Castiga un laptop oferit de Ncp.ro

Sa va spun ca seful meu este Primarul comunei in care locuiesc,Nasul meu de cununie si unchiul sotului meu?
Din cauza asta eu trebuie sa fiu tap ispasitor in fata colegilor mei si tot ce realizez trebuie sa realizez cu forte proprii si nu cu interventii di partea lui.
Acum vre-o 2 saptamani am achizitionat un grup de servicii de telefonie mobila cu 12 telefoane.In primarie suntem 17 ngajati,inclusiv guarzii de zi si de noapte.
Cui credeti ca nu i-a dat telefon? Mie bineinteles....Cica nu a putut sa ia mai multe aparate...Si uite-asa au beneficiat altii de telefoane de serviciu, persoane care nici macar prezenta nu si-o fa la serviciu darmite treaba!
Pe chestia asta bineinteles ca m-am suparat dar nu am avut nici o sansa sa capat vre-o consolare din partea lui!Din contra tot ce se poate face -Fa Georgeta! de asta l-as impusca....Dar nu se cade e totusi din familie....
Acum nu mai raspund la cerintele lui decat daca este neaparat nevoie de serviciile mele.Si oricum fac mult pentru ceea ce nu -mi apartine!Asta e! Tac si inghit ... ca daca nu....ma da si afara din serviciu!
Mai spuneti ca se lucreaza pe "nepotisme"? Va inselati amarnic.Eu nu am ramas decet cu un gust amar din toata chestia asta!Ca persoana nici nu prea mai vorbim de alte chestii inafara de serviciu!M-am suparat si gata! See you all si Kiss you!
GEORGI1CONTA
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:07
Fosta mea sefa....
este de fapt o directoare, rar mai intalnesti asemenea personaje, si doar in cartile cu vrajitoare.
Pe cat este de mieroasa, pe atat te arde de tare. niciodata nu stii cum si ce sa intelegi din vorbele ei: modernismul nu e bun, ca dezvolta anarhia, distractia nu e buna, ca margineste inteligenta. Nu e bine ca pleci, nu e bine ca vii, daca stai prea mult, insemna ca o subminezi pe ea, daca nu stai, nu-ti dai interesul. si adevarata teroare psihica incepea o data cu apelativul "Draguta..."sml-mad0007: urmat de cine stie ce aberatie care ii mai trecea prin cap. E modelul acela de comunism invechit, cu temenele pana in pamant si fara pareri personale, ca altfel... esti impotriva ei declarat.
oricum, faptul ca acum sunt in alta firma, cu alte conceptii, ma face sa cred ca am iesit din inchisoare, de-abia am reusit sa ma adaptez, sa ma exprim liber, sa-mi spun parerea, fara sa ma astept sa inceapa cineva sa urle in urmatoarea secunda. Este ceva de vis! :
10patricia
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:13
Buna ziua !Eu sunt o absolventa proaspat scoasa de la cuptor ,inca mai miros a studentie.Din pricina asta ,am lucrat doar o luna de zile ,ca m-am plictisit .....era un centru de limbi straine,unde cele doua sefe se dezacordau chiar si in romana ...hm!!!! urrrrat !!!!!!!Drept cadou ,i-as lua directoarei mai batrane un Distrugator de documente 700CD PEACH ,care sa o ajute sa lichideze existenta fizica a cartilor cu poezii in italiana ,ale celebrului Pavese,pe care ,adesea ,ma ruga sa i le transpun in word(bineinteles ca nu ma oboseam ,ci dadeam copy/paste de pe site-urile de poeme ...cinste mie ,si mila colegelor mele care chiar munceau saracele de ele,tastand fiecare cremwurst de vers italian!!De ce nu le-am zis si lor ca sunt pe site poemele???????????????Raspunsul este : de ce le-as fi zis? ...simteam ca nu ma simpatizeaza prea tare,noua fiind ,printre ele. )Mmmmmm,si parca i-as mai lua si un scanner,ca sa aduca o poza de cand era ea mai tanara(ca poate era de nerecunoscut...nu ca acum ....ca o recunosc de nu ma vad,apoi ma sperii!!!)),si sa o agate pe peretele din biroul de traduceri,pentru ca cea veche s-a facut urata pe margini si in plus mai are si o musculita sechestrata acolo la rama,ca la insectar ....cam atat am avut de spus ...astept sa imi dati o bucata de laptop!VA PUP!!IRINA ANDREI
irinagabriela2
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:13
Eu am avut cea mai groaznica ipocrita si avida de putere sefa din lume.
Lucram ca si secretara la o firma dupa un timp am preluat mult mai multe sarcini decat aveam eu in fisa postului si nu m-ar fi deranjat deloc daca nu aveam contabila sefa care sa-mi incurce toate treburile pe care le-am rezolvat de ex faptul ca am vorbit cu domnul ce se ocupa de abonamentul nostru de mobil sa renuntzam la cateva numere pe care nu le foloseam fara penalizari, dar doamna contabila a decis ca dureaza prea mult asa ca l-a sunat ea si i-a facut un scandal monstru in urma caruia domnul acela n-a pasat la un altul. Dupa doua zile ma cheama si ma intreaba de ce nu-s anulate inca numerele Ok il sun pe celalalt domn si rezolv din nou dar i-mi spune ca va dura cateva zile...normal ca se repeta faza cu scandalul si al doi-lea domn ne paseaza la o doamna care ne spune ca vom plati penalizari in val de 1500 de euro Ma face cu ou si cu otzet zice sa-i dau lista cu numere ca rezolva ea personal ca sant o incapabila, ca dupa 3 zile sa ma sune sa-mi faca un scandal monstru ca de ce nu am anulat inca numerele
I-am expilicat sa invetze sa vorbeasca cu oamenii sa faca terapie pentru tulburari de comportament niste lectzii de bune maniere si dapa aceea sa mi se adreseze. A urmat binentzeles demisia
mitzza
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:20
Pentru a putea ajunge in finala, trebuie sa alegeti si un cadou de pe www.ncp.ro pentru seful pe care l-ati descris. Oricat de interesante ar fi mesajel voastre, nu pot fi validate daca nu alegeti si cadoul. Cei care nu au mentionat si cadoul pentru sef sunt rugati sa scrie un nou mesaj la acest topic pentru a mentiona cadoul sau sa modifice mesajul initial.

