:-(

Salut! As vrea sa va scriu povestea mea, trăiesc de câțiva ani cu un bărbat însurat, totul e la superlativ, doar ca eu sunt tare îndrăgostită si as vrea sa divorțeze pentru a ne construi o viata împreuna. Dar din cauza copiilor, el nu dorește aceasta despărțire. In ciuda acestui fapt nu vrea sa se separe nici de mine, simt ca imi irosesc viata in felul asta dar nici nu pot sa ma despart de el din cauza sentimentelor puternice care ne leagă.
Știu ca voi primi multe acuze ,știu ca nu e corect sau moral ce facem, dar nu cred ca este moral nici sa ții un om Folosindu te de copii.
Este tare dificil. As vrea sa am o viata normala ,dar de fiecare data când am încercat despărțirea, am primit Implorari si declarații înflăcărate.
As vrea sa știu : ce as putea face in situația aceasta? Sa discut cu soția lui?
Sau sa il somez?
Mersi! Numai bine!
garbo_471860
Postat pe 31 Iulie 2017 23:27

Sa-l somezi???

Ce, te crezi in filmele cu James Bond?!?


Dragutzo, eu zic sa nu-l somezi ca nu rezolvi nimic, mai bine...

...asomeaza-l!


garbo101426
Postat pe 31 Iulie 2017 23:37
Draga mea ,nu ai trăit niciodată o iubire interzisă??
garbo_471860
Postat pe 31 Iulie 2017 23:39
Draga mea, aia de-i zici tu iubire interzisa se cheama asa doar in mintea ta!
Pe vemuri sau in literatura 'iubire interzisa' avea alte semnificatii, nu detaliez acum.
Oricum, ratiunea, morala, firescul si mai ales bunul simtz, iti spun - no offence! - ca trebuie sa incetezi.
Numai ca tu te faci ca n-auzi pt. ca de fapt nu vrei sa auzi.
Iar faptul ca nu vrei si nu vrei sa intelegi ca genul asta de 'iubire' are intotdeauna legatura cu cu totul altceva din interiorul tau, arata ca e vorba de o slabiciune de caracter, de o 'mutatzie' de caracter, sau chiar deee...

,,,lipsa acestuia!

No offence, again!...

Mentalitatea de genu' ... eu il iubesc pe asta si ma doare fix in pix de nevasta lui, de copiii lui, de viitorul familiei sale si - fara ca tu sa realizezi -, chiar de el insusi, este exact orice altceva decit iubire!
Si e sigur egoism, e atavism, e posesie, e egocentrism si e chiar ... sindromul Stockholm, in care el e 'teroristul' iar tu ... 'ostatica'!
Nu stau sa detaliez aici si acum...

Sper ca tu intelegi conceptul de sacrificiu, da?
Si ca sacrificiu inseamna in principal, in cazul de fatza, nu sa se 'sacrifice' doar el, sotia lui, copii lor ci si - c-asa-i in logica, in matematica si-n ... tenis! -, sa te sacrifici si tu pt. el daca-l iubesti atit de tare.
Caci dragostea cere sacrificii, nuuu?!?
Si ce poate fi - pt. tine, desigur - sacrificiu mai mare decit...

...sa renunti tu la el?!?

Din prea mare dragoste pt el, desigur...

Fa asta in mod hotarit, ia-ti inima-n dinti si spune-i si lui asta si vezi pe urma daca iubirea ta nu e doar a ta catre el, a lui fiind de fapt doar pt. familia sa.
Iar daca 'renuntza' la tine pt. cei pe care se presupune ca-i iubeste cu toata fiintza lui, atunci inseamna ca iubirea ta nu e si a lui.
Si atunci chiar trebuiie sa-l lasi in angoasa existentzei lui cotidiene caci e cit se poate de clar ca tu doar...

...te-ai auto-iluzionat!

Si, dupa se stie din psihologie si psihiatrie, in timp ce iluziile creaza doar asteptari nerealiste, auto-iluziile creeaza...

...dezastre personale!

Si e bine sa mai stii, dragutzo, si ca ca iubirile interzise sint aidoma ... carnii de porc, pastelor fainoase si a dulciurilor in exces. Toate mari 'creatoare' de colesterol care, pina la urma, tot ii 'face cadou' gurmandului irespomsabil un ditamai...

