Voi aveti idee, despre ce e vorba?

Buna, am vazut multa activitate aici pe garbo, si pt ca stiu ca sunt diferiite persoane, vreau si eu daca puteti sa ma aiutati cu niste sfaturi sau pareri pt ca sunt disperata si speriata!
Patesc ceva de 9 ani de zile, ce urmeaza sa va povestesc in continuare, si nu am scapat nici acum, sunt curioasa daca in lume mai sunt persoane care li se intampla ce mi se intampla mie. Nu am avut curajul sa vb pana acum, crezand ca cine ma va auzi nu ma va crede sau va zice ca exagerez. Tot ce urmeaza sa va spun e pur adevar, nu va mint cu niciun detaliu, de altfel le am notate si in jurnalul meu personal.
Cum am zis de 9 ani de zile, de cateva ori pe an, uneori de mai multe ori pe an, mi se intampla ceva ciudat, la inceput, doar noaptea la aceeasi ora, 00-20, pe parcurs, si dimineata si dupaamiaza, dar numai cand dorm, un fel de cosmar dar de care sunt constienta. Cand incepe simt cum tot corpul imi amorteste si nu ma pot misca, ma chinui sa tip, sa deschid ochii, sa ma misc, uneori vad in ceata diferite umbre, aud diferite voci de persoane, care imi vorbesc dar niciodata nu inteleg ce zic, alteori diferite sunete, odata am vazut o umbra neagra care statea in dreptul patului meu si arata amenintator spre mine, atunci am urlat si am reactionat atat de urat, ca mama nici n-a mai vrut sa plece la munca, cateodata ma vad pe mine in pat, as avea de scris in amanunt multe dar nu m-iar ajunge o zi. am fost si la preot, mia citit din carte dar degeaba, merg des la biserica, cred in dumnezeu, ma impatasesc si spovedesc. dar sperii pe toti care stau lag mine, si ma vad cum reactionez, ma sperii si eu si chiar mam saturat, cel mai greu e cand ma trezesc, pt ca daca nu ma chinui si nu trag de mine, si nu imi zic Tatal Nostru de zece ori pana nu ma trezesc, simt cum ceva din mine se lasa asa... nu stiu e greu de explicat, ceva ce nu auzi in fiecare zi. Pe scurt senzatia pe care o am este ca simt o prezenta care trage tot timpul de mine si ma chinuie mereu, ma chinuie rau. are cineva idee despre ce e vorba?
garbo_378859
Postat pe 14 Iulie 2013 19:47
Buna! Habar nu am despre ce este vorba, concret vorbiind. Dar, am un cosmar asemanator pana la partea cu umbra amenintatoare si ceva greu care te chinuie. Cosmarul meu a inceput in timpul studentiei, cu vreo 20+ ani in urma, se manifesta cam la fel cu amortirea corpului si o vibratie care creste in intensitate. Incerc sa ma trezesc si nu pot, vreau sa ma ciupesc, sa ma misc dar nu reusesc sa ma trezesc decat foarte greu. S-a intamplat sa aud voci sau sa vad persoane dar din familie. Cand ma trezesc ma simt epuizata si de multe ori mi-e teama sa adorm ca sa nu ma apuce iar; mi s-a intamplat si de doua ori pe noapte. Ce am invatat eu in acesti ani?! Cosmarul il am cand sunt foarte obosita psihic, daca ma sperii cand il am amorteala si vibratia cresc in intensitate si dureaza mult pana ma trezesc. Incerc sa controlez prin respiratie si respingerea fricii, chiar daca este in vis si astept sa se termine pt ca stiu ca se termine. Au fost si momente cand am crezut ca mor, vibratia in creier era atat de puternica.
Ca si tine, l-am avut de cateva ori pe an, dar eu numai noaptea, acum a trecut ceva timp de la ultimul. Nu sufar de boli psihice, totusi am facut un MRI cu rezultat bun.
Este foarte bine ca te rogi si mergi la biserica, parerea mea este ca nu trebuie sa-ti fie frica. Incerca sa ignori ce se intampla, poate o sa te ajute. Incearca si la un psiholog bun, eu nu am fost. Toate cele bune!
Ea43
Postat pe 20 Iulie 2013 10:26
fa-ti niste analize - ai putea sa ai diverse probleme de natura fiziologica, de ex. hipertensiunea intracraniana afecteaza starea de constienta, da tulburari de vedere, ameteli si tulburari de echilibru etc.
Sau poate fi o forma de atacuri de panica? Si astea se trateaza.