Va multumim!
ConcursGarbo
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:25
Pai... de unde sa incept.. eu mi-am dat demisia de unde lucram, datorita sefei mele directe... ERA O NEBUNA. o tipa pe la 32 de ani , fara sa fi avut un barbat langa ea de multi ani... deci va dati seama cum se comporta!ca o anormala. toata ziua urla la noi dar urla sa se sparga geamurile nu sa ulre doar cat sa se auda ea,si mereu ne zicea ca trebuie sa ne fie foarte frica de ea. daca mancam dimineata in bucatarie si curatam masa si mai ramaneau 2-3 firimituri......mama..... HELL ON WHEALS!!ne facea zangalite si nespalate si amenintari ca e face referat doar pt. asta!sau daca luam un biblioraft si il mutam 2 mm mai incolo, GATA SCANDAL.cum sa zic... era o tipa care mereu urla din orice, nu avea motive intemeiate!si se mai credea si zana zanelor!stiu ca e urat sa zic dar dumnezeule macar sa isi cumpere un vibrator deoarece e nasol sa nu ai un barbat langa tine si sa iti versi nervii pe toata lumea!este INFERNAL credeti-ma. ai impresia ca esti in IAD. si atunci... nemairezistand, mi0-am dat demisia chit ca aveam 2 rate la banci, deci va puteti imagina prin ce am putut trece!
Pennylane24
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:27
Cand Filip al II-lea, rege al Macedoniei a spus "divide et impera" nu s-a gandit ca peste veacuri se va naste fostul meu sef. Ar fi fost extrem de gelos pe el, pentru c "Dezbina si stapaneste" este filozofia lui de viaa. Singurul handicap este faptul c nu e suficient de detept sa pacalerasca la nesfarsit cu prefctoria lui. Dar el nu stie asta....asa ca s-a mirat foarte tare cand a ramas fara angajati. Lantul slabiciunilor s-a rupt. Oare mai trebuia sa spun ca este politician? Ca minte, inseala, desconsidera oamenii, chiar daca nui stie nimic despre un subiect el e cel care are dreptate iar apoi foloseste informatiile obtinute si le prezinta altora ca fiind opiniile lui personale?
ASta va merge doar pana intr-o zi. Apoi
Ei.Noi colegii, tot colectivul am plecat intr-o zi spunandu-i ca-i uram spor la treaba cu noul grup pe care si-l va forma. Si speram ca urmatorii sa fie mai destepti si mai priceputi si mai corecti decat noi.
Ne-am rupt de un rau. Dar a fost o experient[ si viata e formata din parti bune si rele. Acum ca am scapat de el,ii urez sanatate viata lung[ si tot ce mai bun pe lume. Atata doar nu doresc. Oameni ca el nu mai au ce cauta pe scena politica. Sunt destui saltimbanci de care trebuie sa scapam, nu mai trebuie altul in plus.
un4later
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:39
De la: irinagabriela2, la data 2008-11-13 10:57:13
irinagabriela2
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:46
Cel mai nesuferit sef, de fapt a fost "o sefa". Lucram la o firma greco-romana intr-un magazin in care aveam jucarii pt. copii, imbracaminte, incaltaminte si multe alte produse. Sefa de magazin era o tipa blonda, miniona si cu nasul pe sus de nu-i ajungeai nici cu furca cea cu 7 coarne la varful nasului. Nu ar fi avut importanta grandomania de care suferea daca ar fi stiut sa se comporte civilizat si sa se exprime corect gramatical, pe vremuri apuse, ea lucrand in Comturism(shop Mamaia, Bucuresti). Cand se enerva, incepea sa-si ridice poalele de la rochie sau fusta si daca era in pantaloni, isi scotea pantalonii si ii flutura ca pe un steag. Asemenea situatii neplacute au avut loc si in fata clientilor care erau prin magazin si desi au fost aduse la cunostinta patronilor nu s-au luat masuri pt. ca era cea mai buna prietena a sotiei partenerului roman. Cel mai frumos cadou din partea mea pt.ea ar fi un curs de gramatica a limbii romane si codul bunelor maniere.
