as vrea sa ascult parerea domnilor...

De la: si_totusi, la data 2008-12-04 20:26:25
De la: Myself, la data 2008-12-04 18:28:30am zis c-o scutesc pe 'si totusi'. cu tine n-a vorbit nimeni. dar cum ziceam, socializezi si tu pe net ca altfel...


ce spui Frant ? dai scutiri ? mie mi te adresai? si doar ti-am spus sa scrii numai atunci cand ai inteles, ce ai citit. da tu nu si nu. nerabdatoare . parca o luna , doua , pana ai fi fi priceput ,era asa de mult

pricepi cum pricepi si fuga la compus misive, ntz ! ntz!

tu nu poti sa cobori un nivel al discutiei. de ce? in general si mai intotdeauna de fiecare data, ca sa cobori, trebuie sa fii sus iar in cazul tau, cum am stabilit . stii tu : " cap ai, minte ce-ti mai trebuie "?




tare ...sunt pe jos de ras
domo
Postat pe 4 Decembrie 2008 20:46
cred c a fost inselata de aia se comporta asa
domo
Postat pe 4 Decembrie 2008 20:50
domo incearca sa-ti faci prieteni in viata reala, nu doar pe net, coalizand impotriva unor persoane care nici macar nu te-au bagat in seama. te bagi mereu ca musca-n.. ca o tanti de mahala.

dar deja vad ca incercati sa legati amicitii, sub pretextul "luptei" cu mine. inseamna ca am facut ceva ok.

va las, deja e timp pierdut. eu am o viata de trait..
Myself
Postat pe 5 Decembrie 2008 13:15
vezi, ncepi s legi ceva, sau s se lege ceva de tine, ai dreptate punnd lupta n ghilimele c nu se lupt cu tine, ''rd'' cu tine, sau de tine, m rog, totuna e
casperphantom
Postat pe 5 Decembrie 2008 17:44
Gata, sa revenim la topic ,eu am spus sa discutam intre noi ca si cum nu s-a intimplat nimic, ignorind, daca nu ne convine pe cineva,iar in privinta prieteniilor ,ca draga doamne, am avea doar aici pe net, eu pot spune ca e cineva care se inseala amarnic, eu am prieteni buni in real,chiar daca unii mai posteaza ceva aici in virtual,le pot zimbi,ma intilnesc cu ei,la o si cu aceasta ocazie le pun intrebarea-de ce inseala barbatii-asvrea sa acult parerea domnilor ,va doresc numai bine,DOINA_MARIA
scrichy
Postat pe 5 Decembrie 2008 18:40
De la: scrichy, la data 2008-12-05 18:40:49Gata, sa revenim la topic ,eu am spus sa discutam intre noi ca si cum nu s-a intimplat nimic, ignorind, daca nu ne convine pe cineva,iar in privinta prieteniilor ,ca draga doamne, am avea doar aici pe net, eu pot spune ca e cineva care se inseala amarnic, eu am prieteni buni in real,chiar daca unii mai posteaza ceva aici in virtual,le pot zimbi,ma intilnesc cu ei,la o si cu aceasta ocazie le pun intrebarea-de ce inseala barbatii-asvrea sa acult parerea domnilor ,va doresc numai bine,DOINA_MARIA



