Dezvirginare imposibila

Am o mare problema, si chiar am nevoie de niste sfaturi. Am 17 ani si 10 luni si am incercat sa imi incep viata sexuala cu omul pe care il iubesc de 3 ani... fara succes insa. El ma atrage foarte mult d.p.d.v sexual, ma excita, avem un preludiu lung dar cand ajungem in momentul sexului ma blochez, mi-e frica de durere. Am incercat din februarie pana acum de 6 ori, de fiecare data a durut foarte tare, si mi-a curs sange (chiar si la 2-3 zile dupa o incercare). Am incercat cu lubrifiant, am incercat sa beau ca sa nu mai simt durerea, am incercat sa ma tin de perne si sa urlu si sa astept sa se termine. M-am gandit sa imi fac o operatie de himenotomie(indepartare a himenului), sau sa folosesc eu un spray care sa imi amorteasca zona, si sa nu mai simt astfel durerea aia. M-am gandit chiar sa imi iau un vibrator si sa incerc singura. Ce parere aveti despre aceste solutii? E o problema foarte grava pentru mine, deoarece ma simt dezamagita de mine ca nu reusesc, si am avut chiar o criza de plans necontrolata dupa ultima incercare. Va rog sa imi raspundeti, e foarte important pentru mine. Va multumesc anticipat, o zi buna!
garbo_402185
Postat pe 24 Mai 2014 23:26
?!?! da' despre ce "durere" discutam, ca doar nu iti face vreo operatie pe viu....?
Relaxeaza-te ca nu te omoara nimeni. Eu n-am nici un fel de suportabilitate la durere si chiar nu imi amintesc vreo trauma. Incearca cu alt personaj. Unul care sa te faca sa uiti si cum te cheama in momentul ala. Probabil problema ta e psihica, nu fizica... si nu il vrei pe nenea respectiv suficient de mult. Iar atractia e o chestiune subconstienta, nu argumenta ca logic tu l-ai vrea si ca e baiat bun.
quasaria
Postat pe 25 Mai 2014 01:13
De la: quasaria, la data 2014-05-25 01:13:56?!?! da' despre ce "durere" discutam, ca doar nu iti face vreo operatie pe viu....?
Relaxeaza-te ca nu te omoara nimeni. Eu n-am nici un fel de suportabilitate la durere si chiar nu imi amintesc vreo trauma. Incearca cu alt personaj. Unul care sa te faca sa uiti si cum te cheama in momentul ala. Probabil problema ta e psihica, nu fizica... si nu il vrei pe nenea respectiv suficient de mult. Iar atractia e o chestiune subconstienta, nu argumenta ca logic tu l-ai vrea si ca e baiat bun.

