ajutati-ma...oare ce sa fac :(

sunt cu prietenul meu de aproape 9 luni. el acum e in italia,vine acasa saptamana viitoare. eu am 18 ani,el 24. nu am intretinut relatii sexuale. el tot bate apropo,cand vine acasa,sa ma culc cu el. eu anu' asta termin liceul. el vrea sa ma marit cu el,sa nu mai merg la facultate. i-am zis k orice s-ar intampla la faculta merg :) si el o zis k i sigur k n-o sa merg,k o sa faca orice sa nu pot merge la faculta. eu sunt inca virgina :D tot am bagat motive sa nu ma culc cu el. azi vorbind cu el la tel,inainte de a inchide,mi-o zis "na bine puiut,eu te las" si eu i-am zis" ma lasi?" iar el o zis "dara,te las gravida cand merg acasa" si dupa zice "am glumit puiut" ... ma gandesc k el vrea sa ma lase gravida numai sa nu merg la faculta. De aceea ma gandesc sa nu ma culc inca cu el,k mi frica sa nu ma lase gravida:| dar na ,n-o sa pot sa scap de el,k el tot zice cand vine acasa sa ma culc cu el, cica "cat o sa-l mai tin asa?" ...dati-mi pls un sfat,oare ce sa fac,sa ma culc cu el sau nu? :(
cretz0oolina
Postat pe 10 Aprilie 2011 17:52
daca tu vrei sa te culci cu el...ia niste anti bebe...daca singurul motiv pt care nu vrei sa ''o faci'' este dorinta de a merge la facultate,inseamna ca ar fi cazul sa ii spui un ''ciao ragazzo'' si sa iti vezi de scoala.
daca el refuza sa iti ''dea'' o sansa sa termini studiile e pt ca monsiu ' e un frustrat si un egoist.
dar or sa -ti zica fetele mai multe
namyi
Postat pe 10 Aprilie 2011 17:58
i-am zis k ink nu vreu sa ma culc cu el,si o zis k dak zic k tin la el si k il iubesc,atunci ce ma retine...si in leg cu faculta,o zis k facultatea dureaza mult,si el o sa se insoare la 30 d ani?.... el vrea sa ma mut la el in it,si na dak vreu sa ma inscriu la faculta fara frecventa....na,cam ciudata chestia
cretz0oolina
Postat pe 10 Aprilie 2011 18:19
De la: cretz0oolina, la data 2011-04-10 18:19:56i-am zis k ink nu vreu sa ma culc cu el,si o zis k dak zic k tin la el si k il iubesc,atunci ce ma retine...si in leg cu faculta,o zis k facultatea dureaza mult,si el o sa se insoare la 30 d ani?.... el vrea sa ma mut la el in it,si na dak vreu sa ma inscriu la faculta fara frecventa....na,cam ciudata chestia

puiule,acu' pe bune...are bani?il dau banii afara din casa?daca nu,ce sa faci in italia,sa stai dupa ''paula'' lui?sa faci 3 plozi si sa o ''duci bine''?
eu zic asa:italia-i aproape...tu mergi la fac. si din luna-n luna mai dai cate o raita pe la el.
daca nu vrei sa te culci cu el e ok(eu zic ca si virgina si maritata nu se pupa):))),nu o fa...
probabil nu te ''mananca'' inca.las' ca si altele erau verginici la varsta asta
namyi
Postat pe 10 Aprilie 2011 18:24
1)nu prea se intelege daca il iubesti.

2)tipul este prea insistent,sa se culce cu o virgina si destul de experimentat fata de tine.

3)exista metode de protectie,tablete.

4)daca vrei sa fii dadaca la copil ,bucatareasa si servitoare in casa de la aceasta varsta fa-o,doar daca il iubesti.

5)parerea mea este ca studiile sunt f importante pt tine,doar nu vrei sa ramai mereu dependenta financiar de sot ,el ce studii are?

6)cand vei deveni studenta ai sa realizezi ce prostie erai sa faci ,inchizandu-ti viata si cu unul mai mare ca tine.traieste anii de stundentie,traieste-ti tineretea,viata ,lasa -l pe tipul asta care se bucura ca a dat de o virgina,de nici 18 ani,trufanda,sange curat,iar el si-a trait adolescenta pe cand tie ti-o inchide intre 4 pereti.

