Sa ne rasfatam cu iesirea la un SPA

Daca va doriti un weekend de relaxare, puteti alege ca destinatie SPA-ul Hotelului Alpin din Poiana Brasov. Puteti alege un ritual corporal daca va doriti o relaxare completa si pace interioara, sau puteti alege un tratament facial sau unul corporal. Tratamentul meu favorit sunt impachetarea cu ciocolata, cu rolul de hidratare si ,,delicios creamy wrap", un tratament care hraneste intens pielea.

Va recomand cu drag orice serviciu Alpin Spa, va veti simti mai bine si mai frumoase la finalul sedintei.
valy87
Postat pe 4 August 2011 14:02
america e in criza, da' ce zic eu criza, in colaps
europa e in criza
romania e in rahat toata....
si tie iti arde de rasfatz...
a dreaq pielea pe voi, cu ofertele astea graqtuite!!!!!
alfheim
Postat pe 4 August 2011 14:51
tara arde si baba la spa
tusi_Oli
Postat pe 4 August 2011 14:58
ne-ai dat ideea dar acu vino si ceva detaliiii
tusi_Oli
Postat pe 4 August 2011 14:59
De la: alfheim, la data 2011-08-04 14:51:46america e in criza, da' ce zic eu criza, in colaps
europa e in criza
romania e in rahat toata....
si tie iti arde de rasfatz...
a dreaq pielea pe voi, cu ofertele astea graqtuite!!!!!


America este in criza pentru ca nu produce mai nimic...pardon cea mai mare producatoare de armamnet. Toate fabricile sint relocate in China, Indoneezia, Mexic..samd. Au deportat majoritatea sud americanilor si recoltele se strica pe cimp..americanii nu lucreaza la pe 6-7 dolari pe ora mai bine stau pe somaj ...le da statul mai multi bani sa stea acasa...asa ca totul se importa...foarte rar gasesti ceva Made in America...America este o tara de consumatori...dolarul scade din ce in ce mai mult si acum citeva zile congresul a decis sa imprumute si mai mult......

IN CURIND VA TREBUI SA INVAT SA VORBESC MANDARIN ( limba officiala a chinezilor )!


AP) WASHINGTON - China, the biggest buyer of U.S. Treasury securities, owns a lot more than previously estimated.

In an annual revision of the figures, the Treasury Department said Monday that China's holdings totaled $1.16 trillion at the end of December. That was an increase of 30 percent from an estimate the government made two weeks ago.

The government made the change to its monthly report based on more accurate information it obtains in an annual survey. That survey more does a better job of determining the actual owners of Treasury securities.

China was firmly in the top spot as the largest foreign holder of U.S. Treasury debt even before the revisions. But the big increase in Chinese holdings could ease fears that Chinese investors might begin dumping their U.S. holdings. Such a development could send U.S. interest rates rising. That would slow America's economic recovery and increase Washington's costs for financing the $14.3 trillion national debt.

China and Britain were the countries with the biggest revisions in the new report.

The amount of U.S. Treasury securities held by Britain fell to $272.1 billion in the new report. That's a drop of $269.2 billion from the last monthly report which put the Britain's holdings of U.S. debt at $541.3 billion. The holdings of the two countries often show big revisions when the annual report is released.

The reason for the change is that Chinese investors who purchase their Treasury securities in London are often counted as British investors. The more detailed annual report does a better job of tracking the countries in which investors reside as opposed to the location where investors make their purchases.

Even with the revision, Britain remained the third largest holder of U.S. Treasurys.

Japan had the second highest foreign holdings, totaling $882.3 billion at the end of December. The revision was only slightly below the original estimate.

The total foreign holdings of Treasury debt stood at $4.44 trillion at the end of December, according to the new report. That's up 1.5 percent from the estimate made two weeks ago. About two-thirds of U.S. Treasurys owned overseas are held by foreign governments and central banks.

The U.S. government is selling huge amounts of debt to finance record-high budget deficits. The Obama administration in its new budget released on Feb. 14 projected that this year's deficit will reach a record $1.65 trillion. It would be the third consecutive year the federal deficit has exceeded $1 trillion.


roramona
Postat pe 4 August 2011 15:08
De la: alfheim, la data 2011-08-04 14:51:46america e in criza, da' ce zic eu criza, in colaps
europa e in criza
romania e in rahat toata....
si tie iti arde de rasfatz...
a dreaq pielea pe voi, cu ofertele astea graqtuite!!!!!



