Barbatul Rac

Quando una donna ti parla con i suoi occhi, ascoltala con il tuo cuore. sau fa-o sa taca...
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2009 18:11
De la: liliac678, la data 2009-06-12 10:33:18ca este zgarcit, egoist,prefacut, il intereseaza numai propria placere.


Nu se exista. Nu era rac
tulipe
Postat pe 12 Iunie 2009 18:15
Barbatul rac e un fatarnic.Nu are niciuna dintre calitatile care fac dintr-un barbat "un barbat".(este vorba numai despre ceea ce am cunoscut eu,restul se exclude)
Sa nu va asteptati sa se tina vreodata de cuvant.Si,ce e mai important la cineva decat sa-si respecte cuvantul dat?
nelutza_darjan
Postat pe 12 Iunie 2009 18:47
Cel putin si din punctul meu de vedere,totul e la fel cum spuneti voi.Mi s-au intamplat numai nenorociri in preajma unui rac in doi ani,nici nu vreau sa-mi mai amintesc.Oricum,acum fug ca de dracu de ei...Nici nu vreau sa mai aud de atata prefacatorie.Abia am reusit sa ma eliberez din sclavia sentimentelor pentru un rac.Lol.
adana1996161
Postat pe 13 Iunie 2009 15:38
Ai perfecta dreptate............................. am trait asta pe pielea mea
sclypycy04
Postat pe 16 Iunie 2009 16:01
Da LOL stiu ca este foarte greu .....................asa este barbatul rac
sclypycy04
Postat pe 16 Iunie 2009 16:03
Chiar nu se implica serios in relatie,le place sa fie centrul universului tau si atat,pentru tine de la el decat praf in ochi
sclypycy04
Postat pe 16 Iunie 2009 16:08
De la: sclypycy04, la data 2009-06-16 16:08:39Chiar nu se implica serios in relatie,le place sa fie centrul universului tau si atat,pentru tine de la el decat praf in ochi

