o compatibilitate perfecta?

am citit multe siteuri si multe mesaje de pe forum...chiar este o compatibilitate atat de buna intre 2 varsatori? ce ziceti?
ciresica21
Postat pe 12 Septembrie 2009 18:22
eu balanta, ea leu
garbo194684bujor
Postat pe 7 Martie 2011 21:31
eu taur,el pesti...este o compatibilitate buna?
g3org1ana099
Postat pe 12 Martie 2011 12:53
Eu scorpion , ea taur...Merge ca unsa.
Good_Boy
Postat pe 4 Ianuarie 2012 11:21
EL - barbatul meu, EU - femeia lui.
Uite o compatibilitate care transcende zodiile.
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 11:39

asta-i the best of!
carmen396
Postat pe 4 Ianuarie 2012 12:04
Si nu-i corect?
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 12:05
ba, mai corect de atat nu exista!
suflete pereche... asta transcende totul.
carmen396
Postat pe 4 Ianuarie 2012 12:38
sa va trezesc cu pesimismul meu?

exista ... dar nu l-a vazut nimeni
(la sufletul pereche ma refer)
cri_cat
Postat pe 4 Ianuarie 2012 12:42
uoileo, nu ma trezi, ca abia am reusit sa atipesc
exista, cri... unii chiar au noroc sa-l gaseasca, altii nu, iar altii il gasesc dar nu-l recunosc si-l lasa sa le scape... sau poate ca asa trebuie sa se intample...
nulla succede per caso, cum zice Hopcke
carmen396
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:00
carmen, mai demult discutam pe un topic despre suflete pereche.
Da .. e posibil sa se gaseasca.... dar nu e monoton sa stii exact cum gandeste, ce simte, sa stii exact cum reactioneaza celalalt? Unde mai este surpriza, deliciul vietii, daca celalalt se muleaza perfect pe sufletul tau?
cri_cat
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:08
cri
te voi contrazice putin...nu e deloc monoton, dimpotriva, e atat de placut sa te completezi sa intelegi fiecare gest, fiecare zvacnire, orice nuanta....
e atat de relaxant, de neinchipuit...doar ca acest suflet pereche nu e neaparat cel cu care iti vei petrece viata
am mai spus, am cunoscut o astfel de persoana, cu multi ani in urma....ne-am revazut in urma cu ceva timp si totul a fost la fel....
doar ca niciodata nu mi s-ar fi potrivit ca si partener de viata, nu e nicidecum idealul meu ca si sot ( viata a si dovedit ulterior ca am ales bine atunci )

si totusi, e o placere sa fim uneori in situatia de a comunica....culmea, ne luam vorbele din gura, daca pot sa ma exprim astfel
si, uneori, chiar ai nevoie de persoana asta, temporar


@Unde mai este surpriza, deliciul vietii, daca celalalt se muleaza perfect pe sufletul tau?

tocmai aici, in toate astea...sa ai surpriza ( placuta) sa vezi cat esti de usor de inteles

mi-ar placea sa te stiu vesela, fetito, viata e mult prea scurta pentru lamentari
dor72_
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:22
De la: cri_cat, la data 2012-01-04 13:08:25carmen, mai demult discutam pe un topic despre suflete pereche.
Da .. e posibil sa se gaseasca.... dar nu e monoton sa stii exact cum gandeste, ce simte, sa stii exact cum reactioneaza celalalt? Unde mai este surpriza, deliciul vietii, daca celalalt se muleaza perfect pe sufletul tau?


nu stiu pe ce topic a fost discutia, dar chiar mi-ar fi placut sa citesc pareri
eu cred ca n-ai cum sa stii asta dinainte si ca surpriza consta tocmai in a descoperi in fiecare zi ca ceea ce gandeste si simte celalalt rezoneaza cu ceea ce gandesti si simti tu si ca reactiile sunt cele pe care ti le-ai dori, cele care te fac sa te simti in siguranta, cele care te lasa sa fii tu insuti/insati, iubit/a, inteles/easa, impacat/a, liber/a...
carmen396
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:24
tocmai doruletule
nu e pentru toata viata. E frumos, e perfect ... dar si de zahar si de perfectiune te saturi la un moment dat.
cri_cat
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:28
carmen, de acord cu tine. Descoperi... azi , o luna, un an. Apoi nu mai descoperi. decat ca de fapt nu e sufletul pereche Si incepi iara cautarea.

nu ma bagati in seama
am picat in butoiul cu muraturi
cri_cat
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:32
Ciao, doamnelor!

Fara sa pomenesc despre sufletele pereche (sau despre orice ar induce ideea de perfectiune) zic asa -

Daca sunt fericita, e lumina si e cald sau reusesc sa fac astfel incat sa fie.
Daca m-a apucat amocu', e intuneric si frig si nici ca-mi pasa mai putin.

Ca sunt femeia lui, e minunat. Ca mi s-a dat mie, e de vis.
Atat cat tine. Poate o viata-ntreaga ori atat cat a mai ramas din ea.

