l-am cunoscut pe net...nustiu ce sa fac acum...dar il iubesc!!am nevoie de ajutor

De la: prometeus_wife, la data 2009-03-02 18:17:23hopa...madam garbo...tu mirosi a facatura de la o posta...vezi ca ai portofoliul cam subtire...doar doua mesaje ? tz, tz...ce plina de intelepciune esti...mai bine va scoleau adminii astia inainte de a va da drumu' sa zburdati pe-aici pe forum...

cat despre sfaturile tale...poate ii aduci si ceva argumente luminitei...sau la training inca nu ai ajuns la lectia asta?

cat despre frustrare...am una... ca intalnesc de-astea ca tine, care posteaza in dorul lelii, mesaje importante pentru umanitate, presupun...

poate data viitoare ai sa ai si ceva pertinent sa scrii, ca de abureli, ne-am cam saturat

si foloseste semnele de punctuatie, sau o fi prea greu?




wifo!!!!!...lasa fetele sa se dea si ele pe net...
ca poate le e drag!!!
tu..le sugrumi din fasha?
e frumos?
ovidiu42
Postat pe 3 Martie 2009 17:45
ok ovi...netu' e spatiu public, inteleg ideea...da' duducile astea deja cred ca posteaza pentru posteritate...parol...asa pline de intelepciune sunt la frumoasa varsta de 20 de ani...

spune nene ceva pertinent daca ai de spus, nu abera plin de voiosie pe-aici...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Martie 2009 17:55
heloo!! am revenit gatai si cu serviciul pe ziua de azi si acum ma gandeam ce sa gatesc ca pana la orele 19 cand apare sotiorul habar nu am ce sa fac si na!!! vreo idee ceva ?
mamaruta
Postat pe 3 Martie 2009 17:58
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-03 17:55:48ok ovi...netu' e spatiu public, inteleg ideea...da' duducile astea deja cred ca posteaza pentru posteritate...parol...asa pline de intelepciune sunt la frumoasa varsta de 20 de ani...

spune nene ceva pertinent daca ai de spus, nu abera plin de voiosie pe-aici...



wife...sincer...tu astepti de la copiii astia...ceva interesant?
hai sa fim seriosi!!!
vezi...daca nu mai ai copii mici...?
sa te ocupi de educatzia lor?

asa ca...ajuta-le...sa se dea pe net...
ovidiu42
Postat pe 3 Martie 2009 17:59
yeah right...ca eu oi fi vreo misionara...no way, draga...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Martie 2009 18:21
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-03 18:21:36yeah right...ca eu oi fi vreo misionara...no way, draga...

doar intrebam ma intreb insa ce va zice daca " ar fi pt prima data acum cand ii dau mancare de ieri" nu as pregatii nimic sunt curioasa ....oare ce reactie va avea!!!
mamaruta
Postat pe 3 Martie 2009 18:24


fata...era pt ovi, nu pentru tine...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Martie 2009 18:25
De la: ovidiu42, la data 2009-03-03 17:59:04
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-03 17:55:48ok ovi...netu' e spatiu public, inteleg ideea...da' duducile astea deja cred ca posteaza pentru posteritate...parol...asa pline de intelepciune sunt la frumoasa varsta de 20 de ani...

spune nene ceva pertinent daca ai de spus, nu abera plin de voiosie pe-aici...



wife...sincer...tu astepti de la copiii astia...ceva interesant?
hai sa fim seriosi!!!
vezi...daca nu mai ai copii mici...?
sa te ocupi de educatzia lor?

asa ca...ajuta-le...sa se dea pe net...

ovi draga , nu toata lumea e deodata cu tine si nu vad ce e rau a cere parerea cuiva .....sau sinceritatea in ziua de azi e asociata cu necunoasterea???
mamaruta
Postat pe 3 Martie 2009 18:26
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-03 18:25:55

fata...era pt ovi, nu pentru tine...

ok scuze dar eram prinsa aici cu comentariile de ieri si incercam sa vad cine e rica_mld care se crede vre-o zeita sau vre-un zeu de care n-a auzit nici mamonu!!!
mamaruta
Postat pe 3 Martie 2009 18:27


ah...inteleg ca citeai postarile don'soarei garbo ? pline de argumente, intr-adevar...

