l-am cunoscut pe net...nustiu ce sa fac acum...dar il iubesc!!am nevoie de ajutor

dragamea!mam maritat la 20 de ani.la nici 21 aveam un copil!acum am 42!inafara de faptul ca am un fiu....ce pot sa-ti spun fara sa mint!un timp am crezut ca sunt indragostita...ca iubesc!adevarul e ca adevaratul gust al vietii nu-l simti cand esti tanara,cand ai 20 ani!sunt si acelea sentimente...nimic de spus!dar adevaratul gust al vietii ...il simti mult mai tarziu!dupa 35 ani!eu abia dupa 40 ani am inteles viata!asa cum ar trebui sa fie!nu ca am trait degeaba pana atunci!...nu fa alegeri pripite!daca e sa fie al tau ....il gasesti si mai tarziu!niciodata nu e prea tarziu sa te indragostesticrede-ma!daca tu nu te gandesti la tine nici un altul nu o v-a face!vrei sa-l iubesti?!iubeste-l!vrei sa faci dragoste cu el?!fa!ce te operste?!dar nu fa lucruri care nu se pot repara usor!....


garbo037883
Postat pe 27 Decembrie 2009 02:28
de la Alicia
Si eu am avut o "relatie" din asta pe net. cam 2 ani si nu a iesit nimic pana la urma,vorbeam la tel si pe net, doar atat; la tine oricum e ceva mai avansat, dar, eu iti propun sa-l lasi pe el daca vrea si te iubeste cum zici tu sa faca pasul sa vine la tine. Pt. ca si mie mi s-a propus sa ma duc la el si e din aceeasi tara, dar am vrut sa vad daca vine el la mine si daca simte ceva pty mine asa cum zicea.
Parerea mea este ca esti cam micuta pt asta.
alicia_sezatia
Postat pe 28 Decembrie 2009 23:53
daca vii pe cheltuiala ta la studii,locuiesti singura ,te descurci singura cu alte cuvinte, poti sa vii linistita.
iti faci si studiile,il cunosti si pe el.
dar nu incepe o viata de familie,esti foarte tinara.
garbo014032
Postat pe 29 Decembrie 2009 05:27
Stelutza,nu inteleg care e problema ta.dragostea nu alege locul,tara ,ora luna,anul.de ce iti trebuie ajutor,intr-o tema de viata,atat de simpla,tu iubesti,el iubeste,pleaca cu el si termina facultatea.restul se cerne....o viata fericita,iti doresc!
alexxandra
Postat pe 29 Decembrie 2009 07:05
vai ce patetic, aleho!
asta ai scos-o din "studiile" tale de parapsihologie?
tot n-ai raspuns daca ti-a nascut sotia
pik_nik
Postat pe 29 Decembrie 2009 07:08
De la: pik_nik, la data 2009-12-29 07:08:01vai ce patetic, aleho!
asta ai scos-o din "studiile" tale de parapsihologie?
tot n-ai raspuns daca ti-a nascut sotia




suflet patetic si schilod,asa te voi numi de aici inainte.nu aiunde sa refulezi?nu ai toaleta proprie?de ce vi,pe acest site,ca sa vada lumea cat esti de bolnav psihic?
alexxandra
Postat pe 29 Decembrie 2009 07:21
vai ce limbaj de doamna ai, si "psiholoaga" pe deasupra!
ba am toaleta, da' tu esti mai potrivita
ia spune, cum mai stai cu "studiile" tale despre userii de aici si cu "sarcinile profesionale" prin garbo?
pik_nik
Postat pe 29 Decembrie 2009 07:24
De la: pik_nik, la data 2009-12-29 07:24:18vai ce limbaj de doamna ai, si "psiholoaga" pe deasupra!
ba am toaleta, da' tu esti mai potrivita
ia spune, cum mai stai cu "studiile" tale despre userii de aici si cu "sarcinile profesionale" prin garbo?




suflet schilodit!
alexxandra
Postat pe 29 Decembrie 2009 07:29

bun asa!
ti-am inveselit dimineata
acum te las sa cauti "subiecte idioate pentru fraieri ca noi, sa faci rating"
iti amintesti? e afirmatia ta, babutzo
pik_nik
Postat pe 29 Decembrie 2009 07:31
De la: pik_nik, la data 2009-12-29 07:31:41
bun asa!
ti-am inveselit dimineata
acum te las sa cauti "subiecte idioate pentru fraieri ca noi, sa faci rating"
iti amintesti? e afirmatia ta, babutzo