9 ani sa stai asa, e cam mult...
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2013 11:02
Doctor-analizele, toate, psiholog/psihiatru, coach, D-zeu, prieteni-socializare, tu cu tine-impacare&iertare

Atata vreme cat il ai pe D-zeu cu si in tine si atata vreme cat nu te dai batut si faci bine, nimic nu-ti sta in cale, indiferent cat de imperfecta e lumea/viata. Daca tu-ti ramai credincios sinelui, atunci inseamna ca esti impacat si absolut nimic nu te poate dobori. Nu-s cuvinte doar, baga la tartacuta si stai un pic cu tine de vorba. Apoi totul va fi mult mai usor...Crede-ma, ai incredere in tine!

magdabeauty
Postat pe 20 Iulie 2013 11:27
59, testeaza-ti nevelul bioenergetic

posibil sa fie peste limita normalului la varsta ta si sa-ti creeze astfel de stari/ pe bune!
Succes!
Fss_ssu
Postat pe 20 Iulie 2013 14:14
Trebuie sa-ti faci cruce cu limba si dispare imediat senzatia urata. E un remediu care nu da gres niciodata.
garbo_10257
Postat pe 21 Iulie 2013 18:15
Incearca sa te sfatuiesti cu un bun psihoterapeut, apoi niste investigatii complexe: O TOMOGRAFIE , EEG ; analizele de singesi o evaluare completa la un psihiatru , nu sta asa ca poate fi orice, este ingrijorator ! Sanatatea ta este in pericol si ajutorul specializat de la medici vine , mai ales acum in era informatiei si a tehnologiei avansate ! mult curaj si inspiratie !
garbo_19362
Postat pe 22 Iulie 2013 15:56
Poate fi un atac de panica, desi de 9 ani..... Cunosc pe cnv cu aceleasi simptome. Si-a rezolvat problema mergand la un bioenergetician dupa ce a incercat cu medicamentatie pt linişte. Dragoş Ovidiu Argeşeanu se numeşte, il gaseşti pe net daca te intereseaza. Parerile sunt Impartite vis-a-vis de tehnica lui, dar a functionat pt persoana respectiva. Ai putea incerca. Multa liniste!!!! :((((
oana4me
Postat pe 24 Iulie 2013 16:50
Buna....
din ce stiu eu ...atunci cand pui capul pe perna si vrei sa te odihnesti...celulele creierului sunt cateodata inca active,asa ca produc vise ce par reale.....
se mai spune ca visele au un fel de semnificatii...insa nu toti intelegem ce vrea sa ne spuna subconstientul...
sunt de acord cu parerile da pana acum...asemenea cosmaruri pot trada dereglari la nivelul creierului...
mergi si fa toate analizele posibile....cere si parerea unui psiholog....
..dar cum de ai stat 9 ani asa?

numai bine!!!!
Alina_30
Postat pe 24 Iulie 2013 19:34


uite ca a stat... ! si, pana la urma a venit sa intrebe pe garbo ce si cum si de ce... ! asta mi se pare cel mai curios... !!!! oricum, mie personal, nici metoda asta si nici din care le mai scrie, nu mi se par normale. si nici paranormale... ! daca nici Tata-l nostru spus de 10 ori nu ajuta (eventual sa-l zica de 14 ori... poate ajuta atunci....) ce pot eu, un nenorocit de muritor de pe garbo, s-o ajut ? asa ca pe mine sa nu conteze... !!! sorry !


