as vrea sa ascult parerea domnilor...

De la: angy8, la data 2008-09-16 23:10:06 DE CE ATUNCI CAND O FEMEIE ARE RELATII CU DOI, TREI BARBATII ESTE CONSIDERATA O C.... si UN BARBAT CARE A FOST CU 100 DE FEMEI ESTE CEL MAI TARE BARBAT; CEL MAI SMECHER?
este normal? unde mai este egalitatea intre sexe?

Egalitatea intre sexe exista bineinteles dar nu in toate punctele de vedere ,poate veti spune ca am eu o mentalitate invechita dar eu asa vad lucrurile:Actul sexual de exemplu BARBATUL ofera iar FEMEIA duar primeste ,nu poti spune ca ai introdus gaura in surub decat ca ai introdus surubu in gaura.deciiiiiiiii?nici mie nu prea imi place ideea dar asta e mai veche decat lumea iar daca incercam sa contrazicem ideea tot cu numele de curve de alegem .Deci doamnelor DESPRE CE NU SE STIIE NU SE MAI VORBESTE .....scurt si la obiect.
yavrum
Postat pe 17 Septembrie 2008 07:58
Asa cum lor le e scarba sa se bage in pat seara langa o nevasta "avuta" de 15 altii inaintea lor, asa si noua ar trebui sa ne fie sila de a dormi langa un tip trecut prin zeci de asternuturi la viata lui. Mie una stiu ca mi-ar fi !
Myself
Postat pe 17 Septembrie 2008 23:52
Myself, ai dreptate. Trebuie sa ai pretentii de la viata daca te respecti.

Postat pe 18 Septembrie 2008 20:54
Mda...asta ar fi un punct de vedere, dar asta e...daca il iubesti nu te mai gandesti la trecut si la foste ca doar traiesti cu el in prezent chiar daca a avut inca 10 femei inaintea ta, daca am sti ca intr-o zi va aparea barbatul sau femeia visurilor noastre poate ne-am pastra pentru ea/el, dar nu avem de unde sti ca va aparea sufletul pereche asa ca mai trecem prin cateva asternuri si noi ca femei si ei ca barbati pana ne gasim perechea.Mie nu mi-e scarba desi stiu ca barbatul meu a mai fost casatorit, ca sa vorbim mai pe sleau...a mai lins vreo nust cate in p.... acum ce sa-i fac...eu aveam 2 ani cand el a avut prima experienta sexuala...ce trebuia sa ma astepte pe mine sa cresc sau stia ca ma va intalni? Unde dragoste nu e nimic nu e, asa ca sa ne iubim asa cum suntem si sa ne gandim la prezent si la viitor ca trecutul nu se mai intoarce si daca ne pierdem si prezentul uitandu-ne tot in urma o sa ajungem sa regretam viata care a trecut pe langa noi!...
elle
Postat pe 19 Septembrie 2008 15:01
bravo elle.
roby_cado
Postat pe 19 Septembrie 2008 21:45
elle Daca fiecare ne am gandii ce aventuri a avut celalant inainte cred ca am ramane singuri,
yavrum
Postat pe 19 Septembrie 2008 22:08
Pai chiar asta e adevarul si ma gandesc la femeile si la barbatii care se casatoresc virgine/virgini, pe parcursul vietii nu mai vor sa cunoasca si un al doilea partener sexual? Nici macar din curiozitate daca nu din atractie fizica? Pe asta nu o prea mai cred eu una...cu totii stim ca dragostea nu dureaza, sunt de acord sa-ti respecti partenerul dar la un moment dat intervine o rutina de nesuportat si incepi sa te gandesti cum ar fi altcineva...Asa daca ai avut cateva relatii e mai usor sa alegi ce e mai bun pentru tine ca nu mai suntem pe vremea lui bunica cand primul venit era bun gasit!!!Si de multe ori aventurile salveaza relatiile de la pieire...
elle
Postat pe 21 Septembrie 2008 08:51
si eu gandesc ca e omeneste sa ai curiozitati din astea insa, mama ei de curiozitate, apare cand ceva scartie in casnicie. ca suntem sau nu constienti de acest lucru , ca vrem sau nu a recunoaste , de fapt, nu curiozitatea ne mana ci o anume nevoie( de tandrete, de dragoste, de protectie sau pur si simplu vrem sa fim doriti ca la inceput).la un moment dat, ne cam pierdem pe drum.

din aceasta cauza, cautam . incercam sa gasim rezolvari .
daca am prins "scartaitul" de la primele semne, e mai usor ; discutam, disecam ce ne nemultumeste si exista sanse mari de a ne regasi unul pe altul.

alteori, e prea tarziu. incercam alte subrefugii : cautam motivatii pentru neputinta noastra de a ne mai iubi perechea si, ne trisam singuri. apelam la aventura . nu suna cunoscut?

