Zodia SCORPION

Cand treci prin asa ceva - si simplul fapt ca respiri ti se pare un dar...
panty_C
Postat pe 21 Septembrie 2009 06:35
Asa e!
Ti-am spus ca dupa ce sotul meu a oprit masina si a coborit imediat sa vada ce e la cealalata masina, sa cheme politia etc.....eu nu am putut sa cobor ca nu am putut creda ca la 100 km/ore o masina care zboara prin aer si aterizeaza cu fata in jos mai poate avea oameni intregi in ea.
Dar, o masina buna salveaza vieti sa stii. Am iesit din masina cind l-am vazut pe soferul de la cealalata ca se stergea de singe (de fapt s-a taiat cind a iesit de desub masina lui in bucatile de geam sparte) si pe sotia lui ca sta in picioare linga el.
Ei, bine ca s-a dus si bine ca nu e decit o masina sa fie inlocuita!
Si am visat acum citeva nopti numarul 20....eu ma gindeam sa joc la LOTO si cind colo era 20 de la ziua de azi....
Ciresica
Postat pe 21 Septembrie 2009 06:41
hmmmmmm
panty_C
Postat pe 21 Septembrie 2009 06:44
Te pup, o saptamina buna, ma duc sa ma intind acum.
Ciresica
Postat pe 21 Septembrie 2009 06:46
Somn odihnitor si o saptamana buna si tie!
panty_C
Postat pe 21 Septembrie 2009 06:47
bine ca a fost numai atit.
Si eu am facut trei tumbe prin aer cu o masina... dar asta a fost demult. M-a aruncat afara... n-am avut nimic, NIMIC. Masina a fost facuta pulbere. Eu conduceam... n-aveam pasageri....
Oricum, primele clipe dupa asa ceva sint ciudate rau: parca trec cu incetinitorul.
quasaria
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:17
Q, eu nu am putut dormi azi noapte gindindu-ma la tinerii aia care erau in masina care a zburat.
Si apoi ma gindesc: ce e viata? Azi esti puternic, sfidezi pe toata lumea, iar miine....
Ciresica
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:21
"There is no distance on this earth as far away as yesterday."
Poate ca "ieri" era acum doua secunde cind priveai pe geam....
quasaria
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:56
SCORPIONII SINT DE DOUA FELURI : POZITIVI SI NEGATIVI, DEPINDE CE NIMERESTI INTR-O CASATORIE. COMPORTAMENTUL DUPA ZODIAC ESTE CARACTERIZAT TEMPERAMENTUL CU CARE NE NASTEM NU CARACTERUL PE CARE- L PRELUAM DIN MEDIUL IN CARE CRESTEM. EU DE EXEMPLU SUNT SCORPION POZITIV, NIMIC DIN NEGATIVISMELE UNUI SCORPION NU MA CARACTERIZEAZA. AM TRAIT CU SOTIA (VARSATOARE) 27 DE ANI FERICITI, PANA IN ZIUA IN CARE M-A PARASIT FARA VOIA EI, PENTRU INTODEAUNA, DAR NUMAI FIZIC, SPIRITUAL ESTE INCA IN SUFLETUL SI MINTEA MEA. IN TOTI ACEI ANI , NU AM RIDICAT MANA ASUPRA EI NICI MACAR IN GLUMA. NU M-AM CERTAT NICIODATA, DESI VARSATOARELE SUNT INDEPEMNDENTE SI FOARTE PRETENTIOASE LA TOATE.
ACUM SUNT SINGUR, SI AM 60 DE ANI SI POT SA SPUN AS DORI ACUM SA INTALNESC O FEMEIE, INDIFERENT DE ZODIE, DAR SA FIE INTELIGENTA SI GOSPODINA, FEMEIE CARE VA FI FERICITA CU MINE. ITELIGENTA PT. A AVEA CE SA DISCUTAM SI SA PUNEM TARA LA CALE. GOSPODINA PT, CA IMI PLACE SA O AJUT LA BUCATARIE, SA GATEASCA ,IN SPECIAL PRAJITURILE CARE IMI PLAC LA NEBUNIE.
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 1 Octombrie 2009 22:14
De la: alexandru_revnic_yahoo_com, la data 2009-10-01 22:14:46 SCORPIONII SINT DE DOUA FELURI : POZITIVI SI NEGATIVI, DEPINDE CE NIMERESTI INTR-O CASATORIE. COMPORTAMENTUL DUPA ZODIAC ESTE CARACTERIZAT TEMPERAMENTUL CU CARE NE NASTEM NU CARACTERUL PE CARE- L PRELUAM DIN MEDIUL IN CARE CRESTEM. EU DE EXEMPLU SUNT SCORPION POZITIV, NIMIC DIN NEGATIVISMELE UNUI SCORPION NU MA CARACTERIZEAZA. AM TRAIT CU SOTIA (VARSATOARE) 27 DE ANI FERICITI, PANA IN ZIUA IN CARE M-A PARASIT FARA VOIA EI, PENTRU INTODEAUNA, DAR NUMAI FIZIC, SPIRITUAL ESTE INCA IN SUFLETUL SI MINTEA MEA. IN TOTI ACEI ANI , NU AM RIDICAT MANA ASUPRA EI NICI MACAR IN GLUMA. NU M-AM CERTAT NICIODATA, DESI VARSATOARELE SUNT INDEPEMNDENTE SI FOARTE PRETENTIOASE LA TOATE.
ACUM SUNT SINGUR, SI AM 60 DE ANI SI POT SA SPUN AS DORI ACUM SA INTALNESC O FEMEIE, INDIFERENT DE ZODIE, DAR SA FIE INTELIGENTA SI GOSPODINA, FEMEIE CARE VA FI FERICITA CU MINE. ITELIGENTA PT. A AVEA CE SA DISCUTAM SI SA PUNEM TARA LA CALE. GOSPODINA PT, CA IMI PLACE SA O AJUT LA BUCATARIE, SA GATEASCA ,IN SPECIAL PRAJITURILE CARE IMI PLAC LA NEBUNIE.


