:-(

De la: Viana_N, la data 2017-08-01 18:34:51
De la: garbo_471860, la data 2017-08-01 18:30:28Cam frustrata remarca asta
In orice caz fie ca crezi sau ba-mi-e totuna- e singurul Iubit si a fost de când a intrat in viata mea


Ca restul au fost... sa nu mai zic eu ce, e clar pt toata lumea.

Mda, f clar pentru "deștepte" ca voi. Si pentru morale'' care fac distincția sex-sentimente si nu le combina probabil ...
Hai ca ma amuz deja
garbo_471860
Postat pe 1 August 2017 18:37
"Calitatile" tale dau o combinatie bomba.
Viana_N
Postat pe 1 August 2017 18:49
De la: garbo_471860, la data 2017-08-01 18:33:34Imi pare rău dar voi sunteți sfinte si nu ați păcătuit niciodată??


Sa te indragostesti si sa iubesti un om e una. Sa te lauzi cu calitatile tale fizice, ca datorita lor si datorita varstei l-ai prins in patul tau pe amant, e alta si merge mana in mana cu a fi intretinuta de barbatul respectiv, cu orgoliul de a-ti permite sa fii amanta, adica dorita de el si de alti barbati, asa cum spui.
N-ai fi prima care trage foloase din sex. Dar macar nu te lauda cu asta, ca nu incurajam prostitutia si nici amorul liber.
Si nu crezi ca daca berbentelul tau te voia atat de mult, avea o discutie cu tine pe tema asta?
Viana_N
Postat pe 1 August 2017 19:23

@860, probabil ai nevoie sa fii iubita si sa te simti unica in inima lui. Daca poate sa faca lucrul asta, orice sacrificiu va merita si nu vei mai simti nicicand ca irosesti viata cu cineva care nu crede in povestea voastra.
Damiana_Sararu
Postat pe 2 August 2017 01:32
Stai ca am gresit usa! Pe vremuri era plin pe Garbo de topice cu acest controversat si foarte frecvent aspect al zilelor noastre, din ce observ.
Acest gen de "bărbați", dpmdv ar trebui putin castrati, deoarece singur lor scop in viata este... Femeile care aleg cu buna stiinta acest gen de "relatie", cu siguranta au ceva probleme de încredere in sine, nu se respecta sau pur si simplu isi pierd capul, daca exista asa ceva.
Pentru initiatoarea topicului: daca te voia pe tine, nu era cazul sa ajungi la somatie(nu imi dau seama cum iti trece asa ceva prin cap).Daca esti in stare sa iti asumi si sa suporti statutul de amanta, faci ce vrei.Insa, mai bine iti vezi de treaba, nu isi va părăsi familia, indiferent de ceea ce vei face tu.
De altfel, daca vrei sa te sacrifici intr-o astfel de relație, e fix alegerea ta, insa măcar nu te amagi.
Iti doresc sa te trezesti si sa ai o viata normală.
Desi cred ca acest topic este aruncat pentru "trafic" pe site, nu pot sa nu imi exprim părerea, am cunoscut si femei înselate si femei in postura de amanta, nu mi-as dori sa fiu in pielea niciuneia.
Schmetterling
Postat pe 2 August 2017 07:06
Axl, merci
Iar tu 860, pe langa ca ti-au murit laudatorii nici simtul raspunderii nu-l ai. Daca ti-ai pus viata intima "pe tapet" , invata sa suporti si consecintele / criticile.
Rotty
Postat pe 2 August 2017 07:50
De la: garbo_471860, la data 2017-08-01 16:42:04Au vorbit respectiv scris "sfintele" cu 'caracter' care nu au greșit niciodată
Si apropos de autoiluzii probabil sunteți niște tipe care nu arată prea bine -get over it- si care se autoiluzioneaza de 'fidelitatea' soților.
Si pentru cine întreba..nu sunt nici prima nici ultima care își expune intimitățile pe forum!



Banuiesc ca tu arati ok (adica doi ochi, doua miini, doua picioare) dar nu super ca altfel tipul ala divorta in secunda doi dupa ce te-a cunoscut dar nu a facut-o nici dupa ce l-ai somat (?!?!?!)
Banuiesc ca nici sexul cu tine nu e ceva nemaipomenit, pt.ca altfel amaritul ala care sta cu nevasta doar pt. copii parasea cuibul familial ca somnambulul, pt. tine.
Draguto, singurul lucru cert pe care il ai din belsug este ....spiritul de turma.
Daca o alta muiere si-a expus pe larg viata intima pe forum, sa afle tot mapamondul, de ce sa nu o faci si tu?

Tommy_Boy
Postat pe 2 August 2017 09:21
De la: garbo101426, la data 2017-08-02 03:02:15Foarte adinc, tocmai din putzul gindirii, zau asa!...

In Romnica asta sint totusi prea multe muieri nemaritate sau care traiesc intr-o hazna pseudo-emotionala si care nu au cum sa inteleaga ce e responsabilitatea unei familii.
Sau care nu au cum sa simta suferintza unei femei ce trebuie sa reziste aproape eroic asaltului tuturor jigodiilor gaozare!
Adica taman alea care au aproape genetic in ele instinctul exercitiului 'puterii' feromonice asupra imbecililor testosteronici.
Si tocmai in provocarea si dispretul estrogenicei de-acasa a nataraului care nu e in stare sa-si tina nadragii pe el!

