as vrea sa ascult parerea domnilor...

o tipa cunoate un tip. toate bune si frumoase. se intalnesc de mai multe ori, tipa ii spune ca e coafeza si tipul...in al noulea cer. relatia lor a durat cam jumatate de an. pana cand, tipul indragostit lulea, da nas in nas cu tipa la o banca. trebuia sa-si rezolve niste incurcaturi si ajunsese la ....sefa
de atunci, totul a scartait. cica se saturase de intelectuale si voia o femeie fara nas pe sus si pretentii.

culmea e ca , pana a nu afla cine e si ce studii are, o placea. morala sau concluzia ? totul e relativ si tine de niste rotite ale noastre, ce se gasesc in creieras.
si_totusi
Postat pe 8 Decembrie 2008 22:16
De la: Ioana007, la data 2008-12-08 14:58:41Daca un barbat inseala o femeie si aceasta femeie este frumoasa si culta, ori mai presus de orice, este sotia lui, asta nu inseamna ca barbatii sunt putin dobitoci?


nu.. sunt dobitoci doar ala sau aia, alaturi de cei care generalizeaza.
anakin
Postat pe 8 Decembrie 2008 23:53
ehhhh...

normal ca nu se poate generaliza,exista oameni care nu au inselat niciodata,exista cupluri minunate care nu au nevoie de nimic din afara,de nicio picanterie...astia sunt oameni binecuvantati, incep sa treaca la "chestii rafinate",la mici perversiuni.. dupa ani buni de convietuire,pur si simplu le este de ajuns amorul in stare pura mult timp..

si asta nu o spun de la mine,am auzit la tv...


asa spunea dan puric...un cuplu trebuie sa apeleze dupa ani buni la perversiuni...ca sa reziste in timp.

de fapt daca ma gandesc bine si buna imi spunea"fatalica, pe "aia mica" nu trebuie sa i-o arati niciodata in intregime barbatului,sa mai aiba ceva de descoperit,asa il tii "treaz" langa tine mult timp"

asa rau imi pare ca pe astea mici.. nu are cine sa le invete, sa fie mai zgarcite un pic cand se daruiesc..

mai cu frana fetelor,mai cu frana....

ia sa ma duc acum sa citesc tema topicului,habar nu am despre ce este vorba...
iasomia
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:09
mda...intrebarea era pt domni,asa ca ma retrag...
iasomia
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:11
iasomico, eu sunt barbat iar inteligenta aia care a postat mai sus, care se crede buricul universului, ioana007, m-a facut si pe mine putin dobitoc, indirect, atunci cand a generalizat...
anakin
Postat pe 9 Decembrie 2008 10:56
anakin fiecare e liber sa-si spuna parerea...daca eu urasc barbatii...asta eee
emagl
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:39
E bine spus cu palaria scapata jos o scutura si o pune inapoi pe cap. Asa-s golanii astia de barbati dar vreau sa dau un sfat femeilor:nu am vazut inca barbat adevarat sa nasca pentru ca asta e treaba femeilor si ce te faci daca te trezesti cu un copil in curtea ta dar facut de altul si de asta iti dai seama dupa ce copilul creste si seamana cu vecinul,prietenul sau colegul de servici al nevestei. Te intrebi dupa ce afli ca nevasta te inseala sau te-a inselat o singura data ca asa spun toate :"o singura data am gresit" citi din copiii care ii ai sint ai tai? Deci femeilor tineti minte in voi isi lasa barbatul saminta si poate gasi teren propice pentru a se dezvolta si face-ti un barbat sa creasca progenitura altuia si daca afla, si asta se afla ca asa a vrut D-zeu ce viata mai aveti?Ce viata mai poti avea cu sotul tau?Femeile sint in stare sa plece in mormint cu multe secrete dar nu poti schimba fizionomia copilului si asta creaza suspiciuni.Deci FEMEILOR inainte de a va . insela barbatul ginditiva la consecinte

Postat pe 9 Decembrie 2008 13:59
anakin,

da-i na-na....
iasomia
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:26
anakin, daca esti insurat, si nu-ti inseli nevasta, nu figurezi pe lista.Iar generalizarea la care te referi tu ca om inteligent avea in vedere tocmai categoria aceasta de barbati care se comporta josnic.Daca esti un om corect, de ce te temi?
Ioana007
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:32
domnule Ilie,

1 cam mult suflet pus in postare..vreun caz in familie cumva?

