horoscop barbat leu, femeie scorpion

daniapostiu
Postat pe 4 Iulie 2008 15:24
CrisJ
Postat pe 9 Iulie 2008 15:43
Barbatii din zodia Leu sunt minunati atata timp cat nu iesi din vorba lor. Te fac sa crezi ca reprezinta tot ce ti-ai dorit vreodata pana intr-o zi cand....incepi sa-ti spui parerile si incerci sa-i faci sa vada ca si tu ai dorinte pe care ai vrea sa le indeplinesti. Atunci dispare magia si incep certurile, urletele, acuzele iar tu, ca femeie Scorpion, nu poti accepta sa ti se calce in picioare demninatea si ripostezi. Barbatii din zodia Leu nu pot accepta langa ei femei cu personalitate puternica asa cum sunt cele din zodia Scorpionului.
CrisJ
Postat pe 9 Iulie 2008 15:54
sau cum sunt cele din zodia taur.perfect adevarat.sunt alergici la critici si la femeile care stiu ce vor si au prea multa personalitate.nu suporta sa fie contrazisi si le cam trag cu minciuna.pt femeia taur nu-i deloc indicat un barbat leu.in ciuda unei asa zise prestante pe care si-o proclama sus si tare nu vor atat de multe de la viata, de fapt vor, dar nu prea reusesc sa obtina .sunt destul de slabi
miamia79
Postat pe 9 Iulie 2008 19:19
Ai dreptate miamia79. Am fost cu un barbat din zodi Leu iar relatia noastra a fost mai mult o lupta. Eu sunt nascuta in zodia Scorpion si trebuie sa recunosc ca sunt o persoana destul de complicata dar nu sunt razboinica.Cu el insa n-am avut alternativa...ma critica tot timpul, nimic din ce faceam nu era bine si dorea sa-mi controleze viata.M-a consumat foarte mult relatia.Tineam la el dar nu puteam sta impreuna mai mult de doua zile fara sa ne certam. Am suferit cand ne-am despartit dar cred ca am luat o decizie inteleapta.Nu puteam sta cu un om atat de orgolios si care credea ca totul trebuie sa se invarta in jurul lui.Dorea absolut tot dar nu oferea aproape nimic. Era darnic dar atunci cand lucrurile erau cum isi dorea, critica pe toata lumea si comenta ori de cate ori avea ocazia.Toti cei din jur erau prosti si aveau nevoie de imbunatatiri :).Nu stia sa aprecieze nimic ci doar sa gaseasca partea negativa a lucrurilor. Sunt complicati barbatii nascuti in aceasta zodie. Cred ca au nevoie de femei supuse si umile care sa faca absolut tot ce vor ei fara insa sa comenteze.
CrisJ
Postat pe 9 Iulie 2008 22:25
f adevarat criss,supuse si umile, drept, dar bietele de ele nu o duc prea bine.eu cu al meu logodnic ne certam daca nu in fiecare zi, la doua zile, cum spuneai si tu, fara sa exagerez.relatia noastra a fost un permanent camp de lupta, cu toate ca , chipurile ne iubeam mult, dar pur si simplu nimic nu ne iesea...sa nu ami zic de propriile lor interese, care primeaza intotdeauna.plus ca acesti barbati comunica foarte deficitar, iar cand o fac mai strecoara si cateva minciunele, asta in masura in care la femeia taur sinceritatea si comunicarea primeaza.a fost oribil, ce mai.ne impacam si ne desparteam zilnic aproape.ma si imbolnavisesm...si s-a produs inevitabilul...despartirea, care s-a cerut din prima luna...dar tot amanam, pt ca nu puteam, pur si simplu sa ne despartim...si sunt si f lasi, f lasi.in cazul mamei cu tata, ea balanta, el leu, ok, in cazul ei era vb de echilibrul, blandete, calm, dar tot degeaba... certuri si probleme ivite din cauza lui la ordinea zilei.plus ca tu ca femeie tb sa ierti si sa uiti, dar cd iti vine randul tau sa gresesti, iertarea se lasa definitiv asteptata, ptr ca orgoliul si egoismul este prea mare pt el.
miamia79
Postat pe 10 Iulie 2008 16:11
Este foarte adevarat ce spuneti despre barbatul leu. Eu am avut "neobrazarea" sa-i spun ca e lesinat de frica.
