sunt obsedata de ideea ca poate ma insala...

iubitul meu este mai invarsta decat mine cu 10 ani...iar in trecut el a fost un mare gagicar...el sustine ca s-a cumintit...insa nu stiu ca sa cred...domeniul in care lucreaza il solicita foarte mult..deseori nu raspunde la telefon,la mesaje,iar cateodata termina cu lucrul abia seara.El iese cu baietii la bere aproximativ in fiecare seara,ajungand acasa noaptea tarziu sau doar in zorii zilei.El sustine ca in cele 3 luni de cand suntem impreuna nu a mai fost cu nicio femeie...insa tinand cont de trecutul lui..nu stiu ce sa cred..sunt complet obsedata de ideea ca poate...poate ma insala...
Sky
Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:25
Sky , am avut si eu obsesia asta cu primul barbat din viata mea.
Ajunsesem sa fac crize de gelozie ( bine macar ca le faceam doar acasa )
La un moment dat am cedat nervos si ca sa nu-l mai banuiesc m-am apucat eu de flirtat
Si am gasit unu care merita , mi-am indeplinit "visu" , l-am inselat , dupa care m-a durut si de inselatul lui si de tot ce inseamna el.
Asa mi-am dat eu seama ca , nesiguranta n-are ce cauta intr-un cuplu si daca o simti , fugi cat de tin picioarele ca nu-ti ofera omu incredere nici in tine nici in el.


Cu al doilea eram un : ma doare in cot de toate muierile tale.
Picasem in extrema celalta ! Daca imi zicea ca se vede cu una : Ii calcam si camasa sa se duca.
Cate reprosuri mi-am luat ca is o femeie anormala



Ei ..cu restu ...a mers ca unsa treaba - neincredere,gelozie si toata gargara asta.
Adica , increderea pana la proba contrarie !



Eu as zice sa spui PAS ! Dar tu stii mai bine ce vrei.
art77
Postat pe 21 Noiembrie 2008 03:31
Idee e ca nici eu nu sunt usa de biserica dar macar ii ziceam cand ieseam ...insa il minteam in ceea ce priveste "cu cine ieseam" insa el nu-mi zice el avand un loc de munca ce il solicita destul de mult...profita de situatie..imi spune ca are treaba...dispare pur si simplu...la mesaje nu raspunde...apeluriile mi le respinge....iar dupa ce reapare imi spune ca a avut treaba....pentru ca dupa cateva zile/saptamani sa aflu ca de fapt era cu ceva prietena buna de al lui tipe de care am mai auzit si inainte...
Sky
Postat pe 21 Noiembrie 2008 15:09
Daca tu pe-o parte el pe-o parte...aveti 2 variante :


1.Va destrabalati amandoi fiecare in treaba lui si va faceti ca nu stiti.
2.Va despartiti si cauti alta persoana pe care sa nu fi tentata nici sa o banuiesti nici sa o inseli .
art77
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:06
Buna ...SKY..sa-ti dau sfaturi nu pot ,exact prin aceiasi situatie trec si eu la fel iub...mai mare cu 11 ani ca mine[aceiasi reputatie o are si el gagici cat mai multe alea ,alea]dar.... aceiasi vb , ca pe mine ma iubeste , ca nu se mai intalneste cu ''ele' serv,,, lui de aceiasi natura dak il sun da respins ca e in sedinta ca e cu ala, celalant si tot asa ,ca dak imi da ocupat inseamna ca are treaba...si ma suna el...ok ramane nesiguranta asta ca ore e chiar asa...iti trc 1001 de idei prin cap [ vreau sa spun ca e foarte grea nesinguranta asta ]...dar stau apoi si ma gandes ca dak e sa ma insele tot ma inseala si dak imi raspunde la tel si dak nu...ma consolez cu gandu asta ...
ADINUTA30
Postat pe 21 Noiembrie 2008 20:38
De la: ADINUTA30, la data 2008-11-21 20:38:02Buna ...SKY..sa-ti dau sfaturi nu pot ,exact prin aceiasi situatie trec si eu la fel iub...mai mare cu 11 ani ca mine[aceiasi reputatie o are si el gagici cat mai multe alea ,alea]dar.... aceiasi vb , ca pe mine ma iubeste , ca nu se mai intalneste cu ''ele' serv,,, lui de aceiasi natura dak il sun da respins ca e in sedinta ca e cu ala, celalant si tot asa ,ca dak imi da ocupat inseamna ca are treaba...si ma suna el...ok ramane nesiguranta asta ca ore e chiar asa...iti trc 1001 de idei prin cap [ vreau sa spun ca e foarte grea nesinguranta asta ]...dar stau apoi si ma gandes ca dak e sa ma insele tot ma inseala si dak imi raspunde la tel si dak nu...ma consolez cu gandu asta ...