7)fa-ti o cariera mai intai,pt copii ai toata viata inainte.atunci cand poti oferi tu personal copilului o viata civilizata,fa-l.pana atunci studiaza,si atentie la protejare sexuala cand vei deveni femeie.bafta la facultate si la cariera.
vuvuzela
Postat pe 10 Aprilie 2011 18:53
De la: vuvuzela, la data 2011-04-10 18:53:401)nu prea se intelege daca il iubesti.

2)tipul este prea insistent,sa se culce cu o virgina si destul de experimentat fata de tine.

3)exista metode de protectie,tablete.

4)daca vrei sa fii dadaca la copil ,bucatareasa si servitoare in casa de la aceasta varsta fa-o,doar daca il iubesti.

5)parerea mea este ca studiile sunt f importante pt tine,doar nu vrei sa ramai mereu dependenta financiar de sot ,el ce studii are?

6)cand vei deveni studenta ai sa realizezi ce prostie erai sa faci ,inchizandu-ti viata si cu unul mai mare ca tine.traieste anii de stundentie,traieste-ti tineretea,viata ,lasa -l pe tipul asta care se bucura ca a dat de o virgina,de nici 18 ani,trufanda,sange curat,iar el si-a trait adolescenta pe cand tie ti-o inchide intre 4 pereti.

7)fa-ti o cariera mai intai,pt copii ai toata viata inainte.atunci cand poti oferi tu personal copilului o viata civilizata,fa-l.pana atunci studiaza,si atentie la protejare sexuala cand vei deveni femeie.bafta la facultate si la cariera.

ms f mult o sa tin cont de sfaturile tale
cretz0oolina
Postat pe 10 Aprilie 2011 19:07
daca pui o astfel de intrebaer inseamna ca nu esti pregatita sa faci pasul cel mare...si nu e nevoie sa faci nimic din ceea ce nu vrei.

Daca el va fi alesul va trebui sa astepte momentul potrivit si sa te lase sa-ti faci facultatea si sa te pui pe picuioarele atle; nu se mai poarta sa stai la mana barbatului.
Daca nu te intelege, inseamna dca nu te merita
ginafree2g
Postat pe 11 Aprilie 2011 15:33
De la: cretz0oolina, la data 2011-04-10 18:19:56i-am zis k ink nu vreu sa ma culc cu el,si o zis k dak zic k tin la el si k il iubesc,atunci ce ma retine...si in leg cu faculta,o zis k facultatea dureaza mult,si el o sa se insoare la 30 d ani?.... el vrea sa ma mut la el in it,si na dak vreu sa ma inscriu la faculta fara frecventa....na,cam ciudata chestia


Da asta-i curat santaj sentimental!
Iti cere sa renunti la ce este mai important pentru tine, ca asa vrea paula lui. Daca-ti mai baga chestia aia cu sa faci dragoste daca tii la el, raspunde-i si tu ca daca te iubeste cu adevarat sa se comporte ca un gentleman si sa-ti respecte dorintele si retinerile.
Daca te ameninta ca te lasa, zi-i arivederci. Ce crezi ca ai putea face in Italia doar cu liceul si fara experienta de munc?. menaj si spalat batrani la kour, plus slugarit animalul care vrea sa te calareasca nelimitat si gratuit.
Dupa cum il descrii, nu pare sa te iubeasca de loc, doar ii lasa gura apa dupa o fatuca virgina si naiva careia sa-i conduca el viata.
charmelen
Postat pe 13 Aprilie 2011 12:30
asta nu e iubire, asta e egoism in stare pura. cand iubesti pe cineva, vrei sa-l vezi implinit, fericit, puternic, si nu dependent de tine

"...nebun ca acela care si-a umplut ulciorul si l-a inchis in dulap, fiindca-i placea cantecul fantanii..."...asta nu am spus-o eu, ci cineva cu mult mai destept decat mine, de la Saint Exupery citire
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 12:50
mda...
nici n-or deschis bine ochii si vor copii si maritat
ce scoala? ce studii?
importat e sa depinzi de unu' care-ti spune cum sa-ti traiesti viata!
zambila
Postat pe 13 Aprilie 2011 12:57
pai, dupa cum vad eu...nu prea vrea...deja isi pune intrebari. si asta e bine...mai rau ar fi fost daca s-ar fi aruncat orbeste in povestea asta...
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 12:59

ii bun!
io-s in extrema cealalta!
zambila
Postat pe 13 Aprilie 2011 13:00
In general nu prea intru pe forum, dar acum chiar am gasit un motiv: Vreau sa te felicit pentru ca esti o tipa care stie ce vrea si - in plus - vrea si bine.