Eu am crezut ca e gluma dar dupa ce am citit cele scrise de voi m-am convins ca este adevarat.
toscaboema
Postat pe 12 Iulie 2008 10:38
Este foarte adevarat ca o femeie cu personalitate si cu picioarele pe pamant(cum sunt eu) nu-i poate "stirbi" stralucirea.
toscaboema
Postat pe 12 Iulie 2008 10:45
Sunt perfect de acord cu CrisJ. Sunt extrem de romantici si de atenti cu femeia pe care vor sa o cucereasca pana cand ....reusesc. Dupa se schimba radical. Uita ca acea femeie are nevoie de ceea ce ii oferea inainte. Problema cea mai grava a barbatilor din zodia leu este ca sufera de o boala grea numita... MITOMANIA.
sysy01
Postat pe 12 Iulie 2008 18:21
Cand l-am intalnit am crezut ca l-am apucat pe Dumnezeu de picioare ca sa zic asa. Era barbatul perfect...spunea cuvinte minunate, se purta impecabil, trimitea mesaje pe care orice femeie dorea sa le citeasca, era atent, tandru, plin de umor...Dupa trei, patru saptamani lucrurile au inceput sa se schimbe. Nimic din ce faceam nu era bine, brusc devenisem o femeie plina de defecte care trebuia imbunatatita....si asta prin discutii interminabile.Erau momente cand simteam ca-mi explodeaza capul de la atatea discutii..ii spuneam ca nu-l inteleg, ca nu-l cunosc. Il intrebam adesea unde este barbatul pe care l-am cunoscut.Nu intelegeam ce mi se intampla. Eram stresata, imi disparuse zambetul (eu sunt de fel foarte vesela), plangeam des, ma intrebam adesea de ce trebuie sa mi se intample toate astea...ajunsesem sa cred ca am probleme.Nu pretind ca sunt perfecta, din contra chiar...stiu foarte bine care sunt defectele mele si chiar incerc cat pot de mult sa mi le corectez.Omul acesta insa ma acuza de niste lucruri care nu aveau legatura cu realitatea.Isi dorea sa ma schimbe pentru a ma putea domina si controla.Dorea sa-mi schimbe modul de a gandi si chiar modul de viata.N-a reusit si asta l-a frustrat.A crezut ca va reusi sa ma transforme in ceva ce nu sunt...intr-o femeie lipsita de personalitate, intr-o femeie care nu iasa din cuvantul lui, care sa-l slugareasca, o femeie care sa nu aiba drepturi ci doar obligatii.La inceput am tacut fiindca nu-mi venea sa cred ce auzeam.Incetul cu incetul insa am inceput sa vorbesc si sa-i spun ce cred despre el...Nu mi-a fost usor sa-mi spun parerea fiindca in felul meu tineam la el.Poate va intrebati de ce?Ei bine cred ca tineam la cel de la inceput sau se poate sa ma fi obisnuit cu genul de relatie toxica.Te inveti cu binele dar te inveti si cu raul...Din fericire am avut taria sa-l infrunt si sa-i arunc in fata niste adevaruri pe care insa nu stiu daca le-a inteles sau le-a acceptat.I-am spus ca nu stie sa fie fericit, ca nu stie sa se bucure de viata, de lucrurile frumoase, ca nu stie sa aprecize pe nimeni si nimic, ca este orgolios si plin de el, ca are senzatia ca totul se invarte in jurul lui, ca-i judeca pe toti si crede ca el este perfect iar ceilalti sunt niste prosti, ca este misogin,egoist etc.Am avut curaj sa-l infrunt si sa-i tin piept dar nu mi-a fost usor.Ne-am ceratat de multe ori si uneori chiar credeam ca se va schimba...dar nu treceau doua zile si iar incepea o discutie intermiabila despre cum trebuie sa ma comport ca sa fim fericiti.Da...cum trebuie sa ma comport..si nu cum trebuie sa ne comportam sau sa se comporte...eu eram problema.L-am intrebat intr-o zi ce calitati am...eram curioasa...mi-a zis insa ca astea nu se spun.Am ramas fara replica...asta a fost in mare poveste unei femei nascuta in zodia Scorpion si a unui barbat nascut in zodia Leu.Nu spun ca toti barbatii din zodia Leu sunt la fel.Sunt convinsa ca exista si oameni draguti alaturi de care poti cladi ceva si alaturi de care te poti bucura de viata.Din nefericire nu am intalnit un astfel de om...dar cine stie...poate viata imi va oferi o surpriza.:)