De ce nu m-as bucura pana in ultimul por de ce am acum, atata timp cat ma implineste, imi transmite, ma cheama si stiu ca sunt a lui?
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:35
compatibilitate perfecta??sigur ca nu exista asa ceva.fiecare ne nastem cu calitati si defecte.exista perfectiune in ceva pe lumea asta??care este termenul ,modelul de comparatie??sa nu uitam ca suntem supusi greselilor.cum putem vorbi de perfectiune intr-o lume imperfecta??
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:38
"mi-ar placea sa te stiu vesela, fetito, viata e mult prea scurta pentru lamentari ""

sunt vesela, iubita
asa este, viata e mult prea scurta de aceea pun de toate in ea.
cri_cat
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:38
pai eu ce-ti spusei?
nici la cafea nu mai am nevoie de zahar, de atunci
totul e bun, cu masura
si e placuta chiar si amintirea acelor momente...proustian vorbind...
desi nu ne-am vazut vreo 10 ani deloc, nimic nu era schimbat in felul in care interactionam...si se vede din avion...

draga, poate era mai bine sa bei mai putin, sa nu fie nevoie sa aterizezi in muraturi...direct

pana la urma, de toate avem nevoie in viata asta: de cele bune, pentru a ne simti impliniti; de cele mai putin bune, pentru a nu le uita pe cele bune

iar despre singuratate, mda...esti singur , atunci cand sufletul tau este singur...in rest, te simti bine cu tine, e cel mai important. Nu uitati sa va iubiti, cu bune cu rele, cu de toate...

nath, asta e siguranta pe care ti-o da iubirea
profita, din plin si nu lasa nimic pe dinafara
dor72_
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:40
De la: nathalie, la data 2012-01-04 13:35:53Ciao, doamnelor!

Fara sa pomenesc despre sufletele pereche (sau despre orice ar induce ideea de perfectiune) zic asa -

Daca sunt fericita, e lumina si e cald sau reusesc sa fac astfel incat sa fie.
Daca m-a apucat amocu', e intuneric si frig si nici ca-mi pasa mai putin.

Ca sunt femeia lui, e minunat. Ca mi s-a dat mie, e de vis.
Atat cat tine. Poate o viata-ntreaga ori atat cat a mai ramas din ea.

De ce nu m-as bucura pana in ultimul por de ce am acum, atata timp cat ma implineste, imi transmite, ma cheama si stiu ca sunt a lui?



normal ca trebuie sa te bucuri si sa fii fericita. In viata trebuie sa ne bucuram de toate clipele frumoase si deosebite.

cri_cat
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:41
Ratusca,

Ai citit doar titlul si ai omis esentialul.
Tocmai ca NU discuta NIMENI despre perfectiune.
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:42

acum si tu nath...
daca era alt raspuns, nu mai era ea....
este absolut justificat raspunsul
dor72_
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:46
de la dulce mi se trage, draguto

nu de la sampania aia delicioasa de la Revelion
cri_cat
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:50
De la: dor72_, la data 2012-01-04 13:40:33
nath, asta e siguranta pe care ti-o da iubirea
profita, din plin si nu lasa nimic pe dinafara



Stii, uneori nici nu-ti dai seama cat loc ai... pe dinauntru, daca pot sa spun asa (si-uite ca pot), iar ultimul, dar fix ultimul gand e sa privesti cum iti aluneca totul printre degete.

Si, Dor, chiar asa... zaharu-n cafea nu poate aduce nimic in plus...

(dar ceea ce ai spus cu *dupa zece ani* e intr-adevar deosebit... trebuie sa fi fost o experienta aparte.)
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:52
v-am pupicit
cica trebuie sa si muncesc azi
cri_cat
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:52
Cri, tre sa-ti gasesc o super melodie.
E si asta un soi de terapie.

(pe mine m-a ajutat muzica lui Marco Masini - mai ales VAFFANCULO.
dupa cateva reprize de astfel de alint cu destinatie precisa, am pus si intrebarile. Bine, nu ca ar mai fi contat vreun raspuns...)
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:59
De la: nathalie, la data 2012-01-04 13:42:54Ratusca,

Ai citit doar titlul si ai omis esentialul.
Tocmai ca NU discuta NIMENI despre perfectiune.




va urez in primul rand la toti un an cu impliniri si sanatate.restul stiti fiecare ce va doriti.deci La multi ani cu bucurie tuturor.asa este am comentat doar titlul,insa am citit si comentariile voastre.exista compatibilitate sau nu ...cine stie...dar sigur exista iubiri,indragostiri sau experiente de viata.ele trebuiesc consumate si traite la maxim.sa ne bucuram de toate clipele , indiferent ca ele poate difera.se compeseaza si per total viata este frumoasa si merita traita.
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:02
nath, cu siguranta
si am observat si eu , in unele momente cat loc pot sa am

sunt ceva ani buni da la inceputul povestii...si cand te gandesti ca de la inceput, pana acum, totul a fost intamplare, intamplare, intamplare...pana la poezie ( la propriu)
e intr-adevar o poveste frumoasa....ma aruncati in nostalgii, smecherelor

cri, cine mai lucreaza in ziua de azi?
dor72_
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:02
nat, sunt incurabila

dor, eu incerc sa lucrez .. pe doua fronturi
dar tu povesteste ca vin diseara si citesc

ratusca ... sunt de acord cu tine de data asta. Traieste clipa. nu stii ce aduce clipa urmatoare.
cri_cat
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:08
haide , bre, nu mi-am propus sa imi public...memoriile
desi, ti-ar placea....doar ca nu e la liber, e mai....

tine garda sus, cele doua fronturi se vor reuni ... in reusita
dor72_
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu taur,el taur 4 De la: doinabaicu 18 Noiembrie 2012 02:36
Femeia gemeni 3 De la: albinutza45 13 Iulie 2009 16:56
pentru ieseni : Conferinta astro 23 De la: dor72_ 29 Septembrie 2011 21:52
horoscop barbat leu, femeie scorpion 110 De la: garbo054170 8 Noiembrie 2009 15:19
Femeia gemeni si barbatul balana 34 De la: garbo304761 6 Aprilie 2013 02:36
Setari Cookie-uri