Sexul dupa sarcina

Prietena mea cea mai buna tocmai ce a nascut si imi povesteste de disconfort in timpul actului sexual. Ea descria asta ca uscaciune vaginala. Eu astept un copil si sincer ma cam ingrijorez cand aud de tot felul de probleme. Am cautat online mai multe informatii si am inteles ca exista diverse tratamente pentru aceasta problema, gen niste ovule pe baza de acid hialuronic, feminella hyalosoft sau diverse unguente cu actiune locala.
A folosit cineva astfel de produse? Este o problema care intr-adevar se trateaza?
alinauta
Postat pe 23 August 2011 20:07
eu zic sa te rogi la Dumnezeu sa nasti un copil sanatos si sa nu ai probleme la nastere....Sa nasti un copil sanatos.....si la sex gandestete dupa ce o sa iti mai revii..nu mai fii asa disperata dupa sex..parca sunteti toate femeile niste nimfomane
ingerasulluptator
Postat pe 23 August 2011 23:29
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-23 23:29:45eu zic sa te rogi la Dumnezeu sa nasti un copil sanatos si sa nu ai probleme la nastere....Sa nasti un copil sanatos.....si la sex gandestete dupa ce o sa iti mai revii..nu mai fii asa disperata dupa sex..parca sunteti toate femeile niste nimfomane


Ingerasule, tu, in loc sa-l citezi aici pe Napoleon Bonaparte, jignesti in asa hal femeile, facandu-le nimfomane? Esti cumva misogin? De ce nu folosesti cuvantul adecvat acestei situatii?

delly000311
Postat pe 29 August 2011 00:08
Da, am folosit eu.Intr-adevar, exista femei care au astfel de probleme si dupa nastere. Mie mi-a aparut la menopauza, atunci cazurile sunt mult mai dese. Eu zic sa nu iei in seama primul raspuns, o viata sexuala satisfacatoare nu are nicio legatura cu sanatatea copilului. Sigur ca toate femeile isi doresc copii sanatosi, insa daca esti nefericita in cuplu nu garanteaza ca vei avea un copil cu atat mai sanatos ;) In plus, o femeie sanatoase si cu o viata sexuala implinita este mult mai relaxata si plina de viata si este un sprijin real si o prezenta placuta pentru sotul si copiii ei. Asa ca intreaba cu incredere un medic daca (Doamne fereste) te confrunti cu problema asta si vei vedea ca el iti va a sfaturile cele mai potrivite.
Multa sanatate!
garbo220731
Postat pe 29 August 2011 14:39
Pai zi si tu...mama inainte de nastere in loc sa se intereseze cum se educa copiii,,ca ei sa fie oameni cu bun simt si de calitate...ei se gandesc doar la calitatea sexuala...m-am saturat de mamele care fac copiii si care se preocupa mai mult de calitatea sexului decat de educatia copiilor....dar asta este lumea de asta s-a umplut pamantul de oameni inutili care le sta capul doar la sex,,perpetuarea speciei si in rest nimic...ratiunea lipseste cu desavarsire la oameni
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 14:48
bre, irinuca, daca te-ai saturat, cum zici, bea apa!
si treaba cu perpetuarea speciei... pai nu d-aia ne-o lasat Patronu' pe pamant? da' tu de unde sa stii, ca tu habar n-ai de dumnezeu si sfinti
diavol ateu ce esti tu!
Thor_again
Postat pe 29 August 2011 14:55
Educarea copiilor nu are nimic de a face cu calitatea sexului. Am spus si mai devreme, poti avea un copil educat si sex de calitate, cele doua nu se exclud. Bunul simt inseamna si grija fata de propria persoana. Intr-adevar, odata ce devenim mame traim in cea mai mare parte pentru copiii nostri, insa daca uitam de noi usor usor nu o sa mai avem o viata a noastra si o sa ne sufocam copiii, ca doar traim doar prin experientele lor.
Asa ca eu le zic tutoror femeilor sa se ingrijeasca de ele ca sa aiba copii mandri si fericiti cu mamele lor :)

