:-(

Asa este, sanatatea emotionala e din ce in ce mai subreda in societatea noastra, indata o va depasi pe cea fizica . Sper ca, 860 sa gasesca un prieten sau un specilaist, care sa o faca constienta ca are o problema.Liberul ei arbitru, a rupt lantul... Nu o spun spre a o judeca,cine stie ce impinge oamenii in asemenea hauri emotionale, ci in speranta ca, daca va citi ceea ce scriem noi pe aici, isi va pune niste intrebari.
Cu totii avem dreptul firesc si normal de a trai relatii sanatoase si exclusive.Bineinteles, trebuie ceva mai mult discernamant si responsabilitate. Si, decat in relatii pe 1/2 sau 1/4, mai bine singur!
Schmetterling
Postat pe 4 August 2017 09:49
De unde discernamant, Schmetterling, tocmai asta spun... exista oameni atat de rupti sufleteste dar care au decenta sa nu-si urle durerea celorlalti si "refuleaza" in relatii nepotrivite, care par a le reda firicelul ala de speranta pe care semenii nu li-l insufla. Si nu tine de lipsa inteligentei ci de structura lor hipersensibila, subrezita de respingere din partea celorlalti, se simt in permanenta neadecvati.
Viana_N
Postat pe 4 August 2017 09:54
De la: garbo101426, la data 2017-08-04 08:49:08Fetelor, sorry, da' nu-i cam prea de dimineatza pt. ... aurolac???
De unde ati tras voi concluzia ca femeia dobitocului ar sti ceva de relatia lui extraconjugala?
Nu, pe bune, voua chiar va e greu sa cititi si sa si rationati in limba romana?
Ca sa nu mai vorbesc ca aveti o ciudat de bolnava 'empatie' pt. koorwa - careia de-abia daca ii acordati doua vorbe pt. jegul de caracter ce-l are - da', in mod absolut 'misterios', aveti perceptii 'extrasenzoriale' fabuloase cind aprecialti - in mult mai multe fraze! - comportamentul ... nedemn (?!?) al adevaratei victime, nevasta donitocului adulter si mare amator de amantlic si senzatii 'tari'!

Eu pot intelege niscaiva idiosincrazii comportamentale urmare probabil a aceluiasi pattern 'ideatic' de-l aveti in viatza, pot accepta precognitziile kretinoide cu fundament in demantelarea psiho-emotionala personala, pot pricepe chiar si stupida si ilogica 'empatie in general' (?!?), da' sa fiti atit de obnubilate si derapate incit sa nu vedeti haul imens intre situatia descrisa (evident edulcorata) si reactiile voastre aproape de marginea sanatatzii mintale si morale, ei bine, asta e peste poate de acceptat si imposibil de digerat...

Mie mi-e f. clar ca n-aveti copii nici una dintre astea de insistati s-o maculati pe femeia de-acasa, ca n-aveti o farima de viatza de familie, ca nu stiti ce-o aia responsabilitate sociala reala, ca sinteti abuzatoare si vadit nefericite pt. ca ati fost abuzate emotional sau ati trait si ati fost educate intr-un mediu viciat de tot felul de aberatii comportamentale si ca, in esentza, sinteti la fel de umorale, imunde caracterial si pestilential imorale ca si dezastru uman cu topicul!...

Si cu toate astea mai exista destui impotenti intelectual care continua sa se intrebe la ce-ar fi buna ... eugenetica!
Pai tocmai ca sa nu mai apara in lume bipezi atit de tarati afectiv, comportamental si social...


Noroc de faptul ca NU DECIZI tu cine face copii si cine nu! Ca daca i-ar face dupa criteriile tale, abia atunci am vedea la ce-i buna eugenetica aia.... sa distruga din fasa rautatea, prostia si penibilul. Zau, mai rar asa ceva. Asemenea monstru (re)nascut din propria-i rautate precum o pasare de prada care zgandareste hoiturile...
Ionela21_Teodora
Postat pe 4 August 2017 10:08
De la: Viana_N, la data 2017-08-04 09:54:02De unde discernamant, Schmetterling, tocmai asta spun... exista oameni atat de rupti sufleteste dar care au decenta sa nu-si urle durerea celorlalti si "refuleaza" in relatii nepotrivite, care par a le reda firicelul ala de speranta pe care semenii nu li-l insufla. Si nu tine de lipsa inteligentei ci de structura lor hipersensibila, subrezita de respingere din partea celorlalti, se simt in permanenta neadecvati.


