Prietenul meu are probleme cu implicarea afectiva intr-o relatie

Buna fetelor , am nevoie de parerea voastra in legatura cu o relatie mai dificila ..
Ma vad cu un tip de 30 ani ( eu 22 ) , de 2 luni . Ne-am cunoscut pe un site de socializare , dar cu o anumita tematica ( nu intru in detalii ) si desi tema era una , ne-am dat seama ca avem muuult mai multe lucruri in comun care nu aveau nicio treaba cu acea tema si chiar ne amuzam cat este de dragut ca totusi noi nu discutam on topic dar avem atat de multe pareri de impartasit .
Am inceput sa ne intalnim … ne vedeam cam o data pe saptamana , deoarece are un program foarte incarcat fiind implicat in diverse activitati . In incercarea noastra de a ne cunoaste , am aflat ca in urma cu vreo 6 ani s-a despartit de o tipa cu care a avut o relate de 4 ani , din care 2 ani logoditi si stat impreuna . Tipa l-a inselat , si vulnerabil fiind , a intrat imediat dupa intr-o alta relatie cu o tipa gen Vaduva Neagra :)) care nu facea altceva decat sa ii aduca la piciorele ei , vorba vine , dupa care sa le dea papucii . Dupa asta , s-a schimbat si s-a gasit in imposibilitatea de a se putea atasa de cineva si de a simti ceva pentru urmatoarele tipe cu care mai incerca sa duca o relatie , acestea finalizandu`se imediat , pe motivul ca el nu reusea sa se implice afectiv iar fetele nu mai aveau rabdare sa ii acorde timpul necesar , dupa cum o spunea si el “ ma presau sa ma implic mai mult … dar I need more time ! “ .
Am ajuns si noi in acelasi punct , diferenta e ca eu stiam de la inceput ca are nevoie de timp si nu am facut niciun fel de presiune asupra lui. Acum am inceput sa discutam aspectul asta . Este foarte deschis si sincer si a recunoscut ca problema lui e ca e mai rece si exagerat de organizat , ceea ce ii scoate pe ceilalti din minti . Aveam impresia ca se vede cu mine din obligatie , ca si cum ar tot da “ check” in agenda lui , de fiecare data cand se vedea cu mine . Mi-a zis ca nu se vede cu mine din obligatie si nici ca isi programeaza ……….. si desi probabil si voi simtiti ca mai urma o continuare , nu am mai primit`o … dar am pus in baza “racelii” lui . A mai zis ca cele doua relatii l-au facut sa se inchida de tot si nu mai e in stare sa simta nimic pentru nimeni , oricat de mult ar vrea . A mai incercat .. chiar si-a impus si nu a reusit . A inceput sa aiba chiar si probleme cu furia si pentru asta intentioneaza sa viziteze un psiholog . Bag seama e dispus sa remedieze problema , mai ales ca o constientizeaza si o admite .
L-am intrebat ce are el nevoie , sa o putem scoate la capat , insa raspunsul lui a fost “ as vrea sa stiu ce am nevoie…. Chiar as vrea “ . Apoi l-am intrebat daca ii foloseste ceea ce ii pot oferi eu si mi-a raspuns “ Posibil , sper … “ . L-am mai intrebat daca are ceva sa-mi reproseze si sa nu foloseasca paravane . A zis ca nu are , chiar nu are sa-mi reproseze nimic . , iar apoi l-am intrebat ce simte pentru mine in momentul de fata , la care raspunsul lui a fost “ I like you , esti funny , esti hot … esti deschisa la minte “ . Astea cred ca sunt atuurile pe care o fata ar trebui sa le aiba pt a ajunge la el . in concluzie , sunt ceea ce isi doreste . I-am mai zis ca nu voi implora pe nimeni sa ma iubesca , sa tina la mine , sa ma bage in seama,pentru ca eu chiar merit sa primesc chestiile astea fara sa le cersesc si ca ma simt jignita .. La intrebarea mea daca isi doreste lucrurile astea el a rspuns “ cred ca da “ .
Observ ca nici el nu e sigur si nu e pregtit sa scape de acest “ pitic pe creier “ , desi isi doreste asta si mi-a mai zis ca “piticul” are legatura directa cu noi . I-am propus sa ne vedem mai des si daca ziua e ocupat , macar seara din cand in cand sa ramana la mine , doar sa petrecem mai mult timp impreuna , dar a zis ca degeaba insist ca o sa treaca mult timp pana va ramane el sa doarma . E legat de asa zisul “ pitic “ , nu de mine si sa nu-l grabesc . A mai zis ca nici fuck buddies nu suntem , ca daca eram asa , s-ar mai fi vazut si cu alte fete .
A avut tentativa de a ne opri aici pentru ca eu vreau ceva ce el nu imi poate oferi acum. Nici fuck buddies nu vrea sa fim , iar sa ma tina pe loc nici atat nu isi doreste , si mai bine acum decat mai tarziu si sa fiu eu implicata prea tare iar el deloc si eu sa sufar aiurea .
I-am spus ca lucrurile nu raman asa si ca diseara il astept sa treaca pe la mine .