cred ca ...barbatii...inseala si din cauza unora ca...cea care se agita pe aici!!!
ca...ma gandesc ca...are mari pb...saraca!!
deci...hai s-o lasam sa incerce sa si le vindece...macar cu ajutorul lui D-zeu...daca medici...sant sceptici...
ovidiu42
Postat pe 5 Decembrie 2008 19:10
Daca imi e permis, pt cei neutri la aceste discutii morbide (abandonate de mine dar continuate de altii) va voi spune ce fel de barbati inseala. Asta ca sa vorbesc si la obiect, ca din cauza unora nu am fost lasata pana acum. Un prim motiv e educatia. Da, acea educatie pe care tot batea "amicul meu" ovidiu moneda (el o are? hm..). Daca va uitati la celebra emisiune 'tradati in dragoste' veti vedea nivelul lor. Sau ma rog, cine are ochi sa vada. Sunt cei care se vor a fi masculi daca au mai multe femei, cei care asa au vazut in familie in copilarie sau asa au invatat in cartier, cand mancau seminte in scara blocului si ascultau manele. A doua categorie sunt cei cu principii solide dar care printr-un joc al vietii s-au (re)indragostit. Ei macar au o scuza. Se lupa zi de zi sa puna punct adulterului dar isi dau seama ca emotiile ii domina. E oricum o problema de alegere. Iar alegerea tine de caracter. Daca nu iti place muierea de langa tine, incerci sa-i explici ce nu merge. Daca nu intelege, o iei pe alt drum si gata. Cat despre ultima postare, se vede profilul celor care isi propun sa insele (ma refer la ovidiu).

P.s: Ovidiu, multumesc mult pt confirmare, acum chiar imi arati cat insemn pt tine. Ma simt flatata sa tot comentezi la adresa mea. Nu ca as avea de catre cine dar...
Myself
Postat pe 5 Decembrie 2008 20:48
mi, drag, myself, nu tiu de ce, dar parc doamna n cauz se referea cam la noi de ce nelm, noi cei de aici, care comentm, ne agitm, nu la cei care ascult manele i croncnesc semine, c la ia nivelul evolutiv nu a ajuns nc n era internetului, i dac ar fi ajuns , ar trebui s tie alfabetul i nu sunt de acord cu tine, cei cu principii solide, nu neal, dac tu cunoti unul din sta, te-a minit, n-are principii deloc, acum presupun c doamna se referea la brbaii cstorii, ei aici e o problem, undeva pe la 40 de ani, unii trec printr-o criz, de identitate, de ferocitate masculin, s-i ia dracu, c nu tiu, i vor s verifice ce macho sunt, dar i lovete i prostia, mai i spun ce fac, i apoi mai e o problem, dup o vreme n 90% din relaii intervine monotonia, i indiferena partenerilor ceva de genul ''las'c-i bine i aa''
casperphantom
Postat pe 6 Decembrie 2008 00:27
cum spunea si "casperphantom" eu nu m cert cu nimeni ....pur si simplu m amuz ....si am si cu cine ca de ....domnishoara nu se lasa
domo
Postat pe 6 Decembrie 2008 01:05
mama, Doamne, oare exista coltz (fie el si e-coltz) din Romania asta in care sa nu existe 1-2 care sa fie "romani adevarati", adica sa-l muste de fund pe altu? Se pare ca nici topicul asta n-a scapat, vad ca vreo jumate din postari sunt fix pe langa topic. Nu era mai simplu sa nu raspunzi la asa zisele acuzatii? Mai ales ca nu te stie nimeni la fatza, cine esti cu adevarat? Pt. ce sa-ti pese ca te-a atacat unu pe un forum? Nimeni nu stie cine se ascunde sub pseudonimul tau, deci oricum nu cazi de fraier. Dar romanul e razbunator, de frica absurda ca va fi luat de fraier daca se lasa mai prejos. Suntem un popor de nechibzuiti...
SagiMarius
Postat pe 6 Decembrie 2008 10:54
deci am citit cam tot ce se scrie aici...si am de spus atat.....barbatul dc n-ar insela knd o femeie n-are incredere in el?...dc n-ar insela dak ei se cearta de la orice? atata timp cat este intzelegere si incredere intr-o relatie...poate veni si un fotomodel care s-ar da bn la barbat...exista iubire exista si refuz....totul tine de hotarare....iubesti sau nu asta este totul...dak itzi pui intrebarea asta ink nu iubesti cu adevarat si poate chiar ink n-ai iubit
Alecsx
Postat pe 6 Decembrie 2008 12:22
si palarii....ca foarte multe modele mai sunt si bine ne mai sta ;)..
alinachelcu
Postat pe 6 Decembrie 2008 13:53
Barbatii inseala..............femeile inseala........de ce...........pentru ca nu gasesc la cel sau cea iubita ceea ce le ofera un amant sau o amanta!!!!!!!!Incearca sa oferi celui de linga tine totul,chiar si in materie de sex si treaba se va schimba!!!!!!!!!!!!
Emimar
Postat pe 6 Decembrie 2008 14:31
barbatii nu au nevoie de femei care se afiseaza ca niste carti deschise...... depinde de la caz la caz de ce inseala ei sau ele ....de obicei femeile ofera totul ...devin stresante intr un final si tot ele o patzesc ...dupa care zic ......de ce ????am facut totul ptr el......dragele mele nu tre sa faceti totul...
domo
Postat pe 6 Decembrie 2008 14:47
la ultimul comentariu ma vad nevoita sa fiu de acord, indiferent cine l-a scris :))
cu cat tii un barbat in puf mai mult, cu atat se va plictisi (lasand la o parte faptul ca se va invata sa exploateze la maxim)