..infarctul!

Parol!...
garbo101426
Postat pe 1 August 2017 01:41
426, tare bine si la subiect ai zis-o.
`Neata :)
Rotty
Postat pe 1 August 2017 07:43
De la: Rotty, la data 2017-08-01 07:43:11426, tare bine si la subiect ai zis-o.
`Neata :)


Buna si tie, Rotty!...

Asa sint eu, o 'dragutza', comme d'habitude!


Viatza m-a invatzat la greu - dindu-mi capete in gura si shuturi in fund -, ca nu exista pe lumea asta mai buna 'politica' sau diplomatie inter-umana decit...

...SINCERITATEA ABSOLUTA.

Adica sa-i spui omului adevarul-adevarat, asa cum este sau macar cum il vezi tu, nu cum ii place lui sa auda!
Iar pt. o ... chirurgie a adevarului e nevoie de o sinceritate din aia ascutzita/taioasa, care lasa rani si cu care faci nu de putine ori...

...sa curga 'singe'!

Oamenii au devenit din ce in ca mai 'moi', mai mamaligosi, sint prea usor si prost impresionabili, se lasa dominati prea mult de sentimente si emotii (de regula fizice si nu sufletesti) si mult prea putin de ratziune, nu mai au decit 'tzeluri' care tin citeva zile, saptamini sau luni si nu mai au deloc...

...IDEALURI !

Sincer, nu-mi prea mai place lumea in care traiesc acum...


Iar genu' asta de mai sus, de 'lejeritate' a inimii, a sufletului, a emotziilor si trairilor (eminamente epidermice), a caracterului intr-un final, pe mine ma intristeaza, ma face sa sufar si chiar ma sperie ducindu-ma cu gindul la ceea ce o sa urmeze daca o s-o tot tzinem pe calea asta a...

...minimei rezistentze si a...

...maximei iresponsabilitatzi !!!

garbo101426
Postat pe 1 August 2017 11:51
De la: garbo_471860, la data 2017-07-31 23:27:20Salut! As vrea sa va scriu povestea mea, trăiesc de câțiva ani cu un bărbat însurat, totul e la superlativ, doar ca eu sunt tare îndrăgostită si as vrea sa divorțeze pentru a ne construi o viata împreuna. Dar din cauza copiilor, el nu dorește aceasta despărțire. In ciuda acestui fapt nu vrea sa se separe nici de mine, simt ca imi irosesc viata in felul asta dar nici nu pot sa ma despart de el din cauza sentimentelor puternice care ne leagă.
Știu ca voi primi multe acuze ,știu ca nu e corect sau moral ce facem, dar nu cred ca este moral nici sa ții un om Folosindu te de copii.
Este tare dificil. As vrea sa am o viata normala ,dar de fiecare data când am încercat despărțirea, am primit Implorari si declarații înflăcărate.
As vrea sa știu : ce as putea face in situația aceasta? Sa discut cu soția lui?
Sau sa il somez?
Mersi! Numai bine!



Si chiar asa, pe un forum ti-ai gasit sa-ti spui intimitatile?!
Daca tu-ti doresti relatia dintre voi si el nu, lasa-l. Sa discuti cu sotia? Come on ... Ai 12 ani? Nu poti tine cu forta un om, sa-l somezi... ...in ciuda "declaratiilor inflacarate"; daca comportamentul e incompatibil cu ele poate fileaza ceva si nu-i treaba ta.
Vorba lui 426, "iubitul" asta al tau e o mamaliga de om. Fii tu cea care decide.
Viana_N
Postat pe 1 August 2017 13:05
Si ce inseamna pt. tine, 860 foarte indragostita? Esti sigura ca nu vei simti si pt. urmatorul la fel? Ca la cat de inconsistente au devenit sentimentele si pasiunile flescaitilor din zilele noastre, nu m-as mira deloc. Are dreptate 426, numai prosti impresionabili pe langa noi, fara tarie si fara idealuri.
Vezi ce sentimente ai si nu transforma un foc de paie in ceva ce nu e... poate ca il vrei pt. tine, nu te gandesti deloc la sentimentele lui el si omului ala ii e bine langa familie si tu-i strici rostul..... iar pe tine te vrea pt. sex ca s-a plictisit de sotie. Si in cazul asta nu ai nici un motiv sa-l iei de langa copiii sai.
Viana_N
Postat pe 1 August 2017 13:53
...la sentimentele lui si omului ala ii e bine...
Viana_N
Postat pe 1 August 2017 14:13
Au vorbit respectiv scris "sfintele" cu 'caracter' care nu au greșit niciodată
Si apropos de autoiluzii probabil sunteți niște tipe care nu arată prea bine -get over it- si care se autoiluzioneaza de 'fidelitatea' soților.
Si pentru cine întreba..nu sunt nici prima nici ultima care își expune intimitățile pe forum!
garbo_471860
Postat pe 1 August 2017 16:42
De la: garbo_471860, la data 2017-08-01 16:42:04Au vorbit respectiv scris "sfintele" cu 'caracter' care nu au greșit niciodată
Si apropos de autoiluzii probabil sunteți niște tipe care nu arată prea bine -get over it- si care se autoiluzioneaza de 'fidelitatea' soților.
Si pentru cine întreba..nu sunt nici prima nici ultima care își expune intimitățile pe forum!