Nicio completare, perfect adevarat! Nimeni nu stie ce e in sufletul sau mintea unui om, de ce alege un mod sau altul de viata E simpul de dat cu parul, insa viata e mult mai complexa si cruda, de multe ori, ccea ce unora le produce declicuri...
Schmetterling
Postat pe 4 August 2017 11:29
Nu, nu sunt de acord cu curvele care strica pt. placerea lor sau pt. ca se simt "irezistibile si puternice", casele oamenilor. Nici cu decapatele care-si parasesc copiii. Sub nici o forma! Iti spuneam doar,( deschide bine ochii aia cand citesti), ca tu nu ai capacitatea de a face diferenta intre oameni, pui stricatele laolalta cu oamenii normali si sustii ca empatizeaza cu ele doar pt. ca acesti oameni nu arunca atat de patimas pe cat ti-ai dori cu pietre, uitand de faptul ca tu, care vrei sa pari atat de moral(a) si intransigent(a), chiar ai avut de a face cu oameni stricati moral si ai ramas cu sechele, nu noi, carora te adresezi. Cum se explica paradoxul? E vreo logica sa explice un asemenea comportament?!

Ionela21_Teodora
Postat pe 4 August 2017 11:34
Mai, 'desteapta' Universului, eu chiar cred ca esti cam natinga de felul tau!
Nu de alta da', cum vine asta cu mine care as fi ramas cu sechele (esti tuta? ce fel de sechele si urmare a ce, neroado? Si inca de la distantza atribuite!) si nu as avea capacitatea (?!?) de a face diferentza (?!?) intre oameni (idioato, am shcoala f. multa facuta tocmai ca sa stiu asa ceva!), in timp ce 'experta' nula personal de-alde tine (ca profesional nu e cazul) are fix capacitatea de a ma cataloga pe mine doar dupa idiosincraziile imbecile consecintza/urmare a ... intransigentzei mele opinionale?!?

Chiar nu realizezi cit de proasta esti sa spui asa ceva?

Nici la coltzul mahalalei chivutzele nu-si permit sa birfeasca oamenii mai educati sau cu mai multa shcoala ca ele. Iar in mahala, ne-educatul cel mai simplu are macar bunul simtz sa nu se intinda mai mult decit ii e plapuma.
Tu insa, in suficientza vadit sferto-docta, stii tu la ce ma pricep eu sau nu!

Oare cit de infantila si stupida sa fii?!?

Pai exact pupeze ratate si retarde dintr-astea am eu mereu in fatza ochilor:
...Idioate pline de ele, anal-fabete in toate sensurile, muhaiele rele de clantza, bune doar de stricat vietzile altora si de stat cu cracii in tavan pe post de ... sentimente nemaipomenite de iubire!

Du-te bai si arunca-te pe fereastra, ca faci umbra pamintului de pomana!
Mi-e cit se poate de clar clar ca n-ai virsta intelectuala legala sa intri in discutii de genul asta, n-ai creierul corespunzator formatat pt. asa ceva, n-ai familie, n-ai barbat legal sau in cuplu informal, n-ai copii, n-ai maturitatea si responsabiltatea necesare sa-ti dai cu parerea, n-ai experientza de viatza corespunzatoare da', cu toate astea, ai tupeul si obraznicia sa te bagi ca musca-n lapte la lucruri care te depasesc intelectual mult de tot...

Paradox e doar existentza ta biologica nula, dragutzo...
garbo101426
Postat pe 4 August 2017 12:28
Esti de cercetat de cei de la Mina Minovici...

Incerci din rasputeri sa distrugi orice-i cuminte, firesc si cu adevarat concordant cu bunul simt... Nu meriti sa fii numit om. Si analiza pe care o fac e cat de poate de acurata si de amara, in acelasi timp...
Ionela21_Teodora
Postat pe 4 August 2017 12:40
Exact genul de oameni, cei amintiti anterior de tine, pe care-i meriti! Oglinda ta caracteriala, compatibila cu ceea ce detii.
Pt ceilalti nu esti decat o pomana pe care si-o fac din mila crestineasca.
Ionela21_Teodora
Postat pe 4 August 2017 13:16
Bai, homuncul rr_etard, tie chiar iti place sa te-arate careva in toata 'minunatzia' ta de animal celenterat prost de bubui si sa te mai faca si de tot rr_ahatul in public iar tu tot sa nu vrei sa te potolesti si sa ti-o iei de iar si iar?
Nici o problema, stupido, eu am tot timpul din lume, toata hotarirea necesara sa-ti dau in clantza pina o sa inchizi usa cu sfoara si mai am si o nestramutata hotarire de ... a nu lua prizonieri!

Tu ai idee cum se numeste in psihiatrie comportamentul asta al tau, imbecil reactiv si teribil de deviant?