garbo220731
Postat pe 29 August 2011 15:08
De la: Thor_again, la data 2011-08-29 14:55:59bre, irinuca, daca te-ai saturat, cum zici, bea apa!
si treaba cu perpetuarea speciei... pai nu d-aia ne-o lasat Patronu' pe pamant? da' tu de unde sa stii, ca tu habar n-ai de dumnezeu si sfinti
diavol ateu ce esti tu!
Pai Dumnezeu ne-a lasat ca sa facem copii dar sa si invatatam sa fie rationali si sa aiba si ceva minte in capul ala..Pt ca eu pe unde umblu greu am vazut oameni cu convingeri proprii...pt ca majoritatea sunt frati in gandire si faptele lor....spre exemplu oameni care apartin altor culte religioase dar tot aceasi gandire au,,,sunt rai si excroci...sunt toti o apa si un pamant,,indiferent din ce cult religios apartin....au poate alte formalitati religioase,,,,dar sunt la fel de rai si excrcroci ca ceilalti
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:08
De la: Thor_again, la data 2011-08-29 14:55:59bre, irinuca, daca te-ai saturat, cum zici, bea apa!
si treaba cu perpetuarea speciei... pai nu d-aia ne-o lasat Patronu' pe pamant? da' tu de unde sa stii, ca tu habar n-ai de dumnezeu si sfinti
diavol ateu ce esti tu!
Pai Dumnezeu ne-a lasat ca sa facem copii dar sa si invatatam sa fie rationali si sa aiba si ceva minte in capul ala..Pt ca eu pe unde umblu greu am vazut oameni cu convingeri proprii...pt ca majoritatea sunt frati in gandire si faptele lor....spre exemplu oameni care apartin altor culte religioase dar tot aceasi gandire au,,,sunt rai si excroci...sunt toti o apa si un pamant,,indiferent din ce cult religios apartin....au poate alte formalitati religioase,,,,dar sunt la fel de rai si excrcroci ca ceilalti
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:08
De la: Thor_again, la data 2011-08-29 14:55:59bre, irinuca, daca te-ai saturat, cum zici, bea apa!
si treaba cu perpetuarea speciei... pai nu d-aia ne-o lasat Patronu' pe pamant? da' tu de unde sa stii, ca tu habar n-ai de dumnezeu si sfinti
diavol ateu ce esti tu!
Pai Dumnezeu ne-a lasat ca sa facem copii dar sa si invatatam sa fie rationali si sa aiba si ceva minte in capul ala..Pt ca eu pe unde umblu greu am vazut oameni cu convingeri proprii...pt ca majoritatea sunt frati in gandire si faptele lor....spre exemplu oameni care apartin altor culte religioase dar tot aceasi gandire au,,,sunt rai si excroci...sunt toti o apa si un pamant,,indiferent din ce cult religios apartin....au poate alte formalitati religioase,,,,dar sunt la fel de rai si excrcroci ca ceilalti
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:08
rai si excrcroci de 3x.....
Axl_22
Postat pe 29 August 2011 15:18
Pai Dumnezeu ne-a lasat ca sa facem copii dar sa si invatatam sa fie rationali si sa aiba si ceva minte in capul ala..Pt ca eu pe unde umblu greu am vazut oameni cu convingeri proprii...pt ca majoritatea sunt frati in gandire si faptele lor....spre exemplu oameni care apartin altor culte religioase dar tot aceasi gandire au,,,sunt rai si excroci...sunt toti o apa si un pamant,,indiferent din ce cult religios apartin....au poate alte formalitati religioase,,,,dar sunt la fel de rai si excrcroci ca ceilalti
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:21
Pai eu consider ca doar Dumnezeu Tatal Ceresc si Iisus Hristos sunt sfinti....Restul au fost credinciosi...Si eu nu pup moastele la credinciosii morti,,numai fraierii cred ca le pupa....Si apoi nici nu pretind sa imi pupe mie moastele dupa moarte...Pe mine nu ma intereseaza puterea si si renumele dupa moartea mea...Ci vreau doar sa mai diminuez prostia si ca oamenii sa devina mai intelepti...pt ca m-am cam saturat de proastia care ma inconjoara
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:25
diavolitzooooooooo, beleao, si la sex dupa sarcina te pricepi...? de unde atata pricepere la tine?
ai avut tu vreo sarcina sa-ti dai cu parerea?
ce pitpalaci bati campii de Dumnezeu aici cand femeia asta intreaba de sex si tratamente dupa sarcina...? chiar n-ai simtzul masurii si al ridicolului, chiar nu vezi ca esti pafarnista de tot?