Ce sa fac ? Cum sa procedez ? Sa o rup acum , sau sa continui in speranta ca voi reusi sa schimb ceva ? Insa nu am nicio garantie ca vor reusi….
Ceea ce ma face sa continui e ca vad ca totusi isi doreste ceva cu mine . Dar mi-e frica ca daca nu se va intampla asta , si voi ramane cu ochii in soare ?

Ce ma sfatuiti sa fac ?
Multumesc si apreciez ca ati avut rabdare sa cititi tot mini-romanul meu …
garbo_433712
Postat pe 7 Martie 2016 11:15
Draga 712, cel mai bine ar fi sa dai curs "tentativei" lui si sa iti vezi de viata ta. La 30 de ani stie foarte bine ce vrea si daca ai sa mai astepti dupa el risti sa treaca viata pe langa tine, mai ales ca este ceva diferenta de varsta intre voi. De 'piticii' lui nu ai sa il scapi tu, mai ales ca nici el nu vrea sa scape de ei. Din ce ai scris imi pare ca esti doar o "roata de rezerva" pentru el, stiu ca parerea mea e foarte transanta. Este alegerea ta daca tii cu tot dinadinsul sa insisti cu relatia asta, intrebarea mea este cat vei rezista?
angel_forever
Postat pe 7 Martie 2016 17:08
Iti multumesc pentru timpul acordat !