2 " Deci femeilor tineti minte in voi isi lasa barbatul saminta"

bleah!

3 "Deci FEMEILOR inainte de a va . insela barbatul ginditiva la consecinte"

cred ca doamnelor ar fi fost ok,"femeilor" ala repetat, suna ca draq!

ce bre?! matale nu ai auzit de expresiile alea "se arunca in neam"

sau de "acu' daca e in gradina mea ,e al meu"...

fetele noastre d-acilea nu sunt ele prea cumintele (unele), dar grozavii de acest gen nu face niciuna...

nu-i asa fetelor?

acum abia le convingi sa faca copii,(traim timpurile astea naspa si este de inteles),plus ca exista atatea metode de contraceptie,nu este cazul...ce s-o mai lungesc...

dar bre, daca ai pe cineva in situatia asta ,spune-i ca exista testul ADN....si afla la marele fix,de ce sa-si puna o intrebare existentiala atat de complicata?....
iasomia
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:41
Ioana, da-mi voie sa te citez : "Daca un barbat inseala o femeie (...), asta nu inseamna ca barbatii sunt putin dobitoci?"
Spune-mi si mie daca ar trebui sa ma simt putin dobitoc pentru ca un barbat inseala o femeie, si daca e cumva o lista pe acolo, ar fi interesant sa imi spui si mie cum arata, ca nu se vede decat o singura generalizare : barbatii e niste porci... iti dau cuvantul meu ca daca ai fi formulat ceva de genul "daca un barbat inseala o femeie, atunci acel barbat e putin dobitoc", nu aveam nimic de obiectat... dar de ce consideri ca toti barbatii din lume sunt niste dobitoci, pentru ca Ion a inselat-o pe Maria? automat nu doar eu, ci prin extensie si sotul tau e un pic cam dobitoc, si tatal tau, samd...