CrisJ
Postat pe 13 Iulie 2008 16:35
eu am stat 3 ani cu el, aproape.eu taur, el leu.am fost tratata ca o regina ceva vreme...multe atentii, protectie, ocrotire,pana intr-o zi, inca de la inceput cd la probleme ivite, el sarea cu cate o minciuna,iar intreaga relatie o transforma incet, dar sigur, zilnic, intr-un adevarat camp de lupta.provoca groaznic, scandalul era pe cale sa se produca, apoi se retragea, dand vina pe mine.de 3 ani de zile, plangeam la 2 zile.am cunoscut o bucata de rai, dar si ditamai iadul cu el.m-am imbolnavit din cauza lui, de fapt din a mea pt ca am asteptat prea mult pana sa termin aceasta relatie de rahat...mereu promitea ca va fi bine, ca se ve schimba, plangea , isi certa iertare, ca in ziua urmatoare spectacolul sa se reia de unde ramasese cu o zi in urma.sunt smecheri, lasi,mincinosi si f slabi si deloc selectivi, se multumesc cu foarte putin, desi pretind f mult, niciodata nu reusesc sa concretizeze ceva important...si provoaca si fac scandal destul de des.asa nu...sper sa ma fereasca d-zeu de acum inainte de barbatul leu.are si ceva calitati, precum: darnici, milosi, vulnerabili, sensibili,dar defectele le pun capacul
miamia79
Postat pe 14 Iulie 2008 19:16
dar...femeie scorpion, barbat varsator ????
stie careva?
missy23
Postat pe 15 Iulie 2008 02:20
pentru femeia scorpion ideal este un barbat capricorn..stiu din experienta..:-))
dede
Postat pe 15 Iulie 2008 02:21
missy23..ar trebui sa mearga si combinatia asta...:-0
dede
Postat pe 15 Iulie 2008 02:22
da, ce sa spun, este palpitanta viata alturi de un astfel de barbat, dar uneori ma boseste... simt ca imi plesneste capul de atatea discutii uneori
missy23
Postat pe 15 Iulie 2008 23:25
parerea mea sincera despre toti barbatii din zodia leului este ca toti au aceleasi caracteristici :lasitate,egoism ,orgoliu prostesc etc
lebada24
Postat pe 16 Iulie 2008 09:01
corect, lebada24.foarte adevarat
miamia79
Postat pe 16 Iulie 2008 15:02
cred ca nimeni nu poate minti cu mai multa usurinta decat leul. de la minciunele aparent nevinovate pana la minciuni epocale. asta una. apoi... leul este un campion al lenei, al lipsei de responsabilitate, al nonimplicarii. altceva? cred ca nu stiu niciodata ce vor si tot se lanseaza dupa diverse traiectorii la finalul carora nu ajung niciodata. laudarosi. infantili. am avut relatii cu un leu, candva. un mare nehotarat. si daca ceva nu mergea bine, eu eram proclamata vinovata. am o "relatie" cu un alt leu... nu ne certam - dar asta numai fiindca am oroare de scandal si fiindca am invatat sa vorbesc cu multa grija asa incat sa nu deranjez cand spun lucrurilor pe nume, dar nici asta nu e bine. de ce ghilimelele? pentru ca nu mai stiu ce anume e adevar si ce e minciuna din ce spune omul asta... eu sunt scorpion si detest minciuna. o simt oricat de bine conceputa ar fi. de ce ma mai invart in minciunile lui? asta e o alta istorie. stiu numai ca eu o sa imi gasesc rezervele sa ies din situatia asta care ma scarbeste. el va ramane insa sa traiasca in minciuna lui de viata. poate nici macar nu isi va da seama ca nu a trait, daca e destul de norocos sa se poata minti pana la capat...