Isi simte trupul sfrijit stalcindu-se sub greutatea cocoasei in care I s-a scurs tot timpul. Nu si-ar fi imaginat ca greutatea timpului poate fi atat de coplesitoare. Isi simte capul impins spre cocoasa, dornic sa suga timpul pierdut cu buzele uscate in care locuiesc relicve de dinti. Carnea zbarcita se scurge vanata pe osul tare, pe urmele de muschi. A jucat si fotbal. A fost o vreme in care chiar a fost dorit de femei. Da! A fost o vreme la fel de buna ca si cea in care s-a casatorit si sotia lui a nascut primul copil. O vreme la fel de buna si reala ca cea prezenta, in care el isi contempla nepotelul jucandu-se cu soldatul de plastic. Seamana cu cel pe care l-a avut chiar el cand era mic. Copilul sta intors. Si spatele parca e la fel de puternic. Si umerii la fel de lati. Si parul la fel de des si balai..si parca si la fel de lung. Da, nepotul seamana cu el. E aceeasi copie fidela. Se intoarce..si fata seamana cu fata lui cand era de aceeasi varsta cu baiatul. Copilul nu observa. Nu aude strigatul disperat al omului resemnat in cuvinte. Dar vrea sa se ridice, vrea sa-si aduca masinuta care a plecat prea departe ca s-o poata ajunge. Si nu poate. Carja e la distanta prea mare. Acelasi handicap al bunicului, aceeasi existenta mizera la care e fortat sa se adaptaze inca din nastere. A naibii jucarie care fuge si are roti. Sa fi suferit de acelasi handicap, ar fi stat resemnata intelegandu-I suferinta. Si fatace bine seamana.



alexxandra
Postat pe 29 Decembrie 2009 07:53
WOW.TRAZNET AFIRMATIILE SI TOATE SFATURILE DAR AM EU ALTUL PENTRU VOI,INCERCATI ASTA APOI DA-TI SFATURISI VEDETI DK MAI ESTE CHIAR ASA SIMPLU!!!AM MUSCAT DIN ASA CEVA SI SUNT APROAPE 2 ANI SI NU TRECE DAR EU NU AM DE ALES,UNEORI AS VREA SA POT ,DAR TU FETITZO AI DE ALES DAR SINCER AM APRECIAT CAND CINEVA A SPUS DUTE,DAR FII PROPRIA TA STAPANA ,CORECT ASA E CEL MAI BINE NU TE BAZA PE EL,BAZEAZA-TE PE TINE,SI ASA POTI SA ITI FACI STUDIILE SI SA-L SI CUNOSTI DAR NU STA SA LOCUIESTI CU EL CUM SPUNEA O DOAMNA DOAR DUPA 35 DE ANI INTELEGI VIATA,SI CREDE-MA IUBIREA NU ARE VARSTA ARE DREPTATE DOAMNA ACEEA NU II RETIN NUMELE.
INGER_TRIST
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:53
uaaaaaau!!!!si ce tiiipaaa......
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:56
bre, mai incet cu sonoru' cela!
ready_vivus
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:58
nu poate.....o muscat......
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 11:00
cine????pe cine???
eladaela
Postat pe 29 Decembrie 2009 11:02
nu prea stim.......
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 11:02
eladaela
Postat pe 29 Decembrie 2009 11:04
daca l-ai cunoscut pe net tot pe net al vei vedea mereu,,,,fugi cat poti te tradeaza pe la spate te va crede de pproasta si va vb si cu altele asa cum a vb sau vb cu tine
garbo064496
Postat pe 29 Decembrie 2009 13:15
daca l-ai cunoscut pe net tot pe net al vei vedea mereu,,,,fugi cat poti te tradeaza pe la spate te va crede de pproasta si va vb si cu altele asa cum a vb sau vb cu tine
garbo064496
Postat pe 29 Decembrie 2009 13:15
Urmeaza-ti inima ,ia decizia asa cum crezi tu ,pentru ca tu sti ceea ce simti,iti spune o persoana care are de doua ori varsta ta ,si care traieste o poveste asemanatoare .In schimb tu esti libera .Amsa ti dau un sfat :viata e atat de scurta incat nu trebuie pierdut niciun moment.Distanta nu e o problema ,pentru ca sentimentele nu au bariere .La fel ca si in cazul meu ai spus ca te-a vizitat de doua ori ,nue suficient dar orele petrecute impereuna discutand chiar si prin intermediul net-ului,iti pot arata sinceritatea sentimentelor lui.
garbo032800
Postat pe 29 Decembrie 2009 14:02
draga mea m-a impresionat povestea ta pentru ca se aseamana f mult cu povestea mea. si eu am cunoscut pe cineva pe net si vb cu el de cateva luni , totul bine si frumos la inceput , insa nu vrea sa imi dea nr de tel , nici sa -mi dea web ( deci e o problemaaaa) . acum intra la mine pe chat dupa vreo 3 sapt de absenta de parca nu s-a intamplat nimic . Eu tac si ascult si voi trage concluzii mai tarziu un pic. Am o varsta si nu inghidt fazele astea (mai ales ca nu suport miniciuna) , i-am zis sa vina la mine ( eu stau in o tara din europa si el in romania ) si s-a dat un pic la fund , nu a zis ca nu vine , ci ca are mari probleme si sa am rabdare. Iti pove toate astea ca sa vezi cat de mult se aseamana povestea ta cu povestea mea . numai ca eu draga mea am peste 30 de ani si mult mai multa experienta de viata ca sa inghit astea . stau insa de vb pt ca nu vrea sa am langa mine nici o persoana reala pt ca nu sunt pregatita acum pt o relatie :sml-tongue0023 . asa ca sfatul meu prietenesc e sa ii spui sa vina el la tine , asa il vezi in carne si oase si vezi daca e ceea ce s-a dat pana atunci pe net . eu asa voi face . bafta si astept sa imi raspunzi . tinem aproape .:P
redrose2010
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:19
wow , ce bine , ma bucur pt tine . as vrea ca si relatia mea ( de pe net ) si cea a Irinei sa se termine la fel de fericit ca si a ta .
redrose2010
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:39
De la: garbo067721, la data 2009-11-26 16:59:21buna si eu am cunoscut un baiat pe net anul trecut in octombrie.am vb pe net la fel cum ai povestit u ne vedeam in webcam vb l tel pana knd ne-am intalnit si ne-am placut am continuat sa vb relatia a mers si in luna mai ma cerut de nevasta.acum suntem sot si sotie ce nu asi fi crezut ca se va intampla.ne iumbim si ne este bine.gandestete dak merita acest efort si dak il iubesti ar fi pacat sa nu fi fericita alaturi de el......bafta si sper sa iei decizia corecta


