as vrea sa ascult parerea domnilor...

Ma cher Giani, dar eu nu am avut nici un razboi cu tine, cum am putea sa ne razboim noi doi?? Am fost mereu in neutralitate ca Elvetia. Acuma, ca mai intra cate un tigru flamand pe terenul neutralitatii mele, e un lucru periculos, dar e bine sa mai manance niste carnitza cruda ca sa nu mai sara la vreun gat (imaginar, evident) al superficialitatii.
anakin
Postat pe 2 Februarie 2009 15:27
dragutz ca te-ai lasat sacrificat pentru binele obshtii. ma bucur ca nu ai simtit razboiul. deci a fost unul "subtil" rau de tot..
of, of, ce ne-am face fara umor?!
gianiblue
Postat pe 2 Februarie 2009 16:42
voi doi, tot la episodul cu scandalul? ce-ar fi sa va pupati si gata. prieteni pe vecie
si_totusi
Postat pe 2 Februarie 2009 16:47
totusico, taman ce eram la episodul cu pupat Piata Independentei...
anakin
Postat pe 2 Februarie 2009 16:49
...si daca nu sunteti alde zgarca si dati petrecere in cinstea evenimentului, dansez eu din buric pe mese. poate-mi iese un ban cinstit . ca ne intarzie astia cu leafa ,mama lor de derbedei
si_totusi
Postat pe 2 Februarie 2009 16:50
iaca hop si io cu calul meu. io vreau P-ta Victoriei unde tot nu se ridica o statuie in cinstea mea. s-o fi ratacit proiectul pe masa primarului general. dar eu mai sper.
daca dam petrecere? sigur ca da. asa cum am spus la "chestiunea...", parca, totul se poate face virtual. toata lumea traieste virtual si aproape gratis mama soacra.
Iubire virtuala, cearta virtuala, petrecere virtuala.
o economie considerabila de nervi, analize si sinteze, reprosuri, orice...
gianiblue
Postat pe 2 Februarie 2009 19:03
Iata dragii mei cum este cantata vanatoreala:

"Daca vrei privirea sa imi las in podea
Calca peste ea, calca peste ea.

Daca vrei de tine sa simt ca-s robit,
Lasa-ma uimit, lasa-ma uimit.

Daca vrei cu tine lumina s-o-mpart
lasa-ma sa ard, lasa-ma sa ard

Daca tot ce-i dus vrei din urma s-ajung,
lasa-ma sa curg, lasa-ma sa curg

daca vrei sa stii ce-am in suflet si-n gand
lasa-ma sa cant, lasa-ma sa cant


lasa-ma sa cant, lasa-ma sa cant


lasa-ma sa cant, lasa-ma sa cant"

Celelalte Cuvinte - "Daca vrei"
gianiblue
Postat pe 2 Februarie 2009 19:15
giani,valei ! pai, asta-i iad in toata regula: sa arda, sa se faca scrum, sa calce lumea pesta el. brrr ! gata .m-am lamurit e rau vanator.

mai are ce-i drept sansa de a lalai

si pe mine ma enerveaza povestea cu gastele si vanatorii .

prefer alt joc. poate tzurca sau baza pe furate

si_totusi
Postat pe 2 Februarie 2009 19:26
sar' na , totusico. esti in asentimentul meu. ce joc e asta? DRAGOSTEA NU ESTE UN JOC. NU ESSSTEEEEEE!
gianiblue
Postat pe 2 Februarie 2009 20:49
pai da, giani. de asta apar fetele de la capalna si se plang de calusari. fie joaca, fie joc, trebuie respectate niste reguli

oricum, daca ma enerveaza ceva ,e sintagma " barbatii sunt vanatori "
si_totusi
Postat pe 2 Februarie 2009 21:51
fetele,

aveti probleme?

sunteti vanate virtual?

