:-(

Imi corectezi modul de a scrie sau nu vezi intrebarile daca sunt scrise intr-un singur alineat?
De ce ar declara ca are o mare iubire pt. ea, cand sunt atatea femei usoare care n-au nevoie sa le faca declaratii inflacarate, pt. a mentine o relatie de descarcare hormonala?
Nu iau partea, lui sau ei, incerc doar sa vad ceva logica in acest mod de a "rationa", pt. ca e absurd sa te complici cu o relatie pe care de fapt nu ti-o doresti, daca vrei doar sex.
Ce-o fi in relatia lor, numai ei stiu si corect ar fi sa-si rezolve intre ei problemele, nu sa accepte sa-si ia portia de zoaie de la toti barfitorii si analfabetii, pe forumuri.
garbo_023578308
Postat pe 31 August 2017 17:16
De la: garbo_023578308, la data 2017-08-31 17:16:22Imi corectezi modul de a scrie

Ce-o fi in relatia lor, numai ei stiu si corect ar fi sa-si rezolve intre ei problemele, nu sa accepte sa-si ia portia de zoaie de la toti barfitorii si analfabetii, pe forumuri.


Da, te corectez. Ai ceva împotrivă ? De sus, din nuc, se vede mai bine. :)

Da, aşa ar fi corect ! Daaar....atâta timp cât îşi expun fără jenă intimităţile pe un spaţiu public, fără să le ţină pentru ei şi fără să încerce să-şi rezolve între ei problemele, este firesc că mai apar şi analfabeţi ca mine (e clar că la mine te-ai referit, după ce văd că pe mine mă tot citezi atâta), care îi dă (le dă) o porţie de zoaie, pentru trezire.... :)

Dar ce bine că exişti tu, care să-i apere de zoaie ! :) Tu eşti iubitul însurat al ei ?
VasileDinNuc
Postat pe 31 August 2017 19:49
Nu m-am referit la tine in particular, ci la cei care-si baga nasul aiurea in topice, fara sa aiba nimic normal, judecat la rece, de spus (si nici bunul simt de a-si scrie corect postarile nu il au, in plina era a informatiei de tot felul), dar daca te simti asa, nu pe mine ma priveste ...
Nu apar pe nimeni de nimic, insa daca tie iti place mahalaua creata, iarasi te priveste...
garbo_023578308
Postat pe 31 August 2017 20:04
De la: garbo_023578308, la data 2017-08-31 20:04:27Nu m-am referit la tine in particular, ci la cei care-si baga nasul aiurea in topice, fara sa aiba nimic normal, judecat la rece, de spus (si nici bunul simt de a-si scrie corect postarile nu il au, in plina era a informatiei de tot felul), dar daca te simti asa, nu pe mine ma priveste ...
Nu apar pe nimeni de nimic, insa daca tie iti place mahalaua creata, iarasi te priveste...


Dacă nu te-ai fi referit la mine, nu mă citai, atunci când ai scris acele lucruri.... :)
VasileDinNuc
Postat pe 1 Septembrie 2017 23:02
De la: garbo_471860, la data 2017-08-01 18:20:35Daca nu il iubeam, nu rămâneam alături de el, deși pot găsi oricând un tip foarte ok si necăsătorit TOCMAI pentru ca timpul nu sta in loc..


