as vrea sa ascult parerea domnilor...

Of, Ioana. Dar delicatetea ta unde este? Tu reclami tot felul de valori, dar tu nu dai dovada de ele. serios. reciteste veninul aruncat de tine aici. Si crede-ma ca lecturez. si nu orice best-seller. Nu mai fi asa de aroganta. nu vei castiga pretuirea nimanui. dimpotriva.
gianiblue
Postat pe 10 Ianuarie 2009 21:12
Intelegi gresit, fata mea.Eu nu vreau pretuirea cuiva anume.Sunt asa cum sunt, chiar daca pierd sau nu.Delicatetea este ceva de care nici alte fete care posteaza aici nu prea dau dovada.Eu nu iti cer sa ma citesti pe mine.Fii linistita.Ar fi intr-adevar un gest de aroganta.Vreau numai sa intelegi ca realitatea nu este asa cum vrei tu.Ca sunt foarte multe lucruri cu care in viata nu suntem de acord, dar ele se intampla.Dupa Robin Hood, la cine ai sa mai faci apel? La Jean Valjean sau la Javert...Vezi ca Rob Roy este putin ocupat si ultimul samurai are putina treba prin Japonia.
Ioana007
Postat pe 10 Ianuarie 2009 21:24
Ioana, lasa sabia din mana. Roby a sarit din propria lui vointa in "ajutorul" meu. nu i-am cerut eu. ca doar nu mi-o fi frica de tine...
ideea este ca pe forum se aduna lumea sa se ajute cu un sfat, doua. Nu sa se trezeasca cu dispretul afisat de tine. daca esti draguta, please, please schimba registrul. Nu ne aratam muschii aici. Crede-ma pe cuvant.
gianiblue
Postat pe 10 Ianuarie 2009 21:30
Feteloooor...!!! Macel ati facut in seara asta!!!
Ella34
Postat pe 10 Ianuarie 2009 21:33
n ar insela bietii, daca femeile nu ar umbla asa goale si provocatoare ,pe strada ca nu mai stii ,unde sa te uiti in Romania ,de la 13 la 50 de ani goale ,stranse cu curele,sani siliconati,saloane,ungii lungi ca te gandesti ca nimeni nu mai spala vase, ca te miri de unde atatia bani si fite
blu18
Postat pe 11 Ianuarie 2009 03:17
daca tot suntem pe topicul acesta, vreau sa stiu si eu parerea domnilor: e mai greu sa supravetuiesti printre leuoaice sau printre lei? as mai introduce si niste animalute -ase vad ca-i moda pe acilea - dar nu gasesc femininul de la eurache parca suntem in istoria ieroglifica.

cum era?

"Aedar, Leul jiganiile n patru picioare cltitoare, iar Vulturul pre cele prin aier cu pene i cu aripi zburtoare ca la un sfat ndat le chemar i n clipal le adunar."

asta ca sa intre si pasarica pe acilea. si sa nu fie chiar orice tip de zburatoare.
si_totusi
Postat pe 11 Ianuarie 2009 09:07
Sabia mea este de fapt o ramura de maslin.Tu esti cea care te tii cu mainile de poale.
Ioana007
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:08
De la: roby_cado, la data 2009-01-10 20:09:31OVIDIU,barbatii sunt pe SPORT.RO




si...unde ar fi nenorocirea daca eu...sunt putin pe aici?
te simti cumva...mai barbat...decat...altii?
de ce nu-ti etalei barbatia...cumva...sa stie lumea?
de ce te crezi atat de ...spiritual?
ovidiu42
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:53
Ioano, m-oi tine de poale dar nu le ridic. ramura ta de maslin e desfrunzita si s-a facut dura in gerul iernii. vezi ca in lumina pare sabiutza.
gianiblue
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:30
"Ioana", te-au facut femeie... Super. ;)