gabita_1971
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:03
hi hi...interesanr concurs... . consider ca fiecare persoana care a fost angajat/a, a avut paret de uns ef mai mult sau mai putin bun. desi toti spun ca e o dulceata de om cu tine sar putea sa fie.... . eu sincer am intalnit un astfel de sef. si sincer nust care din cei 2 era mai rau (un preot care urla de se auzea in toata sala sau un sef linistit dara femeiat???) va voi povesti doar una din ele :D eram in cls a 9-a, si am fosttrimisa la practica de vara...si am ajuns la o terasa veche de cand lumea....cunoscuta si destul de ok. doar ca seful pe care il aveam era putin afemeiat. . cand se dadea la mine, incerca sa ma tina cat mai mult ca sa putem sta mai tarziu, sau m chema prima la servici... spre nefeicirea lui(lucru ce il enerva la nebunie, era k eu nu cedam deloc)dupa ce a aflat ca de fapt a fost coleg cu tata a incercat sa ma tina cat mai la distanta de el iar cand ne intalneam....el se facea ca ploua. desi eram sefa de raion...imi dadea cele mai grele lucruri de facut. noroc k acum lucrez k si contabila la o firma unde intradevar..e super.... povestea mea nu e cine stie ce....dar eu oricum le compatimesc pe acelea care au avut sau au un sef groaznic
alexandrastan
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:07
PROBLEMA CU SEFA ESTE CA NU ESTE NICIODATA MULTUMITA DE NIMIC POT SA SI DORM LA MUNCA CA TOT NU ESTE NIMIC BINE.EA LE STIE PE TOATE DAR NU FACE NIMIC.
UN CADOU? CHIAR NU M-AM GANDIT CA BARBAT ARE,BANII ARE....
CHIAR NU STIU
panulescu_cristina2000
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:10
Eu am avut cea mai naspa sefa, imi spunea ca ma uraste ca sunt slaba,ca ea cred ca avea 100 kg.Non stop ma chema ba sa-i dau ceva ba altceva, si cand avea crize ma chema sa-mi barfeasca tot peronalul cat si familia ei, cunostintele, clientii si asa mai departe.In fiecare zi asistam la cate un scandal provocat de ea in fiecare zi cu alta persoana, dupa care o lua de la capat.Cand am plecat m-a blestemat sa nu-mi gasesc de munca si sa-mi mearga rau.Nu am mai intalnit niciodata un asa om lipsit de profesionalism si ratiune, sper nici sa nu mai intalnesc si sa-i fereasca Dumnezeu si pe altii.Cam asta este pe scurt povestea unui sef groaznic.o zi buna la toata lumea
De pe NCP.RO i-as lua niste banda adeziva sa-si puna la gura.
vyoleta_coman
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:21
Ce frumos ,in sfarsit pot sa ma descarc si eu !!!
Nu cred cae interzis sa vorbesti despre mai multi sefi....nu?Eu as vrea sa va povestesc de doi dintre ei! Primul dintre ei era si seful sotului meu ... care din nefericire a aplecat urechea la o alta angajata "binevoitoare" care a "inflorit" o discutie in "contradictoriu" intre mine si sotul meu.La numai 2 zile vorbeste cu sotul meu si ii spune " lasa mai X ca o sa ai tu si femei si case destule". Cum credeti voi ca m-am simtit eu in acel moment?Dupa ce ca munceam non-stop la el in firma imi mai face si discutii in casa! Primul lucru care l-am facut a fost si ultimul :DEMISIA!Si eu si sotul, eu pe loc iar el dupa vreo 4 luni!
Cel de al doilea sef a profitat din plin de buna mea credinta de a ajuta in tot si in toate : munca de birou, munca de teren + gestiune(cu tot ce implica) Acesta a avut nerusinarea sa-mi spuna ca nimeni nu are salariul meu!Si facand un mic sondaj printre colegele care aveau numai munca de teren am descoperit ca aveam mai mult ca ele numai cu 20 lei! Super "chitros" domnul profesor de romana!
Asta e!"Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!" -sa-l citez pe Mircea Badea , ca bine zice!!!