bravo tu , sper ca si relatia irinei sa se termine ca relatia ta , adica fff bine :)
redrose2010
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:42

si io care credeam ca m-am "vocsit"
tot blonda am ramas
zambila
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:45
buna si eu am cunoscut un barbat pe net. am 41 de ani, el are 42 e ani , eu locuiesc in sudul tarii , el locuieste in n-v tarii. eu nu sunt casatorita ,el este divortat si are un baiat de 17 ani. nimic grav pana aici. ma iubeste (asa spune) il iubesc sincer, ne intelegem perfect .ne-am vazut doar pe web.problema este ca doreste sa ma mut la el sa-mi las serviciul si poate sa-mi gasesc de lucru in localitatea lui.lucrul asta vrea sa-l fac cat mai repede cu putinta.eu nu am spus nimanui ca vorbesc cu cineva pe net, el a vorbit cu sora lui, cu fratele lui si ei nu sunt impotriva acestui lucru ( adica nu sunt impotriva iubirii noastre ). ce sa fac? sa-mi las serviciul si sa ma mut la el si pentru o perioada sa devin intretinuta de el?(avand in vedere ca anul 2010 se anunta un an foarte prost)- va rog dati-mi cateva sfaturi sincere.
garbo077528
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:42
intai sa va vedeti. apoi, lasa catva timp sa curga.va puteti intalni, sa petreceti impreuna concediile, sa va cunoasteti. nu te arunca aiurea ,ca surdu-n doba
si_totusi
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:45
Iarasi aceeasi poveste: sa lase femeia tot si sa mearga in mediul lui. Daca ar fi invers ce-ar fi? Sa vina el la tine. De ce sa renunti tu la viata ta? Sau ca sa fie echitate, dupa ce va si vedeti in viata reala si daca mai merge, mutati-va amandoi in alt oras. Sa o luati amandoi de la 0. Asa ar fi normal.
Doara
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:00
sunt mai multe variabile, aici

in primul rand sa se vada, sa se cunoasca, sa fie impreuna un timp ca sa-si dea seama daca fac pasul. poate sa-ti placa un om cand discuti cu el dar sa nu-l suporti cand este alaturi de tine, fizic: ba cahneshte, ba isi sufla nasul zgomotos, ba nu miroase cum vrei tu, etc

apoi, trebuie luate in consideratie avantajele si dezavantajele materiale.
renunta cel ce are un post mai prost platit sau cel care poate sa-si gaseasca cel mai usor un post. a fi intretinut, nu e o alegere fericita

in sud, e problematic cu cele locuri de munca. tind sa cred ca, vestul ofera mai multe oportunitati.

orice s-ar spune, dragostea trece si prin stomac. nu poti sa te arunci asa, aiurea ,fara sa gandesti si in perspectiva
si_totusi
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:26
Normal ca trebuie sa se cunoasca inainte. S-ar putea sa nu se poata suferi daca se vad. Daca se cunosc, se plac si inca mai vor sa ramana impreuna trebuie analizat bine. 40 de ani e o varsta destul de grea. Cel care renunta la viata lui, la prieteni si la rude e posibil sa nu reuseasca sa se adapteze in mediul celuilalt. Ea merge la el singura, el are in spate toata viata lui, prietenii, rudele. Nu mi se pare corect. Ea renunta la tot, el doar la un pic de confort.
Doara
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:35
mda....multe nu-s corecte in viata asta
eladaela
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Antibiotice in sarcina 4 De la: garbo_384649 7 Octombrie 2013 22:45
surprize intre partenerii unui cuplu 14 De la: dalimi 8 Septembrie 2009 20:44
Garbo089465 16 De la: nazirra 23 Decembrie 2009 09:49
Îmi dați un sfat va rog frumos! 27 De la: gabriela_g1979 9 Octombrie 2014 22:41
am gresit sau nu? 48 De la: garbo_403161 30 Iunie 2014 08:47
Setari Cookie-uri