catwalk
Postat pe 18 Iulie 2008 13:21
Sunt sigura ca vei reusi sa iesi cu bine din aceasta situatie.Nu e usor dar nu e imposibil.Relatia mea a durat aproape un an..de fapt nici nu stiu exact..au fost foarte multe certuri, despartiri.Tu spui ca ai invatat sa vorbesti in asa fel incat sa nu deranjezi, eu inca n-am reusit sa fac asta. Eu i-am spus ceea ce gandeam dar uneori simteam ca faceam asta in zadar.De mintit m-a mintit dar imi spunea intotdeauna ca e sincer si ca nu-mi ascunde nimic.Dar simteam ca minte..asta ni se intampla noua, celor nascute in zodia scorpion.Simtim cand cineva nu e sincer.
CrisJ
Postat pe 18 Iulie 2008 13:32
absolut tot ce ai scris f adevarat, catwalk...foarte adevarat.iar da, are nesimtirea si prostia de a se minti pe sine doar pentru a nu fi el sifonat si in orgoliu si infantilismul lui crede ca asa e corect si ca are dreptate, indiferent ca-i aduci argumente si-i prezinti situatia concreta.nu accepta in ruptul capului ca a jucat murdar.se crede f corect si drept.f adevar, catwalk.
miamia79
Postat pe 19 Iulie 2008 17:47
pai eu nu stiu ce sa zic, v-as contrazice...si eu (fecioara, ascendent in scorpion) sunt cu un leu de vreo 6 luni si totul e ok. Nu pare a fi cel descris de voi, a incercat intradevar, insa trebuie sa stii cum sa il iei. Pe mine a tot incercat sa ma controleze si sa-mi impuna ce sa fac, cand sa ies, cum sa ma imbrac, insa nu i-am permis si tocmai faptul ca nu am fost supusa si umila, si am facut cum am vrut eu, cred ca a tinut relatia.Acum e ok, l-am dezobisnuit in mare de obiceiurile lui. Cred ca totul depinde de cum iti impui punctul de vedere de la inceput (neaparat! daca lasi timpul sa treaca, degeaba te mai chinui) si de modul in care ii explici ca ai si tu viata ta, si personalitatea ta. Iar la cea mai mica abatere, ca si cu copii mici, pedeapsa :)
ancutza_me
Postat pe 20 Iulie 2008 11:28
scumpa, mai vb dupa ceva vreme, tb sa citesti mai cu atentie...eu am avut o relatie de 3 ani, in care am fost si logodnici si tb sa ne si casatorim...la 6 luni era totul roz, iar eu eram regina suprema si asculta-ma ca stiu bine ce zic...iar faptul ca eu sunt taur cu ascendent in leu, da-ti seama aici cata personalitate, foc si vointa...bine, acum sa n-o dam ca prostii innainte, exista si exceptii, poate...so, fii fericita cat este bine...
miamia79
Postat pe 20 Iulie 2008 18:23
Hey fetelor,nu o luati si voi chiar asa in tragic caci pana la urma,fiecare padure isi are uscaturile ei,nu?Cunosc cativa barbati care-s in zodia leului insa nu pe toti i-i recunosc in cele scrise de voi mai sus.Intr-adevar am un unchi care seamana cu ce-ati descris voi pe acolo,insa nu in totalitate caci este o inima larga-un filantrop,ce sa mai vorbim dar voi de latura asta n-ati spus mai nimic,asa este?Parca dintr-un "REGE al junglei" ati descris un mare mitocan iar eu va contrazic caci daca stati sa intrebati in stanga si dreapta,cam toti barbatii sunt asa de orgoliosi si vor sa stapaneasca lumea daca s-ar putea.Insa...toate s-au schimbat iar femeia s-a emancipat mult si ei(nu toti)nu mai vor sa inteleaga acest lucru.
sotul meu este scorpion iar eu sunt leu si culmea,suntem de 14 ani impreuna si pana acum,am ajuns la concluzia ca divergente vor fi mereu si discutii in contradictoriu.Sotul meu credeti ca n-ar vrea sa domine total,insa ce ne facem cand toti avem dreptul la o parere,la un raspuns,la viata?Asa ca ,indiferent de zodie ,discutii vor fi mereu,indiferent de natura lor si nu chiar tot ce zboara se maninca,sa fim serioase!
o zi buna,tuturor!
mec2
Postat pe 21 Iulie 2008 07:47
Buna dimineata, fetelor!