Deci - bravo! -

Intr-o buna zi o sa iti dai singura seama ce alegere absolut grozava ai facut acum, la 18 si cum asta ti-a schimbat viata.

N-am sa repet tot ce s-a spus inainte, am sa spun ca toate au dreptate.

Dar am sa adaug ceva: Draga mea, nu exista casatorie care sa inceapa la 18 ani si sa dureze pan'la 88... Daca faci pasul asta acum, o sa ai doar de suferit. Daca faci si greseala de a face copii - o sa fiti toti nefericit si cu individu' de acum tot acolo vei ajunge si cu si far'de plozi - la divort.

Si mai rau, tare mi-e teama ca dupa ce o sa te aiba acolo, asigurata doar pentru el, EL va fi cel care va zice "pa". Nu te gandi ca un copil (sau 7, dealtfel) l-ar impiedica sa faca asa ceva. In general copiii sunt ai mamelor. Barbatii (intr-un mare procent) au fantastica (si gretzoasa) capacitate de a se debarasa de "fosta" ca si de copii ca de o camasa rupta. (arunca o privire prin tribunale, sa vezi cate femei se bat sa capete o pensie alimentara amarata pentru copiii lor)

Individul asta al tau mi se pare ca face parte exact din specia alora - egoistii fara scrupule.

Stiu ca s-ar putea sa nu iti placa sa ma auzi pe mine - o straina - zicandu-ti asta, dar lasa-l in ma-sa! Individul nu te iubeste, vea sa te posede. Nu ma refer doar la sex, ci la tot. Simte ca in foarte putin timp o sa-i fii superioara (la pariu ca el nu a mers la facultate sau ca n-a terminat-o) si e complexat de asta... Dar... daca cel care "te iubeste" nu-ti doreste binele - mai binele - inseamna ca nu mai ai nevoie de dusmani.

... Si cand te gandesti ca maine-poimaine ai incepe faculta si ai intalni o gramada de oameni misto...

Draga mea, bafta!

Nu uita ca asta e o decizie care ori te impinge inainte in viata ori te arunca in hazna. La propriu, nimeni (si simt ca nici tu) nu are vreo indoiala in privinta asta.
Opal
Postat pe 13 Aprilie 2011 13:20
matz frumos, la care extrema? la aia de care vorbim noi acum? ca michelle e cam blonda azi...
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 13:23

aha!
zambila
Postat pe 13 Aprilie 2011 13:25
ma alint si eu, deh...

daca am inceput sa citez din memorie din Saint Exupery, hehehe....
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 13:27
Te alinti singura, Michael?
Haid' la nen'tu goriloiu' !!
Detin secretul unor tehnici speciale...cu mare drag ti le deconspir!!!
tatoo
Postat pe 13 Aprilie 2011 14:34
ai putea incepe cu putina lecitina...
azi am mintea imprastiata...tete de linotte, deh...
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 14:56
De la: Opal, la data 2011-04-13 13:20:29In general nu prea intru pe forum, dar acum chiar am gasit un motiv: Vreau sa te felicit pentru ca esti o tipa care stie ce vrea si - in plus - vrea si bine.

Deci - bravo! -

Intr-o buna zi o sa iti dai singura seama ce alegere absolut grozava ai facut acum, la 18 si cum asta ti-a schimbat viata.

N-am sa repet tot ce s-a spus inainte, am sa spun ca toate au dreptate.

Dar am sa adaug ceva: Draga mea, nu exista casatorie care sa inceapa la 18 ani si sa dureze pan'la 88... Daca faci pasul asta acum, o sa ai doar de suferit. Daca faci si greseala de a face copii - o sa fiti toti nefericit si cu individu' de acum tot acolo vei ajunge si cu si far'de plozi - la divort.