pai tocmai cauta-ti altul necasatorit, fara nevasta copii si obligatii si nu-ti mai irosi viata si sarbatorile cu mucii-n batista. e pacat de tine zau
garbo059727
Postat pe 2 Septembrie 2017 02:45
VasileDinNuc, te-am citat o singura data, atunci cand prin postarea ta, ai oferit date ce pareau a fi din intimitatea protagonistilor acestui topic. Si evident ca nu te iau drept "exemplu" daca iti bagi nasul in topicele la care nu ai un raspuns coerent, informat si rational.
garbo_023578308
Postat pe 2 Septembrie 2017 16:27
Din punctul meu de vedere,eu ti-as propune sa iti cauti pe altcineva,ca el poate se foloseste de tine,sau poate ca nevasta lui nu il satisface cum il satisfaci tu.El nu divorteaza ca nu ar vrea sa isi distruga casnicia,sau sa sufere copii lui.Daca nu te desparti la timp de el,sentimentele vor fi si mai profunde pentru el,si vei suferi mai rau cand nu iti vei dori,si pe deasupra...de ce sa iti irosesti timpul cu el,cand poti sa iti cauti pe cineva care te va iubi precum il vei iubi si tu (sentimentele vor fi reciproc,nu il vei iubi numai tu pe le,ci te va iubi si el pe tine).
O zi buna,si numai bine.
Succes.
SchELeT
Postat pe 2 Septembrie 2017 17:01
De la: garbo_471860, la data 2017-07-31 23:27:20Salut! As vrea sa va scriu povestea mea, trăiesc de câțiva ani cu un bărbat însurat, totul e la superlativ, doar ca eu sunt tare îndrăgostită si as vrea sa divorțeze pentru a ne construi o viata împreuna. Dar din cauza copiilor, el nu dorește aceasta despărțire. In ciuda acestui fapt nu vrea sa se separe nici de mine, simt ca imi irosesc viata in felul asta dar nici nu pot sa ma despart de el din cauza sentimentelor puternice care ne leagă.
Știu ca voi primi multe acuze ,știu ca nu e corect sau moral ce facem, dar nu cred ca este moral nici sa ții un om Folosindu te de copii.
Este tare dificil. As vrea sa am o viata normala ,dar de fiecare data când am încercat despărțirea, am primit Implorari si declarații înflăcărate.
As vrea sa știu : ce as putea face in situația aceasta? Sa discut cu soția lui?
Sau sa il somez?
Mersi! Numai bine!


Evita sotia cat poti! Daca are 10 cm si 20 de kg peste tine si bicepsi intariti de la treburile in gospodarie, risti sa te trezesti cu ochii vineti si coaste fisurate. Am cunoscut-o pe una care s-a dus sa-i ceara sotiei amantului sa divorteze pentru ca ea il iubea in mod real, pentru el, nu ca nevasta care-l tinea legat de ea pentru copii si a luat 2 directe de dreapta peste mutra de a trebuit sa umble acoperita cu hijab ca-n Orientul Mijlociu. Muierea era profa de sport si ex-vicecampioana europeana la aruncarea cu ciocanul.

Mai bine someaza-l pe el si vezi ce-ti raspunde (eu cam banuiesc, dar in fine, sa nu anticipam). Sanatate si virtute!
Sassette
Postat pe 2 Septembrie 2017 22:18
Mda, de fiecare data cand citesc ceva aici mă sperii. Femeia a pus o întrebare, nu a cerut sa i se taie capul dar in fine , probabil asa se distrează lumea pe aici.

Acum , revenind la topic. Sincer , iti pierzi timpul. Daca face asta sotiei, cine iti garantează tie ca nu iti va face la fel. Doar fiind ca isi insala sotia, cu tine sau cu altcineva da dovada de cine e, nu ai nevoie de asa ceva . Si nu isi va lăsa sotia pt nimeni mai ales ca sunt copii la mijloc.
Si cate si mai cate ...
Lara777
Postat pe 3 Septembrie 2017 00:43
Bravo!frumos si la obiect! Penibila se lamenteaza ca sarmanul barbat e santajat de copii,de existenta lor!nu realizeaza firescul vietii,asumarea familiei,greutatile ce le implica si fazele de urcus si declin!O retardata! Nu iti face griji pt el...va mai gasi de f....t si isi va pastra si familia....tu vei ramane doar o tavalita cu pretentii de femeie onesta,justificata pt ce face!mars!
MySoul
Postat pe 3 Septembrie 2017 22:40
Mysoul, o femeie cat de cat desteapta nu tolereaza niciodata asa ceva, sa "tavaleasca" sotul alte femei. Plus ca intre aia doi la sigur nu-i "tavaleala", nu te mai minti. Neveste proaste ca voi nu castiga nimic, pt. ca nu au dat de fapt nimic esential sotilor, sunteti material inferior si asa functioneaza si nu castiga pt. ca familia nu se bazeaza pe inselat, castiga doar in ochii sarantoacelor care au aceleasi conceptii de viata, nu in ochii oamenilor inteligenti si care stiu ce vor in viata. Sunteti urate si neam de traista, de asta sunteti inselate si de asta faceti circ, pt. ca, daca va lasa sotii, nu va mai ia nici dracu.
garbo_023578308
Postat pe 4 Septembrie 2017 00:09
Aha, iar barbatii care traiesc cu fundul in doua luntri sint un monument de inteligenta si stiu ce vor de la viata.
Sint de acord cu tine ca o femeie desteapta nu tolereaza un menaj a trois si-i face bagajul "desteptului" trimitindu-l la amanta, dar cum il caracterizezi pe barbatul care accepta o casnicie cu o "sarantoaca",
"material inferior", in loc sa rupa pisica si sa aleaga "materialul superior", recte amanta?