Nu-ti mai intromisiona inutil nasucul de stirpitura in koooru' profilului meu, c-o sa te sufoci, 'dragutzo'!
garbo101426
Postat pe 1 August 2017 17:53
''nu sunt nici prima nici ultima care își expune intimitățile pe forum!''

Ioooooiiii! Sau

Să știi, că Rotty arată bine!
426 ne trimite o poază, așa-i?

Ce are Garbo? Arată jalnic!
Axl_R
Postat pe 1 August 2017 17:55
''Sau sa il somez?''

Aha! Verbal, apoi scris și dacă nu se rezolvă, 10% din venit.
Axl_R
Postat pe 1 August 2017 17:59
Axl.
Jalnice femeile astea care nu-si tin viata pt. ele dar "someaza" din venitul barbatilor...
Viana_N
Postat pe 1 August 2017 17:59
De la: garbo_471860, la data 2017-08-01 16:42:04Au vorbit respectiv scris "sfintele" cu 'caracter' care nu au greșit niciodată
Si apropos de autoiluzii probabil sunteți niște tipe care nu arată prea bine -get over it- si care se autoiluzioneaza de 'fidelitatea' soților.
Si pentru cine întreba..nu sunt nici prima nici ultima care își expune intimitățile pe forum!


Ete curu' cu fata de om, s-a trezit sa vorbeasca. Fidelitatea nu tine de frumusete, ci de a te respecta ''frumoaso". Adica esti amanta pt. ca esti frumoasa sau pt. ca-l iubesti? Ca asa spuneai... Multe aratam bine insa daca nu suntem si destepte, degeaba.
Viana_N
Postat pe 1 August 2017 18:02
Da, poate, fidelitatea tine intr-adevăr de respect dar si de fizic, mai ales de VARSTA si am văzut ca nu sunteți tocmai tinere. De aia m-am uitat si in profilul tău, "dragutzo"
garbo_471860
Postat pe 1 August 2017 18:15
Azi esti tu, maine-i alta. Sau crezi ca timpul sta in loc pt. ca esti tu frumoasa?
Viana_N
Postat pe 1 August 2017 18:16
De la: Viana_N, la data 2017-08-01 18:02:38
De la: garbo_471860, la data 2017-08-01 16:42:04Au vorbit respectiv scris "sfintele" cu 'caracter' care nu au greșit niciodată
Si apropos de autoiluzii probabil sunteți niște tipe care nu arată prea bine -get over it- si care se autoiluzioneaza de 'fidelitatea' soților.
Si pentru cine întreba..nu sunt nici prima nici ultima care își expune intimitățile pe forum!


Ete curu' cu fata de om, s-a trezit sa vorbeasca. Fidelitatea nu tine de frumusete, ci de a te respecta ''frumoaso". Adica esti amanta pt. ca esti frumoasa sau pt. ca-l iubesti? Ca asa spuneai... Multe aratam bine insa daca nu suntem si destepte, degeaba.

