As vrea sa stiu si eu parerea voastra...a"multimii"...un sfat poate...

Salut! As avea si eu nevoie de un sfat... De o lunai vb cu un barbat pe mess...e de la mn din oras,il stiam de peste 5 ani.Il vazusem prima dat la o discoteca...si mi-a placut mult...apoi am aflat ca are o prietena cu care era de mai mult timp...Asa ca mi-am luat gandul...Dar cand si cand mi-am mai amintit de el si as fi vrut sa am ocaiz sa-l cunosc,sa vb,sa vad ce fel de persoana este. Dar nu am avut ocazia,pana acum o luna cand dupa o relatie de 2 ani cu un barbat ne-am despartit.Si astfel mi-am amintit iar de acel barbat...si pur si simplu i-am scris numele pe net si am fost surprinsa sa-i gasesc numarul de tel.I-am trm un msg in care i-am scris simplu ca as vrea sa vb sa ne cunoaste si dc vrea sa vb i-am lasat un id. A fost destul de curios cine as putea fi si am inceput sa vb. Am aflat ca munceste in alt oras. Am vb si l-am intrbat la un moment dat,mai in gluma mai in serios,dc atunci cand va veni pe acasa o sa vrea sa iesim la un suc si a aceptat. Pana aici nimic iesit din comun. Faza e ca am inceput sa vb m multe si am ajuns si la subiectul"prieteni" si am aflat ca are o iubita,sunt impreuna de 3 ani,locuiesc impreuna.Mi-a spun ca spera ca acest lucru nu ma va face sa renunt la"suc". In fine,a ajuns si acasa,am iesit impreuna,apoi dupa 2 saptamani a venit iar,am mai iesit 2 seri. La aceste intanieri eu nu credeam ca o sa vrea decat sa stam de vorba,nu ma asteptam la mai mult.Dar ne-am sarutat,ne-am mangaiat,am renuntat la tricouri...dar nu am mers mai departe pt ca el stie ca eu nu vreau. Faza e ca eu nu inteleg:zice ca el si prietena lui se intelg bn dar de ce mai iese cu mn? Ce urmareste? L-am intrbat ce asteptari are? A zis ca nu se asteapta la nimic...L-am intrebat dc zice ca se inteleg bn,de ce m iese cu mn? Mi-a zis ca dc nu ii placea de mn,imi dadea imediat cu"flit". Voi ce credeti? E posibil sa iasa cu mn doar ca sa faca sex? Am gresit ca am mers atat de departe cu el..sarutari,mangaieri...?Initial nu am vrut...dar uneori nu ne putem stapani,nu?
Va rog,ajutati-ma cu un sfat!
Spuneti-mi parerea voastra!
Faza e ca imi place de el si as vrea sa fie mai mult intre noi...nu vreau o aventura...as vrea o relatie.
Ce as putea sa fac? Va multumesc anticipat!
monikk
Postat pe 1 August 2010 17:54
parerea mea e sa ii spui lui toate lucrurile astea. Mai pe romaneste: baietzica, mi-a parut foarte bine de cunostinta, dar nu vreau o aventura.
Am vrut sa te cunosc, te-am cunoscut, acum drum bun si cale batuta.
O sa zica pai nu, stai, de ce.
De aia. Ca vreau o relatie.
Raspuns tipic de mascul luat prin surprindere (99%): pai putem avea o relatie.
A, da?
Da...cindva. Sa ne cunoastem mai bine...
Traducere:sa vad eu exact care e mai frumoasa, mai laptoasa si mai devreme acasa... si, poate, dupa nspe ani de evaluari in paralel, cind m-oi plictisi de tot de aia, o sa fii tu in locul ei. Si alta in locul tau.
Singura replica corecta in faza asta e: bine, atunci cind vine acel "cindva" in care te-ai despartit, anunta-ma. Call 911.
Pina atunci, see u later alligator.

Da' fii ferma.
quasaria
Postat pe 1 August 2010 18:22
Iti multumesc qusaria pt sfat! Nu am vrut sa ma las pacalita de el.Si probail el chiar crede ca m-a paclit. Pana la urma,mi-am facuta si eu"damblaua"...l-am cunoscut,am vazut ce fel de om e...Si am ramas dezamagita. Dar tare as vrea sa-i dau si o lectie.Numai de as stii cum.
monikk
Postat pe 1 August 2010 18:29
citi ani ai? ca sa stiu daca te invat de bine sau de rau....
Mda - indiferent, pina la urma, citi ani ai.
Cheama-l la tine - dar aranjeaza decorul corespunzator. Toace, desuuri, luminari parfumate... muzica.... In prealabil e bine sa il duci si pe la vreo carciuma de lux si sa ii explici ce minunat e... sa ii dai ceva stridii si creveti si sa platesti tu. Si nu uita sa te faci frumoasa si sa fii topita dupa el. Si sa ii repeti la fiecare 5 minute ca n-ai mai intilnit pe cineva asa ca el. Niciodata. E masculul absolut. Absolut!!
Vezi sa nu ii dai de baut. Nu prea mult. Trebuie sa fie treaz. Constient de ce i se intimpla. Fara anestezie.