De ce tipi asa de tare spunand aceste lucruri?
rosioara61
Postat pe 1 Octombrie 2009 22:24
eu sunt balanta cu ascendent in sporpion si pot sa zic ca ascendentul ma caracterizeaza mai mult ca zodia :)
Desire21
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:54
in ce zi esti nascuta
eu sunt pe 3 noiembrie
si nu ma regasesc decit 50 % in aceasta zodie
alba_ca_zapada
Postat pe 24 Octombrie 2009 14:58
si eu sunt scorpioanca si chiar ma caracterizeaza f bine zodia

12 motive pentru a fi Scorpion :

1. Nu are frica.
2. Oh, atat de misterios.
3. Vrea ceea ce tu nu poti avea.
4. Motto-ul tau : Lasa-ma in pace !
5. Un ganditor atat de profund.
6. Esti un spirit fara granite.
7. Ai o limba cam ascutita.
8. Oare iti dai seama cat de rebel esti ?
9. Cercetezi vietile altora cu ochi critici si precisi.
10. Acorzi o mare insemnatate bunului simt.
11. Personaj care modifica actiunea piesei.
12. Open mind : Sa pierzi cu eleganta poate fi o victorie importanta.

sanatate la toti
Anca_Smira
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:16
corect, 185!

si marmota invelea ciocolata in staniol

iar maimuta se dadea scorpioana, ca e in trend pe dorobanti si da bine ...
ready_vivus
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:18
unii e diferiti, bre...
melanie
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:19
ready...numa ca astia cu ciucalata s-au mutat in bulgaria, ca cica acolo ii mai ieftina invelirea ciucalatii...
tutankhamon
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:21
am vazut, Melanio un exemplu viu este chiar 185.

a uitat sa aminteasca doar modestia imensa care o caracterizeaza...
ready_vivus
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:22
lasa, Tuth, ca marmota aia disponibilizata se va reprofila pe impachetat fum
ready_vivus
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:24
da cine-i "soro" 185?
LILO
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:28
acum , de n-ar fii si ca ea am chiar incepe sa credem cate-n luna...
bluelight
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:28
si-n zodiac
melanie
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:32
deviza unei scorpii"totul sau nimic"
gata sa mute muntii pentru a-si satisface dorintele
greutatile nu-i descurajaza,ci dimpotriva ii stimuleaza
ptr o scorpie nu exista obstacole de netrecut
puncte forte-intuitie,tenacitate,rezistenta,sinceritate
eladaela
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:55
Scorpiile sunt buuuuune raaaaau de tot! Ma contrazice cineva?
Si cand iti fac rau iti place !
lala_cri
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:39
cine poate sa te contrazica draga?
alexal
Postat pe 31 Octombrie 2009 09:43
sunt scorpion.cam naspa.suntem prea rai si vrem multe de la viata si de la lume si daca cv ne supara http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/4511.html#
garbo001327
Postat pe 31 Octombrie 2009 16:37
ce-mi puteti spune despre o relatie femeie scorpion,adica eu,iar barbatul leu?
garbo006725
Postat pe 31 Octombrie 2009 17:52
am doi scorpioni sotia si baiatul..... este Jaleeeeee!!!!!
garbo024704
Postat pe 31 Octombrie 2009 19:08
saracii de ei
eladaela
Postat pe 31 Octombrie 2009 19:10
dragele de ele.....scorpioance,suntem cele mai super femei din lume........nimeni nu ne intrece.Suntem sincere si gata de orice sacrificiu pentru cei pe care ii iubim.Cine spune ca femeile din alte zodii pot intrece in maretie femeia scorpion,se inseala amarnic.Dam totul intr-o relatie,dar nu ne lasam calcate pe coada cand e vorba sa fim inselate.Si cu toata suferinta pe care o putem trai,ne debarasam usor de cel care ne-a facut sa suferim.Punctul nostru forte,in acest caz,este ca,datorita farmecului straniu pe care il posedam,ne facem noi prieteni.....atat de repede,incat uitam rapid o relatie esuata.Nuuu,femeia scorpion nu poate fi NICIODATA dama de companie.Ea doar incearca sa gaseasca cu disperare sufletul pereche si nu e niciodata sigura ca a gasit ce-a cautat.Nu stiu cate dintre voi ati suferit cu adevarat,dar sunt sigura ca n-a durat decat putin........pana la relatia urmatoare.Deci,fruntea sus SCORPIILOR........viata e asa frumoasa si nimic nu merita suferinta voastra.Va pup si va ador.