O ignobila, mizera si teribil de bolnava 'lume' a japitzelor permanent 'senzoriale'!
Cica...


Si cu cele maritate e la fel, din pacate, si ele traiesc in aceeasi hazna pseudo-emotionala, doar ca-s la adapostul certificatului de casatorie. Casatoria nu este o garantie a sanatatii mintale sau a caracterului. Traim intr-o lume bolnava si nesimtita.

Singura modalitate de a ne proteja este sa ocolim specimenele care nu au beneficiat de o educatie normala si nu sunt maturi mental si emotional, de orice parte a statutului civil ar fi ele...
Viana_N
Postat pe 2 August 2017 10:26
De la: Schmetterling, la data 2017-08-02 07:06:49 Stai ca am gresit usa! Pe vremuri era plin pe Garbo de topice cu acest controversat si foarte frecvent aspect al zilelor noastre, din ce observ.
Acest gen de "bărbați", dpmdv ar trebui putin castrati, deoarece singur lor scop in viata este... Femeile care aleg cu buna stiinta acest gen de "relatie", cu siguranta au ceva probleme de încredere in sine, nu se respecta sau pur si simplu isi pierd capul, daca exista asa ceva.
Pentru initiatoarea topicului: daca te voia pe tine, nu era cazul sa ajungi la somatie(nu imi dau seama cum iti trece asa ceva prin cap).Daca esti in stare sa iti asumi si sa suporti statutul de amanta, faci ce vrei.Insa, mai bine iti vezi de treaba, nu isi va părăsi familia, indiferent de ceea ce vei face tu.
De altfel, daca vrei sa te sacrifici intr-o astfel de relație, e fix alegerea ta, insa măcar nu te amagi.
Iti doresc sa te trezesti si sa ai o viata normală.
Desi cred ca acest topic este aruncat pentru "trafic" pe site, nu pot sa nu imi exprim părerea, am cunoscut si femei înselate si femei in postura de amanta, nu mi-as dori sa fiu in pielea niciuneia.


Ai dreptate, Schmetterling.
Femeile care aleg relatii ca asta sunt fie femei care profita de barbatii respectivi, mai ales sub aspect financiar si sunt cele mai multe, fie sunt, asa cum spui, femei lipsite experienta, de incredere in ele sau in oameni si in viata, in general. Si astea din urma, cel mai adesea, nici nu au cumva de ales...
Si desi e din nefericire un subiect, ar putea fi si varianta ca a fost postat special pt. a aduce trafic...
Viana_N
Postat pe 2 August 2017 10:44
De la: garbo_471860, la data 2017-07-31 23:27:20Salut! As vrea sa va scriu povestea mea, trăiesc de câțiva ani cu un bărbat însurat, totul e la superlativ, doar ca eu sunt tare îndrăgostită si as vrea sa divorțeze pentru a ne construi o viata împreuna. Dar din cauza copiilor, el nu dorește aceasta despărțire. In ciuda acestui fapt nu vrea sa se separe nici de mine, simt ca imi irosesc viata in felul asta dar nici nu pot sa ma despart de el din cauza sentimentelor puternice care ne leagă.
Știu ca voi primi multe acuze ,știu ca nu e corect sau moral ce facem, dar nu cred ca este moral nici sa ții un om Folosindu te de copii.
Este tare dificil. As vrea sa am o viata normala ,dar de fiecare data când am încercat despărțirea, am primit Implorari si declarații înflăcărate.
As vrea sa știu : ce as putea face in situația aceasta? Sa discut cu soția lui?
Sau sa il somez?
Mersi! Numai bine!


Sa-l somezi? Nu i-ai spus ce simti, n-ai primit un raspuns de la el? Ai scris ca ai incercat despartirea si ai primit declaratii inflacarate. Nu inteleg in ce consta acele declaratii... nu-i concis si n-are logica, sa-ti putem da un sfat. Se refera la un viitor impreuna sau la floricele pe campii? Cat despre a discuta cu sotia, ce sa-i spui tu acesteia, ca sunteti impreuna si vrei acceptul ei? Si cam ce crezi ca ti-ar raspunde? Ca n-o iubeste ea stie deja si ii convine situatia aceasta... Nu toate femeile cred in fericiti pana la adanci batraneti, multe nici nu-si bat capul cu asta, le este de ajuns un sot si un venit in casa, nu iubirea aia absoluta, etc. Asta-i si motivul pt. care el isi cauta fericirea cu tine, intr-un mod gresit insa. Nu crezi ca el ar trebui sa-si lamureasca situatia de acasa, asta daca isi doreste un viitor comun cu tine? Pt. ca e cu totul altceva sa-i spuna el, categoric, ca nu si-o mai doreste in viata lui.
Ionela21_Teodora
Postat pe 2 August 2017 19:08
De la: Viana_N, la data 2017-08-02 10:26:43
De la: garbo101426, la data 2017-08-02 03:02:15Foarte adinc, tocmai din putzul gindirii, zau asa!...