wife_de_zmeu
Postat pe 3 Martie 2009 18:29
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-03 18:21:36yeah right...ca eu oi fi vreo misionara...no way, draga...



nu mai fi si t..asa directa!!!
sau...unt eu...ceva special p`aci?
ovidiu42
Postat pe 3 Martie 2009 18:34
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-03 18:29:23

ah...inteleg ca citeai postarile don'soarei garbo ? pline de argumente, intr-adevar...


eu n-am treaba cu nimeni dar habar nu are cu ce se manaca meseria mea :
1 stau 10 ore copii la gradinita
2 fiecare isi pune cum vrea nick-ul ( am 1.53m ce-o fi vreut sa pun girafa???)plus ca e treaba mea ce scriu daca eu vreau s aintreb ceva intreb si gata nu e problema ei...dar....stii ceva "ignorare hummanum est"
mamaruta
Postat pe 3 Martie 2009 18:34
ovi..deja se cade in penibil...

nene, totate fetitele de 20 jde ani au teorii de viata...au idei, si macar daca ar fi originale...

acu' eu ce ar trebui sa fac? sa fiu mama dolores ?

don'soara garbo are 2 mesaje postate, e aruncata ici sha pe garbo, sa insufleteasca atmosfera, si nu prea ii iese pasenta...cam asta e in mare ideea.

wife_de_zmeu
Postat pe 3 Martie 2009 18:38
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-03 18:38:44ovi..deja se cade in penibil...

nene, totate fetitele de 20 jde ani au teorii de viata...au idei, si macar daca ar fi originale...

acu' eu ce ar trebui sa fac? sa fiu mama dolores ?

don'soara garbo are 2 mesaje postate, e aruncata ici sha pe garbo, sa insufleteasca atmosfera, si nu prea ii iese pasenta...cam asta e in mare ideea.


wifeoooo oricum eu iti multumesc de sfaturile de pana acum sper sa ma ajuti in continuare , ai alta experienta de viata si in plus mama e away so.....imi place stilul tau si as putea sa mai fur cate ceva de la tine!!1din partea mea tot respectul insa in ceea ce o priveste pe " garbo" fiecare pasare pe limba ei piere!!!
mamaruta
Postat pe 3 Martie 2009 18:41
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-03 18:38:44ovi..deja se cade in penibil...

nene, totate fetitele de 20 jde ani au teorii de viata...au idei, si macar daca ar fi originale...

acu' eu ce ar trebui sa fac? sa fiu mama dolores ?

don'soara garbo are 2 mesaje postate, e aruncata ici sha pe garbo, sa insufleteasca atmosfera, si nu prea ii iese pasenta...cam asta e in mare ideea.




hai mai...michelle...pe bune...tu asteptai ceva benefic...de fatzale astea?
sa fim deriosi!!!
pe tine ...te stiu fata cu carte...si..nu cazi tu in capcane d`astea!!
deci...nu mai crede orice!!

si...sincer...roaga-l pe pro...sa nu creada ceva urat despre mine!!

pt ca am primit mesaj de la el...si...nu era tocmai ok!!
cu toate ca...yo p`aci...nu ti-am facut curte!!!
pt ca...nu ma pricep la asa ceva...si nici nu intentionez asta pe aici acum!!
ovidiu42
Postat pe 3 Martie 2009 18:48
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-03 18:38:44ovi..deja se cade in penibil...

nene, totate fetitele de 20 jde ani au teorii de viata...au idei, si macar daca ar fi originale...

acu' eu ce ar trebui sa fac? sa fiu mama dolores ?

don'soara garbo are 2 mesaje postate, e aruncata ici sha pe garbo, sa insufleteasca atmosfera, si nu prea ii iese pasenta...cam asta e in mare ideea.