Next !
barboneli
Postat pe 25 Iulie 2013 13:15
De la: garbo_378859, la data 2013-07-14 19:47:41Buna, am vazut multa activitate aici pe garbo, si pt ca stiu ca sunt diferiite persoane, vreau si eu daca puteti sa ma aiutati cu niste sfaturi sau pareri pt ca sunt disperata si speriata!
Patesc ceva de 9 ani de zile, ce urmeaza sa va povestesc in continuare, si nu am scapat nici acum, sunt curioasa daca in lume mai sunt persoane care li se intampla ce mi se intampla mie. Nu am avut curajul sa vb pana acum, crezand ca cine ma va auzi nu ma va crede sau va zice ca exagerez. Tot ce urmeaza sa va spun e pur adevar, nu va mint cu niciun detaliu, de altfel le am notate si in jurnalul meu personal.
Cum am zis de 9 ani de zile, de cateva ori pe an, uneori de mai multe ori pe an, mi se intampla ceva ciudat, la inceput, doar noaptea la aceeasi ora, 00-20, pe parcurs, si dimineata si dupaamiaza, dar numai cand dorm, un fel de cosmar dar de care sunt constienta. Cand incepe simt cum tot corpul imi amorteste si nu ma pot misca, ma chinui sa tip, sa deschid ochii, sa ma misc, uneori vad in ceata diferite umbre, aud diferite voci de persoane, care imi vorbesc dar niciodata nu inteleg ce zic, alteori diferite sunete, odata am vazut o umbra neagra care statea in dreptul patului meu si arata amenintator spre mine, atunci am urlat si am reactionat atat de urat, ca mama nici n-a mai vrut sa plece la munca, cateodata ma vad pe mine in pat, as avea de scris in amanunt multe dar nu m-iar ajunge o zi. am fost si la preot, mia citit din carte dar degeaba, merg des la biserica, cred in dumnezeu, ma impatasesc si spovedesc. dar sperii pe toti care stau lag mine, si ma vad cum reactionez, ma sperii si eu si chiar mam saturat, cel mai greu e cand ma trezesc, pt ca daca nu ma chinui si nu trag de mine, si nu imi zic Tatal Nostru de zece ori pana nu ma trezesc, simt cum ceva din mine se lasa asa... nu stiu e greu de explicat, ceva ce nu auzi in fiecare zi. Pe scurt senzatia pe care o am este ca simt o prezenta care trage tot timpul de mine si ma chinuie mereu, ma chinuie rau. are cineva idee despre ce e vorba?


