horoscop barbat leu, femeie scorpion

balanta, da- mama si tata, ea balanta, el leu.balanta il mai poate suporta pe termen lung.si cu varsatorul cred ca face casa buna leul.in rest cupluri apropiate esuate din care el leu cunosc:ea- pesti, berbec, taur, scorpion.cu rac asa si asa, ba se impaca , ba nu prea.oricum, depinde de individ in parte pana la urma...
miamia79
Postat pe 27 August 2008 15:13
La urma urmei tine de compatibilitate intre persoane, nu neaparat intre zodii, cred. Pentru ca uitati, cunosc si un cuplu de vreo 12 ani ea taur si el leu si uite ca rezista...deci, depinde de mult mai multe...
miamia79
Postat pe 27 August 2008 15:23
Exemplu tipic aici...eu Scorpion,cu toate defectele si calitatile zodiei,el e Leu..asa cum l-ati desctis mai sus.
Relatia? deocamdata excelenta...cu scintei,dar stinse cu intelepciune,izbucniri temperamentale si orgolioase de ambele parti...temperate cu bun simt,educatie si multa ..iubire.
Fiecare stie cind si cum sa cedeze celuilalt....
Exista o vorba care mie imi place f mult:
"Iubeste-ma cind merit cel mai putin,caci atunci am cea mai mare nevoie sa fiu iubit....."
Daca tineti cont de asta si o aplicati celuilalt...relatia se consolideaza.Intelegerea si voia buna topesc conflictele.

Sapunul
Postat pe 8 Septembrie 2008 14:44
da, scmpi.stiu.
marea mea iubire, adica animalul care m-a dezvirginat, este nascut pe 30 ianuarie '79, iar eu sunt scorpion........29 oct '84.
ce sa zic?
l-am iubit mult.
era, la inceputurile noastre, minunat.
dar si un mare afemeiat, instabil in sentimente, cheltuitor, avea scoala vietii, dar nu stia nimic despre scoala.
totusi, se ocupa mult de casa si isi dorea copii.
isi iubea mama, dar avea o relatie extrem de tensionata cu tatal vitreg, iar pe cel natural il ura.
nu prea avea prieteni, era suspicios, dar se distra.
imi incalzea mainile si picioare prin somn si adormea doar cu mine in brate.
si a plecat pentru o femeia mai in varsta cu 10 ani.
si gata!
double_chock
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:42
mda...revin...si cu parere de rau...va spun ca aveati dreptate cu toate lucrurile negative zise despre barbatul leu. absolu TOATE! dupa doar 9 luni al meu motan si-a aratat adevarata fata si a transformat relatia noastra "minunata" si "perfecta" intr-un calvar. cel mai tare ma scoate din minte ca nu accepta ca a gresit chiar si dupa ce ii spui in fata care anume au fost greselile...si mereu vrea sa-si impuna punctul de vedere..si se lauda ca el a fost perfect...yuk! am ramas cu un gust foarte amar, din ce in ce mai amar pe masura ce "relatia" se apropie de sfarsit
ancutza_me
Postat pe 31 Octombrie 2008 02:56
BARBAT LEU 10 AUGUST 1970.PROXENET,PEDOFIL,HOT,CRIMINAL,TRAFICANT,DROGAT,BETIV,MINCINOS,FARA SCRUPULE,INFATUAT,PROST,MURDAR,CURVAR,INFANTIL,LENES,URAT ETC.DIAVOLUL ESTE SFANT PE LANGA ACEST INDIVID DIN ZODIA LEULUI.TOATE PACATELE PAMANTULUI INTRUCHIPATE INTRU-UN OM
dianne
Postat pe 16 Noiembrie 2008 12:00
Sunt PESTE si am fost casatorita cu un LEU timp de 17 ani. Avem impreuna doi baieti.Acum sunt mari,studenti. Am avut o casnicie in care tot ce era bine era datorita lui si tot raul mi se datora mie. Mintea cum respira si a incercat din rasputeri sa ma rupa de tot ce imi era familiar: parinti, rude, prieteni. Abuza cat putea de faptul ca nu ma puteam desparti de baieti si profita de toate situatiile pentru a ma face sa ma simt inferioara. A fost o relatie grea, prea lunga. Daca nu am plecat de la inceputul problemelor noastre- mai ales dupa nasterea baietilor, nu am mai putut pleca curand.Am reusit sa ma rup dupa alti 5 ani de la divort, cu ajutorul altui barbat care m-a facut sa-mi doresc o viata mai buna sau cel putin normala. Sunt de aproape un an intr-o noua relatie si inca ma mir ca nu sunt amenintata, injurata, jignita si de actualul asa cum se intampla cu el.Sunt constienta ca este o greseala si ca lucrurile pot merge bine intre doi oameni care-si doresc o relatie solida si matura dar nu pot sa nu ma gandesc la ce am patit atatia ani langa un om care spunea ca ma iubeste.