Tommy_Boy
Postat pe 4 Septembrie 2017 11:16
De la: Tommy_Boy, la data 2017-09-04 11:16:17Aha, iar barbatii care traiesc cu fundul in doua luntri sint un monument de inteligenta si stiu ce vor de la viata.
Sint de acord cu tine ca o femeie desteapta nu tolereaza un menaj a trois si-i face bagajul "desteptului" trimitindu-l la amanta, dar cum il caracterizezi pe barbatul care accepta o casnicie cu o "sarantoaca",
"material inferior", in loc sa rupa pisica si sa aleaga "materialul superior", recte amanta?



Atat femeia cat si barbatul care se complac in situatii de genul asta sunt "material inferior", cu stima scazuta de sine. Cat despre amantele care se cred calitativ superioare nevestelor, sa le auzim ce spun cand vor fi in situatia de a avea copii si a-si astepta seara de seara sotiorul sa se intoarca de la amanta. Sa le miroase parfumul de pe reverele hainei si urmele de ruj de pe lenjerie.
Si nu, fraierilor, care va dati cu presupusul aiurea, eu n-am fost niciodata nici sotie inselata, nici amanta intretinuta sau spargatoare de familii. M-am respectat indeajuns pentru a nu ajunge intr-o astfel de situatie. Niciodata nu m-am incurcat cu un barbat insurat, oricat de mult mi-ar fi placut si nici n-am fost inselata de fostul sot. Pur si simplu ne-am despartit cand am constatat ca aveam asteptari de la viata diferite.
Sassette
Postat pe 4 Septembrie 2017 12:09
De la: Tommy_Boy, la data 2017-09-04 11:16:17Aha, iar barbatii care traiesc cu fundul in doua luntri sint un monument de inteligenta si stiu ce vor de la viata.
Sint de acord cu tine ca o femeie desteapta nu tolereaza un menaj a trois si-i face bagajul "desteptului" trimitindu-l la amanta, dar cum il caracterizezi pe barbatul care accepta o casnicie cu o "sarantoaca",
"material inferior", in loc sa rupa pisica si sa aleaga "materialul superior", recte amanta?



Barbatul greseste in acest caz, se subintelege, tinteste poate mai sus dar nu-si asuma alegerile.
garbo_023578308
Postat pe 4 Septembrie 2017 12:18
De la: Sassette, la data 2017-09-04 12:09:17
De la: Tommy_Boy, la data 2017-09-04 11:16:17Aha, iar barbatii care traiesc cu fundul in doua luntri sint un monument de inteligenta si stiu ce vor de la viata.
Sint de acord cu tine ca o femeie desteapta nu tolereaza un menaj a trois si-i face bagajul "desteptului" trimitindu-l la amanta, dar cum il caracterizezi pe barbatul care accepta o casnicie cu o "sarantoaca",
"material inferior", in loc sa rupa pisica si sa aleaga "materialul superior", recte amanta?



Atat femeia cat si barbatul care se complac in situatii de genul asta sunt "material inferior", cu stima scazuta de sine. Cat despre amantele care se cred calitativ superioare nevestelor, sa le auzim ce spun cand vor fi in situatia de a avea copii si a-si astepta seara de seara sotiorul sa se intoarca de la amanta. Sa le miroase parfumul de pe reverele hainei si urmele de ruj de pe lenjerie.
Si nu, fraierilor, care va dati cu presupusul aiurea, eu n-am fost niciodata nici sotie inselata, nici amanta intretinuta sau spargatoare de familii. M-am respectat indeajuns pentru a nu ajunge intr-o astfel de situatie. Niciodata nu m-am incurcat cu un barbat insurat, oricat de mult mi-ar fi placut si nici n-am fost inselata de fostul sot. Pur si simplu ne-am despartit cand am constatat ca aveam asteptari de la viata diferite.


