Poti sa te indragostesti de doua ori de aceeasi persoana?

Ultima mea relatie in adevaratul sens al cuvantului a fost in urma cu trei ani. De atunci, am tot iesit cu unul si cu altul insa nimic serios.. De curand, din intamplare, am dat nas in cu fostul meu iubit. L-am urat in tot acest timp pentru ca el a fost cel care m-a parasit. L-am considerat un okm de nimic. Am acceptat sa ies cu el la o cafea,iar aceste intalniri la o singura cafea s-au transformat in intalniri din ce in ce mai dese si mai intense. Nu ne mai saturam stand de vorba. Imi place enorm de mult omul care a devenit acum. Pare un om schimbat, s-a maturizat, s-a schimbat in bine, este implicat intr-o relatie serioasa. Simt ca vechile sentimente pentru el revin la suprafata. Si parca sunt si mai aprinse. Oare ma indragostesc din nou de el?
buculina
Postat pe 27 August 2008 18:21
cred ca nici nu l-ai uitat.undeva in launtrul tau nu sa stins scinteia care va aprins calciiele la amindoi.stiu cazuri care dupa 17 ani sau recasatorit impreuna ,in tot acest timp erau casatoriti cu alte persoane .
cred ca aceasta este a doua sansa care va dat-o viata.
profitati de ea,nu va despartiti,iubitiva si respectativa.
crysty016
Postat pe 27 August 2008 18:32
Cerceteaza bine terenul lui si daca nu vezi nici o mina anti-tanc, treci cu senilele pe-acolo. Cred ca veti ramane impreuna - spere binele vostru

Postat pe 7 Septembrie 2008 16:09
* spre

Postat pe 7 Septembrie 2008 16:09
Credall, prima data asigurate ca nu te pacaleste inainte de a incepe relatia, poate sa aiba o prietena, schimbarea poate o arata doar sa te impresioneze. Nu te grabi, daca ai mai fost cu el ar trebui sa-l cunosti putin, nu te lasa dusa de val. Cum scrie Crysty nici nu l-ai uitat, esti indragostita de el. L-ai iubit si o sa il iubesti si in continuare, ori ce ar fi. Chiar daca va despartiti nu o sa il poti uita multa vreme.
dia88
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:22
Credall , chiar tu ai spui ca este implicat intr'o relatie serioasa.Si spuneai ca el te'a parasit...Chiar daca tu incepi sa nutresti sentimente fata de el,sa nu crezi ca si el face la fel...
Poate el nu mai vede in tine decat o prietena buna...o veche prietena buna, in care stie ca poate avea incredere si cu care stie ca poate vorbi despre orice . Eu te'as sfatui sa nu te avanti prea tare...ca pe urma sa nu pici si sa te lovesti mai tare decat data trecuta ;)
( si asta o zis dupa propria mea experienta :D)
Sky
Postat pe 8 Septembrie 2008 09:43
Hexe are dreptate - e bine sa se arunce cu capu' inainte, dar cu rezervele de rigoare!

Postat pe 9 Septembrie 2008 02:51

poti, pt ca dragostea nu este interzisa!
daca simti ca si el e indragostit de tine, atunci te poti considera fericita!
destiny
Postat pe 9 Septembrie 2008 06:47
Dap, te poti indragosti de aceeasi persoana de mai multe ori, indiferent daca s-a schimbat sau nu. Depinde doar de tine, de ceea ce simti tu.
In legatura cu problema ta, ai mare grija, pentru ca, avand in vedere ca tu esti cea care s-a reindragostit prima, tu vei suferi mai mult sau vei fi singura care sufera.
greenpoison
Postat pe 12 Septembrie 2008 16:30
nu, la mine nu merge asta..
nu cred in a doua sansa intr-o relatie..