mihalache_carmen2001
Postat pe 24 Noiembrie 2008 08:50
Dar relatia dintre femeia -leu si barbatul -scorpion cum ar putea fi, poate cineva in cauza sa-mi spuna? uneori nu vreau sa cred in zodii, dar mai nou vad ca toata lumea intreaba; "In ce zodie esti?", oare are vreo importanta?Am fost casatorita cu un berbec(zodie cu care am citi ca as fii compatibila), dar reletia a fost un esec. Din cauza cui? Nu asputea sa spun. Poate si eu , poate si el, poate amandoi. Cert e ca berbecii sunt mari mincinosi, si cam dusi de val.Acum sunt cu un barbat scorpion, nu stiu ce poate iesi, dar, voi vedea.
manaida
Postat pe 26 Noiembrie 2008 19:19
barbat leu? :)) o reala provocare. am testat eu zodia vreo 4 ani. la inceput este barbatul ideal..pe parcurs iti arata k de fapt el este regele si nu ai voie sa ii calci cuvantul. barbatul leu nu greseste niciodata, din punctul lui de vedere, logic, se crede perfect. are tendinta de a-ti suprima personalitatea, orice spui sau faci tu nu e suficient de bine. numai reprosuri...pana ajungi sa te saturi, si ...finalul se stie. acum partea buna, e ca in pat este partenerul ideal, dar cand vine vorba de comunicare slabe sanse sa ajungi la vreun consens cu el.
kitty_dana
Postat pe 2 Decembrie 2008 22:40
De la: manaida, la data 2008-11-26 19:19:36Dar relatia dintre femeia -leu si barbatul -scorpion cum ar putea fi, poate cineva in cauza sa-mi spuna? uneori nu vreau sa cred in zodii, dar mai nou vad ca toata lumea intreaba; "In ce zodie esti?", oare are vreo importanta?Am fost casatorita cu un berbec(zodie cu care am citi ca as fii compatibila), dar reletia a fost un esec. Din cauza cui? Nu asputea sa spun. Poate si eu , poate si el, poate amandoi. Cert e ca berbecii sunt mari mincinosi, si cam dusi de val.Acum sunt cu un barbat scorpion, nu stiu ce poate iesi, dar, voi vedea.
am fost 3 ani cu un scorpion...eu fiind leu....ne-am despartit acum 8 luni...primii 2 ani a fost perfect...dar ultimul...pfff ne-am tot chinui..ne certam..ne impacam si tot asa....ne iubeam enorm...(si sincer inca ne iubim)insa nu ne potrivim,e greu sa-ti explic...oricat de mult ne iubeam...nu rezistam mai mult de 2-3 zile apoi iar ne certam.am pus punct cu o mare durere in suflet,mi-am gasit repede pe altcineva in speranta ca-l voi uita(pesti e actualul) insa nush daca voi putea vreodata sa-l uit...scorpionii sunt deosebiti iar atunci cand iubesc dau totul,te fac sa te simti cu adevarat speciala....AAA si scorpionii iubesc o singura data in viata cu adevarat!!!