crezi ca oare la fel ar trebui sa fac si eu /Ouf barbatii astia ca Doamne greu ii cu ei desi nici tiparul nostru nu e mai bun
Sky
Postat pe 21 Noiembrie 2008 21:48
incearca sa comunici cu el poate e doar o presupunere de a ta si el e cumintel
silviadana
Postat pe 27 Noiembrie 2008 23:48
chiar crezi ca ar exista o posibilitate ca sa devina brusc cumintel ?
Sky
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:47
INCEARCA SA FACI LA FEL,CHIAR DACA NU INSELI PROPRIU-ZIS!PUTINA ACTORIE...LA MINE A TINUT
paula16
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:40
hehe cred ca metoda asta tine la toti masculii cum isi dau seama ca ceva nu e in regula...cum se simt amenintati....POC! se intampla minunea...brusc primesti mai mult atentie...
Sky
Postat pe 2 Decembrie 2008 06:58
ski...ai aplicat metoda??
paula16
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:47
DAda a fost de ajuns doar sa ii dau de inteles ca exista un posibil concurent si s-a schimbat enorm

Sky
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:51
ma bucur pt tine
paula16
Postat pe 5 Decembrie 2008 15:59
De la: Sky, la data 2008-11-21 15:09:39Idee e ca nici eu nu sunt usa de biserica dar macar ii ziceam cand ieseam ...insa il minteam in ceea ce priveste "cu cine ieseam" insa el nu-mi zice el avand un loc de munca ce il solicita destul de mult...profita de situatie..imi spune ca are treaba...dispare pur si simplu...la mesaje nu raspunde...apeluriile mi le respinge....iar dupa ce reapare imi spune ca a avut treaba....pentru ca dupa cateva zile/saptamani sa aflu ca de fapt era cu ceva prietena buna de al lui tipe de care am mai auzit si inainte...




aha....deci tu il minti, inseli la greu...si ceri fidelitate??!!!bravos!!mare femeie ...mare caracter!!!
superbus
Postat pe 10 Decembrie 2008 19:59
E valabil pentru toti masculii...in momentul in care simt ca isi pot pierde dreptul de proprietate si vor ramane doar cu un drept de folosinta, imediat isi schimba atitudinea

Sunt casatorita de 6 ani,,,,timp de trei ani cat am fost studenta isi facea de cap in mod repetat, era ferm convins ca sunt a lui ,,,nu stiam decat scoala si acasa. Dar dupa ce am inceput sa profesez, avand o profesie liberala, niciodata nu a avut un contol asupra programului meu , si-a schimbat atitudinea , ajungand sa se intrebe el ...oare ma inseala?
crazyiam27
Postat pe 13 Decembrie 2008 13:41
de regula...intotdeauna...hotului ii e frica de hoti!
nu te-ai intrebat niciodata de ce tu...ai avea voie sa faci ceva si el nu?
pt ca...am inteles din acest topic ca...'nici tu nu esti usa de biserica"
deci...ce crezi ca ar mai conta cine pe cine inseala daca tot e...inshelatorie la greu?
de ce oare...dintr-o data avem simtul proprietatii atat acerb fara sa ne privim pe noi...in interior si...sa vedem ce vrem...cum procedam pt a obtine si...mai ales...cum incercam sa pastram ceea ce credem ca dorim sa pastram?
daca vom sta mereu ca...in povestea cu drobu` de sare....indiferent cat am fi de fideli...nu vom gasi linistea necesara pt a ne bucura de o dragoste!!
si...vom persista intre aventuri si...senzatii tari...
deci...va trebui sa stim intai ce vrem...fiecare dintre noi si apoi sa gasim calea prin care sa pastram ceea ce ne dorim sa avem langa noi!
ovidiu42
Postat pe 9 Ianuarie 2009 00:37
fantastic, fabulos, fulminant, imi da fiori.
ce atata filozofie don'soarelor?
normal ca te inseala. daca il stii dotat ia-o ca pe ceva firesc.
Marisa
Postat pe 9 Ianuarie 2009 19:29
Bun raspuns Marisa
Sky
Postat pe 9 Ianuarie 2009 20:44
ia-o ca pe ceva normal,femeile nu prea au cum sa inteleaga ca barbatii care au amante sunt mult mai pasionali,mai vii,faptul ca se simt macho ..ii ajuta sa suporte mai usor greutatile..

sunt barbati pe care nici nu-i simti ca insala,stiu sa dea si acasa tot ce este nevoie,bravo lor!

si apoi sky..functia intretinuta face minuni...


daca nu se uita in ochii tai si se smiorcaie ca te-a inselat,e perfect...