Faptul ca il iubesc nu exclude faptul ca sunt o tipa după care întorc bărbații capul si nu fluiera doar oala sub presiune după mine
garbo_471860
Postat pe 1 August 2017 18:17
Faptul ca esti frumoasa nu exclude prostia. Deloc.
Viana_N
Postat pe 1 August 2017 18:19


Fetelor, stati asa c-am descoperit ca baragladina asta mare profesionista in ale statului cu ... cracii in tavan ca si momeala - precum celebra 'Muscamor' de odinioara! - pt. barbatzii altor femei, e de fapt o decapata din redactia Garbo sau macar cu 'acces' Garbo!
Si care e probabil in ... timpul serviciului, gura mamii ei de nenorocita !


garbo101426
Postat pe 1 August 2017 18:20
Daca nu il iubeam, nu rămâneam alături de el, deși pot găsi oricând un tip foarte ok si necăsătorit TOCMAI pentru ca timpul nu sta in loc..
garbo_471860
Postat pe 1 August 2017 18:20
De la: garbo101426, la data 2017-08-01 18:20:23

Fetelor, stati asa c-am descoperit ca baragladina asta mare profesionista in ale statului cu ... cracii in tavan ca si momeala - precum celebra 'Muscamor' de odinioara! - pt. barbatzii altor femei, e de fapt o decapata din redactia Garbo sau macar cu 'acces' Garbo!
Si care e probabil in ... timpul serviciului, gura mamii ei de nenorocita !



Vai de vocabularul tău
garbo_471860
Postat pe 1 August 2017 18:21
De la: garbo_471860, la data 2017-08-01 18:20:35Daca nu il iubeam, nu rămâneam alături de el, deși pot găsi oricând un tip foarte ok si necăsătorit TOCMAI pentru ca timpul nu sta in loc..


Asta ramane de vazut. Tocmai pt. ca esti atenta la fluieraturile barbatilor si pt. ca femei ca tine nu pierd timpul.
Viana_N
Postat pe 1 August 2017 18:23
Auzi la ea, fidelitatea ține de vârstă.

Nu mai pierdeți vremea cu ea! Chiar fluieră vântul...prin tărtăcuță.
Axl_R
Postat pe 1 August 2017 18:29
Cam frustrata remarca asta
In orice caz fie ca crezi sau ba-mi-e totuna- e singurul Iubit si a fost de când a intrat in viata mea
garbo_471860
Postat pe 1 August 2017 18:30
De la: Axl_R, la data 2017-08-01 18:29:31Auzi la ea, fidelitatea ține de vârstă.

Nu mai pierdeți vremea cu ea! Chiar fluieră vântul...prin tărtăcuță.

Tine de toate aspectele, bun sfat ,sa nu mai pierdem timpul.
garbo_471860
Postat pe 1 August 2017 18:31
Imi pare rău dar voi sunteți sfinte si nu ați păcătuit niciodată??
garbo_471860
Postat pe 1 August 2017 18:33
De la: garbo_471860, la data 2017-08-01 18:30:28Cam frustrata remarca asta
In orice caz fie ca crezi sau ba-mi-e totuna- e singurul Iubit si a fost de când a intrat in viata mea


Ca restul au fost... sa nu mai zic eu ce, e clar pt toata lumea.
Viana_N
Postat pe 1 August 2017 18:34
Si frumoase si tinere si de. O fidelitate rar întâlnită. Etc .Mai, mai, ce Perfecțiuni întâlnesc.
garbo_471860
Postat pe 1 August 2017 18:35
De la: Axl_R, la data 2017-08-01 18:29:31Auzi la ea, fidelitatea ține de vârstă.

Nu mai pierdeți vremea cu ea! Chiar fluieră vântul...prin tărtăcuță.


Asta era clar inca din topic, problema cea mai grava este insa ca jeguri dintr-astea ... inamorate iremediabil, irepresibil si, evident, iresponsabil de barabatzi insurati, nu fac altceva decit sa distruga viatza citorva oameni numai si numai datorita caracterului koorvasaresc care le umplu pina la refuz ... inimioarele!
Pardon, am vrut sa spun ... gaoazele!
garbo101426
Postat pe 1 August 2017 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pastrarea virginitatii pina la casatorie PRO si CONTRA 165 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:56
dragoste sau ce????????? 58 De la: gabrielistiza 12 Martie 2010 14:48
buna 20 De la: narcysa 12 Mai 2011 20:32
ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 70 De la: activplus2008activ 7 Iunie 2012 16:16
metodele voastre de contraceptie 3 De la: charmelen 24 Februarie 2011 14:48
Setari Cookie-uri