Bon...deci, revenim: dupa carciuma si alte alea, il chemi la tine... piscina, jacuzzi sau cada, na. daca n-ai jacuzzi... ii faci masaj... vezi tu ce ii mai faci ca sa se simta omul bine... creezi tensiune, amini momentele "decisive" si cind vezi ca nu mai are rabdare- zimbesti cit mai frumos si ii spui ce ti-am zis mai sus. La ureche. Cu cea mai languroasa voce posibila.
Si inainte sa se dezmeticeasca, ii pui hainele in brate si il impingi pe usa afara. Incheind, la fel de languros:
"..tot ce ti-am spus e real si o sa te astept toata viata mea de acum inainte! Pina atunci, du-te si foute-ti ce ai acasa!"
Si incui.
Repede.

quasaria
Postat pe 1 August 2010 18:30
De la: quasaria, la data 2010-08-01 18:30:32citi ani ai? ca sa stiu daca te invat de bine sau de rau....


Am 26. Destul...
monikk
Postat pe 1 August 2010 18:32
destui.
eu am facut faza de mai sus la mai putini ani...
quasaria
Postat pe 1 August 2010 18:42
monikk!!!
nu care cumva sa te puie al cu coarne sa faci ce ti-a zis nebuna asta de Q
nu fara o garda de corp prin preajma ...

bre, Q, tu vrei s-o ai pe constiinta pe fata asta? solutia e foarte buna, da' numai daca ala e un pampalau de moare lumea sau daca ai bodyguarzii in spate

monikk, in schimb poti sa urmezi primul sfat al lui Q
Thor_again
Postat pe 1 August 2010 18:45
iti multumesc pt sfat!
faza e ca noi ne intalneam si statem in masina. Am scris si in mesajul meu de mai sus ca am renuntat la tricouri,...l-am chinuit un pic,apoi,gata,hai ca trebuie sa plecam.Ne intalneam la vreo 10 km de oras si dc i-as face ceva asemanator cu ce ai zis Q,m-ar lasa pe acolo
monikk
Postat pe 1 August 2010 18:47
Thor... factorul surpriza dureaza citeva secunde... timp in care garantat e si nu reactioneaza.
monik - e drept, trebe sa te misti repede... sau sa ai toporu' sub pat.
Ai vazut basic instinct, nu?
quasaria
Postat pe 1 August 2010 18:47
De la: quasaria, la data 2010-08-01 18:47:59Thor... factorul surpriza dureaza citeva secunde... timp in care garantat e si nu reactioneaza.
monik - e drept, trebe sa te misti repede... sau sa ai toporu' sub pat.
Ai vazut basic instinct, nu?


L-am vazut mai de mult...nu-mi mai aduc aminte nimic...
monikk
Postat pe 1 August 2010 19:02
Q
panty_C
Postat pe 1 August 2010 19:05
...Maine,probabil o sa vb pe mess...asa am facut pana acum cat timp prietena lui era la munca...Quasaria,ce zici?..as putea sa-i zic...sa-l"aburesc"cu chestii de genul..."vai dar a fost minunat totul vineri cand ne-am intalnit...mai aveam putin si o faceam cu tine...m-ai innebunit"...? Si la sfarsitul convorbirii sa-i zic ce mi-ai zis sa-i zic, sau s-o tin asa poate cateva zile sa vedem cat de repede isi poate face inca un drum acasa si atunci sa-i arunc bomba... Desi poate e posibil sa nu ma creda caci eu i-am spus clar ca cu sex-ul...cam greu pana acolo ...sa nu se"prinda" El si asa am vazut ca e foarte sigur pe el caci imi zicea ca in 5 minuite ma poate face sa"innebunesc"... Dar,exact atunci,stiind prerea lui,probabil ambitia din mine ii va tine piept si nu va realiza nimic.
monikk
Postat pe 1 August 2010 19:19
cred ca efectul este mai bun fata in fata.
Si e cel mai bun atunci cind este foarte flatat si foarte sigur pe el.
Povestirile cu final neasteptat au fost intotdeauna interesante.
quasaria
Postat pe 1 August 2010 19:29
Q,
you're a really, really, really big bitch! The biggiest!!!
I love you!!!
Thor_again
Postat pe 1 August 2010 19:32
am inteles

atunci,daca nu i-o pot plati altfel,o sa-ti urmez primul sfat. ms
monikk
Postat pe 1 August 2010 19:33
who, me?
nooo... Doar ca definesc bine, de obicei, raportul cauza-efect.

succese, monik.
quasaria
Postat pe 1 August 2010 19:38
De la: quasaria, la data 2010-08-01 19:38:23who, me?
nooo... Doar ca definesc bine, de obicei, raportul cauza-efect.

succese, monik.


iti multumesc!
monikk
Postat pe 1 August 2010 19:54
... deci, quasaria ....
Strumfette
Postat pe 1 August 2010 20:04
da, sigur!!! ia-le tu pe toate, Q !
Thor_again
Postat pe 1 August 2010 20:08
poi cine sa pupe un moshcotaie ca tine,bre,thorele?
preci
Postat pe 1 August 2010 20:10
... eu mai dau , ca... ideile postate pe aici, mi'au cam inveselit seara !
Strumfette
Postat pe 1 August 2010 20:15
bre, precilici, ma gandeam ca macar tu, daca altcineva nu...