Si mai rau, tare mi-e teama ca dupa ce o sa te aiba acolo, asigurata doar pentru el, EL va fi cel care va zice "pa". Nu te gandi ca un copil (sau 7, dealtfel) l-ar impiedica sa faca asa ceva. In general copiii sunt ai mamelor. Barbatii (intr-un mare procent) au fantastica (si gretzoasa) capacitate de a se debarasa de "fosta" ca si de copii ca de o camasa rupta. (arunca o privire prin tribunale, sa vezi cate femei se bat sa capete o pensie alimentara amarata pentru copiii lor)

Individul asta al tau mi se pare ca face parte exact din specia alora - egoistii fara scrupule.

Stiu ca s-ar putea sa nu iti placa sa ma auzi pe mine - o straina - zicandu-ti asta, dar lasa-l in ma-sa! Individul nu te iubeste, vea sa te posede. Nu ma refer doar la sex, ci la tot. Simte ca in foarte putin timp o sa-i fii superioara (la pariu ca el nu a mers la facultate sau ca n-a terminat-o) si e complexat de asta... Dar... daca cel care "te iubeste" nu-ti doreste binele - mai binele - inseamna ca nu mai ai nevoie de dusmani.

... Si cand te gandesti ca maine-poimaine ai incepe faculta si ai intalni o gramada de oameni misto...

Draga mea, bafta!

Nu uita ca asta e o decizie care ori te impinge inainte in viata ori te arunca in hazna. La propriu, nimeni (si simt ca nici tu) nu are vreo indoiala in privinta asta.

cred ca ai mare dreptate in ceea ce spui ms mult
cretz0oolina
Postat pe 13 Aprilie 2011 20:59
cretofolino, rugaminte...nu mai da copy/paste pe ce posteaza cate un user
foloseste-i numele daca i te adresezi, sau pune un @ in fata
e obositor, si se incarca pagina degeaba

multumesc
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 21:16
oalio! inca mai facem munca d'asta de crescut boboci?
precizilla
Postat pe 13 Aprilie 2011 21:38
De la: me_reloaded, la data 2011-04-13 21:16:02cretofolino, rugaminte...nu mai da copy/paste pe ce posteaza cate un user
foloseste-i numele daca i te adresezi, sau pune un @ in fata
e obositor, si se incarca pagina degeaba