boboo_jungleparty
Postat pe 9 Decembrie 2008 16:35
Eu am un prieten leu, eu sunt varsatoare, dar ne intelegem perfect pot sa zic si suntem impreuna de peste 2 ani. Fetelor un sfat ce va pot da, nu lasati un barbat sa va impuna sa nu vorbiti cu mama sau cu prietenele? Nu va lasati izolate, caci e primul pas spre nebunie! Impuneti-va punctul de vedere! Fiti foarte hotarate ce va place si ce nu sa va faca. Daca va minte, spuneti-i ca va deranjeaza si daca recidiveaza spuneti ca va doare atitudinea lui si asta da dovada de lipsa de respect! Nu va lasati calcate in picioare! Asa facem noi fetele, facem compromisuri, ca ne temem ca ne lasa. Dar daca ii dati castig de cauza , va va lasa, pentru ca barbatii nu suporta femeia presh. Aveti grija de voi, prietenul meu se poarta bine cu mine, m-a mintit si pe mine la un moment dat, dar am discutat cu el si am stabilit niste limite ale "socializarii " cu altele. Si am incredere ca merge. A facut niste gesturi care m-au impresionat, deci cred ca incepe sa se maturizeze. Vorbiti orice va deranjeaza, chiar cu riscul de a pleca din viata voastra, dar aveti grija cum spuneti si cu ce ton. Nu fiti gata de cearta! Nu e constructiv.
SIMINA! In ce oras esti? Trebuie sa iti gasesti prietene, sa il infrunti , avand atitudine ferma, nu gata de a-i sari la gat! Am avut si eu o problema de acest gen si mi-am dat seama ca m-am lasat manipulata , dar nu a meritat! Mai scrie cand poti! Iti gasesc eu prieteni, depinde unde stai! Eu am prieteni in SUA! Ai grija!
calla
Postat pe 7 Februarie 2009 17:03
ce sa va mai spun... cam tot ce era de spus s-a spus. Adevarat , nimeni nu poate minti mai usor decat Leul, parca minciuna face parte din existenta lor.Si explodeaza cu usurinta cand e vorba de discutii. urlete, zbierate, de-ti vine sa crezi ca esti pur si simplu vinovata ca existi. Credeti-ma , stiu cu adevarat ce spun, am fost 9 ani cu un leu si stiu atat de bine sa se foloseasca de orice prilej si sa exploateze orice persoana...cand se intampla sa intalneasca persoane ca scorpionii nu pot suporta sa fie dominati.
Dar trebuie sa recunosc au si calitati, sunt darnici, posesivi, uneori chiar iubitori dar cand magia inceputurilor dispare s-a dus si traiul comod. pot la o adica sa te ajute sa faci un anumit lucru, sa te faca sa crezi ca l-au facut pentru a te ajuta si a te proteja ca apoi cu prima ocazie sa ti-l reproseze.sunt atat de abili ca daca nu esti o femeie puternica poti ajunge la depresii si chiar mai rau.
pirania_1960
Postat pe 27 Martie 2009 20:16
buna sunt noua pe aici...referitor la acest subiect sa stiti k am o relatie cu un barbat leu e mai mic k mine cu 1 an si ne iubim...ne respectam si knd unul din noi sare calul ne temperam...tre sa sti sa-i acorzi libertate si sa-l faci sa fie mandru de tine dar niciodata sa nu-i dai ordine sau sa-l verifici...
este o fire dificila si foarte orgolioasa...vrea ca ce are el sa nu mai aibe nimeni...eu sunt mandra de el si kiar fericita chiar dak multi spun k femeile scorpion nu rezista langa lei...eu rezist;)

Postat pe 31 Martie 2009 18:03
buna
dragii mei ce parere aveti de femeia sagetator si barbatul leu?