mergi la un medic,medicul de familie care iti poate face trimte la medical care se ocupa cu aceste probleme.roaga-te la Dumnezeu sa te conduca la un doctor bun.
si cand ai cosmar roagate si smrresteti mintea..
dar poate este o boala..doar medicum stie,,dar si autosugentia si rugaciunea ajuta nu doar medicamentele si doctorii..
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iulie 2013 15:01
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-25 15:01:24
De la: garbo_378859, la data 2013-07-14 19:47:41Buna, am vazut multa activitate aici pe garbo, si pt ca stiu ca sunt diferiite persoane, vreau si eu daca puteti sa ma aiutati cu niste sfaturi sau pareri pt ca sunt disperata si speriata!
Patesc ceva de 9 ani de zile, ce urmeaza sa va povestesc in continuare, si nu am scapat nici acum, sunt curioasa daca in lume mai sunt persoane care li se intampla ce mi se intampla mie. Nu am avut curajul sa vb pana acum, crezand ca cine ma va auzi nu ma va crede sau va zice ca exagerez. Tot ce urmeaza sa va spun e pur adevar, nu va mint cu niciun detaliu, de altfel le am notate si in jurnalul meu personal.
Cum am zis de 9 ani de zile, de cateva ori pe an, uneori de mai multe ori pe an, mi se intampla ceva ciudat, la inceput, doar noaptea la aceeasi ora, 00-20, pe parcurs, si dimineata si dupaamiaza, dar numai cand dorm, un fel de cosmar dar de care sunt constienta. Cand incepe simt cum tot corpul imi amorteste si nu ma pot misca, ma chinui sa tip, sa deschid ochii, sa ma misc, uneori vad in ceata diferite umbre, aud diferite voci de persoane, care imi vorbesc dar niciodata nu inteleg ce zic, alteori diferite sunete, odata am vazut o umbra neagra care statea in dreptul patului meu si arata amenintator spre mine, atunci am urlat si am reactionat atat de urat, ca mama nici n-a mai vrut sa plece la munca, cateodata ma vad pe mine in pat, as avea de scris in amanunt multe dar nu m-iar ajunge o zi. am fost si la preot, mia citit din carte dar degeaba, merg des la biserica, cred in dumnezeu, ma impatasesc si spovedesc. dar sperii pe toti care stau lag mine, si ma vad cum reactionez, ma sperii si eu si chiar mam saturat, cel mai greu e cand ma trezesc, pt ca daca nu ma chinui si nu trag de mine, si nu imi zic Tatal Nostru de zece ori pana nu ma trezesc, simt cum ceva din mine se lasa asa... nu stiu e greu de explicat, ceva ce nu auzi in fiecare zi. Pe scurt senzatia pe care o am este ca simt o prezenta care trage tot timpul de mine si ma chinuie mereu, ma chinuie rau. are cineva idee despre ce e vorba?


mergi la un medic,medicul de familie care iti poate face trimte la un medic care se ocupa cu aceste probleme.roaga-te la Dumnezeu sa te conduca la un doctor bun.
si cand ai cosmar roagate si smeresteti mintea..
dar poate este o boala..doar medical stie,care a studiat ,dar si autosugestia si rugaciunea ajuta nu doar medicamentele si doctorii..


cine stie ce tulburari ai tu..te macina niste ganduri.,doar persoanele care au studiat inteleg ce se intampla.

medical de familie trebuie sa stie si sa te indrume spre un doctor care se ocupa cu asa ceva..

ceva la creier nu functioneaza,depresie,cosmar..
nu am carti din acest domeniu ca sa ma documentez si sa stiu..

doctorii ajuta,medicamentele ajuta,,dar si autosugestia si rugaciunea.
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iulie 2013 15:08
''.atunci cand pui capul pe perna si vrei sa te odihnesti...celulele creierului sunt cateodata inca active,asa ca produc vise ce par reale.....''
Axl_R
Postat pe 25 Iulie 2013 17:11
De la: garbo_10257, la data 2013-07-21 18:15:38Trebuie sa-ti faci cruce cu limba si dispare imediat senzatia urata. E un remediu care nu da gres niciodata.


Axl_R
Postat pe 25 Iulie 2013 17:12
De la: garbo_10257, la data 2013-07-21 18:15:38Trebuie sa-ti faci cruce cu limba si dispare imediat senzatia urata. E un remediu care nu da gres niciodata.



tu ai incercat remediu asta ? si tu "suferi" de probleme ca ale ei ? ok, am avut incredere in tine si am incercat doar sa ma exersez cu remediul tau... ! care nu "da gresh niciodata"... ! ei bine... eshec total ! n-am reusit sa fac, sa-mi fac cruce cu limba... !!! in gura nu am loc. am incercat sa fac cruce cu limba de burtica lui nevasta-mea... ! nu, nu-ti povestesc ce dracie a iesit din asta... !!! dar mi-a placut idea asta cu remediu asta... ! poti sa-mi explici insa de ce tocmai cu limba sa fac cruce ??? si din curiozitate numai.... pe tine cine te-a invatat remediu asta ? preotul tau de la biserica pe care o vizitezi tu... ???
barboneli
Postat pe 25 Iulie 2013 17:32
De la: barboneli, la data 2013-07-25 17:32:28
De la: garbo_10257, la data 2013-07-21 18:15:38Trebuie sa-ti faci cruce cu limba si dispare imediat senzatia urata. E un remediu care nu da gres niciodata.