Aaa, emagl.. daca tu urasti barbatii, e problema pur personala a ta pe care o respect atata vreme cat nu ma afecteaza in mod direct.
anakin
Postat pe 9 Decembrie 2008 16:30
"Daca un barbat inseala o femeie si aceasta femeie este frumoasa si culta, ori mai presus de orice, este sotia lui, asta nu inseamna ca barbatii sunt putin dobitoci?"
Dragul meu, pe langa faptul ca esti barbat, mai dai dovada si de goluri de memorie.Daca tot ai avut de gand sa citezi din cele scrise de mine si sa ma transformi intr-o opera clasica, da citatul asa cum trebuie, nu asa cum vrei tu, lasand la o parte partile esentiale, doar ca sa poti insirui niste asa zise "adevaruri", care seamana cu ozn-urile.De altfel, noi femeile stim un adevar pe care tu de-abia acum il cunosti:Barbatii sunt in general ipocriti.Esti pedepsit de Dumnezeu, chiar de cand ti-a agatat cravata in fata.Si pe urma, poti sa-ti debitezi ineptiile, uitandu-te dimineata in oglinda.Face bine la ten.
Ioana007
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:16
mdeci ma risc si-mi dau "emilul'-cristiansen56
problema este ca ne inselam unii pe altii...dar de ce inseala barbatii?...ptr ca sexul nu mai functioneaza in mod corespunzator din diferite motive...femeia este racita ,are ciupercute,are tot felul de scurgeri vaginale anormale,reactii chimice care o fac sa nu simta placere,stresului datorat serviciului sau indatoririlor casnice(curatenie,copii,etc),anotimp,configuratia astrelor,avorturi,faptului ca actul sexual nu se desfasoara intr-un ambient placut si sigur9ia reamintiti-va la inceput,cand nu erau copiii,cand nu stateati in casa cu parintii,cand nu erau de indeplinit indatoririle casnice de indeplinit!) si a altor factori care actioneaza asupra corpului feminin(masculin,ca deh ,este o relatie in doi)...neavand un act sexual normal,finalizat cu orgasm/e...sistemul nervos o ia razna ...femeia este nervoasa ,irascibila,nehotarata,indispusa...frustrata...toate aceste stari se transmit barbatului....el devine la radul sau tensionat...nervos,neimplinit si atunci cauta in alta parte...si cauta ...si cauta...si cauta ...poate gasi mai mult decat are ,sau mai putin...eu am gasit multe femei cu probleme vaginale....f multe ...asta nu inseamna ca m-am culacat cu toate ...peste 50% au probleme la organul genital...de-aia ne si jucam leapsa cu dragostea ,o dam unii la altii,de-aia multe cupluri care au avut parte de dragoste ,ajung la ura ,de-aia este haos in iubire,in sufletele noastre,in trup si minte ...umblam dupa comoara,iubirea,ca bezmeticii
ceea ce am spus mai sus este valabil si invers,de ce ne insala femeile,numai ca ele nu vor sa recunoasca ca este in final ,tot vorba despre sex...si atunci arunca galusti de hranit copiii,spunand ca sufleteste nu mai simte nimic ptr un barbat,sau ca inteligenta lui nu mai corespunde pretentiilor ei si alte motive ,care de fapt recurg de la nesatisfacerea hormonilor ,pe care ii avem(la unii /unele,sunt diminuati,dar nu este vina lor)
problema este ca in astfel de situatii,de disfunctionalitati in relatia de cuplu,unii au curajul sa spuna adevarul,altii fac compromisuri,iar altii inseala...
dragostea vine si pleaca cand vrea ea
stiu ca o sa primesc critici...e normal sa fie asa,dar inainte de a mi le adresa cititi cu atentie,analizati ce am scris,neuitand de unde am plecat si unde am ajuns cu straile prin care trec barbatii si femeile intr-o relatie
cautator_de_iubire
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:42
dur scris dar, aproape de adevar. foarte aproape

si_totusi
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:47
mai aproape de adevar.....nici nu se putea....asa e,noi femeile ne ascundem in spatele explicatiilor ce nu au nicio treaba cu sexul....nu recunoastem ca si noi avem nevoie de schimbari....de ce?pentru ca sintem judecate altfel decit barbatii.....ei au nevoie tot timpul de schimbari....noi nu....trebuie sa ne multumim cu unul...toata viata...cu parere de rau pentru cine nu recunoaste...dar are dreptate ,,cautator de iubire,,
coco6
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:39
mda...ia sa vedem:

"dar de ce inseala barbatii?...ptr ca sexul nu mai functioneaza in mod corespunzator din diferite motive...femeia este racita ,are ciupercute,are tot felul de scurgeri vaginale anormale,reactii chimice care o fac sa nu simta placere"

ciupercute,scurgeri,lipsa de placere...in 99% din cazuri de unde capata femeia belele astea,aud?nu cumva de la barbatii inconstienti care "cauta si cauta" uitand sa foloseasca prezervativul? binenteles incantati ca o fac "la pielea goala",pt ca nevestele lor nu mai suporta "nenorocitele de anticonceptionale"( de ex) si acasa fac cu prezervativ..si "ahhh!ce bine mi-o trag cu gagica fara cauciuc"

educatia sexuala lasa mult,mult de dorit in romanica...

iar nevasta intra in angoasa...stie ca ea nu a calcat stramb"de unde puteam sa iau?" medicul ii spune ca se transmite numai prin contact sexual.."bun si atunci? eu nu am fost nicaieri ..stau tot timpul cu aia mici."'