de acord cu voi ca e zgarcit ,egoist ,incapatanat dar ca u iubita lui praf in ochi nu e adevarat eu sunt cu u rac de 12 ani si stie sa ma manevreze ,exploateze dar stie si sa ma pretuiasca
ramonaaaa
Postat pe 17 Iunie 2009 21:20
Depinde si de ascendentul care il are sa stii ramona
sclypycy04
Postat pe 18 Iunie 2009 23:32
Si apropo la ce te-ai referit cand ai zis ca stie sa te manevreze?( pt ramona)
sclypycy04
Postat pe 18 Iunie 2009 23:34
eu tot rac sunt dar am un ascedent puternic in leu si in plus de pinde de anul nasterii si de metalitate iau zilnic decii care pe voi cred ca v-ar durea capul
garbo001944
Postat pe 18 Iunie 2009 23:47
buna, sa stii ca si eu sunt o femeie-rac cu ascendent in sagetator si desi sunt de acord cu cei ai spus ca racii cu ascendent cu sagetator sunt razboinici nu sunt asa rai cum zici, sunt si f sensibili, saritori si fac tot posibilul ca celorlalti s ale fie bine si de multe ori se pun pe ultimul loc.
laurita13
Postat pe 23 Iunie 2009 12:35
da. racii e rai. au clesti si te agata de nas, se inrosesc de placere cand ii fierbi,dau din coada si merg indarat. periculosi.
si_totusi
Postat pe 23 Iunie 2009 12:51
buna, incearca sa faci urm lucru du-te in concediu cu o prietena buna la mare de ex.si cand te intorci zi-mi ca ai avut un admirator, care ti-a facut multe complimente etc, cu alte cuvinte fa-l gelos.daca nici asa nu il faci ca in urm concediu sa vina cu tine si sa te faca sa simti ca tu esti mai imp decat mama lui lasa-l.eu sunt rac dar nu as face asa ceva partenerului meu, dimpotriva intre el si parinti l-as alege pe el. de ce sa raman singura din cauza egoismului si rautatii parintilor? daca nu se schimba cauta pe cineva care sa te alinte, sa iti spuna vb frumoase dar care sa fie si adev, alfel ai sa te chinui degeaba.intreaba-te merita sa suferi atat si pt cineva care poate nu merita asta?te pup si mult succes
laurita13
Postat pe 23 Iunie 2009 13:00
bun..vad ca tot vb de barbatii astia raci in toate modurile si multe dintre voi aveti mare dreptate ...sunt de ceva timp cu unul ..dar mai important de toate e ca urmeaza luna lor ..si deci zilele de nastere..si habar nu am ce as putea sa ii fac cadou unui rac care are de toate.ma depaseste .poate ma puteti ajuta voi.
garbo000691
Postat pe 23 Iunie 2009 21:55
eu nu te pot sfatui. am convenit cu un rac ca-i dau in dar prietenie si el mi-a zis ca prietenia trebuia sa fie ca un tort din care iese o tovarasha gata oricand sa faca sex cu el. nu inteleg. deci nu te pot sfatui.
gianiblue
Postat pe 23 Iunie 2009 22:54
De la: garbo000691, la data 2009-06-23 21:55:05bun..vad ca tot vb de barbatii astia raci in toate modurile si multe dintre voi aveti mare dreptate ...sunt de ceva timp cu unul ..dar mai important de toate e ca urmeaza luna lor ..si deci zilele de nastere..si habar nu am ce as putea sa ii fac cadou unui rac care are de toate.ma depaseste .poate ma puteti ajuta voi.
strange-l la pieptul tau si spune-i ca-l iubesti.face cat tot aurul din lume.de restul se ocupa el cum stie mai bine(si stie).numai sa nu te simta superficiala.simte asta mai bine ca oricine...(aviz celor care au o relatie cu un Rac,fie femeie,fie barbat)
roby_cado
Postat pe 24 Iunie 2009 09:29
ai o maaare dreptate in ceea ce ai spus! Barbatul rac e mincinos,fatarnis,se plange mereu,cel mai infidel barbat.
miha1412
Postat pe 24 Iunie 2009 11:38
De la: miha1412, la data 2009-06-24 11:38:10ai o maaare dreptate in ceea ce ai spus! Barbatul rac e mincinos,fatarnis,se plange mereu,cel mai infidel barbat.
albatros
Postat pe 24 Iunie 2009 13:33
De la: roby_cado, la data 2009-06-24 09:29:48
De la: garbo000691, la data 2009-06-23 21:55:05bun..vad ca tot vb de barbatii astia raci in toate modurile si multe dintre voi aveti mare dreptate ...sunt de ceva timp cu unul ..dar mai important de toate e ca urmeaza luna lor ..si deci zilele de nastere..si habar nu am ce as putea sa ii fac cadou unui rac care are de toate.ma depaseste .poate ma puteti ajuta voi.
strange-l la pieptul tau si spune-i ca-l iubesti.face cat tot aurul din lume.de restul se ocupa el cum stie mai bine(si stie).numai sa nu te simta superficiala.simte asta mai bine ca oricine...(aviz celor care au o relatie cu un Rac,fie femeie,fie barbat)