tu ai incercat remediu asta ? si tu "suferi" de probleme ca ale ei ? ok, am avut incredere in tine si am incercat doar sa ma exersez cu remediul tau... ! care nu "da gresh niciodata"... ! ei bine... eshec total ! n-am reusit sa fac, sa-mi fac cruce cu limba... !!! in gura nu am loc. am incercat sa fac cruce cu limba de burtica lui nevasta-mea... ! nu, nu-ti povestesc ce dracie a iesit din asta... !!! dar mi-a placut idea asta cu remediu asta... ! poti sa-mi explici insa de ce tocmai cu limba sa fac cruce ??? si din curiozitate numai.... pe tine cine te-a invatat remediu asta ? preotul tau de la biserica pe care o vizitezi tu... ???

pacatosule nu iti mai bate joc de cruce..

crucea si rugaciunea eu cred ca trebuie folosite si autosugestia pozitiva dar si ajutorul doctorului,medicamentele.pt ca Dumnezeu nu baga in traista..

mai erau oameni care sau dus la preoti sa ii vindece ca aveau o boala la ochi,,si au ramas orbi.

oamenii cred in minuni..eu nu cred in minuni..

ingerasulluptator
Postat pe 26 Iulie 2013 00:20

Este putin cunoscut faptul ca este posibila experimentarea unui accident vascular cerebral fara ca pacientul sa stie acest lucru. Efectele unui accident vascular cerebral pot fi nedetectabile daca severitatea atacului este redusa sau daca tesutul degradat nu indeplineste o functie critica. Evidentele unui AVC pot fi observate in urma unei scanari CT sau RMN la nivelul creierului.

Accidentul vascular cerebral se poate produce in timpul somnului, iar lipsa severitatii si simptomele minore nu vor interfera cu acesta. In momentul trezirii insa, pacientul poate prezenta o stare confuza, imposibilitatea de a se exprima in mod corect.
Simptomele matinale depind in mare masura de gradul de severitate si de partea creierului afectata de AVC. Alte simptome ce pot fi prezente la trezirea din somn includ dificultati in folosirea unui picior, senzatia de slabiciune la nivelul unui brat. Pacientul se poate simti ametit, poate avea vedere dubla sau partiala, sau in cazuri rare, isi poate pierde complet campul vizual.

Cunoasterea simptomatologiei AVC (chiar si in cazul unui AVC minor) este esentiala in prevenirea extinderii lezarii creierului. Ingrijirea medicala de specialitate este critica, mai ales in situatia in care AVC-ul este provocat de un cheag de sange.
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iulie 2013 00:30
uitate si tu pe net pe google la

Tulburari neurologice
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iulie 2013 00:33
e vorba despre o tulburare de somn. cauta pe wikipedia in romana sau pe google paralizie in timpul somnului. in engleza este "sleep paralysis". fenomenul asta a dat nastere si la povestile despre incubus sau sucubus , diavolul care sta noaptea pe pieptul tau. dupa ce te informezi, incearca sa cauti si un medic care sa te ajute sa tratezi aceste tulburari de somn.

mult succes!

P.S. mi s-a intamplat si mie, cred, de doua ori. intr-adevar este o senzatie oribila.
garbo_3567
Postat pe 27 Iulie 2013 14:20
si eu aveam cosmaruri daca ma uitam la filme cu groaza,crime..

poate fii o boala si o frica..