eu din prea plinul meu am dat si la altele...si ce? i-a mutat ceva din loc?....

intodeauna s-a uitat mai cu drag la mine,un fel de "ia uite ce bunaciune am eu acasa, si umblu dupa cai verzi pe pereti"

eheee,he,he...

si sky! sa nu-l cauti in telefon,in agenda,in buzunare...ni-cio-da-ta!

iasomia
Postat pe 9 Ianuarie 2009 21:01
iaca aici nu-s pe acceasi lungime de unda
de ce sa o dea fata? daca o rataceste, ca barbatii astia-s uituci nevoie mare.

mai bine e taiata, lasata acasa la pastrare si poate sa umble hai hui cat vrea .asa nici nu poti zice ca te inseala si ai si motiv sa verifici daca vecinul o are pe a lui la el. tot din grija sa nu o rataceasca doamne fereste pe undeva
si_totusi
Postat pe 9 Ianuarie 2009 21:10
si inca ceva Sky....cand avem totul acasa...nu mai mergem la vecina!inlatura monotonia, fii mereu cu chef...de amor, fii interesanta...asta ne mentine interesul si pasiunea!!
superbus
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:17
Mergand pe rationamentul iasomiei, si considerand ca femeile sunt egale cu barbatul inseamna ca sa ne-o dam pe alaturi in spume si acasa sa ne pupam si sa ne spunem cat de mult ne iubim. Si revin si la vechea mea obsesie: sa ne rugam sa nu ne aduca sau sa aducem vreo boala venerica acasa. Bafta multa!!
Micass
Postat pe 10 Ianuarie 2009 08:18
micass,

sunt rationala sau nu,nici nu-mi doresc sa judec totul la rece,daca as fi facut asa..multe din bucuriile vietii mele nu ar fi existat,dramatizati totul..scoateti la lumina copilul din voi!

f multi useri blazati pe forumul asta,care iau totul mot a mot...

si apoi ne tot atragi atentia cu boala aia venerica,trebuie sa fii nesimtit in ziua de astazi ca sa te imbolnavesti,exista prezervativul.. daca ai o educatie sexuala normala iti iei masuri de prevedere,si apoi nu o faci la intamplare,recomand "curtea asidua" iar fetele sa cedeze dupa minim 6 luni...

cat despre ce zicea baiatu' de mai sus...corect! femeia trebuie sa fie dornica,pasionala...dar nu are dreptate in totalitate!
daca esti prea dornica,si stai closca imediat ...este tentat sa caute o tipa care face fite...le place un pic de zbucium,un pic de gelozie...ehee,he,he..

in ciuda ideilor mele eu sunt un om tare cuminte in viata reala,chiar daca sunt "libertina",cand il simteam pe omu meu ca este dus pe ganduri,ma aranjam,aveam grija sa fiu cat mai sexi(in limita bunului simt) si plecam cateva ore de acasa...ca sa-i bag morcovelul un pic,unde plecam?
cel mai ades in parc,pt ca era pe vremea lu' ceasca, ..ce faceam in parc?
tri-co-tam!
scoteam bani si din piatra seaca,la intoarcere lasam lucru la o vecina,ma ciupeam de obraji ca sa fiu imbujorata...trucuri femeiesti...dar astea nu le planificam ,le aveam in mine...cu stiinta asta de a tine barbatul langa tine te nasti,o ai sau nu o ai!

ps nu ma refer la cazurile in care despartirile sunt absolut necesare...

si inca o data..nu va blazati! viata este prea scurta...si apoi cine face tot timpul pe lupu' moralist..plictiseste,plictiseste teribil...

hai cu optimismul! ca nu costa bani!
iasomia
Postat pe 10 Ianuarie 2009 08:54
Ba am inteles foarte bine ce ai spus:"ia-o ca pe ceva normal,femeile nu prea au cum sa inteleaga ca barbatii care au amante sunt mult mai pasionali,mai vii,faptul ca se simt macho ..ii ajuta sa suporte mai usor greutatile..". VAi saracii. Chiar trebuie sa traga la mai multe femei ca sa poata trece peste necazurile vietii?
"sunt barbati pe care nici nu-i simti ca insala,stiu sa dea si acasa tot ce este nevoie,bravo lor!" Vad ca pici in extaz cand un barbat e asa de bun mincinos si pervers incat dupa ce merge si se tavaleste in alte paturi intra ca un domn in casa si te pupa pe obraz.
Inteleg din ce spui ca ai fi de acord sa aiba si alte femei cu conditia ca sa te iubeasca pe tine cel mai mult? SAu din sentimentul de vinovatie sa se poarte mult mai frumos cu tine? Sper ca ce ai scris mai sus e o ironie pe care eu n-am inteles-o.
Cat despre prezervativ, am o nepoata conceputa cand sora mea facea dragoste cu sotul ei cu prezervativ. Da recunosc ca am fobia bolilor sexuale. Si nu ma refer aici la cele care se trateaza ci la cele cu efect fatal: Sida, Hepatita B, C. Nici o metoda de contaceptie nu mi se pare destul de sigura sa ma pazeasca de aceste boli. Cea mai sigura metoda de protectie e fidelitatea ambilor parteneri. Te-ai prins?