Thor_again
Postat pe 1 August 2010 20:21
daca scoti limba aia la mine de 3 cotzi,nicio sansa ,bre...
preci
Postat pe 1 August 2010 20:24
Quasaria esti o super femeie!
Apreciez femeile k tn. As vrea sa pot fi si eu asa,dar sunt pre"moale".As vrea sa fiu si eu mai puternica...Sunt o fire sensibila...si asta mi-a adus de multe ori esecuri...noi,cele mai sensibile si mai putin puternice,asta patim...Si am o bafta la barbati,mama,mama...
monikk
Postat pe 1 August 2010 20:51
Mai Monikk, parerea mea e sa nu te joci cu chestii de astea. Daca vrei mai mult decat iti ofera poti sa-i spui si daca refuza sa ii spui pa. De regula potriveala de acasa nu se potriveste cu cea din targ si s-ar putea sa fii tu cea care o pateste.
Doara
Postat pe 1 August 2010 20:56
Monikk, puternica devii cind n-ai incotro. Pina la urma, nu-mi pot aroga nici un merit: orice om are la un moment dat chiar obligatia de a incerca sa devina fericit, iar eu nu sint.
Ba chiar m-ai prins acum intr-o dispozitie exceptional de proasta.
quasaria
Postat pe 1 August 2010 20:56
De la: quasaria, la data 2010-08-01 18:30:32citi ani ai? ca sa stiu daca te invat de bine sau de rau....
Mda - indiferent, pina la urma, citi ani ai.
Cheama-l la tine - dar aranjeaza decorul corespunzator. Toace, desuuri, luminari parfumate... muzica.... In prealabil e bine sa il duci si pe la vreo carciuma de lux si sa ii explici ce minunat e... sa ii dai ceva stridii si creveti si sa platesti tu. Si nu uita sa te faci frumoasa si sa fii topita dupa el. Si sa ii repeti la fiecare 5 minute ca n-ai mai intilnit pe cineva asa ca el. Niciodata. E masculul absolut. Absolut!!
Vezi sa nu ii dai de baut. Nu prea mult. Trebuie sa fie treaz. Constient de ce i se intimpla. Fara anestezie.

Bon...deci, revenim: dupa carciuma si alte alea, il chemi la tine... piscina, jacuzzi sau cada, na. daca n-ai jacuzzi... ii faci masaj... vezi tu ce ii mai faci ca sa se simta omul bine... creezi tensiune, amini momentele "decisive" si cind vezi ca nu mai are rabdare- zimbesti cit mai frumos si ii spui ce ti-am zis mai sus. La ureche. Cu cea mai languroasa voce posibila.
Si inainte sa se dezmeticeasca, ii pui hainele in brate si il impingi pe usa afara. Incheind, la fel de languros:
"..tot ce ti-am spus e real si o sa te astept toata viata mea de acum inainte! Pina atunci, du-te si foute-ti ce ai acasa!"
Si incui.
Repede.




Mey..Q...asa am facut eu unuia in urma cu ceva timp ,dar afara erau cam -20 grade..cand i-am spus ,,adio iubirea mea"
reyya
Postat pe 1 August 2010 21:00
Thorica, pupa mama moshul nici o problema

Ia te uita ce zice Q aici!
Monico, ai grija fetita sa nu cazi tu in plasa.
Ciresica
Postat pe 1 August 2010 21:01
Q,imi pare rau pt tn,dar sunt sigura ca te vei gandi bn si vei descoperi solutia pt problemle tale.
Eu sunt mult mai buna la sfaturi pt altcineva,pot mai usor sa incerc sa invat de bn pe altcinev,sa zic asa...in schimb,cand vine vorba sa ma ajut pe mn...nu e la fel.
monikk
Postat pe 1 August 2010 21:02
De la: Dor_marunt, la data 2010-08-01 20:56:50Mai Monikk, parerea mea e sa nu te joci cu chestii de astea. Daca vrei mai mult decat iti ofera poti sa-i spui si daca refuza sa ii spui pa. De regula potriveala de acasa nu se potriveste cu cea din targ si s-ar putea sa fii tu cea care o pateste.


Ms!
monikk
Postat pe 1 August 2010 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nedumerire 2 De la: garbo_506925 27 August 2020 07:25
Vreau un sfat >:) cum sa dau o lectie unui baiat :D 168 De la: blondina_X 8 Mai 2010 14:08
Ce ar trebui sa fac ca sa il uit? 14 De la: klarakla 12 Noiembrie 2010 01:25
De ce barbatii se comporta urat cu femeile pe care nu le pot avea.... 140 De la: tamango_007 21 August 2011 08:04
buna ziua 3 De la: maxalina 22 Octombrie 2012 14:08
Setari Cookie-uri