In Romnica asta sint totusi prea multe muieri nemaritate sau care traiesc intr-o hazna pseudo-emotionala si care nu au cum sa inteleaga ce e responsabilitatea unei familii.
Sau care nu au cum sa simta suferintza unei femei ce trebuie sa reziste aproape eroic asaltului tuturor jigodiilor gaozare!
Adica taman alea care au aproape genetic in ele instinctul exercitiului 'puterii' feromonice asupra imbecililor testosteronici.
Si tocmai in provocarea si dispretul estrogenicei de-acasa a nataraului care nu e in stare sa-si tina nadragii pe el!

O ignobila, mizera si teribil de bolnava 'lume' a japitzelor permanent 'senzoriale'!
Cica...


Si cu cele maritate e la fel, din pacate, si ele traiesc in aceeasi hazna pseudo-emotionala, doar ca-s la adapostul certificatului de casatorie. Casatoria nu este o garantie a sanatatii mintale sau a caracterului. Traim intr-o lume bolnava si nesimtita.

Singura modalitate de a ne proteja este sa ocolim specimenele care nu au beneficiat de o educatie normala si nu sunt maturi mental si emotional, de orice parte a statutului civil ar fi ele...


@Viana_N, sa stii totusi ca si vazute din partea ... 'ailalta' lucrurile sint la fel de grave!
Ca doar nu-ti imaginezi ca majoritatea djuvariana a muierilor ar fi vreun ... florilegiu de bune intentii si sentimente imaculate?!?

Ca la cite sute de mii (!!!) de chiuretaje sint anual in Romanica, citi prunci sint abandonati prin maternitatzi sau leagane de copii de niste lepadaturi mutante carora numai mame nu poti sa le spui, ba si la cite pruncucideri asistam, nu cred ca sint prea multe motive sa le tot 'pansam' sufletzele - doar pt. ca sint si ele tot femei - muhaielelor (de genul asteia din topic) care e cit se poate de clar ca sint...

...COMPLET IRESPONSABILE !!!

Parol!


garbo101426
Postat pe 3 August 2017 14:12
Ionela21_Teodora
Postat pe 3 August 2017 19:17
De la: garbo101426, la data 2017-08-03 14:12:15
De la: Viana_N, la data 2017-08-02 10:26:43
De la: garbo101426, la data 2017-08-02 03:02:15Foarte adinc, tocmai din putzul gindirii, zau asa!...

In Romnica asta sint totusi prea multe muieri nemaritate sau care traiesc intr-o hazna pseudo-emotionala si care nu au cum sa inteleaga ce e responsabilitatea unei familii.
Sau care nu au cum sa simta suferintza unei femei ce trebuie sa reziste aproape eroic asaltului tuturor jigodiilor gaozare!
Adica taman alea care au aproape genetic in ele instinctul exercitiului 'puterii' feromonice asupra imbecililor testosteronici.
Si tocmai in provocarea si dispretul estrogenicei de-acasa a nataraului care nu e in stare sa-si tina nadragii pe el!

O ignobila, mizera si teribil de bolnava 'lume' a japitzelor permanent 'senzoriale'!
Cica...


Si cu cele maritate e la fel, din pacate, si ele traiesc in aceeasi hazna pseudo-emotionala, doar ca-s la adapostul certificatului de casatorie. Casatoria nu este o garantie a sanatatii mintale sau a caracterului. Traim intr-o lume bolnava si nesimtita.

Singura modalitate de a ne proteja este sa ocolim specimenele care nu au beneficiat de o educatie normala si nu sunt maturi mental si emotional, de orice parte a statutului civil ar fi ele...


@Viana_N, sa stii totusi ca si vazute din partea ... 'ailalta' lucrurile sint la fel de grave!
Ca doar nu-ti imaginezi ca majoritatea djuvariana a muierilor ar fi vreun ... florilegiu de bune intentii si sentimente imaculate?!?

Ca la cite sute de mii (!!!) de chiuretaje sint anual in Romanica, citi prunci sint abandonati prin maternitatzi sau leagane de copii de niste lepadaturi mutante carora numai mame nu poti sa le spui, ba si la cite pruncucideri asistam, nu cred ca sint prea multe motive sa le tot 'pansam' sufletzele - doar pt. ca sint si ele tot femei - muhaielelor (de genul asteia din topic) care e cit se poate de clar ca sint...

...COMPLET IRESPONSABILE !!!

Parol!