Nu stiu de ce da' am impresia ca vrei sa ti-o iei pina la capat, cum se zice, si sa fii data constant cu caputzu' de peretzi si cu koooru' de pamint pina n-o sa te mai recunosti singura!
In regula atunci, ori de cite ori o sa vad ca te maninca iar in fund, intre cornitze sau in ceru' gurii, eu o sa te 'scarpin' de fiecare data cind o sa intru pe Garbo.
Desi e posibil si sa te las sa maninci ce stii tu mai bine singura, in toata spendoarea solitudinii tale intelectuale!
Ca mai trebuie sa se distreze si cei de pe Garbo cu ceva, nu?...
garbo101426
Postat pe 4 August 2017 13:39
Te asigur ca se distreaza de vreo doi ani, de cand ai aparut sa te certi cu oricine de pe aici pe motiv ca-s euglene prea proaste sa posteze.
Din pacate e rasu-plansu'.
Insa cel mai intelept cedeaza, asa ca ma retrag din discutie, e inutil...
Ionela21_Teodora
Postat pe 4 August 2017 13:56
Penibil... admini dormiti? Vad ca oricine poate posta pe aici orice ii trece prin cap, insultand in stanga si in dreapta orice opinie care nu are aceeasi temperatura maniacala cu a sa, sub pretextul atat de straveziu al unei "reformari" morale, atitudine care nu are de altfel nici un fundament, din moment ce opiniile user-ilor sunt oricum, privit din toate unghiurile, impotriva relatiilor adultere. In timp ce unii au tratat un caz pe un forum, fara prea mare partinire doamna 426, s-a dezlantuit "intelectual" ca un uragan, maturand tot "ii statea in cale". Relax, doamna... nimeni nu vrea sa va ia sotul, copiii sau sotia, ca dupa vocabular nu sunt sigura ca sunteti femeie. Si nici nu vrea sa va rapeasca, cred ca mai degraba v-ar da si bani numai sa lasati clontul mai moale... by the way, orice barbat /femeie matura si cu tiglele pe casa, prefera un partener de viata iubitor si intelegator, si nu in pat, cautand senzatii, se stabilesc lucrurile astea esentiale si nici in virtutea unui simplu act, ci depinde exclusiv de calitatea persoanelor implicate... Mi-e greata sa vad cum uneori matroane care si-au trait viata intens, fac intr-un final pe moralistele... Sper din suflet ca nu sunteti una dintre ele si ca orice actiune si orice decizie a dvs in viata a fost una echilibrata.
catalina_doroftei
Postat pe 4 August 2017 16:51
Doamna 426.....????.....gresit....este un rebut al societatii...o euglena masculina al administratiei, cu mai multe identitati, si cu mancarimi hemoroidale in fund. Cred ca si in cerul gurii de clantzane la fiecare postare. Mediul ei este balta si mlastina . Din cand in cand doreste distractie pe Garbo. Cu cine de pe aici?
Cococo
Postat pe 4 August 2017 17:32

Ooops!, ca sa vezi, iar a aparut gg_oaza @131, oo_ligofrena cu ... hemoroizii si mincarimile in fund!


Iubito, tot nu te-ai vindecat?


Pai eu ti-am spus sa-ti bagi in kk_ooor supozitoarele alea, nu sa le inghiti, ii_dioato!...

garbo101426
Postat pe 4 August 2017 18:51
Vad c-a parut gisca si de servicu, @Catalina bubalina, dornica nevoie mare sa ... salveze capitoliul empatizantelor cu shtoarfele mari amatoare de amantlic?
Mai, jj_egozel, daca te maninca epiderma atunci fii barbata Zoe si ai deplinul 'curaj' sa te dai la mine cu creierul nu cu kk_ooru', rr_etardo! Nu de alta da' n-am mai sters podelele demult cu una una care are 'bufeuri' si greturi de dupa amiaza!
O fi de la bautura, de la 'prafuri', de la prea multe anticonceptionale sau pur si simplu esti ne-satisfacuta?!?
Spiritual, desigur...

Bai, penibilo, mamicutza ta nu te-a invatzat sa stai potolita si sa nu te bagi neprovocata, neinvitata, neavenita si nesimtzita ca proasta-n comentariile oamenilor, fie de-ti plac sau nu?
Oare cit de civilizata iti imaginezi tu c-ai fi, ii_mbecilo, de vreme ce te f**e atit de tare grija de grija altora?

Unul dintre primele lucruri pe care ar fi trebuit sa le inveti cind ai devenit adulta si ai trecut pragul 'lumii reale', este ca daca vrei sa traiesti bine, in buna armonie cu lumea si sa fii respectata, atunci nu te apuca sa fii reactiva, sa te manince in funduletz s-o faci pe desteapta cind nu ai practic nimic a spune, sa nu fortzezi reactiile altora, sa nu te bagi in vorbele lor si sa pastrezi decentza comunicationala doar la subiet si obiect, si nu sa 'ataci' persoanele si/sau opiniile lor!