acum depinde de la caz la caz, si in ce conditii te desparti de cineva, si cum veti reinvia ce era candva intre voi..
Neghinitza
Postat pe 9 Octombrie 2008 14:13
ce e cu aberatia asta???????????!!!!!!!!! te-a parasit si acuma te-ai ''indragostit'' iar de el? asa ceva nu exista.. uita-te mai bine in sufletul tau si intreaba-te daca te mai merita ,sau daca toata afacerea asta nu e doar obisnuinta...
Lullutza
Postat pe 9 Octombrie 2008 14:53
Viatza e prea scurta pentru a ne permite sa pierdem timpul cu intrebari de genul:"Oare cum ar fi fost daca??"...
Laaati frau liber sentimentelor,aveti incredere in feeligul vostru...fiti optimisti.Daca e sa fie ok...daca nu mai departe.
Nu va macinati mintea si sufletul cu resentimente si o mie si una de intrebari ,care nu fac decat sa va iroseasca viata si neuronii.
Asa ca...bazeaza-te pe feelingul tau si poate sa fie mai bine decat te astepti.
walkiria
Postat pe 12 Octombrie 2008 10:08
Poate el se vede cu tine pentru ca are nevoie de cineva ce il intelege si atat ptr orgoliul lui!!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 16 Octombrie 2008 14:11
sigur ca poti sa te indragostesti a doua oara....si a treia oara....si asa mai departe...
de fapt tu nici nu l-ai uitat, dragostea a ramas in inima ta si acum s-a declansat din nou.
din proprie experienta eu ti-as spune ca nu merita, dar sfaturi poate da oricine, asa ca....mergi inainte sa vezi ce se intampla, dar lasa-ti o portita de scapare, o marja de eroare.
bafta!
alyna_marya_nastasa
Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:44
Ufff,aceiasi poveste o traiesc si eu.
emagl
Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:51
Si eu as zice ca nu merita si ca un capitol odata inchis...ce rost are sa-l deschizi din nou? Sau nu scormoni cenusa ca poate te arzi(din nou) etc. Am trecut si eu prin asta. Era prima mea iubire. Si s-a terminat prost si a doua oara.In principiu eu as zice nu si pt ca personal m-am "ars"
monalisa
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:02
De vrei sa incerci incearca. E rau sa te uiti in spate la un lucru pe care vroiai sa-l faci si nu l-ai facut! Sa te chinui la gandul cum ar fi fost de as fi facut cum as fi vrut!
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:16
Eu nu prea cred in schimbari din astea radicale, probabil aceleasi defecte pe care le avea inainte le are si acum...
Si da se poate sa te indragostesti din nou, dar inainte trebuie sa te gandesti bine daca mai merita sau nu...
8989112
Postat pe 12 Decembrie 2008 12:47
La momentul asta nici eu nu mai cred in schimbari de atitudine, gandire, comportament (egal ce). Dupa o anumita varsta cred ca este destul de greu sa te mai poti schimba. Eu tocmai ce am pus punct unei relatii de 4 ani si ceva. Dupa primii doi ani ajunsesem la concluzia ca nu pot sa merg mai departe cu relatia asta. Il iubeam dar mi-am zis ca nu pot sa accept faptul ca pune prietenii inaintea mea in 8 din 10 situatii, daca ma pot exprima asa. Am plecat dar dupa numai cateva luni, in urma unor discutii gen "Hai sa vedem ce putem face impreuna ca sa schimbam situatia ... " ne-am impacat
Si ghici ce? Acum, privind retrospectiv chiar nu am reusit sa schimbam ceva.
Cat despre indragostit... te poti indragosti si de 1000 de ori de aceeasi persoana, asta nu inseamna musai ca si poti schimba lucrurile.
Or poate sunt numai un pic pesimitsa azi...
JeyJey
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:57
Oamenii se mai schimba in fuctie de situatii si de experiente!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 12 Decembrie 2008 17:24
Asa este dafffne.Prietenul meu s-a schimbat total dupa ce l-a calcat masina.Alearga prin salon si face ti...ti... de cate ori se intalneste cu doctorul.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 09:55
De la: dafffne, la data 2008-12-12 17:24:38Oamenii se mai schimba in fuctie de situatii si de experiente!!!!!!!!!



cica, dupa o lunga perioada de suferinta, datorata durerilor din suflet, scufila rosie il reintalneste pe lupan , dupa ce s-au despartit pe motiv ca animalul o trisa cu vulpea

-de ce ai urechi asa de mari?ca le aveai micute
-sa aud mai bine. mi-am dat seama ca nu te ascultam

-de ce faci ochi asa de mari?
-sa te vad mai bine. te-ai facut tare frumoasa

-de ce te invarti in jurul cozii?
-sa te pot admira mai bine. esti o minunatie

-de ce nu mai urli cand ma vezi?
-mi-a pierit glasul cand te-am vazut

si uite asa , tot admirand cum s-a schimbat fostul, se ajunge la intrebarea de baraj:

-de ce ai gura asa de mare?
-sa te mamanc pe tine....

zis si facut. scufila e papata, lupul se culca sa-si faca siesta, vine vanatorul, taie burta salbaticului, scoate scufita si...

peste cativa ani , se reintalnesc si

-de ce ai urechile asa de mici?........etc



oamenii nu se schimba. se adapteaza sau devin mai circumspecti si mai "scoliti "in arta disimularii.
si_totusi
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:57
Ticalosul de lup, stiind ca vanatorul apare de fiecare data cand el o manca pe Scufita Rosie, ii spune Ursului:
-Bai ursule, am sa iti fac cunostinta cu o gagica a-ntaia.Mai departe te descurci tu.Vezi ca ea merge la casa bunicutei pe cararea asta.
Sta ursul la panda, apare Scufita Rosie, golanul de urs se leaga de ea, iar dupa vreo doua ore, mergand prin padure, se intalneste cu lupul.Ursul arata ingrozitor.Ochii ii erau vineti, blana jupuita prin mai toate colturile, si cand vorbea, scotea un sunet gajait.
-Ce-ai patit ursule?-il intreaba Lupul pe Urs.
-Lasa mai, ca sunt foarte suparat pe tine.Nu puteai sa-mi spui draga, ca Scufita Rosie cunoaste artele martiale?Daca spuneai ca vrei sa ramana a ta, de ce naiba mi-ai mai recomandat-o mie?
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:16
pai da. intre timp, se desteptase si scufila. il astepta pe lup sa zica ca s-a schimbat si sa-l ia la omor. ghinionul ursului.

da si lupul avea o banuiala. de asta a verificat .

nu ca ar fi avut el suflet nobil sa-i faca 'lipeli' lui mos martin
si_totusi
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:26
Asa este.A vazut ca Scufita Rosie isi schimbase centura si purta acum una neagra.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:28
cea de castitate era verde si nu se asorta cu scufita de pe cap
si_totusi
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:29
Si nici cu chiloteii ei cu dantelute.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:38
cred ca daca ai iubit si viata te-a despartit de cel de care ai fost indragostita poate ani dragostea care s-a consumat nu se stinsese in totalitate ...a ramas un jar care in momentul reintalnbirii s-a putut face focul mult mai usor dar daca focul arde si cand arunci apa pe jarul acela ca sa fii sigur ca s-a stins e mult mai greu sa il reaprinzi....nu cred ca mai poti iubi un om care ti-a facut rau...poate sa simti mila sau poate dorinta de a fi cu cineva...despre dragoste nu cred ca mai poate fi vorba dar fiecare este diferit si tu stii cel mai bine numai sa fii atenta la confuzii
yzabela_03
Postat pe 14 Decembrie 2008 00:34
Am ajuns pe pielea mea la concluzia ca nimeni nu se schimba.Fostul meu sot a venit la mine sa ne impacam ,pentru copil,pentru ca s-a schimbat,pentru ca a realizat ce rau e fara noi.....asta era ziua........,noaptea insa se culca la amanta cu care l-am prins cand am divortat de el.Nestiind ca-l cunosc mai bine ca oricine,imi baga pastile de-astea,zilnic.Ma chinuiam sa nu ma umfle rasul.Asta se intampla si pentru faptul ca eu nu vreau sa ma mai leg la cap cu nici un barbat o perioada.Am convingerea ca defectele in timp se acutizeaza si oricate palme le da viata,barbatii refuza sa le vada.Asa o fi si la femei,nu stiu.
stanescugean_ph
Postat pe 14 Decembrie 2008 09:44
viata e asa de scurta dar poate fi foarte frumoasa alaturi de persoana iubita.de aceea nu se merita sa fie irosita.ma refer mai mult la partea feminina pentru ca atunci cand o relatie nu merge ele sufera mai mult.
ghelene_06
Postat pe 14 Decembrie 2008 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oferta Speciala 1 De la: macarena 10 Octombrie 2008 22:20
colegul de birou 97 De la: vieru_cezar_iasi 9 Februarie 2009 02:03
Painful ... 8 De la: Ioana007 10 Mai 2009 15:56
barbati inselati...... 195 De la: zambila 9 Aprilie 2010 11:53
NU POT AVEA ORGASM...OARE DE CE? 35 De la: Alexandra20 18 Mai 2009 14:19
Setari Cookie-uri