Lucrurile trebuie vazute echidistant, fara vreo implicare. De ambele parti sunt femei care, in calitate de (viitoare) mame si nu numai mame ci ca oameni in general, sunt lipsite de responsabilitate si acest fapt tine exclusiv de caracter si de educatie, nu de statutul marital sau celibatar.
Viana_N
Postat pe 3 August 2017 19:28
Cred totusi ca pui prea multa aversiune in discutie, 426. Poate ai vreun istoric personal nefericit si nu faci eforturi sa fii obiectiva. ... Nu avem de unde sa stim daca cea din topicul prezent si-a abandonat vreun copil prin maternitate sau a recurs la chiuretaje.
Si daca o fi in acest amantlac pt. avantajele pe care le poate avea o fata frumoasa si tanara, este intr-adevar asa cum spui, o muhaia, asa cum muhaia este orice femeie care obtine avantaje prin prisma "calitatilor" ei, indiferent de statutul civil.
Daca insa e o fata care-l iubeste sincer, gandeste-te de cateva ori inainte sa o numesti pe ea muhaia. Pt. ca nu-i decat victima nehotararii lui. Ma rog, aparentei nehotarari. Neavand nici un avantaj in aceasta relatie, ba mai mult, de pierdut asa cum relateaza, poate fi o fata introvertita care nu si-a dorit sa-si traiasca viata, careia nu prea i-au placut alti barbati si a picat in plasa de iubire a unuia care i-a creat un basm frumos dar n-o pretuieste nici pe ea si nici pe el nu se pretuieste. Caz in care o compatimesc...
Viana_N
Postat pe 3 August 2017 20:04
E al treilea mesaj pe care incerc sa il postez: Vianei iar 426 ar trebui sa isi tempereze vocabularul si malitiozitatea ; am vazut si alte topicuri in care e asa de agresiva ...lucru care nu ma face decat sa o compatimesc pt problemele care rabufnesc si in manifestarile de pe site.
garbo_471874
Postat pe 3 August 2017 21:50
Nu putem cunoaste toate aspectelevreuneia din situatiile prezentate aici .asa ca mai bine ne am plasa in limitele bunului simt.
garbo_471874
Postat pe 3 August 2017 21:53
De la: garbo_471874, la data 2017-08-03 21:53:36Nu putem cunoaste toate aspectelevreuneia din situatiile prezentate aici .asa ca mai bine ne am plasa in limitele bunului simt.



Chiar asa, 'eminentza', fix cum zisesi:

...Sa TE plasezi in limitele bunului simtz!


Nu cum nesimtzit si de mahala te-ai plasat ceva mai sus in limitele...

...propriei proaste cresteri, magariei opinionale sau a prostiei funciare!
garbo101426
Postat pe 3 August 2017 22:25
De la: garbo_471874, la data 2017-08-03 21:50:17E al treilea mesaj pe care incerc sa il postez: Vianei iar 426 ar trebui sa isi tempereze vocabularul si malitiozitatea ; am vazut si alte topicuri in care e asa de agresiva ...lucru care nu ma face decat sa o compatimesc pt problemele care rabufnesc si in manifestarile de pe site.


Bai, copila n_esimtzita - care simti nevoia nestavilita de a devia de la ontopic pt. ca n-ai nimic inteligent a spune -, pot intzelege ca ai un intens prurigo de seara, da' chiar asa de tare incit sa ti-o cauti cu luminarea?
N-are cine sa te 'scarpine' acasa la tine sau vrei doar sa fii scarpinata ... verbal?
Sau esti atit de p_roasta, obraznica si neam prost incit n-ai invatzat pina la virsta ta ca e de ... mare cochon sa te bagi in comentariile altora precum musca-n kk_ooru' vacii?!?

Oare de ce sinteti unele atit de ii_mbecile si aveti o 'atractie' deosebita de va purta ca niste chivutze care v-ati uitat bidineaua acasa?
Poate pt. ca sintetzi doar niste...

...ZEROURI ABSOLUTE in viatza reala?!?

Cumatra, esti f. 'viteaza' cu clantza, da' din cite se vede de la o posta, esti mai ales absolut ... NULA ca intelect!
Iti recomand sa stai potolita in banca ta, mica euglena, ca sa nu te auto-accidentezi, 'dragutzo'!

In principiu la ora aste e recomandata o cana cu lapte, un ceai de tei, o partida de sex sau macar un dush rece daca nu nimersti frigiderul sau ... partenerul.
Ca sa poti dormi linistita peste noapte si sa ti se moaie umorile vadite de neam prost...

Intelegi, 'minunato'?!?
garbo101426
Postat pe 3 August 2017 22:30
Vai de capul tau, 426 , esti sub orice critica. Pe alt topic te laudai ca detii cunostinte de sociologie și alte, dar cum poti veni din directia aceasta, a stiintelor socio umane daca iti lipseste totalmente empatia??
Nici nu meriti sa ma cobor la nivelul tau suburban; inchei ca deja ti am accordat prea mult timp...
Nici nu te obosi sa explodezi iar ca esti penibila , sincer
garbo_471874
Postat pe 3 August 2017 22:43
"Viana_N
Postat pe 3 August 2017, ora 20:04
Cred totusi ca pui prea multa aversiune in discutie, 426. Poate ai vreun istoric personal nefericit si nu faci eforturi sa fii obiectiva."