TE ROG VISIONEAZA ACEST FILM PINA LA SFIRSIT poate ca a juns si in Romania dar eu nu stiu..!


http://www.youtube.com/watch?v=guXirzknYYE
roramona
Postat pe 4 August 2011 15:13
Rora, din cite stiu eu salariul minim pe economie la americani e 8$/ora si somajul te ajuta sa nu mori dar nu sa traiesti. Si nu e pentru toata viata ci doar pentru o perioada. Dar ce importanta are criza din america? La SPA e bine! Stiu eu un SPA in Mahmudia la "Delta Rustic".....va sugerez tuturor sa mergeti.
Ciresica
Postat pe 4 August 2011 15:17
De la: Ciresica, la data 2011-08-04 15:17:04Rora, din cite stiu eu salariul minim pe economie la americani e 8$/ora si somajul te ajuta sa nu mori dar nu sa traiesti. Si nu e pentru toata viata ci doar pentru o perioada. Dar ce importanta are criza din america? La SPA e bine! Stiu eu un SPA in Mahmudia la "Delta Rustic".....va sugerez tuturor sa mergeti.



cei din somaj , au locuita gratuita, bonuri de mincare gratuita , asigurari medicale gratuite inclusiv medicamentele....cea mai ieftina chirie este in jur de 700$, gazul minim 60$ elecrticitate Minim 100$ telefon cam 60$ asigutare medicala pe pentru o persoana 1300$ si 5000 $ familia....peste toate acestea mai li se dau si 600-700 de dolari pe persoana .....scola lor este graiuita chiar si facultatea ...dar putini merg la facultate...( cotele descrise int lunare)...prost sa fii sa muncesti pe 7-8 $ pe ora..nu iti poti permite nimic...De aceia nu se casatoresc si fac citi de multi copii ...

Nu intelege gresit..eu nu sint si nu am fost niciodata in somaj ...multumesc lui Dumnezeu... taxa de income minima este 25% federal 16% de stat si 6-9% de oras depinde unde locuiesti..taxele se ridica in functie de venit....eu una platesc mai mult decit 50% din venit in taxe si o sa mareasca taxele din nou....am uitat de taxele pe proprietate, taxele scolare....TVA .....ce lipseste sint taxele penru taxe....dar sa ai aceste taxe calculate platesc cam 200 pe an...asa ca...
roramona
Postat pe 4 August 2011 15:31
De la: roramona, la data 2011-08-04 15:31:28
De la: Ciresica, la data 2011-08-04 15:17:04Rora, din cite stiu eu salariul minim pe economie la americani e 8$/ora si somajul te ajuta sa nu mori dar nu sa traiesti. Si nu e pentru toata viata ci doar pentru o perioada. Dar ce importanta are criza din america? La SPA e bine! Stiu eu un SPA in Mahmudia la "Delta Rustic".....va sugerez tuturor sa mergeti.



cei din somaj , au locuita gratuita, bonuri de mincare gratuita , asigurari medicale gratuite inclusiv medicamentele....cea mai ieftina chirie este in jur de 700$, gazul minim 60$ elecrticitate Minim 100$ telefon cam 60$ asigutare medicala pe pentru o persoana 1300$ si 5000 $ familia....peste toate acestea mai li se dau si 600-700 de dolari pe persoana .....scola lor este graiuita chiar si facultatea ...dar putini merg la facultate...( cotele descrise int lunare)...prost sa fii sa muncesti pe 7-8 $ pe ora..nu iti poti permite nimic...De aceia nu se casatoresc si fac citi de multi copii ...