- ma duc la aia dar, nevasta e nevasta.
- m-am culcat cu ala insa, imi iubesc sotul si-l respect
- asa suntem noi barbatii. cand apare o ocazie, profitam . dar, casa e casa
- sotul meu ma neglijeaza si, am cautat putina dragoste insa, de dragul copilului, imi tin casa si barbatul.


oare asa sa fie?

aventura nu salveaza nimic. e doar o minciuna frumoasa pe care ne-o spunem . mai devreme sau mai tarziu, ceva se va rupe.

nu poti sa spui ca dupa o aventura vii mai dragastos acasa. si daca vii, va urma alta aventura sa fii si mai dragastos decat dragastos si tot asa , pana te obisnuiesti sa fii asa de dragastos incat, petreci mai mult timp cu amanta / amantul .

aici incepe harababura. cel / cea de acasa, afla
ce se intampla, stim cu totii reactia. poate sunt si familii care au trecut peste astfel de hopuri si au decis sa continuie dar, sunt mult mai multe care, mai devreme sau mai tarziu sau destramat . oricum, neincrederea ramane. mereu va fi ceva ce_va sapa in sufletul celui inselat

si atunci , iar imi pun intrebarea? cum salveaza o aventura casnicia?



si_totusi
Postat pe 21 Septembrie 2008 13:22
ptr=blu69fantasy= ai expus atit de bine abordind mai toate variatele temei ,sustin si eu cele spuse de tine,deci de ce sa mai ascultam parerea domnilor,oare toti vor spune adevarul,doar unii, care recunosc in profunzime de ce se comporta asa,ca fiecare are in minte o imagine ideala pe care sa se suprapuna femeia cu care ar dori sa fie ,dar asta se poate intimpla foarte rar in viata si atunci vor fi in vesnic cautari,viata oferind doar fractiuni de imagine, exceptie facind doar cei care inseala dintr/un instinct animalic fara nici o ratiune
scrichy
Postat pe 21 Septembrie 2008 16:09
De la: iamonica_kissu, la data 2008-08-25 15:50:26de ce inseala barbatii, as vrea sa ascult diferite motive poate invatam si noi femeile ceva din asta...cum sa nu ne comportam...

recunosc ca nu am citit toate postarile, asa incit s-ar putea sa reiau ceea ce deja s-a mai spus. imi cer aprioric iertare.

exista o mare diferenta intre barbati si femei, diferenta de care cultura noastra profana nu prea este constienta. este vorba de mostenirea genetica cu care specia noastra de hominide a fost inzestrata. si desi a trecut atita amar de vreme de cind existam, totusi aceasta mostenire genetica nu si-a pierdut forta. este vorba de pulsiunile sexuale. noi barbatii am mostenit o gena extrem de activa din acest punct de vedere, si care ne ordona sa lasam cit mai multe urme in "tribul" in care traim. este dorinta naturii ca un barbat sa insaminteze cit mai multe femei, pt. ca gena sa, sa poata avea siguranta perpetuarii caracteristicilor personale. dovada acestei mosteniri este neimplicarea emotionala a barbatului in actul sexual pe care il cauta, il provoaca si il obtine.
mai ginditi-va ca noi, barbatii, nu traim fenomenul da a da viata unui pui de om, nu sintem implicati fiziologic si nici sentimental in acest proces, pe noi doar mindria de a fi tati si de a avea mostenitori, ne face sa rezonam cu evenimentul aducerii pe lume al unui fiu/fiica. dar acest lucru nu presupune automat si fidelitate, de ce ar presupune-o!? in plus, atita timp cit sintem implicati cu contract social, vezi actul oficial al casniciei, intr-o relatie, sintem linistiti din punct de vedere al datoriei fata de societate si fata de partenera noastra, si in consecinta, de ce nu ne-am dovedi noua insine barbatia cucerind sexual o noua "femela"?

