Zodia SCORPION

Hei! trezitiva,nu tot ce zboara se mananca...scorpioni sunt oameni si ei...ca in fiecare zodie sunt si uscaturi dar nu trebuie sa-i bagam pe toti in aceiasi oala.Sunt multe conjucturi care schimba caracterul zodiei.Asa cum spunea cineva mai inainte (educatia joaca un rol)primi7 scorpioni iau ceva de la balante,ultimi7 iau ceva de la sagetatori,mai sunt ascendenti(adica ora de nastere)fiecare 2 ore este atribuita unei zodii.Ce ziceti de un scorpion care are ascendent in berbec?Se stie ca berbeci o duc rau cu capul(vorbesc mult si repeta de 10 ori acelasi lucru,au impresia ca ei detin supremul adevar iar toti din jur sunt...)vai de scorpionul care are acest ascendent(ascendentul este de vina).
ROdika_201157
Postat pe 22 Iulie 2009 19:01
zambilu`, zice rau de berbeci

las` ca de scorpioni, ii zic eu si chem si ajutoare

Mico, replierea !
kyra
Postat pe 22 Iulie 2009 19:04
Rodicutzo, jos palaria, aaaa, shapca
Aemulus
Postat pe 22 Iulie 2009 19:05
pai nu vezi ce mecla are?...
zambil
Postat pe 22 Iulie 2009 19:06
ups! aici nu ma bag c-o iau pe cocoasa rau de tot
Thor
Postat pe 22 Iulie 2009 19:06
mie imi place sapca, tot imi trebuie mie una la comarnic
kyra
Postat pe 22 Iulie 2009 19:08
kyro, daca nu ti-o da pe aia, e buna una de la cfr? am io un prieten, o da ieftin si nu vrea nimic pe ea
Thor
Postat pe 22 Iulie 2009 19:10
Chirule, m-a ferit Dumnezeu de barbati-berbeci in viata mea.Dar cunosc citeva femei berbece....Doamne....fie la ele acolo....
Aemulus
Postat pe 22 Iulie 2009 19:10
mico, alea-s berbeace rau, da' rau, mami!
Thor
Postat pe 22 Iulie 2009 19:11
bun si chefereu`, racoare sa fie
kyra
Postat pe 22 Iulie 2009 19:12
Mico, la mine cica a fost karma d-aia..7 ani m-a canonit..