Ovidiu ne arata din nou lipsa de maturitate prin ultimul comentariu. Era o gluma dragule, DOAR o gluma, mai fumeaza ceva sa te calmezi..
Myself
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:27
vanghelissssss unde esti frate ca delok nu mai comurille tale super dragute si haioase
vio
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:02
Si_totusi, cel mai greu este sa supravietuiesti intre Gianiblue si Ioana.Nu stiu ce animalut este coleguta mea, dar bag mana in foc ca Ioana este fecioara.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:04
De la: ovidiu42, la data 2009-01-11 16:53:07
De la: roby_cado, la data 2009-01-10 20:09:31OVIDIU,barbatii sunt pe SPORT.RO




si...unde ar fi nenorocirea daca eu...sunt putin pe aici?
te simti cumva...mai barbat...decat...altii?
de ce nu-ti etalei barbatia...cumva...sa stie lumea?
de ce te crezi atat de ...spiritual?
.OVIDIU,prietene,credeam ca ai simtul umorului ceva mai ascutit.se pare ca m-am inselat.cat despre a-mi etala barbatia...,esti interesat?.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:28

680 mesaje
Membru din: 5/02/2008
Oras: ALTA LOCALITATE
Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 09:07 Citeaza Raspunde


daca tot suntem pe topicul acesta, vreau sa stiu si eu parerea domnilor: e mai greu sa supravetuiesti printre leuoaice sau printre lei? as mai introduce si niste animalute -ase vad ca-i moda pe acilea - dar nu gasesc femininul de la eurache parca suntem in istoria ieroglifica.

cum era?

"Aedar, Leul jiganiile n patru picioare cltitoare, iar Vulturul pre cele prin aier cu pene i cu aripi zburtoare ca la un sfat ndat le chemar i n clipal le adunar."

asta ca sa intre si pasarica pe acilea. si sa nu fie chiar orice tip de zburatoare.




Nu e greu de trait intre Lei , insa nu uita ca e criza acum si zic ca se traieste momentan mai bine intre Euroi
Sa lasam gluma , nu se traieste greu intre lei si leoaice , totul e sa te adaptezi acelui gen la fel e si intre varsatori , gemeni sau alte semne zodiacale. Depinde de diplomatie :)
wolfhell
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:42
inseamna ca pestii sunt avantajati
si_totusi
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:49
Hmmmm ce as manca un peste acum chiar daca e sa fie un delfinash acolo zise LEUL , . Sunt leu deci , se poate discuta si cu ei sunt poate putin mai mandri nu increzuti si le cam place sa fie stapani dupa zodie , in realitate nu e chiar asa sunt oameni sau fiinte sau iao cum vrei tu la fel ca ceilalti , cu mici foarte mici manifestari din zodie . Caracterul fiecaruia depinde de mediul in care a crescut si de educatie :)
wolfhell
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:55
horoscopul e bun doar cand vrei sa-ti versi cafeaua pe tine de uimire .

dimineata, cat astepti sa te trezesti, dai drumul la PC, accesezi viitorul si nu-ti vine sa crezi. cica vei avea o mare bucurie in acea zi; scapi cesca din mana, faci ochii cat cepele, te ineci, ti se pare ca ai prins pe dumnezeu de piciorul drept

mergi zgubilitic si increzator spre locul de munca crezand ca o sa-ti lase Rochelfer averea si, iote asa, din nebagare de seama ,te impiedici si tzop! aliniat una cu pamantul. la inventar ,constati niste niscavai pierderi . o coasta rupta, un picior sucit si te intrebi: unde e norocul acela domle?

faci o reclamatie si o incantatie in gandul tau, gen injuratura si o voce iti raspunde din inalt "norocul e dar ,nu pentru toti ci, numai pentru unii ".
sa mai zica cineva ca relatiile cu clientii nu functioneaza in cadrul legaturilor de parteneriat pamant -cer sau mai pe inteles pe linia sus jos
si_totusi
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:12
Ceva asemanator :

Un barbat dimineata facea curat prin casa ,la un moment dat aude o voce ce-i sopteste sa mearga sa traga un loz . Opreste omu aspiratorul se uita stanga dreapta si nu vede nimic , crede ca i sa parut , continua si aude iarasi vocea "dute si trage un loz" omu se inerveaza si merge grabit la prima taraba se opreste si trage un loz , il deschide cu mana tremuranda si ....... Necastigator ......... la care vocea :Tz tz tz tz tz tz tz Deci cam asa e si cu horscpul :)0
wolfhell
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:26
Unii intreaba unde e Vanquelis,il regreta cu nostalgie, altii se bucura ca nu mai posteaza,ar vrea-o si mai nou si pe Ioana disparuta de aici,dar Vanquelis fiind un 007,lucreaza sub acoperire sub fustele Ioanei si mai al dracu ii sufla tot timpul ce sa scrie in topicuri
scrichy
Postat pe 12 Ianuarie 2009 21:27
Partener e ;si totusi;,cum ai putut omite o alta piesa din puzlle?
sorina_barbie
Postat pe 13 Ianuarie 2009 23:57
ai dreptate blue69fantasy

