as vrea sa ascult parerea domnilor...

Sincer, eu unul cred ca acest subiect nu trebuia deschis... mi se pare tendentios, misogin, penibil si degradant, intrucat nu doar barbatii inseala intr-o relatie, ci si femeile... ponderea acestora este in mare parte egala, si cred ca nu trebuie particularizata problema.
Trebuie sa ai o repulsie patologica fata de barbati ca sa gandesti asa. Doar ca repulsia asta se numeste misandrie, este sinonimia misoginismului si poate fi tratata.
anakin
Postat pe 7 Octombrie 2008 08:39
De la: anakin, la data 2008-10-07 08:39:42Sincer, eu unul cred ca acest subiect nu trebuia deschis... mi se pare tendentios, misogin, penibil si degradant, intrucat nu doar barbatii inseala intr-o relatie, ci si femeile... ponderea acestora este in mare parte egala, si cred ca nu trebuie particularizata problema.
Trebuie sa ai o repulsie patologica fata de barbati ca sa gandesti asa. Doar ca repulsia asta se numeste misandrie, este sinonimia misoginismului si poate fi tratata.



obiectiv...raspuns...
sper ca lumea...sa invetze ca...viata...are si asa ceva...si...sa nu mai caute...vinovatzii in alta parte...si...sa se uite fiecare in...viata lui...sa vada ce este gresit...si...sa incerce sa remedieze!!!
daca poate...daca nu...incearca ...cu ajutoare!!!
ovidiu42
Postat pe 7 Octombrie 2008 19:22
Important in viata este sa nu cedezi primului impuls.

Postat pe 9 Octombrie 2008 08:16
De la: anakin, la data 2008-10-07 08:39:42Sincer, eu unul cred ca acest subiect nu trebuia deschis... mi se pare tendentios, misogin, penibil si degradant, intrucat nu doar barbatii inseala intr-o relatie, ci si femeile... ponderea acestora este in mare parte egala, si cred ca nu trebuie particularizata problema.
Trebuie sa ai o repulsie patologica fata de barbati ca sa gandesti asa. Doar ca repulsia asta se numeste misandrie, este sinonimia misoginismului si poate fi tratata.



am deschis acest forum nu pentru ca nu as fi de acord cu ideea ca si femeile inseala...dar eu consider ca barbatii o fac din motive diferite fata de femei...si de aia vroiams a ascult si parerea barbatilor..de ce o fac...pentru ca eu as sti sa rsp la intrebarea de ce inseala femeile....
iamonica_kissu
Postat pe 10 Octombrie 2008 11:32
ia sa vedem Monica!
roby_cado
Postat pe 10 Octombrie 2008 12:03
Chiar.Daca ti-ai pregatit lectia, eleva Kissu, treci la tabla.

Postat pe 10 Octombrie 2008 19:27
da vrem sa aflam detaliile ptr. ambele tabere,si de ce inseala barbatii si de ce inseala femeile,motivatiile fiecarora ,reale
scrichy
Postat pe 11 Octombrie 2008 16:08
barbatii vor o schimbare permanenta nu o rutina...vor ceva nou!ca sa se mentina o relatie femeia trebuie sa detina controlul in cuplu,sa ai dea barbatului sansa de a descoperi de fiecare data ceva nou in ea...parerea mea! relatia mea a durat 15 ani fara sa ma dezamageasca l-am facut dependent de mine datorita schimbarii comportamentului aproape zilnic...flirtul e cel mai important...dar nu doar flirt trebuie sa fi curata si pusa la punct...make_up_ul sa nu ati lipseasca...sa nu stai pasiva la certuri si sa te umilesti raspunde-i la fel daca te jicneste jicnestel si tu...daca da in tine da-i si tu o ghiara pe fata sau arunca cu ce poti... fa-l gelos in casa cu comportamentul tau...dar fi si dragalasa si sexi pe cat se poate...in felul asta al ametesti nu mai stie ce sa creada despre tine crede in fiecare zi ca esti alta persoana...dar atentie sa nu ii lipseasca nimic sa fie totul pus la punct si sa fii pregatita tot timpul ptr el... ne-am despartit din alte motive din cauza familiei nu are legatura cu tradarea eu l-am parasi... acum am pe altul aplic aceasi procedura si tine! am si prietene care procedeaza asa si merge ca pe roate...alta chestie, nu neglija barbatul din prea multa dragoste ptr copii... fiecare trebuie sa aive partea lui...nu comfundati lucrurile...ambele conteaza!
marciapm2000
Postat pe 1 Noiembrie 2008 12:38
Oare... cu cine inseala barbati?...
Femeia te ridica femeia te coboara.
ioan40
Postat pe 6 Noiembrie 2008 05:59
Suzuki, a dus-o pe Suzuka la Voila.
-Da?- a intrebat doctorul.-Ce s-a intamplat?
-A inebunit Suzuka Domnule doctor.
-S-a uitat prea mult pe otv?
-Nu, domnule doctor.Dar i-a citit sfaturile lui Marcia de pe Garbo si a luat-o pe camp.Stiti, s-a terminat culesul porumbului si cand vine acasa, este plina de noroi ca o pasarica.
-Ba porc esti tu, si scroafa stii tu cine.-riposta femeia.
-Vedeti, eu o alint si cand o fac pisicuta...
-Motan esti tu, magarule si nesimtitule, bou moscat ce esti..
-Bou mascat?-intreba mirat doctorul.
-Da, stiti, a vazut filmele acelea cu Zorro...Suzuka, tu stii cum facea litera aceea care l-a facut celebru?
-Daca stiu?Uite-asa.
Si Suzuka ii smulse pixul domnului doctor si incepu sa scrie pe pantofii lui, XXX.

Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:31
VANGHELIS ESTI DEJA STRESANT BAIATULE. Mai ia o pauza cu textele astea
Myself
Postat pe 7 Noiembrie 2008 19:28
Stresanta e parerea ta...
emagl
Postat pe 7 Noiembrie 2008 21:04
De la: Myself, la data 2008-11-07 19:28:51VANGHELIS ESTI DEJA STRESANT BAIATULE. Mai ia o pauza cu textele astea




cand ai sa fii capabila sa pricepi despre ce e vb...abia atunci...poti avea o opinie...
pana acum...n-ai dovedit ca poti posta ceva demn de atentie sau...de dezbatut...
asa ca...poti lua pauza...TU...pana te mai coci putin...
asta pt ca...ai postat fara sa stii despre cine e vb si...nici macar despre ce e vb in propozitie!!
ovidiu42
Postat pe 7 Noiembrie 2008 22:53
bati campii. fii mai coerent ca nu se intelege nimic din ce spui. da un search si vei gasi toate postarile mele, care spre deosebire de ale tale comunica ceva inteligent. asa ca.. ma plictisesti.
Myself
Postat pe 8 Noiembrie 2008 20:29
Concluzia la care trebuie sa ajungem, este ca orice femeie care se marita, pierde o parte din amanta din ea, daca nu chiar pe toata.Dar ca in orice adevar istoric, mai exista si exceptii.

Postat pe 9 Noiembrie 2008 07:06
Draga, lasand stresul la o parte care actioneaza indeosebi in randul femeilor de 23 de ani, topicul pe care nu l-am initiat eu, spune asa:
"As vrea sa ascult parerea domnilor."Daca esti domn, ia misca nitel pantalonasii sa ne convingem.

Postat pe 9 Noiembrie 2008 14:45
vanghelis 'draga', filosofeaza despre ce-ti pofteste inimioara. dar apropos de stress, mereu cand vreau sa gasesc opinii serioase pe o tema anume ma lovesc de mesajele tale amuzante, sau cum se vor a fi.. Oricum, e de apreciat ca tu macar ai dat un raspuns logic, nu ca individul de mai sus care a zis in final "ai postat fara sa stii despre cine e vb si...nici macar despre ce e vb in propozitie!!". Despre cine e vb..hm..vanghelis esti cumva sub acoperire si eu nu m-am prins? Si care propozitie? Ca era un text. Oricum tipul e extrem de hotarat in ce spune de vreme ce pune doua semne de exclamare.
Myself
Postat pe 9 Noiembrie 2008 18:45
Barbatii sunt prin natura lor niste nesinceri...ca sa o zic intr un mod sa nu jignesc...inseala,mint,ascund...etc...creierul lor se afla in pantaloni cateodata si se lasa condusi de dorinta sexuala chiar daca poate isi iubesc sotia...sunt slabi si nu rezista tentatiilor..femeile sunt frumoase si sunt peste tot...asa ca tre in primul rand tu sa stii sa fii femeie...si sa l tii langa tine...mai devreme si mai tarziu scapari o sa aiba chiar daca acum consideri ca ai gasit perfectiunea...asa ca ...astia sunt barbatii...fac parte din vietiile noastre ,ii iubim si ii iertam..pt na vorba aia`nu i cere omului ce n are..`vezi ce poate o persoana si nu pretinde mai mult de la el..In acelasi timp sunt`n` femei infidele si pofticioase foc...asa ca ..`Alege ceea ce iubesti si Iubeste ceea ce ai ales`...Sincer eu ,una,nu iert infidelitatea..in rest orice..daca m a inselat...un picior in fund ...unu`mare...si Next! Dar cred ca exista si barbati fideli care odata ce si au gasit linistea in bratele unei femei,si sunt multumiti..celelalte le vede ca pe niste carpe.....acum stii Dumnezeu...Traim o lume in care nici casatoria nu ti ofera siguranta...
klarakla
Postat pe 12 Noiembrie 2008 21:02
ce sa fac???????sa m chinui sa l tin langa mine??????? pai daca asa se pune problema......e clar...niciodata nu m am chinuit sa tin pe nimeni langa mine , vrei sa stai bine ,nu iarasi bine am o relatie de 4 ani e la fel de misto ca la inceput ..tre sa vina totul de al sine, daca ajunge sa fie un chin si incerci sa l faci sa uite nu stiu ce pipitze , m devreme sau m tarziu tot o sa insele,,,poate si din cauza asta m inteleg bine cu frendu meu ptr ca stie cum sunt si ca nu m as strofoca nicio secunda sa indrept ceva daca ar gresi, nici macar din iubire , ...cred ac "raceala" asta il atrage.......bine acum sunt si femei infidele o groaza care sunt la fel ca barbatii, nu se pot abtine...dar de obicei femeia face pe victima.....
domo
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:01
nu am citit toate postarile,dar va itreb pe toti cei care dezbateti acesta problema(pt.unii)cu cine inseala barbatii?dar femeiile?nu credeti ca au aceeasi vina?cit despre fetele care au avut cite 8 barbati pina la 28 ani cred cu tarie ca tine foarte mult si de educatia primita de acasa
ghelene_06
Postat pe 20 Noiembrie 2008 17:20
-Am auzit ca atunci cand ai avut 19 ani, ai avut 15 barbati.Este adevarat?-o intreaba Suzuki pe Suzuka.
Suzuka raspunde:
-Sida si nu.

Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:06
Va rog,m-a ajutati cu un vot?
http://concurs.infopro.ro/ferma_animalelor/toate-8121/pagina-2.html
angy8
Postat pe 23 Noiembrie 2008 22:46
daca nu au acasa ce-si doresc pleaca la altele
anutza
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:15
De la: Myself, la data 2008-11-08 20:29:25bati campii. fii mai coerent ca nu se intelege nimic din ce spui. da un search si vei gasi toate postarile mele, care spre deosebire de ale tale comunica ceva inteligent. asa ca.. ma plictisesti.



nu crezi ca trebuia sa mai mergi si la scoala din cand in cand?
nu pt a invatza ca...se pare ca nu se lipeste nimik de tine...
macar...sa poti socializa...
deja...am coborat prea mult raspunzandu-ti!!
ovidiu42
Postat pe 25 Noiembrie 2008 00:01
taticu, esti varza. lasa textele fara logica sau directie, ca nu tin. nici tu nu stii ce vrei sa comunici exact.
Myself
Postat pe 25 Noiembrie 2008 23:47
parca era vorba sa ascultam parerea domnilor si,nu,sa va luati la hartza, desi si din aceasta disputa se poate trage o concluzie de ce inseala barbatii,si anume daca au ocazia sa aiba in preajma femei care nu stiu decit sa fie puse pe hartza,cauta in alta parte liniste sufleteasca, tandrete ,nu numai obligatoriu-SEX,
scrichy
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:37
pai nu ma coboram la replici din astea daca nu se baga pe fir acest individ care face afirmatii legate de scoala mea, desi nu m-a cunoscut in viata lui. daca scriam incorect gramatical sau faceam erori de cultura generala mai ziceam, dar sa arunce cu vorbele cum are chef e deja insulta gratuita. si asta arata caracterul lui. si educatia.
Myself
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:37
multumesc...se vede cine are ceva cu...educatia si...comportamentul!
no comments!...va las pe voi!
ovidiu42
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:44
degeaba "ii lasi pe ei" sa vocifereze, eu tot am dreptate. m-ai jignit fara sa te bag macar in seama, si fara sa ma cunosti, asa ca... macar taci.
Myself
Postat pe 30 Noiembrie 2008 01:18
De la: Myself, la data 2008-11-30 01:18:30degeaba "ii lasi pe ei" sa vocifereze, eu tot am dreptate. m-ai jignit fara sa te bag macar in seama, si fara sa ma cunosti, asa ca... macar taci.



copile!!!tu chiar o pb de personalitate!!
macar de-ar fi ceva de capu` tau!!
ce vrei de fapt sa faci aici?
ti-ai pierdut medicul curant si...refulezi aici?
deja...intreci masura si...cred ca e cazul sa mergi undeva...pt a reusi sa-ti controlezi macar...iesirile...
nu crezi?
ovidiu42
Postat pe 30 Noiembrie 2008 03:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
probleme in cuplu 34 De la: Ioana007 1 Ianuarie 2009 20:39
as avea nevoie de un sfat va rog 88 De la: garbo084465 20 Decembrie 2015 10:34
Cupa.... 7 De la: Jojolin 19 August 2010 17:36
vreau sa inchiriez garsoniera in zona Doamna Ghica..... 1 De la: garbo164273 18 Septembrie 2010 10:41
BUNA! 17 De la: eu_geminy 8 Septembrie 2010 22:52
Setari Cookie-uri