E pentru prima data cand scriu pe forum, dar chiar nu cred ca e recomandat sa fim atat de categorice in aprecieri. Eu sunt din zodia Varsator,iar sotul meu este Leu. Pot sa va spun ca suntem impreuna de 16 ani, si chiar daca sunt de acord cu voi in unele privinte, pot sa spun ca barbatul Leu este net superior barbatului Scorpion din toate punctele de vedere,asa ca...
Eu una consider ca barbatul Leu nu este mincinos, chiar dimpotriva, este filantrop, este bun, tandru, generos , doar ca uneori este excesiv de critic...Dar mie nu mi-a ingradit niciodata libertatea, chiar daca mai scoate cate un "raget" cateodata, il mangai pe coama si se linisteste.Totul depinde de femeie, cred eu, orice barbat vrea sa domine si sa se creada cocos, chestia cu emanciparea femeii , e praf in ochi, oricare dintre ei ar prefera femeia umila si docila care sa fie mereu la dispozitia stapanului.
Lucrurile au mai evoluat , dar in esenta trebuie sa invatam sa ne intelegem unii pe altii, sa ne toleram cu defectele pe care le avem, pentru ca doar asa putem trece peste incercarile din viata noastra. Nici noi nu suntem perfecte, iar chestia cu schimbarea de dragul cuiva...iar nu cred.In profdunzime ramanem fiecare asa cum suntem, nu ne putem schimba radical pentru nimeni, indiferent cat de mult am iubi.
Va doresc sa va gasiti sufletul pereche indiferent din ce zodie ar fi el!
luli_boy
Postat pe 21 Iulie 2008 09:03
Ok, urmaresc de ceva timp discutiile legate de acest subiect si azi m-am hotarat sa ma inscriu si eu pentru ca si eu sunt in situatia de a fi cu un barbat leu de un an de zile (pe care teoretic il implinim peste 3 zile) iar eu sunt scorpion. Insa nu stim daca mai apucam sa sarbatorim implinirea unui an pentru ca in dupa multele certuri si impacari din ultima vreme, am ajuns intr-un punct critic. Chiar de ziua lui...acum 2 zile...ne-am certat groaznic astfel incat ziua lui a fost un cosmar pentru amandoi. Sunt deja cam 2 zile de cand nu ne vorbim si nu stiu daca ne mai impacam pentru ca este de un orgoliu criminal si o tine pe a lui sus si tare si nu vrea sub nici o forma sa-si recunoasca vina. Defectul meu e ca sunt impulsiva si reactionez destul de urat cand nu-mi convine ceva din ceea ce face , el nu suporta criticile, nu suporta sa ma iau de el, sa-l cert sau sa tip la el. Eu il vreau perfect, vreau sa-mi acorde toata atentia si sa fie tot timpul pentru mine . Am avut o relatie f frumoasa, am petrecut f multe momente impreuna, ne-am iubit si am fost romantici cu fiecare ocazie, nu trecea luna sa nu sarbatorim ziua cand ne-am cunoscut si din pacate exact la a 12-a aniversare, cred ca ne oprim! Si asta numai din cauza orgoliului lui prostesc , prefera sa stea sa-si planga de mila decat sa vina sa ma caute, sa-si recunoasca vina. Si ma gandesc ca chiar daca va face asta printr-o minune , ma gandesc ca mai devreme sau mai tarziu o sa revenim la problema orgoliului. Suntem 2 caractere f puternice iar el nu vrea sub nici o forma sa lase de la el. Chiar dinainte de a ne combina noi doi, mi-am dorit sa nu am parte de barbat leu dar m-am indragostit de el si am intrat in joc dar sansele ca o astfel de relatie sa mearga, sunt minime ! Pacat !