iata citeva considerente care tin de mostenirea ancestrala a vinatorului, a cuceritorului si a luptatorului de a-si perpetua saminta, si care nu au disparut din profilul genetic al genului masculin, specia hominide, desi sintem pe acest pamint de milioane de ani.

aceste considerente definesc situatia generala a comportamentului sexual al barbatilor, iar exceptiile care se manifesta dovedesc ca exista varianta ca un alt nivel emotional si mental decit cel general, si care tine de maturizarea emotionala si mentala, sa poata genera totusi fidelitatea masculina. ceea ce inseamna ca testarea acestui nivel de maturizare a actualilor sau viitorilor vostri parteneri, este singura posibilitate de a nu trai deceptiile infidelitatii masculine.

cit despre infidelitatea feminina, are si ea cauzele ei, cu totul altele insa decit cele discutate mai sus.

Epicurian
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:50
dar femeile de ce inseala???
cobilita
Postat pe 23 Septembrie 2008 22:39
De la: Epicurian, la data 2008-09-22 17:50:08
De la: iamonica_kissu, la data 2008-08-25 15:50:26de ce inseala barbatii, as vrea sa ascult diferite motive poate invatam si noi femeile ceva din asta...cum sa nu ne comportam...

recunosc ca nu am citit toate postarile, asa incit s-ar putea sa reiau ceea ce deja s-a mai spus. imi cer aprioric iertare.

exista o mare diferenta intre barbati si femei, diferenta de care cultura noastra profana nu prea este constienta. este vorba de mostenirea genetica cu care specia noastra de hominide a fost inzestrata. si desi a trecut atita amar de vreme de cind existam, totusi aceasta mostenire genetica nu si-a pierdut forta. este vorba de pulsiunile sexuale. noi barbatii am mostenit o gena extrem de activa din acest punct de vedere, si care ne ordona sa lasam cit mai multe urme in "tribul" in care traim. este dorinta naturii ca un barbat sa insaminteze cit mai multe femei, pt. ca gena sa, sa poata avea siguranta perpetuarii caracteristicilor personale. dovada acestei mosteniri este neimplicarea emotionala a barbatului in actul sexual pe care il cauta, il provoaca si il obtine.
mai ginditi-va ca noi, barbatii, nu traim fenomenul da a da viata unui pui de om, nu sintem implicati fiziologic si nici sentimental in acest proces, pe noi doar mindria de a fi tati si de a avea mostenitori, ne face sa rezonam cu evenimentul aducerii pe lume al unui fiu/fiica. dar acest lucru nu presupune automat si fidelitate, de ce ar presupune-o!? in plus, atita timp cit sintem implicati cu contract social, vezi actul oficial al casniciei, intr-o relatie, sintem linistiti din punct de vedere al datoriei fata de societate si fata de partenera noastra, si in consecinta, de ce nu ne-am dovedi noua insine barbatia cucerind sexual o noua "femela"?

iata citeva considerente care tin de mostenirea ancestrala a vinatorului, a cuceritorului si a luptatorului de a-si perpetua saminta, si care nu au disparut din profilul genetic al genului masculin, specia hominide, desi sintem pe acest pamint de milioane de ani.

aceste considerente definesc situatia generala a comportamentului sexual al barbatilor, iar exceptiile care se manifesta dovedesc ca exista varianta ca un alt nivel emotional si mental decit cel general, si care tine de maturizarea emotionala si mentala, sa poata genera totusi fidelitatea masculina. ceea ce inseamna ca testarea acestui nivel de maturizare a actualilor sau viitorilor vostri parteneri, este singura posibilitate de a nu trai deceptiile infidelitatii masculine.

cit despre infidelitatea feminina, are si ea cauzele ei, cu totul altele insa decit cele discutate mai sus.




clar...deci nu e vina voastra sinici a noastra e vina stramosilor nostri...
iamonica_kissu
Postat pe 24 Septembrie 2008 11:46
deci sa-i dam bataie fratilor,nu e vina noastra.convenabil ha?......PLEASE.cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 24 Septembrie 2008 15:14
De la: roby_cado, la data 2008-09-24 15:14:22deci sa-i dam bataie fratilor,nu e vina noastra.convenabil ha?......PLEASE.cu stima CATALIN.