El vrea insa nu reuseste si de aceea are nevoie de timp . Cat despre rabdarea mea .... sunt o fire mai visatoare si abila de a-mi recapata fortele si speranta in orice , incerc sa storc speranta din orice , pana nu mai ramane nimic , doar pt a ma asigura ca am facut tot ce puteam . Cand imi dau seama ca ma lupt cu morile de vant cedez si ma retrag . Am multa rabdare , insa relatiile trecute m-au facut sa mai pierd pe drum din ea si discutand cu el , punandu`i tot felul de intrebari , incerc sa imi dau seama daca se merita efortul si daca ma mai simt capabila sa duc in spate tot ce implica relatia asta pana se va stabiliza intr-un fel sau altul . Fie ca va avea un final fericit sau nu ...
garbo_433712
Postat pe 7 Martie 2016 17:27
Te felicit pentru maturitatea de care dai dovada la varsta ta si, cu siguranta asta te va ajuta mult.Cât despre boyfriend, eu nu am predictii favorabile, va imbatrani si isi va inradacina si mai mult piticii, care s acolo de mult.Fii tu fata isteata si vezi-ti de tineretea ta, alaturi de cineva sanatos emotional, astfel incât sa evoluezi si tu.Ai tot timpul sa te legi la cap.Succes!
Schmetterling
Postat pe 7 Martie 2016 18:42
De la: garbo_433712, la data 2016-03-07 11:15:42Buna fetelor , am nevoie de parerea voastra in legatura cu o relatie mai dificila ..
Ma vad cu un tip de 30 ani ( eu 22 ) , de 2 luni . Ne-am cunoscut pe un site de socializare , dar cu o anumita tematica ( nu intru in detalii ) si desi tema era una , ne-am dat seama ca avem muuult mai multe lucruri in comun care nu aveau nicio treaba cu acea tema si chiar ne amuzam cat este de dragut ca totusi noi nu discutam on topic dar avem atat de multe pareri de impartasit .
Am inceput sa ne intalnim … ne vedeam cam o data pe saptamana , deoarece are un program foarte incarcat fiind implicat in diverse activitati . In incercarea noastra de a ne cunoaste , am aflat ca in urma cu vreo 6 ani s-a despartit de o tipa cu care a avut o relate de 4 ani , din care 2 ani logoditi si stat impreuna . Tipa l-a inselat , si vulnerabil fiind , a intrat imediat dupa intr-o alta relatie cu o tipa gen Vaduva Neagra :)) care nu facea altceva decat sa ii aduca la piciorele ei , vorba vine , dupa care sa le dea papucii . Dupa asta , s-a schimbat si s-a gasit in imposibilitatea de a se putea atasa de cineva si de a simti ceva pentru urmatoarele tipe cu care mai incerca sa duca o relatie , acestea finalizandu`se imediat , pe motivul ca el nu reusea sa se implice afectiv iar fetele nu mai aveau rabdare sa ii acorde timpul necesar , dupa cum o spunea si el “ ma presau sa ma implic mai mult … dar I need more time ! “ .
Am ajuns si noi in acelasi punct , diferenta e ca eu stiam de la inceput ca are nevoie de timp si nu am facut niciun fel de presiune asupra lui. Acum am inceput sa discutam aspectul asta . Este foarte deschis si sincer si a recunoscut ca problema lui e ca e mai rece si exagerat de organizat , ceea ce ii scoate pe ceilalti din minti . Aveam impresia ca se vede cu mine din obligatie , ca si cum ar tot da “ check” in agenda lui , de fiecare data cand se vedea cu mine . Mi-a zis ca nu se vede cu mine din obligatie si nici ca isi programeaza ……….. si desi probabil si voi simtiti ca mai urma o continuare , nu am mai primit`o … dar am pus in baza “racelii” lui . A mai zis ca cele doua relatii l-au facut sa se inchida de tot si nu mai e in stare sa simta nimic pentru nimeni , oricat de mult ar vrea . A mai incercat .. chiar si-a impus si nu a reusit . A inceput sa aiba chiar si probleme cu furia si pentru asta intentioneaza sa viziteze un psiholog . Bag seama e dispus sa remedieze problema , mai ales ca o constientizeaza si o admite .
L-am intrebat ce are el nevoie , sa o putem scoate la capat , insa raspunsul lui a fost “ as vrea sa stiu ce am nevoie…. Chiar as vrea “ . Apoi l-am intrebat daca ii foloseste ceea ce ii pot oferi eu si mi-a raspuns “ Posibil , sper … “ . L-am mai intrebat daca are ceva sa-mi reproseze si sa nu foloseasca paravane . A zis ca nu are , chiar nu are sa-mi reproseze nimic . , iar apoi l-am intrebat ce simte pentru mine in momentul de fata , la care raspunsul lui a fost “ I like you , esti funny , esti hot … esti deschisa la minte “ . Astea cred ca sunt atuurile pe care o fata ar trebui sa le aiba pt a ajunge la el . in concluzie , sunt ceea ce isi doreste . I-am mai zis ca nu voi implora pe nimeni sa ma iubesca , sa tina la mine , sa ma bage in seama,pentru ca eu chiar merit sa primesc chestiile astea fara sa le cersesc si ca ma simt jignita .. La intrebarea mea daca isi doreste lucrurile astea el a rspuns “ cred ca da “ .
Observ ca nici el nu e sigur si nu e pregtit sa scape de acest “ pitic pe creier “ , desi isi doreste asta si mi-a mai zis ca “piticul” are legatura directa cu noi . I-am propus sa ne vedem mai des si daca ziua e ocupat , macar seara din cand in cand sa ramana la mine , doar sa petrecem mai mult timp impreuna , dar a zis ca degeaba insist ca o sa treaca mult timp pana va ramane el sa doarma . E legat de asa zisul “ pitic “ , nu de mine si sa nu-l grabesc . A mai zis ca nici fuck buddies nu suntem , ca daca eram asa , s-ar mai fi vazut si cu alte fete .
A avut tentativa de a ne opri aici pentru ca eu vreau ceva ce el nu imi poate oferi acum. Nici fuck buddies nu vrea sa fim , iar sa ma tina pe loc nici atat nu isi doreste , si mai bine acum decat mai tarziu si sa fiu eu implicata prea tare iar el deloc si eu sa sufar aiurea .
I-am spus ca lucrurile nu raman asa si ca diseara il astept sa treaca pe la mine .