'Grija' asta a ta e indeobste doar semnul ca esti un zerou care n-are nimic inteligent a spune, caci daca ai fi citit primele mele postari la ontopic ai fi inteles despre ce e vorba cu atitudinea mea vis-a-vis de hoardele astea de kk_oorwe pretins inamorate!

Sa-ti mai spun ca exista ceea ce se numeste libertate de opinie si expresie care nu e supusa cenzurii nimanui si ca e exclusiv dreptul meu sa spun fix ce cred eu de cuviintza, unde si cind vreau?
Relax si tu, cosmopolita lui mama, ca n-ai tu fatza de oponent inteligent cu care sa-mi pierd timpul in mod util!
Aia de-o arati tu aici nu e fatza, eugleno, oricit ti-ai da cu fond de ten pe kk_ooor!...

Poate nu stii, deont_oloago, da' exista o regula de baza de 3 pasi observationali in psihosociologie cu care poti aprecia fara sa gresesti cu ce fel de oameni ai de-a face fara ca macar sa vorbesti cu ei:

1, Oamenii inteligenti vorbesc intodeauna despre idei, concepte, aspiratii si idealuri.
2. Oamenii obisnuiti vorbesc mereu despre probleme lor curente ale vietzii de zi cu zi.
3. Ii_diotzii doar birfesc permanent despre ceea ce vorbesc toti ceilalti!

Asa ca e extrem de simplu de concluzionat ca nu esti nimic altceva decit ... un mare nimic cu accese si excese puerile, sterile, inutile si futile. Urmare clara a proastei educatii, a mediului de slaba calitate morala in care te-ai format si a unui 'ethos' specific impotentzilor intelectuali care daca nu au nici un fel de idei originale, isi imagineaza ca exista si fiintzeaza dpdv social doar pt. ca stau in arierul oamenilor cu inteligentza, verb si caracter, amusinindu-le acestora permanet fie comentariile, fie ... dosul!
Relax, mai fosta 'madame', inteligentza nu e contagioasa!

Mai, copila neterminata, nesatisfacuta, nemernica si nesimtzita, as putea sa te bag in p***a ma-tii cam la fiecare fraza cu care ar tebui sa te plesnesc peste clantza insolenta, da' nu cred ca biata maica-ta e chiar atit de vinovata ca ii_dioata de fiica-sa se mai crede inca la gradinitza unde era obisnuita sa merga cuuu...

...piritul la doamna!

Nu de alta da' m-am speriat de groaza, securisto delatoare bok-otrofa! Ca ce altceva ai putea sa sa fii in viatza reala atunci cind incepi ca imbecila cu ... "Bai adminilor care dormiti"?!?
Chiar asa de jos intelectual si comportamental sa fii sa-ti imaginezi ca m-au cuprins ... fricile, natingo?
Tu chiar crezi ca reprezinti ceva pe-aici? Si ma refer strict la 'ceva' forumistic, conversational si de importantza locala in 'balantza' comentariilor.
Chiar vrei sa vezi care dintre noi dispare de pe site?!?
Sau speri sa te faci 'remarcata' si sa-ti dea careva de pe-aici niscaiva ... 'stimulente' din alea tip buline colorate pt. ... mincatorii de rr_ahat???

Ia zi, 'minunato', de cita vreme este nimenea de tine pe Garbo, mai zeroule?
Si cam ce ai fost in stare sa produci pe-aici pina acum?
Si nu ma refer la comentariile reactive, atacurile la persoana, multa matreatza si extrem de multa prostie ambalata in aere de profa de dirigentie!

De-astea de-alde tine, piticutz, am avut ocazia sa disec chiar si la propriu, cu ani in urma, in scopuri de cercetare stiintzifica.
N-am gasit inauntru creierasilor vostri decit multe disfunctii anatomo-patologice, calcifieri si agregari plachetare in zone de maxima importantza a materiei cenusii, grava depletzie a acetilcolinei si in general a neurotransmitzatorilor, clare discoloratii in zonele sensibile la hipoxia cronica si un tzesut glial total imatur sau inadecvat.
Si ma refer doar la humanoizii care avusesera 'anterior' aparentze de normalitate in viata reala.

Te asigur ca nu e cazul tau...