casperphantom, intrebarea era in general despre barbati, nu neaparat pt cei de pe forum. si da, baietii 'de cartier' inseala la greu. oricine stie. d c esti gigicontra fara argumente. sa nu spui ca aia n-au net, la ce masini conduc cand incep afaceri ilegale dupa 19-20 de ani, cand si-au terminat semintele.. Si din cum te exprimi se deduce ca si tu inseli. corect?

sagimarius, asa e cum ai spus. nu am luat nimic personal. numai ca toata teoria ta se poate aplica f bine si in viata reala. de ce reactionam la insultele celorlalti, daca numai noi insine ne cunoastem indeajuns de bine sa stim ca gresesc? si daca pt ei suntem doar "masti" (cum spunea shakespeare), niste chipuri oarecare in multime.. Impulsul e acelasi.

domo, nu te mai implica atat si nu mai lua totul atat de personal draga mea. asa cum ai facut si la casperphantom ("la mine te referi??"). la urma urmei ti-am mai zis.. ai aterizat ca nuca-n perete in toata "cearta" dintre mine si "amicii mei" ovidiu, si_totusi. :) chiar vrei sa fii in centrul atentiei dar deocamdata n-ai de ce sa te agati. mai asteapta un alt topic :))
Myself
Postat pe 6 Decembrie 2008 23:45
De la: Myself, la data 2008-12-06 23:45:28la ultimul comentariu ma vad nevoita sa fiu de acord, indiferent cine l-a scris :))
cu cat tii un barbat in puf mai mult, cu atat se va plictisi (lasand la o parte faptul ca se va invata sa exploateze la maxim)

casperphantom, intrebarea era in general despre barbati, nu neaparat pt cei de pe forum. si da, baietii 'de cartier' inseala la greu. oricine stie. d c esti gigicontra fara argumente. sa nu spui ca aia n-au net, la ce masini conduc cand incep afaceri ilegale dupa 19-20 de ani, cand si-au terminat semintele.. Si din cum te exprimi se deduce ca si tu inseli. corect?

sagimarius, asa e cum ai spus. nu am luat nimic personal. numai ca toata teoria ta se poate aplica f bine si in viata reala. de ce reactionam la insultele celorlalti, daca numai noi insine ne cunoastem indeajuns de bine sa stim ca gresesc? si daca pt ei suntem doar "masti" (cum spunea shakespeare), niste chipuri oarecare in multime.. Impulsul e acelasi.

domo, nu te mai implica atat si nu mai lua totul atat de personal draga mea. asa cum ai facut si la casperphantom ("la mine te referi??"). la urma urmei ti-am mai zis.. ai aterizat ca nuca-n perete in toata "cearta" dintre mine si "amicii mei" ovidiu, si_totusi. :) chiar vrei sa fii in centrul atentiei dar deocamdata n-ai de ce sa te agati. mai asteapta un alt topic :))