mama dolores!!!...ia arata tu cum ar trebui sa faca ..copchii astia...111
SI..APOI...POATE NU MAI AVEM ATATEA ...RATEURI!!
ovidiu42
Postat pe 3 Martie 2009 18:49
MERCI MADAM NICI MACAR FICAMEA NU MAI ARE 20 DE ANI ASA CA AM DAT UN SFAT DIN PARTE CUIVA CU EXPERIENTA SI PRECUM ZICI''ESTE SPATIU PUBLIC'' CA DACA VREI LA SEPARE PLATESTE MAICA
garbo000057
Postat pe 4 Martie 2009 16:00
mai fetita...vezi-ti de treaba ta...daca aveai o fata de 20 de ani, nu o indemnai pe initiatoarea topicului sa sara asa in necunoscut...

poate ii dai si ceva argumente pertinente ca sa faca asta...sau o fi atat de greu? deci...pertinente, nu doar de dragul de a posta ceva...
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Martie 2009 01:13
CE INSEAMNA SA SARA IN NECUNOSCUT? AM SFATUIT-O SA GASEASCA O SOLUTIE SA VINA SA STUDIEZE IN ROMANIA PROBABIL CU O BURSA DECI CARE ESTE PROBLEMA SI VA PUTEA SA-L CUNOASCA SI PE EL.
SUNT O GRAMADA DE STUDENTI CARE STUDIAZA IN STRAINATATE FIE CU BURSA FIE SUSTINUTI DE PARINTI CHIAR NU INTELEG
IAR CEI DIN MOLDOVA AU LOCURI SEPARATE LA UNELE UNIVERSITATI CEL PUTIN IN IASI. SUNT CARE STUDIAZA DIN TIMPUL LICEULUI ASTA INSEAMNA CA SUNT IN NECUNOSCUT?
garbo000057
Postat pe 5 Martie 2009 15:55
scumpo...are nevoie de bani, de gazda la camin, de acte, de chestii multe si marunte...si trebuie sa faca asta ca sa ii fie ei bine, nu s-o faca pentru un tip de care i se pare ei ca s-a indragostit. ca asta nu e o motivatie. dar, ma rog...va fi alegerea ei...
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Martie 2009 23:42
1.IUBITO NU ARE NEVOIE DE NICI UN ACT ESTE STUDENT SAU ELEV SI ESTE OK POATE SA SI LUCREZE ORICE STUDENT STRAIN ARE ALT STATUT IN ORICE TARA AI SI DREPT DE MUNCA PENTRU CA ESTI STUDENT ASTA ESTE VALABIL SI SUA SAU UE
2.STUDENTII DIN MOLDOVA AU ALTE FACILITATI ACORDATE DE STATUL ROMAN
BURSA,CAMIN GRATIS,STUDII GRATIS
DECI IDEA ESTE CA PENTRU EA ESTE O OPURTUNITATE SA VINA SA STUDIEZE IN ROMANIA DACA REUSESTE SI DACA ARE SI O MOTIVATIE PERSONALA ATUNI SE VA AMBITIONA SI MAI TARE
DE ASTA AM SI INCURAJAT-O PRINCIPALUL LA COPII ESTE SA GASESTI SOLUTIA PENTRU AI ATRAGE SA FACA UN LUCRU UTIL PENTRU CARIERA LOR
garbo000057
Postat pe 6 Martie 2009 15:44
Cred ca daca era asa simplu s-ar fi gandit de mult sa faca studiile in Romania. Cat despre gasirea unui serviciu acum in situatia de criza...cam greu. Ba chiar foarte greu pe acolo prin partea Moldovei.
Micass
Postat pe 6 Martie 2009 19:17
mersi ca va intereseaza problema mea!!
am si eu cite ceva de adaugat!! e destul de real daca obtii o bursa sa-ti permiti sa studiezi in Ro. fara prea mari probleme*tinind cont ca multi din R.Mold stuadiaza in Ro!!
insa am o intrebare pentru "garbo000057" esti aici doar pentru topicul meu? caci dupa cum a afirmat si wife.....nu ai mai postat nimic pe aici insa nu am nimic impotriva, e ok*e treaba ta!! cit referitor la burse si camin ai dreptate m-am interesat si eu, informatiile noastre coincid...!!!