Inteleg din cele scrise de tine ca ai si mare expertiza in domeniul 'matroanelor', huh?
Putem sa aflam cam pe unde-ai capatat cunostinetzele din domeniu?
La 'Felinarul Rosu' din Giulesti sau la ala din Amsterdam?
Ca la cita limbutza ai, banuiesc ca i-ai fi putut da totusi alte intrebuintzari mai 'profitabile' decit aruncatul flegmelor pe Garbo!
Sau sa intelegem ca ai ramas ... jobless?
Virsta, concurentza mai tinara si mai 'vivace' sau doar... bolile profesionale?
Te intreb asta pt. ca, avind destula expertiza in partea medicala a neurostiintzelor, sesizez in maniera schizoido-paranoica in care ai tzinut sa-ti faci 'intrarea', ceva semne de ... lues tertziar.

Asa ca sfatul meu aste sa nu amini, dragutzo, si sa-ti faci de urgentza analizele specifice ca esti deja...

...o bomba cu ceas!
garbo101426
Postat pe 4 August 2017 19:12
Am postat pt. ca m-au uimit crizele respectabilei doamne 426... Desi nimeni nu tinea partea amantelor, si a nimanui pomenit in topic, au adus-o la disperare bufeurile intelectualiste pe care le simtea in creierii capului...
Te ajung din urma pacatele tineretii, 426? Regreti cumva pe patul de moarte o viata de curva incapabila sa tina drumul drept sau ce s-a intamplat cu mirabila dumitale fiinta? Esti acel lup grizonant care striga lupul? Fa-ma sa pricep de unde atata inversunare pe niste fiinte pe care oricum le repudiem toti cei normali la cap si sanatosi la principii, dar dumitale iti dau palpitatii de nestavilit si le vezi in orice femeie, si in cele care posteaza pe forum si oriunde...

Nota bene! "Oamenii inteligenti vorbesc intodeauna despre idei, concepte, aspiratii si idealuri."
catalina_doroftei
Postat pe 4 August 2017 19:35
Ai postat pt. ca esti monumental de tt_impita si, probail, te-ai simtzit jignita in amorul tau propriu de 'prestatoare de servicii' si te-ai grabit sa bagi in gura si altceva decit esti tu obisnuita deobicei!

Nu prea ai fost bagat in p***a ma-tii de ceva vreme, nenorocita d_escreiarata cu guritza prea mare, huh?
O ai asa de la 'lucratul' intens cu ea, nu-i asa, baragladino?!?

N-ai inteles corect, kk_re(sh)tino, pt. tine era valabil doar pct. 3, oo_ligofreno!
Si nu uita ontopicul, jj_egule!
Si sa recitesti din nou topicul si comentariile ca sa vezi, ii_dioato, cine si cind a 'empatizat' taman cu shtoarfa de te simti tu datoare sa-i salvezi ...'onoarea'!
Spirit de breasla, nu?
Doar colegele de meserie se ajuta intotdeauna intre ele, este?!?...

Ce n-o sa inteleaga niciodata grobiana demantelata de tine, e faptul ca totul depinde doar de urechea care asculta si nicidecum de gura care vorbeste, rr_etardo!
Asa ca atunci cind ai controlul deplin al propriilor emotzii nu ai cum sa fii jignita oricita straduintza umorala ar depune ... centurista de tine!
garbo101426
Postat pe 4 August 2017 20:44
Magistral, n-as fi putut spune nimic mai bine si mai la obiect despre tine.
2.
Ia niste dioxina, scutesti oamenii decenti de o matroana ofticoasa.
catalina_doroftei
Postat pe 4 August 2017 21:09
"Ce n-o sa inteleaga niciodata grobiana demantelata de tine, e faptul ca totul depinde doar de urechea care asculta si nicidecum de gura care vorbeste, rr_etardo!
Asa ca atunci cind ai controlul deplin al propriilor emotzii nu ai cum sa fii jignita oricita straduintza umorala ar depune ... centurista de tine!"

Evident. la un munte de nesimtire, n-ai cum sa te astepti la ghiocei.
garbo_023578308
Postat pe 4 August 2017 21:29
Mai, prosta iresponsabila a forumului, abia de esti in stare sa legi citeva cuvinte fix cit sa nu se darime propozitia pina se termina!

Cind o sa ajunga o retardata de-alde tine sa fie in stare sa inteleaga macar ce-i aia o postare, daramite sa mai scrie si una cu cap si coada, probabil ca o om fi ajuns demult intr-o noua ... glaciatziune!