Nu ma intereseaza ce faci tu. Tot o penala nebuna ramai.
garbo_023578308
Postat pe 4 Septembrie 2017 12:19
De la: garbo_023578308, la data 2017-09-04 12:18:19

Barbatul greseste in acest caz, se subintelege, tinteste poate mai sus dar nu-si asuma alegerile.


Deci e un las care prefera sa distruga viata celor doua femei, pe a lui proprie si pe a copilului numai pt. ca nu e in stare sa-si asume o alegere.



Tommy_Boy
Postat pe 4 Septembrie 2017 12:34
De la: garbo_023578308, la data 2017-09-04 12:19:38
De la: Sassette, la data 2017-09-04 12:09:17
De la: Tommy_Boy, la data 2017-09-04 11:16:17Aha, iar barbatii care traiesc cu fundul in doua luntri sint un monument de inteligenta si stiu ce vor de la viata.
Sint de acord cu tine ca o femeie desteapta nu tolereaza un menaj a trois si-i face bagajul "desteptului" trimitindu-l la amanta, dar cum il caracterizezi pe barbatul care accepta o casnicie cu o "sarantoaca",
"material inferior", in loc sa rupa pisica si sa aleaga "materialul superior", recte amanta?



Atat femeia cat si barbatul care se complac in situatii de genul asta sunt "material inferior", cu stima scazuta de sine. Cat despre amantele care se cred calitativ superioare nevestelor, sa le auzim ce spun cand vor fi in situatia de a avea copii si a-si astepta seara de seara sotiorul sa se intoarca de la amanta. Sa le miroase parfumul de pe reverele hainei si urmele de ruj de pe lenjerie.
Si nu, fraierilor, care va dati cu presupusul aiurea, eu n-am fost niciodata nici sotie inselata, nici amanta intretinuta sau spargatoare de familii. M-am respectat indeajuns pentru a nu ajunge intr-o astfel de situatie. Niciodata nu m-am incurcat cu un barbat insurat, oricat de mult mi-ar fi placut si nici n-am fost inselata de fostul sot. Pur si simplu ne-am despartit cand am constatat ca aveam asteptari de la viata diferite.


Nu ma intereseaza ce faci tu. Tot o penala nebuna ramai.


Parca pe mine m-ar interesa parerea unei tzatze masculine! Vezi ca eu nu te-am bagat pana acum in seama, dar daca mai comentezi la adresa mea te bag rapid acolo de unde ai iesit, ca un avorton nereusit. Hai flit, ca esti patetic!
Sassette
Postat pe 4 Septembrie 2017 12:47
Neasumarea unei 'alegeri' nu e lasitate, Tomitza, mai ales intr-un asemenea caz in care curajul n-are absolut nici o legatura cu sordidul si tristetzea subiectului.
Neasumarea de care vorbesti are legatura doar cu...

...IRESPONSABILITATEA cea mai crunta !

A ambilor.
Caci cu moralitatea, iubirea adevarata, familia, binele si minima ratiune oricum nu are...

P.S. Si nu stiu cum se face ca intotdeauna barbatul e nemernicul din poveste, muierile n-au niciodata nici cea mai mica vina.
Ele sint niste ... ingerasi emanind numai parfum de roze, bune intentii si mizericordie cit cuprinde!
Dupa cum se si vede in viatza reala...
garbo101426
Postat pe 4 Septembrie 2017 15:16
Tommy_Boy, iresponsabil e omul care greseste, fie el barbat sau femeie, n-are nici o legatura cu sexul cuiva, ci cu lipsa de educatie si de disciplina. De asta trebuie sa casti bine ochii la ce faci in viata, la toate deciziile.

Iubirea si respectul sunt fata de omul care ma reprezinta. Nu as putea lua in casatorie o femeie sub nivelul si calitatile mele, ca apoi sa caut iesiri din decor. Dar depinde de cat te apreciezi, si in topicele astea, se vede f. clar ce si cum...
garbo_023578308
Postat pe 5 Septembrie 2017 09:38


Dragilor, va dati voi seama cam cit de dereglati mintali si emotional trebuie sa fie bipezii aia demantelati sufleteste, moral si cognitiv care trebuie sa se casatoreasca mai intii si sa-si mai si petreaca ani buni impreuna chinuindu-se reciproc ca mai apoi, la un 'moment dat', sa constate (?!?) ca au...

..."ASTEPTARI DIFERITE DE LA VIATZA" ?!?