......astept,nu m grabesc
domo
Postat pe 7 Decembrie 2008 01:50
greala cea mai mare a tuturor romnilor , i n special a femeilor e c presupun, nu myself, nu e aa, eu nu nel, am o coloan suficient de dreapt s spun ce m doare, ce nu-mi place i s ncercm s ndreptm, aaaa dac nu se poate sau nu se mai vrea, asta devine simplu, ne redm liberatatea unul celuilalt, i o lum de la capt, doare ???, asta mai bine un pic dar mai repede, dect mai trziu i s duci cu tine i obsesia timpului pierdut.
n alt ordine de idei, nu cred c acum aici mai sunt gti formate pe criterii de opinii comune,afiniti,alea, alea, odat erau, dar pe yuppy, aveam o gac de nebuni, cu care puteam s fim foarte sinceri mcar n exprimare, regret zilele alea faine, cnd abia ateptam s pot intra s vd ce mai spun prietenii mei, dar mama natur i ia ntotdeauna caimacul din orice, pe vreo 2 i mai vd din timp n timp, i acum am s le transmit un gnd bun n apropierea srbtorilor.Dragii mei, Mec2, Amrita, Renny, 1ofer, Dacianus, Saxon, max79, grgria pe oriunde vei fi, oriunde v vor lumina ochiorii, gndurile mele bune i un surs duios nsoeasc-v mereu, fie ca nimic s nu v schimbe sufletul frumos, La Muli Ani, dragii mei prieteni.
casperphantom
Postat pe 7 Decembrie 2008 05:09
greala cea mai mare a tuturor romnilor , i n special a femeilor e c presupun, nu myself, nu e aa, eu nu nel, am o coloan suficient de dreapt s spun ce m doare, ce nu-mi place i s ncercm s ndreptm, aaaa dac nu se poate sau nu se mai vrea, asta devine simplu, ne redm liberatatea unul celuilalt, i o lum de la capt, doare ???, asta mai bine un pic dar mai repede, dect mai trziu i s duci cu tine i obsesia timpului pierdut.
n alt ordine de idei, nu cred c acum aici mai sunt gti formate pe criterii de opinii comune,afiniti,alea, alea, odat erau, dar pe yuppy, aveam o gac de nebuni, cu care puteam s fim foarte sinceri mcar n exprimare, regret zilele alea faine, cnd abia ateptam s pot intra s vd ce mai spun prietenii mei, dar mama natur i ia ntotdeauna caimacul din orice, pe vreo 2 i mai vd din timp n timp, i acum am s le transmit un gnd bun n apropierea srbtorilor.Dragii mei, Mec2, Amrita, Renny, 1ofer, Dacianus, Saxon, max79, grgria pe oriunde vei fi, oriunde v vor lumina ochiorii, gndurile mele bune i un surs duios nsoeasc-v mereu, fie ca nimic s nu v schimbe sufletul frumos, La Muli Ani, dragii mei prieteni.
casperphantom
Postat pe 7 Decembrie 2008 05:09
De ce insala barbatii? simplu uni din razbunare, altii pentru amorul artei,altiii pentru ca partenera lor nu le indplineste anumite fantezii/dorinte.....
Eu unul,am fost baitul bun care isi iubea partenerea si nu ar fi inselat niciodata....dar in momentul in care am aflat ca desi i-am oferit tot ceea ce si-ar fi putu dorii si totusi am fost inselat am ajuns la concluzia, ca nu se merita sa te daruiesti intru totul unei singure persoane....pentru ca femeia te insala sicand te tine de mana... deci nu mai generalizati treaba asta cu Barbatii insala mai mult , pentru ca nu are temei....Daca insala cu cine insala? nu cumva cu o femeie?
Casperhantom caustic ca de obicei.....Saltare....
romanticul_pragmatic
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:55
De la: Myself, la data 2008-12-05 20:48:42Daca imi e permis, pt cei neutri la aceste discutii morbide (abandonate de mine dar continuate de altii) va voi spune ce fel de barbati inseala. Asta ca sa vorbesc si la obiect, ca din cauza unora nu am fost lasata pana acum. Un prim motiv e educatia. Da, acea educatie pe care tot batea "amicul meu" ovidiu moneda (el o are? hm..). Daca va uitati la celebra emisiune 'tradati in dragoste' veti vedea nivelul lor. Sau ma rog, cine are ochi sa vada. Sunt cei care se vor a fi masculi daca au mai multe femei, cei care asa au vazut in familie in copilarie sau asa au invatat in cartier, cand mancau seminte in scara blocului si ascultau manele. A doua categorie sunt cei cu principii solide dar care printr-un joc al vietii s-au (re)indragostit. Ei macar au o scuza. Se lupa zi de zi sa puna punct adulterului dar isi dau seama ca emotiile ii domina. E oricum o problema de alegere. Iar alegerea tine de caracter. Daca nu iti place muierea de langa tine, incerci sa-i explici ce nu merge. Daca nu intelege, o iei pe alt drum si gata. Cat despre ultima postare, se vede profilul celor care isi propun sa insele (ma refer la ovidiu).