Kre(sh)tino, furadanul si stricnina se gasesc relativ usor, da' TCDD-ul se produce printr-un proces chimic extrem de costisitor si specializat.
Sa-mi spui de cite ... picograme ai nevoie, ca asta se ia per kilogram-corp si nu am idee cite tone are balena de tine!
Si vezi ai grija, nu-ti dau decit cu plata inainte, ca esti in stare sa crapi si sa nu mai platesti...
garbo101426
Postat pe 4 August 2017 21:37
O noua glaciatiune in care vei fi si tu curata, spalata si cu principii morale si de viata pe bune, nu gargara pe care ne-o servesti?!
Pai pentru asta nu trebuie sa te mai nasti de vreo 100 de ori? Cel putin...
catalina_doroftei
Postat pe 4 August 2017 21:45
Evident ca a aparut si ... boul vacii, pasind agale dinspre pasunea unde si-a rumegat toata ziua ... replicele de agatzat taurinele tinere!
Si ce putea sa 'produca' plavanul pe drumul de intoarcere prin centrul ulitzii satului daca nu ... o balega care, pe intunericul asta, nu-mi dau seama daca i-a cazut din cap sau ... din bot!

Ia zi, boule, stai cu domiciliul permanent sau esti doar ... flotant in Moldova?
Ca vad ca ai prefix de ... Vaslui!

Oare de ce nu ma mir?!?...
garbo101426
Postat pe 4 August 2017 21:46
Moldovanco-plavanco, ti-o fi rusinea cu originea matale? N-ai de ce, nu-i ca si cand ai fi ingrozit forumul cu invectivele tale.
Ce-i la Vaslui... s-a rasturnat caruta cu prosti si dintre toti ai nimerit intre fuduliile calului?
garbo_023578308
Postat pe 4 August 2017 21:53


Nu, boule, uita-te ca ai prefix de Vaslui, n-o mai da la intors, c-aici nu esti pe imas ca sa ... 'gonesti' junicile!



Si nici la Valeni la o ... poshta de 7, idiotule!
garbo101426
Postat pe 4 August 2017 22:12

Scuza-ma ca nu ti-am raspuns la timp, am crezut ca-i doar o balega care rage...
garbo_023578308
Postat pe 4 August 2017 22:34
Vai de mama ta...
Putzoiule, marsh la ma-ta acasa ca ai depasit ora de culcare...
To(n)ti impotentii care n-au trecut de gimnaziu au ajuns sa aiba acces la internetul broadband de mare viteza!
Auzi la dobitoc, o balega care ... rage!?!
Bai, putza de maimutza, fa-ti un control la cap ca balega aia-i doar la tine-n cap, dobitocule!
garbo101426
Postat pe 5 August 2017 00:37
Doamnee..mare iti e gradina ta Doamne!

Astia ai tai e clar ca nu sunt normali la cap!

Cum Doamne Fereste si pazeste, sa poti vorbi atat de mult si prost pe cm patrat!?!

Doamne cat rahat poate sa se vorbeasca pe aici!

Si toate astea..din spatele tastaturii!

Bravo ma
garbo210995
Postat pe 6 August 2017 14:16
Buna! Voi incepe prin a spune ca nu te judec iti voi da un sfat prin o mica povestioara pe care sper sa ai rabdare sa o citesti.
Un domn casatorit cu 2 copii dar nefericit in casnicie se indragosteste ( suna cunoscut?), divorteaza si ramane cu tipa de care s-a indragostit. Urmeaza 2-3 ani de relatie, ea fericita ca il are dar extrem de posesiva pt ca ramane constant cu teama ca de cate ori isi vede copiii se va intoarce la vechea lui familie iar el constant judecat in subconstient o invinovateste pentru dorul cauzat de lipsa copiilor, incep certuri ba intre ei doi ba intre toti trei pentru ca ea se certa cu fosta sotie si continua asa pana ea in gelozia ei incepe sa il insele " din razbunare", el isi cauta un prieten bun in fata caruia isi spune liber gandurile si sentimentele. In timp ce acasa toata lumea se certa si il judeca isi da seama ca nu va ramane niciodata nici cu fosta sotie dar nici cu cea pentru care l.a ranit si cum o veche vorba spune " cand doi se cearta al treilea castiga" el isi termina relatia cu tipa pentru care a renuntat la tot si invata sa fie prieten si cu fosta sotie pentru ca doi copiii au nevoie sa isi vada ambii parinti fericiti. Acum la doi ani de la intamplare foata sotie este fericita cu viitorul ei sot iar fostul sot se bucura de o femeie care il iubeste si il sprijina, ii adora copiii si se ocupa de ei ca o mamica, si astfel ma bucur sa va cunosc! Semneaza cel mai bun prieten/ viitoarea lui sotie!
Cand doi se cearta intotdeauna al treilea castiga!
P.s. Daca de acum vrei sa ii impui sa fie al tau...cum crezi ca va fi al tau dar gandul lui va fi departe...?
garbo_472994
Postat pe 22 August 2017 12:26
De la: garbo_471860, la data 2017-07-31 23:27:20Salut! As vrea sa va scriu povestea mea, trăiesc de câțiva ani cu un bărbat însurat, totul e la superlativ, doar ca eu sunt tare îndrăgostită si as vrea sa divorțeze pentru a ne construi o viata împreuna. Dar din cauza copiilor, el nu dorește aceasta despărțire.
simt ca imi irosesc viata in felul asta

dar nici nu pot sa ma despart de el din cauza sentimentelor puternice care ne leagă.
Știu ca voi primi multe acuze ,știu ca nu e corect sau moral ce facem [...]