intradevar barbatii leu la inceput fac multe complimente si te fac sa te simti k regina iar dupa mai incep si cu criticile,dar eu am avut o discutie cu al meu si sa mai potolit
andreea_cristea2001
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:46
Eu sunt Leu iar sotia mea este Sagetator...Suntem casatoriti de 35 de ani si avem doi copii mari..Sunt uimit de ce spuneti voi aici..(unele!) Frustrare ? Ce-ati patit ? Pu si simplu nu v-ati potrivit..Aruncati vorbe grele,extrem de grele si emiteti judecati...Viata este mai complicata...Noi ne-am inteles minunat in aceste decenii..Nu au exista injurii,violente,nu-mi vine sa cred ceea ce spuneti...Da,sunt orgolios,dar am limite...Mai spun cate o...minciuna..(cine nu spune ?),dar fara efectele devastatoare la care va referiti...Sunt un familist convins,imi iubesc f. mult sotia si nu cred nici in 10 % din acuzatiile aduse..Cred ca a fost invers..Ati vrut voi sa-l controlati total si nu s-a putut...O relatie leu-sagetator este perfecta..Sotia mea nu este supusa,are personalitatea ei (nu creata de mine!),insa este extrem de blanda ...Daca sunt suparat (din diverse,fara legatura cu ea..),amana discutia pt. mai tarziu..Simte ca trebuie sa faca asta..Ce inseamna mai tarziu.? Poate o ora,poate 1o minute...Dragele mele,nu iesiti tocmai atunci in fata ,nu sariti la "bataie" tocmai atunci..Acesta e stilul Taurilor si Scorpionilor...Stau in drum cand nu trebuie,chiar daca nu-i priveste,dar se baga...si apoi se mira...Stiu ca nu o sa le placa ce spun...De-aia nici n-au simtit fericirea cu un Leu..Nu-i problema,cautati alta zodie,dar fara invectivele pe care le scrieti...Atentie la "paiul si barna din ochi"....Va doresc numai bine si nu puneti la suflet...
garbo001422
Postat pe 8 Mai 2009 09:40
doamne..in dimineatza asta nu aveam ce face si cautam si eu p net compatibilitate zodiei taur cu zodia leu si am ramas socata knd am gasit discutiile voastre...eu sunt cu un baiat leu de un an de zile la inceput a fst totul bn si frumos...era perfect ..am crzut k va fy barbatul p care l-am asteptat de atata timp dar,....de cateva luni ne certam intr-una..imi reproseaza multe,..imi spune ca nu gandesc k la varta p care o am ...ma trateaza cu indiferentza ...si sunt mai mulkte...problema e k aseara i-am sp sa o terminam sa punem punct relatie dar ..toata noaptea am plans si in dimineatza asta...di nj ce sa fac ??sa duc pana la capat decizia??eu il iubesc enorm,...am facut multe pt el ..fff multe:((
garbo001921
Postat pe 23 Mai 2009 09:59
uite, abia am intrat si fix de mesajul tau am dat:).pai, n-o lua acum si tu asa...poftim, stiu un cuplu de ea-taur, el-leu de 12 ani impreuna...pe cand in cazul meu mai mult de 3 ani nu am rezistat...si tot asa dupa un an, in care te trateaza ca pe o regina apar certurile la zi:)ceva asemanator ca si calvarul, you know?sunt
zodii f vulcanice si impulsive, de ambele parti so, mai greu...nasol e ca...atractia e pe masura, la fel si partea cu sexul:)cred ca singurul lucru bun al relatiei:)iarasi stii ce-i naspa?ca cum-necum mereu ne atrag ba berbecii, ba leii...cu care nu prea ne-ntelegem...of, cat sunt de inspirata azi de am sarit exact pe horoscop, dar de...am dat nas in nas cu mesajul tau:)sa zicem ca mai mult conteaza omul decat zodia?hm, zicem noi...dar mai bine nu...eu inca supravietuiesc cu-n leu, tata si-i naspa la felllll, ne intrecem in tipat care mai de care...dar, de...mama il suporta ca-i balanta...e mult mai peace fara celalalt leu, god, cross my heart...doar vezi sa nu dai de altu'...ca noi parca o cautam...si noi, tauritele suntem cu pluta...cel putin eu...pupi
mia79x
Postat pe 23 Mai 2009 10:11
nj ce sa fac...eu tin l el enorm...primele 6-8 luni au fst minunate..se purta cu me asa frumos,era asa atent,mereu venea la me,statea numai cu me,si acum motivul schimbarii lui e din cauza mea...mia sp k eu mam obisnuit k el sa imi fie la picioare ,sa fie mereu la ordinea zile cu me si sa faca ce vreau eu..acum e indiferent cu me....e rece,,,el prefera sa iasa cu baietii ...iam trimis un sms ieri in care eram ff suparatga ,nici nu s-a sinchisit sa ma caute si seara a preferat totusi sa se duca cu baiety la bere decat sa vina sa vb....nj ce sa fac:((dc noi suntem asa fraiere??eu am pus tot sufletul in relatia asta si acum:(((ce sa fac???pup
garbo001921
Postat pe 23 Mai 2009 10:23
si nu iti mai spun cate planuri ne facuseram...sincera sa fiu credeam k e jumatatea mea...:(((
garbo001921
Postat pe 23 Mai 2009 10:24
eiii, pai nu-i chiar asa, draga...cum asa?noi fraiere?noi cam tiranice, cam cu nazuri, cam artagoase...ei sunt ca niste copii mari...or faza cu baietii la mine nu exista sau cu indiferenta...noi nu am rezistat pentru ca eram unul mai cocos decat celalalt sau ca nu mai ne-ntalneam in idealuri si personalitati si idei, etc...dar ei sunt ff calzi, generosi si ne alinta enorm...dar nu-i de ajuns...adica alaturi de un leu am aflat ca iubirea aia mare si multa nu-i suficienta...daca nu este si intelegere si respect si liniste si calm...nu poti trai doar in furtuni...
