Zodia SCORPION

nea pik, mata esti farmacist ?
kyra
Postat pe 16 Iulie 2009 20:09
Ti-am trimis ceva haiosdespre europarlamentarii nostrii Chirutz
Aemulus
Postat pe 16 Iulie 2009 20:10
nu kyra, da' am practica in tratarea scorpiilo...pardon, scorpioanelor.
pik_nik
Postat pe 16 Iulie 2009 20:12
nu suntem bolnave, nene...
kyra
Postat pe 16 Iulie 2009 20:13
preventiv, kyra. ca-n bancul cu olteanul ce a-mpuscat trenul.
pik_nik
Postat pe 16 Iulie 2009 20:15
Uite acuma vad ca nea Picnicel stie sa trateze scorpiile! Mai sa fie unde statea vindecatorul! Da matale ce zodie esti Picnicele?
Aemulus
Postat pe 17 Iulie 2009 20:23
cea mai tare zodie si eu sint scorpioana
morarumona
Postat pe 17 Iulie 2009 20:24
Mona, nu stiu eu daca e cea mai tare dar e buna.

Eu sunt prima sa recunosc ca avem o gramada de defecte dar depinde de cine e in preajma noastra ca sa ni le aratam sau nu (defectele).
Aemulus
Postat pe 17 Iulie 2009 20:28
MARE ADEVAR !!!
kyra
Postat pe 17 Iulie 2009 20:32
scorpiile sunt, in general, o specie apartinand regnului animal, clasa homo sapiens sapiens, care se caracterizeaza printr-o dulceata de-a dreptul diabetica atunci cand te privesc razand in ochi si iti infig acul in picior.

sunt foarte bune pe langa casa omului, atunci cand omul nu sta pe acasa. au ele grija de tot.

de asemenea, relatiile lor cu umanitatea le-au facut ca, alaturi de mamele lor, sa se ridice in varful lantului trofic, pe principiul homo homini lupus.

doamne fereste sa le calci pe coada, ca atunci sa vezi panem et circenses

in rest le recomand cu toata dragostea dusmanilor mei.
Thor
Postat pe 17 Iulie 2009 20:51
hai bre...
kyra
Postat pe 17 Iulie 2009 20:53
hahahaha, hai nea Vidare ca nu poate fi nevasta ta una din scorpiile alea, recunoaste ca ti-e draga de nu mai poti cind se lipeste de tine si-ti sopteste la urechiusa!
Aemulus
Postat pe 17 Iulie 2009 20:53
mica:
recunosc
uita-te in ochii mei si spune-mi ca ma crezi
Thor
Postat pe 17 Iulie 2009 21:10
Si abia astepti sa o vezi chiar daca vine cu mamitzica la pachet.
Aemulus
Postat pe 17 Iulie 2009 21:11
ei-ei... deja te intinzi
Thor
Postat pe 17 Iulie 2009 21:12
Ei, incerc si eu ca stii vorba ai cu incercarea si cu moartea.
Aemulus
Postat pe 17 Iulie 2009 21:13
scorpion e zodia mea si sunt mandra de ea mi se potriveste ca o manusa in majoritatea cazurilor.Nu mi-ar fi placut sa fiu alta zodie Scorpionul la fel ca toate celelalte zodii este de doua feluri:bun si rau.Daca nu stiati aflati acum si eu am invatat de pe net acest lucru;fiecare zodiie are doua caracteristici:bun si rau,la fel si defecte.
garbo012046
Postat pe 18 Iulie 2009 23:11
Pentru anul 2009 previziunile zodiei Scorpion (24 octombrie 21 noiembrie)