Este tare dificil. As vrea sa am o viata normala ,dar de fiecare data când am încercat despărțirea, am primit Implorari si declarații înflăcărate.
As vrea sa știu : ce as putea face in situația aceasta? Sa discut cu soția lui?
Sau sa il somez?Mersi! Numai bine!


Ce anume din povestea ta este la "superlativ" , că eu, n-am priceput încă....?

Tu eşti îndrăgostită de el, vrei să divorţeze pentru tine, dar el zice că nu poate din cauza copiilor. Să fim serioşi : dacă te iubea cum pretinde, o făcea de mult. Dar cruda realitate pt tine, pe care nu o vrei s-o accepţi, este că tu eşti doar roata lui de rezervă, şi nimic mai mult. Ca să spunem lucrurilor pe nume : te ţine doar pt sex şi atât. Nu simte că are nicio obligaţie faţă de tine, a prins şpilul că te poate aburi cu câteva declaraţii false şi tu, supusă, îl primeşti în intimitatea ta (inclusiv a sufletului).

Ţi-ai dat singură răspunsul : îţi iroseşti viaţa aşa : el niciodată nu va divorţa ! Nu pricep însă de ce te amăgeşti cu gândul ăsta ???

Nu poţi să te desparţi de el, sau, nu vrei ? Dacă vrei cu adevărat, poţi. Chiar dacă asta ar însemna luni de nesomn şi chin : într-o zi vei fi liberă ! Dar nu, tu te complaci în situaţia asta, şi te "mângâi" singură cu ideea că nu poţi. Dacă ştii că nu este moral şi corect ceea ce faci, de ce o mai faci ? Nici asta nu pot pricepe...

Ai primit implorări şi declaraţii înflăcărate ? Evident, nici nu mă aşteptam la altceva.... Doar nu vrea să-şi piardă "păpuşa" .... Când face aceste declaraţii false, ia spune-i : "Iubi, hai să mergem acum să depui cererea de divorţ !" Dar hotârâtă, nu aşa, miorlăită. Să vezi cum va reacţiona. Sigur va încerca să te aburească iar, sunt sigur de asta. Tu eşti doar prada lui, pe care nu o va lăsa din mână. Acasă are copii, o nevastă, şi pe tine te are supliment, ceva extra.

Ce e dificil în povestea ta ? Lucrurile sunt foarte simple pt mine : vrei o viaţă normală, te desparţi de el şi gata. Dar definitiv.

Ce poţi să faci în situaţia asta, în care singură te-ai băgat ? Păi, un singur lucru : FUGI. Cât mai departe de el. Schimbă-ţi şi nr de tel dacă trebuie, ca să nu te mai găsească.

De ce vrei să discuţi cu soţia lui ? Ca să strici casa lor ? Te gândeşti că soţia lui te va urî, şi copiii lui la fel ? Vei fi ... care a distrus familia lor. Şi pe el, cu ce să îl somezi ? Tot n-ai înţeles că pentru el eşti doar o "păpuşă" cu care face sex ? Atât şi nimic mai mult.

Când o să accepţi asta, în ciuda declaraţiilor lui "înflăcărate" , atunci îţi va fi uşor să te desparţi de el. Până atunci, nu. Şi, dacă îţi convine această situaţie, vei rămâne cu el, şi, pt el, o simplă "unealtă". :)
VasileDinNuc
Postat pe 31 August 2017 10:14
De la: VasileDinNuc, la data 2017-08-31 10:14:26
De la: garbo_471860, la data 2017-07-31 23:27:20Salut! As vrea sa va scriu povestea mea, trăiesc de câțiva ani cu un bărbat însurat, totul e la superlativ, doar ca eu sunt tare îndrăgostită si as vrea sa divorțeze pentru a ne construi o viata împreuna. Dar din cauza copiilor, el nu dorește aceasta despărțire.
simt ca imi irosesc viata in felul asta

dar nici nu pot sa ma despart de el din cauza sentimentelor puternice care ne leagă.
Știu ca voi primi multe acuze ,știu ca nu e corect sau moral ce facem [...]

Este tare dificil. As vrea sa am o viata normala ,dar de fiecare data când am încercat despărțirea, am primit Implorari si declarații înflăcărate.
As vrea sa știu : ce as putea face in situația aceasta? Sa discut cu soția lui?
Sau sa il somez?Mersi! Numai bine!