Doare foarte tare...cred ca am un himen problematic, pt ca am multe prietene care nu au avut problema asta. Am incercat si cu altcineva, dar nu a mers nici asa. Ce as putea face totusi? Ce parere aveti de solutiile mele?
garbo_402185
Postat pe 25 Mai 2014 21:41
exact. De obicei nu exista problema asta.
Incearca solutia medicala, totusi. Si pentru orice eventualitate e bine sa te duci la dr. oricum, sa nu fie alta problema cauza.
quasaria
Postat pe 26 Mai 2014 00:35
Consider ca cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor ginecolog. In ceea ce priveste solutiile tale, nu cred ca sunt cele mai potrivite. Gandeste te ca e un moment unic si ar trebui trait in doi, deci nu incerca cu vibratorul (probabil te gandesti ca il controlezi tu, dar durerea e aceeasi). Legat de folosirea unui spray care sa iti amorteasca zona, ar fi mai bine sa ceri opinia doctorului. Probabil ca totul e pe fond psihic, ti a fost foarte frica de acest moment, ti ai facut un scenariu ca te va durea foarte tare si mereu te blochezi si nu mai poti avansa.
Sper ca ti am fost de folos! Daca vrei sa mai vorbim, astept mesaj de la tine.
garbo_402359
Postat pe 28 Mai 2014 22:03
AI PROVOCAT SI PE KUDIKA ACEEASI furtuna intr-un pahar cu apa .... stai calma si du-te la doctor ca se poate trai si virgina pana cand va fi timpul !ORICUM ESTE LA MISTO SUBIECTUL ... EA DE FAPT PROVOACA BARBATII SA II RASPUNDA !!!!!!!!!! CAT MAI COLORAT !
garbo_19362
Postat pe 30 Mai 2014 11:26
mi se pare o pb. personala mai importanta decit odele tale patriotice printre biberoane.
Si daca ii raspund barbatii, care e problema? Nu mai sint niste cetateni demni de frumusetile patriei, sau ce?
Eu n-am vazut nici o urma de malitiozitate la fata asta. In schimb, la tine da.
quasaria
Postat pe 30 Mai 2014 12:24
garbo005542
Postat pe 31 Mai 2014 04:10
da ce tu esti tiganca de este asa de important sa te desvirginezi la 17 ani.carte nu sti sa inveti.trebuie sa faci copii de la 17 ani si sa dai cu matura toata viata,sa te injure si sa te bata barbatul si sa visezi la altul.frumoasa viata ti-ai ales.parinti nu ai sau sint tigani de vor sa te marite de la 17 ani cu cine vor ei.baga-ti mintile in cap si apuca-te de carte,invata o meserie sa fi om nu cersetor.
greffe
Postat pe 1 Iunie 2014 19:27
ce legatura are problema fetei cu cartea, greffe? Eu n-am impresia ca fata nu stie carte, se exprima in orice caz corect, spre deosebire de multi altii. Si nici varsta nu cred ca e o problema, atata vreme cat ea isi doreste asta cu barbatul pe care il iubeste. Crezi ca peste cativa ani o sa o doara mai putin? Q are dreptate cu atractia dar sunt tot felul de variante anatomice, cazurile in care prima experienta e frumoasa cred ca sunt mai degraba exceptii. Depinde probabil si de experienta partenerului... Daca si el e tanar ca tine, probabil ca nu are prea multa. In orice caz, nu vad de ce ai fi dezamagita de tine, n-ai gresit cu nimic. E o problema ca oricare alta, pe care o veti rezolva impreuna, daca va doriti asta.
garbo010448
Postat pe 4 Iunie 2014 14:43
eu te sfatuiesc sa mergi la un medic ginecolog sa spui ce probleme ai, dupa parerea mea numai un medic te poate ajuta... Si ar fi mai bine sa astepti pana dupa 18 ani k sa iti incepi viata sexuala.... e prea devreme sa 'ti faci probleme d acum...
KiKi_RiKi_KiKi
Postat pe 4 Iunie 2014 14:46
este problema mare viata fetei de 17 ani.in privinta himenului,fiind farmacist cunosc o multime de lucruri dar le spui unei fete sau baiat de 25 ani inainte de casatorie.himenele dure care nu pot fi penetrate se opereaza.sin specifice la unele triburi din africa.la noi sunt raritati.la tinerete himenul este elastic,cu virsta devine un pic mai rigid.la 17 ani faci un copil,il cresti,cin mai inveti o meserie,cind devi cult,cind primesti si te educi.ce faci?faci copii si stai toata viata la munca de jos.daca nu ai educatie,cultura ce-i inveti pe copiii tai?ii cresti ca pe niste buruieni.toti copiii cresc de la epifizele de crestere,dar mintea,corpul are nevoie de hrana buna sa se dezvolte,de scoala,de educatie,cultura...de unde la 17 ani cind mama si tatal copilului nu le are.la 17 ani sunt copii,adolescenti nu au maturitate in fapte si gindire.nici parintii lor nu au,altfel nu le-ar permite relatii sexuale inloc sa invete.dar profesorii ce fac.in liceu daca o fata raminea gravida era exmatriculata far a mai avea posibilitatea sa faca liceul la zi.ce se intimpla astazi cu copiii nu este normal.mai est ceva batrinetea.cind copilul are 60 ani mama are 74 ani,copilul este batrin si ii scade puterile sa-si ajute,uneori si intretina parintele mai mare cu 17 ani.este grea o asemenea situatie.
greffe
Postat pe 4 Iunie 2014 19:35
adica ai facut facultatea de farmacie si scrii asa ...
garbo_19362
Postat pe 4 Iunie 2014 20:38
'ai de capul tau. Greffele alea trebuiau puse prin ale parti.
In primul rind, NU faci un copil sa te intretina la batrinete. Faci un copil sa isi vada de viata lui nu sa te care pe tine in spate.
In al doilea rind, copiii se fac la tinerete si in orice spital, orice doctor si asistenta iti va spune fix acelasi lucru: copiii reusiti dpdv biologic da, se fac la 20 ani nu la 40, impotriva sistemelor artificiale de valori pe care noi le-am creat. Mama natura nu asteapta sa ai case si masini si alte rahaturi care oricum sint temporare si superficiale. De aici atitea cazuri de infertilitate, boli genetice si alte nenorociri: pentru ca niste inepti sustin prostiile pe care le spui tu.