daca Dumnezeu te-a lasat sa faci copii ... tu cum ii faci prin rugaciune?
mult cre(s)tinism zace in tartacutza aia de-o ai pe umeri si care nici de acoperis ca sa nu-ti ploua in gat nu e buna!
alfheim
Postat pe 29 August 2011 15:26
De la: Axl_22, la data 2011-08-29 15:18:09rai si excrcroci de 3x.....
scuze calculatorul meu s-a cam suparat pe voi
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:28
De la: alfheim, la data 2011-08-29 15:26:11diavolitzooooooooo, beleao, si la sex dupa sarcina te pricepi...? de unde atata pricepere la tine?
ai avut tu vreo sarcina sa-ti dai cu parerea?
ce pitpalaci bati campii de Dumnezeu aici cand femeia asta intreaba de sex si tratamente dupa sarcina...? chiar n-ai simtzul masurii si al ridicolului, chiar nu vezi ca esti pafarnista de tot?

daca Dumnezeu te-a lasat sa faci copii ... tu cum ii faci prin rugaciune?
mult cre(s)tinism zace in tartacutza aia de-o ai pe umeri si care nici de acoperis ca sa nu-ti ploua in gat nu e buna!
si in tartacuta ta ce se afla doar tarate
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:30
tot mai bine decat o gaura neagra sau decat un vid total!

cica alta scuza penibila, ca s-a suparat computerul pe noi, nu zici ca-ti tremura mainile ca la o alcoolica notorie?! vezi sa nu-ti mushti limba ca mori otravita... si ia incearca sa te superi si tu pe noi, sa nu mai postezi vreo 5 luni... macar sa respiram si noi linishtitzi si usuratzi pana dupa sarbatorile de iarna...
alfheim
Postat pe 29 August 2011 15:33
De la: garbo220731, la data 2011-08-29 15:08:28Educarea copiilor nu are nimic de a face cu calitatea sexului. Am spus si mai devreme, poti avea un copil educat si sex de calitate, cele doua nu se exclud. Bunul simt inseamna si grija fata de propria persoana. Intr-adevar, odata ce devenim mame traim in cea mai mare parte pentru copiii nostri, insa daca uitam de noi usor usor nu o sa mai avem o viata a noastra si o sa ne sufocam copiii, ca doar traim doar prin experientele lor.
Asa ca eu le zic tutoror femeilor sa se ingrijeasca de ele ca sa aiba copii mandri si fericiti cu mamele lor :)

da ca sa poti avea copiii cu o educatie buna trebuie sa ai un sot educat si cu bun simt,,nu un sot care sa dea doar din fund si a dea doar din gura la dat ordine....
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:35
bre, alf, ce-ai cu ea, bre? ce, ea n-ar putea sa faca o imaculata conceptie? ha? ca doar o mai fost una, amu vreo doo mii de ani, tot cu degetu' o facut-o, si cercetatorii britanici au demonstrat stiintific: ce-a facut una o data, poa' sa faca si altele!
Thor_again
Postat pe 29 August 2011 15:37
da ca sa poti avea copiii cu o educatie buna trebuie sa ai un sot educat si cu bun simt,,nu un sot care sa stie sa dea doar din fund si sa dea doar din gura la dat ordine.... barbatii din ziua de azi,,,stiu doar sa dea din fund si la dat din gura in rest nimic de capul lor....ca sa poti sa iti educi copiii mai intai trebuie sa iti educi barbatul...numai ca este foarte greu,,,un barbat prost crescut si smecher ramane asa pana la batranete si cand se naste tot asa este si cand moare tot asa si asa mai departe stiti si voi


ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:39
Pai eu consider ca doar Dumnezeu Tatal Ceresc si Iisus Hristos sunt sfinti....Restul au fost credinciosi...Si eu nu pup moastele la credinciosii morti,,numai fraierii cred ca le pupa....Si apoi nici nu pretind sa imi pupe mie moastele dupa moarte...Pe mine nu ma intereseaza puterea si si renumele dupa moartea mea...Ci vreau doar sa mai diminuez prostia si ca oamenii sa devina mai intelepti...pt ca m-am cam saturat de proastia care ma inconjoara
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:42
sunt pe google raspunsuri despre sex dupa nastere la greu...dar despre educatia barbatilor nu sunt
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:47
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-29 15:47:35sunt pe google raspunsuri despre sex dupa nastere la greu...dar despre educatia barbatilor nu sunt
asta este forum de educatie spirituala nu de educatie sexuala....pt ca garbo este un forum serios cu oameni seriosi
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:49
hait ... ne-am dat dreaq ... auzi .. acilea suntem oameni seriosi ...
pfffff.... ce-am mai avansat de la stadiul de porci si rai si cum mai zicea alien(ata) pe acilea...!