trebuie sa mergi la medic,psiholog
sunt boli

eu nu sunt informata in acest domeniu

dar medicii care studiaza neurologia ar trebui sa stie..ei sunt informati
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iulie 2013 23:13
Ptiu...ptiu...Piei ....Mai fato , tu esti bosconita... Fa-ti cruce cu limba daca iti ajunge pana la frunte ...
Rotty
Postat pe 27 Iulie 2013 23:53
adica si eu aveam cosmaruri cand vedeam cat de rai sunt barbatii si nu doar ei..
dar acum m-am obisnuit cu rautatea lor,,important sa nu ma molipsesc si eu pt ca este foarte contagioasa daca nu esti vigilent..

acuma beau o bere,,,si sa vezi ce bine dorm

si chiar apa

dar ma rog inainte

mergi la neurolog te puo numai bine
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 00:18
VREAU-DE-LA-INCEPUT-SA-TI-RECUNOSC-CA AM NISTE CAPACITATI-EXTRASENZORIALE-SI-TE SFATUIESC-SA-TII-CONT-DE-SUGESTIILE-MELE
IN-PRIMUL-RAND-STAREA-DE-CARE-VORBESTI-ESTE-GENERATA-DE-SUBCONSTIENTUL-TAU-MULT-ABGRADAT-CARE-DE-9 ANI INCOACE-ITI-SPUNE-CA-TARA-TA A INTRAT PE MANA-UNOR BANDITI-AL CAROR-SEF-II-BASESCU-CAPO-DI-TUTTI CAPII-ASTA-I DECI CAUZA
EFECTUL-II-STAREA-TA SI-A MULTOR ALTORA-DECI-INCLUSIV-TARA-TA-PARALIZATA DE ACEST VIRUS-BLESTEMAT-II ACEST POPOR--O SPUSE-DI-NAINTE-CU FUNDU LU DANSU
CA SA SCAPI DE MATREATA FOLOSESRTI-SAMPONHELDERN-SCHOLDERS-MADE-GERMAY
CA SA SCAPI DE BETIVANI-LE DAI UN PICIOR-IN FUND!NU ESTI SINGURA-SUNTEM-PESTE-10 MILIOANE+COPII INCA-NENASCUTI-DECI-HAI-SPRE-MARE-CA SIGUR ESTI MISTO!
Dana_Boborica_Ami_1
Postat pe 28 Iulie 2013 05:53
Boborico , esti de jale ...

http://www.vinuripovestite.ro/wp-content/uploads/2012/01/lozinci.jpg

Rotty
Postat pe 28 Iulie 2013 09:04
Unu sar putea ca starile tale sa fie crize de tetanie, adica simptome.Daca dormi cu fata in sus sau in cel mai rau caz si pe o parte, ti se intimplav ca sa nu te poti misca sa fii ca mortul sa nu poti face nici o miscare doar esti lucid si atit, in rest esti teapan.Daca nu ai pe nimeni linga tine care sa te zgiltie sau sa te miste cumva e de rau, tu singur iti revii dar trebuie sa te chinui mult.Sata se datoreaza lipsei mai de calciu si magneziu din corp.Eu am patito de multe ori , A FOST GROAZNIC DAR AM FACUT TRATAMENT CU CALCIU SI GLUGOZA PERFUZII FOARTE MULT SI MULTUMESC LUI Dumnezeu am scapat.Asta e una.Si doi eu cred ca ar trebui sa te duci la o minastire sa ti se citeasca moloftele sf Vsile cel mare cu 7 preoti.Dar mai intii te sfatuiesc sa te duci la un medic foarte bun.
garbo_14167
Postat pe 28 Iulie 2013 14:38
"Unu sar putea ca starile tale sa fie crize de tetanie, adica simptome"

...Da cine sare , tot n-am inteles

"Daca dormi cu fata in sus sau in cel mai rau caz si pe o parte, ti se intimplav ca sa nu te poti misca sa fii ca mortul sa nu poti face nici o miscare "

