am primit de la viata exact ce nu mi-am dorit...un barbat fals

sufar si o fac si din vina mea k i-am permis atatea!suntem impreuna de 3 ani,casatoriti de o jum d an si avem si un baietel de 4luni.dar el e mereu cu gandul si chiar o face sa se mai intalneasca si cu alte femei ceea ce eu nu sunt de acord!asa ajungem mereu la cearta ca si azi,cand descopar ca el ma mintea zicand ca se duce sa se int cu colegii i de fapt sa intalnea cu una de a fost a tuturor barbatilor.mai avusese si in trecut ceva cu ea cand eu eram gravida.nu-s cum sa va spun dar am luat si batatie de la el pt ca ma impotriveam sa plece!nush cum sa fac,ma doare ce imi face dar il si iubesc si tot mai sper sa schimbe sa fie ca inainte doar al meu!va rog ziceti-mi si voi parerea voastra ce sa fac sa nu ne mai certam,sa fie numai al meu,sa mentinem o casnicie si familie adevarata la copil!mentionez k lui nu i se pare a face ceva rau,zice k ma iubeste dar k e barbat si lui i se iarta!am iertat destul cat mai vrea! :((
lory89
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:46
Draga Lory, din ce am citit eu despre situatia ta, cu parere de rau cred ca nu are rezolvare. Nici macar pe timpul sarcinii nu avea de ce merge la alte femei.Gandeste-te ca daca acum face asta cum va fi viata ta si a copilului alaturi de el?Te gandesti in ce stres va creste acel copil.Oare asta iti doresti? Oricat l-ai iubi se termina si acest lucru daca zi de zi afeti conflicte.Se zice (si este adevarat) ca raul trebuie taiat de la radacina. Esti tanara si cred ca-ti este greu sa-ti cresti copilul, dar incearca si stai de vorba si cu parintii lui si cu parintii tai. Poate impreuna gasiti modalitatea de ai tempera "iesirile" extraconjugale. Nu ar fi rau sa vorbesti si cu nasii vostrii, poate sunt de ajutor. Gandestete ca daca merge si la femei "usoare" oricand poate aduce ceva boala in casa. Imi cer scuze ca ti-am spus parerea mea care sigur te va intrista, dar nu cred ca se va linisti pana nu-l vor lasa "puterile". Zic asta ptr ca lui i se pare normal ca barbatul sa insele iar nevasta sa il astepte dragastoasa si cu masa pusa. Nu este asa. Fa-ti o cariera si poate cu ajutorul parintilor iti vei creste si copilul. O viata are omul si este pacat sa-si bata joc de ea. Iti doresc sa gasesti rezolvare problemelor tale asa cum iti doresti. Sa-ti traiasca si sa fie sanatos copilasul tau si sa-ti umple inima de bucurii toata viata.
scheherezada_amalia
Postat pe 11 Februarie 2009 11:27
parerea mea ???
daca conteaza...
ia-ti copilasul si pleca.asta trebuia sa faci de la inceput,dar tu i-ai intarit sentimentul de-a se duce si la alte femei,stiind ca tu il vei ierta de fiecare data.pune piciorul in prag si ia-o de la capat.nu esti prima si cu singuranta nici ultima femeie care-si creste copilul singura.daca te iubeste cu adevarat,o sa realizeze ce-a pierdut,si-o sa incerce sa cladeasca ceea ce-a darmat odata.
doar din iubire pt cineva,nu trebuie sa suportam bataile si batjocora la care suntem supuse.
daca nu iei acum o masura,cu siguranta calvarul prin care treci va continua,si-n cel mai trist caz,te vei trezi intr-o buna zi ca-ti va aduce si-o femeie in casa,care-ti va lua locul de sotie,mama,etc.
lysa77
Postat pe 11 Februarie 2009 12:20
De la: lory89, la data 2008-11-21 16:46:32sufar si o fac si din vina mea k i-am permis atatea!suntem impreuna de 3 ani,casatoriti de o jum d an si avem si un baietel de 4luni.dar el e mereu cu gandul si chiar o face sa se mai intalneasca si cu alte femei ceea ce eu nu sunt de acord!asa ajungem mereu la cearta ca si azi,cand descopar ca el ma mintea zicand ca se duce sa se int cu colegii i de fapt sa intalnea cu una de a fost a tuturor barbatilor.mai avusese si in trecut ceva cu ea cand eu eram gravida.nu-s cum sa va spun dar am luat si batatie de la el pt ca ma impotriveam sa plece!nush cum sa fac,ma doare ce imi face dar il si iubesc si tot mai sper sa schimbe sa fie ca inainte doar al meu!va rog ziceti-mi si voi parerea voastra ce sa fac sa nu ne mai certam,sa fie numai al meu,sa mentinem o casnicie si familie adevarata la copil!mentionez k lui nu i se pare a face ceva rau,zice k ma iubeste dar k e barbat si lui i se iarta!am iertat destul cat mai vrea! :((