Micass
Postat pe 10 Ianuarie 2009 14:36
no comment.

ma plictisesti...
iasomia
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:03
Iasomico ma surprinzi iar !! Placut . Esti o tipa interesanta .
Dar eu tot la Cai-verzi-pe-pereti visez si la Feti -Frumosi-cu-stea-in-frunte. Ce sa-i faci? Fiecare pe tiparul lui . Altfel n-ar fi viata cu gust..
blanca
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:13
miel-micut,

ai o singura viata! ai voie sa visezi tot ce vrei,ideal ar fi sa-ti faca viata mai usoara..




iasomia
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:24
Si eu am o problema cu posibilitatea de a contracta vreo boala venerica fatala. Cred ca, constientizarea faptului ca exista boli cu transmitere sexuala care pot afecta orice persoana activa sexual, reduce acest risc prin tratarea cu maxima seriozitate a problemei protejarii. Asadar, chiar daca este o sursa de ganduri nu tocmai placute, reprezinta un lucru bun. Devine o povara greu de suportat atunci cand se transforma intr-o obsesie. Asta s-a intamplat la mine, desi o perioada de timp nu ma gandeam aproape deloc la acest aspect. Cred ca am trecut de la o extrema la alta si nu pot sa-mi dau seama cum si de ce s-a intamplat acest lucru. As avea nevoie de niste sfaturi.
danna
Postat pe 2 Februarie 2009 15:35
De la: Sky, la data 2008-11-16 15:25:47iubitul meu este mai invarsta decat mine cu 10 ani...iar in trecut el a fost un mare gagicar...el sustine ca s-a cumintit...insa nu stiu ca sa cred...domeniul in care lucreaza il solicita foarte mult..deseori nu raspunde la telefon,la mesaje,iar cateodata termina cu lucrul abia seara.El iese cu baietii la bere aproximativ in fiecare seara,ajungand acasa noaptea tarziu sau doar in zorii zilei.El sustine ca in cele 3 luni de cand suntem impreuna nu a mai fost cu nicio femeie...insa tinand cont de trecutul lui..nu stiu ce sa cred..sunt complet obsedata de ideea ca poate...poate ma insala...


ce naiva esti...iese la bere cu baietii mereu pana sera si tu ce faci? astepti ca fraiera?
iesi si tu cu fetele si vezi ce zice...mama daca va inteleg ..parca a-ti fi pe vremea lui bunica cand femeia era supusa barbatului si trebuia sa acepte tot ce zicea si ce facea el..
terzeste-te....
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 02:10
De la: danna, la data 2009-02-02 15:35:01Si eu am o problema cu posibilitatea de a contracta vreo boala venerica fatala. Cred ca, constientizarea faptului ca exista boli cu transmitere sexuala care pot afecta orice persoana activa sexual, reduce acest risc prin tratarea cu maxima seriozitate a problemei protejarii. Asadar, chiar daca este o sursa de ganduri nu tocmai placute, reprezinta un lucru bun. Devine o povara greu de suportat atunci cand se transforma intr-o obsesie. Asta s-a intamplat la mine, desi o perioada de timp nu ma gandeam aproape deloc la acest aspect. Cred ca am trecut de la o extrema la alta si nu pot sa-mi dau seama cum si de ce s-a intamplat acest lucru. As avea nevoie de niste sfaturi.




dana...sincer...acu`chiar crezi ca e mai bine sa te rezolvi singura de teama bolilor?
asta se-ntampla atunc camd ai parteneri instabili...cand anturaju` e dubios....
acu`...sunt convins ca...chiar ai o teama de barbati...dupa cum scrii tu aici!!
si...incerc sa-mi fac o imagine...ce se va intampla in viitor?
mergi la primarie cu...vibratoru`?
ovidiu42
Postat pe 20 Februarie 2009 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am luat din nou bataie 41 De la: ADMINISTRARE 8 Decembrie 2008 08:00
BUNA! 17 De la: eu_geminy 8 Septembrie 2010 22:52
iubirea mea 2 De la: floare_cu_colti 5 Martie 2011 10:04
sinceritate sau nu ... 6 De la: scrichy 26 Mai 2009 01:19
divort la minut 47 De la: si_totusi 3 Mai 2009 21:59
Setari Cookie-uri