Realizati ca oo_ligofrenii de genu' astora (cu zecile de milioane pe planeta asta!) mai sint si ... reproducatori care aduc pe lume plozi care vor fi la rindul lor traumatizati (constiental sau nu) de experientza de viatza din propria 'familie' si ca, la rindul lor, vor perpetua aceeasi stare de lucruri?!?

Nu vi se pare de noaptea mintii sa ai tu, individ tembel, ignorant, imperfect, ignobil si iresponsabil ... 'pretentii' tocmai de la viatza?!?
Cind te fapt n-ar trebui sa fie vorba de nici o asteptare, nici de la viatza si chiar nici de la partener daca, conform logicii si ratiunii elementare, cei doi ii_diotzi s-ar insoti in cuplu numai si numai avind in vedere tocmai afinitatzile reciproce, preocuparile comune, intersele personale si profesionale cit de cit echipotente si chiar si idealurile macar asemanatoare de viatza!

Dumnezeule mare, cita dreptate avea Neagu Djuvara, zau asa!...



garbo101426
Postat pe 5 Septembrie 2017 18:09
Aoleu, 426, mi-e frica sa-mi imaginez ce inseamna in acceptia Sassetei ca a avut "asteptari de la viata diferite".
garbo_023578308
Postat pe 5 Septembrie 2017 18:49
De la: garbo_023578308, la data 2017-09-05 18:49:13Aoleu, 426, mi-e frica sa-mi imaginez ce inseamna in acceptia Sassetei ca a avut "asteptari de la viata diferite".


@308, eu nici macar nu vreau sa ma ingrozesc, ca tocmai asta-i tragedia:
Ii_diotzii au asteptari de la viatza in loc sa aiba doar de la ei insisi!
Si pe urma, peste ani, se despart convinsi fiind ca vina e INTOTDEAUNA a celuilalt, nu ca au fost chiar ei dobitoacele care n-au stiu ca alegerea partenerului pt. o viatza intreaga se face si in functie de 'potrivirea' sexuala, da' doar ca ultim argument si criteriu!

Daca nu-i invatza nimeni - nici familia, nici shcoala, nici societatea - ca peste 20-25-30 de ani se duc naibii ... toti fluturii aia din stomac, toate 'tremuraturile' feromonice si se-alege prafu' de mai toata atractia aia sexuala tocmai datorita trecerii timpului, eroziunii de cuplu si, nu in ultimul rind, inevitabilei depletzii hormonale.
Iar daca la baza cuplului n-au stat lucruri cu mult mai importante, atunci se duce dreakului chiar viatza lor!...

Ignorantza, graba sexuala, imaturitatea si incompetntza in lucrurile cele mai elementare ale vietzii sint cele 'vinovate' de proastele noastre alegeri ale tineretzii.
Nu e ghinion, nepotrivire sau transformarea in rau a omului de linga tine!
Iar faptul ca ajung sa fie practic doi straini si poate pina la urma si sa divortzeza, e exact dovada faptului ca nici macar...

...nu sa-u iubit in mod real SUFLETESTE !

Pt. ca din dragoste pt. celalalt - nu doar din dragoste pt. ... dragostea ta pt. celalalt! - oamenii ajung pina la urma, daca nu la sacrificiu' de sine cum se spune, macar la compromisuri nedurerase in a-si continua viatza impreuna...


garbo101426
Postat pe 5 Septembrie 2017 19:20
Adevarat ce spui, 426.
garbo_023578308
Postat pe 5 Septembrie 2017 20:16
De la: garbo_023578308, la data 2017-09-05 20:16:40Adevarat ce spui, 426.


Culmea penibilului: sa fii barbat, sa te dai femeie, si sa-ti faci si o clona masculina care sa te felicite!
Rau au mai ajuns cei de la Garbo, daca tolereaza astfel de specimene cu sindrom borderline pentru a face trafic pe forum.
Sassette
Postat pe 6 Septembrie 2017 19:06
Sosseto,ca de obicei, dovedesti prostie. Greu cu mahalagioaice fara minime circumvolutiuni si bun-simt.
garbo_023578308
Postat pe 6 Septembrie 2017 21:57
Nu mai lucrezi de frica pe 426, 174 si mai sunt cateva...
De frica ai sters si topice si mesajele voastre...
iti reamintesc seara cand erai biseisexuala si ma amenintai ca sa nu afle nimeni. Mi-ai scris si poezie. Acum lucrezi pe 308 mai soft?




garbo_023578308
Postat pe 9 August 2017, ora 00:20


"Suficient cu prostii"?