Thor, ea are toate shansele sa se inmultzeasca prin diviziune, ca doar e alien... asa zicea pe undeva ... ca oamenii e rai si in tot felul ... ea fireshte neincluzandu-se la oameni si nici la fiintze pamantene ... cel mult la fiintze pamantii!
alfheim
Postat pe 29 August 2011 15:56
poate I_maculata idiotenia, thorelu`! e singura posibilitate pe care o intrevad relativ la personajul nostru deraiat.
esme
Postat pe 29 August 2011 15:57
bre...astia doi...v-ati dilit?
michelle_
Postat pe 29 August 2011 15:57
asta este forum de educatie spirituala nu de educatie sexuala....pt ca garbo este un forum serios cu oameni seriosi



da ca sa poti avea copiii cu o educatie buna trebuie sa ai un sot educat si cu bun simt,,nu un sot care sa dea doar din fund si a dea doar din gura la dat ordine...

Axl_22
Postat pe 29 August 2011 15:59
bre, lupty...poti sa mai repeti? ca eu n-am inteles
michelle_
Postat pe 29 August 2011 16:02
Asa cum bine ne invata Biblia, la inceput Dumnezeu l-a facut pe Adam. Vazandu-l mai neted, i-a dat penis si testicule, apoi din coasta lui a zamislit-o pe Eva sa-i fie pereche. Si a dotat-o cu vagin, inventie furata de nascocirea Satanei numita stiinta si aplicata mufelor mama si tata.
Savantii nostri ortodoxi au descoperit la inceputul acestui mileniu ca este absolut fara putinta de tagada faptul ca Dumnezeu a luat coasta lui Adam fie din partea dreapta, fie din cea stanga. Iar in momentul in care ai o mancarime pe coasta, fiindca aceste momente sunt inerente, te scarpini cu mana opusa acesteia.
Preasfantul parinte Phelatie, sosit in vizita de studiu si aprofundare la manastirea noastra, a descoperit cu cativa ani in urma o legatura intriseca intre mancarimea de coasta si pofta de sex a femeii crestine Astfel, daca barbatul sau, ca un bun crestin ce este, dupa se freaca pe corpul gol cu biblia din piele argasita de capra pentru a i se ierta toate pacatele, in special pe coaste, va capata o mancarime binecuvantata de Biserica. Atunci numaidecat trebuie sa se indrepte negresit catre femeia sa, care a fost facuta dintr-o coasta a sa. Daca o vedea stand apleata in pozitia de rugaciune, inseamna ca femeia crestina a simtit mancarimea si isi va astepta barbatul in pozitia indicata de Hristos prin cartea sa.
Daca insa crestinul nu a platit pentru Biblia invelita in pielea argasita de capra, ci a imprumutat-o de la un vecin, atunci poate sa se frece pe coaste cu cartea cat va dori, intrucat nu femeia sa il va astepta in pozitia rugaciunii, ci doara femeia vecinului va fi cea care va raspunde chemarii binecuvantate. De aceea este bine ca atunci cand imprumuti o Biblie de la un vecin, inainte de a-ti desavarsi penitenta cu Cartea cea Sfanta, sa te asiguri ca vecinul este plecat de acasa, aceasta fiind concluzia stralucita la care a ajuns preasfantul parinte Phelatie de-a lungul studiilor efectuate in afara zidurilor manastiresti.
Amin+++
daniil_pravoslavnic
Postat pe 29 August 2011 16:04
. Si a dotat-o cu vagin, inventie furata de nascocirea Satanei numita stiinta si aplicata mufelor mama si tata.

au...leu....!
Axl_22
Postat pe 29 August 2011 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
secret 16 De la: pustietate_in_floare 21 Octombrie 2011 16:34
Histerosalpingografia 14 De la: garbo_394157 15 Noiembrie 2016 20:15
divort civilizat sau nu 424 De la: Freya__ 29 August 2011 11:04
NU MAI STIU CE SA FAC SI CUM SA MA MAI COMPORT?? 5 De la: tabita 9 Mai 2010 07:32
Sexul cu un prost... 94 De la: PerfectStranger 8 Decembrie 2013 02:10
Setari Cookie-uri