multumesc

n-am dat niciun copy/paste !
asta e povestea mea,nu m-am inspirat de la nimeni !!!
cretz0oolina
Postat pe 13 Aprilie 2011 22:18
Me ... ti-a spus sa nu mai citezi intreaga postare a lui opal....
Atunci cand raspunzi unui utilizator poti scrie doar numele .. se intelege cui i-ai raspuns.
cricat
Postat pe 13 Aprilie 2011 22:25
am inteles Cricat,ms
cretz0oolina
Postat pe 14 Aprilie 2011 20:50
Bre, multe sfaturi stupide (ca pentru virginele, deh) am citit eu la viata mea, dar se vede ca mama tampitilor nu a cedat.
Creatzo, pe bune acuma, ce-are a face sulitza cu prefectura?daca te mananca, do it, daca nu, pauza.. nu trebuie sa dai explicatii nimanui. Sau va face vreun control la admitere ?
.. asta ca sa nu dezvolt discutia pe tema cocalarilor de Italia.
anakin
Postat pe 15 Aprilie 2011 09:47
O draga mea stai tu pe curu tau in Itala nu sint caini cu colaci in coada,cind e vorba de o straniera nu valorezi nici 2 bani ,iar copil nu va pleca nici o data de la tata ei ,Italieni prefera sa te impuste nu sa-ti dea copilu!!!!!!!!!!!
garbo177602
Postat pe 15 Aprilie 2011 15:32
De la: cretz0oolina, la data 2011-04-10 17:52:03sunt cu prietenul meu de aproape 9 luni. el acum e in italia,vine acasa saptamana viitoare. eu am 18 ani,el 24. nu am intretinut relatii sexuale. el tot bate apropo,cand vine acasa,sa ma culc cu el. eu anu' asta termin liceul. el vrea sa ma marit cu el,sa nu mai merg la facultate. i-am zis k orice s-ar intampla la faculta merg :) si el o zis k i sigur k n-o sa merg,k o sa faca orice sa nu pot merge la faculta. eu sunt inca virgina :D tot am bagat motive sa nu ma culc cu el. azi vorbind cu el la tel,inainte de a inchide,mi-o zis "na bine puiut,eu te las" si eu i-am zis" ma lasi?" iar el o zis "dara,te las gravida cand merg acasa" si dupa zice "am glumit puiut" ... ma gandesc k el vrea sa ma lase gravida numai sa nu merg la faculta. De aceea ma gandesc sa nu ma culc inca cu el,k mi frica sa nu ma lase gravida:| dar na ,n-o sa pot sa scap de el,k el tot zice cand vine acasa sa ma culc cu el, cica "cat o sa-l mai tin asa?" ...dati-mi pls un sfat,oare ce sa fac,sa ma culc cu el sau nu? :(
ginadavid64
Postat pe 16 Aprilie 2011 09:29
9 luni, ah?:-?... daca dupa atata timp nu simti ca iti doresti sa te culci cu el....cred ca raspunsul ti l-ai dat singurica ... omul vrea doar o proasta pe care sa si-o treaca in lista de cuceriri sau una care sa stea acasa cu copilul... si in plus de unde stii tu ca pe acolo prin italia a stat in banca lui si a fost fidel ...Daca el vrea ca tu sa nu mergi la facultate inseamna ca vrea sa depinzi de el mai mult decat ar trebui dupa parerea mea ceea ce iarasi nu e bine ...faci cum crezi dar atunci cand unul din parteneri depinde mult prea mult de celalalt relatia se destrama
garbo033331
Postat pe 16 Aprilie 2011 15:38
mama mea e o tipa tare moderna,a discutat cu mine,ca de la egal la egal,
si cand am intrebat-o acelasi lucru pe care intrebi tu aici,mi-a zis asa:
da mai intai la facultate,pentru ca daca vei incepe acum viatas sexuala,vei fi cu gandul la el tot timpulk,si s-a dus,nu vei mai reusi ,probabil,
am zis asta sotului meu de curand,,si a zis ca mama e inteleapta,ca cea mai buna tipa din liceu de la el a ajuns ultima,chiar inainte de examene,de terminarea liceului,chiar din cauza asta,inceputul vietii sexuale....sinu A MAI REUSIT LA FACULTATE.

daca tu erai pregatita pentru asta,stiai cu siguranta,si nu mai intrebai aici.
faptul ca ai intrebat,e bun,pentru ca arata ca nu esti pregatita,nu incepe deci.
cand vei fi pragatita,vei sti,si asta are foarte mare importanta.
pentru ca daca incepi viata sexuala fara sa fii pregatita,vei pati ca majoritatea fetelor,va fi o experienta traumatizanta,in loc sa fie una placuta,si te va influeta mult .
EL TE VREA ASA DE MULRT SI PTR CA esti cuminte.
un lucru este sigur,vei sti singura,cand vei fi pregatita,vei simti ,si numai atunci este bine pentru tine sa incepi viata sexuala.
el te preseaza,asa fac toti baietii,pentru el nu e acelasi lucru...
succes,sper sa iei decizia care este buna in primul rand pentru tine,apoi ptr el.
d
daniilia
Postat pe 17 Aprilie 2011 12:46
scumpo, de unde dreaq scoti ineptiile astea? ca incep sa te suspectez ca ai fi sora cu vuvu, parol
adica, daca o tipa isi incepe viata sexuala inainte de facultate, nu mai intra la faculta pentru ca e cu gandul la sex?
maica mea, da' tu esti chiar confuza de-a binelea

ai mai dat tu perle pe garbo, da' acum te-ai depasit pe tine
michelle_
Postat pe 17 Aprilie 2011 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aceleasi scopuri doar cai diferite de a le exprima... 36 De la: gmpa 26 Aprilie 2010 01:54
se poate de inselat sotul daca nu mai traesti cu el? 26 De la: elenita_2 8 Iunie 2012 17:29
Virgin la 22 de ani 1 De la: garbo_500345 18 August 2019 18:07
prezervativ rupt 46 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 20:39
Viata sexuala..!! 11 De la: florin_c76 30 August 2009 10:42
Setari Cookie-uri