tulipe
Postat pe 24 Iunie 2009 13:39
Din tot ce am citit mai sus,am impresia ca ma bag ca musca in lapte!Sunt casatorita cu un rac de aproape 8 ani si pot spune ca nu i se potriveste absolut deloc ce s-a scris mai sus!Intr-adevar,are si el defectele sale:in primul rand-nu stie sa tina un secret si asta nu din rautate,ci din inconstienta;in al doilea rand-are un tupeu extraordinar si in ultimul si al treilea rand-este foarte ametit,uita de la mana pana la gura!In rest,pot spune ca e ok!Nu este afemeiat,nu stie sa manevreze pe nimeni,iar daca ii vorbesc frumos si stiu cum sa-l iau,face tot ce spun eu!Bineinteles,conteaza foarte mult si educatia primita,nu toti racii sunt la fel,am inalnit foarte multe persoane in aceasta zodie si difera de la cer la pamant!Nu mai generalizati!
catas
Postat pe 24 Iunie 2009 13:54
Si eu sunt rac, dar femeie :) fiul meu e tot rac :)
Ce sa zic de noi, racii: sensibili, introvertiti, cu o intuitie super, ne iubim parintii si prietenii, ne place sa calatorim...
DAR...atunci cand nu ne iubim cu adevarat partenerul/partenera, devenim niste MONSTRI: nestatornici, infideli, escroci sentimentali!
Dar daca iubim, nu vom uita niciodata persoana respectiva.
Blue_Tattoo
Postat pe 24 Iunie 2009 14:07
DAR...atunci cand nu ne iubim cu adevarat partenerul/partenera, devenim niste MONSTRI: nestatornici, infideli, escroci sentimentali!
VORBESTI DIN PROPRIA-TI EXPERIENTA?,sau ai citit vre-un... "altfel de horoscop"?.
roby_cado
Postat pe 24 Iunie 2009 15:42
oameni buni, desi e de asteptat ca racul - zodie de apa, sensibila si senzitiva - sa te simta cum esti... iaca nu o face. dimpotriva. da cu bata in apa lui - balta si te categoriseshte la polul opus de unde de afli. uite de aia apreciez eu zodiile de aer: mai pun si putina logica in evaluari. mai tin cont de succesiunea faptelor concrete. astia de apa sunt ca apa... sunt schimbatori, inconsecventi, alunecosi. si cred ca toata lumea-i ca ei... nasol.
gianiblue
Postat pe 24 Iunie 2009 18:19
De la: roby_cado, la data 2009-06-24 15:42:15DAR...atunci cand nu ne iubim cu adevarat partenerul/partenera, devenim niste MONSTRI: nestatornici, infideli, escroci sentimentali!
VORBESTI DIN PROPRIA-TI EXPERIENTA?,sau ai citit vre-un... "altfel de horoscop"?.
Blue_Tattoo
Postat pe 24 Iunie 2009 18:23
De la: roby_cado, la data 2009-06-24 15:42:15DAR...atunci cand nu ne iubim cu adevarat partenerul/partenera, devenim niste MONSTRI: nestatornici, infideli, escroci sentimentali!
VORBESTI DIN PROPRIA-TI EXPERIENTA?,sau ai citit vre-un... "altfel de horoscop"?.


Din propria experienta :)
Blue_Tattoo
Postat pe 24 Iunie 2009 18:25
giani, io nu pricep. ce-i cu astia de apa si aer? adica sunt scafandrii si parasutistii?
pik_nik
Postat pe 24 Iunie 2009 18:25
De la: Blue_Tattoo, la data 2009-06-24 18:25:06
De la: roby_cado, la data 2009-06-24 15:42:15DAR...atunci cand nu ne iubim cu adevarat partenerul/partenera, devenim niste MONSTRI: nestatornici, infideli, escroci sentimentali!
VORBESTI DIN PROPRIA-TI EXPERIENTA?,sau ai citit vre-un... "altfel de horoscop"?.


Din propria experienta :)
daca ai putin timp,reciteste cu atentie ce ai scris.din ce inteleg eu,rezulta ca nu ti-ai iubit cu adevarat partenerul,si ai devenit..."MONSTRU" .ma rog...,nu-i treaba mea...
roby_cado
Postat pe 24 Iunie 2009 20:36
cam asa ar trebui sa fie, picnic la marginea drumului. da' uite ca primii nu se baga chiar in adancuri iar secunzii nu planeaza mereu deasupra tuturor - vazand globalitatea. si unii, si altii mai gresesc...
gianiblue
Postat pe 24 Iunie 2009 20:51
astia de apa sunt ca apa... sunt schimbatori, inconsecventi.ASTA MA DUCE CU GANDUL LA VANT.
roby_cado
Postat pe 24 Iunie 2009 21:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trend sau tratament? 1 De la: annya_852004 21 Martie 2009 15:09
neveste(si nu numai) de politisti--aliati-va! 22 De la: oana4me 11 Ianuarie 2010 12:02
Relaie ntre Brbatul Berbec i Femeia Taur! ( chiar i alte zodii ) 24 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 09:50
ea taur si el capricorn 13 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:31
Barbatul rac 24 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:48
Setari Cookie-uri