adevarat insa si ca...marea mea iubire a fost un leu...si ca marea iubire a unui leu a fost o taurita...he he...complicat jocul asta al vietii...ce d-zeu...pupi ...hai ca ies de pe horoscop ca parca as fi mama omida...he he
mia79x
Postat pe 23 Mai 2009 10:29
da asa e...alaturi de el am cunoscut adevarata iubire ...si knd sunt cu el ma simt implinita...dar de la un timp numai plang....nu e zi sa nu plang din cauza lui..si acum la fel:(((el s-a schimbat mult si nu stiu daca ar putea sa mai fie cum a fst la inceput,cum era knd l-am cunoscut...nu sunt pregatita sa il pierd:((:(((dar imi e frik sa nu sufar mai tarziu sa crd ca o sa fie bn p viitor si sa fie bn o sapt doua apoi iar,,,chiar sunt confuza si nu stiu ce sa fac:(
garbo001921
Postat pe 23 Mai 2009 10:36
pai scumpa...daca o luam dupa horoscop...ce sa zic...fugi cat te tine ca nu se schimba in nici un fel, dar in bine nici o sansa...dar e vorba de omul alaturi de care esti...om ce-i mai profund, zic eu decat caracteristicile unei zodii...hm, cum o dai nu-i bine...e leu?so, fugi departe...mie una-mi ajung 2 leiiiiiiiii...dar se zice ca omul conteaza, zodia deloc...na, acum intelege si tu ce vrei si procedeaza cum crezi...doar sa-ti fie tie bine, ca asta-i cel mai important...linistea si implinirea ta.kiss you!
mia79x
Postat pe 23 Mai 2009 10:43
uof...ms mult...eu chiar nj ce sa fac ..eu iti dai seama k il vr p el k il iubesc dar in conditiile astea,,,refuz sa crd ca s-a schimbat asa si dc e asa??eu vr sa fie totul bn dar ..:(:(:(nu vad in mom asta viatza fara el:(((
garbo001921
Postat pe 23 Mai 2009 10:51
stiu...ca-i al naibii de greu...ma crezi ca pana sa ne despartim definitiv ne-am tot despartit 2 ani la rand, la 2 zile, pentru a ne reimpaca?ca la nebuni, ce mai...or despartirea finala s-a produs eu plecand la 500 km distanta de el, datorita jobului...si plangand ca 2 nebuni si spunandu-mi el ca ma va iubi pt totdeauna si sperand amandoi ca ne vom reintalni...dar mai bine ca se terminase...pentru ca devenisem niste suflete haituite...ca la nebbuni, ce mai...hai ca nu mai vreau sa-mi amintesc...a trecut deja un an...si mi-e bine si mi-e liniste fara un LEU...PUPI, ai grija de tine, atat...si cauta linistea, nu dreptatea...or cu-n leu, nu stiu, zau, daca vei putea...take care
mia79x
Postat pe 23 Mai 2009 11:01
da crd ca ai dreptate..nj daca alaturi de el mai exista vreo sansa...si noi in anul asta neam certat incoontinuu si chiar neam mai si despartit de vreo 2-3 ori ,,oricum cearta era la ordinea zilei daca a trecut vreo sapt fara sa ne certam e bn dar nu crd...:(((:((dc nu m-am numarat si eu printre cazurile alea care mereg??k exista cuplu taur leu si merge??:D uoff:(:(: o sa imi fi4e greu ...ff greu ...cel putin o luna o sa bocesc intruna:((scz ca tea facut sa iti aduci aminte:(
garbo001921
Postat pe 23 Mai 2009 11:14
hei, it s ok, a trecut si-i mult mai bine...acum...ai grija de tine si fii tare cum ii sta bine unei taurite frumoase si destepte...