Mai, 'minunato', hai sa facem altfel, asa cum cred ca trebuia de la bun inceput, intrucit nu numai ca nu intelegi nimic din ce scriu eu pe-aici, nu numai ca pari a fi incapabila sa accepti opiniile altora fara sa le si consideri proaste sau macar nepotrivite pt. ca nu se potrivesc cu ale tale da' si pt. ca, in mod evident, 'transferi' - fara ca macar sa ne cunoastem sau sa te fi 'provocat' in vreun fel - discutia generala ontopic la una total inadecvata si lipsita de bun simtz, LA PERSOANA:

1. Nu ma intereseaza opiniile tale in mod special;
2. Nu ma mai intereseaza DELOC opiniile tale din momentul in care iti cam bagi picioarele in parerile mele!
Care pareri sint reflexii cognitive consecintza a unei expertize de peste 50 de ani de viatza si a unei profesii care m-a pus permanent in contact cu astfel de specimene bolnave din topic;
3. Nu ma interseaza opiniile celor care au opinii doar contrapunindu-le cu ale celorlalti, de regula stupid argumentate, penibil ilogice si lipsite de maniere dialogative.
Acestia avind doar opinii ... non-opinionale nu numai de risu' curcilor, da' si potential periculoase si care arata subliminal adevaratul caracter al respectivului;
4. Nu ma intereseaza ... ZERO parerile!

Si, in final, f. important:

5. Nu ma intereseaza opiniile tale referitoare la opiniile mele!
6. Nu ma intereseaza 'fraternizarea' imbecila de sex, parerile victimelor ... despre victime, nici opiniile vadit xenofobe ... de gen si nici parerile 'ostaticelor' ... stockholm-iene!

Pe scurt, nu te mai simti obligata sa dai replici cind nu ai fost invitata sau cind nu ai calitatea intelectuala si/sau argumentativa s-o faci.
Si, mai ales, tine-te permanent deee...

...ONTOPIC !

Sper c-am fost suficient de clara ca sa nu fiu nevoita sa fiu si mai 'clara' in eventualitate vrunui raspuns la raspuns.
Okay, da?...

7. Cind o koorwa - ca asta-i termenul chiar daca aparent nu o face pt. bani cash - isi expune atit de indecent, batjocoritor la adresa conditiei de femeie si chiar agresiv (vezi 'dragalasenia' unui ... "Sa discut cu soția lui? Sau sa il somez?") la adresa vietzii de familie a altora (ea fiind in mod clar incompetenta pt. asa ceva), atunci situarea oricarei persoane 'de partea' unui asemenea comportament deviant este dovada clara a incapacitatatzii de a intelege care e norma acceptata si conduita morala in societate.
Si arata celor ce inteleg ce-i ala behaviorism psiho-reactiv ce crasa demantelare caracteriala, emotionala si afectiva exista in mintile si corpusul comportamental al indivizilor a caror educatie s-a facut ori pe maidan, ori fara supraveghere si indrumare, ori in total dispretz fatza de trairile si valorile umane autentice...

Greatza,'dragutzo', greatza totala...

Voi chiar mai aveti tupeul sa va numiti femei, huh?!?
Sau sinteti aidoma asteia de crede ca numai 'sentimentele' ei conteaza, barbatii sint porci si tot restul lumii poate sa se duca dracului?
Tare mila mi-e de asemenea ipochimeni neterminati psihologic, teribil de ignobili si profund amorali, imorali si umorali...

Oare de ce nu ma mir ca nu vad aproape deloc macar simpatie pt. femeia jegului ala de-si pune familia intr-o pozitie atit de vulnerabila?
Oare de ce nu ma mir ca nu observ nici cea mai mica ingrijorare pt. copiii dobitocului??
Oare de ce nu ma mir ca multe descreieratele de pe-aici simpatizati cu muierea defecta la cap care-si imagineaza ca poate avea o viatza 'normala' pe ruinele altor vietzi???
Sinteti cumva si unele dintre voi acelasi gen de 'oameni'?!?

Bai, nemernicelor, nu psiholog va trebui multora dintre voi, nu popa si nici macar tratament psihiatric!
Singura solutie pt. taierea raului de la radacina era in vechime ... lapidarea in public.
Din pacate astazi metoda asta a devenit... necivilizata, imorala, barbara da' si ilegala, asa ca daca ati avea macar un minim reflex de sanatate mintala si sufleteasca, ar trebui sa folositi singure...

...stricnina sau furadanul!

Sa va fie rusine, nesimtzitelor!...
garbo101426
Postat pe 3 August 2017 23:34
De la: garbo_471874, la data 2017-08-03 22:43:48Vai de capul tau, 426 , esti sub orice critica. Pe alt topic te laudai ca detii cunostinte de sociologie și alte, dar cum poti veni din directia aceasta, a stiintelor socio umane daca iti lipseste totalmente empatia??
Nici nu meriti sa ma cobor la nivelul tau suburban; inchei ca deja ti am accordat prea mult timp...
Nici nu te obosi sa explodezi iar ca esti penibila , sincer


Mai, rr_etardato, despre care ... empatie vorbeste kre(sh)tina de tine?
Cea fatza de victima adevarata a nemernicei de-a deschis topicul, adica femeia de-acasa, cea cu copii dobitocului de nu-si poate tzine nadragii pe el?
Sau empatia fatza de copiii aia care habar n-au cum nemernica cu topicul vrea aproape sa-i puna ... la mezat prin golania absolut penala de ... "Sa discut cu soția lui? Sau sa il somez?" ?!?
Marsh dreakului de-aici, descreierato, la boul testosteronic care suporta in preajma lui asemenea stirpitura de muiere!
Daca chiar e posibil sa existe un biped atit de idiot...