P.s: Ovidiu, multumesc mult pt confirmare, acum chiar imi arati cat insemn pt tine. Ma simt flatata sa tot comentezi la adresa mea. Nu ca as avea de catre cine dar...




scuze pt...off topic dar...chiar nu insemni nimic...myself!
ar trebui sa remarci ca...n-am facut referire la nimic care a declansat aceste polemici!
te-ai intrebat oare...de ce?
si...cu aceste randuri...punem punct discutiilor in afaara subiectului!
ovidiu42
Postat pe 7 Decembrie 2008 15:42
acum...revenind...la topic...tare mult as dori ca...toti cei de aici...sa aflam de ce oare inseala si barbatii si femeile!!
daca cineva detine acest secret il rog cu respect sa ni-l dezvaluie si noua celor care tot orbecaim pe aici dand nastere la numeroase topicuri pe aceasta tema!
eu unul din ce am studiat pana acum legat de psihologia umana si sociala (inclusiv cea a familiei) n-am reusit sa gasesc ..."cuiul lui pepelea"...in acest sindrom!
sant atat de multe de scris si de comentat incat chiar daca ar veni fiecare cu peripetiile si filozofia proprie tot se gaseste cineva care sa-l combata sau...sa vina cu comentarii cum ca n-ar fi asa!!
deci...se poate continua la infinit cu acest subiect si...indiferent de cine si ce va spune de fiecare data se va gasi un altul care sa continuie subiectul!
pb e ca...totul pleaca de la modul in care fiecare intelege importanta unei relatii si desigur rolul pe care trebuie sa-l aibe si...sa caute sa il si implineasca in acea relatie!
daca fiecare va astepta ca...unele mici nereguli sa se rezolve de la sine...exista deja un inceput de drum catre aceste tradari!!
ovidiu42
Postat pe 7 Decembrie 2008 15:50
am mai spus-o si o repet, acest topic este unul tendentios, pentru ca imparte lumea in doua categorii distincte, pe de o parte barbatii cei rai care inseala oricum, pe ramura genetica, pe de alta parte femeile care, bietele de ele, sunt inselate in orice imprejurare .. patetic, tendentios si deosebit de misandrin...
anakin
Postat pe 7 Decembrie 2008 16:22
ovidiu, initial cuvintele astea nu au fost oare ale tale?
"asa ca...poti lua pauza...TU...pana te mai coci putin..."
tu ai inceput totul si vad ca tot tu vrei sa termini, desi speram sa ma scutesti dar se pare ca iti e putin cam greu
Myself
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:56
Daca un barbat inseala o femeie si aceasta femeie este frumoasa si culta, ori mai presus de orice, este sotia lui, asta nu inseamna ca barbatii sunt putin dobitoci?
Ioana007
Postat pe 8 Decembrie 2008 14:58
De la: Ioana007, la data 2008-12-08 14:58:41Daca un barbat inseala o femeie si aceasta femeie este frumoasa si culta, ori mai presus de orice, este sotia lui, asta nu inseamna ca barbatii sunt putin dobitoci?



legat de frumusete ...de orice femeie frumoasa exista cel putin un barbat care s a plictisit de ea ...si acum depinde de fiecare ce intelege prin frumos....ca poti sa fi super frumos si sa nu inspiri nimik ,, sa nu ai acel ceva....
domo
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:19
unii au in sange asta...merg pe doua planuri indiferent de persoana de langa ei [m refer si la barbati si la femei], un barbat care inseala, nu inseala ca cealalta i m frumoasa , mai desteapta , m nu stiu cum ....ci doar ac este "o alta" punct .Si exista si acele pers care nu cauta prin alte parti indiferent cat nasol le ar merge.....ce i drept sunt pe cale de disparitie dar totusi exista.....