Oooo! da' pt asa ceva io scot pistolu' din teaca...

care e miselu'? sa-l ciuruiesc...
iasomia
Postat pe 3 Februarie 2009 08:21
totushico... te-o fi enervand sintagma numai ca ea exprima adevarul. si nu putem face nimic impotriva adevarului. Sa nu uitam de exceptii.
Ce-i pacat ca realitatea incepe sa-mi rastoarne teoriile conform carora 3% dintre barbati sunt fideli, exact cat femeile usoare... Procentul fidelilor nu a crescut dar al femilor usoare a crescut considerabil...
gianiblue
Postat pe 3 Februarie 2009 09:48
giani, daca-s infideli, nu inseamna ca-s vanatori. ce? ei nu pot fi vanat ? adica, crezi ca ei sunt braconierii? eu zic ca nu. situatia e sub control. femeile sunt de fapt cele ce vaneaza dar, lasa impresia de caprioare speriate. de! se castiga mai mult cand o faci pe sperioasa si vine el, kunta kinte sa te alerge chipurile si sa te prinda. e clar, vanatoare la picior.
si_totusi
Postat pe 3 Februarie 2009 10:00
Da, totushel. hai sa va spun una buna de tot. Actuala nevasta a
ex-ului meu nici macar nu a a facut-o discret. I-a zis in fatza ca ei si familiei ei le-a fost teama ca nu se mai marita. Deci ex-ul meu era si in cunostinta de cauza ca este vanat.
Doamne fereste-ma!
In loc sa ne preocupe sa dezvoltam relatii sanatoase, ne preocupa maritisul cu orice pretz (aici intru si eu, nepretuita-am fost si eu intr-un pretz...).
gianiblue
Postat pe 3 Februarie 2009 10:11
TOTUSHICO: DACA-S INFIDELI INSEAMNA CA-S VANATORI. scuze, dar chestia cu tinutul pantalonilor bine inchisi pe trup e optiune personala. Nu cred ca se plang multi barbati de violuri asupra lor...
gianiblue
Postat pe 3 Februarie 2009 10:21
giani, stai asa. a fi vanator nu e tot una cu violul. astia ce violeaza , sunt doar animale salbatice.

astea domestice, nu violeaza ci, cuceresc . au tot felul de "arme": dragalasenii, pisiceala, miorlaituri tandre, te mangaie cu labutele sau cu botisorul.
si_totusi
Postat pe 3 Februarie 2009 10:28
sigur, totusico. dar am exagerat pentru a se intelege si de catre altii - mai ales barbati - ideea...
Asta zic: barbatii SE LASA CUCERITI. vor, tanjesc dupa asta.
Adica nu-si tin pantalonii pe ei in mod deliberat.
Nu-mi spune nimeni mie ca nu-i asa. Ca "vaaaaai, s-a-ntamplat... ce sa-i mai faci?"
Eu nu cred ca se intampla ci CA LASAM SA SE INTAMPLE.
De aia ne-a dat Universul creier:sa avem liber arbitru.
toata lumea reclama dreptul la acest liber arbitru iar cand este pusa in situatia de a alege, alege sa loveasca, raneasca, marlaneasca. eu zic ca ar fi mai bine ca omul sa nu aleaga caci oricum alege prost de tot. Sa fie obligat la drumul drept.
gianiblue
Postat pe 3 Februarie 2009 10:39
De la: si_totusi, la data 2009-02-02 21:51:16pai da, giani. de asta apar fetele de la capalna si se plang de calusari. fie joaca, fie joc, trebuie respectate niste reguli

oricum, daca ma enerveaza ceva ,e sintagma " barbatii sunt vanatori "

Da asa este ......ei nu sunt vanatori,poate sunt lasa impresia asta,dar voi trebuie sa stiti ca la vanatoare nu iti umplii totdeauna tolba.....De multe ori,vii cu ea goala..........
Stiti voi bancul cu gaina si cocosul.....si el se credea vanator...
Numai ca gaina hatareste daca ...vaneaza ceva sau nu !!!
TEODORRD
Postat pe 3 Februarie 2009 17:21
De la: si_totusi, la data 2009-01-30 19:10:59valei, si ce la intarzieri are trenul la marasesti. pana se misca aia si schimba macazul, ti se insoara baietii si cresc nepotii mari

mi-am amintit ceva de marasesti dar zic unde dam cu capul



un banc bun cu Marasesti:
Un om mergea cu trenul prin Moldova. Cu el n compartiment un moldovean. Se apropie de gara Oituz si omul nostru deschide fereastra sa vada gara. Moldoveanul din spate :
- Marashesti...
Omul nostru :
- Oituz !
Moldoveanul iara :
- Marashesti !
- Ba-i Oituz !
La care moldoveanul infuriat :
- nchide bre giamul ceala ca ma rashesti !...
superbus
Postat pe 23 Februarie 2009 13:40
apropo de infidelitate:

O sotie insarcinata se trezeste in miez de noapte :
- Barbate vreau melci!
Omul pleaca in parc, gaseste cativa melci pe care-i pune in buzunar si in drum spre casa se intalneste cu o fosta iubita care il invita la ea acasa pentru a face amor. Barbatul accepta si se trezeste dimineata ca a uitat de sotie. Ajunge acasa si scoate toti melcii din buzunar asezandu-i in fata usii.
- Unde ai fost nenorocitule?
- Hai, baieti, hai ca mai aveti un pic....
superbus
Postat pe 23 Februarie 2009 14:24
De la: si_totusi, la data 2009-02-03 10:28:00giani, stai asa. a fi vanator nu e tot una cu violul. astia ce violeaza , sunt doar animale salbatice.

astea domestice, nu violeaza ci, cuceresc . au tot felul de "arme": dragalasenii, pisiceala, miorlaituri tandre, te mangaie cu labutele sau cu botisorul.


e un imn fain pe tema asta,un pic deocheat...sigur il stiti..Imnul vanatorilor:

""Nu este pe lume ,placere mai mare
Decat vanatoarea si trasul la buci....""
superbus
Postat pe 23 Februarie 2009 14:32
botosaneanule, di moldoveni ti-ai gasat sa zici banc. pai, unde e patriotismul local, domle?

cica
ghita il suna pe vasile:
- oi, apari la mine, ca ne-am intalnit toti din gasca si trebuie sa vorbim lucruri importante...
- amu, sunt cu o fumeie... daca nu pot, vin. daca pot, nu vin...
si_totusi
Postat pe 23 Februarie 2009 14:35
De la: si_totusi, la data 2009-02-23 14:35:18botosaneanule, di moldoveni ti-ai gasat sa zici banc. pai, unde e patriotismul local, domle?

cica
ghita il suna pe vasile:
- oi, apari la mine, ca ne-am intalnit toti din gasca si trebuie sa vorbim lucruri importante...
- amu, sunt cu o fumeie... daca nu pot, vin. daca pot, nu vin...



buun!!

ei na ,patriotismul local e o aiureala!intainte de toate suntem romani!
superbus
Postat pe 23 Februarie 2009 14:53
Nu ar fii mai bine venit un foc nou.....,,Ursul pacalit de vulpe!!!''
TEODORRD
Postat pe 23 Februarie 2009 16:08
joc nou.... ca ursul stim noi cine este.....
TEODORRD
Postat pe 23 Februarie 2009 16:11
De ce?In definitiv, nu vanatorii jumulesc gastele ci chiar femeile.E drept ca unele le mai lasa cateva tuleie pe ici poe colo, dar se pot folosi la sfarsitul festinului pe post de scobituri, sau scobitori biodegradabile.Si sa nu ai curaj sa spui ca nu-ti place o gasca sub forma de friptura.Apropo, ele cand sunt prezentate pe tava, au cumva un mar in cioc?
Ioana007
Postat pe 24 Februarie 2009 16:24
Am mai spus,de obicei barbatii sunt cei alesi,(adica vanati!!),si numai atunci ITI INSELI PARTENERUL,CAND NU MAI ESTE DRAGOSTE!!!
TEODORRD
Postat pe 26 Februarie 2009 10:00
mmm... e prea adanca pentru mine, nu o semnez. Imi poate explica si mie cineva sensu' si apoi s-o dam anonima?
anakin
Postat pe 26 Februarie 2009 16:04
ce naiba, anakin..a vrut sa zica asa...daca o mai iubesti si o inseli, nu se pune...zici piua si nu e cu suparare...nah...

se pune doar cand nu o iubesti si o inseli...atunci e grav

nene, ce frumos am evitat cacofonia aia..."sa zica, ca..."
wife_de_zmeu
Postat pe 26 Februarie 2009 16:12
prea multa informatie contradictorie, wife, incercam sa pun topica in fraza si brusc am simtit ca imi crapa capu' si apoi ma vezi mergand ca ala din romanul politist al lui George Arion "Atac in biblioteca" si strigand "doare capuuuu'!!!"
unde e persi sa ne lumineze? ca doar vorbeste 4 limbi...
anakin
Postat pe 26 Februarie 2009 18:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu pot sa inteleg daca este normal 33 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:28
INIMA SAU RATIUNEA... AJUTOR... 58 De la: regi_15 23 Februarie 2009 21:32
Demential de proasta!!! 32 De la: garbo287007 10 Ianuarie 2016 11:13
Oferta Speciala 1 De la: macarena 10 Octombrie 2008 22:23
Copilul altuia sa devina copilul lui? 7 De la: garbo001220 10 Mai 2009 17:17
Setari Cookie-uri