Ce sa fac ? Cum sa procedez ? Sa o rup acum , sau sa continui in speranta ca voi reusi sa schimb ceva ? Insa nu am nicio garantie ca vor reusi….
Ceea ce ma face sa continui e ca vad ca totusi isi doreste ceva cu mine . Dar mi-e frica ca daca nu se va intampla asta , si voi ramane cu ochii in soare ?

Ce ma sfatuiti sa fac ?
Multumesc si apreciez ca ati avut rabdare sa cititi tot mini-romanul meu …


Nimic nou pe forum si nici macar amuzant, d-ra. Ce va mai place sa intrati in relatii naspa, gen fuck buddies, la varste cat mai mici si cu cat va respinge partenera/partenerul de coit cu atat mai mult va creste interesul. Daca era un baiat ok,crezi ca ti-ar fi placut? Trateaza-ti tu "piticii" inainte de a posta, pt. toata lumea, despre "piticul" lui.
pinkrainbow
Postat pe 7 Martie 2016 20:34
Da-i papucii acum pina nu iti pierzi prea mult timp si energie incercind sa dregi ceva ce numai el poate drege si numai daca vrea cu adevarat ! Dar se pare ca nu prea vrea ci doar face pe interesantul ca sa te faca pe tine sa te stradui si mai mult , chestie care oricum nu o sa ajute la nimic ci doar o sa te stoarca pe tine de puteri !
Nu mai fa pe tamaduitoarea , ca vei ajunge victima ! Crezi ca nu mai exista alti barbati pe lume care sa nu aiba probleme grave de rezolvat si care sa te placa si sa ii placi ? Daca asa crezi , atunci ti-o meriti !
Nu mai pierde vremea reparind o masina stricata cu care tu vrei sa participi la curse , cind sint atitea ce nu trebuiesc reparate !
crinolina_34
Postat pe 13 Martie 2016 07:50
Parerea mea e ca, el le are pe ale lui care sunt complicate, iar ca tu sa speri ca el sa se schimbe, e un drum foarte greu. Oamenii nu se schimba. El trebuie sa isi rezolve problemele acumulate de-a lungul timpului, ai grija ca oamenii furiosi pot exploda oricand si nu cred ca vrei sa te afli in zona.
Esti o femeie tanara cu toata viata inainte. Un barbat la 30 de ani experimenteaza, din cate se vede in ceea ce iti spune.
Daca te vroia amica nu se mai culca cu tine. Sau de ce iti spune ca nu stie ce vrea cand totusi se culca cu tine ? inca ceva. Ai spus ca el nu se mai vede cu alte fete: niciun barbat nu o sa iti spuna ca mai are 3 pe langa tine 😁
Este o experienta pana la urma doar tu decizi cand sa ii pui capat.
garbo220116
Postat pe 13 Martie 2016 07:56
Bull shit all over! Scuze, dar n-am gasit alta rima....
Sunteti fuck buddies. ATAT.
Restul sunt doar texte pentru a te pastra in continuare in zona pentru ca va intelegeti bine la pat, sau nu are chef sa inceapa sa caute alta.
Pastreaza-l si tu doar pentru asta si cauta un om ca lumea cu care sa ai intr-adevar o relatie sanatoasa.
Pana nu iti schimbi modul de gandire si felul in care te raportezi la tine si la cei cu care te cuplezi, nu vei ajunge nicaieri, nu vei evolua deloc.
garbo029140
Postat pe 13 Martie 2016 09:28
Si inca ceva: sa nu te apuci acuma sa-l bagi in sedinta, sa aveti o discutie serioasa sau mai stiu eu ce solutii de facut bine omu' si pus pe calea cea buna.
Repet: uita-te mai bine la TINE, schimba felul in care te raportezi la TINE, incepe sa faci si altceva, cunoaste oameni, fa sport, citeste mai mult, socializeaza, dar nu pe forumuri.
Pastreaza-l ca fuck buddie, daca vrei, sau nu.
Dar sa fie alegerea TA, nu a lui.
Deocamdata tu stai la cheremul lui, nu invers! Get it?
garbo029140
Postat pe 13 Martie 2016 09:44
Poate ca nu sta la cheremul lui, e mult spus, dar daca ea vrea o relatie si nu o porcarie, din cauza neimplicarii lui, trebuie sa plece.

