pastile eficiente pentru slabit

Buna Raluca. Iti raspund eu la intrebare. Am luat ragenon o săptămână si am slabit 7kg. Nu e gluma iar reclama nici atat. Ajunsesem la disperare sa slabesc, iar asta a fost ultima alegere. Slabesti incredibil de mult in timp scurt, dar sunt foarte periculoase aceste medicamente. Amfetamina la greu..... Si 99% contraindicatii. Te sustin daca vrei sa le iei ca am trecut prin asta, dar citeste bine contraindicaţiile. Bafta.

Maria
garbo_474147
Postat pe 9 Septembrie 2017 12:27
SuperSlim sunt foarte bune, slabesti rapid, n-au efecte neplacute si nu mai pui la loc kilogramele.
garbo_023578308
Postat pe 9 Septembrie 2017 13:45
buna,
eu nu am incercat pastile dar am reusit sa slabesc cu canadian tea
am simtit ca nu mai imi este foame si cel mai ciudat nu mi-a mai fost deloc, deloc pofta de dulciuri. eu l-am gasit pe net mai ieftin la o farmacie cu 49 de lei
garbo_476353
Postat pe 5 Octombrie 2017 17:05
Unica, cea mai sigura, sanatoasa si necostisitoare 'pastila' de slabit ramine tot...

...REGIMUL HIPOCALORIC !

600 max 800 de calorii pt. femei si 800 max 1000 de calorii pt. barbati, functie de virsta, ocupatie, consum zilnic de energie si de bolile asociate...

Toate astea cu conditia ca sa fie scoase COMPLET din alimentatie, piinea, pastele fainoase, zaharul si toate dulciurile asociate, carnea rosie sub orice forma (de preferat ar fi sa nu consumati nici puii aia oribili din comert si, pe cit posibil, sa mincati doar carne de curcan - intens serotoninica - daca chiar nu va puteti lipsi de pasare), bauturile carbogazoase, prajelile (inclusiv, asta e!, cartofii prajiti de care unii sintem atit de dependenti), alimentele puternic conservate sau chimizate, toate carnurile procesate (salamuri, shunculite, mezelicuri, pastramioare, shaorme, etc.), toate lactate (ei da, n-o sa muriti citusi de putin daca consumati doar iaurturi naturale dietetice sau brinzeturi proaspete si cas!), toate saraturile si saramurile care nu fac decit sa retina cantitati mari de apa nesanatoasa in organism.
Plus ce stiti din experientza personala ca nu va face bine...

E f. simplu, nu e nimic complicat si nu e necesar tinutul fix al caloriilor.
Tragic si devastator pt. unii o sa fie doar faptul ca trebuie sa invete sa spuna un...

...CATEGORIC NU !

Tuturor celor de mai sus cit si ... frigiderului, care uneori o sa aveti impresia ca ... va vorbeste si-n vis si va cheama sa-i faceti o vizita de 'curtoazie', in toiul noptii!

Va garantez ca se poate tine 'dieta' asta fara nici un fel de traume si o sa ramineti surprinsi dupa citeva luni si ce ... economii banesti ati reusit sa faceti practic fara nici un efort!

Nu uitati sa inlocuiti zaharul, mierea si toti nocivii indulcitorii artificiali cu ... xilitol sau eritritol daca chiar nu puteti scoate asa de brusc dulcele din viata voastra, mai ales la o cafea sau un ceai.
Si in felul asta o sa crutati si pancreasul de un viitor ... diabet; sau o sa-l diminuati pe ala de-l aveti deja...

Sfatul-sfaturilor e sa incepti inti si intii doar cu renuntarea totala (da' absolut totala) s consumului de piine, paste fainoase si dulciuri!
Si pe urma 'up-gradati' regimul hipocaloric si scoateti ce credeti voi ca-i mai important de scos din toate cele spuse mai sus.
O sa vedeti singuri efecte in 4-5-6 saptamini si mai ales o sa observati o imbunatatire spectaculoasa a starii de sanatate, a energiei interioare si a ... chefului de viatza!

Si ce e mai minunat si mai minunat decit sa te bucuri de viatza in deplna stare de bine si armonie?...