In momentul in care inseli clar nu ti pasa de persoana de langa tine....m auzeam pe aici ,,,ce conteaza ca te a inselat atata timp cat pe tine te iubeste ,tipicul cliseu....pai daca te iubea nu se risca sa te piarda ,ca de aflat tot se afla m devreme sau m tarziu....si bine m sunt si femei care accepta orice numai sa ramana cu el si el se duce in stanga si in dreapta ca de sotia tot sotie ramane....
domo
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:33
acel ceva, sex appeal, unele fr s fie frumoase de s ntorci capul dup ele, au o senzualitate aparte, nici prea culte nu sunt, dijaba, pic cu tronc tuturor, acuma suntem pe teritoriul vostru(cic), dar femeile pot fi mult mai rele dect brbaii, cunosc cazuri de-a dreptul consternante n care protagonistele sunt femei cu coli de coli care fac nite chestii de rmi masc, dar, de, brbaii le fac mai des, cum am ntlnit i o frumusee marmorean de i-era fric s dormi noaptea lng ea, nu de alta, dar puteai nghea dracu, i pentru c tot suntem aici, s tii fetelor, c frumoasele cu coal dorm cele mai multe nopi pe an singurele n ptu
casperphantom
Postat pe 8 Decembrie 2008 18:42
of,of...cata dreptate are omu\\',cam toti barbatii (intelectuali) afiseaza preferinte pt intelectuale rasate,dar in inimioara acolo viseaza la tarancute sanatoase,nurlii, si dornice de dragoste aproape oricand....




si da,fetele destepte foc... dorm cam singurele , la tinerete sunt prea selective,apoi trec anii si nu le mai ia nimeni,trist,dar adevarat..

in fine,sunt multe de spus...

iasomia
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:58
si...totusi..cum ramane cu...vinovatia ? a cui e?si...care e raspunsul la intrebarea din topic?
stie oare cineva?
iata ca...aceasta intrebare...va ramane fara un raspuns concis...mula vrem de acum...asa cuma fost si pana acum...!
pentru ca...asa cum spuneam...eu personal nu cred ca exista un raspuns acceptat de toata lumea!
fiecare are versiunea lui si, conjuncturile care-l avatajeaza!
mi-e greu sa cred ca aici cineva va recunoaste de ce o face atunci cand se intampla!
asta ...fara a fi ipocrit si a crede ca picanteriile scrise de dragul de a fi citite doar...fara ca cel ce le scrie sa s creada in ele ci...doar sa para mai istetz in asemenea conjuncturi!
poate ca...vom recunoaste cu totii ca...viata e putin diferita de realitate!!
si...ca de multe ori...in viata, nu suntem atat de curajosi cum sant foarte multi aici!
ovidiu42
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:59
de ce o facem?

pt ca suntem animale?pt ca monogamia nu ne caracterizeaza?

pt ca in cuplu nu se comunica,iar oamenii au nevoie de apreciere,de caldura...de dragoste?

iasomia
Postat pe 8 Decembrie 2008 22:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia berbec - fecioara 11 De la: ilie_stoica 17 Martie 2010 20:59
exista saloane de masaj erotic pentru femei? 41 De la: adastaicu 6 Aprilie 2010 11:46
buna 3 De la: Micass 20 Decembrie 2008 09:31
daca aveti inima deschideti 11 De la: yavrum 14 Ianuarie 2009 12:13
BIZAR SAU....?! 4 De la: eu_butterfly 14 Noiembrie 2008 12:12
Setari Cookie-uri