...deci , recomand dormitul in cap , sau in picioare
Rotty
Postat pe 28 Iulie 2013 14:49
ASA DORMI TU ? IN CAP? ACUM IMI DAU SEAMA DE CEV AIUREZI SI TE BAGI UNDE NUSTII.dAR DACA dOAMNE FERESTE TI SE INTIMPLA CHIAR TIE? SA VAD CUM AI SA MAI RIZI PE URMA.pACAT NU POT SA=TI CER CE NU AI. i chiulit de la multe ore in special cea de 7 ani de acasa.
garbo_14167
Postat pe 2 August 2013 23:19
AM AVUT SI EU CANDVA NISTE COSMARURI ASEMANATOARE; AVEAM PRIETENE DOUA SURORI;TATAL LOR SE PURTA URAT CU ELE;ERA ALCOOLIC,LE VINDEA HAINELE SI ALTE LUCRURI DIN CASA PT BAUTURA;LE BATEA,LE FORTA SA MANANCE CE NU LE PLACEA,ETC......PE ACEL OM IL URAM; A MURIT IN FINAL SI IN LOC SA SPUN:D-ZEU SA=L IERTE, EU ZICEAM BINE CA L-A LUAT D.....M-A BANTUIT MULT TIMP,ASA MA CHINUIA IN SOMN,CA AM AJUNS LA PSIHIATRIE,INTERNATA!!!!!! CAND ERAM IN SPITAL MAMA MI-A GASIT SUB PERNE NISTE REVISTE CU HOROSCOAPE,ARTA GHICITULUI,...PROSTII DE ASTEA...M-I LE-A ARUNCAT SI BINE A FACUT; PANA NU M-AM IMPACAT CU IDEEA CA NUMAI D-ZEU NE JUDECA SI NOI NU AVEM NICI UN DREPT IN ACEST SENS,NU MI-A TRECUT. APOI SPUNEAM DIN SUFLET "D-ZEU SA-L IERTE",MA INCHINAM "IN NUMELE TATALUI,AL FIULUI SI SFANTULUI DUH,AMIN" SPUS CA LUMEA;-ABIA ATUNCI M-A LASAT IN PACE,SI NU AM MAI REPETAT GRESEALA; REZOLVAREA PROBLEMEI ERA IN SUFLETUL MEU,NU IN SPITAL SA TE AJUTE D-ZEU SA TRECI CU BINE DE ASTA,SA NU-TI SARI DIN MINTI!!!!!!CAUTA IN ADANCUL SUFLETULUI INTAMPLARI MAI VECHI,CARE TE-AU MARCAT.........
Marieta_Tonose_1
Postat pe 3 August 2013 06:53
Am avut asemenea simtome. Am luat GINGOBIL doua capsupe odata de 3 ori pe zi , dilata vasele capilare, dormi linistita. Eu visam ca merge o pisica neagra pe mine. Cineva mi-a zis ca sunt farmece cu diavolul.Am chemat o doamna care mi-a descandat si care facuse o papusa si descantant baga cate un ac, mi-a zis sa-i dau foc. Am mers pe camp i-am dat foc, am auzit cum a trasnit ceva destul de puternic si de atunci nu mi s-a mai intamplat. Rar am mai avut ceva usor, am dat cu aghiazma am spus Tatal nostru si sunt linistita. Iti recomand si MAGNE B6 dar sa-l iei ziua, seara da insomnii. Este impotriva amortelee. Eu sunt o persoana serioasa de 65 ani si te sfatuiesc cu maxima seriozitate.
garbo273075
Postat pe 3 August 2013 08:47
Si pana la urma ce a ajutat ? Descantecul sau vitaminele ?
Rotty
Postat pe 3 August 2013 08:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Martisoare 1 De la: Buni_Buni 23 Februarie 2016 08:44
perle ....in cultura elevilor.. 1 De la: ratuscaceaurata 18 Iulie 2011 19:47
!!! 0 De la: 13 Martie 2010 11:58
castiga un dolar pe fiekre click ce primesti... 1 De la: Dydylina 20 August 2009 15:14
Concurs foto! 2 De la: elodia 26 Martie 2011 16:32
Setari Cookie-uri