ce ascunde comportamentul ciudat al unei prietene

Buna! As vrea sa stiu parerea voastra! Ce considerati voi ca inseamna sau ascunde privirea insitenta a unei femei asupra sotului unei prietene? Adica sa-ti vina in casa o prietena, sa te ignore aproape complet, sa se se uite doar la sotul tau, lui sa i se adreseze doar....spre tine abia sa priveasca cand cauti sa spui si tu ceva....stanjenit se simte si barbatul pus intr-o asemenea situatie....nu stiu ce sa cred! Daca au o relatie nu cred ca era necesar ca ea sa se comporte asa...o puteau face si nimeni nu i-ar fi stiut, probabil. Nu stiu ce sa cred! Nu e prima data data cand se intampla asta, acum a fost insa prea mult.Voi ce parere aveti de genul asta de femei? De stilul asta de comportament ?
terry70
Postat pe 22 Septembrie 2010 07:49
pe el l-ai intrebat???
eladaela
Postat pe 22 Septembrie 2010 08:21
tu o numesti pasta prietena?
garbo074997
Postat pe 22 Septembrie 2010 08:36
scuze ca nu ma pot abtine ....si o mai si primesti in casa?esti bleaga?
garbo074997
Postat pe 22 Septembrie 2010 08:37
Parerea mea - un alt topic deschis de amorul artei.
so, inventie!

Tylly
Postat pe 22 Septembrie 2010 08:37
pai mai cello mami...noi ce pana mea facem praf???
eladaela
Postat pe 22 Septembrie 2010 08:39
bre....las ca l bini!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 22 Septembrie 2010 08:47
lasa mey ca ramane intre ...prietene....
prietena...la barbat se cunoaste
eladaela
Postat pe 22 Septembrie 2010 08:50
ela are dreptate... cu prietenii trebuie sa imparti totul!

Tylly
Postat pe 22 Septembrie 2010 08:55
Pe prietena nu o intereseaza barbatul ci sa-ti demonstreze ca e mai grozava decat tine! Competitia intre femei e cumplita iar prietenia poate fi catalizator ori inhibitor-in functie de caracter, cultura, educatie. Barbatul pica deseori ca un popa prostul in astfel de situatii si uneori pune botul...
Luna_in_capricorn
Postat pe 22 Septembrie 2010 08:56
vezi de ce nu am io asa multe prietene??
ce-i sigur e sigur!
zambila
Postat pe 22 Septembrie 2010 08:59
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-22 08:56:18Pe prietena nu o intereseaza barbatul ci sa-ti demonstreze ca e mai grozava decat tine! Competitia intre femei e cumplita iar prietenia poate fi catalizator ori inhibitor-in functie de caracter, cultura, educatie. Barbatul pica deseori ca un popa prostul in astfel de situatii si uneori pune botul...
vrea competitie pe barbatu meuuu??? prietenele mele n ar avea curaju asta ....si nici eu recunosc ......da sigur ca da e de la educatie nu f--e sotul prietenei
garbo074997
Postat pe 22 Septembrie 2010 09:03
Haide mai, zambilutz, ca io nu vreau sa impartim nimic...


Tylly
Postat pe 22 Septembrie 2010 09:09
997, competitie si invidie exista mai mereu intre femei. Nu o recunoastem usor uneori...nu se arata...dar exista. Depinde de calitate, caracter, cultura cum ne stapanim demonii...
Luna_in_capricorn
Postat pe 22 Septembrie 2010 09:10
cell, n-am zis ca n-am deloc, am zis ca n-am prea multe
zambila
Postat pe 22 Septembrie 2010 09:12
da luna poate sant eu idealista da sigur nu as primi o asa fumeie in casa pai si la casa pui caine nuuu?de ce sa fluturi osul cu carne ?doar ca sa te plangi ca la mancat
garbo074997
Postat pe 22 Septembrie 2010 09:32
997, idealista am fost si eu dar mi-a trecut!
M-a intrigat tema acestui topic...se intampla mai frecvent decat iti imaginezi...Cum pana mea pui ochiul ,si nu numai , pe barbatul meu? Tu, prietena mea? Cea mai buna prietena? Mie imi place sa merg la cauza, nu la efect...
Adevarul e ca e cumplit daca se "intampla". Esti dublu inselata.
Luna_in_capricorn
Postat pe 22 Septembrie 2010 09:49
Lasa, bre, spui si tu ca barbatii e niste porci si iti trece oful
anakin
Postat pe 22 Septembrie 2010 09:52
de regula, cea mai buna prietena stie ca tie iti lasa gura apa dupa altu'...si atunci e curioasa,de ce nu-ti place,alea,alea...se da la al tau,daca tot e la indemana,ho!
nu-mi sariti in cap,ca sunt o gramada de cazuri..

de cate ori n-ati auzit:

-cum te-ai dat la barbatu'meu,tu cea mai buna prietena a mea?cuuuum?
-auzi draga,daca e s-o dam p-aia dreapta,tu erai cu gandu' si nu numai !la x.care e probema pana la urma?

dap..

asta-i viatza,o mica curvistina a draq foc...
iasomia
Postat pe 22 Septembrie 2010 11:22
am si pareri pro daaa si contra
garbo074997
Postat pe 22 Septembrie 2010 11:39
"..de cate ori n-ati auzit:

-cum te-ai dat la barbatu'meu,tu cea mai buna prietena a mea?cuuuum?.."


tu ai auzit de multe ori iaso..?..
roby_cado
Postat pe 22 Septembrie 2010 11:50
roby..
incepi sa ma confunzi si pe mine,roby...
si te-as sfatui sa nu prea,esti tu destul de depresat si asa,mami...
iasomia
Postat pe 22 Septembrie 2010 11:54
ei hai..,recunoaste ca formularea ta n-a fost tocmai cum ai fi vrut tu sa sune..
de asta mi-am si permis sa fac o glumita..,doar stii ca-mi esti simpatica..
roby_cado
Postat pe 22 Septembrie 2010 12:01
ce bine de mine ca nu am prietene.....
marea77
Postat pe 22 Septembrie 2010 12:22
marea, de ce nu ma mir?
zambila
Postat pe 22 Septembrie 2010 12:25
fetele, ascultati acilea la moshu:

nu-i tragedie cand voi va dati la barbatii altora... tragedia-i cand niciuna nu se da la barbatii vostri... he,he,he...
zambil
Postat pe 22 Septembrie 2010 12:28
Ai dreptate! Nici eu nu cred ca exista o relatie intre ei...si daca ar exista as putea foarte bine sa nu stiu! Nu asta este ideea! Doream mai mult sa stiu parerea voastra despre genul acesta de femei! Ce cauta? Ce vor sa demonstreze?Sau sunt niste frustrate? Asta imi este un fel de prietena sa zicem....rar ne vizitam....e o femeie cu multa scoala...frumoasa....cu o situatie profesionala ...Asta e un caz! DAR de-a lungul timpului, am mai cunoscut femei care procedeaza asemanator. Adica sotia este ignorata aproape complet si se discuta doar cu sotul...Dureros de data asta este ca totusi aceasta femeie se presupune ca imi este prietena. Si eu sincer sunt foarte dezamagita. Sotul mi-a spus dupa plecarea ei ca daca un prieten de-al lui s-ar fi comportat in casa lui asa ca ea, probabil ca l-ar fi scos pe usa afara. Dar probabil si eu as fi iesit din camera si nu as fi acceptat sa se petreaca asa lucrurile,.Probabil el s-a simtit flatat . Asta este!
terry70
Postat pe 22 Septembrie 2010 12:42
Nu e deschis de amorul artei! Chiar s- a intamplat si chiar doresc sa stiu parerile voastre. Multumesc !
terry70
Postat pe 22 Septembrie 2010 12:44
da`o afara....nu o mai accepta in preajma voastra.....sau vorbeste`i sotului tau urat de ea....sauiscoditor....sa`i vezi reactiile.........
daca e cum banuiesti......da`i in freza:00
brunette
Postat pe 22 Septembrie 2010 12:54
"Asta imi este un fel de prietena sa zicem....rar ne vizitam....e o femeie cu multa scoala...frumoasa....cu o situatie profesionala "


Unde-i scoala multa, e si prostie! De atata frumusete probabil ca nu se atinge nici dracul de ea si cauta sa isi linisteasca vanitatea dandu-se la barbatul alteia. Flirteaza si ea, mai, tocmai pentru ca iti este "pretena". Ca altfel, ea este femeie serioasa, "cu situatie profesionala" si nu se poate da in stamba ca face sau accepta ochi dulci de la unul liber, fara angajament. Asa ca, atunci cand o apuca amocul, mai vine si verifica pe barbatul tau daca mai are sarm ... Urmatoarea data cand mai face asa, o iei de manuta si o duci la usa. O rogi sa te scuze ca tocmai erai la un preludiu aprins cu sotul si o vei chema dupa .... Si ranjind ii recomanzi sa isi verifice pe vino-ncoa, dublat de scoala multa, cand va purta si o pereche de ochelari ... (asta asa, ca sa te observe cand esti prin preajma).
onelia
Postat pe 22 Septembrie 2010 21:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Experientele mele si cum sa le faci fata 2 De la: garbo_491789 21 August 2018 23:39
as vrea sa ascult parerea domnilor... 320 De la: Ioana007 1 Mai 2009 09:03
Ce ati alege? 54 De la: quasaria 20 August 2010 01:17
incredibil... 43 De la: mia79x 10 Mai 2009 17:37
relatiile la distanta 8 De la: Ioana007 16 Martie 2009 17:06
Setari Cookie-uri