Esti atit de proasta incit nici nu-ti dai seama cum te faci de tot rahatul in public, netoato!...
garbo101426
Postat pe 3 August 2017 23:43
Empatie in general, la asta se refera. Ai acelasi tip de comportament pe toate topicurile.
Amanta din topic nu stie nici pe ce planeta este. Cu siguranta problema ei este de competenta psihiatrului daca ceea ce are in comun cu acel individ, numeste iubire.
Femeia de acasa e departe de a fi victima. A stiut ce a ales de la bun inceput... E doar o fiinta nedemna, asumat nedemna, care in loc sa puna capat acestei situatii si care n-ar fi existat daca ar fi stiut cum sa-l faca sa-si tina nadragii pe el( si nu ma refer deloc la sex), adopta politica strutului. Alte motive care o tin pe loc pe langa lipsa demnitatii umane or fi banii sotului, o stabilitate in societate pe care se sperie s-o piarda sau are si ea o viata dubla.
Viana_N
Postat pe 4 August 2017 00:54
Avand in vedere ca personajul principal din topic, 860, esti chiar tu, 426, si ai postat pt. a vedea ce impact are acest subiect imbecil (chestie de deductie elementara pe care o poate face aproape oricine, vazandu-ti postarile de o frustrare patologica, in care temele sunt aceleasi: copii abandonati, femei cu creier de euglene, toate, mai putin cele care iti servesc in cateva scopuri), ma intreb la ce-ti serveste dedublarea asta in 'nspe personaje si clone, care deschid topicuri care mai de care... o intrebare la care tu nu vei sti vreodata raspunsul.
In mod normal as spune ca fixurile si accesele maniacale se pot trata. Nu se pot trata insa rebuturile lipsite de o minima activitate cerebrala care sa permita analizarea cu un minim de obiectivitate a unui fapt, oricare ar fi el. Chestie de minima inteligenta si mai ales de sanatate. Si nu in ultimul rand de omenie, de minima omenie, care este "sublima" la tine prin ipocrizie dar lipseste cu desavarsire!
Viana_N
Postat pe 4 August 2017 01:29
Bai, da' chiar asa?

Adica toate pp_roastele pamintului v-ati gasit salas pe Garbo unde vreti sa fiti si ... filozoafe de tejghea online?
Nu cred ca redactia e abilitata sa va dea fie si niste 'diplome' de vara care sa 'consacre' genu' asta de ii_mbecilism la purtator, zau asa!
Nu de alta, da' e imposibil, indecent si grotesc sa poti lua in considerare, ca existentza biologica umana, ss_tirpituri dintr-astea teribil de cool-te care nu pot lega minim doua cuvinte cu inteles firesc si care, in oo_ligofrenia lor verbala funciara, nu numai ca nu au proprietatea termenilor folositi da', aidoma gistelor sau strutzilor, se reped kk_retinoid sa inhatze orice rr_ahat ilogic lingvistic si rational care poseda ceva 'luciu', sa-l inghita satisfacute ca nu le-a luat cineva inainte pt. ca mai apoi sa-l 'expectoreze' aidoma cum l-au ingurgitat, fara ca macar sa lase 'pipotei' ragazul sa-l macine temeinic...

Bref, mai pp_roasta tirgului, tu cind emiti vorbe carora nu le cunosti in mod real sensul, de ce nu ai macar minimul bun simtz necesar sa-ti intromisionezi (asa cum o faci cu comentariile altora) en avant, in niscaiva dictionare explicative, nasucul ala caruia ii miroase cinismul rational da' nu-i pute 'varza' sulfuroasa din propria ... ghena inter-auricula?...

Cum, Doamne iarta-ma, sa ai tupeul si mitocania sa te dai la gitul si opiniile altora cind tu esti atit de redusa mintal incit nici ca ai habar ca ... 'frustrare patologica' nu poate exista ca atare si ca monstruozitatea asta lipsita de sens este un pseudo-silogism verbal absolut de noaptea mintii?!?
Pai, mai vaco (scuze blindului, nobilului si utilului animal ierbivor), a frustra, a fi frustrat n-are nici pe departe intzelesul pe care lighioanele tt_impite de-alde voi aveti impresia ca-l are!
Iar patologicul de dupa nu face altceva decit sa puna bomboana 'de menta' pe motzul produsului coprologic lingvistic pe care tocmai l-ai excretat!

Ia DEX-ul, oo_ligo mama, si fa exercitiul elementar de reconstituire semantica a aberatiei ... 'frustrata patologic'!
Dupa ce-o sa te lamuresti singura - si te asigur c-o s-o faci! - incearca sa-ti re-evaluezi corect locul pe craca evolutiei intelectuale ... clorofiliene, mai euglena bok-o-trofa!

