Mancat necontrolat!!!

stiu cum este, eu incerc sa ma abtin sa mai mananc dar am un coleg de birou( suntem 2 in birou )care rontaie sctiksuri si biscuiti incontinuu. Este cumplit. Ce sa fac sa nu il mai aud ? Am incercat cu dopuri in urechi dar tot il aud, am incercat cu casti cu muzica dar mai trebuie sa rasound si la telefon sau mai trece cineva prin birou si ....totusi sunt la munca. Ce sa fac ?Multumesc daca aveti iedei noi.
cristinaolivia
Postat pe 9 Martie 2015 12:34
da,e mai normal cand esti suparata sa iti vina sa iti versi supararea,decat sa mananci.....
Eu am ami facut ceva; mi-am repetat de multe ori,ca trebuie sa mananc doar de trei ori pe zi,hranitor si putin,si sa nu uit sa fac miscare..o sa radeti,am inceput acum la 40 ani sa fac kung fu....din cauza ca am elasticitate buna,si mi-a placut intotdeuna dimineata sa fac ex de elasticitate.....
daniilia
Postat pe 10 Martie 2015 23:23
Salut,

Si cand iti judeci aproapele, ce spune acest defect imens despre tine?????????????????


Spiderman
garbo045732
Postat pe 11 Martie 2015 09:37
Buna tuturor. Nu ne putem pronunta in numele altei persoane deoarece fiecare persoana este " o lume diferita ".
In general suntem ceea ce mancam si cum ne ingrijim, aparte de probleme de sanatate care influenteaza conducta fiecarui organism.
Este necesar sa ne cunoastem corpu si semnalele care acesta ni le da, sa stim cand trebuie sa mancam, cand trebuie sa bem, cand trebuie sa facem miscare ETC.
Inainte de a apela la orice dieta gasita la intamplare pe internet sau data de prieteni, cunostinte cel mai bine este sa efectuam niste analize de sange sa stim cum stam cu sanatatea iar apoi in functie de asta putem sa trecem la o dieta si mare atentie, doar dieta nu e sufiecienta, avem nevoie de miscare cel putin o ora pe zi.
in general este f simplu daca ai ambitie si iti doresti cu adevarat. Nu exista o dieta speciala doar sa controlati ceea ce mancati si sa faceti miscare.
Legume in salate, la gratar la vapor. Incercati sa variati , nu zilnic aceleasi legume.
Fructe, consumate in salate sau pur si simplu.
Carne de pui, curcan, vita,peste,fierte, la gratar, la cuptor.
Supe sau ciorbe de zarzavat, fara fidea, galuste si carne.
Paine 40g la micu dejun. Evitati dulciurile din comert, bauturile alcoolice, cu gaz.(Se recomanda sucuri preparate in casa naturale dar nu depasiti 250 ml pe zi si aparte aveti grija la cantitatea de fructe consumate pe zi, nu mai mult de 3 4 piese de fructe cu exceptie bananelor, strugurilor, smochinelor) Pe perioada dietei e mai bine sa renuntati la paste, orez, fasole boabe, mazare, cartofi asta daca nu aveti activitate fizica care sa ajute la arderea kaloriilor. In cazul in care practicati sport , o data la saptamana puteti consuma cele indicate anterior.
Nu recomand sa faceti prostia sa nu mai mancati dupa ora 18,noaptea este lunga stomacu sta prea mult timp fara sa lucreze.Va garantez ca daca luati cina mai tarziu cum ar fi ora 21 nu se intampla nimic rau, dar depinde ce mancati. Serviti o cina ligera cum ar fi o supa, un peste la gratar cu o salata sau chiar un iaurt si o fructa.
In rest ambitie si sport, miscarea e f sanatoasa.
Multa bafta fetelor.
Dulcyka_Danyella_1
Postat pe 22 Martie 2015 23:46
De la: Dulcyka_Danyella_1, la data 2015-03-22 23:46:41Buna tuturor. Nu ne putem pronunta in numele altei persoane deoarece fiecare persoana este " o lume diferita ".
In general suntem ceea ce mancam si cum ne ingrijim, aparte de probleme de sanatate care influenteaza conducta fiecarui organism.