oameni buni, luati mesajul ca pe un intreg, si nu doar pasaje din el. ca nu aceasta este conduita pe care doriti sa o subliniati, recititi va rog ceea ce scrie in finalul lui:
"aceste considerente definesc situatia generala a comportamentului sexual al barbatilor, iar exceptiile care se manifesta dovedesc ca exista varianta ca un alt nivel emotional si mental decit cel general, si care tine de maturizarea emotionala si mentala, sa poata genera totusi fidelitatea masculina. ceea ce inseamna ca testarea acestui nivel de maturizare a actualilor sau viitorilor vostri parteneri, este singura posibilitate de a nu trai deceptiile infidelitatii masculine...".

ok, ?

Epicurian
Postat pe 24 Septembrie 2008 18:43
elle, dar daca stii frecventa cu care le-a schimbat? Adica una-doua pe saptamana, in general? 10 nu e asa mult pt un tip. daca il si iubesti treci peste. Dar eu am zis Zeci. Cu asta cum te-ai impaca? Eu am refuzat relatia cu un astfel de barbat, desi sustinea ca tine mult la mine, dar pur si simplu mi se intoarce stomacul pe dos.. :(
Myself
Postat pe 24 Septembrie 2008 20:32
Myself, care e in opinia ta numarul maxim acceptabil de fosti parteneri ai unei femei care se implica intr-o relatie?

Postat pe 25 Septembrie 2008 12:52
Depinde de varsta si de sentimentele pt fostii. Eu am 23 si am la "activ" doar unul, la care am si tinut la vremea aceea. Si nu-mi e rusine de asta. Nu vreau sa tin agende cu cati am dezbracat, cum fac unii/unele. Daca as avea varsta ta, cred ca 3 ar fi un numar maxim pt o femeie care se respecta. :)
Myself
Postat pe 26 Septembrie 2008 10:59
Bravo. Gandim la fel

Postat pe 26 Septembrie 2008 15:46
Orice barbat isi doreste o femeie care se respecta. Cand iti spune ca la 28 ani are deja sase - sapte barbati la activ, te intrebi in mod automat - "oare sunt relatii serioase in care s-a implicat sau a fost ...cu totul altceva?" "A fost oare pacalita si dusa cu zaharelul?" - dar de cate ori s-a pacalit? o data , de doua ori, hai de trei ori, insa de la patru in sus ori e prea credula ori ghinionista ori prea c***. Daca de la prima intalnire sare cu barbatul in pat cand exista probabilitatea sa nu se mai intalneasca cu el, e clar ca merge la risc pentru ca un barbat nu isi doreste o astfel de femeie care sa fi cedat usor in trecut. Nu e doar conceptia mea, ci a tuturor barbatilor din anturajul meu

Postat pe 26 Septembrie 2008 16:22
da, si eu sunt de parere ca acest concept de modernizare/emancipare a femeii de fapt ii dauneaza. Si sunt multe care sar in pat doar sa para la moda, independente, sa para ca si ele vor acelasi lucru inca din prima seara. Dar in sufletul lor stiu ca e doar o masca, si-ar dori altceva, ar vrea calitate in viata lor dar isi zic ca oricum 'strugurii sunt prea acri' (adica "cine mai are nevoie de relatii serioase?!").
Myself
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:16
GOD!!!! Cum adik "Zeci" Myself? Poate se lauda, barbatii vor sa fie macho, toti se viseaza niste Casanova, dar daca nu le stii tu cu precizie pe acele "zeci" de femei, bine ar fi sa mai scazi. Si apoi majoritatea barbatilor pana in 28-30 de ani sunt cu ochii numai dupa aventura, sa mai adauge cateva femei la insectar
elle
Postat pe 27 Septembrie 2008 19:45
Suzuki o prinde pe fosta lui nevasta, care era o tinerica fara minte, cu altul.
-De ce ai sarit cu o persoana straina in pat?-o intreba manios Suzuki.
-Pentru ca vecinul de la doi, a uitat apa deschisa de la baie si ne-a inundat.
-Si ce? Nu puteai sa iti imaginezi ca esti la pescuit?