ok...........bafta la toata lumea!!!
stellutza
Postat pe 6 Martie 2009 23:33
E foarte bine ca ai intalnit pe cineva care iti place si te face sa simti fluturi in stomac. E ok ca v-ati cunoscut pe net, la urma urmei e doar un alt mod de a cunoaste lume. Dar v-ati intalnit si in realitate? Inainte de a lua orice fel de decizii incearca sa va vedeti si in realitate, probabil mai mult decat o singura data si abia apoi sa te gandesti si la viitor, caci una e sa vorbesti cu cineva pe net, sa vezi doar ceea ce iti arata el si alta e va cunoasteti in realitate, unde il poti observa si cunoaste asa cum trebuie.
Cat despre mutatul la el in oras la facultate etc, fa-o daca iti place, dar incearca sa fii independenta, sa obtii o bursa sau sa fii sigura ca poti sa muncesti, in orice caz, asigura-te ca poti sa ai banii tai si sa te intretii singura, astfel ca, daca s-ar intampla ceva neplacut, sa nu iti poata reprosa nimic si sa nu fii nevoita sa faci compromisuri. Gandeste-te bine si nu face niciun fel de sacrificii (parasitul familiei, prietenilor, a scolii, caci am inteles ca esti studenta...) inainte de a fi sigura ca il cunosti bine si ca el este ceea ce vrei, ca te respecta si ca te merita cu adevarat. Daca vei merge la el iti va fi destul de greu sa te integrezi, o zic din experienta si sunt o persoana foarte sociabila, prietenii pe care ti-i vei face vor fi diferiti, feelingul pe care il ai cu persoanele de acasa nu il vei regasi foarte usor, familia e departe, cultura diferita si, in conditiile astea, cineva trebuie sa fie foarte, foarte bun ca sa merite sa faci un asemenea gest pentru el. Eu iti urez bafta!
medda
Postat pe 7 Martie 2009 12:38
De la: medda, la data 2009-03-07 12:38:27E foarte bine ca ai intalnit pe cineva care iti place si te face sa simti fluturi in stomac. E ok ca v-ati cunoscut pe net, la urma urmei e doar un alt mod de a cunoaste lume. Dar v-ati intalnit si in realitate? Inainte de a lua orice fel de decizii incearca sa va vedeti si in realitate, probabil mai mult decat o singura data si abia apoi sa te gandesti si la viitor, caci una e sa vorbesti cu cineva pe net, sa vezi doar ceea ce iti arata el si alta e va cunoasteti in realitate, unde il poti observa si cunoaste asa cum trebuie.
Cat despre mutatul la el in oras la facultate etc, fa-o daca iti place, dar incearca sa fii independenta, sa obtii o bursa sau sa fii sigura ca poti sa muncesti, in orice caz, asigura-te ca poti sa ai banii tai si sa te intretii singura, astfel ca, daca s-ar intampla ceva neplacut, sa nu iti poata reprosa nimic si sa nu fii nevoita sa faci compromisuri. Gandeste-te bine si nu face niciun fel de sacrificii (parasitul familiei, prietenilor, a scolii, caci am inteles ca esti studenta...) inainte de a fi sigura ca il cunosti bine si ca el este ceea ce vrei, ca te respecta si ca te merita cu adevarat. Daca vei merge la el iti va fi destul de greu sa te integrezi, o zic din experienta si sunt o persoana foarte sociabila, prietenii pe care ti-i vei face vor fi diferiti, feelingul pe care il ai cu persoanele de acasa nu il vei regasi foarte usor, familia e departe, cultura diferita si, in conditiile astea, cineva trebuie sa fie foarte, foarte bun ca sa merite sa faci un asemenea gest pentru el. Eu iti urez bafta!