quasaria
Postat pe 4 Iunie 2014 22:08
Bravo! Chiat!!!!
the_new_me
Postat pe 7 Iunie 2014 02:39
dar cine a vorbit de copiii aici?? domnisoara are o problema si cere ajutor...intr-adevar doare pentru prima data,dar cum a spus cineva mai sus,poate ca nu prietenul tau e cel ales sa faca asta sau poate ca e o problema medicala,incearca sa consulti totusi si un medic...succes!!
garbo017686
Postat pe 7 Iunie 2014 16:42
Dragalaso.. e nevoie de mult tact si anumite clipe de atentie.. in fine.. daca esti leu (ca zodie) as putea indeplini eu functiile unui vibrator..
p.s: ce sa zic..o zi frumoasa
garbo_68
Postat pe 8 Iunie 2014 09:10
Axl_R
Postat pe 8 Iunie 2014 09:17
Greffe , sper sa nu am niciodata ghinionul sa intru in farmacia unde lucrezi (daca din nefericire lucrezi intr-o farmacie ) si sa-ti cer vreo indicatie. Cu siguranta o sa mor otravita.
Rotty
Postat pe 8 Iunie 2014 09:20
Schimba calul, asta e.....de jale. Glumesc. Din ce spui tu, e posibil ca tu sa te blochezi, de frica. Nu stiu cu cine ai vorbit, dar in mod sigur te-a speriat destul de tare si chiar nu-i cazul. Sa stii ca nu toate experientele de genul, sunt dureroase. Depinde foarte mult cu cine alegi s-o faci pentru prima data. A auzit baiatul ala de distragerea atentiei ? Cum naiba procedeaza? Te anunta cu o zi inainte ca urmeaza sa intre? La naiba, o sa doara un pic, dar cand o face nu trebuie sa dureze o vesnicie.....o poate face foarte repede in asa fel incat sa nu te apuce frica, dar totodata sa fie si bland cu tine. Crede-ma e posibil asta. Si cel mai important s-o faca naibii fara sa te avertizeze (sau sa te minta ca o face mai tarziu) daca stie ca te ia frica si mai ales sa aleaga momentul cand esti incinsa ca lumea.Daca face asta te asigur ca n-o sa mai simti mare lucru. Cand te duci la stomatolog sa-ti scoata un dinte crezi ca ti-l scoate cate un pic sa dureze o ora? Te asigur ca nu. Ma gandesc totusi ca baiatul tau ar trebui sa se consulte cu cineva mai....experimentat, daca el nu stie ce are de facut. Din ce ai povestit nici nu mai este de lucru prea mult, trebuie doar sa fiti mai hotarati si mai curajosi amandoi. Cand am citi titlul post-ului tau m-a bufnit rasul.....dezvirginare imposibila....neah, n-are cum ;)
zack
Postat pe 9 Iunie 2014 11:41


comparatia cu stomatologul.... horror!
Da' ala face anestezie!
quasaria
Postat pe 9 Iunie 2014 11:51
Nu şi la mine. Îs alergică.
Vb de anestezie, nu de traba ailaltă.
Axl_R
Postat pe 9 Iunie 2014 11:56
asta mi-a venit in minte. Probabil ca am exagerat un pic. Banuiesc ca-i mult mai dureros sa-ti scoti un dinte, cu tot cu anestezie, nu? :)
zack
Postat pe 9 Iunie 2014 11:57
Ia te uita, lume noua la noi in cartier
Axl ce mai faci ? Rar te mai vede omu?
zack
Postat pe 9 Iunie 2014 11:59
Bântui şi io pe aici...