ei, sa nu mint, doar ultimii 4, primii au fost misto..
kyra
Postat pe 22 Iulie 2009 19:16
ei las', kyro, ca dupa aia 7 ani vin 7 vieti de huzur ...
Thor
Postat pe 22 Iulie 2009 19:26
he, he...
kyra
Postat pe 22 Iulie 2009 19:29
SCORPION
Ce caracter are?
Nativul Scorpion este cel mai complex semn zodiacal, fiind un mister pentru cei din jur si chiar pentru el insusi. Cu toate ca viata sa interioara este extrem de intensa si variata, el nu se exteriorizeaza si comunica direct foarte rar. Are nevoie de nenumarate dovezi de dragoste si siguranta pana sa isi dezvaluie adevarate personalitate.
Cum ii atrag atentia?
In primul rand adopti o atitudine atragatoare si provocatoare care sa iti dea incredere si putere, ideal ar fi o combinatie de haine in culori rosu si negru. Pastreaza-ti sangele rece si renunta la exuberanta. Nu te angaja in discutii superficiale sau in barfe meschine deoarece se va indeparta foarte rapid de tine. Nu strica sa te inconjori intr-o aura de mister deoarece nativul Scorpion iubeste cel mai mult provocarea. Cum il pastrez?
Chiar daca te iubeste si este foarte atras fizic de tine, ceva din interiorul lui ii impune o anumita rezerva. El nu se daruieste in totalitate chiar si dupa o viata intreaga impreuna cu o femeie. Scorpionul vrea intotdeauna ceea ce nu poate avea, de acea este important sa incerci intr-un mod subtil sa nu fi mereu la dispozitia lui.
ROdika_201157
Postat pe 25 Iulie 2009 15:11
De la: zambil, la data 2009-07-22 19:06:21pai nu vezi ce mecla are?...
Cred ca te referi la mecla ta .eu nu ma ascund sub o poza oarecare...imi este mila de cei ce nu au curajul sa-si arate fata.
ROdika_201157
Postat pe 25 Iulie 2009 15:17
Am si eu un Scorpion acasa.Suntem impreuna de 22 de ani si imi "mananca din palma" de vreo 12.Primii 10 am investit, construit, suferit, luat de la capat, lins rani....Dar as lua-o de la inceput. In prezenta mea da tot ce are mai bun in el , iar "raul" si-l tine in teaca sa nu ma raneasca.Sunt mandra de mine si ma bucur in fiecare zi de noi doi.
madee
Postat pe 31 Iulie 2009 14:29
ies si eu cu un scorpionash in ultimul timp e super tare.rad cu el de mor , vorbim lucruri interesante ,e bun in pat si mai e si sexy -bomba.am cunoscut si scorpioni plictisitori dar si multi de treaba. eu am ascendentul in scorpion si inca vreo 2 sau trei planete. ma bagati si pe mine in gasca voastra?
andreytza22
Postat pe 6 August 2009 12:40
ZODIACUL CUSPIDELOR
CEI NASCUTI LA CONFLUENTA DINTRE DOUA ZODII Balanta-Scorpion
Cuprinde perioada 19-25 octombrie, cu tema dubla Drama si Critica, localizata astrologic intre 26 grade Balanta si 3 grade Scorpion. Perioada este guvernata de Venus-Pluton si un co-guvernator - Marte ; are calitatile Cardinal-Fix, cu elementul Aer-Apa. Aceasta perioada de tranzitie reflecta amestecul dintre natura aeriana, sociabila, teatrala a Balantei cu sobrietatea critica a Scorpionului. Nativii acestei perioade sunt cei mai critici oameni ; au mintea agera si verbul acid, fiind apreciati pentru evaluarile lor nepartinitoare, dar si temuti pentru felul in care le fac cunoscute, cu franchete si fara menajamente. Daca sociabilitatea evoluata a Balantei se armonizeaza cu forta si detasarea Scorpionului, contradictiile inerente perioadelor de tranzitie se manifesta in energiile intelectuale si cele emotionale ale celor doua semne, greu de impacat si de echilibrat. N-au prea mare incredere in intuitie, dar, datorita implicarii si farmecului lor, nativii se mentin de obicei in pozitii inalte. Au nevoie de relaxare si de pastrarea unui echilibru intre lupta si autocompatimire. Uneori sunt cinici si sarcastici, ceea ce le dauneaza. Compatibilitatile lor se regasesc cu persoane native de tranzitie in cuspidele Taur-Gemeni (19-24 mai) si Sagetator-Capricorn (19-25 decembrie).
Scorpion-Sagetator
Cuprinde perioada 19-24 noiembrie, denumita Revolutia, in sensul de revolta, resentiment ; localizata intre 26 grade Scorpion si 3 grade Sagetator. Aceasta tranzitie are ca guvernator pe Pluton cu Marte co-guvernator, dar si pe Jupiter; elementele Apa-Foc, tare antagonice, iar calitatile Fix-Mutabil nu sunt nici ele mai promitatoare. Natura revolutionara a cuspidei cere reorganizarea din temelii a vietii nativilor. Se intalnesc aici energiile profund emotionale si tainice ale Scorpionului cu cele intuitive ale Sagetatorului, profund atasat de sentimentul libertatii si deschiderii spre exterior. Acest tip de tranzitie este rebelul ; acel tip care prefera sa lucreze pe cont propriu, care este eficient in echipa numai si numai daca i se acorda autonomie. Conflictul interior, inerent, se produce intre energiile acvatice ale Scorpionului si cele inflamabile ale Sagetatorului; de aici - dezechilibrul. De timpuriu ei simt ca sunt "altfel", dar intentiile si motivatiile lor sunt nevinovate. Trebuie sa fie mai iertatori si mai putin posesivi. Se inteleg bine cu persoanele din tranzitia Pesti-Berbec (19-24 martie) si Rac-Leu (19-25 iulie).
ROdika_201157
Postat pe 6 August 2009 16:17
Mai,eu sunt Berbec,dupa atata lauda la Scorpionii astia mi se face acru.Suntem cam ghinionisti,avem un simt al dreptatii dezvoltat.Nu cunoastem nuante,doar alb si negru.Adica,cineva e cu mine si imi dau viata pentru el,sau,..e impotriva mea si scot plutonul de executie.Si ,inainte de a ordona tragerea ii spun lista de greseli,fara sa uit vreuna..Aparent,suntem calmi si linistiti,dar nu as miza prea mult pe asta.Daca il calci pe coada,s-ar putea ca Berbecul sa zambeasca prima data,a doua oara..dar a treia...nu ai vrea sa fii acolo..
Se zice ca suntem inconstanti in iubire.Nu stiu altii cum sunt,dar eu am avut doar iubiri de ani de zile,..fara inselatorii si tradari.
NU stiu ce altceva sa iti mai zic..Imaginatie in pat,barbatii sunt extrem de potenti,avizi de sex in tot felul de variante(stiu asta de la o prietena).
danaela_45
Postat pe 11 August 2009 21:54
De la: sea_shell, la data 2008-08-31 03:06:44Fantastic de real.....Am un Scorpion exact asa cum este descris:inselator,viclean si ascuns ,garnisit cu tandrete aparenta...caracterele slabe nu au cum sa-i reziste pentru ca-i place sa chinuiasca...e ca si picatura chinezeasca...