Ti-ai vazut moaca in oglinda.

citeaza raspunde



garbo_023578308
Postat pe 9 August 2017, ora 01:00


131, poate te impinge pacatul sa copiezi ceva din ce-am postat, ca ne vedem in instanta.

citeaza raspunde



garbo_023578308
Postat pe 9 August 2017, ora 01:02





citeaza raspunde



zaraza26
Postat pe 9 August 2017, ora 08:18




De la: Tommy_Boy, la data 2017-08-08 15:03:58
Sint partial de acord cu d-nul Liiceanu. Exista totusi stiinte pt. care doar timpul si interesul fara o inteligenta pe masura nu sint suficiente decit in principiu, ca pe vremea comunistilor cind in principiu aveam de toate (mi-au spus parintii bancul).
Eu ma miram numai de multimea astrologilor aparuti in ultimul timp pe piata, care corespunde unei cereri mari de la naivii care vor sa-si cunoasca viitorul pe baza unei pseudostiinte.
Daca tot ne influenteaza stelele destinul din momentul nasterii de ce nu iau astrologii in calcul toate planetele si stelele ? In sistemul nostru solar exista peste un milliard de asteroizi, sint luati toti in calcul la intocmirea unei astrograme?
Ce se intimpla daca o stea care exista in momentul nasterii noastre dispare iar noi aflam abia peste niste ani despre disparitia ei sau niciodata, mai este astrograma noastra reala?
s.a.m.d.



Ce-mi place cand se discuta in cunostinta de cauza!! Astrogramele se fac in functie de planete. Deci cand dispare o planeta, inseamna doar ca astrogramele, horoscoapele si toate astea vor trebui gandite de la zero. Intra pe www.astro.com si daca stii o limba de circulatie vei afla multe despre ce ne spun planetele.

citeaza raspunde




garbo_023578308
Postat pe 9 August 2017, ora 09:02






citeaza raspunde



garbo_471131
Postat pe 9 August 2017, ora 19:11



Pisica imi toarce sub nas. Liniste.
Iarasi ma ia un ras pana imi dau lacrimile.Fara mizerie pe foaie.Hi,hi,hi!

citeaza raspunde




garbo_471131
Postat pe 9 August 2017, ora 20:09




De la: garbo_023578308, la data 2017-08-09 01:00:32
131, poate te impinge pacatul sa copiezi ceva din ce-am postat, ca ne vedem in instanta.
Zau? Pai instanta sunt eu.

citeaza raspunde



garbo_023578308
Postat pe 9 August 2017, ora 21:04


O singura data si bine, iti spun: sa iti vezi doar de treaba ta! Stii tu care, ospicii si masuratori.

citeaza raspunde



garbo_471131
Postat pe 9 August 2017, ora 22:02




De la: garbo_023578308, la data 2017-08-09 21:04:26
O singura data si bine, iti spun: sa iti vezi doar de treaba ta! Stii tu care, ospicii si masuratori.
Ce faci? Ma intimidezi, ma ameninti? Ca ibarbat sau femeie?
Cand esti una cand esti altul.Ramasita comunista.Nu mai faceti sa dispara mesajele,. Lasati sa vada toti cine sunteti.



citeaza raspunde



garbo101426
Postat pe 9 August 2017, ora 22:31


Relax, @308, ia-o mai incet cu nervii ca n-am cum sa-ti ... teleportez niste 'Exigan'!


Toata tarasenia asta cam strident pizzicatto nu e decit un mare ... misunderstanding deee ... intzelege gresita a mesajelor, zau asa.
In fapt @131 doar teee ... simpatizeaza, da' e f. timida si nu stie cum sa-ti spuna, nu-si gaseste vorbele potrivite!
Plus ca femeile 'e' mai ciudate, asaaa, de felul lor. Ar fi trebuit sa te prinzi pina acum, nu crezi?...
Si cred ca si stiu de unde-i vine amocul asta:
Te-a vazut ca scrii si ca le ai cu poezeaua, asta e!

Si cum ea e o fire sensibiloasa e posibil ca sa-i nu-i fi ramas indiferente rimele tale, ca stiu ca si ea se dadea uneori ... cocheta cu versificatia...

