il iubesc?ma iubeste?

or fi avand si ursuzii astia perechea lor,dar sunt anumite femei care nu pot sta langa asemenea persoane...pentru ca nu-s fericite...ce treaba are maturitatea aici?pana si tata o mai alinta pe mama si are 60 ani,ptr numele lui d-zeu...dar eu la 30 ani ce sa mai zic?sau,layla poftim.
mia79x
Postat pe 11 Mai 2009 14:15
si eu trec aproape prin acelasi lucru.de ce zic aproape?pt ca nu suntem casatoriti si nu avem copil,dar suntem impreuna de 14 ani,de 4 ani stam impreuna si vreau sa-ti spun ca avem momente si momente....asta pt ca asa vrea el..cand e afectuos,cand f rece.De multe ori adormimi spate in spate si de multe ori simt nevoia sa fiu alintata;dc fac eu pasul asta ma respinge si ma face sa ma port urat cu el..iar el..sa ma alinte?zice ca m-i se urca la cap si ca ma rasfata..asa ca prefera sa nu se poarte frumos,de ascultat nici nu se pune problema ca nu are timp,e ocupat mai mult cu calculatorul,sau asculta alte persoane numai pe mine nu.NOI FEMEILE AVEM NEVOIE DE ATENTIE ....NE PLANGEM DAR TOT NOI NU FACEM NIMIC IN PRIVINTA ASTA,DE CE? PT CA SUNTEM PREA SLABE-REFERITOR LA SUBIECTUL ASTA.pt altele suntem f puternice..TREBUIE SA AVEM MAI MULTA INCREDERE IN NOI SI MAI MULT CURAJ! P.S -CAND NE-AM CUNOSCUT,IN TINERETILE NOASTRE ERAM MAI SLABA,DAR ACUM AM,PARDON AM AVUT CU 20 DE KG IN PLUS SI MEREU IMI SPUNEA CA NU M-A CUNOSCUT ASA.SPUN AVEAM PT CA AM MAI SLABIT 7 KG.SFATUL MEU...STIU C E VB SI DE COPIL...DAR SFATUL MEU E SA TE ARANJEZI UN PIC SA AI MAI MULTA GRIJA DE TINE SI LASA ASTA SA VADA SI EL..SA VEZI CUM INCEPE SA SE SCHIMBE,,EU MAI AM DE LUCRU(DE SLABIT)SI..TOATE LA TIMPUL LOR..DACA EL NU V-A AVEA RABDARE ,EL V-A PIERDE.MUUUULT SUCCES!
L_K_B
Postat pe 2 Iunie 2009 12:41
NU iti raspund la intrebare, numai tu poti sa raspunzi la aceasta intrbare.ITI spun ce inseamna definitia iubirii din punctul meu de vedere:"A IUBI CU ADEVARAT PE CINEVA INSEAMNA A FACE TOT CE ESTE POSIBIL CA ACEL CINEVA SA FIE FERICIT CHIAR DACA PRIN CEA CE FACI TU VEI FII NEFERICIT" EI ACUM POTI SA SPUI DACA TU IL IUBESTI?
marian_sss
Postat pe 17 Iunie 2009 20:26
ITI SPUN SINCER SI DIN EXPERIENTA, DIVORTEZA ,FUGI, CU TRECEREA TIMPULUI VA FI SI MAI GREU LUCRURILE SE VOR INRAUTATI MAI ALES DACA EL NU FACE NICI UN GEST CA VREA SA SE SCHIMBE. AI GRIJA DE TINE SI FETITA.
valdo68
Postat pe 7 August 2009 11:05