Scorpionul e oricum vrei dar nu cum l-ai descris tu.

Postat pe 14 August 2009 15:19
Nu e adevarat, daca stii sa-l educi si sa-l alegi si sa-l aduci la picioarele tale scorpionul e cel mai familist si iubitor dintre barbati! hm....mi-ar fi placut si mie un barbat scorpion... nici macar sa vad cum sunt in pat n-am avut parte am auzit ca sunt buni rauuu dar nici de sagetatorul meu nu ma plang! Dar totusi...mi-ar placea sa vad ce pot face in pat...eu scorpioanca cu un scorpion
elle
Postat pe 15 August 2009 20:46
De la: elle, la data 2009-08-15 20:46:32Nu e adevarat, daca stii sa-l eunuci si sa-l alergi si sa-l aduci intre picioarele tale, scorpionul e cel mai tare din parcare... hmm....mi-ar fi placut si mie un barbat scorpion cu coada mai lunga si venin mult... nici macar sa vad cum sunt in pat n-am avut parte, doar mi-l inchipui cind sint cu celalalt... am auzit ca sunt buni rauuu dar nici de sagetatorul meu nu ma plang, chiar daca mie nu-mi ajunge! Dar totusi...mi-ar placea sa vad ce pot face in pat...eu scorpioanca cu un scorpion

SCHIMB DE VENIN
valentino
Postat pe 15 August 2009 20:53
buna tuturor!!
Miaunitza
Postat pe 16 August 2009 03:12
ce ti-e si cu scorpionii astia ... prea razbunatori, dupa parerea mea.... n-am intalnit o exceptie in viata mea! :)) Si razbunatori pe nimicuri sau chiar pe lucruri prost interpretate de ei ... :)
Miaunitza
Postat pe 16 August 2009 03:13
Miaunica...o vorba care ti se pare de-a dreptul inofensiva poate rasturna Universul unui scorpion....Poate fi o vorba frumoasa si atunci te-ai ales cu un prieten pe viata sau poate fi o vorba grea/urita si atunci te-ai ales cu un dusman pe viata.
Aemulus
Postat pe 16 August 2009 04:36
poate ca ar trebui izolati
pik_nik
Postat pe 16 August 2009 04:43
Cine? Scorpionii????? Pai atunci toti ceilalti ar stiga disperati "s-a dus lumina lumii"
Aemulus
Postat pe 16 August 2009 05:04
"...in sfarsit, stam si noi linistiti!"
pik_nik
Postat pe 16 August 2009 05:14
Pupa-m-ai tu undeva Picnicel drag!!!!! Stii tu unde..la virful coditei...unde e acul.....
Aemulus
Postat pe 16 August 2009 05:17
daaaaaaaaaaa!
pik_nik
Postat pe 16 August 2009 05:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma, eu taur 27 aprilie( 23), el capricorn 29 decembrie (24 ani) 18 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:10
BARBATUL PESTI 16 De la: simonika24 5 Noiembrie 2009 14:12
de comunicare 43 De la: Micass 13 Septembrie 2009 22:22
TAUR 1 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 10:12
Zodia varsator... 79 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 12:54
Setari Cookie-uri