mia79x
Postat pe 23 Mai 2009 11:19
Eu zic sa nu va casatoriti decat cu barbatii cu care se spune in horoscop ca aveti compatibilitati. Horoscopul e litera de lege intr-o relatie. Daca asa spune in horoscop chiar sa si divortati ce naiba? Cand ceva nu merge intr-o relatie gasiti repede raspunsul: asa zice la horoscop, de aia nu ne intelegem. Bagati-va mintile in cap.
Micass
Postat pe 23 Mai 2009 11:23
ei si tu acum, micass...e discutabil...si am zis, omu', nu horoscopu', dar ce te faci cand prea multe coincidente iti dau de gandit?aud?iaca taur cu leu sa nu aud...cel putin, in cazul meu...iar mintile-n cap le am de ceva vreme...chair nu se vede, ce d-zeu?iar cand stai colt la colt cu depresia ce-i rau sa dai vina pe horoscop?aud, again...ideea-i sa te casatoresti atunci cand e liniste, cald, bine, intelegere, respect,iubire...or, mai greu...taur cu leu...si aici nimeni nu poate sa-mi zica contrariul...demonstrat pana acum de 2 ori...dar niciodata nu se stie...si OMUL e important, am zis eu altceva?dar din moment ce suntem la sectiunea horoscop...pai vorbim de el...ce naiba?
mia79x
Postat pe 23 Mai 2009 11:26
imi cer scuze ca ma intruduc si eu...in discutii!!!
se pare ca...uneori...avem temeri in ce priveste ceea ce vrem de la viata!!!
daca nu suntem maturi in gandire...si ne luam dupa tot felu` de prostii...riscam sa ne distrugem viata!!!
pt ca...sant cazuri care...anumite zidii care par total incopatibile...merg extrem de bine in viata reala!!
pt ca...in real...e vb de educatie...de comunicare...si nu de astre!!
deci...sincer...citesc de ceva vreme multe expuneri...si cu toate astea...multe vieti...se leaga extrem de mult de...aceste prostii!!
daca ai o educatie...ceva scoala...si stii ce vrei de la viata...nimic nu te opreste sa faci ce-ti doresti!
evident...daca exista intelegere si comunicare reala!!!
in rest...cum spune un dicton..."totul e can-can"...
deci...parerea mea...e sa nu va faceti viata dupa ce spun horoscoape...babe...vrajitoare...si alte prostii!!!
offfffffffffff....!!!!!!...imi cer scuze ca...am scris atat de mult dar...m-a luat putin valu`...cand vad ca lumea se tot impiedica sa dea vina pe orice si oricine...in afara de ei!!!
pt ca...la randu` nost`...fiecare ne facem viata asa cum simtim...
si...intr-o relatie...se simte in draci daca e de bine sau nu!!!
iertare pt mesaj atat de lung!
nu-i stilu` meu...dar...incercam sa ma fac inteles in ce spun!!
si...vreau sa ma credeti ca nu aberez!!!
ovidiu42
Postat pe 23 Mai 2009 11:43
pai total de acord, ovidiu...recititi cateva mesaje mai sus si vedeti ca sustinem omu', nu zodia...dar fiind la "horoscop", vorbim strict de zodii, nu?doar nu suntem atat de infantile incat sa ne limitam la zodie...omul trebuie sa-ti zica ceva...ai foarte mare dreptate, eu nu am zis altceva...doar ca am vazut taur-leu si m-am dus cu gandul la un capitol de genu' din my life, simplu...
mia79x
Postat pe 23 Mai 2009 11:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 8 De la: tutankhamon 12 Septembrie 2010 17:56
Barbat berbec vs Femeia Rac!!! 12 De la: garbo_472671 28 August 2017 16:14
Halloween Party 151 De la: fleurdelis 29 Octombrie 2010 20:12
horoscop 1 De la: garbo252973 6 Decembrie 2011 03:21
Pitipoance.ro 4 De la: Shy 1 Martie 2009 14:49
Setari Cookie-uri