, nenea aa a fost un martir 25 de ani... ori a fost jmecher s-acuma s-a saturat sa se fereasca...

ori iar e fake, si iar ii dau dreptate iasomicei...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 10:31
iaso, stiu ca ai drepate, da' mie imi pare ca doamna e intr-o stare de agitatie maxima, si de-aia nu percuteaza la ce spuneti voi

zambil are dreptate, problema se poate privi cu incrancenare sau cu macar o doza mica de umor
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 10:34
io cred ca femeia e necajita, si probabil are de ce...
oare cum am reactiona noi in locul ei? zic si io, asa...
este aici o chestie. cand ti se intampla povesti de genul asta, simti nevoia sa te spovedesti cuiva, sa ceri sfaturi, da' ti-e jena rau, rusine. si-atunci recurgi la asemenea conturi la minut, in net, unde nu te cunoaste nimeni.
pik_nik
Postat pe 25 Iunie 2009 10:39
hai ca esti tare,te intrista cucoana...

iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 10:43
ba vericilor...povestea imi suna cam aiurea sa fie adevarata...adicatelea el are o gagica inainte de nunta....bun ok...frumos....a vrut omu' sa se asigure ca e cat mai plina lista....s-a insurat...timpul a trecut, iar tanti asta nu ne da detalii despre ce si cum au fost cei 25 de ani de casnicie...si brusc, dupa 25 de ani, el o insala din nou , cu aceeasi tipa.....ori e cusuta cu ata alba, ori duduitza deschizatoare de cont nu stie a se exprima...stimata doamna.....va anunt respectuos ca pareti cam dezlanata in exprimare....nu am inteles, cand v-a inselat, anul asta, acum 4 ani, acum 10, acum 24???...cat a durat aventura sotului dvs. o noapte, doua, trei, o luna.....ia calmati-va, va rog, si incercati sa ne dati toate detaliile...ganditi-va ca noi nu va cunoastem si nu va stim, deci nu avem cum sa va dam sfaturi pertinente, atata timp cat dvs nu ne oferiti toate detaliile...o zi buna sa aveti...

p.s. cred ca sunteti o buna gospodina....incercati sa prezentati, sub protectia anonimatului, casnicia dvs, asa cum ati relata o reteta cuiva care nu a gatit niciodata....incepeti de la a pune oala pe foc si terminati cu verdeata tocata deasupra...tot asa spune-ti-ne si noua despre problema dvs...asta daca vreti sa va ajutam....
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 10:43
pai sigur ca e necajita...cine dreaq nu ar fii ?
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 10:43
piknice...

cine cunoaste femeile stie ca uneia in criza nervoasa nu-i arde sa-si faca conturi la minut aiurea si sa dea pe gorneta... in orice caz, nu pe un forum nou...

iar daca da pe gorneta, da ca lumea.. nume, adrese, nr de telefon... nu ale ei, desigur... ale miseilor... he,he,he...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 10:43
corect, voinicule...
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 10:45
acu asta este. las sa fiu eu pacalici o data (in plus) decat sa bat campii zambaretze peste necazurile unei femei cu probleme...
pik_nik
Postat pe 25 Iunie 2009 10:45
am vazut ca este inca on...daca nu apare sa posteze ceva, ma duc sa-mi fac o cafa...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 10:47
pic...te-a bagat in depresie, nenica..
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 10:47
piknice...

toate fake-urile pana acu' au postat p-acilea probleme... tocma' asta-i buba... ca celulita si liftingu' de tzatze sunt la fe de importante ca si esuarea in casatorie, la urma urmei... pentru alea de-si deschid conturi noi...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 10:48
ok, vad ca doamna nu mai intra...

so...de bine sa auzim
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 10:59
si mai e ceva.. femeile adevarate nu cer sfaturi, ci vor sa fie ascultate...

ori cand vezi cate-un cont d-asta ca baga o soparle si p-orma tace ca porcu-n cucuruz, trebe sa-ti sune clopotelu'...

trebe sa fii dement sau administrator de forum ca sa deschizi sute de conturi si sa postezi cate-o cashtoaca d-asta profunda, fara sa mai intervii... si oricat as fi eu de banuitor, nu-s chiar asa de multi dementi pe lumea asta... da' poate ma insel...
zambil
Postat pe 25 Iunie 2009 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inaltimea conteaza? 111 De la: garbo177694 13 Noiembrie 2011 18:46
ne iubim.. dar nu suntem impreuna 106 De la: Ioana007 20 Septembrie 2009 21:07
sa te indragostesti de un barbat , fara sa stii ca e insurat...? 30 De la: ingerasulluptator 18 Noiembrie 2011 20:13
TRADARE 17 De la: cricat 19 Aprilie 2011 00:47
ma iubeste sau nu? 31 De la: politistul 26 Mai 2010 07:34
Setari Cookie-uri