Lupul isi schimba parul dar naravul ba...
de ce ii permiti sa te umileasca..nu ajunge 3 ani de suferinta...inca esti tanara si-ti poti reface viata...copilul o sa sufere mai incolo daca o sa vada ce se intampla in familie ...acum e mic si nu intelege asa ca divorteazaaaaaaaaa.......ca nu te merita..multe femei fac greseala ca daca divorteaza sau au un copil nu le mai ia nimeni si asa se cmplac in situatie...decat sa te distrugi , renunta la el ...
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 01:50
sa stii ca asta-i viata asa am fost si eu iar acum dupa 21 ani de casnicie care iam indurat cu lipsuri amagiri umilinte batai crunte am crescut o fata de acum are20 ani ma mindresc cu ea iar sotul mea a intrat in transa de a fi doar prieteni si stau si mantreb cea fost viata pt mine nimic doar grija zilei de miine ca nu aveam ce pune pe masa copilul sal duc la cresa si asteptam ziua de salariu ce viata amarita ]]]]]]]]]

Postat pe 23 Februarie 2009 15:34
Indraznesc sa va adresez si eu o rugaminte! Particip la un concurs pe site-ul tvr-ului si am nevoie de cat mai ulte voturi...va rog...se poate sa ma ajutati? Este poza a doua (cu mutritza trista desenatat in frigider) de la sectiunea concurs! http://www2.tvr.ro/trezirealaapel/
Va multumesc mult si sper din suflet sa nu deranjez pe nimeni cu aceasta rugaminte!
maimuticagogosica
Postat pe 23 Februarie 2009 15:49
Kick him out! fara discutii! nu merita nici macar sa mai stai pe ganduri!
Ai toata viata inainte, nu fi fraiera! nu-ti bate joc de viata ta
ghitanina
Postat pe 25 Februarie 2009 10:10
bai fato treaba e pusa gresit de la inceput .L ailasat sa te prosteasca si acum are atu in fata ta .Ideea este ca trebuie sa pui lucrurile la punct ori cu tine ori cu fufa aia care normal sa i suceasca mintile, aia nu are nimic de facut decit sex si distractie ca nu are copii care sa i educe sa i creasca etc. adui aminte ca e tata unui copilas care e totusi a lui si care trebuie sa l aduca cu picioarele pe pamint ca e responsabil si el cu cresterea si educatia lui. daca nu intelege trebuie sa ai puterea sa i dai papuci si sa i iei pensie alimentara pt copil. nu e normal sa te loveasca ca nu esti sclava lui ci sotia lui cu drepturi egale si indatoriri egale ca si el BAFTA
edy_sword
Postat pe 8 Aprilie 2009 07:07
Fata draga, imi pare rau sa spun asta, dar motivul pentru care s-a ajuns la situatia asta l-ai oferit chiar tu, in ceea ce ai scris: ma "doare ce imi face dar il si iubesc si tot mai sper sa schimbe". Asta spune totul. Ai acceptat comportamentul lui si acum, logic ca i se pare NORMAL sa se comporte asa si sa fie mirat ca nu il mai intelegi.