Si cind te gindesti ca trebuie sa pierdem vremea cu nulitatzi dintr-astea care sint convise ca inainte si dupa conjunctia 'si' nu se pune niciodatga virgula...
Ei bine, 'desteapto', afla ca ... SE PUNE!
Numai ca shcoala v-a considerat pe unii - pe buna dreptate! - mult prea ii_diotzi ca sa puteti discrimina printre multiplele minunate exceptii ale limbii romane!

P.S. La faza cu ... "Nu se pot trata insa rebuturile lipsite de o minima activitate cerebrala care sa permita analizarea cu un minim de obiectivitate a unui fapt, oricare ar fi el" am crezut ca fac apoplexie ... semantica!
Asemenea aberatzie verbala profund ... scatologica rational si logic e extrem de greu de gasit chiar pina si prin Zabrauti sau Rahova.
Parol!...
garbo101426
Postat pe 4 August 2017 07:40
Du-te si incearca macar sa te tratezi, nebuno! Mai si faci circ lingvistic, cand se vad problemele tale, exact alea pe care le-am enumerat anterior....tichia de margaritar iti lipsea, ca sa fii "pretioasa".
Frustrarile apar si la individul sanatos, ca urmare a faptului ca nu-i sunt indeplinte asteptarile intr-o situatie ... frustrarea patologica e paroxistica si manifestarile determinate de o asemenea stare le putem vedea aici.
Viana_N
Postat pe 4 August 2017 07:44
Fetelor, sorry, da' nu-i cam prea de dimineatza pt. ... aurolac???
De unde ati tras voi concluzia ca femeia dobitocului ar sti ceva de relatia lui extraconjugala?
Nu, pe bune, voua chiar va e greu sa cititi si sa si rationati in limba romana?
Ca sa nu mai vorbesc ca aveti o ciudat de bolnava 'empatie' pt. koorwa - careia de-abia daca ii acordati doua vorbe pt. jegul de caracter ce-l are - da', in mod absolut 'misterios', aveti perceptii 'extrasenzoriale' fabuloase cind aprecialti - in mult mai multe fraze! - comportamentul ... nedemn (?!?) al adevaratei victime, nevasta donitocului adulter si mare amator de amantlic si senzatii 'tari'!

Eu pot intelege niscaiva idiosincrazii comportamentale urmare probabil a aceluiasi pattern 'ideatic' de-l aveti in viatza, pot accepta precognitziile kretinoide cu fundament in demantelarea psiho-emotionala personala, pot pricepe chiar si stupida si ilogica 'empatie in general' (?!?), da' sa fiti atit de obnubilate si derapate incit sa nu vedeti haul imens intre situatia descrisa (evident edulcorata) si reactiile voastre aproape de marginea sanatatzii mintale si morale, ei bine, asta e peste poate de acceptat si imposibil de digerat...

Mie mi-e f. clar ca n-aveti copii nici una dintre astea de insistati s-o maculati pe femeia de-acasa, ca n-aveti o farima de viatza de familie, ca nu stiti ce-o aia responsabilitate sociala reala, ca sinteti abuzatoare si vadit nefericite pt. ca ati fost abuzate emotional sau ati trait si ati fost educate intr-un mediu viciat de tot felul de aberatii comportamentale si ca, in esentza, sinteti la fel de umorale, imunde caracterial si pestilential imorale ca si dezastru uman cu topicul!...

Si cu toate astea mai exista destui impotenti intelectual care continua sa se intrebe la ce-ar fi buna ... eugenetica!
Pai tocmai ca sa nu mai apara in lume bipezi atit de tarati afectiv, comportamental si social...
garbo101426
Postat pe 4 August 2017 08:49
Cu siguranta, nevasta nu stie nimic si, daca "domnul" in cauza e cat de cat destept, nici nu ii da motive sa banuiasca ceva.Nu ca mi-ar fi cerut cineva parerea, insa, absolut on topic, 860 traieste o mica, ca sa fiu blanda AMAGIRE. Nu ma pot pronunta daca poate fi vorba de iubire in asemenea "relatii", insa, la cel mai simplu mod de gandire-acest fel de relatii sunt INTERZISE, din puct de vedere moral, religios etc.Nu zice nimeni, cu totii suntem supusi greselii, pe toti ne poate lua valul, insa important e sa ne trezim.Ok, ideal ar fi sa fim tot timpul "treji", dar...
Daca domisoara in cauza insista sa persiste in aceasta iubire sau ce-o fi, cum ziceam, trebuie sa isi cunoasca locul si statutul, nicidecum sa aspire la destramarea unei casnicii.Nu ca ar fi vreun pericol, tinand cont de pozitia
"iubitului", insa regulile sunt clare, cel putin din punct de vedere religios...
Schmetterling
Postat pe 4 August 2017 09:04
De la: Viana_N, la data 2017-08-04 07:44:41Du-te si incearca macar sa te tratezi, nebuno! Mai si faci circ lingvistic, cand se vad problemele tale, exact alea pe care le-am enumerat anterior....tichia de margaritar iti lipsea, ca sa fii "pretioasa".
Frustrarile apar si la individul sanatos, ca urmare a faptului ca nu-i sunt indeplinte asteptarile intr-o situatie ... frustrarea patologica e paroxistica si manifestarile determinate de o asemenea stare le putem vedea aici.