Probabil genul lui sunt tipele devoratoare de barbati si anterior a avut ce-si dorea. Ea, asa, pare o fata ok, nu merita sa se sacrifice pt. o relatie nepotrivita.
pinkrainbow
Postat pe 13 Martie 2016 09:48
Prietenul tau nu are nici o problema...afectiva! Cand va intalni femeia potrivita... fatala si inaccesibila...care ii va starni simturile si inima..el se va face luntre si punte ca sa o cucereasca. Dar din pacate nu esti tu aceea. Paraseste-l fara regrete si cauta un barbat care va fi nebun dupa tine...care te va face sa te simti...iubita..respectata...femeie! Acum esti doar o amica, o roata de rezerva (cum bine s-a punctat anterior) o metoda de a pierde timpul ...in mod placut.. Meriti mai mult!
Cauta pe Facebook profilul ,,Eu sunt femeie'' si citeste. Ai multe de invatat! Iar cand va veni EL ( daca va mai veni), arata-i un singur lucru...IESIREA...USA! Pentru ca tu esti femeie! Respecta-te!
gabriela28
Postat pe 13 Martie 2016 14:21
Tu trebuie sa fii iubita lui nu terapeuta lui. E pb lui ca nu se mai poate implica, nu a ta. Daca te iubea fie numai cu mintea, nu ti-ar fi spus tot bull s...., ok?
Fugi! cauta un barbat sanatos emotional.
Ea43
Postat pe 13 Martie 2016 18:19
De la: Schmetterling, la data 2016-03-07 18:42:07Te felicit pentru maturitatea de care dai dovada la varsta ta si, cu siguranta asta te va ajuta mult.Cât despre boyfriend, eu nu am predictii favorabile, va imbatrani si isi va inradacina si mai mult piticii, care s acolo de mult.Fii tu fata isteata si vezi-ti de tineretea ta, alaturi de cineva sanatos emotional, astfel incât sa evoluezi si tu.Ai tot timpul sa te legi la cap.Succes!