Ce anume din povestea ta este la "superlativ" , că eu, n-am priceput încă....?

Tu eşti îndrăgostită de el, vrei să divorţeze pentru tine, dar el zice că nu poate din cauza copiilor. Să fim serioşi : dacă te iubea cum pretinde, o făcea de mult. Dar cruda realitate pt tine, pe care nu o vrei s-o accepţi, este că tu eşti doar roata lui de rezervă, şi nimic mai mult. Ca să spunem lucrurilor pe nume : te ţine doar pt sex şi atât. Nu simte că are nicio obligaţie faţă de tine, a prins şpilul că te poate aburi cu câteva declaraţii false şi tu, supusă, îl primeşti în intimitatea ta (inclusiv a sufletului).

Ţi-ai dat singură răspunsul : îţi iroseşti viaţa aşa : el niciodată nu va divorţa ! Nu pricep însă de ce te amăgeşti cu gândul ăsta ???

Nu poţi să te desparţi de el, sau, nu vrei ? Dacă vrei cu adevărat, poţi. Chiar dacă asta ar însemna luni de nesomn şi chin : într-o zi vei fi liberă ! Dar nu, tu te complaci în situaţia asta, şi te "mângâi" singură cu ideea că nu poţi. Dacă ştii că nu este moral şi corect ceea ce faci, de ce o mai faci ? Nici asta nu pot pricepe...

Ai primit implorări şi declaraţii înflăcărate ? Evident, nici nu mă aşteptam la altceva.... Doar nu vrea să-şi piardă "păpuşa" .... Când face aceste declaraţii false, ia spune-i : "Iubi, hai să mergem acum să depui cererea de divorţ !" Dar hotârâtă, nu aşa, miorlăită. Să vezi cum va reacţiona. Sigur va încerca să te aburească iar, sunt sigur de asta. Tu eşti doar prada lui, pe care nu o va lăsa din mână. Acasă are copii, o nevastă, şi pe tine te are supliment, ceva extra.

Ce e dificil în povestea ta ? Lucrurile sunt foarte simple pt mine : vrei o viaţă normală, te desparţi de el şi gata. Dar definitiv.

Ce poţi să faci în situaţia asta, în care singură te-ai băgat ? Păi, un singur lucru : FUGI. Cât mai departe de el. Schimbă-ţi şi nr de tel dacă trebuie, ca să nu te mai găsească.

De ce vrei să discuţi cu soţia lui ? Ca să strici casa lor ? Te gândeşti că soţia lui te va urî, şi copiii lui la fel ? Vei fi ... care a distrus familia lor. Şi pe el, cu ce să îl somezi ? Tot n-ai înţeles că pentru el eşti doar o "păpuşă" cu care face sex ? Atât şi nimic mai mult.

Când o să accepţi asta, în ciuda declaraţiilor lui "înflăcărate" , atunci îţi va fi uşor să te desparţi de el. Până atunci, nu. Şi, dacă îţi convine această situaţie, vei rămâne cu el, şi, pt el, o simplă "unealtă". :)


De unde stii tu ca divorta "de mult", daca o iubea? De ce te asteptai la "declaratii inflacarate", asa procedezi? De unde stii ca s-ar sustrage de la raspundere daca-l "someaza"?... Stii si de cand au aceasta relatie?... Tu esti amantul?
garbo_023578308
Postat pe 31 August 2017 14:45
De la: garbo_023578308, la data 2017-08-31 14:45:07 De unde stii tu ca divorta "de mult", daca o iubea?

De ce te asteptai la "declaratii inflacarate", asa procedezi?

Tu esti amantul?


Pentru că aşa e normal să facă, dacă tot declară că are o iubire aşa mare pentru ea. "Declaraţiile înflăcărate" au scopul de a o menţine "prinsă" şi la dispoziţia lui, permanent. :)

Nu, eu sunt locuitorul nucului din fundul grădinii şi acum mă bag în scorbura mea, pt somnul de după-amiază. :)
VasileDinNuc
Postat pe 31 August 2017 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bani in plus la medic 2 De la: LILO 27 Octombrie 2009 14:23
se poate de inselat sotul daca nu mai traesti cu el? 26 De la: elenita_2 8 Iunie 2012 17:29
Onania 106 De la: nazirra 8 Iunie 2011 22:58
ejaculare 32 De la: garbo_415324 15 Septembrie 2015 12:42
ce trebuie sa stie un barbat despre el insusi ,sau ce trebuie sa stie o femeie despre barbatul ei 67 De la: garbo106704 21 Martie 2010 15:17
Setari Cookie-uri