iar pentru restu :
asa ne-am nascut barbati si femei
cat despre egalitate va rog sa nu mai visati pentru ca nici 100 de legi pentru femei si impotriva barbatilor nu o sa va ajute sa ne egalati, doar eventual sa creeze mai mult dezechilibru
luati spre exemplu tarile occidentale unde femeile au atatea drepturi si pare bine din afara dar daca privim statisticile o sa aflam ca sunt cam urmatoarele:
la 50 de femei cu ochii umflati in romania europa are 5 femei impuscate, inecate in cada, taiate bucati sau batute pana la moarte
si aici exclud prostituatele vorbesc strict de ,,violenta domestica,,

ce ziceti de procentajul asta?

occidentul nu mai stie ce sa mai faca sa protejeze femeia si cu fiecare drept in plus parca injecteaza venin in venele barbatilor

nu suntem proectati la fel si deci nu putem fi egali oricat am incerca in primul rand ne deosebeste forta iar asta este tot ce conteaza cand ramanem ,,tet a tet,, atunci nu te mai protejeaza nimeni.

cautati la criminali in serie si dati-mi si mie exemplu de 3 femei cu astfel de fapte

nu o sa gasiti, de ce? pentru ca noi avem in sange violenta iar voi aveti calmantul, prin urmare nu putem fi egali...

cat depre barbatul care inseala, ce poate sa pateasca? in ce-a mai grava situatie poate sa divorteze dar nu se intampla asta prea des pentru ca ar fi si alte scenarii de ex:
- tot el ii umfla ochii pentru ca de.. ,,poate,,
- s-au incearca sa o recucereasca si cum multe sunt casnice sau depind financiar ca deh dragostea mai trece si prin stomac, ori sunt copii la mijloc, ori ce o sa spuna cunostintele,vecinii?, ori religia le interzice? ( parerea mea este ca mai trebuie reinnoit si Noul Testament ca sa va ajute, acolo o sa aveti un punct de castigat dar din pacate nici macar biserica nu este pentru voi, pentu ca preotii sunt barbati si concurenta este destul de acerba ca sa va bage si pe voi la felie) fapt pentru care o sa se faca ca il iarta si o sa-si ,,toarne singura cenusa in cap,, sperand ca este ultima data.

iar dupa cum stiti o calatorie de mii de mile incepe cu un singur pas si odata ce vezi ca merge ai sa intizi coarda tot mai mult atat cat te tine sharmul si ai cu cineca deh.. la femei chiar nu este criza aici ajungem la motivele enumerate de blue69fantasy

solutia nu se gaseste la noi si nici problema incercati sa o cautati in curtea voastra, este atat de vizibil dar nu vreti sa o vedeti?
oare CEALALTA despre care vb blue69fantasy nu este tot femeie?
rezolvati problema ,,CEALALTA,, si ati scapat si de problema inselatului.. tratati cauza nu efectul

iar daca scapati de problema asta spre dezamagirea voastra ve-ti afla ca sa fiti inselate de barbati era in avantajul vostru:
-nu mai trebuie sa simulezi un orgasm cand esti prea obosita
-va fi mult mai atent cu tine pentru ca vine calmat de la cealalta
si exemplele pot continua spre latura negativa a lucrurilor..

si acum sa vedem ce se intampla daca inseala femeia ce poate pati:
vezi statisticile de mai sus si bucurate ca traieti in romania si legile nu va protejeaza atat de bine

nu incercati sa ma contraziceti pentru ca nimeni nu o sa va planteze un politist in casa care sa va protejeze
iar daca condimentam gelozia la barbat si cu un strop de alcool efectul poate fi occidental de-a dreptul

is just an opinion!



Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:08
p.s.

cautator_de_iubire si aia este una din opiniile de luat in seama

cat despre insomnia sa inteleg ca: ori esti total pe laturi ori ai fost lovita exact in punctul cel mai sensibil

apreciez posturile userilor cautator_de_iubire si blue69fantasyunul ca fiind din cele mai moderne restu se poate sari peste ele pentru ca este pierdere de timp



sper sa nu supar pe nimeni am fost doar sincer

Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:53
intrebarea mea era de ce inseala barbatii... nu acuz pe nimeni nu spun ca femeile nu inseala ci doar consider ca femeile inseala din alte motive decat barbatii...de ex nu cred ca o femeie care are barbat acasa il va insela pe acesta cu un altul doar pt ca e mai frumos sau doar pt ca e mai aratos sau doar pt ca are nu stiu ce functie pe cand unii barbati inseala din motive stupide fara sa le pese ca au pe cineva care tin la ei...nu spun ca femeile nu inseala ci cred ca ele o fac cu sufletul si cu capul nu doar asa ca sa fie sau ca s-au imbatat .....
asta era ideea topicului sa ma lamureasca si pe mine domnii (care mai calca stramb bine inteles) de ce inseala asa fara motive "serioase"
iamonica_kissu
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:28
Suzuka s-a uitat la Suzuki si i-a zis:
-Dragul meu, imi pare rau, dar folosesti un produs care a depasit perioada de garantie,si este expirat.Ba, ca sa fiu sincera, nici nu mai functioneaza la parametrii planificati.
Suzuki s-a imbracat repede si a plecat la Marioara, peste trei case, care se ocupa cu depanarea obiectelor cu uzura mare de folosinta, sau nefolosite corespunzator.
Ioana007
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:35
PT Scrichy-nu mai lucreaza Vanghelis007 sub ioana(descoperita)s-a deconspirat deja pt. ca si ioana007 spune bancuri cu SUZUKA SI SUZUKI.Oricum sunt dragute fata de alte rautati ce se scriu pe aici uneori.Sunt curioasa ,si pun o intrebare pt multi:ati inteles de ce inseala barbatii?eu nu
ghelene_06
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:17
Fii linistita draga mea.Si noi ne punem aceeasi intrebare despre femei.
Ioana007
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:23
De unde deducem ca femeile insala mai putin? Din sondaje? In sondaje femeile isi declara toate aventurile? Nu datorita prejudecatilor societatii trec sub tacere multe escapade? O femeie care insala e privita ca o femeie usoara, pe cand un barbat braveaza, se lauda cu aventuri sau cu "trofee" ireale. Statisticile sunt astfel distorsionate de aceste inexactitati, fiind grevat si rezultatul pe baza caruia facem aprecieri.
taur_atipic
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:53
hai sa ne aventuram si sa privim altfel

femeile inseala la fel de des ca si barbatii insa, ele mai au un obicei. prefera sa ceara loialitate atat din partea sotului cat si a amantului.

se zice ca cele mai geloase femei sunt amantele. astea cand aud ca amantul a cumparat flori sotiei, iau foc.

cum adica sa-i ia trandafiri aleea care e bolnava, urata, neingriita, miroase a mancare, spala si creste niste ploduri? pai se poate?
sotul trebuie sa-i duca numai cucuta ,matraguna si traista ciobanului, frumos impachetate

amantii nu au pretentii din aste de la amante. le dau voie chiar sa se culce cu sotii

de unde se vede ca, barbatii sunt mai altruisti
si_totusi
Postat pe 29 Ianuarie 2009 13:13
Oameni buni, sa inseli pe cineva inseamna ca nu-l simti, consideri special. Nu te doare ca-l inseli, nu vezi unde ar fi problema. Nu te doare ca nu imbratisezi corpul lui/ei ci pe al altuia/alteia. Nu ti-e dor de buzele lui/ei, de tandretea, cuvintele... DE TOATA INTIMITATEA. deci inselam cand nu iubim. Valabil si pentru femei si pentru barbati.
gianiblue
Postat pe 29 Ianuarie 2009 13:50
corect
si_totusi
Postat pe 29 Ianuarie 2009 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sexul Fara Probleme 58 De la: lysa77 24 Februarie 2009 04:55
CREDETI CA ATI PUTEA FACE ALT CEVA DECAT CEEA CE A-TI FACUT? 2 De la: garbo233027 2 Aprilie 2012 19:40
Cea mai grea decizie... 12 De la: Ioana007 5 Aprilie 2009 11:55
nu am avut niciodata un orgasm sexual...de ce?si ce sa ma fac? 93 De la: garbo261038 24 Ianuarie 2012 02:47
barbati inselati...... 195 De la: zambila 9 Aprilie 2010 11:53
Setari Cookie-uri