Sincer, nu am avut rabdare sa citesc mai mult de jumate, dar din cat am citit, am cam inteles sau chiar am inteles care e problema. De ce raspund aici la tine, fluturas ? pentru ca macar cu asta sunt de acord cu tine, adica ce ai scris in legatura cu maturitatea si cu "fi isteata si vezi-ti de tineretea ta..." !!! Scrie frumos fata, merita ceva mai bun, cred...
barboneli
Postat pe 13 Martie 2016 19:13
De la: angel_forever, la data 2016-03-07 17:08:19Draga 712, cel mai bine ar fi sa dai curs "tentativei" lui si sa iti vezi de viata ta. La 30 de ani stie foarte bine ce vrea si daca ai sa mai astepti dupa el risti sa treaca viata pe langa tine, mai ales ca este ceva diferenta de varsta intre voi. De 'piticii' lui nu ai sa il scapi tu, mai ales ca nici el nu vrea sa scape de ei. Din ce ai scris imi pare ca esti doar o "roata de rezerva" pentru el, stiu ca parerea mea e foarte transanta. Este alegerea ta daca tii cu tot dinadinsul sa insisti cu relatia asta, intrebarea mea este cat vei rezista?


Bravo Angel Super raspuns! 👍🏻👏🏼👏🏼👏🏼 Acum mai ramane ca fata sa-l inteleaga
lusel
Postat pe 17 Aprilie 2016 03:26
Un barbat la 30 ani stie sigur ce isi doreste. Iti pierzi timpul cu un barbat imatur emotional,poate chiar mincinos. De ce nu ar putea dormi la tine? Pitic pe creier? Imi e greu sa cred. Sunt oameni care au suferit dezamagiri mult mai mari si traiesc povesti frumoase de dragoste pentru ca au maturitatea necesara sa aprecieze un om adevarat. Esti o fata tanara si deschisa la minte, ceea ce ma face sa cred ca nu vei avea dificultati in a gasi un barbat adevarat in locul acestui baiat.
Timpul e scurt si pretios,nu il pierde cu cine nu merita! Anii astia frumosi nu se mai intorc!

Mult noroc!
alina_cprr
Postat pe 17 Aprilie 2016 09:56
Imi miroase a Fecioara, baiatul-barbat, din "scurta" ta descriere. Poate ma insel. N-as vrea sa spun ca toti sunt la fel, si au aceleasi caracteristici, dar ii cunosc foarte mult, si eu una de felul meu, i-am inteles de ce sunt asa, i-am respectat, si mie personal mi-a placut maxim, si mi-a convenit mult, sa ma distrez cu ei, detasata constient emotional, doar trup-minte-simturi.
Nu sunt de luat acasa, pe termen lung, o data de doua ori maxim merge.
Constienta fiind, ca oamenii, mai ales astfel de tipuri, nu se vor schimba niciodata, in adancul lor, poate asa de suprafata, va reusi cineva, candva, - terapeutul.
Subscriu la toate raspunsurile pe care le-ai primit pana acum.
Aici raspund observ, doar doamne, fete, si iar Doamne, trecute prin viata, mature, consumatoare de sentimente, si incasatoare de experiente.
Va pup, va admir, si sa ramanem la fel de constiente si puternice mereu.
Si sa avem Credinta. Sa facem lumea mai buna. Sa ajutam. Prin simpla noastra prezenta in aceasta viata. Sa iubim daca putem, neconditionat, tot ce este viu si neviu, in acest Univers, si aici pe planeta noastra Pamant.
Motivul pentru care noi sufletele, am venit aici, este acela de a oferi iubire, si de a fi iubiti.
Suntem parte din Creator, suntem trimisi aici de Creator, deci suntem din start Iubire.
Nimic nu este intamplator.
Prezenta noastra aici, in viata noastra, in viata-cursul planetei, nu este intamplatoare.
Fiecare din noi, are de indeplinit o misiune.
Unii de tamaduitori, cum zicea cineva mai sus, unii de vindecatori, unii de ascultatori, si intelegatori, etc etc
Lista e infinita. Trebuie sa ne recunoastem fiecare rolul aici, constienti fiind de el, sa-l acceptam si sa-l imbratisam cu drag.
Toata viata suntem in cautarea IUBIRII, adevarate.
Iubirea sincera, primita, si oferita, ne face mai buni.
Ne face Magici.