Solutiile sunt doar doua: fie pleci cu tot cu copil, fie il accepti asa in continuare. De schimbat nu se va mai schimba. Din moment ce i-ai tolerat comportamentul pina acum, nu va putea intelege in ruptul capului de ce a inceput sa te deranjeze.
Saturnianul
Postat pe 14 Aprilie 2009 02:07
Nu vreau sa fiu "carcotasa", fata de parerile celorlalti.
E cel mai usor sa spui, "dai papucii" dar nimeni nu se gandeste ca acest cuplu au ceva.
Hai sa ne gandim la ce avem; o relatie de cuplu ce a dus la casatorie, un copilas rezultat din uniunea lor si faptul ca el inca alege sa se intoarca la ea, la sotie.
Ma gandesc ca putea alege foarte bine sa nu mai sa se intoarca la ea, pur si simplu.
Eu cred ca ar trebui sa nu se pripeasca in actiuni si sa forteze lucrurile.
Daca intradevar nu vrei sa il pierzi, lupta pentru el.
Nu prin imaturitate si duritate. Nu asa il vei convinge sau atrage langa tine.
Incearca sa fi matura. Lasa i libertatea de care are nevoie.
Lasa timpul sa le rezolve.
Daca reactionezi brusc, tot va pleca.
Incearca sa ii demonstrezi ca privesti situatia cu maturitate, ce presupune mai ales RABDARE.
Aparita copilului, in viata fiecarui cuplu, destabilizeaza.
Pentru barbati este un moment foarte delicat.
Pana atunci ei reprezentau pt sotii omul cel mai important.
In mom aparitiei copilului simte ca nu mai este la fel de important si atunci cauta alte persoane pentru care ei, barbatii, sa fie cei mai importanti.
Parerea mea, ca rabdarea ta si delicatetea de a stii, sa il atragi langa tine si copil este in mainile tale.
Oamenii dau pareri, cum ca....vai doamne te a inselat esti fraiera ca suporti...alea alea.
Eu nu incurajez adulterul dar maturitatea de a alege varianta cea mai buna, in atitudine, iti apartine.
Lasa lumea ce spune, ca iti spun eu, niciunua din care iti da sfaturi aici, nu ar renunta la barbatul iubit asa usor.
Fii matura, rabdatoare, analizeaza ce iti doresti cu adevarat, incarca te cu dragostea copilului tau si incearca intr-un mod dragut, delicat sa il faci pe sotul tau sa vada cat de minunat e cu voi.
Nu fortat ci simplu. O mama si sotie trebuie sa simta.
Lasa te purtata de ceea ce simti pentru el. Nu crize de posesivitate doar pt ca e sotul tau.
Inainte de toate statuturile, sot, tata....el este BARBAT.
Nu sunt de acord cu ce face, ranindu-te dar acesta este efectul...analizeaza cauza!
pupici si incearca sa nu te pierzi cu firea, pentru ca daca iti doresti cu adevarat vei reusi...doar cu rabdare, delicatete si sensibilitate...asa trebuie sa fie femeia.
El va simti ca esti cea de care s-a indragostit. Te va redescoperi si cu placere va fi din nou langa tine.
Bafta!
red_roses
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:27
...............din pacate nu esti tu nici prima , nici ultima.
Dar asta-i viata.
OCTOMBRIE
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:48
bai nene... ia nu va mai plangeti aicea aiurea... bine ca l-ati primit si p-ala... ca mai rau e fara rau, pana la urma...
zambil
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:41
amalia...eu tare vreau sa vad ce ai face tu daca si-ar trage barbat' tu o amanta...

tot asa de rabdatoare si intelegatoare ai fii ?
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:41
sigurrrrrr ! cum le mai zice amalia, parca din carte le ceteste. asa ca, intaresc si eu ce spune cu atata intelepciune 'mneaei

fa cum iti spune . fii finuta, calma si intelegatoare. ce mare lucru ca nenea e o bruta? tu, incaseaza cu zambetul pe buze pumni in cap si ai rabdare . sigur se va schimba. cum sa faci imprudenta si sa pierzi asa bijuterie de om?

daca vede ca-l intelegi, nu-ti va mai da pumni . atrage-l langa tine si vei adauga si niste coaste rupte la inventar. ca sa vezi cine este BARBAT ( scriu cu majuscule ca doamna amalia- o fi stiind ea de ce)

lasa timpul sa rezolve. poate faci si cariera. devii bioloaga

daca iti rupe numai un picior cica esti olog. la 2 picioare in ghips, logic. biolog

vezi, numai avantaje
si_totusi
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:49
totusico...eu zic ca sunt oameni care isi merita soarta

amalia, are o viziune cel putin bizara a vietii de cuplu, asta ca sa ma exprim bland...

adicatelea, muierea tre' sa suporte adulterul si bataia numa' pentru ca are un plod ? si pentru ca il iubeste ?

iote, domle' ce chestie...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:59
Mie mi-a placut asta: "Aparita copilului, in viata fiecarui cuplu, destabilizeaza. Pentru barbati este un moment foarte delicat." Serios? Si pentru femei cum o fi? Presupun ca ea n-are nevoie de sprijin si intelegere. Acum trebuie sa mai aiba si grija unui nesimtit ca nu cumva sa plece de acasa. Intelege-l draga si ai grija sa nu sufere prea mult ca i-a aparut un copil in viata. Ba mai mult, ca sa nu se oboseasca, zi-i sa vina cu amantele acasa ca ai tu grija sa nu planga copilul.
Micass
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:12
cica noi, cand ne iubim barbatii, nu le spunem, "shushaua" daca ii prindem cu alta...suntem rabdatoare

wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:14
"Nu sunt de acord cu ce face, ranindu-te dar acesta este efectul...analizeaza cauza!"