DRAGA MEA EU AM 26 DE ANI SI SUNT CASATORITA DE 7 ANI AM DOUA FETITE SI VREAU SA-TI SPUN CA DEA LUNGUL ANILOR IN UNELE PERIOADE AM FOST SI EU IN SITUATIA TA DAR NU AM LASAT-O SA SE DEZVOLTE DACA ASTA E CUVANTUL .DE FIREA MEA SUNT O LUPTATOARE SI CREDE-MA CA AM TRECUT CU BINE PESTE TOATE PROBLEMELE .NU STIU DACA CE I-TI VOI SPUNE VA FII UN RASPUNS BUN PT TINE DAR SACA VOI AVETI DOAR UN AN DE LA CASATORIE SI DEJA AU APARUT ACESTE CHESTII NU E BINE.INCEARCA SA IL DESCOPERI PE SOTUL TAU ASA CUM E EL.VEZI CEI PLACE SI INCEARCA SA FII INTERESATA DE ACTIVITATILE PLACUTE LUI VB CU EL PE UN TON CALM (STIU CA NU SUNA PREA BINE DE CE TU? DAR MACAR INCEARCA),MULTI BARBATI SE SIMT SI EI DA-TI LA O PARTE ODATA CU VENIREA UNUI COPIL FII TU CEA TANDRA SI BUNA AI UN PIC DE RABDARE SI DACA VEZI CA NU ISI SCHIMBA COMPORTAMENTUL ATUNCI IA ATITUDINE DAR NU CU SCANDAL CA NU REZOLVI NIMIC.NU SE MERITA SA-TI IROSESTI VIATA ASTEPTAND IUBIREA LUI .GANDESTETE SI LA FETITA TA CUM AI NEVOIE TU DE IUBIRE ASA ARE SI EA SI CHIAR DACA VOI O IUBITI PE MICUTA SI NU STIU II ARATATI COPILUL TREBUIE SA SIMTA SI CALDURA DIN SANUL FAMILIEI SI SIGUR ACUM LA VOI NU POATE FII VB DE ASA CEVA.CREDE-MA CA IN EX MEU AM DEVENIT INTERESATA DE MASINI SI MULTE ALTE CHESTII CARE NU MI-AU PLACUT PANA NU DE MULT DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU L-AM ADUS PE EL IN SITUATIA IN CARE SA-MI FACA PE PLAC ORI DE CATE ORI E NEVOIE .MULTA BAFTA MAI VORBIM.
laura26
Postat pe 18 August 2009 08:21
pt DANA CRISTINA.de cecrezi ca daca esti mama nu mai ai nevoie de alinturi si alte clipe frumoase?daca esti mama nu inseamna ca s-a terminat cu viata ta.majoritatea femeilor cred ca i-si doresc asa ceva dar unele nu au curaj sa recunoasca.poti gati si avea grija de familie si fara alinturi dar asta inseamna ca tu ii alinti pe ceilalti si cu tine cum ramane?daca esti o persoana care nu-si doreste lucrul asta inseamna ca nu sti ce este iubirea.nici sa o dai si nici sa o primesti.daca nu acum atunci cand?IAR DACA SE APUCA DOAR DE GATIT SI INGRIJIT PE CEILALTI I-TI SPUN SIGUR CA NU SE VA SCHIMBA NIMIC DIN CONTRA SOTUL O VA VEDEA CA PE O CENUSAREASA SI VA FII MAI RAU.O FEMEIE TREBUIE SA RAMANA FEMEIE TOATA VIATA SA AIBE GRIJA SI DE FAMILIE DAR SI DE EA INSASI. EU MERG DUPA O VORBA VECHE DACA I-MI E BINE MIE E BINE LA TOATA LUMEA.IAR ALTA VORBA FOARTE ADEVARATA DACA VREI CEVA CU ADEVARAT VEI AVEA ,DAR NU TREBUIE SA ASTEPTI SA-TI CADA DIN CER.
laura26
Postat pe 18 August 2009 09:06
ea: ma iubesti?
el: da' ce crezi ca fac aici, flotari?...