Va iubesc.:-)

Kriss
garbo210995
Postat pe 17 Aprilie 2016 12:17
Chiar nu trebuie sa ți bați capul cu problema lui. Nu trebuie sa fi tu nici suport moral nici psihoconsilier. S ar putea sa ai surpriza ca după ce s a echilibrat sa ți spună pa, și sa meargă mai departe bucuros ca cineva a avut grija de el gratuit. Nu e cazul sa ți pierzi timpul. Timpul e prețios la orice vârstă.
Sabrry
Postat pe 18 Aprilie 2016 16:14
Draga mea Îți spun părerea mea și apoi tu oricum faci Cum vrei :) Ai doar 2 luni cu el la naiba ce vrei sa-ți spună Wowwww ești minunată te Iubesc, ai RĂBDARE e prea devreme ce vrei sa auzi el a cam suferit are o traumă cu încrederea cu frica de a încerca ceva serios. Ai răbdare și dacă în decurs la 1 an doi tot așa se comportă atunci lasă-l în pace și încearcă sa Îți vezi de viața ta dar nu sării în alta relație imediat da -ți o pauza de juma de an poate își da seama ca te iubește și nu vrea sa te piardă. Dacă îl iubești lupți pt el și Nu nu îi impune nimic cu privire la viitorul vostru fii iubitoare și inteligenta ai sa câștigi :)
exotikqa
Postat pe 19 Aprilie 2016 14:46
Pe bune?! Fata tre sa si sacrifice 1-2 ani din viața pt un manipulator?
Poate n ai citit printre rânduri!
Ma rog,părerea mea e ca i ai dat un sfat f imatur!
AniriAnni
Postat pe 19 Iunie 2016 08:41
Buna,
Dupa 2 luni, nu se implica nimieni atat de mult intr-o relatie( fie el "patit" sau nu). Varsta nu este un impediment, dar de la o varsta suntem mai calculati. Tu incearca sa intalnesti oameni cu care sa te distrezi. Cu cat il faci sa vada ca ii dai timp , il astepti, il crezi, cu atat mai mult nu o sa ajungi cu el, niciodata acolo unde iti doresti..
varuzza
Postat pe 19 Iunie 2016 12:20
Prietenul ta deja te inseala si din acest motiv nici nu doreste sa locuiasca cu tine. Piticii lui sunt mai mari decat iti imaginezi si nu te foloseste decat ca pe o haina de seara la anumite ocazii. Orice clipa pe care o petreci cu el o pierzi din viata ta. Viitorul tau sot te asteapta si o sa aveti doi copii frumosi. Ai varsta si puterea de a pune un picior in prag, nu-l mai ingrijii psihic atat de mult ca nu are nevoie si vezi-ti de viata ta. El te imparte cu multe altele si daca are cate o fraiera pentru fiecare zi din saptamana care sa-i planga in palme e multumit.
Fa o proba si lasa-l in pace o saptamana sa vezi disperare si atitudine falsa ! Tu esti mult mai puternica decat el si nu-ti transforma viata in cresa de baieti cu mintile aiurea. Nu-ti bate joc de tine si de viata ta, e plina lumea de profitori de acest gen. Tu ai alt drum si nu trebuie sa fi asistenta sufleteasca a nimanui. Copiii tai te asteapta !
Stiu ca te-ai adresat fetelor dar nu m-am putut abtine sa nu-ti spun adevarul.
D.B.
Popescu_Dan_1
Postat pe 19 Iunie 2016 12:59
sunteti ipreuna de doua luni (cel putin eu asa am inteles) insa de cunoscut ati facut cunostinta mai devreme, pe acel site de socializare.
bun, pana aici e bine.

va vedeti si asta e bine.

unde va vedeti? (asta n-am inteles-o!)
in parc, la pub, la cafenea, la carciuma, la strand, la schi, la teatru, la circ, la balci, la hotel... sau la tine acasa?
o sa ti se para stupid sirul de locatii enumerate, dar nu este!
ai fost vreodata la el acasa? (presupun ca nu!) te-ai intrebat, daca piticul ala, care are legatura directa cu voi, nu cumva se afla la el acasa, ii face mancare, ii spala, ii calca... etc?
heartbit
Postat pe 19 Iunie 2016 13:36
e MANIPULARE toata ziua!!! ai grija ca te arzi