Fac de mâncare/butonez/apoi calc...
Parcă pe tine, te vedem mai des.
Axl_R
Postat pe 9 Iunie 2014 12:12
pai si femeile mai in varsta a facut sex si chiar daca au fost casatorite au avut amanti pt ca stiau ca barbatii lor le inseala si ca sa nu existe cearta in familie au tacut si au facut si eleSi apoi copii au vazut si au auzit discutii de sex in familie si asta este vazuta ca o normalitate..

De aceea si adolescentii vad sexul ca pe un act normal atunci cand iti place si te atrage cineva...
de aceea sunt si adolescentii.asa cum sunt vad sexul ca ceva normal...sa il faci cand simt ca cineva iti place si te atrage dar nu se gandesc la consecinte pt ca de altfel nici parintii nu au facuto..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 9 Iunie 2014 12:14
adolescentii fac ceea ce a vazut la parinti...La tata actul sexual este ceva normal daca se poate cu cate mai multe femei odata si apoi nevestele suferinde mai cauta afectiune in afara casatoriei...Si apoi copii vad totul in familie de aceea vad si sexul a o normalitate...

la adolescent le lipsesc exemplele...nici macar in familie nu sunt
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 9 Iunie 2014 12:18
adolescentii fac ceea ce a vazut la parinti...La tata actul sexual este ceva normal daca se poate cu cate mai multe femei odata si apoi nevestele suferinde mai cauta afectiune in afara casatoriei...Si apoi copii vad totul in familie de aceea vad si sexul a o normalitate...

la adolescent le lipsesc exemplele...nici macar in familie nu sunt
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 9 Iunie 2014 12:18
De la: ingerasulcumintesiluptator, la data 2014-06-09 12:18:48adolescentii fac ceea ce a vazut la parinti...La tata adica ca sot actul sexual este ceva normal daca se poate cu cate mai multe femei odata si apoi nevestele suferinde mai cauta afectiune in afara casatoriei...Si apoi copii vad totul in familie de aceea vad si sexul a o normalitate...

la adolescent le lipsesc exemplele...nici macar in familie nu sunt

oamenii se critica unii e altii sa fie cuminti dar ei nu vor sa fie un exemplu pt societate..

cum te invata oamenii sa fii bun sa fii cuminte sa ajuti dar sa nu astepti nimic in schimb..Asta este invatatura de hot care nu vrea sa ajute ci vrea doar sa fie ajutat..si asa sunt toti oamenii cu mici exceptii in care ma include si eu
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 9 Iunie 2014 12:24
adolescentii fac ceea ce au vazut la parinti...La tata adica sotul actul sexual este ceva normal daca se poate cu cate mai multe femei odata si apoi nevestele suferinde mai cauta afectiune in afara casatoriei...Si apoi copii vad totul in familie,aud tot felul de discutii de genul asta de aceea vad si sexul ca o normalitate...

la adolescent le lipsesc exemplele...nici macar in familie nu sunt


oamenii se critica unii e altii sa fie cuminti dar ei nu vor sa fie un exemplu pt societate..

cum te invata oamenii sa fii bun sa fii cuminte sa ajuti dar sa nu astepti nimic in schimb..Asta este invatatura de hot care nu vrea sa ajute ci vrea doar sa fie ajutat..si asa sunt toti oamenii cu mici exceptii in care ma include si eu

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 9 Iunie 2014 12:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
uscaciune :( 5 De la: sara_blueish 4 Aprilie 2012 15:29
nu conteaza ca ai penisul mare,ca sa fi bun la pat! 221 De la: yanyacharberet 19 Noiembrie 2009 18:19
Cum sunt oamenii....Cum sunt barbatii? 45 De la: barboneli 31 Iulie 2011 21:56
baieti sunt sexy ptr ca ...............................sunt destepti? 14 De la: tutankhamon 1 Noiembrie 2009 03:10
oare sunt insarcinata? 45 De la: tusi_Oli 17 Februarie 2011 10:49
Setari Cookie-uri