cum de unde ?de la el....ohooo! intoarsa acasa pune discutia pe tapet,el se jura pe copii ca nu a calcat stramb,ea se face ca il crede..dar o cuprinde o sila imensa ..si atunci incepe sa se scuze..ca o doare capu',ca ....
nu-i iese din cap .."s-a jurat pe copii,Doamne fereste! cum a putut sa faca asta?!"

fac tratamentul amandoi..el jura in sinea lui ca nu va mai calca stramb(aiureala ,iar uita de caciulita cu prima ocazie),ea ..ramane infirma sufleteste...iarta dar nu uita,ehee,he,he...
iasomia
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:14
sa fim bine intelesti ,nu spun ca "cherchez l'amour" sau cum ii zice... nu are dreptate...

dar ca intodeauna, adevarul este undeva la mijloc,cand o sa am timp si chef o sa dezvolt,poate mai invata copilasii astia mai micuti cate ceva de la noi...
iasomia
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:25
\"lipsa de placere\"

alt punct sensibil,de unde vine ea?

nu cumva pt ca barbatul considera acum \"reduta cucerita\" (doar o are cu acte)...si nu mai depune niciun efort pt ca ea sa fie dornica de facut amor?

vine mirosind a alcool ,din ce in ce mai des cherchelit...penetrarea incepe sa se faca greoi , si omu\' are nevoie de ajutor ca sa intre ...si zau daca ii mai vine..nici macar nu a sarutat-o..de cele mai multe ori \"sta\" ca sa fie liniste in casa..

gresit fetelor! daca tot faceti sex ,fiti cu mintea acolo..simtiti-va bine,e pacat...

pt ca un cuplu sa aiba o viata sexuala reusita ,trebuie ca ambii parteneri sa se comporte ca si cum ar face dragoste pt prima oara,he,he...dar asta este o stiinta pe care o invatam in timp..

ea sa aiba grija chiar daca a gatit, sa nu raspandeasca miros de mancare,aici femeile gresesc f tare...indiferent cat de obosita esti,spala-te...o umbra de fard...un strop de parfum...din pacate sotii le gasesc nepieptanate,mirosind a tocanita..ehhh...