asta e cea mai tare statosenie.

adica, tot ea trebuie sa-si evalueze comportamentul. bun. fata analizeaza, ajunge la concluzia ca a gresit si? ala devine brusc marinimos si nu-i mai da palme peste ochi?
asa functioneaza intratul in gratii masculine? taci ca de nu, o iei peste ceafa?

toti gresim .ce ar insemna ca de fiecare data ,cand am avut o iesire ,sa luam safardeala? sa traiesti cu frica in san sa nu zici ceva si sa o iei pe cocoasa.


si_totusi
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:37
pai daca fomeia il contrazice...e vina ei...ea e cauza, nah...

mai fetelor...voi erati bune la topicul ala cu coloana vertebrala...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:49
fetelor....io sunt mai practica...oare donsoara asta de "dashchise" topicul a facut copilashul din draaaagoste sau l-a fraierit pe nenea ala??????poate are frate mertzanu si giuleanu si il doare in brisca.....si fata acuma a fost pocnita de amoras cu sagetutza in inimioara...de ce sa dea din banu' meu la alte alea???
tutankhamon
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:40
feteleeee....la ooc comanda..postarea e din noiembrie....si gagica nu a mai intrat...alta farsa a adminilor....
tutankhamon
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:42
Daca asta conceptia ta vizavi de relatia de cuplu: inainte de toate e BARBAT (deci sa trecem cu vederea anumite... "libertati" si sa incasam zimbind ca poate asa intelegem) atunci aceste femei care gindesc asa, imi pare rau dar nu au de ce se plinga. E mai mult decit faptul ca isi merita soarta, cred ca si-au dorit-o. Si si-o doresc prin simplul fapt ca o accepta tacit.
Saturnianul
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:24
saturnianule...decripteaza, te rog...ca azi ma prin mai greu , am fost si blonda...

pentru cine era mesajul ? pentru noi ? sau pentru doamnele inteligente?
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Aprilie 2009 21:26
bai nene... ia nu va mai plangeti aicea aiurea... bine ca l-ati primit si p-ala... ca mai rau e fara rau, pana la urma...



.........pana la urma ce !?
OCTOMBRIE
Postat pe 16 Aprilie 2009 08:35


pana la urma barbatul e de nepretuit...hi...hi...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Aprilie 2009 08:38
ms pt sfaturile tuturor!intre noi si fericire exista un hop dak trecem peste el fericirea va fi deplina!
lory89
Postat pe 5 Mai 2009 08:59
Hopa-hop! Adica???
gabitzza
Postat pe 5 Mai 2009 18:52
adica gabitza sunt la jumatea hopului akm....hopul era anumite persoane din fam lui si dragii de ei( )prietenii pe care nu i-am suportat si nu o sa-i suport in veci.km tarziu descoperii eu niste barfe de la persoane kre in fata ma numeau papusa de portelan si la spate eram o taratura.incet cu rabdare dar si cu am mai taiat din maracini.in curand ajung la trandafiri.
lory89
Postat pe 2 Iunie 2009 14:59
De la: lory89, la data 2008-11-21 16:46:32am luat si batatie de la el pt ca ma impotriveam sa plece!:((


Zici ca prietenii sunt de vina? Si ca ajungi la trandafiri?
Sa dea Dumnezeu asa sa fie!
tulipe
Postat pe 2 Iunie 2009 15:18
lory draga.....ai grija ca trandafirii, oricat de frumosi si parfumati sunt, mai au si spini....sau se ofilesc fara apa.....
tutankhamon
Postat pe 2 Iunie 2009 22:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat de des faci sex? 181 De la: just_helle 7 Mai 2009 17:55
nu pot sa inteleg daca este normal 63 De la: garbo027119 29 Noiembrie 2009 21:51
buna!!! 368 De la: yony 17 Septembrie 2009 20:51
care este cel mai nebun lucru pe care l-ati facut in pat? 102 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 13:41
Fericita alaturi de un barbat mult mai mare ca mine...dar "prietenele" incearca sa ma descurajeze. 4 De la: prometeus_wife 21 Ianuarie 2009 15:46
Setari Cookie-uri