Oare e posibil sa fii chiar atit de ii_dioata, nenorocita faptura?!?

Ca la cit de ii_mbecila te arati, chiar nu e greu sa aluneci/sa derapezi pe propria 'scoartza' lucioasa si plata precum gheatza si sa cazi peste sarmana logica si sa-i rupi gitul!
Asa cum am spus, fuadanul si stricnina sint de tine, stirpitura...

Uita-te, kk_retino in DEX la definitia lui a frustra/frustrare/frustrat, nu mai sustine semantica de rahat pe care ti-ai luat-o din haznaua de la coltzul mahalalei!
Pune minutzele pe carte, rapandula inculta si redusa mintal, ca nu mushca si nici nu ramii gravida din asta!

RIP!
garbo101426
Postat pe 4 August 2017 09:06
De la: Schmetterling, la data 2017-08-04 09:04:50Cu siguranta, nevasta nu stie nimic si, daca "domnul" in cauza e cat de cat destept, nici nu ii da motive sa banuiasca ceva.Nu ca mi-ar fi cerut cineva parerea, insa, absolut on topic, 860 traieste o mica, ca sa fiu blanda AMAGIRE. Nu ma pot pronunta daca poate fi vorba de iubire in asemenea "relatii", insa, la cel mai simplu mod de gandire-acest fel de relatii sunt INTERZISE, din puct de vedere moral, religios etc.Nu zice nimeni, cu totii suntem supusi greselii, pe toti ne poate lua valul, insa important e sa ne trezim.Ok, ideal ar fi sa fim tot timpul "treji", dar...
Daca domisoara in cauza insista sa persiste in aceasta iubire sau ce-o fi, cum ziceam, trebuie sa isi cunoasca locul si statutul, nicidecum sa aspire la destramarea unei casnicii.Nu ca ar fi vreun pericol, tinand cont de pozitia
"iubitului", insa regulile sunt clare, cel putin din punct de vedere religios...


E imposibil sa nu stie, chiar daca nu-l iubeste, tot simte ca-i atinsa in statutul si orgoliul ei de femeie maritata.
Ea, amanta, nu pare a fi sanatoasa emotional, Schmetterling. Intotdeauna am fost de parere ca doar proasta sau mult prea aspra parere despre sine poate baga un om in asemenea pseudo-relatii. Nici amagire macar nu traieste, ci o grava eroare despre ea insasi. Nu vorbesc de amantele din interes, care stiu foarte clar in ce se baga si nu se implica afectiv, ci de femeile al caror liber arbitru e egal cu zero, in conditiile in care nu se vad ca oameni cu drepturi firesti la viata si relationare normala.
Viana_N
Postat pe 4 August 2017 09:37
De la: garbo101426, la data 2017-08-04 09:06:23
De la: Viana_N, la data 2017-08-04 07:44:41Du-te si incearca macar sa te tratezi, nebuno! Mai si faci circ lingvistic, cand se vad problemele tale, exact alea pe care le-am enumerat anterior....tichia de margaritar iti lipsea, ca sa fii "pretioasa".
Frustrarile apar si la individul sanatos, ca urmare a faptului ca nu-i sunt indeplinte asteptarile intr-o situatie ... frustrarea patologica e paroxistica si manifestarile determinate de o asemenea stare le putem vedea aici.


Oare e posibil sa fii chiar atit de ii_dioata, nenorocita faptura?!?

Ca la cit de ii_mbecila te arati, chiar nu e greu sa aluneci/sa derapezi pe propria 'scoartza' lucioasa si plata precum gheatza si sa cazi peste sarmana logica si sa-i rupi gitul!
Asa cum am spus, fuadanul si stricnina sint de tine, stirpitura...

Uita-te, kk_retino in DEX la definitia lui a frustra/frustrare/frustrat, nu mai sustine semantica de rahat pe care ti-ai luat-o din haznaua de la coltzul mahalalei!
Pune minutzele pe carte, rapandula inculta si redusa mintal, ca nu mushca si nici nu ramii gravida din asta!

RIP!


Pierdere de timp sa-ti raspund, 426...
Canalizeaza-ti energia atat de pozitiva spre userii interesati sa dialogheze cu tine.
Viana_N
Postat pe 4 August 2017 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
secret 16 De la: pustietate_in_floare 21 Octombrie 2011 16:34
oare gresesc ca spun din start ca sunt un barbat fara prejudecati? 46 De la: liaiedera 10 Aprilie 2010 18:31
Disolutia statului roman 306 De la: marceltuky 6 Decembrie 2010 15:48
cum se poate explica absenta dorintei fizice (erectia) desi un barbat sustine ca doreste o femeie si o iubeste? 71 De la: 77 10 Noiembrie 2015 14:00
Bani in plus la medic 2 De la: LILO 27 Octombrie 2009 14:23
Setari Cookie-uri