In lume exista o categorie vasta de oameni numita NARCISISTI. Acesti vampiri traiesc din energia, admiratia, afectiunea, iubirea celorlalti, dar nu pot iubi pe nimeni, Povestile pe care ti le-a turnat in cap sunt aberatii, acest om sigur nu a avut nicio relatie la viata lui si nici nu a iubit Te-a gasit pe tine ca pe alte victime de care sa se foloseasca si apoi sa le arunce

Cum bine spunea cineva, acesti oameni nu se schimba niciodata, nu exista leac si nici nu trebuie sa faci pe terapeutul cu ei pt ca ei nu vor sa se schimbe, le place sa manipuleze oamenii si sa-i foloseasca pt strict interesul personal

Mi-e mila de tine ca i-ai cazut victima ca altele poate inaintea ta, dar casca bine ochii si nu pune botul la scenarii hollywoodiene
Narcisistii sunt manipulator desavarsiti

Uita-te bine la TINE si vezi care sunt lipsurile si nevoile tale si de ce atragi oameni toxici in viata ta Narcisistii intotdeauna atrag codependenti, adica acei martiri empatici gata sa se sacrifice pt ei Poate ca parintii tai au divortat sau in copilarie nu ai primit iubirea sau validarea necesare ca sa te ajute sa devii un adult independent si strong pe picioarele lui, si tinzi sa dezvolti relatii toxice codependente cu manipulatori.... mare atentie. Cred ca tu esti cea care are nevoie de un terapeut care sa descuie cutia pandorei si sa-ti scoata umbrele afara

Daca la varsta asta accepti o relatie de fuck buddies e trist draga mea, nu cred ca nu poti sa-ti gasesti un tip decent cu care sa ai o relatie sanatoasa. De ce te subapreciezi in halul asta?
garbo059727
Postat pe 9 Octombrie 2016 02:51
Dupa parerea mea este o persoana foarte dificila, fi sigura ca celelalte legaturi amoroase din viata lui de aceea l-au abandonat. Persoana fara caracter fata de sexul feminin, nu are o atractie serioasa, desi i-ai propus destule. Eu zic s-a iti vezi de treaba si vei gasi perechea potrivita fiind fff tanara , nu are rost s-a te implici in asa ceva . Ai un sfat BUN cucces in viata. Asa cum zice garbo este un NARCISIST ferestete de el dai papucii din timp si ai s-a vezi cum cauta alte victime, dar poate isi gaseste NASUL.
garbo_379527
Postat pe 9 Octombrie 2016 08:27
Buna dragilor,eu sunt piticul care spala,gateste si il mentine frumusel pe domnul de mai sus din aceasta poveste Pacat ca el ma vede ca fiind Vaduva Neagra dar, in curand s-ar putea sa fiu
garbo166787
Postat pe 9 Octombrie 2016 10:59
Nu insista ptr a nu regreta Nu simte nu te iubeste. Cand un barbat isi doreste sa fie cu cineva se da peste cap si devine protector galant iubitor atent sensibil omantic...etc. daca nu isi rezolva traumele si nu iubeste cum poate iubi si fi sprijinul cuiva. Mai reflecteaza
garbo212538
Postat pe 9 Octombrie 2016 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat va rog ... 8 De la: Lara777 22 Septembrie 2015 23:04
suflet pereche 42 De la: ingerasulluptator 22 Aprilie 2011 16:19
Sotul berbec...barbat de casa sau Cassanova sub acoperire? 5 De la: meme 19 Iunie 2009 20:01
Poti fi prieten(a) cu fostul dupa ce te-a inselat? 32 De la: Freya__ 11 Martie 2011 14:57
Dilema 15 De la: garbo225715 24 Februarie 2012 01:05
Setari Cookie-uri