da, m-am vazut cu el si in realitate!!! ma stradui sa tin cont de parerea tuturor......insa cum a spus si wife......parerea si hotarirea o voi lua singura.........mersi, mersi mult tuturor
stellutza
Postat pe 8 Martie 2009 21:50
NU SUNT PENTRU TOPICUL TAU PUR SI SIMPLU AM PRIMIT UN MESAJ CU ACEST SITE SI AM VRUT SA VAD DESPRE CE ESTE VORBA IAR IN PROIBLEME CARE NU STIU NU DAU CU PRESUPUSUL INSA IN CE PRIVESTE STUDENTI DIN R MOLDOVA SUNT FOARTE MULTI IN IASI (EU SUNT DIN IASI) IAR COPII MEI AU AVUT COLEGI SI LA LICEU DIN R MOLDOVA MULTI SI STIU CA AU LOCURI SEPARATE LA ADMITERE LA FACULTATE SI ALTE FACILITATI NU STIU CE UNIVERSITATE VREI SA URMEZI SI DIN CE ORAS DAR ASTA ESTE SITUATIA LA UNIVERSITATILE DIN IASI BINE SI GEOGRAFIC SUNTEM APROAPE DE R MOLDOVA
garbo000057
Postat pe 9 Martie 2009 14:03
De la: garbo000057, la data 2009-03-09 14:03:59 NU SUNT PENTRU TOPICUL TAU PUR SI SIMPLU AM PRIMIT UN MESAJ CU ACEST SITE SI AM VRUT SA VAD DESPRE CE ESTE VORBA IAR IN PROIBLEME CARE NU STIU NU DAU CU PRESUPUSUL INSA IN CE PRIVESTE STUDENTI DIN R MOLDOVA SUNT FOARTE MULTI IN IASI (EU SUNT DIN IASI) IAR COPII MEI AU AVUT COLEGI SI LA LICEU DIN R MOLDOVA MULTI SI STIU CA AU LOCURI SEPARATE LA ADMITERE LA FACULTATE SI ALTE FACILITATI NU STIU CE UNIVERSITATE VREI SA URMEZI SI DIN CE ORAS DAR ASTA ESTE SITUATIA LA UNIVERSITATILE DIN IASI BINE SI GEOGRAFIC SUNTEM APROAPE DE R MOLDOVA


da, am si eu multi prieteni care isi fac studiile in Ro. *chiar si in Iasi!!! cunosc cite ceva despre metodele de admitire insa daca detineti mai multa informatie oferitimi-o si mie..........mersi!!
stellutza
Postat pe 9 Martie 2009 23:14
cred ca cel mai bine este sa te informezi tu la fiecare universitate au si siteuri sau chiar si telefonic
garbo000057
Postat pe 10 Martie 2009 15:25
NU CRED K T PUTEM AJUTA NOI SA FACI CEVA CONCRETIN ACEASTA PRIVINTA DAR ASCULTA D "CEI BATRANI"SI TERMINA-TI STUDIILE LA TINE AKSA K E MAI SIGUT DECAT SA AI "BUCURIA"K VII IN ROMANIA SI CINE STIE C "SURPRIZE-SURPRIZE"T AST .IN SCHIMB, AI PUTEA MERGE LA EL IN VIZITA IN TIMPUL UNEI VAKNTE SI CU OKZIA ASTA AI PUTEA POATE SA-L CUNOSTI MAI BINE SAU EVENTUAL SA-I CUNOSTI FAMILIA PT A-TI FACE O OAREKRE PARERE DESPRE EL SI AI LUI.NETUL ASTA E KM PERICULOS ,NU STIU D C DAR DA O OAREKRE IMAGINE FALSA A CELUI D LA KPATUL CELALALT.SI INK CEVA.........NU CREZI K TOTUSI ESTI KM TANARA SA T DECLARI INDRAGOSTITA????????IN CONCLUZIE ITI UREZ MULTA BAFTA SI MAI AI RABDARE CU DRAGOSTEA K AI TOATA VIATA INAINTE
ancabivolaru
Postat pe 12 Martie 2009 19:18
LUMINITA-avon,incearca sa-ti asiguri independenta...in deciziile pe care le iei,adica nu se merita sa depinzi de un barbat...mai ales la varsta ta...poti continua relatia dar fara sa omiti realitatea ca el poate fi doar un pasager...in viata ta...
maria1maria
Postat pe 13 Martie 2009 08:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 9 De la: garbo272995 23 Aprilie 2012 18:07
Despre "femeile-fantana" 58 De la: ely_a 6 August 2015 16:11
Probleme in relatie 28 De la: garbo_460861 9 Martie 2017 14:43
buna 60 De la: luptatoareacurajoasa 19 Mai 2010 20:17
Sa fie iubitul meu un egoist???? 40 De la: garbo_414015 20 Septembrie 2015 09:12
Setari Cookie-uri