Acu', sa nu ma intelegi gresit, e f. posibil sa nu fie vorba chiar de amocul ala romanesc de-l stim noi, ci mai degraba e posibil sa fie in cauza cel originar, tropical.
Intelegi tu...

Oricum, parerea mea e s-o lasi asa, sa nu-i mai tii isonul, sa nu-i mai raspunzi la 'provocari'.
Nu de alta, da' experientza mea profesionala imi spune ca e f. posibil ca in spatele agresivitatzii asteia a ei, lipsita de sens si de obiect, sa fie cu totul altceva, mai benign da' si mult mai trist.

De regula o mare suferintza....

Si noi n-o ajutam deloc hranindu-i comportamentul deviant si inadecvat.
Parol!...



citeaza raspunde



garbo_471131
Postat pe 9 August 2017, ora 23:05


Mda, am reusit.
Totusi iau avionul fara sa am astrograma facuta.
Doamne ajuta sa nu pice.
Cococo
Postat pe 6 Septembrie 2017 22:34


Bai, oameni buni, voi realizati ca astfel de homunculi profund dereglati psihic si emotional chiar exista printre noi?!?



Dumnezeule, citamai dementza in capetele astora, zau asa!
Ti se face sila, da' nici nu poti sa te infrinezi sa-ti fie si mila.
Pt. sufletele pierdute ale astora si mai ales pt. sanatatea mintala a celor din vecinatatea lor...

Fereasca Dumnezeu!...

garbo101426
Postat pe 6 Septembrie 2017 22:48
131, esti binisor deplasata de pe orbita. Nu uita sa-ti iei tratamentul.
garbo_023578308
Postat pe 6 Septembrie 2017 23:03
De la: garbo_023578308, la data 2017-09-06 23:03:29131, esti binisor deplasata de pe orbita. Nu uita sa-ti iei tratamentul.
Cococo
Postat pe 6 Septembrie 2017 23:55
De la: garbo101426, la data 2017-08-01 11:51:08
De la: Rotty, la data 2017-08-01 07:43:11426, tare bine si la subiect ai zis-o.
`Neata :)


Buna si tie, Rotty!...

Asa sint eu, o 'dragutza', comme d'habitude!


Viatza m-a invatzat la greu - dindu-mi capete in gura si shuturi in fund -, ca nu exista pe lumea asta mai buna 'politica' sau diplomatie inter-umana decit...

...SINCERITATEA ABSOLUTA.

Adica sa-i spui omului adevarul-adevarat, asa cum este sau macar cum il vezi tu, nu cum ii place lui sa auda!
Iar pt. o ... chirurgie a adevarului e nevoie de o sinceritate din aia ascutzita/taioasa, care lasa rani si cu care faci nu de putine ori...

...sa curga 'singe'!

Oamenii au devenit din ce in ca mai 'moi', mai mamaligosi, sint prea usor si prost impresionabili, se lasa dominati prea mult de sentimente si emotii (de regula fizice si nu sufletesti) si mult prea putin de ratziune, nu mai au decit 'tzeluri' care tin citeva zile, saptamini sau luni si nu mai au deloc...

...IDEALURI !

Sincer, nu-mi prea mai place lumea in care traiesc acum...


Iar genu' asta de mai sus, de 'lejeritate' a inimii, a sufletului, a emotziilor si trairilor (eminamente epidermice), a caracterului intr-un final, pe mine ma intristeaza, ma face sa sufar si chiar ma sperie ducindu-ma cu gindul la ceea ce o sa urmeze daca o s-o tot tzinem pe calea asta a...

...minimei rezistentze si a...

...maximei iresponsabilitatzi !!!



Nu fiti penibili. Nu va mai crede nimeni. Nu-mi mai blocati caile de raspuns.
Cococo
Postat pe 6 Septembrie 2017 23:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
se poate sa raman gravida? pls ajutor urgent :( 3 De la: achmed 29 Mai 2012 16:11
Romania 93 De la: estela 30 Mai 2010 03:39
"sufar" de singuratate 58 De la: roby_cado 26 Aprilie 2010 09:29
rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata 16 De la: mia79x 7 Iulie 2009 16:49
de ce un barbat face sex ca dragoste nu o poti numi chiar daca iti spune ca nu te iubeste? 174 De la: kaladris 19 Aprilie 2010 06:33
Setari Cookie-uri