P.S. Si nu uitati sa faceti cita miscare va puteti permite si simtiti nevoia.
Nu va obositi absolut deloc cu exercitii fizice care mai de care mai complicate, cu orele fixe de fitness sau cu complicatele ore la sala de fortza.
Pe vremea tineretii mele era o vorba extrem de adevarata si sanatoasa:
"Mersul mult pe jos face tenul frumos si flacaul ... 'dragastos'!"
Asa ca e suficient sa iesiti cu catelul sau nepotelul INFIECARE ZI la o plimbare de 3-4-5km, sa dati citeva zeci de pedale la bicicleta (chiar si la aia ergonomica din dormitor) si, doar daca se poate, citeva bazine de inot in fiecare saptamina.
Nimic mai mult.


Parol!...
garbo101426
Postat pe 5 Octombrie 2017 19:37
De la: , la data 2008-08-03 14:11:51exista asa ceva? adica eu am mai incercat si singurele care au dat rezultate au fost cele interzise, adica pe baza de amfetamine. dar nici nu ma mai gandesc sa iau ceva asa puternic. as vrea ceva natural, a avut ceva rezultat?


O pastila de slabit eficienta nu trebuie neaparat sa contina amfetamina. Aceasta substanta este foarte periculoasa, creaza dependenta si duce chiar la deces.

Capsulele cu extracte naturale de ceai verde, cafea verde, gojy, acay, raspberry ketone, garcinia cambogia sunt foarte utile in curele de slabire. Pe piata romaneasca gasesti suplimente eficiente de slabit cu astfel de extracte.

Thermacuts cu extract de ceai verde sunt la moda si este folosit des de catre persoanele care au probleme cu greutate. De asemenea Green Coffee Plus este un supliment eficient care ajuta la inlaturarea burtii si a colaceilor. Uite aici un top cu pastile de slabit eficiente https://pastilaslabit.ro/

Dar trebuie sa stii ca aceste pastile chiar daca sunt eficiente nu or sa faca minuni. Nu s-a inventat inca pastila miraculoasa care sa te scape de grasimea corporala peste noapte.

Ele doar iti ajuta procesul de slabire oferindu-ti un surplus de energie pentru a arde caloriile in plus, opresc senzatia de foame, inlatura pofta de dulce si elimina apa din organism.

Un regim dietetic in paralel cu astfel de capsule chiar duce la rezultate satisfacatoare m-ai ales daca faci si un pic de sport, poti renunta si la lift. Un pic de miscare dimineata sau seara. Prin parcuri gasesti aparate de fitness pe care le poti folosii gratuit. Trebuie doar sa vrei.

Daca nu poti tine un regim strict atunci incearca sa schimbi cate ceva din alimentatia ta. Taie jank foodurile si inlocuieste-le cu fructe, legume, salate.

Sucurile carbogazoase le poti inlocui cu apa plata. Iti poti face sucuri naturale din fructe care ajuta in topirea grasimi. Capsunile sunt foarte bune si in general toate fructele de padure. Sunt pline si de antioxidanti si ajuta si in detoxifiere.

In loc de gustare iti poti face acasa un iaurt cu astfel de fructe, foloseste iaurt slab. In loc de chipsuri poti folosii popcorn dar facut la tuci.

Chiar este usor sa slabesti in schimb este foarte greu sa renunti la obiceiuri de asta apare de cele mai multe si efectul yoyo.

Pentru a fii supla si in forma chiar trebuie schimbat stilul de viata.
EleonorRosu
Postat pe 1 Iunie 2018 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu ai slabit inca suficien? 5 De la: AlexandraAndreea 15 Iunie 2011 10:41
Revelion 2010 1 De la: claudiera 10 Noiembrie 2009 22:49
Eu am incercat rithual silhouette 99 De la: garbo_12370 7 Martie 2016 17:53
vreau sa slabesc 41 De la: garbo105389 4 Martie 2020 18:15
De ce nu spun barbatii lucrurilor pe nume? 136 De la: Sal_a_toi 30 Septembrie 2011 14:47
Setari Cookie-uri