Viata ta de familie si relatiile cu rudele apropiate vor atinge culmi necunoscute de tine pana acum, aducandu-ti senzatia de confort mental si comunicare reala. Poate fi vorba de maturizare, de influentele astrale sau poate de ambele, cert este ca in 2009 reusesti sa creezi acea armonie mult-dorita in familie. De asemenea, daca planuiesti sa iti renovezi casa, sa construiesti sau sa cumperi o noua proprietate, acesta este un moment prielnic, deoarece casa a 4-a, Casa Familiei, este foarte bine aspectata pentru zodia ta in acest an. Sunt foarte mari sanse ca familia ta sa se mareasca, fie printr-o nastere (a ta sau a unei rude apropiate), fie printr-o mutare ce iti va face mare placere. 2009 este un an ce marcheaza atat sfarsituri, cat si inceputuri: acest lucru inseamna ca vei alege sa pui capat unor activitati sau situatii in care te-ai aflat pana acum si vei incepe altele noi, ce iti vor aduce mai multe satisfactii si iti vor reprezenta mult mai bine noul stil de viata.
Incepand cu acest an si continuand cu urmatorii 15 ani, maniera ta de a comunica si de a crea relatii cu ceilalti se va schimba radical. Te vei apropia foarte mult de persoane cu care ai avut legaturi reci pana acum, in timp ce vei alege sa rupi relatii ce simti ca stagneaza de multa vreme, iar toate aceste actiuni vor fi atat in beneficial tau, cat si al celor dragi tie. In urmatorii ani, tu si cei din jurul tau veti remarca modul in care te-ai schimbat, in sensul bun al cuvantului, pentru ca vei invata sa-ti exprimi argumentat punctul de vedere si, in acelasi timp, sa iti manifesti emotiile.
ROdika_201157
Postat pe 19 Iulie 2009 07:07
Zodia Scorpion
23 octombrie - 21 noiembrie
Caracteristica generala a zodiei Scorpion: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Scorpion: Apa
Calitate definitorie pentru zodia Scorpion: semn Fix (stabilitate)
Planetele si zodia Scorpion
* Planeta guvernatoare: Pluton
* Planeta carierei profesionale: Soarele
* Planeta dragostei: Venus
* Planeta cstigurilor financiare: Jupiter
* Planeta sanatatii si a muncii: Marte
* Planeta casei si a familiei: Uranus
Culorile zodiei Scorpion: rosu, violet
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Scorpion: hematit, topaz
Metale caracteristice pentru zodia Scorpion: fier, otel
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Scorpion: marti
Principalele calitati ale zodiei Scorpion: loialitate, hotarre, curaj
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Scorpion: sa transforme
Defecte ale nativului din zodia Scorpion: gelozie, fanatism, spirit razbunator.
ROdika_201157
Postat pe 19 Iulie 2009 07:17
HAZ DE NECAZ: MAI N GLUMA, MAI N SERIOS, CALITATILE, DAR MAI ALES DEFECTELE Zodiei Scorpion (23.10-21.11)
Planeta dominanta: Pluto, planeta obsesiilor si paranoiei.
Animalul sacru: vipera
Personalitate: Scorpionul are foarte mult magnetism personal: atrage cuiele ruginite, cutiile de conserva, dramele si ghinioanele. Are emotii intense, idei fixe si puterea de a deochea. Este att de ncordat, nct da impresia ca sufera, iar ncordarea lui face sa se defecteze obiectele din jur. Chiar si cei apropiati sunt profund afectati, de unde si bafta pe care o are la mosteniri. Stie ce vrea, dar cauta sa obtina totul pe cai ocolite. E genul care mai bine si otraveste dusmanul dect sa-i dea un pumn n nas. Paranoic, vede peste tot pericole, intrigi si conspiratii. Asta nu-l mpiedica sa umble cu fitile si sa-i manipuleze pe ceilalti. i considera prieteni doar pe cei de care se poate folosi, iar prietenii n-au ncredere n el, fiindca stiu ca n-are mama, tata sau scrupule, si ataca subversiv, sub centura. n dragoste, este un obsedat sexual frustrat, gelos si posesiv, care-si scoate din minti perechea cu banuielile si cu gusturile lui anormale.
Meseria potrivita: detectiv, medic legist, pndar, scafandru, vnator de fantome.
Pizza magica: Siciliana.
Medicamentul norocos: extractul de matraguna.
ROdika_201157
Postat pe 19 Iulie 2009 07:20
si eu sunt scorpion este o zodie ciudata(parerea mea)intradevar scorpionii sunt cei mai razbunatori dintre toate zodiile, dar cand iubesc iubesc cu toata fiinta lor obsesiv chiar
magda_30
Postat pe 19 Iulie 2009 09:11
ai perfecta dreptate .. eu acum stau cu un scorpion dar u am deloc incredere in el is cei mai vicleni oameni
claudiacm
Postat pe 19 Iulie 2009 17:14
banuiesc caci ai intalnit scorpionul original
piper
Postat pe 19 Iulie 2009 20:27
interesant ,chiar iubesti un scorpion
piper
Postat pe 19 Iulie 2009 20:30
Este diferenta intre barbati si femei scorpioni.Eu sunt scorpioanca, iar barbatul cu care traiesc este si el scorpion. Avem unele asemanari. Dar mai depinde de educatie, mentalitate, caracter si experienta de viata. Eu sunt onesta, sincera, loiala, caut o relatie bazata pe incredere, prietenie si respect. El este infidel, aventurier, ii plac femeile, mincinos, actor in teatru. misterios si se ascunde fata de mine cu lucruri care stie ca ma deranjeaza. Oricum aflu tot ce face pt. ca minciuna are picioare scurte. Ce avem in comun este ca amandoi suntem gelosi si posesivi. Va doresc tot binele din lume!
iris60
Postat pe 22 Iulie 2009 09:22
ceau fetelor si eu sint scorpion si ma/r interesa daca merge relatia cu un peste voi ce ziceti
morarumona
Postat pe 22 Iulie 2009 17:47
Intra pe " vezi toate mesajele noi" si mai jos pe prima pagina vezi ca e un topic care vorbeste exact despre relatia asta.
Aemulus
Postat pe 22 Iulie 2009 17:49
De la: kyra, la data 2009-07-16 20:09:46nea pik, mata esti farmacist ?


Nope, el e gradinar!
Aemulus
Postat pe 22 Iulie 2009 17:50
mi-e si frica sa intreb ce cultiva !
kyra
Postat pe 22 Iulie 2009 17:55
buna tuturor! pot sa ma inscriu si eu in club? sunt o scopioanca autentica in cautarea celor din aceeasi rasa.
alexal
Postat pe 22 Iulie 2009 18:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Totul despre zodia berbec cu ascendent in berbec :D 7 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 09:37
Gesturi care ne tradeaza 27 De la: garbo090549 30 Decembrie 2009 18:05
Zodii pentru fiecare zi de nastere 44 De la: swim406 19 August 2009 16:42
femeia berbec 2 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 10:05
Zodia FECIOARA 55 De la: pantera_neagra 21 Septembrie 2009 22:58
Setari Cookie-uri