care sa ajute la arderea kaloriilor. In cazul in care practicati sport ,

Multa bafta fetelor.


deja te-ai pronuntat in numele altora!
am preluat doar o parte, care e de-a dreptul fascinanta, din ceea ce ai scris.
o sa incep prin a te intreba ce sunt alea kalorii? eu stiam ca in biata limba romana vorbim despre calorii si nu despre kalorii!!
poate ca nu stiu bine, iar in cazul asta sper sa ma lamureasca si pe mine un lingvist sau o lingvista, nu un limbist sau o limbista!

n-am inteles ce treaba are conducta in pasajul cu pricina? si e conducta de apa, de gaze, de bere, sau o conducta asa pur si simplu?
pentru asta poate gasesc vreun instalator care sa ma lamureasca!

"In general suntem ceea ce mancam "
asta am simtit nevoia sa o citez aparte pentru ca mi se pare colosala!
adica daca:
mancam porc suntem porci,
mancam vita suntem vite,
mancam iepure suntem iepuri
mancam oua suntem oua
mancam salata suntem varza (ca si asta e inrudita cu salata - asta-i viata se mai intampla si accidente!)
daca ai fi ceea ce mananci ar cam trebui de fiecare data cand ingurgitezi ceva sa iti cam schimbi fizionomia si etc.
asa ca nu mai luati de bun tot ce vi se toarna prin urechi.
daca pestele mananca rame inseamna ca el e rama si atunci si tu mancand peste mananci rame deci esti un fel de vierme inelar - vai ce priveliste frumoasa.

ca sa fii om, ar trebui sa mananci oameni!
oare de ce e atat de blamat canibalismul?
oricum, eu mi-am pregatit deja un ghiveci, pentru ca am decis sa fiu vegetarian, si ca atare m-am pregatit pentru orice eventualitate.aca mananc urzici si imi cresc radacini, sa ma pot muta in ghiveci!

P.S: cum era supa aia? supa ligera? aia in ce limba e? ca in romana parca ar suna a supa lejera
pentru asta trebuie sa chem un masterchef (sau un bucatar sef ) sa ma lamureasca
heartbit
Postat pe 23 Martie 2015 00:14
De la: garbo045732, la data 2015-03-11 09:37:26Salut,

Si cand iti judeci aproapele, ce spune acest defect imens despre tine?????????????????


Spiderman



Ca ai vazut prea multe filme ?
Rotty
Postat pe 23 Martie 2015 05:55
dupa aceasta aberatie ar trebui desfiintati judecatorii, avocatii, procurorii si toata tagma asta a lor.

de cand a judeca este un defect?
si apropos, a cata porunca e asta sa nu judeci? a 11-a? ca in cele zece nu figureaza!
heartbit
Postat pe 23 Martie 2015 10:12
Eu zic ca cel mai usor iti este sa vorbesti cu el si sa ii spui ca te deranjeaza cumplit zgomotul si nu poti sa lucrezi. Majoritatea persoanelor sunt destul de intelegatoare daca le spui calm ce te deranjeaza. Sunt sigur ca vei rezolva :D
irina-danaila
Postat pe 23 Martie 2015 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
slabit 9 De la: garbo082170 19 Septembrie 2013 12:48
Nutritie, diete sanatoase si programe nutritionale pentru sportivi 1 De la: Adi_Udrea_1 3 Martie 2018 16:44
stie cineva detalii despre diet club? 19 De la: andalexkor 20 Octombrie 2009 14:23
produse nu skin si pharmanex 1 De la: redfire 25 Iulie 2009 17:40
Ceva sfaturi in privinta varicelei 6 De la: garbo_408990 20 Martie 2015 11:04
Setari Cookie-uri