O scorpioanca reala
garbo065649
Postat pe 1 Noiembrie 2009 08:49
De la: garbo065649, la data 2009-11-01 08:49:52dragele de ele.....scorpioance,suntem cele mai super femei din lume........nimeni nu ne intrece.Suntem sincere si gata de orice sacrificiu pentru cei pe care ii iubim.Cine spune ca femeile din alte zodii pot intrece in maretie femeia scorpion,se inseala amarnic.Dam totul intr-o relatie,dar nu ne lasam calcate pe coada cand e vorba sa fim inselate.Si cu toata suferinta pe care o putem trai,ne debarasam usor de cel care ne-a facut sa suferim.Punctul nostru forte,in acest caz,este ca,datorita farmecului straniu pe care il posedam,ne facem noi prieteni.....atat de repede,incat uitam rapid o relatie esuata.Nuuu,femeia scorpion nu poate fi NICIODATA dama de companie.Ea doar incearca sa gaseasca cu disperare sufletul pereche si nu e niciodata sigura ca a gasit ce-a cautat.Nu stiu cate dintre voi ati suferit cu adevarat,dar sunt sigura ca n-a durat decat putin........pana la relatia urmatoare.Deci,fruntea sus SCORPIILOR........viata e asa frumoasa si nimic nu merita suferinta voastra.Va pup si va ador.

O scorpioanca reala


mda!...Stii ce nu inteleg eu din tirada ta de ironie??desi spui ca esti o scorpioanca reala,generalizezi...cum poti sti cat sufera sau nu o alta persoana,daca a durut sau nu(gradul pe o anume scara)

Desi esti destul de 9noutza (nu ca eu as fi prea veche)si poate c-ai venit cu vreun scop bine/definit...dar,etichetezi...stii ca in virtual,ti se ofera doar doua posibilitati : prieteni si fani...uneori doar prieteni....nu exista optiunea "amici";din punctul meu de vedere,prietenia este un gest extrem de nobil..demn de mult respect ..dar,asta nu inseamna ca a da accept cuiva ca si prieten,va trebui sa existe si-o aventura ...a raspunde cuiva la un comment cu decentza,a intoarce un zambet si cateva vb cuiva care ti-a adresat cuvinte frumoase,nu inseamna a incropi o aventura...in fine!....ironia ta-i mult prea subtila....In ceea ce ma priveste,cu riscul de-a ma repeta si aici ca si pe alt topic,am fost mai mereu inteleasa/perceputa gresit...lucruri pe care nici macar nu le-am gandit vreodata,au fost gandite si rasfrante asupra mea cu durere.si....DA! sa stii ca atunci cand sufletul mi-e plin de o iubire catre cineva,ii raman fidela chiar si-o viatza..si nu-mi este jena sa-mi strig iubirea,daca acea persoana pt mine este TOTUL .....cine ma cunoaste,stie acest aspect;cand promit ceva ,totdeauna onorez cu respect...
Am sa te rog sa nu-mi iei in nume de rau spusele mele si daca esti atat sigura pe tine,poti vb din punctul tau stricto/senso...restul va trebui doar sa ne acceptam
Azi de inceputul zodiei noastre,zi buna si gand curat!
rosioara61
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A murit Michael Jackson 26 De la: micabis 27 Iunie 2009 17:56
Barbatul SCORPION.... 3 De la: garbo_493614 17 Octombrie 2018 13:56
Zodia LEU 221 De la: elenakarla 12 Aprilie 2010 01:15
Barbatul Rac 457 De la: babyramonik 26 Februarie 2018 13:39
Barbatul varsator !! 16 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:30
Setari Cookie-uri