danielakaty
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:22
cred ca un ecuson l-ar incanta
ver_utza
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:35
De la: ver_utza, la data 2008-11-13 07:46:17BUNA....ce sa zic despre sef.....am avut un sef care era incult si facea dezacorduri verbale de -ti statea mintea-n loc......pe langa faptu' asta avea pretentia sa-l mai si respecti...ca de e sef....nu aveai pe cine sa convingi ca de fapt ce vrea el este absurd si fara sens.....in prezent nu mai lucrez aoolo(era o firma de distributie)-eu fiind OP.CALC.-..Cat despre cadou....i-as lua un dictionar explicativ al limbii romane.....ca-n privinta calculatorului nu stie sa-l foloseasca......o zi buna va doresc
....cred ca un ecuson l-ar incanta
ver_utza
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:36
De la: mitzza, la data 2008-11-13 11:20:16Eu am avut cea mai groaznica ipocrita si avida de putere sefa din lume.
Lucram ca si secretara la o firma dupa un timp am preluat mult mai multe sarcini decat aveam eu in fisa postului si nu m-ar fi deranjat deloc daca nu aveam contabila sefa care sa-mi incurce toate treburile pe care le-am rezolvat de ex faptul ca am vorbit cu domnul ce se ocupa de abonamentul nostru de mobil sa renuntzam la cateva numere pe care nu le foloseam fara penalizari, dar doamna contabila a decis ca dureaza prea mult asa ca l-a sunat ea si i-a facut un scandal monstru in urma caruia domnul acela n-a pasat la un altul. Dupa doua zile ma cheama si ma intreaba de ce nu-s anulate inca numerele Ok il sun pe celalalt domn si rezolv din nou dar i-mi spune ca va dura cateva zile...normal ca se repeta faza cu scandalul si al doi-lea domn ne paseaza la o doamna care ne spune ca vom plati penalizari in val de 1500 de euro Ma face cu ou si cu otzet zice sa-i dau lista cu numere ca rezolva ea personal ca sant o incapabila, ca dupa 3 zile sa ma sune sa-mi faca un scandal monstru ca de ce nu am anulat inca numerele
I-am expilicat sa invetze sa vorbeasca cu oamenii sa faca terapie pentru tulburari de comportament niste lectzii de bune maniere si dapa aceea sa mi se adreseze. A urmat binentzeles demisia
Elena_Papa
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:36
Bun-gasit la toata lumea! Cred ca sefii sunt, prin definitie, asa....mai ciudati, dar fostul meu sef intrecea orice asteptari : pe scurt, comert exterior, export via mare.....dupa parerea dumnealui, nu trebuia sa avem noi marfa gata cand venea vaporul la incarcare, trebuia sa vina vaporul in port, cand aveam noi toata marfa. La modul : azi s-a strans toata marfa, maine incepea sa urle "de ce n-ai vapor, de ce nu l-ai angajat din timp?" Eu il angajam din timp, dar marea e mare, vaporul e vapor, vine si el cand poate, intra in port daca ii permit conditiile meteo si, mai ales, stationeaza strict cat este necesar. Asa ca era greu sa aduc, intr-o zi, cand dadea Dumnezeu, ca nu stiam cand se va strange toata marfa, un vapor cu capacitate de mii de tone, ca sa incarce marfa mea, care venea in port cu picatura, azi un camion, maine, 2, poimaine de loc....Cel care se ocupa de angajarea camioanelor, de exemplu, nu-si lua portia daca nu veneau camioanele la incarcat la timp. Eu, cu vaporul, mi-o luam....asa ca i-as alege cadou un vaporas, sau mai bine o corabie cu panze, din bete de chibrituri, sau din doape de pluta, nu stiu.....sa-l aiba la dispozitie tot timpul. Se si manevreaza usor!
Elena_Papa
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:43
Sefu prefera sa se descurce cu greselile altora decat cu tentativele de musamalizare

Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:11
efi i efi pe lumea asta...
Pe fostul meu ef nu l interesa s-i apere oamenii, nu inea la ei. Pentru el era important doar propria persoan. Cnd a fost vorba s se fac o reducere de personal, nu a ezitat s fac lista..., n timp la alte servicii au existat ali efi care s-au mpotrivit. i plcea s fii prompt, s ai solicitudine, s te sacrifici, s dai rezultate, dar cnd era vorba s te recompenseze (mcar cu un zmbet!), nu aveam parte.
n general fugea de rspundere i ar fi "clcat pe cadavre", numai s-i pstreze el funcia. Altfel, un tip detept...

Actualul ef este opusul aceluia. Ce m enerveaz, totui, la el este c e prea calm... Eu..., arde cmaa pe mine i el e att de tipicar!
Mai bine ca el, nu?

Despre mine nu mai vorbesc, s zic alii ct sunt de enervant... :))

Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:12
Reteta pentru durerile de cap provocate de sefi:
Creezi un folder pe desktop pe care il numesti 'seful', 'boss' sau cum vrei tu.
Dupa care...Dai delete!
Windows o sa te intrebe "Are you sure you want to delete....?"

Yeeessssss!!!!!!!! You have been erased. :)

Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:13
ce nu-ti place la seful tau??... sotia!!! ...hahahaha :)))=:))):)))

Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:14
fostul sef.. k nu mai avea cum sa fie si actualul,era genul lui becali nu era nimic bun din ce faceam nici eu nici colegii mei,am lucrat ca secretara la o clinica particulara,era doctor si era cel mai cicalitor si enervant sef pe care ar putea sa-l aiba cineva

Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:40
Buna,tuturor.Cel mai nesuferit sef a fost......, caci l-am schimbat.Lucrez in sistemul educational si, pe langa faptul ca lucram ore suplimenare neplatite....,ca nici nu il interesa problemele la invataura ale unor elevi, principii pedagogice de neincalcat.....daca parintii tipau la el si il amenintau ca isi retrag dosarele din scoala,fara nicio fermitate facea intocmai.Deci...., taxa scolara conta si nu calitatea elevilor.
Ca sa nu mai spun ca in credinta lui , Allah nu da voie sa fiu rujata sau aranjata ca nu cumva taticii sa fie tentati de look mai degraba, decat de situatia copilului sau, desi acolo nimeni nu era preocupat de scoala, pentru ca directorul uita de prestanta lui si de calitatea lui acolo.Fara invoiri personale si sunt mult mai multeee, dar incerc sa fiu mai pe scurt.
Si asa s-a irosit o perioada, privind cum evaluarea elevilor nu este cea intocmai, o perioada scurta din fericire , pentru ca noi alegem intotdeauna.
O zi buna va doresc si succea la sefi mai buni.
353535
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:45
353535
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:46
Sefi nasoi! Am avut si eu o sefa nasoala...Lucram ca operator de interviuri...A vazut ca ma descurc...si a inceput sa-mi dea de lucru cu nemiluita...Cea mai stresanta perioada din viata mea!
black_diamond_o
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:55
Eu am un sef atat de 'nesuferit' incat sta toata ziua cu noi la barfe, ne povesteste cat de cheltuitoare e sotia lui si cat de mult il bate la cap .
Tot timpul e nervos ca nu-i vin studentii la cursuri la master si ne pune pe noi sa trimitem mailuri studentilor.
E atat de nesuferit incat de ziua lui nu a facut cinste nici macar cu o prajitura si era obsedat ca-i facuse nevasta rezervare la restaurant si trebuia sa cheltuiasca banii pusi pentru zilele negre.
Conuce un Peugeot 107 si e nervos tot timpu ca-i da lumea flesuri sa se dea dupa prima banda.
Sper ca si sefu vostru e la fel de 'nesuferit ' ca al nostru!!!!
lidia_manaila
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:03
De ce? pentru ca fosta sefa era sotia sefului: nu produce nimic iar ceilalti totul, dar totusi "munceste cel mai mult, cel mai bine" iar valoarea muncii celorlati = 0 exceptand simpatiile!
vali_sfetcu
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:15
Sefi...
E greau sa recunosti pe cineva ca sef daca nu-l respecti sau daca nu ti-e frica de el.
Am avut un sef care ma enerva cumplit pentru ca :
- era extrem de politicos nu pentru ca asa era el ci pentru ca asa voia el sa ma invete pe mine sa fiu cu el;
- profesional era mediocru si cand nu avea raspuns la ceva se uita superior si cu repros la mine ( Cum, nu stii?!!!) refuzand sa recunoasca simplu ca este depasit de complexitatea problemelor ;
- ERA TOTAL LIPSIT DE SIMTUL UMORULUI, cu exceptia glumelor facute de el pe seama altora si de care radea de cele mai multe ori singur;
- considera ca salariul este suficient si muritorii de rand nu au aspiratii, nu au drepturi ci numai indatoriri.
-era in stare sa ne puna sa-i ducem copiii la gradinita si sa-i facem baie la catel
-incepeam sa cred ca ne-am nascut sa fim subalterni si ne trezim dimineata fericiti pentru ca il putem servi pe el.
Seful meu ma enerva asa de tare incat nici nu mai stiu ce ma enerva la el. Nici nu merita sa-mi amintesc.
Important este ca sefi ca el te fac sa ai curaj sa te desprinzi de statutul de SCLAV , sa ai incredere sa lupti pentru o slujba platita de 10 ori mai mult, sa fii respectat si implinit profesional.
GATA, devin patetica.
Important este ca AM INCERCAT, AM REUSIT SI VA SFATUIESC SA FACETI SI VOI LA FEL.
VA MULTUMESC, DOMNULE "sef".

Un om curajos.
anlpopac
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:18
patron.. cuvantul patron imi aduce aminte de fostul meu sef al unui restaurant.pa-tron is doua silabe adica din punctul meu de vedere un om numit din noua silabe mai precis un om de doi bani tot timpul nu ii ajungeau banii din incasarile facute de mine.tipa putin apoi batea de 2 ori din palme venind la mine la ureche shi zicand in soapte"Bun,Bun!sunt baiat destept?"aceeashi critica primea mereu din partea mea"da shefu'".ideea de baza e urmatoarea:Ce se naste din pisica soareci prinde,iar daca va naste soarec va vai de viata piscii!
obscurt
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:26
ca shi cadou ias cumpara o pereche de ochelari pe care as lipi dolari:)sa vada shi el odata in viata bani indeajuns!
obscurt
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BIO nu e un moft! 2 De la: Eugenia69 19 Iunie 2011 21:05
DRAGOBETE 5 De la: mcrinelam 23 Februarie 2010 00:48
Bancuri 1 De la: garbo077323 17 Aprilie 2010 23:08
BANCURI 2905 De la: 30 Ianuarie 2020 17:51
cum ne manifestam fiecare creativitatea ? 239 De la: ileana_damian 10 Aprilie 2011 20:20
Setari Cookie-uri