hai ca rezolvai si dilema asta... he,he,he...
zambil
Postat pe 18 August 2009 09:08
Stiu ce simti.Eu sunt casatorita de 16 ani am un copil de 14 ani.Avem o casatorie buna sa spun asa, nu ne certam,el spune ca ma iubeste dar totusi simt ca lipseste ceva.Eu vreau mai mult,oare sunt prea batrina sa doresc dupa 16 ani de casnicie sam-i spuna lucruri frumoase?
garbo022685
Postat pe 18 August 2009 10:12
adevarul ca mias fi dorit si eu o persoana ca tine asa in felul cum zici tu ca esti chiar cautam si eu la pers. iubita asta dar asta e!ceva sa intamplat cu el si cred ca ar trebui sa vb cu soacra ta poate afli mai multe daca nu vrea sa mai comunice!are ceva pe suflet sa nu fie bolnav sau chiar se ascunde in asta!ia legatura cu parintii lui poate se va reglementa asta!
margelatu_68
Postat pe 19 August 2009 14:54
bre, laylo, lasa dreaq fluturasii si maturizeaza-te, ce naiba! iote la ea, inca se mai joaca cu papusile, ba a mai facut si un copilash!
maine-poimaine te aud si pe tine cu "toti berbatii e porci, ca si fostu' meu sot!"
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:12
Thorele!!!! unde-ai fost?? te-or rapit extraterestrii?? ..
blanca
Postat pe 19 August 2009 16:20
mielutzo, am fost grav bolnav, stii matale, criza aia de matreata a revenit!
da' mi-am revenit si eu, he heeee... head and shouldersu' ala-i minciuna pe langa tratamentu' meu!
scorpie dimineata, la pranz si seara, si sa vezi cum te trec toateeee...(apele, mami, nu altceva )
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:22
fleur_de_lis
Postat pe 19 August 2009 16:24
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 16:24
thooor! BNV
LILO
Postat pe 19 August 2009 16:25
eu propun sa reeducam topicul asta prin a ne resaluta!
ca si asa nu-i nimic de capu' lui
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:26
fleur_de_lis
Postat pe 19 August 2009 16:28
parca-i singurul...
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 16:28
nazirra
Postat pe 19 August 2009 16:30
bueyyyy stiam io ca pamantenii estia-s dati naibii!!!!
blanca
Postat pe 19 August 2009 16:32
mielutzoooo... taci, mami, nu ne da de gol cu naveta aia spatiala de bere de dupe bloc!
ce naiba, vrei sa ne ia guvernu' la maciuci si experimente?
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:34
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 16:36
Ce-i Corinutz ? N-ai cetit colo sha ca varsaretii viseaza sa fie rapiti de extraterestrii?!!
Da uite ca ti se pot imtampla chestii si mai tari !!
blanca
Postat pe 19 August 2009 16:41
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 16:42
De la: layla21, la data 2008-10-18 14:48:09se pare ca m-am incadrat gresit! scuze
garbo039600
Postat pe 19 August 2009 22:32
De la: mia79x, la data 2009-05-11 14:15:06or fi avand si ursuzii astia perechea lor,dar sunt anumite femei care nu pot sta langa asemenea persoane...pentru ca nu-s fericite...ce treaba are maturitatea aici?pana si tata o mai alinta pe mama si are 60 ani,ptr numele lui d-zeu...dar eu la 30 ani ce sa mai zic?sau,layla poftim.
garbo039600
Postat pe 19 August 2009 22:33
De la: layla21, la data 2008-10-17 16:57:32buna.......am si eu ceva de spus..sunt casatorita de 1 an de zile am o fetita superba dar o casnicie urata.nu ma inteleg cu sotul meu.nu ma maultumeste nimic la el.eu sunt o fire alintata,imi place sa fiu alintata,sarutata,tinuta in brate,si bineinteles ca si eu ador sa ofer iubire.dar sotul e tacut,cel putin cu mine,nu ma saruta decat atunci cand afcem sex,nu ma tine in brate,nu ma alinta.............avem o relatie plina de certuri........ne certam mereu,eu ii reprosez comporamentul acesta ignorant,plin de neatentie,ma ignora cand deschid vreo un subiect si nu ii convine.sunt atat de multe de spus dar o sa le povestesc pe parcurs.pricipalele motive pt nemultumirea mea sunt comportamentul indiferent,chiar daca i-am spus ca ma deranjeaza aia ailalta nu a facu nimic in sensul asta......voi ce credeti?
garbo039600
Postat pe 19 August 2009 22:43
am citit discutia voastra...eu am 22 ani, si ma numesc irina.
cred ca prima intrebare a mea este: daca il iubesti?
ma confrunt cu o situatie asmanatoare. Nu sunt casatorita, dar e prietenul meu, si dupa o perioada,in care totul a fost minunat, a vrut sa ne despartim. Initial, ma gandeam ca fac ce vrea el, dar...nu e caracterul meu, asa ca am luptat pt el. Acum suntem impreuna, si e bine, desi am mereu indoieli, daca e cu mine pentru noi, sau doar din obligatie. Ideea e ca eu il vreau in viata mea, si vreau sa ne fie bine. Barbatii cred ca sunt lasi, si lasatori..asadar noi trebuie sa luptam putin mai mult...dar nici sa ne lasam injosite, trebuie gasit un echilibru.
In cazul tau e putin mai complicat. Tu esti casatorita cu el, aveti un copil, la mijloc sunt mai multe implicatii, nu e vorba doar de voi...dar totul are o rezolvare, atata timp cat voi inca va mai iubiti...va iubiti????
irinabita
Postat pe 1 Septembrie 2009 14:14
vreau sa-ti spun ca ti-am urmarit povesrea si m-a impresionat deoarece si eu traiesc aceeasi poveste ca tine si nici eu nu stiu ce sa fac ;am trecut cu vederea pt copil pt ca si eu am un baietel ;dar incerc sa-mi gasesc pe cineva sa simt si eu cum e sa fi iubita si alintata ;dar nu divortez merg inainte pt cel mic ;doar sa traiesc si eu cu cineva clipe de fericire chiar si pt cateva ore eu cred ca merita sa am o relatie frumoasa cu cineva iar familia sa fie familie ;eu cred ca sunt si barbati care au aceeasi problema ca noi dar nu-i stim dar o sa-i gasim stai linistita ;mult succes
garbo039600
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:31


mai, rad dar parca nu e rasul meu. cum adica? il inseli pa ala dar familia sa fie familie . cum asa? ii pui coarne, nu esti multumita de viata ta dar esti familista. . haida, de! sa spuneti voi lu'mutu asta.

si culmea . vrei sa fii cu un barbat care sa faca acelasi lucru. da, familia sa fie familie

de asta "nesimtitu" sta cu messengeru deschis si tace malc, de asta i-a spus nevestei ce vrea prietena de familie, de asta o sa te alerge aia ca pe puicile motate






si_totusi
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
stie cineva detalii despre diet club? 19 De la: andalexkor 20 Octombrie 2009 14:23
il iubesc?ma iubeste? 67 De la: garbo107994 26 Martie 2010 16:03
Mancat necontrolat!!! 38 De la: garbo_6827 23 Martie 2015 12:18
Despre radicalii liberi si influenta lor nefasta asupra sanatatii ! 1 De la: fittnescoffe 20 Martie 2012 16:08
un banc 22 De la: daniilia 25 Mai 2015 09:36
Setari Cookie-uri