iasomia
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:46
Ioana este exemplul clasic al unei femei ce isi ineaca frustarile acumulate in casnicie pe un site destinat discutiilor, sub anonimatul unui nick si al unei "alte localitati". Imi pare rau pentru barbatul ca trebuie sa te suporte, asta daca intre timp nu o fi deschis omul ochii si a plecat. Nimeni nu este obligat sa iti suporte tie parerile nervii, neimplinirile, frustarile sau irascibilitatile, iar daca ai probleme neterminate sau nerezolvate sau altele cu "ne" in fata, incerca sa ti le rezolvi natural sau artificial... daca ai noroc si baterii, o sa vezi ca iti face bine la ten.
Referitor la "Esti pedepsit de Dumnezeu, chiar de cand ti-a agatat cravata in fata" - asta iti arata nivelul. Scazut.
Cam atat am avut de discutat cu oameni de felul, conditia si educatia ta. Pentru orice mai spui de acum incolo, ai deplina mea indiferenta, alaturi de cel mai adanc sictir.
anakin
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:25
amakin, nimic nu-i ce pare a fi .
si_totusi
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:34
mda...? I think I guess... f**k! He did'it...
anakin
Postat pe 10 Decembrie 2008 17:12
Ce barbat inteligent.
Ioana007
Postat pe 10 Decembrie 2008 22:47
Dragilor...,barbati sau femei,haideti sa nu ne mai ascundem dupa deget.amandoua speciile (suntem totusi diferiti,oricat am vrea noi sa trambitam egalitatea in drepturi)inseala in egala masura.Dc?,ptr ca ne sta in fire.Barbatii....?,ptr ca le sta in caracter.Femeile....?,ptr ca trebuie sa demonstreze acea egalitate in drepturi.n-are nimic de a face cu sentimentele, iubirea,dragostea,etc,bla bla bla.... .pur si simplu TREBUIE.la aceasta concluzie am ajuns EU.Gresesc?Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 11 Decembrie 2008 02:00
si totusi...ai inteles repede...ptr ca esti corecta fata de tine insuti
cautator_de_iubire
Postat pe 11 Decembrie 2008 11:08
")-plecaciune...ptr intelepciune
cautator_de_iubire
Postat pe 11 Decembrie 2008 11:12
uitand sa foloseasca prezervativul? binenteles incantati ca o fac "la pielea goala",pt ca nevestele lor nu mai suporta "nenorocitele de anticonceptionale"( de ex) si acasa fac cu prezervativ..si "ahhh!ce bine mi-o trag cu gagica fara cauciuc"
dela cautator_de_iubire-iham...asta iar este o cauza care duce la despartire...dragostea nu mai este trupeasca...substantele chimice nu isi mai dau intalnire nu se mai iubesc ....muschii sunt despartiri de prezervativul imun,lipsit de sentimente sentimente
referitor la belele(boli)contactate,sunt de acord cu varianta ta...dar de cele mai multe ori femeia si le procura singura(anexite netratate la timp,chisturi,candida,etc )prin neglijenta ei,sau dezinformare ,sau...etc ...
cautator_de_iubire
Postat pe 11 Decembrie 2008 11:24
dupa mine toti aveti dreptate ,chiar daca sunt dure expunerile,vorbiti din experientza de viata a fiecaruia,deci motivatiile sunt numeroase si din partea barbatiilor si din partea femeilor,ramine insa la final ,daca mai poate exista o comunicare in situatia de a se mai putea restabili un echilibru intr-o relatie,
scrichy
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:42
scrichy,

experienta de viata a noastra si a altora,m-a ferit sfantu' sa am experiente (chiar) atat de traumantizante...

dar mi se confeseaza multe femei,am rude,verisoare...ca sa nu mai spun ca am multi amici barbati,stiu ambele variante...


dar situatiunea nu este atat de bicolora cum o prezinta cautatorul,sunt muuuult mai multe nuante in tarasenia asta...
iasomia
Postat pe 11 Decembrie 2008 14:01
Asa este iasomico, fata.Un sofer avea si el o iubita.Camionul este camion, nu ne bagam peste el.Vine el la ea si ii spune drept.
-Fai Lenuto, vreau sa ne iubim.
-Da Costele, sa ne iubim.Dar ma cearta mama, ca ajung in fata altarului cu burta mare, ceea ce ar putea sa-l faca pe viitorul meu barbat sa intre adanc la banuieli.
-Lasa draga, ca am pus protectia acolo unde trebuie.
Se pregatesc ei doi, dar cand isi scoate el obiectul, ea il intreaba stupefiata:
-Costele, cred ca ai gresit prezervativul.Asta este cauciucul de la roata din spate dreapta, pe care l-ai schimbat alaltaieri, cand ai facut pana pe sosea.
Ioana007
Postat pe 11 Decembrie 2008 18:31
inainte de a-ti raspunde la intrebare, ar trebui sa te gandesti tu mai serios la o alta "barbatii cu cine inseala?"...dupa umila mea parere si noi femeile suntem la fel de vinovate ca si ei

Postat pe 11 Decembrie 2008 19:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa il cuceresc? 67 De la: anirica 22 Mai 2011 13:00
Bipolaritate 2 De la: Cassey 6 Aprilie 2009 17:40
Un an plin de minciuni....de ce? 66 De la: estela 30 Mai 2010 04:26
Dilema... 44 De la: blondy777 7 Mai 2009 18:05
nu pot sa inteleg daca este normal 63 De la: garbo027119 29 Noiembrie 2009 21:51
Setari Cookie-uri