mihacos
Postat pe 18 August 2008 19:36
Hm,maritata cu un leu cu ascendent in taur.(eu fiind pesti)Cam de vreo 6 luni.Cam in pragul divortului.Certuri-zilnice.INTOTDEAUNA are dreptate.Critica-permanenta.Jigniri-la fel.niciodata vreun compliment ptr ca ''ti-o iei in cap".De un cinism ingrozitor.Am incercat sa ma despart cand am fost in Romania in concediu dar exact in ultimul moment m-am intors si mi-am luat bagajele si am hotarat sa ii mai dau o sansa..Daca regret??f mult.Inceputul?frumos,multe promisiuni,vorbe frumoase,multa atentie si intelegere..in concediu am plecat de la mare dupa ce sotul meu drag mi-a spus sa dispar ca il deranjez.Cand ne-am revazut dupa o saptamana-timp in care nu am vorbit deloc,-am descoperit mailuri prin care invita o pustoaica de 22 de ani-el avand 35-sa mearga la munte cu el.-motivatia lui a fost ca a invitat-o sa se relaxeze,ca avusese examene toata vara.Intr-un alt mail ii spunea uneia ca se tot gandeste la ea,etc.Un om care permanent mi-a spus ca e cel mai fidel,ca asta e cea mai importanta trasatura intr-o relatie.Eu nu am voie sa vb nici cu mama la telefon-pe motiv ca ma influenteaza-.Sunt departe de tara,in sua,simte ca sunt la mana lui si profita de asta.E roamn,are mult chiar si peste studii superioare.. am tot incercat sa il inteleg ptr ca mi-a spus ca a avut o mama extrem de dura care il batea,il jignea,etc.Nu reusim sa comunicam-intotdeauna sfarsim prin a ne certa,iti demonstreaza cumva ca el are dreptate si ca tu-adica io am mintea bolnava...ca el e partea perfecta in relatie si doar eu sunt cea care gresesc.Sa fie de la zodie??!! toate trasatuile negative scise de voi mai sus le regasesc in el.Partea proasta e ca nu stiu cum sa procedez pentru ca mi-e greu sa mai cred ca relatia asta are vreun viitor,imi arunca mereu in fata ca a facut multe sacrificii sa ma aduca aici..nu am pe nimeni in zona,etc etc
Incet,incet,realizez ca sunt implicata intr-o relatie toxica din care nu stiu cum voi iesi iar partea trista e ca exact de genul asta de relatie am fugit toata viata tocmai ptr ca am avut antecedente in familie.
AM SCRIS MULT DAR AM SIMTIT CUMVA NEVOIA SA MA DESCARC!!

Postat pe 25 August 2008 00:28
nu sunt de aceeasi parere, eu sunt o leoaica si nu ma caracterizeaza lasitatea. sunt marinimoasa si chiar f pasionala. daca ma indragostesc iubesc cu toata fiinta mea.
gabriela21
Postat pe 26 August 2008 17:36
mai am o intrebare: ce parere aveti despre barbatul-fecioara si femeia leu?
gabriela21
Postat pe 26 August 2008 17:37
cred ca barbatul leu si femeia balanta e cel mai bine. balanta sa fie pozitiva, de cel putin un Leu la activ. daca nu e posibil acest lucru, se poate apela la un peste
si_totusi
Postat pe 26 August 2008 18:02
nu are a face, gabriela21.barbatii difera de femeile aceleeasi zodie.sigur.au cateva puncte comune dar in nici o zodie nu poti face asemanari intre barbat si femeie leu, exemplu.subscriu ca femeile leu sunt super.subscriu ca majoritatea barbatilor leu sunt naspaaaa.
miamia79
Postat pe 27 August 2008 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
westie 4 De la: tamaruka 24 Ianuarie 2011 20:25
eu scorpion el berbec 10 De la: alexandra_871104 2 Martie 2012 08:09
femeia taur cu un leu 27 De la: fleurdelis 25 Aprilie 2010 13:02
barbatul BALANTA se intelege cu femeia BERBEC? 9 De la: liaiedera 28 Decembrie 2010 18:17
femeia RAC 4 De la: garbo168159 23 Octombrie 2011 13:40
Setari Cookie-uri