Postat pe 28 Septembrie 2008 08:09
degeaba comentam istoria se repeta la infinit spre deliciul unora si dezamagirea altora
scrichy
Postat pe 28 Septembrie 2008 16:05
sa stii ca nu te va blama nimeni ,asa si este fiecare barbat are si el cite o problema,de aceea se mai duce si el sa se descarce in alta parte,dealtfel cum o fac si femeile din anumite motive numai de ele cunoscute si pina la urma noi barbatii suntem facuti sa mergem la mai multe partenere ca sa putem face combinatii genetice multiple
edy_sword
Postat pe 28 Septembrie 2008 17:27
edy, esti barbat? la profilul tau apare...femeie, 38 ani

Postat pe 28 Septembrie 2008 17:35
elle, nu e deplasat numarul, cel cu care am avut de-a face avea 34 de ani si le schimba ca pe sosete, sa-si arate siesi cat e de "bun". Apoi il auzeai "pe viitor o sa am un camin, las joaca". Iar eu ma intrebam mereu cine naiba o sa vrea acel camin cu el, dupa ce stie cu cate a umblat la viata lui. Poate o femeie dispusa la compromis, ca una serioasa i-ar aplica delicat un sut undeva si i-ar recomanda ghetoul.
Barbatii au impresia ca da bine la cv-ul vietii sa varieze muierile, insa femeile care se respecta nici nu se uita la ei.

edy, teoria asta cu genetica si barbatii e depasita rau. Suntem in sec 21, lasa tu aiurerile astea cu jungla si primatele.. Chiar nu-ti dai seama ce spui? Un barbat sigur pe el, integru, cu niste valori, care are educatie (si nu a terminat 10 clase la seral), care stie ce vrea de la propria existenta, nu-si iroseste timpul si decenta sa adulmece care femela de pe strada e in calduri pt a imprastia genele. Hai sa fim seriosi
Myself
Postat pe 28 Septembrie 2008 21:02
Myself, esti prea tare. Supercool!!!!!!

Postat pe 28 Septembrie 2008 21:32
mda myself...ai dreptate...eu sunt geloasa de mor si pe fosta lui sotie, pe care nu a mai vazut-o de ani buni pt ca nu s-au despartit tocmai in relatii de amicitie...mda....si eu m-am gandit la inceput cate o mai fi lins inaintea mea si chestii dintr-astea...dar sa stiu ca a schimbat o sumedenie de femei ca pe sosete...n-as accepta cu siguranta!
elle
Postat pe 29 Septembrie 2008 12:54
E si gelozie pe o parte, pe de alta e si faptul ca cineva tre sa-i puna putin la punct pe cei care si-au trait viata fara bariere si au regulat precum taurii comunali, fara teama de consecinte. Poate si sotia/actuala partenera a avut fantezii cu vreunul dar nu a plonjat direct in pat. Asa si ei sa invete ce e ala control. Si la o adica, femeile sunt aratate cu degetul daca trec de la unul la altul, ei de ce n-ar fi?
Una e sa ai un iubit de sezon si putin sa-ti pese cate s-au trecut in condica lui, SI alta e sa imparti intimitatea vietii (respectiv casei) tale cu un astfel de individ, bashca ca te gandesti "oi fi eu chiar cosanzeana de a ajuns dintr-o data sa stea DOAR cu mine, dupa o viata de huzur? hm... "
Myself
Postat pe 29 Septembrie 2008 15:06
parerea mea esta ca femeile insala in egala masura cu barbatii, mai bine decat barbatii pentru ca nu se afla decat daca si cand vor ele si stiu ce fac cand o fac, la modul ca nu am vazut fete plangand dupa ce au fost parasite ca au inselat dar barbati da

Postat pe 7 Octombrie 2008 00:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt insarcinata si doresc sa ma despart de tatal copilului 142 De la: lollyme 1 Februarie 2020 22:28
IN CAUTAREA UNEI PRIETENE 27 De la: Ioana007 17 Mai 2009 17:19
Ce sa fac? 23 De la: ladyDY 24 Februarie 2010 21:16
barbatul care ma iubeste 339 De la: biablanca 17 Martie 2010 13:09
buna!!! 368 De la: yony 17 Septembrie 2009 20:51
Setari Cookie-uri