Nu intelege gresit..eu nu sint si nu am fost niciodata in somaj ...multumesc lui Dumnezeu... taxa de income minima este 25% federal 16% de stat si 6-9% de oras depinde unde locuiesti..taxele se ridica in functie de venit....eu una platesc mai mult decit 50% din venit in taxe si o sa mareasca taxele din nou....am uitat de taxele pe proprietate, taxele scolare....TVA .....ce lipseste sint taxele penru taxe....dar sa ai aceste taxe calculate platesc cam 200 pe an...asa ca...


nu vorbesc de taxa scolara cind copii mei au fost in scoala...nu aia am plati-o separat, daca ai locuinta ta si nu inchiriezi, atunci platesti taxe scolare pentru zona in care locuiest....pentru ca cei saraci sa poata merge la scoala....
roramona
Postat pe 4 August 2011 15:37
http://www.youtube.com/watch?v=KQCL7gWI8vM&feature=player_embedded

tot..ZEITGEIST...
LILO
Postat pe 4 August 2011 15:43
ramona,
ceea ce-am zis eu acolo era o gluma...
crede-ma ca imi pasa spre deloc, ce limba trebuie sa invetze amricanii!
care americani???
mexicanii aia sau chinezii sau porto-ricanii,sau cubanezii sau evreii sau musulmanii sau angolezii sau congolezii sau indienii sau tunisienii sau romanii sau rusii sau pakistanezii sau ....??? care americani? ca eu nu prea stiu care sunt americanii aia de care zici tu?!
care e mai american, ala de-a ajuns acolo cu doua vapoare mai devreme?

cui ii pasa ce limba trebuie sa invetze ei?
sa invete romaneste!!! cum zicea si Cioran (sper sa nu ma insel!) ca pentru a supravietui intru cultura, omenirea va trebui sa invete limba romana!!!!
oare asta spune ceva?
faptul ca nu muncesc americanii iar ma impresioneaza spre deloc!
au la origini nishte jidani care au cultul inselaciunii! ... da, ai citit foarte bine, cultul inselaciunii!!!

nu neg ca au ridicat un stat frumos ... insa pe ce l-au ridicat?
hai sa glumim putin... pe ce aur au chefuit romanii 6 luni prin jurul anului 100 al erei noastre????

nu cumva pe bogatiile luate de la triburile amerindiene au ridicat americanii statul ala minunat ... miraculos etc...?
dupa ce au exterminat triburile de pe continent .. .acum s-au apucat sa se bata cu toata lumea... in kosovo ei asigura pacea, dar tot cu arma in mana, in iraq la fel, in egipt la fel, in azerbaidjan la fel... peste tot pe unde e un conflic militar... hop si ei!!! de ce? ca sa-si poata vinde armele... si sa le testeze gratis si pe viu!!!
nu tzi se pare ca suna frumos???
lipsa conflictelor militare pentru statul american ar fi cea mai mare pierdere, cea mai mare si grea lovitura!!!

imi dai nishte cifre care nu-mi spun nimic ... chiar ma amuza... imi dai si un film... pe care probabil il voi gasi interesant...!!!

oooo nu .. nu iti face iluzia ca as fi vreun ignorant frustrat...
uite iti las si eu un film.... de fapt e un serial al lui Aaron Russo
individul asta are si un film facut... america freedom to fascism!
cauta-l .. e foarte frumos ... si s-ar putea sa-ti ajute!

vizioneaza toate cele 8 parti din:
http://www.youtube.com/watch?v=VxsKxc3sz-c&feature=related
urmareste-l si pe asta:
http://www.youtube.com/watch?v=0Tgk7YH5PyM
si ar mai fi asta:
http://video.google.com/videoplay?docid=-3254488777215293198
vizionare placuta!

merci de recomandarea acelui film!
alfheim
Postat pe 4 August 2011 17:01
Rora, tu cind spui de chestii gratuite pentru somerii americani te referi la somerii mexicani care traiesc in ilegalitate pe welfare, nu?

Ce carti de SF ai citit?
Ciresica
Postat pe 18 August 2011 02:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SCOALA DE DRESAJ CANIN KRIS 6 De la: dresorul 28 Decembrie 2010 09:52
ceaiul de la ora 5 91 De la: Micass 23 Septembrie 2009 06:26
Cum sa-l invat la olita? 87 De la: MIKY_16 17 Mai 2010 20:31
Concurs Papucei.ro 417 De la: zambil 27 Februarie 2009 10:42
Brain twisters! 84 De la: panty_C 29 Ianuarie 2012 15:48
Setari Cookie-uri